Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

  • Sveiki, žmogaus išvadinimas girtuokliu bei geriančiu to asmens sutuoktiniui bei teismo ieškinyje yra įžeidimas ar šmeižtas? Gali būti baudžiama?

    Laba diena, tai labiau teiginys ar nuomonė.

  • givenam su viru ir vaikais pas tevus.mirus mamai tevas grasino kad pardos nama.ar gali jis mus isviti is namu?

    Laba diena, klausimas kyla ar palikimo teise jums nepriklausė namo dalis. Jeigu nuosavybė priklauso jam, jis turi teisę parduoti namą.

  • Sveiki. Patarkit, ką daryti. Mama ir tėtis išsiskyrė prieš kelis metus. Turtas yra padalintas, taip pat ir butas igytas santuokos metu. Mokesčiai ir visos pildymo knygelės buvo išrašytos tėvo vardu. Kai mama išėjo gyventi kitur tėtis pasistengė, kad ji taip pat gautu savo vardu buto šildymo paslaugų mokestį už savo buto ploto dalį 50/50. Kitus mokesčius susijusius su skaitikliais (dujos, elektra, vandenuo) tėtis pora metų mokėjo vienas, bet dabar mamai iš teismo buvo įteiktas ieškinys dėl žalos atlyginimo už tuos porą metų kai mama nemokėjo už dujas, elektrą... . Už šildyma mokėta laiku. Ką jai daryti? Ar verta bylinėtis teisme ar visgi sumokėti?

    Laba diena, kaip supratom butas po santuokos atiteko abiems tėvams bendros nuosavybės teise ar atidalinant 50/50, tokiu atveju būsto išlaikymas yra prievolė abiems savininkams už savo turtą. Jeigu mama nuspręs bylinėtis ir nemokės mokesčių, tai kita pusė turės pagrindą kreiptis į teismą prisiteisti būsto dalį už sumokėtų(už mamą) mokesčių dalį. Jūsų mama turėtų prisidėti prie savo būsto dalies išlaikymo.

  • Laba diena, noreciau sužinoti ar kompiuteriu parašytas testamentas su testatoriaus parašu galios, ar teismas gali pripažinti tokį testamenta

    Laba diena, testamentas, kuris nėra patvirtintas notaro vadinamas asmeniniu testamentu. Asmeninio testamento galiojimo sąlygos apibrėžtos LR Civilinio kodekso 5.30 str. Rašoma:.. testatoriaus ranka surašytas testamentas. Tai surašyti kompiuteriu netinka. Asmeninis testamentas, net kai jis surašytas tinkamai turi būti pateiktas teismui patvirtinti ne vėliau nei per vienerius metus po testatoriaus mirties. Nebent testatorius perduotų testamentą saugoti LR CK 5,31 str. nustatyta tvarka.

  • Sveiki. Sutuacija tokia, kad su vyru gyvenu 10 metu esame nesusituoke, turim dukra 3 metu. Per tuos metus pirkom buta issimoketinai per banka,viskas yra jo vardu,bet visa buiti vedem kartu. Norejau paklausti ar imanoma butu man kaip nors pretenduoti i ta buta su vaiku? Ar as lieku be nieko sitoj situacijoj? Aciu uz atsakyma.

    Laba diena, jei turtas registruotas ne jūsų vardu, tai norėdama į jį pretenduoti, jums tektų teismui teikti ieškinį ir pateikti įrodymus, kad savo lėšomis prisidėjote prie jo įsigijimo ar pagerinimo.

  • Laba diena. Situacija tokia: mire mano mama, nuosavo buto neturejom, gyvenom savivaldybei priklausanciam bute, tai butas kuris nebuvo savo laiku privatizuotas, mama buvo pagrindine nuomininke, tai dabar man reikia perrasyti savo vardu ir as busiu pagrindine nuomininke. Mama paliko zemes ir miska, as su savo broliu ir sesem nuejom pas notara, kad priimti paveldejima pagal istatyma, tai notare pasake, kad i si, savivaldybei buta, gali pretenduoti visi, bet jie visi turi savo nuosava nekilnojama turta, be to neesa deklaruoti siame bute, as viena deklaruota, tai noreciau suzinoti ar notaras teisus ar vis tik klysta, as vilniaus buste, kai padavinejau dokumentu perasyti ssavininka paklausiau, tai jie sake jokiu budu, o notare tvirtina atvirksciai. Labai aciu

    Laba diena, notaras, manau, vadovaujasi LR CK 6.494 str., kur teigiama, kad kai nuomininkas miršta, jo teisės ir pareigos pereina įpėdiniams, jeigu įstatymai ir nuomos sutartis nenustato ko kitą. Taigi jums reikia pasidomėti kas rašoma nuomos sutartyje, taip pat greičiausiai yra kažkokios savivaldybės nustatytos taisyklės kokiomis sąlygomis jie nuomoja savo turtą. Jei nuomos sutartyje ar savivaldybės patvirtintame dokumente yra apibrėžta, kad asmenys kurie bute negyvena, negali į jį pretenduoti po pagrindinio nuomininko mirties, tada bus būsite vienintelė nuomininkė.

  • nes ruošiamės jei ne gyventi jame, tai daryti nuomos verslą. Jis su tokia sutartimi sutiktų. Skyrybų atveju, dalintumėmės paskolą ir turtą pusiau. O gal karty gyvenant paskolą išmokėsime, tačiau aš tuomet liksiu be nieko...Abu turime po dukrą iš buvusių santykių. Jei nepadarysime sutarties, tas turtas turbūt priklausytų tik jo dukrai (jei tarkime jo netektume). Jis 10 metu už mane vyresnis, tai ateityje visko gali būti. Man svarbu sužinoti, ar su sutartimi aš galėčiau tapti bendrasavininke. Ar bankas su tuo sutiktu? Situacija apibūdinčiau plačiau, jei dar kyla neaiškumų...

    Laba diena, patikslinkite klausimą(trūksta laiško pradžios).

  • Sveiki noreciau pasiteirauti situacija tokia mokejau alimentus iki dukrai sueis 18-ka metu pagal teismo nutarti,visa si laika mokejau saziningai ir daugiau nei turejau,kaip prasidejo indeksacija kuria pats zmogus turejo apskaiciuiti broblemos neiskilo nes visad mokejau daugiau nei turejau.sukakus 18ka kaip minejau pagal teismo nutarti mokejima nutraukiau,bet apsireiske buvusi ex ir dave suprasti kad turiu moketi toliau nes istatymas numato tokia prievole iki 24m,dukra mokinas paskutinius metus 12-toje klaseje yra pilnamete su manimi nekontaktavo ir nieko neprase,be to turiu dar 3 nepilnamecius vaikus naujuose santykiuose kuriems reikalinga parama,per visus tuos metus istatymo raide nemojavau nors progu buvo.Grasinasi teismais jos motina o dukra tyli ir jokiu priekaistu kolkas nereiskia.Klausimas toks ar privalau moketi pilnametei dukrai turedamas dar 3 nepilnamecius vaikus ir jei paduotu i teisma ar galiu susigrazinti permoketus pinigus nuo2004m bei privaloma indeksuojamaja permoketa dali nuo 2008m iki 2017m?

