Klausk

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Aš gyvenu su alkoholiku.. Bijau jo girto. Ir dabar jis girtas. Rekia, gasdina,reikalauja... Tai mano namai o esu kaip pelytė juose..????????????????????????

  Laba diena, susisiekite dėl konsultacijos.

 • Mes su vyru isiskyre nuo pavasario bet jis išikraustė is namu anksciau bet ira dar registruotas kartu su mumis. Gryzes is užsenio atvažiuoja kada nori neprasinešes ateina paskambina i duris ir laukia kor įsileisim . Ar taip galima daryti nes buvom skirybu sutartį pasirase kad pries 24 val prasinesa kai nori pasibuti ar pasimti vaikus

  Laba diena, vadovaukitės skyrybų sutarties sąlygomis. Informuokite jį el.paštu apie tai.

 • Laba diena.Gal galetumete padeti ir atsakyti i klausima.Mire mociute, tastamentas parasytas ant sunaus, bet sunus mire menesi pries mociutes mirti.Mociute turejo sunu ir dukra abu yra mire. Liko 5 anukai. Kaip tokiu atveju yra dalinamas turtas? Ar tastamentas yra negaliojantis ir dalinamas anukams ar tik mirusio paveldetojo vaikams?Aciu

  Laba diena, šiuo atveju testamentas taps negaliojančiu, nes asmuo nespėjo priimti paveldėjimo. Paveldint pagal įstatymą, Civiliniame kodekse yra numatyta tam tikra tvarka, kurios laikantis sudaroma paveldėtojų eilė: Pirma eilė – palikėjo vaikai (įvaikiai); Antra eilė – palikėjo tėvai (įtėviai), vaikaičiai; Trečia eilė – palikėjo seneliai tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės bei palikėjo provaikaičiai; Ketvirta eilė – palikėjo broliai, seserys proseneliai, prosenelės; Penkta eilė – palikėjo brolių, seserų vaikai (sūnėnai, dukterėčios), taip pat palikėjo tėvų broliai, seserys (dėdės, tetos); Šešta eilė – palikėjo tėvo ir motinos brolių ir seserų vaikai (pusbroliai, pusseserės). Visi įpėdiniai paveldi pagal šią eilę. Jei nėra pirmos eilės įpėdinių, jei jie atsisakė palikimo arba jei iš jų yra atimta paveldėjimo teisė, paveldi antra eilė. Tokia pat tvarka paveldima jei nėra antros, trečios ir kitų eilių paveldėtojų.

 • Sveiki, norėjau pasiteirauti. Su vyru esame išsiskyre per skirybas vaikas priteistas tėvui, bendru sutarimu, nes mano padėtis buvo sunki. Dabar esu dirbanti, turiu kur gyventi. Kokia tikimybė kad vėl priteistų vaiką mamai (man)? Visos sąlygos vaikui yra, tik neturiu dar pati automobilio teisių, kurias greitu metu išsilaikysiu. Vaikas būdamas su manim dažnai kartoja žodžius.

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos.

 • Sveiki .uošve nori išlegistruoti savo suaugusi sunu is jei priklausanciu namu. Nes jis su ja negyvena kai prisidyrba kaska policija tik patveza pas ja nes jis ten legistruotas kaip butu galima jy islegistruoti kad galetu ji ramiai gyventi?

  Sveiki, turi nuvykti į seniūniją pateikti prašymą dėl išdeklaravimo, nes asmuo ten nebegyvena.

 • Sveiki, ilga lai su vyru gyvenam kartu del to, nes jis nesutinka skirtis ir kraustytis. Bet matau, kas gyvenimas karta jau pradeda ne tik man kenkti, bet ir vaikams, vis atideliojau skirybas del finansu, nes zinau, kad bendru susitarimu to padaryt nepavyks, bet dabar jau ir tai nera taip svarbu, kaip mano ir vaiku ramybe. Kur kreiptis del mediacijos, nuo ko viska pradeti?

  Sveiki, susisiekite telefonu.

