Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Sveiki, pirkom su draugu namus, namas jo vieno vardu. Aš ėmiau paskolą pradiniam įnašui, pinigai dalis pervesti, dalis grynais. Dar pasiskolinau iš savo tėvo 13000€ grynais. Draigas pradėjo stipriai gerti ir visada vyti iš namų, pinigų atiduoti nenori, be visa to jis bandė nusižudyti gydytojai vos atgaivino. Norėčiau persirašyti namus savo vardu, bet jis nesutinka, o paskolų mokėti taip pat nenori. Ar yra koks būdas šį reikalą sutvarkyti.Ačiū už atsakymą.Pagarbiai Vaida.

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Sveiki,su vyru jau pragyventi virš 30 metų, išgėręs jis nuolat mane užgaulioja, žemina,nuolat praranda darbą savo pinigų dažnai neturi,tada prašineja manęs neduodu pinigų jam pragerinejimui,tada ignoruoja mane psichologiškai,tiesiog pavargau jaučiuosi psichologiškai palaužta ar galima policijai parašyti pareiškimą dėl psichologinio spaudimo ar kažkur kitur galiu kreiptis?

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Labas vakaras. Norėjau pasiteirauti ar reikėtų tokį įvykį užfiksuoti. Laukiuosi 4vaikelio ir vyras pavargęs ir nemiegojęs(dėl to ginasi), bet pasakė, kad norisi kartais man trenkti. Taip pat rėkia ant vaikų ir ant manęs. Aš bijau dėl savęs ir dėl vaikų. Iš šono jis geras, bet nežinau kas jam užeis, bijau, kad sužalos mane besilaukiančią.

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena pasakoti turiu labai daug, bet trumpai gyvenu su prasigerusia dukra, nesulaukiu is niekur jokiu pagalbu,dirbu uzsienyje, vazineju, dar anksciau galedavau palikti ja namie, odabar jau negaliu geria, triuksmauja, kaimynai nori ,kad mes net issikraustytume ir kad jos cia nebutu,as jos Mama, vaikelis atimtas jos yra globoje.Ka man daryti,prasau padekite

  Sveiki, kreipkitės dėl konsultacijos: PRIKLAUSOMYBĖS LIGŲ SPECIALISTŲ ASOCIACIJA LT- 45390 Kaunas, Vaidoto g. 115-207; plsasociacija@gmail.com; Tel.: +370 675 33606

 • Laba diena, turiu klausimą. Su vaikinu susitikėjau, jis smurtavo prieš mane, grasino man,kad nužudytu mane. Aš palikau ji,bet menesis laiko jis man rašinėja, pats sako,jog nusižudys,terorizuoja, grasina,kad paleis apkalbas apie mane, grasina,jog nulauš visus turimus socialinius tinklus. Bijau aš jo,uzblokuoju per visur,susikure fake acountus kad galetu stebeti kiekviena mano judesi. Ką galėčiau tokiu atvėju daryti?

  Laba diena, per e.policija rašykite pareiškimą dėl terorizavimo, grasinimųir persekiojimo. Pridėkite turimas žinutes ir pan.

 • Sveiki ar neturint kur eiti su dvejais mažamečiais vaikais ar priema krizių centras stoviu buto eilėje bet nežinau net kada man ji suteiks

  Laba diena, mūsų centras neteikia apgyvendinimo paslaugos. Kreipkitės į Šeimos krizių centrą. +370 (613) 62240

