Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Sveiki. Esu tokioje situacijoje... Mano vyras man neištikimas,su mano drauge( dabar jau buvusią). Ir ne tik, kad neištikimas, bet jie dar ir šaiposi atvirai iš manes. Būna,kad sukaupiu jėgų ir nebendrauju su juo kokią savaitę ar dvi. Ir štai jis paskambina,pasiūlo susitikti(kartu nebegyvenam) ir aš bėgu stačia galvą. Pabūna viskas gerai kokią savaitėlę ir jis dingsta vėl pas ją. Kaip jis sako tai yra princas,myli visas ir nori turėti visas. Aš tikriausiai jo nebemyliu,bet yra likes pripratimas, tas saugulo jausmas,nes štai jis mane pažista, su juo galiu būti savimi. Ir dar tai,kad šiuo metu neturiu darbo. Auginu jo dukrą, alimentus jis moka tik tada kai nori, kadangi mes oficialiai neišsiskyre negaliu už tai jo antstoliam paduot. Visa ši situacija mane taip išvargino,kad jaučiuos visiškoi kriškelei. Noriu užbaigti tuos toksiškus santykius, užmiršti jį ir gyvent toliau,bet vis pritrūksta valios. Gal kas turi ką patart??? Ačiū

  Laba diena, kreipkitės į https://www.kaunas.lt/teisine-pagalba/, dėl nemokamos mediacijos skyrimo, dėl skyrybų( alimentų vaiko gyv. vietos, bendravimo tvarkos nustatymo).

 • Sveiki skiremes su sugyventiniu turime 3m vaika vaikas neturi tevo pavardes ir niekaip nekonfiguruoja niekur. Kadangi jis smurtavo seimoje noriu pasiimti mergaite ir palikti sali jis jos vistiek neziuri ir nesirupina.grasina man kat paskambins i vaiku teises ir neleis vaiko isivest ar jis turi tokia teise? Dekui

  Sveiki, jeigu tėvas nėra pripažinęs tėvystės, tai ir jokių pretenzijų negali reikšti. Susisiekite telefonu dėl detalesnės konsultacijos.

 • Labas visoms. Turiu klausimų gal čia yra tokių mamų ir mane supras ką noriu pasakyti :) kadangi šiuo metu gyvenu pas vyro tėvus. Šiuo metu situacija tragiška neturiu kur išeit su dukromis kitur gyventi auginu viena 2dukras pajamos mažos nuomotis butą labai brangu Neina su dukromis susikalbėti. Leidžia joms viską daryt ką nori. Namuose yra rūkoma geriama. Buvau pasakius dėl šito dalyko. Mane uošviene užsipuolė pareiške čia mano namai ir neaiškinsi kur man rūkyti. pasakė jos taip vaikai užaugo. Sutuacija yra nevaldoma. Daro su vaikais ką nori jeigu ką nors pasakau uošvienei pradeda man akis draskyti išvadina visokias. Žodžiais. Tad noriu pasiklausti kaip dėl to socialinio būsto kam duoda. Pirmenybe socialini būstą? Nes nebegaliu šitaip gyventi. Uošvienei nieko švento nėra net anūkes. Dukra pasakė kad man smirda dūmai o uošviene pasakė nesmirda. Nežinau net kur prašyti pagalbos

  Laba diena, dėl socialinio būsto skyrimo turite parašyti prašymą . Visą informaciją rasite čia: https://epaslaugos.kaunas.lt/paslaugos/asmenu-ir-seimu-irasymas-i-asmenu-ir-seimu-turinciu-teise-i-parama-bustui-issinuomoti-sarasa/ Tai pat rekomenduojame kreiptis į Šeimos krizių centrą: DĖL PASLAUGŲ ŠEIMOS KRIZIŲ CENTRE GALITE KREIPTIS TELEFONU VISĄ PARĄ: +370 (613) 62240

 • Sveiki, su žmona turim 2 mažamečius 3 ir 5 metai. Norim skirtis, turim pskolą už namą 140 kvadratų, namo parduoti žmona nesutinka, ji nedirba. Ar gali teismas įpareigoti parduoti namą ir gražinti paskolą. Kitos gyvenamosios vietos abu neturim, bet šalia gyvena abiejų tėvai. Ji sako, kad man priteis ir paskolą ir už vaikus, o ji ten liks gyventi ar čia realu?