 • Sveiki, ieškau atsakymų į mano situaciją. Dėl tam tikrų priežasčių kartu su vaikinu gyvename pas jo mamą bute. Prieš apsigyvendami su vaikinu aptarėme tam tikrus klausimus, kurie gali trukdyti mūsų kaip poros santykiams. Kurį laiką viskas buvo gerai, tačiau jo mama su laiku vis labiau pripranta ir atsipalaiduoja. Ji yra išsiskyrusi su savo vyru ir galima sakyt neturi savo gyvenimo, jokių draugių, niekur neišeina iš namų neskaitant darbo. Paskutiniu metu per daug stengiasi būti su mumis kažkokiais būdais. Aišku mes su vaikinu jos nenurašome, bet tai kaip ji elgiasi jau yra per daug. Mes kaip pora po darbų norime aptarti dienos dalykus, pasikalbėti, bet kai grįštame namo, jo mama iškart puola su juo kalbėtis ir aptarinėti reikalus, kurie man asmeniškai nėra aktualūs ir aš tiesiog sėdžiu į klausau, nes neturiu ką pasakyt, eina į mūsų kambarį nepasibeldus kada tik nori, kai kuriuos planus kuria už mus ir per daug traukia mus į savo gyvenimą, visus gimtadienius švenčiam tik pagal tai kaip ji viską suruošia, man kaip merginai trukdo tinkamai rūpintis savo vaikinu. Tai jau darosi tiesiog nepakenčiama. Yra dar vienas dalykas, kuris labai mane erzina. Jos bendravimas. Ji niekada nesiseka rimtom temom, atrodo viskas jai tragedija, pozityvumo nulis, ir dar be to labai prasivardžiuoja. Vaikinas bijo ją kaip mamą įskaudinti, todėl per daug kažko nesako, o kai priešinasi o mama atsikalbinėja ir aplamai nemoka kalbėt žmogiškai. Visa krūva problemų. Lauksiu bet kokio atsakymo ir patarimų. Ačiū

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Sveiki, reikia kažkur gyventi du vaikučiu bent mėnesiui. Su sugyventiniu išsiskyriau , ir visai neturiu kur eiti.

  Laba diena, kreipkitės į Šeimos krizių centrą Tel. nr.: 8613692240; Į Kauno kartų namus Tel.: 8 37 268 818.

 • Laba diena, Norėčiau paklausti, gal pasakysite ir nukreipsite kažkur. Yra moteris, kuri liko be gyvenamos vietos. Kur Kaune galėtume kreiptis, bent dėl laikino apgyvendinimo? Moteris negerianti, nerūkanti, šiuo metu ieškosi darbo ir nuolatinės gyvenamos vietos. Buvome radę jai vietą keliems mėnesiams, bet dabar iš ten turi išeiti. Būčiau labai dėkinga už bet kokią pagalbą ar patarimus.

  Laba diena, Kauno mieste laikino apgyvendinimo paslaugas teikia: Šeimos krizių centras Tel. nr.: 8613692240; VšĮ „Vilties Žiedas“ Tel. nr.: 86 8657630.

 • Labadena noriečiau paklausti jai gyvenu mamos bute man reikia su ja dariti nuomos sutarti, kad kreiptis dėl šildimo kompensacijos.

  Laba diena, kreipkitės į savivaldybę šiuo klausimu.

 • Sveiki.Vaikui per teismą priteista tėvystė ir vaiko išlaikymas 300€į mėn. Vaikas turi specialių poreikių. Tėvas buvo isidarbinęs 3 mėn apmokėjo ir atleido jį. Bet skola jo 7000€yra. Paduotas anstoliam. Antstoliai nori parduoti jo butą katrame jis negyvena. Gyvena su kita moterimi. Dbr jis slapstosi ir negalima niekaip jam įteikti šių dokumentų. Ką tokiu atveju daryti? Jis metais gali slapstytis.

  Sveiki, į šiuos klausimus tik antstoliai jums gali atsakyti, kokie galimi tolimesni veiksmai.

 • Matot mano vaikas Ispanijoje gyvena, bet jis turi lt pilietybe ir mama taip pat????????‍♂️ Tai nz ar alimentai turetu buti kaip ispanijoje ( gal zinote kokie alimentai Ispanijoje?) ar kokius nustatys lietuvos teismas? Be to ji nori pilnos vaiko globos o tai reikstu, kad as tureciau jo visiskai atsisakyti, ko as tikrai nenoriu???????? As tik sutikima kad jis gali gyventi Ispanijoje nusinciau ir viskas????????‍♂️

  Sveiki, alimentų sumą nustatys teismas.

