Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Sveiki, esu jauna mama turiu du vaikus vienam sesi kitam keturi. Ir esu išsiskyrusi, turiu anstoliu 26000. Klausimas toks kiek antstoliai gali nuskaiciuoti daugiausia nuo 900€ algos? Aciu Geros dienos.

  Sveiki. Svarbu žinoti: Civilinio proceso kodekso 689 str. pakeitimai, kuriais nustatoma neliečiama minimalių vartojimo poreikių dydžio suma (iš jos skolos neišieškomos) įsigaliojo nuo 2022 m. liepos 1 d. (2022 metams nustatytas minimalus vartojimo poreikių dydis– 267 eurai). Pagal Civilinio proceso kodekso 736 straipsnį išieškant skolą iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančios Vyriausybės nustatyto minimalios mėnesinės algos (MMA) dydžio, išskaitoma 20 proc. gaunamų lėšų. Jeigu skolos išieškomos pagal kelis vykdomuosius dokumentus, gali būti išskaitoma ne daugiau kaip 30 proc. darbo pajamų dalies, neviršijančios MMA. Iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų pajamų dalies, viršijančios MMA, išskaitoma 50 proc. lėšų. Išskaitų dydis taip pat priklauso nuo įsiskolinimo rūšies. Tuo atveju, jeigu išieškomas išlaikymas periodinėmis išmokomis, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu, atlyginimas, iš Vyriausybės nustatytos MMA dalies gali būti išskaitoma 30 proc. pajamų. Skolininkas, išlaikantis nedarbingus šeimos narius, turi galimybę pasinaudoti Civilinio proceso kodekso 736 straipsnio 3 dalyje numatyta lengvata: antstoliui galima pateikti rašytinį prašymą, kuriuo remiantis dalis, išskaitoma iš MMA viršijančių pajamų, gali būti mažinama po 10 proc. kiekvienam išlaikytiniui. Pagal Civilinio proceso kodekso 735 straipsnį išskaitų iš skolininko darbo užmokesčio ir iš kitų jam prilygintų išmokų bei davinių dydis apskaičiuojamas imant pagrindu skolininkui išmokėti priskaičiuotas sumas, atskaičius iš jų mokesčius (privalomąsias įmokas). Tai yra, skoloms padengti išskaitomos 20 proc., 30 proc. ar 50 proc. pajamų dalys yra apskaičiuojamos nuo skolininko pajamų dalies, likusios sumokėjus mokesčius.

 • Sveiki su vyru santuokoje esame 16m auginame dvi nepilnametės dukras tačiau pastaruoju metu vyras nepateikęs skirybu prašymo reikalauja išsikraustyti iš jo mamai priklausančio buto į gatvę. (gyvename kartu su ja). Tuom siekdamas atskirti mane nuo dukrų nors jų gyv. Vietos deklaracija yra pas mano tėvus kitame mieste. Ar yra koks įstatymas kuris mane apsaugotų nuo tokių jo grasinimų ir veiksmų? Ačiū

  Laba diena, dėl jūsų gyvenimo bute teisę spręsti turi jo savininkė( jūsų vyro mama). Kol esate santuokoje ir nėra nustatyta dukrų gyvenamoji vieta su vienu iš tėvų( tai nesusiję su deklaruota gyvenamąja vieta), dukros gali gyventi su abiemis tėvais ar atskirai su vienu iš jų, svarbu, kad būtų pasirūpinta jų poreikiais.

 • Sveiki,norėjau paklausti kaip elgtis.Su sugyventine gyvename pas mane bute ir turim dvi mergaites, santykiai visai nekokie. Noriu kad Ji išsikraustytų iš mano namų, bet Ji neišeina. Ką tokiu atveju daryti?Ačiū

  Paskambinkite mums, nes šioje jūsų aprašytoje situacijoje trūksta išvardintų aplinkybių, kad pateikti vienareikšmį atsakymą. 