  Sveiki, kiekvienas atvejis yra individualus ir teismas priima sprendimus. Prieš prašant teismo parduoti būstą turite nurodyti kitą vaikų gyvenamąją vietą, tai pat šiuose sprendimuose, namo pardavimo, dalyvauja ir kreditorius. Įsipareigojimus teismas dalina proporcingai abiems sutuoktiniams.

 • Mano vyras prieš mane vartoja psichologinį smurtą, vadina atsilikusia, nenormalia ir t. t. sakau, jei nepatinka kas visada galima skirtis, bet jis nenori. Prie vaikų kelia konfliktines situacijas, reikalauja sekso, jo negaudamas, išvadina visaip ir lygina su kitom, kad aš nenormali. Aš jau pavargau. Vieną vakarą vėl užspuolė dėl dėl sekso negavimo, išvadino visaip, išėjo, paskui aš jo neįsileidau į nuomuojamą butą, kad nebegąsdintų vaiko. Grįžęs kirą rytą pareiškė, kad neturiu teisės neįleisti jo, ar tikrai neturiu teisės tokios, jei jis kelia konfliktus prie vaiko?

  Sveiki, susisiekite telfonu dėl konsultacijos.

 • Ka daryti, kai žmogu paguldo i ligonine ir nuosprendis laikys iki mirties, nes vėžys agresyvus, ar sunus gali pasiimti pensija del gulincio ligonineje buto mokesciu?

  Sveiki, konsultuokitės su notaru dėl įgaliojimų.

 • Labas vakaras,norėjau paklausti .Yra tokia situacija esu išsiskyrusi su vyru oficialiai. Teismas namą priteisė vienodomis dalimis..Pusę jo Pusę mano..Namas dar yra banko,nes mokame paskola..Teismas priteisės paskola mokėti per pusė..Aš negyvenu jame 7metai,bet grįštu atostogų metu,tai 20 dienų per metus..Yra dukra kuri gyvena su tėvu, jei 13metu mūsų name..Žinau,kad jo draugė dabartinė nori ateiti gyventi su savo sūnumi gyventi į namą kuris ir man priklauso ..yra taip namo gyvenimo patalpos neišskitytos kam kuri namo dalis priklauso..Ką aš galėčiau tokiu atveju daryti,nes dar nepaminėjau,kad moku patarnavimus nors teismas nepriteises..Ką aš galėčiau padaryti,kad ji ten negyventu?Ar aš galiu sau skirti viena kambarį ir kad aš galėčiau grįžusi turėti savo ramybės kampelį?Ar turiu vėl kreiptis į teismą? Nes apie namo pardavimą nėra net kalbos iš buvusio sutuoktinio..

  Sveiki, kiekvienas būsto savininkas sprendžia ką jis įsileidžia į savo namus gyventi, todėl su jūsų buvusio vyro sutikimu jo draugė gali ten gyventi. Kiekvienas bendraturtis turi teisę reikalauti atidalyti jo dalį iš bendrosios dalinės nuosavybės, nesant galimybės atidalinti bendro turto, galimas turto naudojimosi tvarkos nustatymas.