 • Laba diena,Turiu vieną problemą. Kartu 8 metai, iš jų 5 metus gyvename kartu, nesusituokę, jis gyvena pas mane. Ne per seniausiai priėmiau sprendimą išeiti iš šių santykių, kadangi nesijaučiu juose laiminga, nesutampa mūsų požiūriai į gyvenimą, nepavyksta susikalbėti, amžini konfliktai. Man apie tai prasitaria, jis iškart įsiunta, prasideda žemunimai iš jo pusės, įžeidinėjimai, reikalavimai grąžinti visus pinigus, ką jis išleido mūsų santykių metu, arena ir mano telefoną, kadangi jis man buvo jį padovanoja ir skaito, kad tokių atveju turi teisę jį iš manęs pasiimti. Jaučiuosi šantažuojama ir patiriu psichologinį smurtą, išeiti kaip matau iš mano namų jis nesiruošia. Norėčiau konsultacijos, kaip protingai išsiskirti ir iškeldinti žmogų iš savo namų? Kaip suprantu, taikiai išsiskirti nepavyks niekaip, visi pokalbiai priveda prie didžiausių konfliktų. Taip pat kartais turiu tokią baimę, jog išsiskyrus jis galėtų bandyti man pakenkti. Neretai išsireiškia, kad pasinaudojau ir dabar kaip šunį išmesti noriu ( vieną iš monipuliacijų). Esu labai pasimetusi ir ieškau atsakymų į klausimus.

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Elementu įsiskolinimas vaikai suaugę kam priklauso elementu skola vaikams ar mamai???

  Laba diena, alimentai priklauso mamai, kaip ir nurodyta teismo sprendime, jie turi būti pervesti į mamos sąskaitą.

 • Sveiki norėjau paklausti,,buvau vaiko priežiūros atostogose trys metus,tada po trijų metų išėjau iš darbo ir istojau į darbo biržą, jeigu dabar pastočiau ir susilaukčiau vaiko,ar man mokėtu vaiko priežiūros atostogas?

  Sveiki, kreipkitės į Sodrą konsultacijos.

 • Sveiki, ar įmanoma atsiimti vaiko pinigus, jei vaikui dabar jau 23 ir jis jau porą metų nebesimoko niekur. Vaiko pinigai nebuvo atsiimti niekada (nuo pat gimimo)? Kalba eina apie valstybės skiriamus vaiko pinigus (ne alimentus)

  Sveiki, kreipkitės į savivaldybę pagal gyvenamąją vietą.

 • Sveiki, ar įmanoma atsiimti vaiko pinigus, jei vaikui dabar jau 23 ir jis jau porą metų nebesimoko niekur. Vaiko pinigai nebuvo atsiimti niekada (nuo pat gimimo)?

  Sveiki, trūksta informacijos, vaiko pinigai, alimentai?

 • Laba diena. Artimoje aplinkoje neseniai išsiskyrė šeima. Yra du vaikai 6 m. Skyrybos vyko piktuoju, su nuolatiniais grasinimais ir šantažavimais iš vyro pusės. Moteris su vaikais nuo vyro pabėgo, dabar gyvena saugiai, vaikai lanko mokyklą. Vyras visus 10 metų gyvenimo kartu, moterį mušė, stumdė, visokiais žodžiais vadindavo. Naudojo labai stiprų psichologinį smurtą, atsiradus vaikams, mamą mušdavo prie jų, sakydavo, kad mama netikėlė,

  Laba diena, rekomenduokite moteriai susisiekti su mumis dėl konsultacijos.

 • Sveiki, turiu tokia situacija. Su savo draugu nutariau išsiskirti del to kad su manim nepagarbiai elgiasi, keikiasi, apvardziuoja, pastoviai jo problemas sprendžiu piniginias ir visokias kitas. Dabar pasakiau jam kad as nenoriu toliau draugystes ir bendravimo, tai jis pradėjo mane santazuoti kad mano nuotraukas su zinute issius visiem mano kontaktams. Jam kažkada atidaviau savo telefona nes pas ji pavogė, tai pagailėjau tai todel kažkokiu būdu jis telefone surado visus mano kontaktus. Man jau pradėjo zmones rašyti kas vyksta jis juos apvardziuoja ir nuo mano vardo ir jiems grasina ir mano visai siaimai irgi zinutes išsiuntė su grasinimus, negaliu jau normaliai gyventi, pastoviai nervai, ka jis vėl nuveiks naujo, ateina po durimis nori kalbėti, I diena po 300 skambučiu nuo numerio netpazinto negaliu netgi užblokuoti, soc tinkluose ant manęs parase ko visai nebetu dalyku izeidineja, padekit prašau patarimu as jau nežinau kaip su juo išsiskirti.