 • Sveiki,Netrukus gims vaikelis taciau jo tevas gis dar santuokoje ir nenori buti irasytas i vaiko gimimo liudijima. Ta teigia padarysias kai issiskirs.Gal galite suteikti infotmacijos ar jei is kart tevas bus irasytas apie tai bus informuota zmona ir teisejai tvarkantys skyrybu dokunentus ar ne.Ir kokia praktika teva irasyti veliau pasibaigus skyrubu procesui.Is ankto dekoju.

  Sveiki, tikėtina, kad jūsų vaiko tėvas nenori pripažinti tėvystės, nes santuokos nutraukimo metu tai būtų neištikimybės įrodymas. Pripažinti tėvystę po santuokos nutraukimo galima kreipiantis į notarą.

 • Laba diena. Šiuo metu skyriuosi su vyru, vyras yra psichologinis smurtautojas, fizinis taip pat. Turiu du vaikus, pirmoji dukra ne jo, antroji taip pat, kai laukiausi susipažinome. Grąsina atimti mažesniąją dukra. Terorizuoja pastoviai, taip pat yra mano socialiniuose tinkluose ir mano vardu visiem rašinėja, skambinėja ir grąsina. Nebežinau kur kreiptis

  Laba diena, paskambinkite mums ir suteiksime išsamią konsultaciją.

 • Vyro dukra 16 metų nori gyventi su pamote. Ar gali ji rinktis su kuo gyventi?

  Laba diena, kreipkitės į Vaikų teisių apsaugos skyrių konsultacijos.

 • Laba diena, Kur galėčiau kreiptis dėl psichologinės pagalbos. Vaiko tėvas amžinai, dėl visko mane kaltina, indai indaplovėj blogai sudėti, šiūkšlių maišas ne tas ir pan. Jokio švelnumo, meilės iš jo nejaučiu. Jaučiu, kad gyvena su manimi tik dėl patogumo. Skaičiuoja mano pinigus, jei nepervedu jam bendrom išlaidom, paskaičiuoja kiek turiu būti sutaupiusi, turim bendrą paskolą, mokam abu, jis visada norėjo, kad viskas būtų per pusę.. Norėtų, jaučiu, kad aplamai aš šeimą išlaikyčiau... Nemyli mano dukros iš pirmos santuokos, nuolatos man priekaištauja dėl jos, myli tik savo (mūsų bendrą vaiką). Nesutariam dėl visko. Sakau skiriamės, nenori, abu verkiam, abu nelaimingi. Gal psichologai padėtų? Kur kreiptis?

  Laba diena, mūsų centras teikia individualias konsultacijas. Jūsų atveju rekomenduotume kreiptis pas porų konsultantus.

 • Labas vakaras, turiu klausimą. Pašlyjus santykiams nusprendžiau juos nutraukti, kasdien jaučiu įtampą, su sugyventiniu kalbėjau jis vis kaltina mane, kad dėl visko aš kalta, pati prisigalvoju, bet nebėra nei pagarbos nei meilės pavargau. Jis dirba šeima išlaiko, bet tarpusavyje nebeturim jau metai laiko nieko bendro, dažnai pykstamės. Aš pasiūliau issikraustyti jis graziuoju nesutinka, nors galetu issinuomoti butą. Butas priklauso man jis tik registruotas.. Jau pavargau.. Daviau termina menesiui, kas bus jei po menesio jis neiseis.? Galiu tiesiog imti ir nebeileisti jo, nes jis pyktibiskai neisikrausto.

  Laba diena, tik būsto savininkas gali spręsti kas gali jo nuosavybėje būti ar gyventi. Jeigu asmuo jūsų namuose yra nepageidaujamas jūs jo galite neįsileisti.

 • Sveiki nezinau ka daryti 3 metus esu vedusi bet mano vyras del smulmes pradejo mane zeminti jau man nusibodo jo toks elgesys ka man tokiu atveju daryti?