 • Laba diena, Su vyru pragyvenau 4 metus. Gimė vaikas. Vyras turi sunku narcisictini asmenybes sutrikimą. 4 metus jis mane žemino, naudojo psichologinį ir vėliau fizinį smurtą, yra ne kartą išmetęs su vaiku ant rankų iš namų. Privertė mane išnuomoti savo butą, tad kai gyvenom pas jį, kiekviena kartą išmesta turėdavau ieškoti kur gyventi. Tada vis suokdavo kaip myli ir negali be manęs gyventi. Tūkstantį kartu patikėjau, o prieš tris menesius jis mane vėl išmetė iš namų ir aš jau nebegrįžtu. Supratęs kad aš apsisprendžiau prasidėjo teroras. Vėliau vėl meile ir vėl gavęs neigiama atsakyma kad negrįšiu vėl dar aršesnis elgesys. Vis sako kad aš dėl visko kalta, kad jis stengiasi taikytis, o aš viską griaunu (manipuliacija). Šiandien nuvažiavo į mano mamos namus ir ja aprėkė, įžeidinėjo. Jai sako kad jos dukra(aš) esu ligonis ir man reikia pagalbos. Žinoma mano mama žino visą istoriją ir žino kas jis per vienas. Man nuo įtampos prasidėjo panikos atakos. Vaikas vis mato mūsų muštynes ir riksmus kai tenka pasimatyti. Pagrasinau kad kreipsiuos į policija, kad neleistu jam artintis prie manęs ir mano tėvų. Išsigando. Parašė mano mamai žinute kaip mane mylėjo ir kad norėjo mane išgydyti(nežinau nuo ko) bet jam neleidau. Atsiprašė jos. Bet mama tiesiog ji ignoravo. Ką man daryti? Kaip elgtis kad nuo jo atsiriboti. Yra vaikas. Noriu kad vaikas turėtų abu tėvus. Kaip išlaviruoti situacijoje?? Kad vaikas turėtų tėvą, bet ir aš galėčiau ramiai gyventi? Ar teikiant pareiškimą policijai dėl draudimo jam artintis prie manęs reikia kažkokiu įrodymų? Turiu milijoną jo rašytų žinučių…

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, man tevas paliko buta po mirties, kuriame uzuftrukto teise gali gyventi jo sugyventine iki mirties.. Sakykit jei butas mano, ar galiu sugyventin is jo iskelti jei sugalvojau parduoti buta? Ar galima nutraukti uzuftruko galiojima?? Labai reikia pinigu man ir vaikeliui, nebezinau ka daryti..

  Sveiki, uzufruktas – asmens gyvenimo trukmei ar apibrėžtam terminui, kuris negali būti ilgesnis už asmens gyvenimo trukmę, nustatyta teisė naudoti svetimą daiktą, nustatant teisę gyventi nurodytame bute iki gyvenimo pabaigos. Uzufruktas baigiasi panaikinus uzufruktą teismo sprendimu, turint tam objektyvių priežasčių.

 • Laba diena. Nusprendžiau skirtis su vyru dėl jo alkoholizmo ir psichologinio smurto. Išgėręs vyras man grasina, kad užmuš, nesirūpina vaikais. Šiuo metu esu vaiko priežiūros atostogose (mano vienam iš mūsų vaikų 2,5 metų, kitam - 10 mėn), todėl mano pajamos labai mažos. Dėl vyro konfliktiško elgesio nesu kvietusi policijos, tad nė nežinau, ar galėčiau teikdama skyrybų prašymą nurodyti, kad skiriamasi dėl vyro kaltės? Ką tokiu atveju pavyktų įrodyti, jei visi įrodymai - mūsų pačių žodžiai? Iš pažiūros gyvename kaip normali šeima, bet namuose, deja, nėra ramybės, nebent vyrui išvykus. Dar vienas klausimas - dėl turto. Turime 6 automobilius (registruoti vyro vardu) ir baldų, be to, vyras santuokos metu paveldėjo butą Vilniuje. Vyras grasina, kad jei pateiksiu prašymą skirtis, tuoj pat išvyks į užsienį ir alimentų nemokės. Kaip užsitikrinti alimentus? Beje, vyras užsiima individualia veikla, įmokas moka kartą per metus. Ačiū.

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki , Norėčiau pasiteirauti dėl alimentų ir buto . Gaunu 588e algos vyras 1300e ant popieriaus. Nuomojames butą oficialiai už 250e. Turim dukrą 4metukų. Skyrybų atveju kokie būtų alimentai ir ar vyras turi prisidėti prie buto nuomos bent jau laikinai ar jam priklauso tik alimentai ,būreliai ir viskas. ?