    Laba diena, "permokos" už išlaikymą vaikui susigrąžinti nemanau, kad turite galimybės. Vaikui tapus pilnamečiui jūs neprivalote jam teikti išlaikymo. Šiuo atveju pilnametis vaikas pats turėtų kreiptis į teismą ir reikalauti priteisti jam išlaikymą, o byloje teismas jau spręstų, ar priteisti iš jūsų išlaikymą, ar ne. Kad teismas priteistų išlaikymą pilnamečiui vaikui, reikalinga eilė įstatyme nurodytų aplinkybių (vaikas turi mokytis dieninėse studijose, mokytis pavyzdingai, negalėti gauti pajamų ir kt.).

  • Laba diena. Su draugu draugaujame jau penktus metus, draugaujame ištikimai, bet, mano draugas laikas nuo laiko man e labai įskaudina, nes kadangi mes nebūname kasdien kartu, aš turiu prižiūrėti seną močiutę, mes buvome aptarę , kad nebus jokių nesusipratimų, tačiau jis mane visai be jokio pagrindo kaltina, kad aš gal turiu meilužių, negali pakęsti kai aš pasisveikinu su pažįstamais vyrais ir moterimis (gyvenu vienoje vietoje 43 metai), pradirbau prekyboje virš 35 metų, o dar kur mokyklos pažįstami,kaimynai tai kyla skandalas , jis nenori kad aš su niekuo sveikinčiausi, nei kalbėčiau, bet skaudžiausia , kad jis manimmi nepasitiki,nors to nepripažįsta prikaišioja kitus vyrus, ( jo žmona mirus, jis man pareiškė, kad jie taip gyveno,vos ne dvies, na o kuo aš kalta, kad turiu tiek pažįstamų. Be jokio pagrindo mane apkaltinęs atsiprašinėja, sako, kad daugiau taip nebus, čia jo tokia liga. Nori susirašyti, bet aš delsiu, nesuprantu, ar mes galėsime gyventi vienas kitą gerbdami, jeigu dabar jau taip, o man kartais norisi nuo jo bėgti kuo toliau.Patarkite, kaip elgtis tokiu atveju, kai esu labai žiauriai pažeminta ir įskaudinta. Man jau viskas nusibodo. Paprašysiu Jūsų nuomonės. AčiūGražios Jums dienos

    Labas diena, užsiregistruokite pas mus konsultacijai. Tef.:837340027

  • Laba diena,turiu klausyma apie alimentus.Vyro sunus iesina I kariuomene,dar ne baiges prof.mokyklos(liko tik 1 metai),jis ten mokosi akivaizdziai,gyvena bendrabutyje,ar vyras privalo jam moketi alimentus,jeigu jis bus kariuomeneje???Sunus nebendrauja,bet sako kad jis gali suderinti kariuomene ir mokslus,bet kaip suprantu,jis turi lankyti ta mokykla kasdien,tai nezinau kaip jam iseis ta padaryti,ir ar imanoma???tai kaip man suzinoti,kur kreiptis,kad galeciau gauti informacijos?Ir kaip suprantu,jeigu tu tarnauji(savanoris jis,jis neejo I privaloma armija)valstybe turi parempti savo kareivi,o ne tevas???Dekui is anksto uz pagalba!!!

    Laba diena, visa Jus dominanti informacija dėl vyro pareigos išlaikyti savo sūnų yra teismo sprendime, kuriuo yra priteistas išlaikymas sūnui nurodytomis konkrečiomis sąlygomis. Jeigu manote, kad sąlygos iš esmės pasikeitė, turite kreiptis į teismą dėl išlaikymo dydžio pakeitimo ar išlaikymo panaikinimo. Prieš kreipiantis, patariu pasikonsultuoti su advokatu, pateikiant jam minėtą teismo sprendimą, kuriuo buvo priteistas išlaikymas.

  • Laba diena, prašau patarimo, mirus mamai aš atsisakiau jos dalies ir viska su broleis palikome mano pateviui jų tečiui. Patevis mirė, man dabar niekas nepriklauso, ar aš galiu teismo keliu atsiteisti savo dalį?

    Laba diena, teoriškai galite bandyti ginčyti savo atsisakymą (jeigu nepraėjo daugiau kaip 1 metai), tačiau ar Jums pavyks laimėti tokią bylą - šansų turbūt ne itin daug. Laimėti tokiai bylai reiktų gan įtikinamų konkrečių įrodymų - Jūsų parodymų ar kitų asmenų liudijimo manau, kad teismui gali ir nepakakti.

