Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Su vyro jau 2 gal 3 metai kaip yra pašliję santykiai, lankėmės pas šeimos konsultanta ir niekaip neįveikiame savų bėdų, vis santykiai byra. Kur kreiptis dėl santuokos nutraukimo? Yra 2 nepilnamečiai vaikai ir buto paskola. Kiek galėtų kainuoti skyrybos?

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Laba dienaGyvenome si sugyventiniu 22 m. Issiskyreme prieš 4 m. Likau gyventi bute, kuris oficialiai priklauso sugyventinio tevui. Ar turi teisę buvęs sugyventinis vaikščioti i mano namus be mano žinios ar sutikimo. Bute gyvename dviese su sūnumi (sūnus) sugyventinio vaikas. Atėjęs sugyventinis psicholigiskai smurtauja, dbr sugalvojo grįžti i butą ir gyventi jame. Kaip šioje situacijoje elgtis?

  Laba diena, kas gali gyventi būste sprendžia jo savininkas arba jo įgaliotas asmuo.

 • Sveiki. Ar teisiškai kažkaip galiu apriboti girtaujančio vyro buvimą namuose, kur auga 2 vaikai (3 ir 6metų). Butas vyro įmonės. Jis gražiai/negražiai prašant, neišsikrausto. Šiuo metu išsikraustyti daugiau niekur neturiu galimybės.

  Sveiki, apriboti nėra galimybės. Pasikonsultuokite su Vaikų teisių apsaugos skyriumi.

 • Sveiki. Norėjiau paklausti. As mano vyras ir vaikas nepilnai metuku laiko yra. Ir mes esame registruoti pas vyro mama tačiau ten nes negyvename. Labai domina ar vyro mama gali mus isregistruoti is namu be musu sutikimo

  Laba diena, taip gali.

 • Sveiki,Gyvenu 22 metus su sugyventiniu jo motinos bute.Jo mama jau du metai negrįžta iš Anglijos, nes išvyko pas dukra,o kai norėjo grįžti prasidėjo korona.Laukė pasikeitimų ir iki šiol mama jo Anglijoje.Sugyventinis yra gwrentis,neadakvatus.Jo mama jį palaiko, nez jis meluoja jai, bet realybės nemato.Esmė tame,kad jis mane pradėjo varyti iš savo mamos buto, kuriame mes kartu ir kol kas gyvename.Aš vistiek turėsiu iš čia išeiri, nes nėra prasmės taip gyventi.Tai noriu paklausti, ar galėčiau kreiptis į teismą, gauti leidimą iki kažkokios tai datos, kol susirasiu kur gyventi ?Nes jis jau naudoja ir fizint ir psichologinį smurtą.Viena diena man grįžus iš darbo gali būti pakeista jo motinos buto spyna, Jis taip man grąsinasi..Aš turiu ir savo daiktų, kurių jis sako įrodinėsiu per teismą, kad jie mano ! Atėmęs rūsio raktus, kad neyeičiau. Bijau išeiti iš namų, nes neturiu kur eiti..Esu viena,giminės išmirė..Sūnų palaidojau.Dukra gyvena toli,nenoriu vaikui užsikrauti ir nervuoiti.Vaikai ne jo.Pagarbiai

  Laba diena, leidimui gyventi kol susirasite būstą jums reikia tartis su būsto savininke, sugyventinio mama.

