Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

  • Sveiki sitaucija tokia,kad mano mama su sugiventiniu paeme buta isimoketinai,o mes su sese laiduotuojai ,taciau mano sese zuvo,o sugeventinis pradejo gerti ir mano mama nenori su juo daugiau gyventi,bet butas ant abieju zmoniu ir niekas nenori isikraustyti tai ka galima butu padaryti tokioje sitaucijoje ar galima kazkaip,kad niekas negyventu bute ,bet jis butu mokamas abieju per dokumentus ar yra kokiu budu tokioje situacijoje ?

    Laba diena, yra būdas - susitarti. Jeigu patiems nepavyksta to padaryti, siūlau kreiptis į mediatorių ar kitą profesionalų tarpininką, padėsiantį rasti visiems tinkamą sprendimą. Nes teisiškai priversti kitą bendrasavininką išsikraustyti iš buto, ypač jeigu iš jo pusės dar nėra didžiulio įsiskolinimo, nematau realių galimybių.

  • Laba diena , patarkite ka daryti? Turiu drauge su kuria planuoju ateiti ji turi 2 metuku berniuka , bet vaiko tevas nori is motinos atimti vaika jis dirbantis uzsienyje legaliai o motina neturinti darbo jos pajemos mazos 120 eu i menesi ketina prisiteisti elementus is biologinio tevo . Biologinis tevas yra pakeles ranka pries vaiko motina ir tai yra uzfiksota policijos buvo iskaitoje vaiksiojo pas pscihologus dar turejo problemu su alkoholiu . Biologinio tevo motina stengiasi rinkti informacija apie vaiko motina . Konkretus klausimas butu ko reikia saugotis kad biologinio tevo ir jos motinai nebutu palankios salygos atimti vaiko is motinos ir ar jie turi bent koki sansa tai padaryti ? Vaiko motina gyvena nuomojamame bute pas mane ar tai turi kokia nors reiksme ?

    Laba diena, reikia vengti bet kokių aplinkybių, kurios galėtų pakenkti geriausiems vaiko interesams (kad vaikas paliekamas nepriežiūroje, alkanas, pavojingose situacijose ir pan.). Vaikui turi būti užtikrintas saugumas, tinkama socialinė ir materialinė aplinka augti, vystytis ir pan. Taigi motina turi vengti bet kokių sąsaju su asocialaus asmens statusu - problemų su priklausomybėmis, nusikalstamomis veikomis, smurtu, stengtis dirbti. Tai yra labai gerai, kad motina su vaiku turi nuolatine gyvenamąją vietą. Iškilus ginčui, ji turėtų pateikti įrodymus, galinčius šią aplinkybę įrodyti (paprastai teikiamos nuomos sutartys, gyvenamosios vietos deklaracija). Tai, jog esate draugas, dar nereiškia jog Jūsų santykiai yra nuolatiniai ir tvirti - šią aplinkybę turėtumėte įrodinėti. Todėl dažnai motinos, neturinčios savo būsto, deklaruoja gyvenamąją vietą pas tėvus. Pajamos nėra lemiamas kriterijus, tačiau darbu geriau pasirūpinti, ypač dėl to, jog jau praėjo 2 metai po vaiko gimimo ir motina jau turėtų galėti pradėti dirbti. Priešingu atveju, turėsite teismui įrodyti kitus gaunamų pajamų šaltinius.

  • laba diena su zmona esam 13 metu sugyventiniai pries 11 metu esame pasieme buto paskola ji pagrindine as laiduotojas, butas registre yra iteisintas abieju vardu abu lygiomis dalimis bendrasavininkai ..bet ji sako kad mane isvarys is buto ,nes paduos ieskini i teima kad as nemokejau paskolu ir komunaliniu mokesciu uz buta..nors tai ne tiesa nes ji uz viska mokejo is bendru pinigu ..bet ji tvirtins kad ji viena uz viska 11 metui mokejo...tai klausimas ? ar gali mane ji taip kaltindama persirasyt mano buto dali sau?