  Laba diena, rašykite pareiškimą policijai dėl šantažo, terorizavimo, pridėkite turimus įrodymus žinutes, skambučių išklotines ir pan. Tai pat jūsų šeimos nariams išsiųstas žinutes jūsų vardu su grąsinimais. Baudžiamoji atsakomybė yra galima už asmens šmeižimą, t. y. už melagingos informacijos, galinčios paniekinti ar pažeminti asmenį, paskleidimą viešojoje erdvėje (LR baudžiamojo kodekso 154 str.). Priklausomai nuo pažeidimo sunkumo gali grėsti bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 1 ar 2 metų.

 • Labadiena,turiu neįgalumą,su vyru gyvenam jau 27m.bet nesiliaujantis girtokliavimas ir moralinis smurtas jo prieš mane ,verčia mane skirtis .Bet gyvename name kuris priklauso vyro mamai ,ar skirybų atvėju man priklauso koks kampelis ,sūnus jau suaugęs.

  Laba diena, skyrybų atveju dalinamas tik santuokos metu įgytas sutuoktinių turtas.

 • Laba diena. As kitoj salyje turejau versla ir patekau i financinius sunkumus ar gali bankai is mano mamos atimti nekilnojama turta Lietuvoje?Aciu

  Laba diena, jūsų mama neatsako už jūsų financinius sunkumus. Šeimos nariai gali atsakyti savo turtu, jeigu tas turtas yra įgytas už lėšas dėl neteisėtos veiklos.

 • Laba diena, norėčiau paklausti.Mano draugės vyras geria labai jie susituokia 6metai.Is pirmos santuokos ji turi 16metu dukra,o kartu turi 5metuku sūnų.Gyvena jam priklausančiame bute kuris buvo su paskola pirktas vyro anoje santuokoje.Vyras geria mėnesius praranda darbus viską.Isvarineje ją iš namų,kavinėjsi ,neduoda ramybės.Ji dirba ir už viską beveik moka.Ji kaip jis uzgerdavo eidavo pas mamą,bet mama mirė ir ji neturi kur išeiti nuo jo.Ka patartumete daryti?Ir ar gali jis ją išvaryti iš namų?

  Laba diena, susiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena, mano mamai mirus, mes su broliu priėmėme palikimą į vieno kambario butą. Aš su mama nebendravau daug metų, gyvenau su tėvu. Priėmiau palikimą būdamas 17 metų, todėl pas notarą važiavau su tėvu. Mano brolis priėmė palikimą kalėjime. Po 7 metų pradėjo eiti sąskaitos už tą butą, nors po palikimo priėmimo nieko daugiau nedarėme. Norėjau susitvarkyti ta butą , jį perleisti broliui ar kartu bendrai parduoti , bet jis yra dingęs užsienyje , neįmanoma jo prisišaukti, buvo susisiekta, bet piktybiškai atsisako kažka daryti. Mokesčiai eina, skolos kaupiasi. As savo dalį mokesčių sumoku, o jis ne. Norėčiau paklausti, ar įmanoma kažkaip įrodyti, kad jis nemokus, nenori tvarkytis su tuo buto skolomis? Kaip tvarkytis tokioje situacijoje, kai butas 1 kambario? Man už butą reikia mokėti, nors jis man nereikalingas , o brolis piktybiškai atsisako kažką daryti , nemoka savo dalies, kaupiasi skolos ir pnš.

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Laba diena. Esu su 2 vaikais ir neturiu siuo metu kur gyventi. Ant nuomos kolkas taip pat. Ar imanoma apsistoti pas jus iki kol susitaupysiu pinigu butui issinuomot. Apskritai kur kreiptis galima tokioj situacijoj?