 • Sveiki, Man 27m. Su vyru turime beveik metų mergytę. Mano vyro tėvai yra išsiskyrę, tėtis užsienyje, o mama (anyta) gyvena šalia esančiame name, kuriame gyvenau ir aš prieš susituokiant, susilaukiant dukros. Gyvenau +-2 metus. Vyro mama vyresnė moteris, jos gyvenimas paprastas ir ramus, labai rūpinasi savo sūnumi, televizijos žiūrėjimas, kartais pabūna su draugėmis ir dažnai lanko mus. Viskas kaip ir gerai, tik nuo pirmų dienų, mano požiūriu, anytos dėmesingumas yra perdėtas, tiek mano dukrai, tiek vyrui. Bet apie vyrą aš nieko nesakau, tai jos sūnus ir jos pasirinkimas kaip elgtis, nors mano vyrui jau 37m. Mama iš dalies vieniša, galbūt turėčiau suprasti, jog jai liūdna ir apskritai, ne mano reikalas, kaip ji elgiasi su savo sūnumi. Vyras be abejonės labai myli ir gerbia savo mamą ir aš net nesiruošiu ir nežadu “kariauti” ar kelti ultimatumus, tiesiog, daugelyje situacijų įžvelgiu lyg, mano akimis, mano supratimu, nenormalų ir nesuprantamą elgesį iš jos pusės. Bet kalbant apie dukrą, tai pirmoji anūkė, negaliu pakęsti ir sunkiai tvardausi, kai anyta mergaitę tiesiogine ta žodžio prasme “užgula” atėjus aplankyti. Mergaitė nori pati stotis, eiti pasiimti vieną žaislą, kitą, ateina prie manęs, vėl prie žaislų ir t.t, močiutė anūkę vis paima, nenori leisti eiti ten, nenori leist imti to ar ano, kad tik būtų su ja, neduok die pamatys vaikas mane, puls eiti link manęs, močiutė ant kelių skubės mergaitę paimti ,kad tik neitų. “Ateik ką tau duosiu, pažiūrėk tą imk aną”. Neištvėrusi šių poelgių, vieną kartą pasakiau duokit jai laisvės, duokite vaikui erdvės, ji savarankiškai daro tą ir aną, beabejo, supyko, trenkė durimis ir išėjo. Nuo to karto nebeateina. Vyras pasakė, kad anytos engimą iš mano pusės mato jau senai, kad nemėgstu jo mamos, kritikuoju ją, mama jaučiasi įtampoje, esu visuomet “persikreipusi” kai ji ateina. Neslėpsiu, kai grįžtu namo ir matau, kad anyta pas mus( dažnai ateina, kai manęs nėra ir kai tik išvažiuoju) man pradeda virti kraujas. Turiu išeiti į kitą kambarį, nenoriu su ja kalbėtis, nieko jos neklausiu, nieko nesiūlau, kas žinau,kad yra nemandagu ir negražu iš mano pusės. Nueinu kad ir lyginti į kitą kambarį, kad tik jos negirdėti ir namatyti. Iš dalies, tik ir noriu kad ji greičiau išeitų.Bandau kratyti savo mintis galvoje, klausiu savęs, kodėl ir iš kur ateina tokie jausmai ir emocijos, pamačius ją. Negaliu rasti atsakymų. Nenoriu su ja apskritai jokio kontakto, bet suprantu,kad tai veda į skyrybas. Šventės,Velykos,Kalėdos ir t.t atostogos ir gimtadieniai, to neišvengsi. Prašau pagalbos, nežinau kokios, kaip elgtis situacijoje, kaip perdėlioti savo mintis,emocijas. Ji yra vaiko močiutė, mano vyro mama ir kitaip nebus. Tačiau aš nenoriu su ja turėti nieko bendro- nei kalbėtis, nei šnekėtis, niekada nepalieku jai dukros, tik vyras. Vyras ragina kreiptis pagalbos ir tvarkytis su savimi, nes įtampoje negyvens.

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Sveiki, sūnus patiria psichologinių traumų mokykloje, mums labai reikalinga skubi psichologinė pagalba, kur galėtumėm kreiptis?

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Kaip iškraustyti vyrą iš namų? Teisiškai išsiskyrę jau apie 4 mėnesius. Namas buvo tėvų padovanotas, ir popieriuose oficeliai priklauso tik moteriai. Vyras geria ir smurtauja psihologiškai. Nenori išsikraustyti, buvo siūloma padėti nusipirkti kitą būstą jam, bet jis niekaip nesutinka. Namuose gyvena nepilnametė mergaitė 15metų. Vyras pastoviai kelia barnius būdamas girtas, žemina moterį žodžiais. Būta atvejų kai smurtavo, tik nėra jokių įrodymų.

  Laba diena, jeigu asmuo smurtauja ir yra nepageidaujamas moters nuosavybėje ji turi skambinti 112, ir informuoti pareigūnus apie smurtą. Tai pat savininkas turi teisę pasikeistų durų spyną ir neįsileisti nepageidaujamo asmens.

 • Laba diena. Su pirmu vyru issiskyrus jau apie 8metus. Turiu 2vaikus,kuris jau pilnametis. Gyvenu su kitu vyru ir turim vaikuti 2metuku. Gyvenam jo bute. Visada ji teisindavau kad isgerineja,bet truko kantrybe pradejau priekaistauti jam. Sakyti,ka vaikai mato. Tik barnius ir izeidinejimai man. Bandydami vaikai su prasymu kad nerektu ant mamos,jis juos iszeidinejo ir pasake netinka issikraustikit. Ieskau nauju namu su 3vaikais. Nes vaikai nesijaucia saugus,nori ramybes. As pati susirgus depresija ir jauciu isekima. Vaikai sako palikti tuos namus nes nieko gero ir nebus. Nepasikeis tas zmogus. Jis neisgeres tylus kaip pele,bet isgeres viska issako. Psihologiskai jis mane issiurbia. Jam visi blogi. Klausimas ar toks zmogus gali pasikeisti?

