Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Laba,esam nesantokoj,turime 2 nepilnamečius vaikus,sugyventinis pirko nama su pskola(dar moka),ar galiu pretenduoti i gyvenamaji plota,abu neturim kito busto.

  Sveiki, jūs turite teisę pretenduoti į teisę, kol vaikams sukaks 18 metų, gyventi šiame būste uzufrukto teise. Dėl to turite kreiptis į teismą.

 • Issiskyriau su vyru jau senai jis iz elementus vaikams perase buta , dabar suaugus vaikams jie nori parduoti ta buta ir isvaryti mane , ar gali jie tai padaryti kadangi butas nors ir vaiku vardu bet gautas uz alimentus o as vaikus auginau viena

  Sveiki, kadangi vaikai yra šios nuosavybės savininkai, jie ir priima sprendimus dėl nuosavybės pardavimo. Tikėtina, kad buvo klaidinga perrašyti būstą vaikams, o ne mamai.

 • Laba diena.kur galima kreiptis kad sulaukti pagalba As su dvems nepilnamecias vaikas neturiu kur gyventi.socialines busta negaunu.kompensacijos negaunu.per mazos pajamos.kur man gyventi.mane gale menesiu isvaro is buto kur nuomojam.negavau kompensacijos del to as pinigu ir neturiu uz nuoma moketi.pati gaunu tik minimuma.ka man daryti kur galiu pagyventi nors laikinaj.

  Sveiki, kreipkitės į Šeimos krizių centrą telfonu 861362240

 • Teismo sprendime dėl buto punktas skamba taip o kitas dėl kreditoIeškovei S, a. k. asmeninės nuosavybės teise priteisti butą su rūsiu, un. Nr. 7998-7003-6016:, esantį Kovo 11-osios g. Vilniuje.Nustatyti, kad ieškovės S ir atsakovo G prievolė prieš kreditorių Luminor Bank AS, veikiantį per Luminor Bank AS Lietuvos skyrių, pagal 2021 m. liepos 7 d. kredito sutartį Nr. 9502-2021-1573, nėra modifikuojama. Nustatyti, kad po šio sprendimo įsiteisėjimo dienos ieškovė S, a. k. , visa apimtimi vykdo įsipareigojimus pagal aukščiau nurodytą kredito sutartį. Jei atsakovas G, a. k. , patirs bet kokių išlaidų, susijusių su prievolių pagal 2021 m. liepos 7 d. kredito sutartį Nr. 9502-2021-1573 vykdymu, šias išlaidas jam privalės kompensuoti S, a. k.Vyro advokatė man parašėLaba diena, p. S,Susitikimo metu Jūs man minėjote, kad G. bus pašalintas iš bendraskolių. Tačiau susisiekus su banku paaiškėjo, kad visgi taip nėra ir Jūs apie tai buvote informuota.Prašome sakykite dėl kokių priežasčių buvo gautas toks atsakymas?G. kreipėsi į banką dėl kredito gavimo ir jis buvo informuotas, kad jam nebus suteiktas, nes yra kliūtis, kadangi yra bendraskolis su Jumis.Prašome Jus imtis priemonių pašalinti šiuos trukdžius ir pašalinti G. iš bendraskolių.Tikimės Jūsų geranoriško bendradarbiavimo, kad nereikėtų šios problemos perkelti spręsti teismui.Ar jie gali kreiptis į teismą ir atidalinti dalį vieno kambario buto kuris įra įkeistas hipotekos?Teismas nenustatė man prievolės surasti kitą skolininką bankui ar kažką panašaus .Termino ir prievolės tą padaryti nėra niekur to parašyta.Antra gavo kompensaciją o aš likau su kreditu.Čia man labai nenaudinga kad jis dar kažkur figuruoja.Ar man geriau refinansuotis tik savo vardu?Ar taip ir terorizuos kol jo nepašalinsiu iš bendraskoliu bet aš galiu į jų spaudimą nereaguoti?

