Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Laba diena ka daryti patyriu psihologini bsmurta per vyrq geria jis vakar buvo iskviesta policija irvuzdetas ordeeis bet nepaiso jo buvo atvykes pasimt rubus grasina mane pasodinti ir atmiti vaikus

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Sveiki,pas mane givena sugyventinė turime bendrą vaiką uz viska mokau aš,už butą inai dasideti nenori kaip elgtis

  Sveiki, gyvenant kartu reikalingi susitarimai, kalbėkitės su sugyventine apie jos indėlį į buitį. Jeigu jūsų draugė nepaiso jūsų prašymų, tuomet priimkite sprendimą ar norite kartu gyventi, ar atskirai ir teikti vaikui išlaikymą.

 • Sveiki. Sunki situacija su tėvais. Jau 7 mėn gyvenu atskirai bet tėvai neduoda ramybės. Bendrauju minimaliai nes yra spaudimas. Rašo jog turiu atvažiuoti arba pats atvažiuos. Dabar nenoriu susitikti. Man 18. Kaip elgtis tokioje situacijoje. Per policija aiškintis nesinori.

  Sveiki, pasikalbėkite su tėvais apie tai, kad jums reikalinga asmeninė erdvė. Jeigu iš tėvų pusės nebus supratimo jūsų teisė spręsti kaip elgtis, jeigu nenorite šiuo metu susitikti tiesiog neįsileiskite atvykusių tėvų.

 • Laba diena norejau paklausti mano drauge nori išsiskirti su vyru bet gyvena užsienyje bet susituoke lietuvoje kur reiketu kreiptis?

  Laba diena, turi kreiptis į advokatą parengti dokumentus teismui, vieno iš sutuoktinių arba abiejų bendru prašymu.

 • Laba vakaras.Noriu paklausti.Ka daryti kai išsiskiria su vyru ir praėjus pusei metu vėl nori gyvent kartu,bet dukra neleidžia prieštarauja tam.Ir netik,bet ir mušasi.Ka patartumėt daryti tokiu atveju Ačiū.

  Laba diena, patiriant smurtą krepkitės pagalbos, telefonu 112. Susisiekite su mumis telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki. Esu išsiskyrusi jau 2 metus ir vaiko gyvenamoji vieta ir nustatyta su manim. Ateityje, iki vaiko pirmos klasės, planuoju kraustytis į kitą miestą, kad mokyklą pradėtų lankyti kitame mieste. Tėčiui sudarytas grafikas, tėtis nėra mokus alementų mokėtojas. Ar aš su vaiku galiu kraustytis į bet kurį Lietuvos miestą? Ir nuo ko pradėti, norint peregistruoti vaiko gyvenamąją vietą? Abu su vaiku esame registruoti pas vaiko tėtį.

  Laba diena, galite kraustytis ir persideklaruoti save, ir vaiką. Vaiko gyvenamosios vietos nustatymas nesiejamas su konkrečia gyvenamąja vieta, tai reiškia, kad vaikas gyvena su jumis ten kur jūs esate deklaruota. Vaiko tėvui tiesiog pranešate apie gyvenamosios vietos pakeitimą.

 • Laba diena, tokia situacija, Moteris, Vyrui grasina sveikatos sutrikdymu, naudoja psichologinį bei sukelia fizinį skausmą. Esame santuokoje turime mažametį vaiką. Pastovei yra provokacija, kad pakelčiau prieš ją ranką atgal . Būstas nuomojamas. Pastovus grasinimas susidorojimu, į viešą erdvę grasinta apjuodinimu. Ir varymas iš namų

  Laba diena, skambinkite į BPC 112 ir informuokite apie smurtą prieš jus.

 • Laba diena. Turiu tokį klausimą, ar galiu save paduoti elementams? Esu vaiko tėvas, ir noriu kaip greičiau sutvarkyti šitą reikalą.

  Laba diena, jūs galite kreiptis į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, alimentų ir bendravimo tvarkos nustatymo. Visa tai galite nusistatyti vieno teismo proceso metu.