 • Sveiki,mama gyvena su draugu ir turi bendrą vaiką, kuriai yra 6metai,vyras daznai smurtauja prieš mama ir daznai išgeręs daro konfliktus bei pravardziuoja mama,bei vaikus. Jis nori iškraustyti mama iš namų tačiau mama bijo išeiti. Nezinau kaip jei padėti. Man jau 19-lika,ir gyvenu pas tėti,todėl padėti nelabai galiu..

  Laba diena, patiriant smurtą arbą žinant, kad prieš asmenį yra smurtaujama visuomet reikia skambinti 112. Jūs žinodama, kad mamos draugas yra išgėręs ir ji su vaikais yra nesaugi dėl jo elgesio skambinkite 112. Jūsų mama gali kreiptis į mūsų centrą pasikonosultuoti su specialistais.

 • Kokio dydzio Alimentai yra gaunami uz vaika, jam 8 metai bus?:)

  Laba diena, paprastai priimant sprendimą dėl alimentų dydžio remiamasi Lietuvos Aukščiausiojo teismo pateikta rekomendacija, kad minimalus alimentų dydis vienam vaikui, gaunamas iš abiejų tėvų, turėtų prilygti minimaliai mėnesinei algai (MMA). 2022 m. MMA „į rankas“ siekia 533 Eur, taigi už kiekvieną vaiką kiekvienas iš tėvų turi mokėti po 267 Eur (533 Eur / 2). Jei vaikas turi specialiųjų poreikių (pavyzdžiui, vartoja nekompensuojamuosius vaistus, vaikui reikia brangių procedūrų ir panašiais atvejais), galima prašyti didesnės sumos jo išlaikymui. Pakitus vaiko poreikiams ar alimentus mokančio tėvo turtinei padėčiai galima kreiptis į teismą prašant vaiko išlaikymo sumą padidinti arba sumažinti.

 • Sveiki,esu 2jų vaikų mama. Nebesusitvarkau su mintimis, esu paskendusi liudesį, empatiška. Bijau pati savęs, nesusitvarkau su savo emocijom, nerandu jėgų pakeisti savo gyvenimo, nors noriu. Pas psichologe nepadėjo. Nebežinau kur dar kreiptis .

  Laba diena, kreipkitės į savo šeimos gydytoją dėl nukreipimo pas psichiatrą, kuris paskirs medikamentinį gydymą, kad pastiprinti nervų sistemą ir padėti sau.

 • Sveiki norėjau paklausti tėvas sėdi kalėjime jo vaiko mama norėtu padaryti vaikų pasą. Bet tėvas nesutinka kaip ir kur kreiptis. Padėkite ačiū

  Laba diena, vaiko mama turi kreiptis į Migracijos tarnybą.

 • Sveiki ar vaiko tevas gali veluoti alimentus ar nei vienos dienos negali veluoti?is pazystamu girdziu kad gali veluoti 3 menesius

  Sveiki, teismo sprendime yra nurodoma iki kurios datos turi būti pervesti alimentai, vėlavimas pervesti yra teismo sprendimo nevykdymas.

 • Sveiki,vaiko tėvas gyvena Rusijoje. Iki Rusijos-Ukrainos karo alimentus mokėjo tvarkingai per tarptautines pinigų perlaidas. Dėl sankcijų Rusijai jau nuo kovo mėnesio negalime gauti alimentų. Gal patartumėte, kur kreiptis? Ačiū.

  Sveiki, šiuos klausimu kreipkitės į banką.

 • Laba diena.norejau paklausti.Draugas užsikodavo nuo alchoholio,buvo nuostabus žmogus tačiau po poros mėnesių kai tik apsipykom jis nusipirko alchoholio ir kaip sakyt nulaužė kodą.dabar jis nevaldomas piktas.irzlus,priekabus.ka daryti,kur kreiptis kaip sutvarkyti jo būsena kadangi vėl po kodo pradėjo gerti.aciu

  Laba diena, kreipkitės į priklausomubės ligų centrą.

 • Laba diena. Mano sūnus nemoka alimentų, bet viskuo aprūpina dukrą rūbais, avalyne. Ir pinigų duoda, kad mokykloje būdama galėtų kai ką nusipirkti. Per vasarą būna pas mane babytę. Kur kreiptis, nes vistiek jam reiks gražinti pinigus dukros mamai

  Laba diena, teismo sprendimą sūnus turi vykdyti ir mokėti alimentus. Jeigu jo netenkina teismo sprendimas jis turi kreiptis į teismą jį pakeisti.