  Sveiki, jeigu norite perimti kredito sutartį ir, kad kitas asmuo būtų pašalintas iš bendraskolių, tam sutikimą/leidimą turi duoti bankas. Taip, tai yra bandymas jus bauginti. Galite pasikonsultuoti su banku ar apkritai yra galimybė pagal jūsų situaciją perimti kredito sutartį jums vienai.

 • Laba diena,po mamos mirties su broliu tvarkėmės palikimą ir aš draugiškai žodiniu susitarimu atidaviau broliui savo dalį,jis sakė pardavęs atiduos man pusę sumos.Kur galėčiau sužinoti už kiek brolis pardavė turtą,nes galvoju kad jis man meluoja.Pagarbiai

  Sveiki, šiuo atveju belieka tik pasitikėti broliu, nes nebuvo sudaryti jokie notariniai susitarimai tarp jūsų, kad toks susitarimas įvyko. Asmeninių sandorių detalės yra privatūs duomenys.

 • Sveiki, norėčiau gauti informaciją. Jeigu tėvai išsiskyrę, ar tėvas, kuris negyvena su vaikais, bet jais reguliariai rūpinasi turi teisę su vaikais išvykti į savaitgaliui pailsėti į užsienį? Ar turi mama teisę neduoti pasų?

  Sveiki, dėl konsultacijos susisiekite su Vaiko teisių linija Tel. 8 800 10 800

 • Sveiki, labai išsiplėsti nenoriu, bet pasikalbeti su psichologu labai noriu… gyvenu su draugu ir laukiuosi jau 5 mėn, smurtavo ir baime vis yra, išgeriantis, jo galimybes ribos begalinės tik mane pastatės į namu šeimininkės vieta ir neleidžia net su draugėm vakarais susitikt kurios gali tik po darbo vakarais kaip pvz. Esu baimėj, nekalbėjau apie tai su tėvais, nors mačiau šeimoj daug ir panašiu atveju kokie yra man dabar. Prisiruošiau imtis veiksmu ir pagalbos tik dabar… Ar įmanoma psichologo pagalba Kaune ir ar mokama ir kur kokia eiga kreiptis reikia?

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Sveiki, esu santuokoje 10 metų, gyvenu LT ir auginu 6 metu dukryte.Mano vyras dirba uzsienyje ir ten dirbs iki pensijos. Man 51, vyrui 55 metai. Viskas būtų pakenčiama, bet mano vyras nusprendė išlaikyti iki gyvenimo galo savo pirmąją meilę kuri nenorėjo už jo tekėti, bet nesantokoje turi 18 metų sūnų nuo mano vyro. Ta moteris dar turi 25 ir 12 metų sūnus nuo kitų skirtingų vyrų. Jie yra išlaikomi irgi mano vyro. Pastarieji sūnūs ignoruoja musų santuoką ir nebendrauja su manimi ir mano dukra. Klausymas psihologui.Ar man verta gyventi su tokiu vyru?

  Sveiki, šiuo atveju jūs pati turite įsivertinti ar jus tenkina tokia situacija, tai pat ar tenkina toks ryšys su vyru.

 • Sveiki. Gyvenam su sugyventiniu 6 metus, pries 4 metus igyjau soda, emiau paskola, savo vardu. Sutarem taip kad jis mokes paskola, o is manes gyvensim. Taip daugmaz ir buvo. 3. Metus. Paskola paimta desimciai metu. Nesenai buvo smurtas, buvo jam skirtas orderis, 15 paru. Grizo vyksta psichologinis smurtas, siuo metu paskolos jis nebemoka. Paskola ir namas mano vardu. Jis teigia kad cia viskas jo, nes jis mokejo apie 3 m. Ar imanoma iskeldinti toki zmogu kuris laiko klausimas kada vel pakels pries mane ranka. Kokias jis turi teises i siuos namus?