  Laba diena, žmogus gali pasikeisti, jeigu jis tik pats to nori, jūsų noro šiuo atveju neužteks. Susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Sveiki, mirė mama, mes du broli aš deklaruotas mamos bute, brolis ne, kam atiteks butas? Testamentą nebuvo.

  Laba diena, deklaracija neturi jokios reikšmės, abu turite tokias pačias paveldėjimo teises.

 • Laba diena. Šiuo metu noriu issikraustyti is vyro namu, nes patiriame labai daug neigiamu emociju... Jis mane psichologiskai zaloja :( Ka turiu padaryti kad gauti vieta pas jus kol susirasime su vaikais kur iseiti? :(

  Laba diena, mūsų centras apgyvendinimo paslaugų neteikia. Kreipkitės į Šeimos krizių centrą telef.:861362240

 • Sveiki, esu sissiskyrusi 8 metai. Vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su manimi. Ar galiu su vaiku Lietuvoje isvykti gyventi i kita miesta?

  Sveiki, taip galite.

 • Sveiki.Gyvenu su vyru,auginame 5 menesiu vaiką.Iš pirmos santuokos turiu du nepilnamečius vaikus.Gyvename vyro namuojamame bute.Patiriu psihologinį,fizinį smurtą.Gyvenime nebera kelio tik išsiskirti.Bet neturiu kur eiti su vaikais.Namuotis būstą nera prošvaiščių,nes auginu kudyki tai nediebu,prieš tai buvau nedirbanti.Ar gali po skirybų valstybe suteikti mamai bustą su 3 vaikais? Kenčiu gyvenime su vyru vien del to,kad neturime kur išeiti.

  Laba diena, dėl apgyvendimo kreipkitės į Šeimos krizių centrą.

 • Laba diena turiu mergaite 12metu susituakusi antra karta gyvenu su situ vyru jau 5metai ir skaitykim pastovei psihologinis spaudimas jeigu pradedu priestarauti kele rankas paskutiniu metu neimanoma pasidare gyventi visalaika psihologinis spaudimas pats nedirba ,noreciau iseiti bet neturiu kur reiktu kokiam menesiui kaskur kad iseit kol susirasiu nuama

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, turiu tokį klausimą, ar teikiatePsichologo pagalbas ? Labai norėčiau su kažkuo pasikalbėt iš pšalies nežinant mano situacijos . Bet o ar galite padėt iškraustyti sugyventinį iš mano namų ? Turim du vaikučius 3 ir 5metuku, gyvenam jau beveik 7m ir manęs toks gyvenimas netenkina visus 5m , bet vis kenčiu , viliuosi, kad kazkas pasikeis, o nieks nepasikeičia .. pavargau, nuolat namie jaučiu psichologinį smurtą, nesutariam su tėčiu dėl finansų ir absoliučiai esam skirtingi.

  Laba diena, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Esu santuokoje su vyru. Nežinau ką daryti noriu išeiti į neturiu kur maži vaikai į darbus negaliu eiti per maži vaikai su vyru ne kaip sutarėme jis psichologinį smurtą naudoja nebegaliu kentėti norėčiau vaikas suteikti normalu gyvenimą. Jis man grasina kad vaikus atims sėdžiu su juo nes bijau būti be vaikų noriu paprašyti pagalbos ką daryti? Prašau padėti nebegaliu šitaip kentėti.

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Reikia pagalbos neturiu kur eiti su vaikais

  Sveiki, susisiekite telefonu. 867931930

 • Sveiki, situacija tokia kad vaiko tėvas smurtavo prieš mane būnant man nesčiai. Daug žmonių gali tai paliūdyti. Gyvenu pas jo šeima. Ir dabar jis smurtauja bet daugiau psichologiškai grasina kad atims vaika ir pan. Labai bijau dėl to pastoviai sako kad esu niekam nereikalinga kad neturiu kur eiti ir kad iš manes jie paiims vaika... Ka man daryti šiuo atveju? Nenoriu gyventi su tokia šeima nenoriu kad mano vaikas pastoviai matytu barnius prašau padėkite ir noriu išeiti ir tuo pačiu nežinau kur

  Sveiki, susiekite telefonu dėl konsultacijos. Smurto negalima toleruoti, patiriant ar matant smurtą reikia nedelsiant skambinti 112, nes tai yra žmogaus teisių pažeidimas.