    Laba diena, jeigu su sugyventine esate sudarę ir įregistravę santuoką (t. y. esate sutuoktiniai), tuomet teisme žmonai tektų pareiga įrodyti, jog pinigai, kuriais buvo mokama būsto paskola, yra jos asmeniniai. Mat įstatymas nustato prezumpciją (nuostatą), jog santuokos metu įgytos lėšos ir turtas yra bendras abiejų sutuoktinių turtas (CK 3.87 str.). Todėl teisme sutuoktinė norėdama patenkinti savo reikalavimą turėtų paneigti minėtą prezumpciją ir pateikti teismui tiesioginius įrodymus, patvirtinančius, jog mokėjo visą buto paskolą už savo asmeninius pinigus (gautus asmeniškai dovanų, įgytus iki santuokos ir įgytus kitais civilinio kodekso 3.89 str. nurodytais pagrindais). Teismai į tokių aplinkybių įrodinėjimą žiūri itin kritiškai, todėl Jūsų sutuoktinė galėtų tikėtis jai sėkmingo teismo sprendimo tik turėdama abejonių nekeliančius jos poziciją patvirtinančius įrodymus. Jeigu tokių nėra ar negali būti, galite laikyti sutuoktinės teiginius tik emocinio pobūdžio spaudimu, į kurį neverta kreipti dėmesio. Tačiau jeigu su savo sugyventine esate neįregistravę santuokos, o tik partnerystės pagrindais 13 metų gyvenate bendrą šeimyninį gyvenimą, tuomet įstatymas Jūsų partnerei suteikia teisę reikalauti iš Jūsų pusės už butą sumokėtos paskolos sumos, o Jums tektų pareiga įrodinėti, jog paskola buvo mokama iš bendrų lėšų.

  • Laba diena, mano dabartinis vyras su buvusia žmona išsiskyręs prieš daugiau nei 10 metų, bet yra dvi nepilnametės dukros, viena jų šį mėnesį taps pilnamete. Norime su vyru pirkti sklypą bei statytis namą, tad klausimas būtų toks ar į mūsų naujai statomą namą ir visą bendrai įgytą turtą turi teisę jo vaikai iš ankstesnės santuokos kokiu nors būdu pretenduoti, nes šiuo metu jie visi gyvena nuomojame bute tad buvusi šeima jokio nekilnojamojo turto neturi. Taip pat kokie notariniai suvaržymai būtų įsigytam sklypui jei vyras turi nepilnamečių vaikų iš ankstesnės santuokos? Ar apsidraudimui yra koks variantas kaip vedybų sutartis ar panašiai, numatanti jog į mūsų bendrą turtą vaikai negali pretenduoti iki mūsų mirties? Taip pat klausimas ar tarkim įsigiję sklypą ir nusprendę jį parduoti turėsime kokių teisinių suvaržymų dėl vieno nepilnamečio ir vieno pilnamečio vaiko iš buvusios santuokos? Alimentai mokami laiku, jokių skolų nėra ir niekada nebuvo.

    Laba diena, jeigu išlaikymo skolų nėra ir ateityje nebus, tuomet vaikai iš dabartinės ar ankstesnės santuokos galės pretenduoti į įgyjamą turtą tik paveldėjimo pagrindais. Dėl turimų nepilnamečių vaikų jokių suvaržymų įsigyti turtui nėra. Turto pardavimui taip pat jokių apribojimų dėl nepilnamečio vaiko neturėtų kilti, jeigu notarui nebus pagrindo manyti, jog nepilnametis vaikas liks be gyvenamosios vietos - t. y. nedeklaruosite nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos naujai įsigytame sklype/name, o tuo metu jis turės nuolatinę gyvenamąją vietą (gali būti ir nuomojama) su savo mama, su kuria, kaip suprantu ir yra nustatyta jo gyvenamoji vieta.

  • Teismas nustate kad buvusi zmona sudaro sąlygas ir netrukdo vaikams su tėvu bendrauti vienam su kitu. Vaikus lankymo grafikas nesudaromas. Šalys bendrauja ir telefoniniu ryšiu. Bet, po kaz kiek laiko motina uždraudė vaikams bendrauti su manim, liepė jiems neatsakyneti i skambučius, kt.....Bendravimas visai nutruko. Galiu aš kreiptis i teisma del alimentu mokejimu sustabdymo del to, kad jinai ne vykdo teismo nutarties? Ir aplamai ka galima padaryti šioje sitiacijoje?

    Laba diena, taip jūs galite kreiptis į teismą dėl vaiko lankymo tvarkos nustatymo, kas užtikrintų jūsų ir vaiko bendravimą. Jūsų minimas faktas, kad žmona nesudaro sąlygų bendrauti su vaiku niekaip nesusijęs su alimentų mokėjimu, nes alimentus jūs mokate ne žmonos, o vaiko išlaikymui. Nepriklausomai nuo to ar bendraujate su vaiku, ar ne, jo poreikiai (maistui, aprangai, vaistams, pramogoms ir pan.)nedingsta.