  Laba diena, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Sveiki aš gyvenu su sugyventinių jau virš 10 metų pas jį namuose,bet isai izgeres mane pastovei varo iš namų, isgerineja gana dažnai būna ir ranka pakele.As neturiu kur išeiti neturiu kur prisiglausti,esu dirbanti,bet alga labai maža plius moku anstolems ir LB nedaug lieka pinigėlių.gal patartumet ką tokių atvejų daryti?

  Laba diena, yra grėsmė, kad vieną dieną sugyventinis jūsų nebeįsileis į namus, dėl to turite pasirūpinti didesne savo financine nepriklausomybe.

 • Sveiki gyvenu su sugyventiniu, buto nuomos sutartis jo vardu, turime bendra vaika,ar jis turi teise mane su nepilnamečiais isvaryti iš buto?

  Laba diena, civilinio kodeksas nustato, jog gyvenamosios patalpos nuomotojas nuomos sutartimi įsipareigoja suteikti už mokestį gyvenamąją patalpą nuomininkui laikinai valdyti ir naudoti ją gyvenimui, o nuomininkas – naudotis šia patalpa pagal paskirtį ir mokėti nuomos mokestį. Gyvenamosios patalpos nuomos sutarties šalys yra nuomotojas ir nuomininkas, kuris savo vardu ir dėl savo, savo šeimos bei buvusių šeimos narių interesų sudaro gyvenamosios patalpos nuomos sutartį. Reikėtų atkreipti dėmesį, jog šeimos nariai, kurie gyvena kartu, turi tokias pat teises bei pareigas, kaip ir nuomininkas.

 • Sveiki.Gal galetumete patarti del turto palikimo priemimo?Mirus mamai, likome 3 paveldetojai. Testamento ji nepaliko. Is karto po laidotuviu pridaveme pareiskimus del turto padalijimo. Klausimas butu toks: kada reikia notarei pristatyti neriklausomo turto vertintojo vertinima? Ar kartu su pareiskimu, ar dar galime dabar pristatyti kol turtas nepadalintas? Svarstau ar nepavelavom.Labai jums aciu.Inga Karciauskiene

  Laba diena, kreipkitės į notartą dėl šių klausimų.

 • Sveiki.Gyvenau su savo vaiko tevu 20m.Mano namuose.Prieš pusmeti jis vede kita moterį.Nepasiima savo daiktu is mano garažo ir kiemo,kur man kreiptis?

  Laba diena, susiekite su mumis telefonu.

 • Sveiki, žmona su vaikais gyvena krizių centre ar aš turiu galimybę aplankyti vaikus

  Sveiki, kreipkitės į Krizių centrą telefonu.

 • Sveiki, su vyru išsiskirę oficialiai 2 metus. Turime du vaikus 14 m ir 12m. Teismo nutarimu sunus turi gyventi su tėvu , dukra su motina. Faktiškai abu vaikai su manim gyvena. Abu turime naujas šeimas.Beto jo sugyventinė neduoda man ramybės. Jei aš kažko neleidžiu savo dukrai, ji skundžiasi tėvui ir jo sugyventinei...Tada man rašo ne buvęs vyras o būtent jo sugyventinė , (ji kiek žinau advokatė ) iš mano vaiko telefono, kad aš nenormali,kad vaikas nuolat įtampoje, ašarose, šantažuoja,kad paskambins i vaikų teisių apsaugos tarnybą. Sako, kad aš psichologiškai smurtauju prieš vaiką, nor tai nėra tiesa. Noriu, kad mane paliktu ramybėje. Pavargau nuo žeminimų ir kišimosį į mano gyvenimą. Ji -svetimas žmogus. Kur kreiptis? Jau nebeįmanoma....

  Sveiki, turite kreiptis į teismą, kad faktinės aplinkybės atitiktų teismo nutartį, kad nusistatyti sūnaus gyvenamąją vietą su savimi. Dėl terorizavimo sms žinutėmis parašykite pareiškimą. https://www.epolicija.lt/

 • Ar privalau mokėti alimentus jai mano buvusi draugė ištekėjo už kito vyro,?