 • Sveiki, esu jauna mama turiu du vaikus vienam sesi kitam keturi. Ir esu išsiskyrusi, turiu anstoliu 26000. Klausimas toks kiek antstoliai gali nuskaiciuoti daugiausia nuo 900€ algos? Aciu Geros dienos.

  Sveiki. Svarbu žinoti: Civilinio proceso kodekso 689 str. pakeitimai, kuriais nustatoma neliečiama minimalių vartojimo poreikių dydžio suma (iš jos skolos neišieškomos) įsigaliojo nuo 2022 m. liepos 1 d. (2022 metams nustatytas minimalus vartojimo poreikių dydis– 267 eurai). Pagal Civilinio proceso kodekso 736 straipsnį išieškant skolą iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančios Vyriausybės nustatyto minimalios mėnesinės algos (MMA) dydžio, išskaitoma 20 proc. gaunamų lėšų. Jeigu skolos išieškomos pagal kelis vykdomuosius dokumentus, gali būti išskaitoma ne daugiau kaip 30 proc. darbo pajamų dalies, neviršijančios MMA. Iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų pajamų dalies, viršijančios MMA, išskaitoma 50 proc. lėšų. Išskaitų dydis taip pat priklauso nuo įsiskolinimo rūšies. Tuo atveju, jeigu išieškomas išlaikymas periodinėmis išmokomis, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu, atlyginimas, iš Vyriausybės nustatytos MMA dalies gali būti išskaitoma 30 proc. pajamų. Skolininkas, išlaikantis nedarbingus šeimos narius, turi galimybę pasinaudoti Civilinio proceso kodekso 736 straipsnio 3 dalyje numatyta lengvata: antstoliui galima pateikti rašytinį prašymą, kuriuo remiantis dalis, išskaitoma iš MMA viršijančių pajamų, gali būti mažinama po 10 proc. kiekvienam išlaikytiniui. Pagal Civilinio proceso kodekso 735 straipsnį išskaitų iš skolininko darbo užmokesčio ir iš kitų jam prilygintų išmokų bei davinių dydis apskaičiuojamas imant pagrindu skolininkui išmokėti priskaičiuotas sumas, atskaičius iš jų mokesčius (privalomąsias įmokas). Tai yra, skoloms padengti išskaitomos 20 proc., 30 proc. ar 50 proc. pajamų dalys yra apskaičiuojamos nuo skolininko pajamų dalies, likusios sumokėjus mokesčius.

 • Sveiki su vyru santuokoje esame 16m auginame dvi nepilnametės dukras tačiau pastaruoju metu vyras nepateikęs skirybu prašymo reikalauja išsikraustyti iš jo mamai priklausančio buto į gatvę. (gyvename kartu su ja). Tuom siekdamas atskirti mane nuo dukrų nors jų gyv. Vietos deklaracija yra pas mano tėvus kitame mieste. Ar yra koks įstatymas kuris mane apsaugotų nuo tokių jo grasinimų ir veiksmų? Ačiū

  Laba diena, dėl jūsų gyvenimo bute teisę spręsti turi jo savininkė( jūsų vyro mama). Kol esate santuokoje ir nėra nustatyta dukrų gyvenamoji vieta su vienu iš tėvų( tai nesusiję su deklaruota gyvenamąja vieta), dukros gali gyventi su abiemis tėvais ar atskirai su vienu iš jų, svarbu, kad būtų pasirūpinta jų poreikiais.

 • Sveiki,norėjau paklausti kaip elgtis.Su sugyventine gyvename pas mane bute ir turim dvi mergaites, santykiai visai nekokie. Noriu kad Ji išsikraustytų iš mano namų, bet Ji neišeina. Ką tokiu atveju daryti?Ačiū

  Paskambinkite mums, nes šioje jūsų aprašytoje situacijoje trūksta išvardintų aplinkybių, kad pateikti vienareikšmį atsakymą. 