  • Sveiki, reikalinga teisininko konsultacija.Su vyru esam susituoke 12 metu. Yra du nepilnamečiai vaikai.Vyras smurtauja, geria , narkotines medžiagas vartoja. Jis labai agresyvus yra sumušes savo motina , motina neparaše pareiškimo, dabar nesenei sumuše mergina laukiam teismo. Aš pati niekada nesikreipiau i policija , bet garso įrašus turiu kur žemina mane, grasina.Mano klausimas del turto . Turim buta Lietuvoje ir 2 butus Latvijoje.I kokia dalį aš galiu pretenduoti su manimi lieka vaikai, o jis viska tik švaisto, prageria, baudas moka.Jai liks kokia dalis jam jis viska paleis vėjais.Ar galima pvz. Jis nemokės elementu pinigais, o užrašys vaiku vardu turto dalį. Ačiū

    Laba diena, santuokos nutraukimo byloje turto dalyboms esminės įtakos neturės aplinkybė, jog/jeigu teismas Jūsų santuoką nutrauks dėl Jūsų sutuoktinio kaltės. Geriausiu atveju Jums bus priteista piniginė kompensacija, kuri sieks kelis tūkstančius eurų. Todėl galvojant apie santuokos nutraukimo bylą patarčiau pradžioje dėti visas pastangas tai įgyvendinti bendru sutuoktinių sutartimu (sudarant sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių) ir tik visiškai nepavykus susitarti, kreiptis į teismą su ieškiniu dėl santuokos nutraukimo. Aplinkybė, jog būtent su Jumis bus nustatyta vaikų gyvenamoji vieta, taip pat nenulems turto dalybų. Taigi nei vaikai, nei vyro smurtas, nei jo žalingas gyvenimo būdas neįtakos turto dalybų. Manau, jog geriausiu atveju galėtumėte reikalauti kompensacijos už iššvaistytą turtą, jeigu jis sudarytų ženklią dalį bendro šeimos turto. Dalindamas Jūsų turtą teismas visų pirma atsižvelgs į abiejų sutuoktinių reiškiamus turto dalybų reikalavimus ir įstatyme nustatytą prezumpciją, jog santuokoje įgytas turtas sutuoktiniams dalintinas lygiomis dalimis. Tačiau nepainiokite turto dalybų tarp sutuoktinių ir Jūsų sutuoktinio pareigos išlaikyti savo vaikus. Mat net ir padalinęs tarp sutuoktinių turtą lygiomis dalimis, teismas gali priteisti išlaikymą vaikams vienkartine pinigine išmoka arba turtu, jeigu to reikalausite nurodydama savo klausime nurodytas aplinkybes (žalingą gyvenimo būdą ir kt.). Priminsiu, jog tokią išlaikymo formą galite nustatyti ir bendru susitarimu. Tačiau jeigu neketinate nutraukti santuokos, tuomet galite kreiptis į teismą ir prašyti uždrausti sutuoktiniui be Jūsų sutikimo disponuoti (pirkti/parduoti) bendru Jūsų turtu. Tokią galimybę tiesiogiai numato įstatymas. Tačiau tokio draudimo terminas negali būti ilgesnis nei dveji metai.

  • Sveiki, moku priteistus vaiko elementus kas mėnesį. Su vaiku planuojam atosotogauti visą mėnesį.Klausimas ar reikia mokėti už tą mėnėsį kurį prlaleisiu su vaiku?

    Laba diena, išlaikymas Jūsų vaikui nustatytas ir priteistas teismo sprendimu. Jeigu teismo sprendime nėra nurodyta jokių išlaikymo mokėjimo išimčių, susijusių su atostogomis, tuomet turite vykdyti teismo sprendimą ir mokėti tokį išlaikymą tokia tvarka, koks buvo nurodytas teismo sprendime. Jeigu nesutinkate su teismo priteistu išlaikymo dydžiu, forma, bendravimo su vaiku tvarka, galite kreiptis į teismą dėl priteisto išlaikymo dydžio, formos, bendravimo tvarkos su vaiku pakeitimo.

  • Sveiki, norime skirtis taikioju būdu, bet trukdis butas kuris įgytas bendrai imant paskolą santuokoje ir jo pagrindinis savininkas bankas. Žmona nesutinka parduoti buto ir grąžinti likusią paskolos dalį, nes du mažamečius vaikus turime ir nebūtų kur jai gyventi, laiduotojo taip pat neranda jog persiimti mano dalį, jos minimalios pajamos. Lieka variantas jog aš atsisakau savo dalies, tame bute nebegyvenu ir ji likusią paskolos dalies įmokas moka pati, bet aš tada pvz 30 metų kol ji išsimoka paskola bunu priklausomas ir svarbu jog visose sistemose kabės paskolos dydis, jog esu pasiėmęs paskolą būstui, ir negalesiu tiek metų imti paskolos ar panašiai, prašau patarkite kaip elgtis,ar yra kitų kokių budu.?