  Laba diena, jeigu draugė ištekėjo ir jūs su ja turite vaiką, jūsų pareiga išlaikyti savo vaiko niekur nedingo. Jūs privalote teikti savo vaikui išlaikymą.

 • Laba diena, Nebežinau kur kreiptis ir kaip elgtis. Esu 33 metų moteris, auginu sūnų 9 metų. Bet niekaip nesiliauja mano mamos manęs žeminimas, menkinimas. Tai tęsiasi visą gyvenimą, bet dabar jau esu pasiekusi tą lygį, kai nebenoriu turėti su ja nieko bendro. Nes matau kad kitaip iš jos neišslaisvinsiu.

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Laba diena, norejau pasidometi jai esi santokoje ar galima vyra paduoti vaiko islaikimui elementams, nes rado meiluze ir nenori dabar islaikiti vaiko.

  Laba diena, taip galima.

 • sveiki ,gyvenu santuokoje.2vaikai bendri kitas mano.vyras alkocholikas .kenciu as ir mano vaikas pastovu smurta.emocini ir fizini.jis psichinis .geria vaistus nuo psichoziu.siandien bijau po darbo grizti namo.namai mano vardu.povedybine sutartis yra.kas gali ji iskraustyt?grasina sudegint namus.as jo bijau.tikrai jis tai gali padaryti .tikiu.kaip issiskirti.kur kreiptis?kur iseiti su vaikais....turiu diktafone grasinimo irasus.girdisi is irasu ir kaip apstumdo kaip kolioja...vaika.mane.kur rast ramybe ir pagalba?

  Sveiki, susisiekite telefonu su mumis.

 • Labas,mirė motina šeis metais lika butas kur kreiptis kad galėčiau atsisakyti savo dali turiu broli.ir už kiek laiką isigalijos paveldas?

  Sveiki, konsultuokitės su notarais.

 • Su vyro jau 2 gal 3 metai kaip yra pašliję santykiai, lankėmės pas šeimos konsultanta ir niekaip neįveikiame savų bėdų, vis santykiai byra. Kur kreiptis dėl santuokos nutraukimo? Yra 2 nepilnamečiai vaikai ir buto paskola. Kiek galėtų kainuoti skyrybos?

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Laba dienaGyvenome si sugyventiniu 22 m. Issiskyreme prieš 4 m. Likau gyventi bute, kuris oficialiai priklauso sugyventinio tevui. Ar turi teisę buvęs sugyventinis vaikščioti i mano namus be mano žinios ar sutikimo. Bute gyvename dviese su sūnumi (sūnus) sugyventinio vaikas. Atėjęs sugyventinis psicholigiskai smurtauja, dbr sugalvojo grįžti i butą ir gyventi jame. Kaip šioje situacijoje elgtis?

  Laba diena, kas gali gyventi būste sprendžia jo savininkas arba jo įgaliotas asmuo.

 • Sveiki. Ar teisiškai kažkaip galiu apriboti girtaujančio vyro buvimą namuose, kur auga 2 vaikai (3 ir 6metų). Butas vyro įmonės. Jis gražiai/negražiai prašant, neišsikrausto. Šiuo metu išsikraustyti daugiau niekur neturiu galimybės.

  Sveiki, apriboti nėra galimybės. Pasikonsultuokite su Vaikų teisių apsaugos skyriumi.

 • Sveiki. Norėjiau paklausti. As mano vyras ir vaikas nepilnai metuku laiko yra. Ir mes esame registruoti pas vyro mama tačiau ten nes negyvename. Labai domina ar vyro mama gali mus isregistruoti is namu be musu sutikimo

  Laba diena, taip gali.