 • Sveiki.. Kreipiuosi cia pagalbos nes nezinau ka daryti tokiu atveju. Po tevo mirties mano mama susirado kita sugyventini kuris atvykes is uzsienio. Mums vaikams jis labai nepatinka ir jo nekenciam jis gyvena musu namuose su musu mama. Jis tikrai geria kiekviena diena alkoholi ir bando auklet vaikus kurie yra ne jo. Jis smurtauja pries musu mama bet ji tai tyli. Kaip mes jos vaikai norim jai padeti ir bandom ismesti ji is namu bet mama pasiruosusi ji apginti ir visi mes su ja susipyke del jo ir mes visiskai atrodom jai nereikalingi. Manome kad jis jai grasina todel ji taip su mumis ir elgiasi. Prasau patarkit kaip tokiu atveju padeti mamai ????

  Laba diena, suprantame jūsų rūpestį dėl mamos, tačiau sunku yra padėti žmogui, kai jis to pats nenori. Pagal jūsų pateiktą informaciją moteris patiria smurtą artimoje aplinkoje. Dėl patiriamo smurto gali kreiptis į policiją net tik nukentėjas asmuo, bet ir kiti amenys matantys žinanatys, kad vyksta/vyko smurtas artimoje aplinkoje. Jeigu turite galimybę tai užfiksuoti tai būtų įrodymas dėl daromos nusikaltamos veikos. Jeigu jūsų mama sutiktų gauti mūsų centro pagalbą, lauksime skambučio.

 • laba diena, auginu 3 metu mergyte. su vaiko tevu esame nesusituoke, visus metus iki siu metu spalio 1 dienos gyvenomemano vieno kambario bute, dabar atsikrausteme i jo nama. vyskta nuolatiniai barniai, naudoja psihologini smurta, varo is namu, rekia prie vaiko, daznai isgerineja, baisu palikti vaika su tevu viena, nes ir palikus sugeba isgerti. zlugdo vissiskai savigarba ir pasitikejima savimi. ar yra gauti galimybe psihologa kuris padetu issivaduoti is sios situacijos, padetu atsistoti ant koju..

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki. Su vyrų (santuokoje) gyvename vyrui priklausančiame name. Jis pradėjo naudoti psichologinį smurtą, ir verčia išeiti iš namu. Grasina kad išmes visus namo daiktus ir neįleis į namus. Kur išeiti neturiu, registruota pas tėvus. Norėjau pasiteirauti ką daryti tokiu atveju, ar gali neįleisti į namus.

  Sveiki, gaila, bet jis tai padaryti gali, nes yra būsto savininkas. Jeigu tuo metu kai jūs gyvenote jo būste jis buvo pagerintas ar pirkti daiktai, baldai ir pan. Tuomet visos lėšos skirtos tam jums abiems priklauso lygiomis dalimis.

 • Sveiki, turiu klausimą. Situacija tokia, Mamos bute registruota dukra su savo vaikais ( aš esu antra dukra) nei ji, nei aš negyvename tame bute. Aš nesu registruota pas mamą. Klausimas- testamentas neparašytas, jei taip nutiktų, kad tektų dalintis turtą-butą, ar jo dalis priklausytų ir man ( nesu registruota, negyvenu tame -mamos bute, registruota sesuo su vaikais dviem-nepilnamečiais, bet negyvena su mama.) Ačiū labai už atsakymą.Pagarbiai, Daiva

  Sveiki, jeigu nėra testamento, tokiu atveju turite vienodas paveldėjimo teises, registracija ar gyvenimas tame bute neturi reikšmės.

 • Sveiki, noriu pasiteirauti gal zinote seima, kuri laukiasi ar turi naujagimi/naujagime ir sunkiai verciasi? Bet tikrai sunkiai, noriu atiduot nuo naujagimes iki puses metuku rubeliu tvarkingi. Zaisliuku ir kitokiu reikalingu leliukui/mamai daiktu. Esu susidurus, jog atidaviau, O kita diena pardavine tuos rubelius kitoms???? rubeliu turiu tiek mergaitei, tiek berniukui☺️

  Sveiki, kreipkitės į " Ištiesk pagalbos ranką".

 • Sveiki, turiu 8men dukryte. Dar budama nescia likau viena, nebuvom susituoke. Gimus dukrytei tevas nesutiko buti irasytas i gimimo liudijima. Taip pat praejus porai men po gimimo nutrauke visus rysius su manimi. Noriu prisiteisti alimentus, bet nezinau nei nuo ko pradeti nei ka, nes visa si situacija yra labai komplikuota, tai ar imanoma kazkur kazkaip pasikonsultuoti bent pradzioje su kokiu advokatu?