  Laba diena, mūsų centras neteikia apgyvendinimo paslaugos. Kreipkitės į Šeimos krizių centrą. +370 (613) 62240

 • Sveiki esu vieniša mama , istorija tokia kad mano buves draugas ismete mane is namu , ateme nuo namu rakta , dabar laikinai Apsistojau pas Mociute bet ilgai negaliu pasilikt , ieskau darbo bet reiktu ir kokio pastoges , Pagarbiai

  Sveiki, kreipkitės į Šeimos krizių centrą. +370 (613) 62240

 • Sveiki.Butas šeimos pažįstamos užleistas man ,gyventi, prižiūrėti,apmokėti mokesčius.Po 5-6metu gyvenimo jame,atėjo į tą buta draugas,jame gyvenam bendrai apie 5metus.Taip viskas pasisuko kad nebeįmanoma gyventi ,ilgą laiką kentėjau laukiau pasikeitimų ir pan.2022 m rugpjūtį sutarėme eit skirtingais keliais,bet su kiekvienu mėnesiu girdžiu vis ta pati pasakymą:

  Sveiki, būsto savininkas ar būsto valdytojas turi informuoti asmenį, kad jis turi per nurodytą laikotarpį išsikelti į iš būsto. Jei asmuo nepaiso reikalavimų galima kreiptis į policijos pareigūnus informuojant, kad asmuo yra nepageidaujamas būste ir jame yra be būsto savininko ar valdytojo sutikimo. Dėl detalesnės konsultacijos susisiekite telefonu.

 • Sveiki, yra 3 kambariu butas Ramygaloje, buto savininkė yra mano žmonos mama, bet ji savo bute negyvena ji gyvena pas mus Panevėžyje nes jai reikalinga priežiūra, guli ant patalo, nevaikšto ir dar erga senatvės dimensija, neodvakati mes norim butą parduoti jis yra avarinės būklės, įgaliojimo pardavimui neturime kur kreiptis kad galėtume parduoti butą, ačiū

  Sveiki, asmens neveiksnumą gali nustatyti ir pripažinti teismas.Taip pat svarbu paminėti, kad asmuo turi sirgti psichine liga arba jam turi būti pripažinta silpnaprotystė, tik tokiu atveju galima imtis veiksmų, norint pripažinti neveiksnumą oficialiai. Dėl neveiksnumo nustatyto į teismą gali kreiptis tik asmens šeimos nariai (sutuoktinis, tėvai, vaikai, jei jie yra sulaukę pilnametystės). Susisiekite su savo savivaldybės socialinių paslaugų centru dėl išvados apie asmens gebėjimą pasirūpinti savimi. Dokumentai, reikalingi asmens neveiksnumui nustatyti, yra išvardyti Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekse (CPK). CPK 465 straipsnyje nustatyta, kad kreipiantis į teismą dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu tam tikroje srityje reikalingi šie dokumentai: 1) Nustatytos formos pareiškimas; 2) Pareiškėjo tapatybę patvirtinantis dokumentas; 3) Asmens, kurį prašoma pripažinti neveiksniu tam tikroje srityje tapatybę patvirtinantis dokumentas; 4) Pareiškėjo ryšį su prašomu pripažinti neveiksniu tam tikroje srityje asmeniu patvirtinantys dokumentai (pvz., santuokos liudijimas, gimimo liudijimas); 5) Asmens, kurį prašoma pripažinti neveiksniu tam tikroje srityje neįgaliojo pažymėjimas ar specialiojo nuolatinės slaugos ar priežiūros (pagalbos) poreikio nustatymo pažymos; 6) Medicininė pažyma apie asmens, kurį norima pripažinti neveiksniu tam tikroje srityje sveikatos būklę; 7) Socialinio darbuotojo išvada apie asmens, kurį prašoma pripažinti neveiksniu tam tikroje srityje, gebėjimą pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus savarankiškai ar naudojantis pagalba konkrečiose srityse; 8) Būsimo globėjo pažyma apie gaunamas pajamas; 9) Būsimo globėjo medicininė pažyma apie jo sveikatos būklę; 10) Būsimo globėjo rašytinis sutikimas būti paskirtam globėju 11) Suinteresuotų asmenų (asmens, kurį siekia pripažinti neveiksniu, sutuoktinis, tėvai, pilnamečiai vaikai) raštišką sutikimą nurodantį, kad jie neprieštarauja, jog globa būtų paskirta būsimam globėjui.