  Sveiki, minimalus ir maksimalus išlaikymo dydis teisės aktuose nėra nustatytas, jį kiekvienu atveju nustato teismas, atsižvelgdamas į kiekvieną individualią situaciją. Šiuo metu vyrauja tokia teismų praktika, kad minimalus alimentų dydis neturėtų būti mažesnis kaip pusė minimalios mėnesinės algos. Paprastai priimant sprendimą dėl alimentų dydžio remiamasi Lietuvos Aukščiausiojo teismo pateikta rekomendacija, kad minimalus alimentų dydis vienam vaikui, gaunamas iš abiejų tėvų, turėtų prilygti minimaliai mėnesinei algai (MMA). 2023 m. MMA „į rankas“ – apie 633 Eur, taigi už kiekvieną vaiką kiekvienas iš tėvų turi mokėti po ~317 Eur.

 • Sveiki , su buvusiu vyru esame issikyre jau trys metai . Yra tokia problema Kai vaikas pas ji pabuna grizta visada sergantis. Ausu uzdegimai, pulses, inskstu, ir visokie kitoki . Kai jis vaikas serga vistiek privalau jam ja duoti ir nesvarbu kad jam auksta temperatura ar panasiai? Arba Kai baige gerti vaistus sakau ,kad vaikas nera sustiprejas jis kele konfliktus ir gazdina teismais. Kodel as privalau duoti vaika jam jei jis serga arba zinau,kad nepriziures ir vel gris sergantis ? Kencia ir vaikas ir mokykla ir net as. Ka man daryti ?

  Sveiki, šiuo atveju būtų tikslinga kreiptis į teismą ir patikslinti bendravimo tvarką, jeigu kyla ginčas. Tai pat šiuo klausimu galite pasikonsultuoti su Vaikų teisių apsaugos skyriaus darbuotojais, susisiekite su jais dėl konsultacijos telefonu.

 • Skiriuosi su vyru taikiai. Man reikia parašyti sąlygas ko noriu iš jo vaikams ir dėl jų globos. Man tai neyprasta nežinau ko man prašyti ir ką galiu reikalauti. Gal kas patars?

  Sveiki, tėvai turi aptarti alimentų sumą. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas jau kuris laikas formuoja praktiką, kad iš abiejų tėvų teikiamo, vieno mėnesio išlaikymo dydis negali būti mažesnis už vieną minimalią mėnesio algą. Nuo 2023 m. sausio 1 d. minimali mėnesio alga – 840 Eur (bruto) ir 633 Eur (neto). Taigi, nuo šių metų kyla rekomenduojamas minimalaus išlaikymo dydis ir per abu tėvus dabar jis sudaro 633 Eur. Materialinį išlaikymą savo nepilnamečiams vaikams privalo teikti abu tėvai proporcingai savo turtinei padėčiai. Jei yra laikoma, kad tėvų turtinė padėtis panaši ir jie vaiką išlaiko lygiomis dalimis, tuomet minėtą 633 Eur sumą daliname perpus ir vieno iš tėvų skiriamo išlaikymo dydis nepilnamečiam vaikui būtų 317 Eur. Tai pat aptarti tėvo ir vaikų bendravimo tvarką, sutartyje aptariama, koks bus tėvo bendravimas su vaikais po skyrybų, kaip, kada vaikai bus paimami, kada grąžinami į namus, kaip bus leidžiamos atostogos, prieš kiek laiko šiuo atveju tėvas praneš vaikų motinai apie ketinimą vaikus paimti ir t. t. Vieni tėvai nedetalizuoja bendravimo su vaikais tvarkos( paliekama bendru sutarimu), kiti – bendravimo su vaikais tvarką aptaria labai detaliai. Svarbu sutarti, kad tuo metu pas ką yra vaikai, tas ir yra už juos pilnai atsakingas( veža į būrelius pas gydytoją ir pan.) Tai pat abu tėvai po skyrybų privalo rūpintis vaikų ugdymu, sveikata, turi teisę gauti tą pačia informaciją iį įstaigų.