 • Sveiki, jei vyras ikalinimo istaigoje, ar galiu gauti papildomai pajamu vaikui?

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena ira viena problema ką man reikia daryti norint pasiimti auginti vaikus pas savęs mes esame išsiskyre jau metai mama sutinka kad vaikus Suginčiai as

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki norejau paklausti kur kreiptis jei zmona laksto i klubus ir dar visur. Ruosiuosi skirtis ir noreciau vaikus su savim pasilikti. Nes savaitgaliai vienas su vaikais visada,o jos nebuna

  Sveiki, turite kreiptis į nemokamą teisinę pagalbą dėl mediacijos skyrimo.

 • Ar gali priteist elementus ir Lietuvoi,jeigu gauna elementus Jungtinej Karalistei,abu tėvai ir vaikas gyvena Jungtinei Karalistei

  Sveiki, ne negali, nes jau yra teikiamas išlaikymas vaikui.

 • Labas,noreciau pakeisti asmens kodą dėl asmeniniu priežasčių ,kur kreiptis?

  Laba diena, Jums reikia kreiptis į Registrų centrą. Gyventojų registre taisoma gimimo data ir suteikiamas naujas asmens kodas.

 • Labadiena norejau informacijos ,ka reikia daryti ir ar kaimyne gali eiti i namus kai vaikas verkia ..tiesiog nebeimanoma ,auginu vaika jam bus tuok du metai ,o kaimynenesupranta,kad dabar toxs amzius visko nori ,o jai neduodi tiesiog ji rekti pradeda,o kaimynei tas nepatinka ..aisku buna ,kad vaikas nemiega iki 22 val .l,suprantu ramybes metas,bet cia juk vaikas ,atejus drasina vaiku teisems nors niekada nesu su jomis reikalu turejus ,ka tureciau daryti tokiu atveju ar reiktu pareiskima parasyti ant joslad pas mane pastovei eina as pati ramybes nebeturiu ..

  Laba diena, pirmas žingsnis nuo ko reikėtų pradėti, tai pirmiausiai jums pačiai kreiptis į miesto vaiko teisių apsaugos skyrių dėl konsultacijos, kaip jums elgtis ir ką daryti kai patiriate kaimynės grasinimus dėl vaiko transliuojamų emocijų. Kitas žingsnis tai kreiptis į e.policija ir ten parašyti pranešimą apie susiklosčiusią situaciją dėl kaimynės neadekvataus elgesio. Taip reikėtų brėžti ribas ir kaimynei neatidaryti durų, kadangi jūs jau paaiškinote kaimynei situaciją dėl ko verkia jūsų vaikas.

 • Sveiki skiriuosi su vyru turim triju metu mergaite jis man grasina kad ja atims praeityje esu turejusi reikalu su vaiku teisemes bet padariau viska ko reikalauta esu dirbanti nuomuojosi buta savo vardu ar jam gali pavykti skirybu metu atimti vaika

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, mano mama jau daug metu gyvena su sutuoktiniu, kuris neprisideda prie jokiu mokesciu, buto islaikymo..buvo pradetas buto remontas kuris prasidejo smurto rate vadinamu ‘medaus menesio’ laikotarpiu, prie kurio islaidu vel neprisideda. Daug metu patiria fizini, psichologini, ekonomini, psichini, zodini, smurta. Skyrybos brangu, nes kovoti reikes. Labai idomu suzinoti, ar yra koka instancija kuri igaliotu ji moketi pinigus ar kazkaip padetu issipresti sita situacija?

  Sveiki, tokios instancijos nėra, nes tai jūsų mamos laisva valia pasirinkti ar gyventi su juo kartu, priimant jį tokį, ar skirtis. Susisiekite telefonu dėl detalesnės konsultacijos.