  Laba diena, kadangi esate šio turto savininkė tik jūs galite spręsti kas gali gyventi jūsų namuose. Jeigu to asmens nepageidaujate savo namuose matyti galite ir nebeįsileisti į namus. Jeigu jūsų sugyventiniui kyla klausimų dėl mokėtų už paskolą įmokų ir jums nepavyksta rasti bendro sutarimo, tokiu atveju jis gali kreiptis į teismą.

 • Laba diena, Laba diena.Ar galiu tikėtis finansinės paramos po skyrybų iš valstybės? Vyrui priteistas išlaikymas, bet jis šiuo metu įkalinimo įstaigoje, ir pinigų mokėti negali.Jei taip, kur turiu kreiptis?

  Laba diena, šią informaciją rasite Sodros svetainėje : https://www.sodra.lt/lt/naujienos/alimentu-nemokantys-tevai-isiskolina-ir-sodrai?lang=lt

 • Mano dabartinis vyras prieš pat mūsų santuoką nupirko namą iš manęs ir mano buvusio sutuoktinio (tuo metu vyko skirybos), kad galėtume greičiau išsiskirti ir likti tame name gyventi. Sumokėjo tokią sumą, kokia buvo likusi paskola už namą. Aš už pardavimą jokių papildomų pajamų negavau, buvusiam mano vyrui pagal skolos raštelį sumokėjo 25000eur. Po 6men susituokėme, 7 metus vedame bendrą ūkį. Bendrų vaikų neturim. Yra mano 2 nepilnamečiai vaikai,registruoti šiame būste. Ar aš galėčiau pretenduoti, kad šis būstas būtų pripažintas bendra nuosavybe?

  Sveiki, iki santuokos įgytas turtas yra asmeninė nuosavybė.

 • Sveiki ,gyvenu dviejų šeimų name ir kaimynai sugalvojo parduoti savo dalį, jie nori padaryti mums dovanojimą ,kokie mokesčiai manęs laukia ar vienkartiniai ar kiekvienais metais reikės susimokėti kažkokia suma ?

  Sveiki, jeigu turtą dovanoja asmenys, kurie nėra jūsų artimi giminaičiai ir jeigu dovanojamo turto vertė viršija 2500 eurų, nuo viršijamos sumos turėsite mokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Mokestis vienkartinis.

 • Sveiki. Skyrybu sutartyje nurodyta, kad bendra nama, kol jis yra parduodamas priziuri vyras. Namas priklauso man ir jam 50/50. As su vaikais issikeliau i nuomojama buta. I si nama jis parsivede moteri su vaiku, nors teigia, kad ji atvyksta tik aplankyti. Pilna jos bei vaiko daiktu ir baldu. Namas pardavime, bet devimas jau ne vieno vyro, bet triju zmoniu. Kaip irodyti, kad name gyvena mita moteris? Juk nei mano leidimo turi (/skyrybu sutarty nenurodyta kuri dalis vyro ar mano), nei man nuoma moka. Koks tokiu atveju procesas? I mano laiskus/perspejimus nereaguojama, kur prasau iskeldint svetimus zmones.

  Sveiki, jūsų vyras, kaip ir jūs, būdamas būsto savininku gali į savo namus pasikviesti kitus asmenis. Nėra tokių sankcijų, kurios uždraustų tai daryti. Kaip ir minėjote, jeigu būstas būtų atidalintas dalimis, tokiu atveju jis galėtų tik savi dalimi naudotis.

 • Sveiki jei mergina nori skirtis su sugyventinių jie turi dukrytė 2 metukų ir jį nori skirtis ar galima persikraustyti su vaiku pas kitą draugą ar vaikų teisę gali atimti vaiką jei ji su vaiku nori gyventi pas draugą?

  Sveiki, taip, gali persikraustyti, vaikų niekas už tai neatiminėja. Vaikams laikina globa taikoma tais atvejais, kai yra vaikų nepriežiūra, smurtas ie pan. Rekomenduojame mamai nusistatyti veiko gyvenamąją vietą, alimentus, bendravimo tvarką teismo keliu( pirmiausiai kreipiantis į nemokamą mediatorių).