  • Sveiki, norėčiau pasikonsultuoti skyrybų klausimais. Situacija tokia: su vyru esame santuokoje 13 metų. Turiu dukrą 20-ties metų iš ankstesnių santykių ir mūsų bendrą dukrą, kuriai dabar 6 metai. 14 metų gyvename uzsienyje. Gimus mūsų bendram vaikui, dėl palankesnių šeimai finansinių galimybių aš dedikavausi šeimai ir vaikui, o vyras darbui. Darbo pobūdis buvo gana susijęs su komandiruotėmis. As dirbdavau tik atsitiktinėmis dienomis, pagal galimybes suderinti laiką su vaiko mokykla ir vyro darbu.Nukentėjo, mano galimybės į socialines garantijas Po ilgų bendrų svarstymų ir didelių svajonių apie tai, jog norėtumėme įsigyti būstą su paskola Lietuvoje ir atsiradus galimybei -nutarėme, kad vyras nuo 2016 lapkričio mėnesio laikinai važiuos vienas dirbti į Lietuvą dėl mūsų bendro projekto. Man buvo labai sunku tiek morališkai tiek fiziškai likti vienai, šalyje, kurioje nėra nei vieno artimojo .Pasiryžom, tai buvo tikslas, kurio rezultato visi taip laukėme. Tuo tarpu aš čia likau su vaiku ir toliau dirbau pagal galimybes, jei rasdavau kaip suderinti vaiko priežiūrą ir savo darbą. Būstą įsigijome senamiestyje, kad visuomet turėtų išliekamąją vertę Toliau svarstėme, kaip būtų geriau šeimai: ar visiems grįžti į Lietuvą, ar dar likti uzsienyje, nes vaiko ryšys su šalimi, mokykla ir aplinka - didelis. Vyras taip pat gavo viliojanti pasiūlymą iš siuos salies dėl darbo. Praėjo 10 mėnesių, situacija pradėjo sunkėti: tiek fiziškai tiek emociškai. Dukra ilgėjosi tėčio, šeimos.. Tam, kad galėčiau dirbti, turėdavau ieškoti žmonių, kad kas nors pasirūpintu vaiku, bent už simbolinį mokestį. Nuoma, mokesčius apmokėdavo vyras. Taip pat vyras tikrai rūpinosi ir mano vyresniąją dukra, kuri yra studentė. Padėdavo apmokėti ir studijas ir išlaikymą. Priartėjus laikui priimti tolimesnį sprendimą dėl mūsų visų ateities, pajutau, kad kažkas ne taip. Vyras atvyko į Ispaniją aptarti reikalų dėl pasiūlyto darbo. Pprašiau vyro, jog skristume kartu į Lietuvą. Vyro sprendimas buvo griežtas NE, Vyras šaltai susikrovė lagaminą ir išvyko, grįžo į Lietuvą. Po kelių dienų man elektroniniu paštu atsiuntė skyrybų anketą ar pavyzdį, kurį jis norėtų, kad aš pasirašyčiau. T.y. atsisakyčiau teisių i mūsų butą, nes aš į jį nieko neįdėjau ir dėl šio projekto aš nesistengiau. Musu bendras projektas, svajonės, ateitis ir tikslas nuėjo niekais.Suprantu, kad 10 mėnesių atskirai tam padarė įtakos jo sprendimui: naujas darbas, aplinka, pareigos darbe daug patrauklesnės, nei buvo čia, laisvė nuo kasdieninių šeimyninių rūpesčių, savaitgaliai tik savo malonumui, vakarėliai, darbo šventės, jokios kontrolės, o dabar dar ir studijos.Tapom nereikalingos. . Esu palūžusi emociškai, fnansiškai esu visiškai nesaugi. Vaikui jau laikas į mokyklą,situacija - katastrofiška. Lietuvoje irgi niekas neparuošta tokiam staigiam grįžimui: vaiko mokykla ar darbo vieta man. Vyresnioji dukra negali tęsti studijų, nes dabar tai neįmanoma finansiškai. Jaučiamės apgautos. Tad norėčiau Jūsų patarimo - kaip man išsaugoti mūsų namus, ar iš vis, aš turiu teisę i juos? Ar neturėtų jis kažkiek laiko mums gyvenat mūsų naujame būste mokėti tik vienas paskolą, bent jau tol, kol aš ir vaikas įsitvirtinsim Lietuvoje? Kokios prognozės man po skyrybų ir koks būtų jūsų patarimas? Jis siūlo perpirkti iš jo butą, vėliau, nuslūgus emocijoms siūlė kad parduotumėme ir jis mums nupirks būstą už 40-60 tūkst. pagal jo galimybes, su tam tikrom sąlygom: jei jis mokės paskolą, tada nemokęs alimentų. Jei aš sutiksiu ir parduosim tą butą, pasidalinsim kas lieka (jei lieka dar nuo įnašo). Bet man ateityje - daugiau jokių šansų gauti paskolą savo vardu, man 42 metai. Tie namai man labai brangūs. Aš toli gražu nenoriu jo apiplėšti, ar kerštauti. Tiesiog noriu ir turiu dėl vaiku ir savęs pabandyti išsiaiškinti ką galim dėl to padaryti maksimaliai ir kokios to prognozės. Greičiausiai man reiktų advokato, pati aš neapsiginsiu. Kiek tai kainuotu šiuo atveju? Tiesa, egzistuoja ir valstybės advokatas, bet vėlgi, jei jis nusisamdys sau stiprią gynybą, kas įmanoma su jo pajamom - mes tikrai pralaimėsime viską. Ar verta investuoti į advokatą šioje situacijoje? O galbūt šansų visai nėra? Ačiū už bet kokį atsakymą, dabar mūsų šeimai labai svarbu bet kokia informacija. Su pagarba, Ieva

    Laba diena, jeigu nėra sudarytos vedybų sutarties, remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais: 1. Kaip man išsaugoti mūsų namus, ar iš vis, aš turiu teisę i juos? Kaip suprantu kalbame apie butą Vilniaus centre, kurį įsigijote santuokoje paėmę kreditą. Kolkas turite pilną teisę į tą butą, nes pagal Lietuvos įstatymus, vieno sutuoktinio gaunamos pajamos iš darbo yra laikomos abiejų bendromis pajamomis. T. y. net už vyro atlyginimą pirktas butas ir mokėta paskola, jeigu tai buvo daryta santuokos metu, laikoma jog tai buvo daroma abiejų sutuoktinių lygiomis dalimis. Taigi kolkas tiek butas, tiek ir paskola yra Jūsų abiejų bendri vienodai. 2. Ar neturėtų jis kažkiek laiko mums gyvenat mūsų naujame būste mokėti tik vienas paskolą, bent jau tol, kol aš ir vaikas įsitvirtinsim Lietuvoje? Jeigu išsiskirsite - ne. Kol esate santuokoje - taip. 3. Kokios prognozės man po skyrybų ir koks būtų jūsų patarimas? Suprantu šį klausimą taip: "kokiomis sąlygomis yra jums palankiau nutraukti santuoką?". Bandžiau į šį klausimą atsakinėti raštu, tačiau variantų yra daugoka, todėl visus juos aprašyti raštu nebus efektyvu, juolab kad kiekvienas priklauso nuo eilės aplinkybių, kurias sužinoti pavyktų tik bendraujant su jumis gyvai. Todėl dėl Jums palankiausio santuokos nutraukimo varianto - t. y. kokią poziciją geriausia užsiimti - patarčiau išsiaiškinti tiesiogiai atvykus pas su šeimos bylomis dirbantį teisininką - advokatą ar advokato padėjėją. 4. Greičiausiai man reiktų advokato, pati aš neapsiginsiu. Kiek tai kainuotu šiuo atveju? Aš asmeniškai nemanau, kad Jūsų situacijoje turėtų kilti ginčas dėl santuokos nutraukimo - nebent kas nors pasikeistų ar visiškai nepavyktų susitarti. Todėl Jūsų atveju, kreipdamasi pas advokatą, aš prašyčiau tik konsultacijos. T. y. Jums dabar būtina išsiaiškinti savo kortas - kokie yra santuokos nutraukimo variantai (kalbu apie turto dalybas), labiausiai atitinkantys Jūsų galimybes ir interesus. Tokia konsultacija pas advokatą neturėtų kainuoti daugiau kaip 100 Eur, o gal ir pigiau - priklausomai kokį rasite. Todėl šiuo atveju, verta pabendrauti galbūt net su ne vienu teisininku, kad susidarytumėte pilnesnę nuomonę ir supratimą apie susidariusią situaciją. Nepagailėkite tam trupučio laiko ir pastangų - tai padės išvengti daug kainuojančių klaidų ir streso. Nes stresas visų pirma kyla iš nežinios ir nesupratimo. Kai išsiaiškinsite savo situaciją, bendraukite su vyru, ieškokite abiem tinkančio varianto. Ir tokiu būdu Jums nereikės baimintis minčių dėl galimo ilgo ir brangaus teisminio ginčo. Kai surasite bendrą sprendimą, va tada jau abu kreipkitės į advokatą arba patys užpildykite procesinius dokumentus dėl santuokos nutraukimo bendru sutarimu.