 • Sveiki! Norėjau paklausti, ką daryti, nes jau nebežinau, ko imtis. Gyvenu su tėvais, nors esu jau seniai pilnametė, tiesiog taip susiklostė, bet noriu išsikraustyti. Mano tėtis, su kuriuo siaip gerai sutariam, nuo vaikystės rėkia ant mamos, kartais ją žemina, dabar būna, kad kliūna ir man. Man tai yra labai skaudu, o kaip prieš jo pykčius atsilaikyti, aš nežinau. Po tų rėkimo išpuolių, nesvarbu, ar ant manęs šaukė, ar ant mamos, jauciuosi bejėgė, išsigandusi, fiziškai net susitingusi, diena būna sugadinta ir visos svajonės gyventi atskirai nuo tėvų atrodo bevertės, nes atsiranda kažkoks nepasitikėjimas savimi, baimė, gailestis dėl jų situacijos... Ką patartumėte daryti, kaip neįsitraukti į tą liūną, kaip nusibrežti ribas, kad ant manęs nerėktų ir kad galėčiau daugiau skirti dėmesio savo planams o ne rėkimui kazkieno, kas jau suaugęs ir gali savim pasirūpinti.

  Sveiki, susisiekite telfonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena Norėčiau pasikonsultuoti mirė mano buvęs sugyventinis turėjome bendrą vaiką niekada nemokėjo elementų vaikui paskui apsiženiję su kita moterimi ,ir dabar mirė užrašė viską jei ar mano sūnus nepilnametis turi prašyti kokios dalies turto dar turi iš pirmos santuokos 2dukras bet jos pilnametės ačiū

  Sveiki, taip, jūsų sūnus gali pretenduoti į palikimo dalį, jeigu turtas buvo paliktas testamentu. Turite kreiptis į teismą dėl testamento užginčinimo.

 • Labas vakaras.vyras isvaziavo i uzsieni ir nepaliko transporto dokumenti.ar zmona gali vairuoti ja ir kokiu dokumentu reikia

  Labad diena, šiuo klausimu kreipkitės kelių policijos pareigūnus konsultacijos.

 • Sveiki, Jau senai nesutariu su savo mergina, tačiau ji niekaip nesupranta kad jos aš nemyliu, nuolat terorizuoja, kaltina, ir grasina nusižudyt, bent po dabartinės žinutės taip supratau, net nežinau ką daryt... jos paskutinė žinutė į FB

  Laba diena, mergina bando jumis manipuliuoti, verčia jaustis kaltu, kad nutraukiate santykius. Šiuo atveju rekomenduojame visiškai nepalaikyti ryšio, blokuoti soc. tinkluose. Tai pat jeigu manote, kad ji tikrai gali pakelti prieš save ranką informuokite pagalbos tarnybas 112.

 • laba diena su vyru prabuvome beveik 5 metus santuokoje buvo visko taciau visus tuos metus beveik jis praieskojo kitu moteru joms rase siunte savo nuotraukas turiu labai daug zinuciu yrodanciu tai. ar butu galima is jo prisiteisti moralines kompencacijos atlyginima nes ir smurtas tie fizinis tiek psichologinis buvo naudojamas zeminimai nevertinimas

  Laba diena, taip, jeigu turite įrodymus gali kreiptis į teismą su prašymu nutraukti santuoką dėl sutuoktinio kaltės ir prašyti priteisti moralinę žalą.

 • Labas vakaras. Gražiuoju skiriamės su vyru, turim mažą vaikutį. Bendro santuokoje turto įsigiję nesam. Ar man kas nors teisiškai priklauso? Ar lieku be nieko? Bute esu registruota.