    Laba diena, variantų kaip galima teisėtai pasielgti tokioje situacijoje yra įvairių, jie priklauso nuo jūsų poreikių ir galimybių, kurių mes nuspėti negalime. Pvz. galite įtikinėti banką duoti leidimą perleisti visą butą sutuoktinei, tuo pačiu modifikuojant prievolę ir nustatant ją vienintele skolininke, o Jums tampant laiduotoju arba jei turite turto - ribotos atsakomybės laiduotoju (laiduojant tik dalimi savo turto). Tokiu būdu nebūsite traktuojamas kaip banko skolininkas. Tačiau net ir nepavykus tokiam variantui, aplinkybė, jog būsite paėmęs solidariąją paskolą, neužkirs Jums kelio gauti naujų paskolų ateityje.

  • Laba diena, mes su vyru esam jau 3 metus išsiskyrę, tačiau jis nenori išsiskraustyti iš namo, kuris priklauso mums abiems ir paskola yra abiejų. Turime du nepilnamečius vaikus. Kadangi jis man grąsina, gazdina, tai nusprendžiau išeiti su vaikais ir parduoti namą. Kadangi jis nemokėjo alimentų, tai padaviau anstoliams, kurie areštavo jo dalį, taip pat jam yra paskelbtas bankrotas. Ar galima būtų prisiteisti jo namo dalį už alimentus? Kaip jį iškraustyti iš namo būtų galima? Jis grasina kad mane išmes su vaikais.

    Laba diena, negalėsite iškraustyti savo buvusio sutuoktinio iš jam priklausančios namo dalies tol, kol ji jam priklausys. Siekdama tokio tikslo, pasielgėte teisingai kreipdamasi į antstolius. Tačiau teismui iškėlus sutuoktinio bankroto bylą, joks antstolis nebegalės vykdyti išieškojimo iš Jūsų sutuoktinio, o jūsų reikalavimas mokėti vaikui išlaikymą bus tenkinamas bankroto procedūros metu - pirmąja eile. Todėl sutuoktiniui priklausanti namo dalis bankroto procedūros metu tikėtinai bus išvaržoma ir Jūs tikėtinai galėsite ją įsigyti varžytinėse. Beje, pasibaigus bankroto procedūrai, Jūsų buvusio sutuoktinio prievolė mokėti vaikui išlaikymą išliks - ji nebus nurašoma. Sutuoktiniui netekus nuosavybės teisių į namo dalį, jis neteks galimybės ir ta dalimi naudotis, todėl bus priverstas išsikraustyti. Jūsų išmesti iš Jums priklausančios namo dalies jokiomis teisėtomis priemonėmis jis negali.

  • Sveiki,sitaucija tokia,kad mano mama nenori gyventi su sugyventiniu,taciau yra bendras butas kuris yra mokamas abieju ar galima butu kaipnors isiskirus moketi abiem ,o kai bus sumoketas parduoti 50/50?

    Laba diena, taip, visos galimybės išlaikyti ar parduoti butą gyvenant atskirai yra. Galite parduoti butą tiek išsipirkę jį iki galo, tiek ir dabar, nes bankai dažniausiai duoda leidimus parduoti įkeistą turtą.

  • Sveiki, turiu klausima, ar įmanoma gauti kompensacija iš tėčio kuris išsiskyrė su mama po 4 metų santuokos ir turėjo du vaikus. Po dar 4 metų paimė broli pas save gyventi ir nemokėjo jokių elementu už mane. Manęs neprižiūrėjo o tik broli mama irgi galimybės nelabai turėjo ir gyvenau tai pas, mamos seserį tai pas močiute, mama numirė kai man buvo 18 metų, aš dar mokiausi iki 24 metų ir man mokėjo valstybė. Mano tikras tėvas turėjo man padėti ta laikotarpi ar ne?

    Laba diena, taip, jūsų tėvas turėjo pareigą išlaikyti ir rūpintis abiem savo nepilnamečiais vaikais. Kadangi jis to nedarė, jūs galėsite atsisakyti juo rūpintis senatvėje, jeigu jis to iš jūsų pareikalaus. Dėl galimybių reikalauti kompensacijos iš tėčio prisiteisimo pagal jūsų informaciją atsakyti negaliu. Reiktų žinoti kiek jums dabar metų, kokio pobūdžio išmokas iš valstybės jūs gavote ir pan.

  • Labas , gal netipinis klausimas ,bet raso vyras kuris sukele finini skausma ,savo gyvenimo draugei , nesuvaldziau pykcio , klausimas ar yra galimybe uzsirasyti i grupe pas psichologa kad ateityje tokiu dalyku nepasikartotu ,as pats saves isisgandau ir ieskau pagalbos

    Laba diena, kreipkitės į Kauno apskrities vyrų krizių centrą.