  • Laba diena,Neturiu vaikų, nesu susituokusi, ką tik nutraukiau 1 m. draugystę. Mano buvęs draugas yra alkoholikas, jam užeina nevaldomo pykčio priepoliai, per paskutinius pusę metų patyriau labai daug psichologinės žalos, nors vis tek labai noriu su juo susitaikyti. Prieš tai tris metus turėjau panašų draugą, kuris irgi buvo priklausomas. Blogiausia, kad toks įspūdis, kad jie abu su manim pradėjo degraduoti. Niekada neturėjau normalios šeimos pavyzdžio ir matau, kad aš nemoku atskirti kas yra psichologinis smurtas, o kas ne, kaip su juo tvarkytis ir kaip pačiai pichologiškai nesmurtauti. Nenoriu ir vė kartoti tų pačių klaidų. Mano klausimas yra kur galėčiau kreiptis mokamos ar nemokamos konsultacijos, kokių kursų ar pan. dėl to kaip kovoti su psichologiniu teroru (mes nuolat priversti būti kartu), kaip atpažinti kai manim manipliuoja ir kaip pačiai nekonfliktuot su aplinkiniais.

    Laba diena, susisiekite su mumis telefonu: 837 340027, užsiregistruoti konsultacijai.

  • Vyro mamyte mire pries 14 metu jos vyras po jos mirties pradejo tvarkytis dokumentus del zmonos perimamos dalies . kadangi butas ir garazas buvo jo nuosavybe o turtas igytas buvo santuokoje .Bet po zmonos mirties jis dokumentu nebuvo baiges iki galo susitvarkyti Sm.2017 sausi mire ir vyro tevelis o jo bute buvo registruota jo sesuo su vaiku jam (10m).po tevelio mirties jis su sese kreipesi pas priklausancia jiems notare , jie gavo dokumentus kad abu kreipesi po kurio laiko vizitas pas notare ji pasake jog nera baigti po mamytes mirties tvarkyti dokumentai liepe nueiti nesvarbu kuriam sesei ar vyrui pas ta kita notare .tai kreipesi vyro sesuo ir gavo nuosavybes dokumenta kuriame 1/2 nuo s.m. Geguzes 12d. ji yra puses buto paveldetoja o kita 1/2 nuo s.m geguzes 8d tevelis peremes puse buto , o jis mires s.m sausio men.bet kaip ir minejau po zmonos nebuvo baiges tvarkytis .TASTAMENTO jokio nera jokiu uzrasu ar noru jog jai liktu puse buto .tai jie gryzo pas sau priklausancia notare tai va siai dienai mano vyras buto ir garazo paveldetojas ketvirtadali jo buto ir ketvirtadali garazo o visa kita paveldejo jo sesuo ,betgi kodel ? Ar todel jog ji su nepilnameciu vaiku ten registruota ?(bet ji istekejusi pries 12 metu ir gyvena su savo vyru ir vaiku savo vyro namuose.)Ar todel jog ji pas ana notare nuejo be brolio pabaigti ir paimti tecio nepabaigtus tvarkyti dokumentus ?

    Laba diena, užsiregistruokite telefonu: 837340027 teisininko konsultacijai.

  • Sveiki,mirė mano mama.Liko butas. Testamento nėra.Buvome 2 vaikai. Brolis miręs. Pagal paveldėjimo teisę aš ir mirusio brolio sūnus turime paveldėti butą. Bėda ta ,kad brolis buvo išsiskyręs ir su sūnumi nepalaikė ryšių nei jis nei aš. paskutinį kartą brolio sūnų mačiau prieš 27 metus. Nežinau ar jis gyvas ir kur gyvena ar turi šeimą. Bandžiau ieškoti ir tebeieškau,bet kol kas nesėkmingai. Klausimas:kas paveldės brolio dalį jei neatsiras jo sūnus? Su kokiomis problemomis man dar tektų susidurti?Labai tikiuosi jį rasti. Ir nuoširdžiai dėkoju už atsakymą.

    Laba diena, jeigu brolio vaikas nesikreips į notarą dėl palikimo priėmimo, o kreipsitės tik Jūs, tuomet tik Jūs ir paveldėsite mamos turtą - tiek savo, tiek ir brolio dalį. Jeigu brolio vaikas nespės per tris mėnesius po mamos mirties kreiptis į palikimo atsiradimo vietos notarą, Jums bus išduotas paveldėjimo teisės liudijimas, kuriame bus nurodyta, jog visą mamos turtą paveldėjote Jūs. Priimti palikimą yra teisė, o ne pareiga, todėl asmenys gali ir nepriiminėti palikimo.

  • Labas vakaras. Aš laukiuosi nors man 17metų. Norėčiau paklausti ar mokydamasi neakivaizdžiai gausiu tuos 400e prieš vaiko gimdymą ar ne?

    Sveiki, Vienkartinė išmoka gimus vaikui išmokama nepriklausomai nuo to ar mama turi darbo stažą ar mokosi. Todėl vienkartinę išmoką vaikui gimus tikrai gausite.

  • Laba diena, mano vyras turi 2 vaikus iš pirmos santuokos ir moka elementus. Man įdomu jei su vyru susilauktume vaikelio ar neturėtu jo turimas pajamas skirstyti 3 vaikams. klausiu nes planuojame vaikeli.

    Sveiki, tuo atveju jei susilauktumėte vaikelio o šeimos pajamos nepadidėtu,atsižvelgiant į padidėjusį išlaikomų šeimos narių skaičių, jūsų šeimos finansinė padėtis pablogėtu. Dėl šių aplinkybių vyras turi teisę kreiptis į teismą, kad būtu atsižvelgta į šias aplinkybes ir prašyti sumažinti mokamų elementų sumą.