  Laba diena, Įstatymai numato galimybę santuokos nutraukimo atveju teismo sprendimu nustatyti uzufruktą į svetimą daiktą, t. y. jeigu gyvenamoji patalpa yra vieno sutuoktinio nuosavybė, teismas savo sprendimu gali nustatyti uzufruktą ir palikti joje gyventi kitą sutuoktinį, jeigu su juo po santuokos nutraukimo lieka gyventi nepilnamečiai vaikai. Uzufruktas, tai asmens gyvenimo trukmei ar apibrėžtam terminui, kuris negali būti ilgesnis už asmens gyvenimo trukmę, nustatyta teisė (uzufruktoriaus teisė) naudoti svetimą daiktą ir gauti iš jo vaisius, produkciją ir pajamas. Uzufruktas gali būti nustatomas įstatymais, teismų sprendimais, kai tai numato įstatymai, bei sandoriais Pažymėtina, kad LR Civilinio kodekso normose, reglamentuojančiose sutuoktinių nepilnamečių vaikų ir vieno sutuoktinio teisių į gyvenamąją patalpą garantijas nutraukus santuoką, nurodyta teismo teisė, bet ne pareiga nustatyti uzufruktą ir sutuoktiniui, su kuriuo gyventi lieka nepilnamečiai vaikai, palikti teisę naudotis gyvenamąja patalpa, kuri nuosavybės teise priklauso kitam sutuoktiniui. Uzufrukto nustatymas susijęs su sutuoktinio, kuris yra gyvenamosios patalpos savininkas, nuosavybės teisės ribojimu. Todėl spręsdamas uzufrukto nustatymo klausimą, teismas privalo išsiaiškinti, ar uzufrukto nustatymas visiškai atitinka nepilnamečio vaiko (vaikų) interesus, ar vaiko (vaikų) interesai nebūtų geriau apsaugoti kitais būdais (pvz., priteisiant išlaikymą), ar sutuoktinis, su kuriuo gyventi lieka vaikas (vaikai), neturi kitos gyvenamosios patalpos arba pakankamai finansinių išteklių ar materialinių galimybių tokiai patalpai įsigyti. Aptariamos garantijos, t. y. teisės naudotis gyvenamąja patalpa uzufrukto teise, taikymas aktualus tais atvejais, kai nepilnamečiai vaikai gyvena būste, kuris priklauso nuosavybės teise vienam iš sutuoktinių, tačiau ne tam, su kuriuo po santuokos nutraukimo lieka gyventi vaikai. Jeigu konkrečiu atveju kyla grėsmė, kad, nutraukus santuoką, sutuoktinis, kuris nėra gyvenamosios patalpos savininkas, tačiau su kuriuo nustatyta nepilnamečių vaikų gyvenamoji vieta, ir vaikai gali atsidurti gatvėje, teismas turi teisę nustatyti uzufruktą.

 • Įvyko skyrybos tarp dviejų žmonių yra nuosavas namas teismas nusprendė per pusę pasidalinti.kartu gyvena kuriai 14m.Viena puse ignoruoja pardavimą namo nesutinka parduoti.Kaip elgtis kitaip pusei ir kas privalo namą fiziškai padalinti??

  Sveiki, kreipkitės į teismą dėl būsto pardavimo arba naudojimo tvarkos nustatymo.

 • Sveiki yra tokia situacija kad as siulau zmonai pasidalinti vaikus per puse savaite as savaite ji bet jai taip netinka nes tada alimentu negales prisiteisti bet as nžriu kad vaikai butu dalinami lygiai nes man netinka juos matyti tik savaitgali ir svenciu dienomis

  Sveiki, kreipkitės į mediatorių, jeigu nepavyksta susitarti. Svarbiausia yra atsižvelgti į vaikų poreikius, kad jie nenukentėtų nesutariant dėl bendravimo tvarkos.

 • Sveiki. Nežinau ar galiu čia kreiptis, bet daugiau nebežinau kur. Sužinojau, kad vyras man neištikimas. Blogiausia, kad greičiausiai ir kažką pasigavo lakstydamas pas neaiškias moteris. Vadinasi yra tikimybė, kad galiu sirgti ir aš. Turim 3 vaikus, aš kol kas dar metai vpa. Mano psichologine ir finansine padėtis labai prasta. Už psichologą, advokatą, sveikatos tyrimus negaliu atiduoti paskutinių finansų ir palikti vaikus be nieko, santaupų neturiu. Ar yra pas jus kas man galėtų bent kažkaip padėti… nebežinau ką daryti…

  Laba diena, mūsų centras teikia psichologo, teisininko nemokamas konsultacijas. Dėl sveikatos patikrinimo kreipkitės į savo gydymo įstaigą, šios paslaugos tai bus nemokamos, jūs galite nuvykti pasitikrinti ir profilaktiškai dėl LPL.