  • Laba diena, mano mama issiskyre Kaune su vyru pries kelis menesius Lietuvoje. Jis pamelavo kad neturi jokio turto, bet pasirodo turejo anglijoje. Ka galima padaryti? Aciu

    Laba diena, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, teismas, nutraukdamas šalių santuoką, privalo išspręsti sutuoktinių turto padalinimo klausimą, t.y. privalo padalinti visą sutuoktinių bendrosios jungtinės nuosavybės teise įgytą dalintiną turtą. Kaip suprantu, Jūsų mamos sutuoktinis nuslėpė nuo teismo ir Jūsų mamos faktą apie dalį santuokoje įgyto dalintino turto. Jeigu turtas įgytas santuokos metu ši aplinkybė yra pagrindas kreiptis į santuokos nutraukimo bylą išnagrinėjusį teismą su prašymu atnaujinti skyrybų bylos procesą. Prašymą privalote pateikti teismui per tris mėnesius nuo tos dienos, kai sužinojote apie nuslėptą turtą. Kartu su prašymu privalote pateikti įrodymus apie nuslėpto turto, esančio Anglijoje, egzistavimą bei paaiškinti, kodėl apie tą turtą nežinojote ir negalėjote žinoti anksčiau, t. y. nagrinėjant santuokos nutraukimo bylą. Patarčiau šiuo klausimu apsispręsti nedelsiant, kad nebūtų praleistas trumpas trijų mėnesių prašymo padavimo terminas nuo sužinojimo datos ir kreiptis į kvalifikuotą teisininką (advokatą Lietuvoje) dėl minėto prašymo parengimo.

  • Laba diena, gyvename su zmona name, kuris pastatyas esnt santuokoje, taciau ruosiames skirtis. Kadangi nuolat kyla tam tikri nesutarimai, zmona apie juos pasakoja v draugems, tada jas kvieciasi pvz. Ddemonstratyviai planuoja organizuoti vyriskus darbus. Prašyčiau patarti, ar turiu teisę jų neįsileisti, arba paprašyti išeiti, kai būnu namuose? Namas bendras Dėkoju.

    Laba diena, taip jūs turite teisę neįsileisti pašalinių asmenų, tačiau kadangi jūsų žmona yra tai pat šio būsto savininkė ji gali pas save pasikviesti ką nori. Jeigu pašaliniai asmenys kelia jums nepatogumus ar grėsmę skambinkite 112 ir praneškite apie nepageidaujamus asmenis jūsų namuose.

  • Sveiki uzpildziau prasyma civilines metrikacijos skyriuja , kad mano mirusi teva prirasytu prie mirusios mociutes, nes notaras nemate , kad yra ketvirtas vaikas kuris yra mires. ar pakartotinai man reikia vykti i civilines metrikacijos skyriu.

    Laba diena, jeigu kartu su prašymu pateikėte visus reikiamus dokumentus, manau jog vykti nebereikės. Siūlau pasiskambinti į civilinės metrikacijos skyrių, kuriam padavėte prašymą, ir Jums bus paaiškinta tolimesnė procedūra.

  • Laba diena, Sausio menesi teismas prieme sprendima, isskyre mus zmona ir padalijo turta. Turime 3 vaikus, du pilnameciai ir vienas nepilnametis sunus. 3/4 buto zmonai ir 1/4 man. Praejus dviems menesiams po skirybu zmona mire ir liko nepilnametis sunus. As kadangi esu uzsienyje globa sutikau kad vaiku teisiu tarnyba paskirtu vyresniajai dukrai kol grisiu. Kur man dabar reiketu kreiptis, nes sunu turiu auginti, jam 11 metu, jog nutrauktu globa ir sustabdytu alimentu isskaiciavima, aciu.

    Laba diena, apie norą auginti savo sūnų praneškite vietos Vaiko teisių apsaugos institucijai, kuri yra Jūsų gyvenamos vietos Lietuvoje savivaldybės administracijos padalinys.