  • Labas rytas.Mano dukrai jau 28 metai. 3 metus is eiles dukra, dirbdama uzsenije.rase mano vardu laikinaja globa savo dukrytes prieziura patiketi man jos mamai.Vaiko teisiu apsaugos skyriuje yra jos pareiskimai, kad la laikinai perduooda globa savo mamai tai yra man. 3 metai viskas buvo gerai, Sio metu del rymtu aplinkybiu vaiko teises skyrius keicia laikinos globos statusa I globa. Surinkau visua reikalingus dokumentus is sodros pazyma apie pajamas abu su vyru jau senatves pensininkai,pazyma is seniunijos apie seimos sudeti, vaiko sveikatos pazyma, kopija santuokos liudjiimo musu su vyru, apie dukrai priklausanti turta. Dar is manes pareikalavo dukros vaiko teisiu skyrius vedeja dukros gymymo liudijima, kaip dokumenta, irodanti musu gymynistes rysi.Dar iki siol turiu tame paciame skyriuje iforminta kaip laikina globeja kitos dukrossunaus. Iki siol buvau mama savo dukrom, mociute, Turiu pasa, isduota 1997 12men17d.kuriame yra 25 psl tokie uzrasai kad as lietuvie, israsas antspaudas apie santuoka ir iirasyta dukra, jos gymymo data. Parodziau sita lapa, daviau atsvesta kopija mums netinka gal tik bendra pavarde. Apeskojau visa buta nerandu, radau tik sena negaliojanti dukros pasa. 3 metai buvo gerai dabar blogai. Ar teisingai elgesi vaiku teises skyriaus vedeja reikalaudama dukros gymimo liudjiima. Aciu uz atsakyma

    Laba diena, mes nevertiname kitų institucijų darbo. Pakartotinis gimimo liudijimas išduodamas asmeniui, sulaukusiam 16 metų amžiaus, taip pat, nepriklausomai nuo asmens amžiaus, jo tėvams ir įtėviams. Globojamų asmenų pakartotiniai gimimo liudijimai išduodami jų globėjams ir rūpintojams, taip pat globos ir rūpybos institucijoms. Asmenys, norintys gauti pakartotinius liudijimus, kreipiasi į savo gyvenamosios vietos civilinės metrikacijos įstaigą arba į civilinės būklės akto įrašą įrašiusią civilinės metrikacijos įstaigą.

  • labadiena ,as jums jau rasiau jog turiu 2 mazus sunelius ir vyrui nustatyta kardamoji preimone, situacija po to laiko pasikeite taip jog atejo laiskas kad musu neregistruota nama griaus statybu inspekcija kadangi taip ir nedave bendrasavininkai sutikimo ,bendrasavininkai sklypo yra mano vyro pirmos santakos dukterys - jis naslys,gruozio menesi jis man padovanojo savo paveldeta zemes dali kadangi bijojo jog suneliai gali likti visai be nieko.galiausiai vyrui visai pakriko nervai kai mirusios zmonos giminaite dave kisi vienai is vaiku teises atstovei vilniaus rajono skyriaus ,ji yra lenku partijos kazkokia nare ir si pradejo mane tererizuot jog esu bloga motina surinko musu santakos byla kurioje pririnkta butu ir nebutu dalyku,buvau itraukta i rizikos sarasa ir tik tam kad dabar priklausanti man zemes sklypa grazinciau vyro dukterims .neapsikentus su vaikais is kaimo persikeliau gyventi i priemesti ir ten kartu atsivilko mano mano vyras su kruva pazadu kuriais vel patikejau,praejus 2 mesiam po persikraustimo jis viena diena tiesiog isejo ,po keliu dienu atvyko su savo dukterimis ir pradejo reikalauti atiduoti zeme kuriame stovi musu nelegalus vos 90 kv.m namukas as nesutikau ir pasiuliau mano ir vaiku dali ispirkti ,jie nesutiko isvaziave grizo vel vakare ir taip tesesi 2 savaites pakol viena diena atvyko 7 ryto ir pataike taip jog buvau po drauges gimtadienio vel su grasinimais reikalavo to paties man juos isprasius apie pietus atvyko tapati vaiku teises atstove ,iskvietusi policija tikrino mano blaivuma ,buvau blaivi taciau pogimtadienio o vaikus priziurejo atvykusi mama kuri po vyro rytinio vizito isvyko,ir v.t uzciaupdama ranka klykancius vaikus ir nereguodama i policininkes reakcija i toki elgesi ( soko atidarineti vaiku t,automobili del siaubingo vaizdo) paspaude greiti isveze vaikus i liginine tariamam sveikatos patikrinimui kuriame buvo nustatyta jog vaikai yra visiskai sveiki ,galiausiai pirmadieni buvau as ir mano giminaiciai buvom iskviesti i v.t.sk ir jiems suteikta globa taciau nuvyke pasiimti vaiku rado juos pamelusius nuo verksmo ,pyrvinais slapiais drabuziais ir zinima alkanais ,viresnelis niekadea nepatires tokio atskyrimo nuo mamos ( jis nrt miega 5 metai kasnakt su mama ) gavo nervini soka ir globeju namuose ji pirmakart istiko epilepsijos priepoli, kaip suprato mano gimimnes- siuo ,etu globejai ir as ir dardauk kitu socialiniu darbuotoju jog ta ponia net nenusitaeikus grazinti man vaiku ir kiekviena karta kalbedama apie mano seima visada arsiai kalba jog turiu atiduoti zeme vyro dukterims ,neoficialiai iesko manes visur tenka slapstytis kadangi visu liudininku akyvaizdoje pakiso pasirasyti popieriu jog sutinku gultis pusei metu i nepriklausomybes lygu centra ir tuo paciu metu turiu dirbt ,baigti mokslus ir tada po 3 menesiu galbut razimns vaikus ( jos iskeltos salygos) nes vaikam globa nustatyta 3 menesiam .o siunimas duotas gyditis pusei metu,vyras suprates ka padere bande zudytis ir dabar guli psichatrinei ligoninei oas naebezinau kaip viska istaisyti kad vel butume kartu as ir mano dvi mazos gyvenimo sviesos, niejau Lietuvos valstybe visiskai uzvalde lenkai?ar turi teise taip piknaudziauti ir ti ginti tik savo tautieciu interesus? visais teisetais ir neteisetais keliais?vilniaus rajono savyvaldybeje tik kelios lietuviskos pavardes. uz ka taip sugriove gyvenima?patarkite ka daryti nes nebeturiu jegu kovoti,prasau... 863383012

    Laba diena, užsiregistruokite pas mus konsultacijai, A.Juozapavičiaus pr. 77, Kaunas