 • Laba diena ka daryti patyriu psihologini bsmurta per vyrq geria jis vakar buvo iskviesta policija irvuzdetas ordeeis bet nepaiso jo buvo atvykes pasimt rubus grasina mane pasodinti ir atmiti vaikus

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Sveiki,pas mane givena sugyventinė turime bendrą vaiką uz viska mokau aš,už butą inai dasideti nenori kaip elgtis

  Sveiki, gyvenant kartu reikalingi susitarimai, kalbėkitės su sugyventine apie jos indėlį į buitį. Jeigu jūsų draugė nepaiso jūsų prašymų, tuomet priimkite sprendimą ar norite kartu gyventi, ar atskirai ir teikti vaikui išlaikymą.

 • Sveiki. Sunki situacija su tėvais. Jau 7 mėn gyvenu atskirai bet tėvai neduoda ramybės. Bendrauju minimaliai nes yra spaudimas. Rašo jog turiu atvažiuoti arba pats atvažiuos. Dabar nenoriu susitikti. Man 18. Kaip elgtis tokioje situacijoje. Per policija aiškintis nesinori.

  Sveiki, pasikalbėkite su tėvais apie tai, kad jums reikalinga asmeninė erdvė. Jeigu iš tėvų pusės nebus supratimo jūsų teisė spręsti kaip elgtis, jeigu nenorite šiuo metu susitikti tiesiog neįsileiskite atvykusių tėvų.

 • Laba diena norejau paklausti mano drauge nori išsiskirti su vyru bet gyvena užsienyje bet susituoke lietuvoje kur reiketu kreiptis?

  Laba diena, turi kreiptis į advokatą parengti dokumentus teismui, vieno iš sutuoktinių arba abiejų bendru prašymu.

 • Laba vakaras.Noriu paklausti.Ka daryti kai išsiskiria su vyru ir praėjus pusei metu vėl nori gyvent kartu,bet dukra neleidžia prieštarauja tam.Ir netik,bet ir mušasi.Ka patartumėt daryti tokiu atveju Ačiū.

  Laba diena, patiriant smurtą krepkitės pagalbos, telefonu 112. Susisiekite su mumis telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki. Esu išsiskyrusi jau 2 metus ir vaiko gyvenamoji vieta ir nustatyta su manim. Ateityje, iki vaiko pirmos klasės, planuoju kraustytis į kitą miestą, kad mokyklą pradėtų lankyti kitame mieste. Tėčiui sudarytas grafikas, tėtis nėra mokus alementų mokėtojas. Ar aš su vaiku galiu kraustytis į bet kurį Lietuvos miestą? Ir nuo ko pradėti, norint peregistruoti vaiko gyvenamąją vietą? Abu su vaiku esame registruoti pas vaiko tėtį.

  Laba diena, galite kraustytis ir persideklaruoti save, ir vaiką. Vaiko gyvenamosios vietos nustatymas nesiejamas su konkrečia gyvenamąja vieta, tai reiškia, kad vaikas gyvena su jumis ten kur jūs esate deklaruota. Vaiko tėvui tiesiog pranešate apie gyvenamosios vietos pakeitimą.

 • Laba diena, tokia situacija, Moteris, Vyrui grasina sveikatos sutrikdymu, naudoja psichologinį bei sukelia fizinį skausmą. Esame santuokoje turime mažametį vaiką. Pastovei yra provokacija, kad pakelčiau prieš ją ranką atgal . Būstas nuomojamas. Pastovus grasinimas susidorojimu, į viešą erdvę grasinta apjuodinimu. Ir varymas iš namų

  Laba diena, skambinkite į BPC 112 ir informuokite apie smurtą prieš jus.