 • Sveiki,Netrukus gims vaikelis taciau jo tevas gis dar santuokoje ir nenori buti irasytas i vaiko gimimo liudijima. Ta teigia padarysias kai issiskirs.Gal galite suteikti infotmacijos ar jei is kart tevas bus irasytas apie tai bus informuota zmona ir teisejai tvarkantys skyrybu dokunentus ar ne.Ir kokia praktika teva irasyti veliau pasibaigus skyrubu procesui.Is ankto dekoju.

  Sveiki, tikėtina, kad jūsų vaiko tėvas nenori pripažinti tėvystės, nes santuokos nutraukimo metu tai būtų neištikimybės įrodymas. Pripažinti tėvystę po santuokos nutraukimo galima kreipiantis į notarą.

 • Laba diena. Šiuo metu skyriuosi su vyru, vyras yra psichologinis smurtautojas, fizinis taip pat. Turiu du vaikus, pirmoji dukra ne jo, antroji taip pat, kai laukiausi susipažinome. Grąsina atimti mažesniąją dukra. Terorizuoja pastoviai, taip pat yra mano socialiniuose tinkluose ir mano vardu visiem rašinėja, skambinėja ir grąsina. Nebežinau kur kreiptis

  Laba diena, paskambinkite mums ir suteiksime išsamią konsultaciją.

 • Vyro dukra 16 metų nori gyventi su pamote. Ar gali ji rinktis su kuo gyventi?

  Laba diena, kreipkitės į Vaikų teisių apsaugos skyrių konsultacijos.

 • Laba diena, Kur galėčiau kreiptis dėl psichologinės pagalbos. Vaiko tėvas amžinai, dėl visko mane kaltina, indai indaplovėj blogai sudėti, šiūkšlių maišas ne tas ir pan. Jokio švelnumo, meilės iš jo nejaučiu. Jaučiu, kad gyvena su manimi tik dėl patogumo. Skaičiuoja mano pinigus, jei nepervedu jam bendrom išlaidom, paskaičiuoja kiek turiu būti sutaupiusi, turim bendrą paskolą, mokam abu, jis visada norėjo, kad viskas būtų per pusę.. Norėtų, jaučiu, kad aplamai aš šeimą išlaikyčiau... Nemyli mano dukros iš pirmos santuokos, nuolatos man priekaištauja dėl jos, myli tik savo (mūsų bendrą vaiką). Nesutariam dėl visko. Sakau skiriamės, nenori, abu verkiam, abu nelaimingi. Gal psichologai padėtų? Kur kreiptis?

  Laba diena, mūsų centras teikia individualias konsultacijas. Jūsų atveju rekomenduotume kreiptis pas porų konsultantus.

 • Labas vakaras, turiu klausimą. Pašlyjus santykiams nusprendžiau juos nutraukti, kasdien jaučiu įtampą, su sugyventiniu kalbėjau jis vis kaltina mane, kad dėl visko aš kalta, pati prisigalvoju, bet nebėra nei pagarbos nei meilės pavargau. Jis dirba šeima išlaiko, bet tarpusavyje nebeturim jau metai laiko nieko bendro, dažnai pykstamės. Aš pasiūliau issikraustyti jis graziuoju nesutinka, nors galetu issinuomoti butą. Butas priklauso man jis tik registruotas.. Jau pavargau.. Daviau termina menesiui, kas bus jei po menesio jis neiseis.? Galiu tiesiog imti ir nebeileisti jo, nes jis pyktibiskai neisikrausto.

  Laba diena, tik būsto savininkas gali spręsti kas gali jo nuosavybėje būti ar gyventi. Jeigu asmuo jūsų namuose yra nepageidaujamas jūs jo galite neįsileisti.

 • Sveiki nezinau ka daryti 3 metus esu vedusi bet mano vyras del smulmes pradejo mane zeminti jau man nusibodo jo toks elgesys ka man tokiu atveju daryti?

  Laba diena, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Sveiki aš gyvenu su sugyventinių jau virš 10 metų pas jį namuose,bet isai izgeres mane pastovei varo iš namų, isgerineja gana dažnai būna ir ranka pakele.As neturiu kur išeiti neturiu kur prisiglausti,esu dirbanti,bet alga labai maža plius moku anstolems ir LB nedaug lieka pinigėlių.gal patartumet ką tokių atvejų daryti?

  Laba diena, yra grėsmė, kad vieną dieną sugyventinis jūsų nebeįsileis į namus, dėl to turite pasirūpinti didesne savo financine nepriklausomybe.