  • Laba diena. Pries savaite mano dukra suimta uzsenije kaip itariamoji nuzudzius savo drauga sugyventini liaudiskai. Vyksta tyrymas. Mes su vyru netikim, kad ji galejo taip pasielgti, nes neleido net mazus kaciukus paskandinti ir dabar 3maziukai su kate gyveno jos pirktame name. Pirko issimoketinai sena nama su 13 aru zemes mestelije. Norejo asidaryti remonta, atidaryti nagu priaugynimo ir blakstenu priaugynimo kabineta. Draugui je planavo vestuves 1918m 15 birzelio. Draugas bijojo, kad jo ne paimtu i kariuomiene Lietuvos, todel nekur neregistravo Lietuvoje gyv. vietos, tik kaip semet pirko masina draugo vardu, uzregistravo 1 dienai pas savo tevus. Je taip ir susitare tarp saves jam masina, jai namas. Pas mane yra sutartys kad dukra pirko nama issimoketinai kas men atsiusdavo po 500 eur . Draugas buvo tylus vaikinas, bet kaip dauguma siolaikisko jaunimo emigrantu ir isgerdavo ir rukydavo. Ivyko baisus dalykas. Kaip mes uzgirdome is tien gyvenanciu, pasirodo, kad ji , budamas isgeres smurtavo pries ja, ji tyledavo, nes cia Lietuvoje ir vaiko tevas smurtavo pries ja, ir 2sugyventinis. Blaivas nese rozes, dovanos, visur ja sekiojo. padedavo, planavo po vestuviu jos vaika isidukrinti, nes biologinis tevas nesirupino vaiku. Is 9 vaiko metu 6.5 metu praleido kalejime, 2 zmonas, turi savo vaika, isisunijo zmonos sunu.Dabar kaip taip atsitiko su dukra radejo reiksti pretenzijas i dukros globa. O nukentejusio, mirusio dukros draugo mama., kuria jie paeme su savi birzelio men dirbti i uzseni ir dar kita jos sunu 18 m, padejo finansiskai jems isvykti.Dukra dar is savo saskaitos uzseni pervede i draugo saskaita pinigus, kad jam ne butu skriaudos, nes namas daugiau kainavo uz masina. Toki dalykai lengvai patikrinami.Kita vyresne dukra buvo tuo momentu Lietuvoje atostogu, dare operacija adenoidu vaikui ir sia savaite turejo nuvezti ir savo ir sesers vaikus poilsiui i Palanga, bet kaip taip atsitiko, grizo anksciau i darba. Jau budama tien uzsenije, jai leista buvo sutvarkyti kambari kur vyko tas viskas nei sesers aukso gaminiu stora grandine su pakabuku, nedideli kuklus aukso auskarai, 3 zedeliai ir grandinele ant rankos buvo dinge, taip pat nebuvo ir draugo grandineles iant kaklo ir ant rankos ir dukros kompiuterio. Prie tai anksciau sugyventinio mama is tien pasieme sunaus daiktus.Tek tuo, zmogaus sazinei tegu lieka. Prasidejo baisesni dalykai. Palaidojo Lietuvoi, laidojo sitam mesteli kur gyvenam .Mums buvo per jos seseri uzdrausta net pasirodyti tien. Dabar jo mama pradejo kara, renka liuditojus viena is ju, mestelis mazas, moteru telefonai greit suveikia. Viena liudininke tai buvusio dukros sugyventinio mama. Tas yra avoingas visuomenei, antra karta jau kalejime Marijampolei, kur jo laukia 14 teismu bylu. Ji nori irodyti, kad dukra is ankspo planavo zmogzudyste, kad norejo ir liudininkes sunu nuzudyti. Tokiu atveju pagal ju istatymus ji galetu reikalauti is dukros islaikymo, sau rentos.dukra turi savo vardu turta. Kaip mesteli 4 kambariu butas nuo 2008 metu , kuriame registruoti jos tevai mes su vyru 65 ir 67 metu , pensininkai, jos dukra 9 metu.Mes padejome remonte, baldu pirkime, turim saskaitos dokumentus nes tada dirbom. turi masinele, su kuria senelis veza vaikus i mokykla ir i meno mokykla, kuria isigyjo daugiau nei pries 3 metus, dirbdama uzsenije. Ji tien jau 5 metai, gerai dirbo. Motina iki musu e4ina kalbos ruosia jeskini. Visa dukros turtas nu gal apie 20 tekst. eur, uz buta mokedavo be jokiu nuolaidu Dar buvo per abi sesesir isygyti bendra turta Vilniuje kambari bloke, isygyjo, tam ikeisdami buta sitam mesteljie. Liko 3 menesiai ismokety. Mokedavo ir viena ir kita dukra, tas irodoma istraukiant banko israsus. Busta Vilniuje prarado, nes vyresnei dukraipadejo blogai sektis biznije. Jos planavo tureti ta buta, kad kaip uzaugs vaikai tures kur gyventi ir mokytys Vilniuje. Kodel tai rasau, nes yra tam kreditui padengti ir pinigai vyresnes sesers ir dabar si men ji inese. Ta kazkaip galima irodyt.O dukrai 17 liepos 28 metai butu. Kaip jaunimas nutare atsvesti is anksto 15 liepos, prasiau negerti ju, sako bus viskas ferai, ateis mama, brolis, kaimynai is namo kur je gyvena lenkai. Kaip iki musu daejo cia ne irodymai, tik zmoniu kalbos is tien bendradarbiu, kad sunki savaite, daug darbo valandu, visi irzlus pavarge, kad mama su kitu broliu sunervino dukros drauga, su kuo tu gyveni ji tokia anokia ndet rie sventinio stało. Aksciau jis tai pasakojo pats man o Nauju sutikimo, kad ji buvo stipriai sumuse bare , jis gulejo komos busenoi, ligoninei.ismuse jam 4 dantys, tevai padave tuos zmones teisman, bet była ne laimejo. Kurti daug galima cia, bet prfielaida o gal pasekmes yra po tuo sumusimo, gal negalima net isgerti buvo- tada viskas aisku sunervino isgere, uzpuole. Mama su mumis nebendrauja, sake vietiniai, kad ir buvo girta kada nuveze i policia. Neko nenoriu isgalvuoti, skambino is tien , norejo manes kaip supratau apklausti, bet kaip negalejau suprasti angliskai am sory.O klausymas toks, jegu blogiusiu atveju net ar gali sugyventinio mama, pateikti Lietuvoje kazkoki moralini eskini, cia kalba ne apie tai, kad laiduotuviu dengimas, kuno pervezimas su dukra ne butu nei ginciu nei keblumu, ja gerai zinodama, ji ta padengtu. Bet kaip suprantu tikslas ne toks atimti viska net is jos vaiko. Pirkdama is sesers buta dukra buvo nescia dar.Cia jau ne zmoniska, kur desis anuke, mes senni i gatve. Kaip turi buti apsaugotas vaikas, As viska suprantu, mes su vaikais verkiam del jmo kiekviena diena, nesitiki, jis buvo kaip seimos narys, meldziames uz ji, uz dukra, uz ju sugriautus gyvenimus. Ar galima apsauguoti vaika, jo turto nors kazkokia dali, kazka patvirtinti kad ir sesuo mokejo kaip tas daroma? mes gaunam mazos pensijos, sesuo vyresne ir venisa mama, dabar dar sesesrs vaika islaiko. Nezinom net kur kreiptis ir ambasadai ir policijos atase atstovui skambinom ir i musu vydaus reikalu ministeria, je neko nezinojo,,bet kaip suzinojo atrase kur dukra Aciu, atleiskit kad tek daug emociju