 • Laba diena. Turiu tokį klausimą, ar galiu save paduoti elementams? Esu vaiko tėvas, ir noriu kaip greičiau sutvarkyti šitą reikalą.

  Laba diena, jūs galite kreiptis į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, alimentų ir bendravimo tvarkos nustatymo. Visa tai galite nusistatyti vieno teismo proceso metu.

 • Sveiki, jei vyras ikalinimo istaigoje, ar galiu gauti papildomai pajamu vaikui?

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena ira viena problema ką man reikia daryti norint pasiimti auginti vaikus pas savęs mes esame išsiskyre jau metai mama sutinka kad vaikus Suginčiai as

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki norejau paklausti kur kreiptis jei zmona laksto i klubus ir dar visur. Ruosiuosi skirtis ir noreciau vaikus su savim pasilikti. Nes savaitgaliai vienas su vaikais visada,o jos nebuna

  Sveiki, turite kreiptis į nemokamą teisinę pagalbą dėl mediacijos skyrimo.

 • Ar gali priteist elementus ir Lietuvoi,jeigu gauna elementus Jungtinej Karalistei,abu tėvai ir vaikas gyvena Jungtinei Karalistei

  Sveiki, ne negali, nes jau yra teikiamas išlaikymas vaikui.

 • Labas,noreciau pakeisti asmens kodą dėl asmeniniu priežasčių ,kur kreiptis?

  Laba diena, Jums reikia kreiptis į Registrų centrą. Gyventojų registre taisoma gimimo data ir suteikiamas naujas asmens kodas.

 • Sveiki skiriuosi su vyru turim triju metu mergaite jis man grasina kad ja atims praeityje esu turejusi reikalu su vaiku teisemes bet padariau viska ko reikalauta esu dirbanti nuomuojosi buta savo vardu ar jam gali pavykti skirybu metu atimti vaika

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, mano mama jau daug metu gyvena su sutuoktiniu, kuris neprisideda prie jokiu mokesciu, buto islaikymo..buvo pradetas buto remontas kuris prasidejo smurto rate vadinamu ‘medaus menesio’ laikotarpiu, prie kurio islaidu vel neprisideda. Daug metu patiria fizini, psichologini, ekonomini, psichini, zodini, smurta. Skyrybos brangu, nes kovoti reikes. Labai idomu suzinoti, ar yra koka instancija kuri igaliotu ji moketi pinigus ar kazkaip padetu issipresti sita situacija?

  Sveiki, tokios instancijos nėra, nes tai jūsų mamos laisva valia pasirinkti ar gyventi su juo kartu, priimant jį tokį, ar skirtis. Susisiekite telefonu dėl detalesnės konsultacijos.

 • Sveiki! Norėjau paklausti, ką daryti, nes jau nebežinau, ko imtis. Gyvenu su tėvais, nors esu jau seniai pilnametė, tiesiog taip susiklostė, bet noriu išsikraustyti. Mano tėtis, su kuriuo siaip gerai sutariam, nuo vaikystės rėkia ant mamos, kartais ją žemina, dabar būna, kad kliūna ir man. Man tai yra labai skaudu, o kaip prieš jo pykčius atsilaikyti, aš nežinau. Po tų rėkimo išpuolių, nesvarbu, ar ant manęs šaukė, ar ant mamos, jauciuosi bejėgė, išsigandusi, fiziškai net susitingusi, diena būna sugadinta ir visos svajonės gyventi atskirai nuo tėvų atrodo bevertės, nes atsiranda kažkoks nepasitikėjimas savimi, baimė, gailestis dėl jų situacijos... Ką patartumėte daryti, kaip neįsitraukti į tą liūną, kaip nusibrežti ribas, kad ant manęs nerėktų ir kad galėčiau daugiau skirti dėmesio savo planams o ne rėkimui kazkieno, kas jau suaugęs ir gali savim pasirūpinti.

  Sveiki, susisiekite telfonu dėl konsultacijos.