 • Po skyrybų gyvenu bute uzufrukto teise. Pastojau nuo kito vyro, ar gali buvęs sutuoktinis mane ir mano draugą išvaryti iš buto?

  Sveiki, pasikeitus jūsų turtinei ir šeimos situacijai, buvęs sutuoktinis turi teisę kreiptis į teismą dėl uzufrukto panaikinimo/pakeitimo.

 • Sveiki. Gyvenimom su draugu, jis pradėjo daug išgerineti. Auginami mažametį vaiką, todėl liepiau jam išsikraustyti. Gyvenu tėvų bute, kuriame deklaruota tik aš ir dukra. Išėjo jis gyventi pas mamą. Vistiek kasdien geria ir neduoda ramybės. Skambineja naktim, dienom po 30kartu ir daugiau. O paskambinęs vis sako kad atvažiuos pas mus. Aš jo įsileisti nenoriu ir Žadu kviesti pareigūnus. Jis nuolat kartoja, kad turi teisę pasimatyti su vaiku,bet jis nėra blaivus. Tai kaip suprantu galiu neįsileisti jo į namus, nors ten yra jo dukra jei jis neblaivus. Labai bijau jo tų grasinimų, kad atvažiuos ir teks kviestis pareigūnus. Labai bijau vaikų teisių įsikišimo. Turim savo namus, su dukra gyvenam gerai, vaikas turi savo kambarį, tad visai nenorėčiau būti kažkur išvežta į saugią aplinką. Nes geria ir kenkia jis, o mes su vaiku gerai jaučiamės savo namuose. Ką daryti su tokiu psichologinių smurtautoju, kuris neduoda ramybės, bet taip kad nenukentetume ir mes su dukra? Vaikų teisių taip pat nenorėčiau,vaikų pasirūpinu, nieko netrūksta, vaikas prižiūrėtas, mylimas, saugus su manim. Viena kartą po policijos kvietimo, buvo apsilankę vaikų teisių specialistė ir jokių grėsmių nenustatele, aplinką namai viskas tinkamą vaikui. Tai antro karto nenorėčiau, nes tai kelia stresą ir man ir vaikui, nors mes nieko blogo nepadarem, o kenčiame nuo priklausomybę turinčio asmens. Kaip toliau man elgtis, kad jis negalėtų manęs šantažuoti, naudotis vaikų kaip įrankių ir žino kad bijau kviesti policiją( nes nenoriu būti įtraukta į sistemą kaip asociali šeima) tai dar labiau mane gąsdina mane.

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Sveiki, pirkom su draugu namus, namas jo vieno vardu. Aš ėmiau paskolą pradiniam įnašui, pinigai dalis pervesti, dalis grynais. Dar pasiskolinau iš savo tėvo 13000€ grynais. Draigas pradėjo stipriai gerti ir visada vyti iš namų, pinigų atiduoti nenori, be visa to jis bandė nusižudyti gydytojai vos atgaivino. Norėčiau persirašyti namus savo vardu, bet jis nesutinka, o paskolų mokėti taip pat nenori. Ar yra koks būdas šį reikalą sutvarkyti.Ačiū už atsakymą.Pagarbiai Vaida.

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Sveiki,su vyru jau pragyventi virš 30 metų, išgėręs jis nuolat mane užgaulioja, žemina,nuolat praranda darbą savo pinigų dažnai neturi,tada prašineja manęs neduodu pinigų jam pragerinejimui,tada ignoruoja mane psichologiškai,tiesiog pavargau jaučiuosi psichologiškai palaužta ar galima policijai parašyti pareiškimą dėl psichologinio spaudimo ar kažkur kitur galiu kreiptis?

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Labas vakaras. Norėjau pasiteirauti ar reikėtų tokį įvykį užfiksuoti. Laukiuosi 4vaikelio ir vyras pavargęs ir nemiegojęs(dėl to ginasi), bet pasakė, kad norisi kartais man trenkti. Taip pat rėkia ant vaikų ir ant manęs. Aš bijau dėl savęs ir dėl vaikų. Iš šono jis geras, bet nežinau kas jam užeis, bijau, kad sužalos mane besilaukiančią.