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, su vyru nesame susituoke , turime 1,9 m. vaiką, gyvename man priklausančiame name , tačiau vyras padėjo įrengti. Vyras turi ir savo butą kuriame ir yra registruotas. Noriu išsiskirti, kadangi dažnai išgėrinėja, neadekvačiai elgiasi , naudoja psichologinį smurtą, girdint vaikui daužo namie esančius daiktus , kelia balsą ir grasina, kad jei nebe gyvensime kartu, vaikas liks našlaitis. Jo teigimu - jis negali gyventi be mūsų. Kokiu teisiniu keliu negyventi kartu?

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Laba diena, esu išsiskyrusi keturi metai. Vaikų tėva neideksuoja alimentų. Kur turėčiau kreiptis, kad gauti teismo vykdomąjį dokumentą alimentams indeksuoti. Ar teismo paslaugos būtų mokamos. Dėkoju.

  Indeksuoti periodines išmokas – mokėtojo pareiga Periodinėmis išmokomis priteistos išlaikymo sumos ir žalos atlyginimo sumos indeksuojamos tam, kad jos būtų visiškai ar bent iš dalies apsaugotos nuo infliacijos poveikio. Daugeliu atvejų indeksavimu tenka pasirūpinti patiems išmokų mokėtojams, kadangi pagal nustatytą tvarką išmokas privalo indeksuoti tas, kas perveda šias išmokas gavėjams. Jeigu periodines išmokas iš skolininko išieško ir į gavėjo sąskaitą perveda teismo sprendimą vykdantis antstolis, išmokas indeksuoja antstolis; jeigu priteistos išmokos yra išskaitomos iš mokėtojo darbo užmokesčio ar kitų jam prilygintų pajamų, indeksavimą atlieka išskaitas atliekantis asmuo (dažniausiai – darbovietės finansininkas); jeigu asmuo moka periodines išmokas savarankiškai, tai jis pats ir privalo jas indeksuoti. Jei nepavyksta tarpusavyje susitarti geranoriškai, vienintelis būdas išsireikalauti visų priklausančių sumų – kreiptis pagalbos į antstolį. Vykdomąjį raštą dėl išlaikymo išieškojimo reikėtų pateikti antstoliui, veikiančiam toje teritorijoje, kurioje yra skolininko gyvenamoji, ar turto buvimo vieta. Pradėjus priverstinį išieškojimo procesą, kiekvieną mėnesį jau būtų išieškomos ne tik nustatyta tvarka indeksuotos periodinės išmokos, bet ir susikaupusi jų skola – tas išmokų skirtumas, kuris susidarė laiku nepradėjus indeksuoti alimentų

 • Sveiki, esu išsiskyrusi 1,5 metų Turiu 17 metų sūnų. Po skyrybų su sūnum gyvenam man priklausančiame name. Vyras nesutinka gyventi kitur - kaip sako , negali be mūsų. Namuose nuolat psichologinis smurtas, patyčios. Name nedeklaruotas .Vieno ,,skandalo

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, jei pasirinkau 2m buti dekrete, ir antrais metais vis gi griztu atgal i darba, tai gausiu tiek alga tiek gekreta, o kaip pirmaisiais metais, jei pirmaisiais metais noreciau grizti i darba ar taip pat gauciau tiek ta tiek ta?

  Laba diena, kreipkitės į darbdavį ar Sodros skyrių dėl šių klausimų.

 • Sveiki, turiu dukta, auginu viena, jos gimimo liudijime tevas neirasytas, nes nesutiko, alimentams dar nepadavusi, bet jei ir nepaduociau, ar skaitytusi, kad esu vienisa mama ir ar tureciau gauti lengvatas tokias kaip darzelyje?

  Sveiki, jūsų atveju reikia kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo, tik tuomet galėsite kreiptis į teismą dėl alimentų. Tokio statuso"vieniša mama" nebėra, lengvatų tai pat. Jūsų dukra turi tėvą, kuris privalo teikti jai išlaikymą.

 • Sveiki.Norejau paklausti? Aš su sugyventinių prieš penkis metus gavome iš banko paskolą,ir nusipirkome butą.Mes esame kaip buto pirkimo partneriai,bet nesusituokę.Sugyventinio mama man grasina,vadina nesendzuriniais žodžiais.Jauciu didelį spaudimą.Matant ją turiu didelį stresą.Ar turėčiau teisę jos neiileisti į mūsų bendrą butą?Ji nėra registruota.Mes su jos sūnumi esame tikri šio buto savininkai.

  Laba diena, kas gali būti jūsų bute, teisę tai spręsti turi abu savininkai. Jeigu jūs nuspręsite jos neįleisti, sūnus gali ją tai pat įsileisti.