 • Sveiki, Issiskyreme su vyru bendru sutarimu. Jis isipareigojo sumoketi man tam tikra pinigu suma per 10 metu. Praejo jau 9 metai, bet nera sumekejes nei cento. Kur kreiptis? Ir Ar imanoma praejus 10 metu issireikauti visa suma iskarto? Aciu

  Laba diena, kreipkitės į teimą dėl vykdomojo rašto išdavimo, su juo pas antstolį.

 • Sveiki. Esu susituokusi su kitatauciu ir gyvenu svetimoj sali, turim du mazus vaikus. Manes neisleidzia isvaziuoti ir grasina atimti vaikus. Neturiu nei darbo nei kur begti nuo smurtaujancio vyro.

  Laba diena, kreipkitės į Lietuvos ambasadą šalyje, kurioje gyvenate.

 • Sveiki. Turiu klausimą esamoje situacijoje: esu nėščia, gimdyti po triejų mėnesių, vaiko biologinis tėvas turi kitą moterį ir vaikus, taigi santuokos nebus. Klausimas kyla dėl alimentų, vaiko psichologinės būsenos ateityje ir turtinės mano šeimos gerovės. Ar yra specialistų šiais klausimais?

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Laba diena,susiduriau su tokia situacija, gyvenu anglijoje buvusi zmona taip pat 7 metus dukra po skirybu gyveno su manimi dabar pareiske nora buti pas mama as susitvarkiau alimentu mokejima anglijoje moku bet buvusi padave ir lietuvoje ar gali buti mokami alimentai nustatyti dvejuose ir anglijoje ir loetuvoje?

  Laba diena, negali būti mokami abejose šalyse.

 • Sveiki .As gyvenu Anglijoje bet turiu buta lietuvoje .Noriu priregistruoti mama i savo buta , bet siuo metu ji registruota kitur kur nuomuojasi ilga laika.Bandziau uzregistruoti per in ternetinius vartus .Suvedziau visus duomenis , buvo kaip ir patvirtinta kad ji registruota mano bute .Bet kai norejo susitvarkyti sildymo nuolaida jai pasake kad ji visdar yra registruota ten kur ilga laika nuomuojasi ir tik ten gali tvarkytis sildymo nuolaida .Man grizti is Anglijos siuo metu nera galimybes.Kaip sutvarkyti viska internetu ?Dekoju uz atsakyma .

  Sveiki, kreipkitės į seniūniją.

 • Sveiki.turiu du sūnus vienam 16 metu kitam 3metukai. Nežinau ka daryti. Vyras naudoja pries mane psichologini smurta izeidineja visokeis zodzeis būdamas neblaivus. Policijos bijau kviesti kad neatimsi vaiku. Jie tik mano turtas. Ka man daryti?

  Sveiki, susisiekite telefonu.

 • Labas vakaras, turiu dukra 5m vyras atlieka bausmę jau 6metus, išsiskyrėm prieš du metus ir nemoka elementų. Už kiek metų galima prisiteisti elementus duodant y teismą. Ir ar yra koks fondas ar valstybė gal moka jeigu jis atliktieja bausme?

  Sveiki, jeigu yra teismo sprendimu priteisti alimentai, turite kreiptis į teismą dėl vykdomojo rašto išdavimo ir į antstolį.

 • Laba diena,Turiu bendra vaika su savo ex vyru(nesusituoke),jis yra Italas,mergaitei suteikta jo pavardr,gyvenome kartu Milane,6 metus registruoti nuomuojame bute,turejome restorana,jis bankrutavo per coronos virusa,vyras per stresa nebuvo geras,todel su vaiku sausio 15 diena,bus č metai,kai gyvenu su dukra Kaune,pas mama,dukra gavo Lietuvos Respublikos pasa,turi 2 pasus.Pradejo siais metais lankyti Juozo Naujelio muzikos Mokykla,viskas yra gerai,bet noreciau prisiteisti alimentus,buvome pasirase del vaiko islaikymo taikos sutarti,dad per 2 metus nesikreipiau,reikia advokato alimentu isieskojimui,bet problema tokia: vaiko tevas niekur oficiasliai nedirba,neturi jokios nuosavybes savo vardu,net masinos. Slepiasi nuo Italijos valstybes mokesciu.atsiuncia i menesi apie 200e bet visada reikia prasyti ir maldauti,tai atsiuncia tai po 50,tai 70e.Mano dukra lanko ivairius burelius,mums pinigu is jo puses neuztenka,nors jis telefonu teige kad uzdirba 450e i diena.P.S.vaiko lankyti nedraudziau,bet tuoj bus,jau 2 metai,kai jis neatskrido,nors zada.Reiketu teisininko pagalbos.As pati esu dirbanti.Aciu uz atsakyma,PagarbiaiAusra Butkeviciute