    Laba diena, kaip supratom Jūsų dukros abi mokėjo įnašus už butą, tačiau jis yra registruotas jaunesnės dukros vardu? Tokiu atveju, siekiant apsaugoti kito bendraturčio interesus, tegu jaunesnė dukra parduoda butą (ar jai priklausančią buto dalį) už rinkos kainą vyresnei seseriai. Tokiu būdu sąžiningai perleisite turtą, kuriame galės toliau saugiai gyventi tiek anūkai, tiek Jūs patys. Tai galite spėti padaryti, jei dar nepradėtas ikiteisminis tyrimas jaunesnės dukros atžvilgiu ir jos turtui nėra pritaikytas areštas.

  • Sveiki mes su vyru gyvenam socialineme buste jame as ir vaikas esame registruoti bet vyras gavo soc busta kai dar nebuvome vede ar skyrybu atveju mane su vaiku ismes i gatve o ji paliks

    Laba diena, kreipkitės į savivaldybės (pagal deklaruotą gyvenamąją vietą) Socialinės paramos skyrių.

  • Sveiki, mano situacija gana kebli. Susituokiau su užsieniečiu jo gimtinėj, bet jis vizos negavo atvykti gyventi į Angliją, kur planavome savo ateitį. Atskirai gyvename nuo pat santuokos sudarymo, tačiau jam prisipažinus apie neištikimybę, nusprendžiau skirtis, bet neturiu pinigų, ar įmanoma ką nors padaryt? Pats skirtis nesutinka, nes pasirodo jam dėl vizos reikėjo manęs. Šiai dienai gyvenu Lietuvoje, jis užsieny.

    Laba diena, kreipkitės antrinės teisinės pagalbos pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą.

  • Labas diena, noreciau suzinoti kaip keiciasi vaiko islaikymui mokami alimentai tevo atvilgiu, jeigu motina, auginanti vaikai po syrybu, isteka antra karta? Dekui

    Laba diena, viskas lieka tai pat kaip nurodyta teismo sprendime.

  • Laba diena. Mes su draugu su kuriuo dradaugavome keturis metus nutarėme susituokti, nes dėl jo dukros, kuri turi savo šeimą , nebegalime draugauti, ji mus skiria. Vyras po vestuvių nori padovanoti man savo turto. Norime paklausti ar gali jis padovanoti jis nori padovanoti 1/4 dalį čia jo sprendimas, kad aš nelikčiau be nieko, bet jis turi neįgalią dukrą 31-ių metų, kurią slaugo, manome kad ir jai priklauso dalis turto. Prašome jūsų pagalbos. Labai ačiū. Gražios dienos Marija ir Jonas

    Laba diena, taip gali, kreipkitės į notarą.

  • Laba diena. A6 su draugu abu esame virš šešiasdešimties metų, abu našliai. Draugaujame jau keturius metus. Bet laikas nuo laiko draugo dukra neleidžia ramiai gyventi. Iš pradžių vis konfliktuodavo su tėčiu, labai negražiai, dabar po trijų metų pradėjo pulti ir ant manęs. Namas priklauso tėčiu jis ten ir prisiregistravęs, kartu priregistruota ir neįgali dukra, o ši dukra, kuriai 43 metai, turinti savo šeim1 turi savo butą ir prisiregistravus ten. Tėvas kai supyksta, sako kad ji čia gali nevažiuoti, o dukra ant manęs pasakė, kad atvažiuos ir mane išmes pro duris, jeigu bus ko įpykus. Norėčiau sužinoti, ar tėvas gali uždrausti dukrai atvažiuoti į jo namus, ir ar ji turi teisę be jokios priežasties, tik turbūt kad jai nepatinku, mane išmesti (išvaryti). Aplamai kokias ji turi teises kištis į mūsų gyvenimą, tuo labiau, kad mes gyvename tvarkingai, prižiūrime neįgalią jos sesę, nenaudojame alkocholio. Prašau parašykite. Būsiu labai dėkinga. Gražios dienos. Pagarbiai

    Laba diena, jūsų draugas yra namo savininkas ir tik jis vienas gali spręsti ką nori matyti savo nuosavybėje, ką nenori. Jo dukra neturi jokio teisinio pagrindo jus išmesti iš tėvui priklausančio namo. Jūs su draugu patys turite nuspręsti, kiek leisti jo dukrai įtakoti jūsų gyvenimą.

  • Laba diena,Keista situacija,nezinau nuo ko pradeti,gyvename uzsienyje turime 4 ir 1 metuku vaikucius,viena diena vyras isvaziavo ir negrizo neatsakinejo I skambucius po savaites suzinojau kad mete darba ir isvaziavo is salies,.Turime kredita namui,jis nenendrauja visiskai.Itariu kad turi psihologiniu problemu,bendravau su jo tevais pasakiau ka itariu jie nustojo bendrauti.Bandau tvarkytis dokumentus del alimentu,reikia jo adresa parasyti zinau jis pas tevus,bet jis issideklaraves tai nemanau kad ji suras.Nuo ko pradeti nebezinau,jis isvyko su masina ir tik vieninteli ka parase kad atsiusciau masinos dokumentus,Aciu jums uz atsakyma.