  • Sveiki, rasau su tokiu klausimu, istiko mums problema kas susija su palikimu, nutiko taip kad tevelis mire nespejas uzrasyti palikimo, ir po jo mirties priimeme palikima tai as jo dukra jo sunus ir mama (jo zmona) viskas butu gerai bet esme tame kad is pirmos santuokos yra dar du jo sunai kurie priieme palikima taipogi, problema tame kad jie nenori graziuoju tartis, jiems pagal istatyma priklauso kiekvienam po 8kv metrus ir siek tiek tevo zeme. Viskas yra zodziu padalinta ant penkiu daliu, bet jie reikalauja is musu daugiau nei jiems priklauso jie nori daugiau nei puse namo, pareiskeme kad jeigu jau taip nori tegul eina per teismus ir bando prisiteisti, bet mes zinome kad jie neturi tiek pinigu kad po teismus vaikscioti nes jie tikrai ne pigiai kainuoja. bandeme graziuoju tartis pasiuleme didele pinigu suma ir butume dar tecio zeme atidave bet jie atsisake ir pareiske kad mums to neuztenka. Tevu namas kuris buvo statytas su mano mama jau santuokoje jame gyvename tai mama ir as su vaiku. Problema ta kad mes norime nama pradeti remontuoti tik nezinome ar tai yra naudinga musu atzvilgiu, bijome kad mes galime ant to dalyko labai nudegti o namas jau reikalauja remontu, ka tokiu atveju daryti ar verta mums ji remontuoti ar ne? investuodami savo pinigus i nama gabut tokiu atveju jiems tik minusas tame reikale butu o mums tik i nauda ?

    Laba diena, ar Jums apsimoka remontuoti namą, labai priklauso nuo to, kokio pobūdžio ir kokios apimties remontą ketinate atlikti. Įstatymas numato, kad kiekvienas iš bendraturčių proporcingai savo daliai privalo apmokėti išlaidas bendram daiktui (namui) išlaikyti ir išsaugoti, mokesčiams, rinkliavoms ir kitoms įmokoms mokėti. Jeigu vienas iš bendraturčių nevykdo savo pareigos tvarkyti ir išlaikyti bendrą turtą (namą), tai kiti bendraturčiai turi teisę į nuostolių, kuriuos jie turėjo, atlyginimą. Taigi jeigu atliksite remontą, susijusį su būtinuoju namo išsaugojimu ir išlaikymu (tinkamos būklės), tuomet galite jį atlikti ir be kitų bendrasavininkų (paveldėtojų) sutikimo, o išlaidas, proporcingas jų turimai namo daliai, turėsite teisę susigrąžinti ar prisiteisti. Tačiau jei planuojate atlikti papildomą remontą, nesusijusį su būtinuoju namo išsaugojimu, tuomet, turite gauti visų namo bendraturčių sutikimą tokiam remontui atlikti - ir visa dėl remonto padidėjusi namo vertė taps Jūsų padidėjusia namo vertės dalimi. Jeigu sutikimo negausite, išlaidos už namo remontą atiteks tik Jums, o padidėjusi namo vertė atiteks proporcingai visiems bendrasavininkams.

  • Laa diena esu vyras 40 m susituokem su sutuoktine pries 20 m paskui man motina nupirko soda kuri islaikiau 10 m noreciau ji parduoti ,bet zmona neleidzia ar galiu be jos sutikimo parduoti soda rekauja kad eis ten gyvent nors skyrtis nesiruosiu nezinau kas jos galvoje yra bet dar yradu nepilnameciai vaikai

    galite parduoti turtą be sutuoktinio žinios, kuris yra Jūsų asmeninė nuosavybė ir jeigu turtas nėra pripažintinas šeimos turtu. Taigi visų pirma turite nustatyti, ar turtas priklauso Jums asmeninės nuosavybės teise. Įstatymas numato, jog sutuoktiniui dovanotas ar jo paveldėtas po santuokos sudarymo turtas yra jo asmeninė nuosavybė, jeigu dovanojimo sutartyje ar testamente nėra nurodyta, kad turtas perduodamas bendrojon jungtinėn sutuoktinių nuosavybėn. Taigi visų pirma turite išsiaiškinti, kas nurodyta sodybos įgijimo dokumentuose. Jeigu nustatysite, jog sodyba tikrai priklauso Jums, tuomet galite ją parduoti be sutuoktinės žinios tik tuomet, jeigu sodyba nėra šeimos gyvenamoji patalpa - t. y. jeigu turite ir kito nekilnojamojo turto, kuriame su šeima faktiškai gyvenate. Jeigu kito turto nėra, o su šeima gyvenate nuomojamoje patalpoje, tuomet tikėtina, jog sodyba gali būti pripažinta šeimos turtu.