  Sveiki, susisiekite telefonu.

 • Sveiki. Mano močiutė turi butą. Vienas iš jos dukros vyrų (dukra jau mirusi) sau ir savo sūnui užsirašė pusė to buto. Už komunalinius ar bet kokias kitas išlaidas jie nemoka, nes sako kad būtų negyvena. Ar yra kažkokia galimybė įrodyti kad butas yra perrašytas neteisėtai? Ir kad jis turėtų būti po mirties dalinamas visiems vaikams po lygiai? Pati močiutė sako, kad ji nieko nežino ir į nieką nesikiša. Todėl labai abejoju, kad ji yra gavusi pusę buto sumos.

  Sveiki, dėl būsto nuosavybės pardavimo, dovanojimo spręndžia savininkas, šiuo atveju jūsų močiutė. Jeigu yra kažkokios pretenzijos dėl sutarties ar kiti klausimai kyla dėl nuosavybės perleidimo, tuomet jūsų močiutė turi teisę kreiptis į teisėsaugą. Jeiguturimą turtą asmuo nedovanoja ar neparašo testamento tuomet jis paveldimas pagal įstatymą: 1. Paveldint pagal įstatymą įpėdiniai lygiomis dalimis yra: 1) pirmos eilės – palikėjo vaikai (tarp jų ir įvaikiai) ir palikėjo vaikai, gimę po jo mirties; 2) antros eilės – palikėjo tėvai (įtėviai), vaikaičiai; 3) trečios eilės – palikėjo seneliai tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės, palikėjo provaikaičiai; 4) ketvirtos eilės – palikėjo broliai ir seserys, proseneliai ir prosenelės tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės; 5) penktos eilės – palikėjo brolio ir sesers vaikai (sūnėnai ir dukterėčios), taip pat palikėjo tėvo ir motinos broliai ir seserys (dėdės ir tetos); 6) šeštos eilės – palikėjo tėvo ir motinos brolių ir seserų vaikai (pusbroliai ir pusseserės). 2. Antros eilės įpėdiniai paveldi pagal įstatymą tiktai nesant pirmos eilės įpėdinių arba jiems nepriėmus ar atsisakius palikimo, taip pat tuo atveju, kai iš visų pirmos eilės įpėdinių atimta paveldėjimo teisė. Trečios, ketvirtos, penktos ir šeštos eilės įpėdiniai paveldi, jeigu nėra pirmesnės eilės įpėdinių, jeigu šie įpėdiniai atsisakė palikimo arba iš jų atimta paveldėjimo teisė. 3. Įvaikiai ir jų palikuonys, paveldintys po įtėvio ar jo giminaičių mirties, prilyginami įtėvio vaikams ir jų palikuonims. Jie nepaveldi pagal įstatymą po savo tėvų ir kitų aukštutinės linijos giminaičių pagal kilmę, taip pat po savo brolių ir seserų pagal kilmę mirties. 4. Įtėviai ir jų giminaičiai, paveldintys po įvaikio ar jo palikuonių mirties, prilyginami tėvams ir kitiems giminaičiams pagal kilmę. Įvaikio tėvai ir kiti jo aukštutinės linijos giminaičiai pagal kilmę nepaveldi pagal įstatymą po įvaikio ar jo palikuonių mirties. 5. Pagal įstatymą paveldi palikėjo vaikai, gimę susituokusiems tėvams arba tėvams, kurių santuoka pripažinta negaliojančia, taip pat nesantuokiniai vaikai, kurių tėvystė nustatyta pagal įstatymus.