    Laba diena, tiek norint nutraukti santuoką, tiek teistis dėl alimentų, tiek ir dėl būsto, kuris, kaip suprantu yra užsienyje, dalybų, Jums tektų kreiptis į tos užsienio šalies, kurioje gyvenate, teismus ir teisininkus, taigi ir vadovautis tos užsienio šalies įstatymais. Todėl Lietuvos Respublikos įstatymai turbūt Jums nebus neaktualūs. Tačiau jeigu neketinate nutraukinėti santuokos, o dokumentus dėl alimentų priteisimo jau pradėjote rengti, Jums nėra teisinių kliūčių toliau vienai vykdyti įsipareigojimus bankui ir grąžinti paskolą. Tik svarbu paminėti, jog jeigu nutrauksite santuoką ir toliau viena mokėsite solidarią (bendrą) paskolą, įgysite reikalavimo teisę į už vyrą sumokėtos paskolos dalį, kurią, priklausomai nuo dalies dydžio, namo vertės ir vyro mokumo, galbūt galėsite realizuoti įgydama vyrui priklausančią namo dalį. Atitinkamai, jeigu santuokos nenutraukinėsite, o toliau mokėsite bendrą paskolą, prisiteisti už vyrą sumokėtą paskolos dalį gali būti sudėtingiau (priklausomai nuo tos šalies, kurioje ėmėte paskolą, įstatymų).

  • Sveiki, esame skyrybų procese,dviejų nepilnamečių vaikų tėtis vietoje alimentųsutinka nupirkti butą, iš pradžių sutiko butą pirkti mano( vaikų mamos vardu), dabar reikalauja,kad teismų taikos sutartyje pasirašyciau jog įgyjamas butas bus vaikų vardų, atseit kitaip teismas netvirtins tokios sutarties.Ar tai tiesa ir kuris variantas būtų geriasnis?

    Laba diena, visų pirma kyla klausimas ar teismas tvirtins tokią taikos sutartį, jog vietoje alimentų vaikams būtų perkamas būstas. Nes pagal galiojančią teismų praktiką, teismai prioritetiniu vaiko teisių užtikrinimo būdu laiko periodinėmis išmokomis mokamą išlaikymą, kuris suteiktų galimybę materialiai rūpintis vaikais iki pilnametystės, o ne perleidžiamą turtą, iš kurio Jūs tikėtinai negausite nuolatinių pajamų, reikalingų vaikams auginti. Tačiau galite teikti teismui tokią sutartį, nes kiekvieną atvejis yra vertinamas individualiai.

  • Sveiki, pas mane tokia situacija, kad šiuo metu skyriuosi su vyru, tačiau jis nežada niekur kraustytis iš musų buto . Jis yra priregistruotas kaip buto bendrasavininkis. Tačiau kita vertus jis ramiai neduoda gyvent, persekioja mane, nuteikinėja vaikus prieš mane , teororizuoja, naudoja psichiloginį smurtą, netgi pavogęs duomenis paėmė paskolą mano vardu, as kreipiuasi į policiją ir rašius pareiškimą dėl persekiojimo ir duomenų vagystės. Šiuo metu gyvenu aimėje nes vyras pasižymi psichiniu nestabilumu ,yra naudojęs anksčiau prieš mane lytinę prievartą. Dabar jis yra išvykęs į sanatoriją tačiau gali greit grižti ir aš bijau jo , bijau dėl savo sveikatos ir gyvybės. Sakykite ar yra įmanoma teisiškai jį iškeldinti iš buto su policijos pagalba ir panašiai? nes savo noru jis tikrai niekur nevažiuos ir toliau mane gniuždys. Gyvenu pastovioje baimėje.

    Laba diena, dėl patiriamo smurto skambinkite 112, bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, pritaikant kardomąją priemonę jam negyventi su jumis tuose pačiuose namuose, kol vyks ikiteisminis tyrimas ir bus priimtas sprendimas. Jeigu šiuo metu vyksta skyrybų procesas, teikite prašymą dėl būsto atidalinimo išmokant kompensaciją vienam iš savininkų.

  • Laba diena.situacija tokia.mano mama uzdare i kalejima ilgam.ji turi buta kuriame ir as esu prirasyta.ji leido ten gyventi savo draugui.taciau mes ji isvarem su polocija nes jis negerai elgesi.Ar gali mano mama budama kalejime jam kazkaip rasytinai leist gyvent?ar kokia nuomos sutarti parasyt?Patarkit ka daryt tokiu atveju kad jis neguventu.

    Laba diena, Jūsų motina galėtų sudaryti buto nuomos sutartį su bet kuriuo asmeniu, jeigu ji sudarytų įgaliojimą, patvirtintą įkalinimo įstaigos vadovo, kuriuo įgaliotų kurį nors asmenį jos vardu veikti ir atlikti tam tikrus veiksmus, atitinkančius jos turtinius interesus, kurių tarpe galėtų būti ir jai priklausančio buto nuomos sutarties sudarymas. Tokiu atveju Jūs galite pasisiūlyti, kad mama sudarytų įgaliojimą Jūsų vardu, t. y. kad įgaliotų Jus atlikti visus reikiamus veiksmus, susijusius su mamai priklausančio buto priežiūra, įskaitant buto nuomos sutarties sudarymą. Tokiu būdu Jūs būsite įgaliotas asmuo sudarinėti ar nutraukinėti mamai priklausančio buto nuomos sutartis, atlikti kitus su buto valdymu ir naudojimu susijusius veiksmus, veiksite savo mamos vardu, todėl galėsite be baimės gyventi mamai priklausančiame bute. Galbūt tai neužkirs kelio draugui sudaryti nuomos sutartį su pačia mama, tačiau gerokai apsunkins tam galimybes.

  • Laba diena noreciau paklausti ar anstolis turi teise suteikti informacija pasaliniam asmeniui ape kito asmens turimas skolas ir ju didi

    Laba diena, atsakymas priklausys nuo to, ką laikysite pašaliniu asmeniu. Jeigu tai skolininko draugas, kaimynas ar šeimos narys, iš smalsumo panorėjęs gauti informaciją apie skolininko atžvilgiu vykdomas vykdomąsias bylas, tuomet antstolis tokiam asmeniui nesuteiks jokios informacijos, jeigu šis asmuo nepateiks notaro patvirtinto įgaliojimo gauti informaciją skolininko ar kito turinčio teisę gauti minėtą informaciją asmens vardu. Tačiau jeigu "pašalinis asmuo" yra byloje dalyvaujantis asmuo ir į bylą yra pateikiama ar išreikalaujama informacija apie skolininko turimus įsipareigojimus, tuomet toks asmuo turi teisę susipažinti su minėta bylos medžiaga. Taip pat antstoliai suteikia informaciją apie skolininko atžvilgiu vykdomas vykdomąsias bylas skolininko kreditoriams, turintiems teisę vykdyti išieškojimą to skolininko atžvilgiu. Beje, minėtiems asmenims antstolis pateiks informaciją ne apie faktinius skolininko turimus įsipareigojimus kreditoriams, o tik apie skolininko atžvilgiu vykdomas vykdomąsias bylas - t. y. tas skolas, kurias kreditoriau jau yra prisiteisę teismuose ir dėl jų pradėję vykdomąsias bylas.