  • Laba diena, noriu pasiteirauti, esu išsiskyrusi ir ištekėjau antrą kartą už Italijos piliečio. Ar įmanoma mano pilnamečiui sūnui, kuriam suėjo 20 metų, atsisakyti savo tikrojo tėvo pavardes, ir pasiimti mano dabartinio vyro Italijos piliečio pavardę? Ar reikėtų tikrojo tėvo sutikimo ir nuo ko reikėtų viską pradėti? Iš anksto ačiū

    Laba diena, asmuo gali keisti savo vardą/pavardę sulaukęs 16 metų, todėl Jūsų sūnus, šiuo metu tikėtinai turintis visišką veiksnumą, gali keistis savo pavardę be tėvų sutikimo. Pasirinkta keisti pavardė turi atitikti pareiškėjo lytį, neprieštarauti gerai moralei ir Lietuvos Respublikos viešajai tvarkai. Pareiškėjas gali pakeisti savo pavardę į tėvų, senelių, patėvio ar pamotės, esamo ar buvusio globėjo pavardes. Prašymą pakeisti pavardę Jūsų sūnus gali pateikti pasirinktai civilinės metrikacijos įstaigai tiesiogiai arba per Metrikacijos paslaugų informacinę sistemą.

  • Laba diena.Mano sunui 17 metu,kokia tvarka jis gali paveldeti mirusio senelio turto dali,sunaus tetis mires.Ar gali jis pats savo vardu paveldeti?

    Laba diena, siekiant paveldėti reikia kreiptis į palikimo atsiradimo vietos notarą su pareiškimu išduoti paveldėjimo teisės liudijimą. Į notarą vaiko vardu gali kreiptis nepilnamečio vaiko įstatyminiai atstovai (pvz. motina) arba pats vaikas, turėdamas notarinį tėvų ar rūpintojų sutikimą šiam veiksmui atlikti.

  • sveiki,noreciau suzinoti turiu 10 metu dukra gyvenu anglijoje,vyrui priteisti alimentai ,paskutines mokejimas buvo kazkur 2013 metais ir tai per antstolius ar imanoma paduoti ji vel antstuoliams gyvenant uzsienyje,vyras gyvena Lietuvoje?

    Laba diena, jeigu vyras gyvena Lietuvoje, turite "duoti" antstoliams Lietuvoje. Geriausia būtų kreiptis į tą patį antstolį, į kurį kreipėtės 2013 m., nes pas jį bus teismo išduotas vykdomasis raštas bei pradėta vykdomoji byla. Jeigu dėl kažkokių priežasčių tektų kreiptis į kitą Lietuvos antstolį (pasikeitus vyro gyvenamajai ar turto buvimo vietai ar pan.) tuomet turėsite gauti arba iš senojo antstolio arba iš teismo vykdomąjį raštą, kurio pagrindu naujasis antstolis pradės vykdomąją bylą ir vykdys teismo sprendimą priverstine tvarka.

  • Laba diena. Norėčiau sužinoti, jeigu žmona namie geria, neadekvačiai elgiasi, keikiasi ir pan. Planuoju skirtis ir nebenoriu gyventi kartu. Tačiau turime du nepilnamečius vaikus. Ar galiu išsikraustudamas pasiimti vaikus, nes bijau su ja palikti. Ar reiketu pries tai kazkur kreiptis.

    Laba diena, jeigu sutuoktinė kelia pavojų vaikams, praneškite apie tai raštu savo savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriui. Atitinkamai, siekiant užkirsti kelią daromai žalai vaikams, galite juos pasiimti su savimi. Netgi sakyčiau privalote, įgyvendindamas savo pareigą rūpintis jais ir užtikrinti jų saugumą, tinkamą auklėjimą ir kitas vaiko teises. Tačiau pasiimdamas vaikus su savimi, turėsite užtikrinti galimybę jiems pilnavertiškai matytis su motina, jai lankyti ir betarpiškai bendrauti su vaikais ir pan. Išnagrinėjęs Jūsų santuokos nutraukimo bylą teismas išspręs ir vaikų gyvenamosios vietos klausimą iki jų pilnametystės.

  • Sveiki.Noriu issiaiskinti.isiskyreme su vyru pries 2 menesius.Butas yra vyro igytas pries santuoka.santuokos nutraukimo sprendime irasytas punktas kad sunus kuriam 8 metais,gyvenamoji vieta priskiriama su globeja mama.bet tame punkte nepaminetas adresas kad butent tame bute kuris priklauso buvusiam vyrui ir nera nustatyta uzusfrukto teise man.tai ar buves vyras gali isregistruoti mane is buto ir ismesti,jei ir vaikas ir as esame deklaruoti jo bute,o vaiko globa priskirta man mamai.ar man reiketu kreiptis vel i teisma del punkto pataisymo kad padarytu uzufrukta,ar tiesiog galiu buti rami su vaiku ir gyventi toliau tame jo bute?!aciu