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena pasakoti turiu labai daug, bet trumpai gyvenu su prasigerusia dukra, nesulaukiu is niekur jokiu pagalbu,dirbu uzsienyje, vazineju, dar anksciau galedavau palikti ja namie, odabar jau negaliu geria, triuksmauja, kaimynai nori ,kad mes net issikraustytume ir kad jos cia nebutu,as jos Mama, vaikelis atimtas jos yra globoje.Ka man daryti,prasau padekite

  Sveiki, kreipkitės dėl konsultacijos: PRIKLAUSOMYBĖS LIGŲ SPECIALISTŲ ASOCIACIJA LT- 45390 Kaunas, Vaidoto g. 115-207; plsasociacija@gmail.com; Tel.: +370 675 33606

 • Laba diena, turiu klausimą. Su vaikinu susitikėjau, jis smurtavo prieš mane, grasino man,kad nužudytu mane. Aš palikau ji,bet menesis laiko jis man rašinėja, pats sako,jog nusižudys,terorizuoja, grasina,kad paleis apkalbas apie mane, grasina,jog nulauš visus turimus socialinius tinklus. Bijau aš jo,uzblokuoju per visur,susikure fake acountus kad galetu stebeti kiekviena mano judesi. Ką galėčiau tokiu atvėju daryti?

  Laba diena, per e.policija rašykite pareiškimą dėl terorizavimo, grasinimųir persekiojimo. Pridėkite turimas žinutes ir pan.

 • Sveiki ar neturint kur eiti su dvejais mažamečiais vaikais ar priema krizių centras stoviu buto eilėje bet nežinau net kada man ji suteiks

  Laba diena, mūsų centras neteikia apgyvendinimo paslaugos. Kreipkitės į Šeimos krizių centrą. +370 (613) 62240

 • Laba diena,Turiu vieną problemą. Kartu 8 metai, iš jų 5 metus gyvename kartu, nesusituokę, jis gyvena pas mane. Ne per seniausiai priėmiau sprendimą išeiti iš šių santykių, kadangi nesijaučiu juose laiminga, nesutampa mūsų požiūriai į gyvenimą, nepavyksta susikalbėti, amžini konfliktai. Man apie tai prasitaria, jis iškart įsiunta, prasideda žemunimai iš jo pusės, įžeidinėjimai, reikalavimai grąžinti visus pinigus, ką jis išleido mūsų santykių metu, arena ir mano telefoną, kadangi jis man buvo jį padovanoja ir skaito, kad tokių atveju turi teisę jį iš manęs pasiimti. Jaučiuosi šantažuojama ir patiriu psichologinį smurtą, išeiti kaip matau iš mano namų jis nesiruošia. Norėčiau konsultacijos, kaip protingai išsiskirti ir iškeldinti žmogų iš savo namų? Kaip suprantu, taikiai išsiskirti nepavyks niekaip, visi pokalbiai priveda prie didžiausių konfliktų. Taip pat kartais turiu tokią baimę, jog išsiskyrus jis galėtų bandyti man pakenkti. Neretai išsireiškia, kad pasinaudojau ir dabar kaip šunį išmesti noriu ( vieną iš monipuliacijų). Esu labai pasimetusi ir ieškau atsakymų į klausimus.

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Elementu įsiskolinimas vaikai suaugę kam priklauso elementu skola vaikams ar mamai???

  Laba diena, alimentai priklauso mamai, kaip ir nurodyta teismo sprendime, jie turi būti pervesti į mamos sąskaitą.

 • Sveiki norėjau paklausti,,buvau vaiko priežiūros atostogose trys metus,tada po trijų metų išėjau iš darbo ir istojau į darbo biržą, jeigu dabar pastočiau ir susilaukčiau vaiko,ar man mokėtu vaiko priežiūros atostogas?

  Sveiki, kreipkitės į Sodrą konsultacijos.