 • Sveiki,Gyvenu 22 metus su sugyventiniu jo motinos bute.Jo mama jau du metai negrįžta iš Anglijos, nes išvyko pas dukra,o kai norėjo grįžti prasidėjo korona.Laukė pasikeitimų ir iki šiol mama jo Anglijoje.Sugyventinis yra gwrentis,neadakvatus.Jo mama jį palaiko, nez jis meluoja jai, bet realybės nemato.Esmė tame,kad jis mane pradėjo varyti iš savo mamos buto, kuriame mes kartu ir kol kas gyvename.Aš vistiek turėsiu iš čia išeiri, nes nėra prasmės taip gyventi.Tai noriu paklausti, ar galėčiau kreiptis į teismą, gauti leidimą iki kažkokios tai datos, kol susirasiu kur gyventi ?Nes jis jau naudoja ir fizint ir psichologinį smurtą.Viena diena man grįžus iš darbo gali būti pakeista jo motinos buto spyna, Jis taip man grąsinasi..Aš turiu ir savo daiktų, kurių jis sako įrodinėsiu per teismą, kad jie mano ! Atėmęs rūsio raktus, kad neyeičiau. Bijau išeiti iš namų, nes neturiu kur eiti..Esu viena,giminės išmirė..Sūnų palaidojau.Dukra gyvena toli,nenoriu vaikui užsikrauti ir nervuoiti.Vaikai ne jo.Pagarbiai

  Laba diena, leidimui gyventi kol susirasite būstą jums reikia tartis su būsto savininke, sugyventinio mama.

 • Sveiki, Man 27m. Su vyru turime beveik metų mergytę. Mano vyro tėvai yra išsiskyrę, tėtis užsienyje, o mama (anyta) gyvena šalia esančiame name, kuriame gyvenau ir aš prieš susituokiant, susilaukiant dukros. Gyvenau +-2 metus. Vyro mama vyresnė moteris, jos gyvenimas paprastas ir ramus, labai rūpinasi savo sūnumi, televizijos žiūrėjimas, kartais pabūna su draugėmis ir dažnai lanko mus. Viskas kaip ir gerai, tik nuo pirmų dienų, mano požiūriu, anytos dėmesingumas yra perdėtas, tiek mano dukrai, tiek vyrui. Bet apie vyrą aš nieko nesakau, tai jos sūnus ir jos pasirinkimas kaip elgtis, nors mano vyrui jau 37m. Mama iš dalies vieniša, galbūt turėčiau suprasti, jog jai liūdna ir apskritai, ne mano reikalas, kaip ji elgiasi su savo sūnumi. Vyras be abejonės labai myli ir gerbia savo mamą ir aš net nesiruošiu ir nežadu “kariauti” ar kelti ultimatumus, tiesiog, daugelyje situacijų įžvelgiu lyg, mano akimis, mano supratimu, nenormalų ir nesuprantamą elgesį iš jos pusės. Bet kalbant apie dukrą, tai pirmoji anūkė, negaliu pakęsti ir sunkiai tvardausi, kai anyta mergaitę tiesiogine ta žodžio prasme “užgula” atėjus aplankyti. Mergaitė nori pati stotis, eiti pasiimti vieną žaislą, kitą, ateina prie manęs, vėl prie žaislų ir t.t, močiutė anūkę vis paima, nenori leisti eiti ten, nenori leist imti to ar ano, kad tik būtų su ja, neduok die pamatys vaikas mane, puls eiti link manęs, močiutė ant kelių skubės mergaitę paimti ,kad tik neitų. “Ateik ką tau duosiu, pažiūrėk tą imk aną”. Neištvėrusi šių poelgių, vieną kartą pasakiau duokit jai laisvės, duokite vaikui erdvės, ji savarankiškai daro tą ir aną, beabejo, supyko, trenkė durimis ir išėjo. Nuo to karto nebeateina. Vyras pasakė, kad anytos engimą iš mano pusės mato jau senai, kad nemėgstu jo mamos, kritikuoju ją, mama jaučiasi įtampoje, esu visuomet “persikreipusi” kai ji ateina. Neslėpsiu, kai grįžtu namo ir matau, kad anyta pas mus( dažnai ateina, kai manęs nėra ir kai tik išvažiuoju) man pradeda virti kraujas. Turiu išeiti į kitą kambarį, nenoriu su ja kalbėtis, nieko jos neklausiu, nieko nesiūlau, kas žinau,kad yra nemandagu ir negražu iš mano pusės. Nueinu kad ir lyginti į kitą kambarį, kad tik jos negirdėti ir namatyti. Iš dalies, tik ir noriu kad ji greičiau išeitų.Bandau kratyti savo mintis galvoje, klausiu savęs, kodėl ir iš kur ateina tokie jausmai ir emocijos, pamačius ją. Negaliu rasti atsakymų. Nenoriu su ja apskritai jokio kontakto, bet suprantu,kad tai veda į skyrybas. Šventės,Velykos,Kalėdos ir t.t atostogos ir gimtadieniai, to neišvengsi. Prašau pagalbos, nežinau kokios, kaip elgtis situacijoje, kaip perdėlioti savo mintis,emocijas. Ji yra vaiko močiutė, mano vyro mama ir kitaip nebus. Tačiau aš nenoriu su ja turėti nieko bendro- nei kalbėtis, nei šnekėtis, niekada nepalieku jai dukros, tik vyras. Vyras ragina kreiptis pagalbos ir tvarkytis su savimi, nes įtampoje negyvens.