 • Sveiki,Norėčiau persirasyti vaiko pinigus Vaikas gyvena pas mane ir deklaruotas , su mama negyvena O mama naudojasi vaiko pinigais Kaip persirasyti vaiko pinigus Pakeist gavėja Ar čia tik teismo keliu

  Sveiki, būtina nusistatyti vaiko gyvenamąją vietą su vienu iš tėvų, tokiu atveju galėsite kreiptis dėl vaiko pinigų perrašymo. Susisiekite telefonu dėl detalesnės informacijos.

 • Laba diena. Aš 4-5 metus moku vaikų pinigus reguliariai, pagal teismo sprendimo datas (esame išsiskyrę). Buvusi jau daug metų nedirba. Šiais metais jau antrą kartą palieka vaikus man nes planuoja vėl atostogas užsienyje (be vaikų). Ar kažkaip reglamentuojamas vaikų pinigų naudojimas kai nedirbi? Pagal sprendimą aš moku 500 eu ir tiek turi prisidėti vaikų mama. Kai nefirba 500 neprisideda ir dar keliauti gali?

  Laba diena, tėvų pareiga išlaikyti savo vaikus abiem tėvams yra vienoda, tačiau tai nereiškia, kad kiekvienas iš jų turi teikti vienodo dydžio išlaikymą. Įstatyme įtvirtintas tėvų valdžios lygybės principas reiškia tai, kad tėvų teisės ir pareigos vaikams yra lygios, tačiau konkrečios teisės ir pareigos bei jų apimtis gali skirtis, priklausomai nuo daugelio faktinių aplinkybių, tokių kaip nepilnamečio vaiko gyvenamoji vieta ir kita.

 • Sveiki, pragyvenome kartu su vyru 35 metus, dabar jis turi meilužę, kurią slepia, nekalba su manim jau 3 metai namuose, praeina lyg aš neegzistuočiau namuose. Namo dokumentai, kur gyvename, visi jo vardu, nes seno pusė namo priklausė jam iki vedybų. Namo antra pusė buvo dapirkta santuokoje ir padarytas kapitalinis remontas. Dabar jis daro savarankišką naują savo remontą už didelę kainą savo pinigais, manęs net neatsiklausęs, nes jam priklauso namas. Namuose dirba statybininkai, kurie klauso tik jo. Man tai nepatinka, ką galiu padaryti, kokios mano teisės, kaip man kovoti su tuo remontu ir nebendravimu su manimi?

  Sveiki, turtas įgytas santuokoje yra bendra sutuoktinių nuosavybė. Jūsų atveju jums turėtų priklausyti 1/4 namo ir tai pat name darytų pagerinimų 50 proc. Dėl detalesnės konsultacijos susisiekite telefonu.

 • su vaiko tevu esame issiskyre, nustatyta bendravimo tvarka, vaiko gyv. vieta nustatyta su manim, t.y. mama. nuo 2metuku planavau po truputi pratinti vaika vesti i darzeli, taciau vaiko tevas pareiske, kad nesutinka vaiko i darzeli leisti nuo 2metuku. Bendravimo tvarkoje nustatyta, kad nuo 2metu tevas du kartus per savaite pasiema sunu is ugdymo istaigos ir grazina i gyv. vieta, kitu punktu apie darzeli nenumatyta. ar tevas gali nesutikti del darzelio lankymo?

  Laba diena, kadangi vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su jumis, jūs priimate šį sprendimą, o tėvas turi dalyvauti šiame procese taip kaip ir numatyta teismo sprendime, t.y. du kartus per savaitę pasiima vaiką iš ugdymo įstaigos ir grąžina į gyv. vietą.

 • Paveldėjimo su broliu po 1/2 butą,ar turii brolis prisidėti prie buto išlaikymo pvz. atliktos renovaacijjos kalba eina apie daugiabučio renovaciją) ,Jis teigia,kad aš negyvenu tai man ir nepriklauso.Ar jis teisus?

  Laba diena, broliui priklauso ir 1/2 būsto renovacijos kaštų, nes ir jo turto dalis buvo pagerinta.