 • Sveiki, ar įmanoma atsiimti vaiko pinigus, jei vaikui dabar jau 23 ir jis jau porą metų nebesimoko niekur. Vaiko pinigai nebuvo atsiimti niekada (nuo pat gimimo)? Kalba eina apie valstybės skiriamus vaiko pinigus (ne alimentus)

  Sveiki, kreipkitės į savivaldybę pagal gyvenamąją vietą.

 • Sveiki, ar įmanoma atsiimti vaiko pinigus, jei vaikui dabar jau 23 ir jis jau porą metų nebesimoko niekur. Vaiko pinigai nebuvo atsiimti niekada (nuo pat gimimo)?

  Sveiki, trūksta informacijos, vaiko pinigai, alimentai?

 • Laba diena. Artimoje aplinkoje neseniai išsiskyrė šeima. Yra du vaikai 6 m. Skyrybos vyko piktuoju, su nuolatiniais grasinimais ir šantažavimais iš vyro pusės. Moteris su vaikais nuo vyro pabėgo, dabar gyvena saugiai, vaikai lanko mokyklą. Vyras visus 10 metų gyvenimo kartu, moterį mušė, stumdė, visokiais žodžiais vadindavo. Naudojo labai stiprų psichologinį smurtą, atsiradus vaikams, mamą mušdavo prie jų, sakydavo, kad mama netikėlė,

  Laba diena, rekomenduokite moteriai susisiekti su mumis dėl konsultacijos.

 • Sveiki, turiu tokia situacija. Su savo draugu nutariau išsiskirti del to kad su manim nepagarbiai elgiasi, keikiasi, apvardziuoja, pastoviai jo problemas sprendžiu piniginias ir visokias kitas. Dabar pasakiau jam kad as nenoriu toliau draugystes ir bendravimo, tai jis pradėjo mane santazuoti kad mano nuotraukas su zinute issius visiem mano kontaktams. Jam kažkada atidaviau savo telefona nes pas ji pavogė, tai pagailėjau tai todel kažkokiu būdu jis telefone surado visus mano kontaktus. Man jau pradėjo zmones rašyti kas vyksta jis juos apvardziuoja ir nuo mano vardo ir jiems grasina ir mano visai siaimai irgi zinutes išsiuntė su grasinimus, negaliu jau normaliai gyventi, pastoviai nervai, ka jis vėl nuveiks naujo, ateina po durimis nori kalbėti, I diena po 300 skambučiu nuo numerio netpazinto negaliu netgi užblokuoti, soc tinkluose ant manęs parase ko visai nebetu dalyku izeidineja, padekit prašau patarimu as jau nežinau kaip su juo išsiskirti.

  Laba diena, rašykite pareiškimą policijai dėl šantažo, terorizavimo, pridėkite turimus įrodymus žinutes, skambučių išklotines ir pan. Tai pat jūsų šeimos nariams išsiųstas žinutes jūsų vardu su grąsinimais. Baudžiamoji atsakomybė yra galima už asmens šmeižimą, t. y. už melagingos informacijos, galinčios paniekinti ar pažeminti asmenį, paskleidimą viešojoje erdvėje (LR baudžiamojo kodekso 154 str.). Priklausomai nuo pažeidimo sunkumo gali grėsti bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 1 ar 2 metų.

 • Labadiena,turiu neįgalumą,su vyru gyvenam jau 27m.bet nesiliaujantis girtokliavimas ir moralinis smurtas jo prieš mane ,verčia mane skirtis .Bet gyvename name kuris priklauso vyro mamai ,ar skirybų atvėju man priklauso koks kampelis ,sūnus jau suaugęs.

  Laba diena, skyrybų atveju dalinamas tik santuokos metu įgytas sutuoktinių turtas.

 • Laba diena. As kitoj salyje turejau versla ir patekau i financinius sunkumus ar gali bankai is mano mamos atimti nekilnojama turta Lietuvoje?Aciu

  Laba diena, jūsų mama neatsako už jūsų financinius sunkumus. Šeimos nariai gali atsakyti savo turtu, jeigu tas turtas yra įgytas už lėšas dėl neteisėtos veiklos.