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Sveiki, sūnus patiria psichologinių traumų mokykloje, mums labai reikalinga skubi psichologinė pagalba, kur galėtumėm kreiptis?

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Kaip iškraustyti vyrą iš namų? Teisiškai išsiskyrę jau apie 4 mėnesius. Namas buvo tėvų padovanotas, ir popieriuose oficeliai priklauso tik moteriai. Vyras geria ir smurtauja psihologiškai. Nenori išsikraustyti, buvo siūloma padėti nusipirkti kitą būstą jam, bet jis niekaip nesutinka. Namuose gyvena nepilnametė mergaitė 15metų. Vyras pastoviai kelia barnius būdamas girtas, žemina moterį žodžiais. Būta atvejų kai smurtavo, tik nėra jokių įrodymų.

  Laba diena, jeigu asmuo smurtauja ir yra nepageidaujamas moters nuosavybėje ji turi skambinti 112, ir informuoti pareigūnus apie smurtą. Tai pat savininkas turi teisę pasikeistų durų spyną ir neįsileisti nepageidaujamo asmens.

 • Laba diena. Su pirmu vyru issiskyrus jau apie 8metus. Turiu 2vaikus,kuris jau pilnametis. Gyvenu su kitu vyru ir turim vaikuti 2metuku. Gyvenam jo bute. Visada ji teisindavau kad isgerineja,bet truko kantrybe pradejau priekaistauti jam. Sakyti,ka vaikai mato. Tik barnius ir izeidinejimai man. Bandydami vaikai su prasymu kad nerektu ant mamos,jis juos iszeidinejo ir pasake netinka issikraustikit. Ieskau nauju namu su 3vaikais. Nes vaikai nesijaucia saugus,nori ramybes. As pati susirgus depresija ir jauciu isekima. Vaikai sako palikti tuos namus nes nieko gero ir nebus. Nepasikeis tas zmogus. Jis neisgeres tylus kaip pele,bet isgeres viska issako. Psihologiskai jis mane issiurbia. Jam visi blogi. Klausimas ar toks zmogus gali pasikeisti?

  Laba diena, žmogus gali pasikeisti, jeigu jis tik pats to nori, jūsų noro šiuo atveju neužteks. Susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Sveiki, mirė mama, mes du broli aš deklaruotas mamos bute, brolis ne, kam atiteks butas? Testamentą nebuvo.

  Laba diena, deklaracija neturi jokios reikšmės, abu turite tokias pačias paveldėjimo teises.