    Laba diena, teismas nustatydamas vaiko gyvenamąją vietą kartu su vienu iš tėvų, niekados nenurodo konkretaus adreso, nes tėvo, su kuriuo kartu gyvens vaikas (šiuo atveju tai Jus), gyvenamoji vieta iki vaiko pilnametystės gali keistis neribotą skaičių kartų. Todėl šioje vietoje jokių trūkumų teismo sprendime nematau. Tai, jog su vaiku esate deklaravę gyvenamąją vietą buvusio sutuoktinio bute, nesuteikia Jums teisės naudotis Jums nepriklausančiu butu. Įprastai teismas išsprendžia uzufrukto nustatymo klausimą nagrinėdamas santuokos nutraukimo bylą. Kadangi santuokos nutraukimo byloje Jūs tokio reikalavimo turbūt nepareiškėte, teismas uzufrukto savo iniciatyva ir nenustatinėjo. Jeigu tokį reikalavimą (dėl uzufrukto nustatymo) teisme santuokos nutraukimo byloje reiškėte, tuomet turite kuo greičiau kreiptis į teismą dėl papildomo sprendimo priėmimo, prašydama atnaujinti praleistą dvidešimties dienų terminą pareiškimui dėl papildomo sprendimo pateikimo. Tačiau jeigu savo santuokos nutraukimo byloje reikalavimo dėl uzufrukto nereiškėte, tuomet galite tartis su buvusiu sutuoktiniu dėl uzufrukto sutarties sudarymo, o jam nesutikus - bandyti kreiptis į teismą keliant reikalavimą dėl uzufrukto nustatymo buvusio sutuoktinio butui.

  • Laba diena, būtų malonu gauti patarimą. Situacija yra tokia: susituokėm 1997 metais, 1998 pastojau ir vyrui pasakiau, kad nesu įsitikinusi, kad vaikas yra jo. Jo atsakymas buvo:

    Laba diena, jeigu Jūsų buvęs sutuoktinis sėkmingai prisiteis iš Jūsų žalos atlyginimą už sumokėtus alimentus, tuomet vykdymo procese galėsite taikyti įskaitymą ir įskaityti jo įsiskolinimą Jums. Tačiau ar pavyks buvusiam sutuoktiniui laimėti bylą, priklausys nuo daugelio aplinkybių.

  • Laba diena, noreciau suzinoti ar vyras turi teise isvaryti is namu ar isregistruoti, jei pries santuoka pirktas namas jo vardu, o dabar 2 metus gyvenam santuokoj ir turim 3 metu vaika?

    Laba diena, įstatymas numato, jog jeigu gyvenamoji patalpa yra vieno sutuoktinio nuosavybė, teismas savo sprendimu gali nustatyti uzufruktą ir palikti joje gyventi kitą sutuoktinį, jeigu su juo po santuokos nutraukimo lieka gyventi nepilnamečiai vaikai. Taigi nepaisant to, kad namas priklauso vyrui, jis neturi teisės Jūsų su nepilnamečiu vaiku išvaryti iš namų. O pageidaudama išsaugoti teisę po skyrybų gyventi vyro namuose, santuokos nutraukimo byloje reikškite teismui reikalavimą nustatyti vaiko gyvenamąją vietą kartu su jumis ir nustatyti uzufruktą Jums kartu su vaiku gyventi vyro namuose iki vaiko pilnametystės.

  • as kiekviena diena dauzau vaikus be sustojimo

    Laba diena, susisiekite su mumis telefonu 8 679 31930

  • laba diena, esu dvieju nepilnameciu vaiku mama, siuo metu skiriuosi su vyru kur galeciau kreiptis del grasinimu, atimti vaikus is manes,gyvenom uzsienyje bet skirtis noriu jau apie pora metu, tik visada bijodavau, nes vyras grasindavo man kad uzmus jej skirsiuosi, kad atims vaikus, nors vyresnysis nenori pas teti, gryze is uzsienio kartais paklausiu jo ar jis noretu pas teti, vaikas pradeda verkti ir sakyti kad nori likti cia ir kad nenori pas teti, kaip man elgtis, kur kreiptis del pagalbos?

    Laba diena, dėl grasinimų kreipkitės į policiją.

  • Laba diena,esu 5vaikuciu mama ir noriu paklaust vaiku psihologo patarimo kaip man padet vyriausiam sunui,kuraim siuo metu yra6,3metu. Sunus pagal savo amziu nekelba,kaip turetu kalbet jo bendraamziai,pas ka besikreipciau,tai nieks nezino kas jam. NUveziau i klinikas atlikt genetini tyrima,laukiam atsakymo.Vaikas yra uzsispyres,uzdaras,niekuo nesidomi isskyrus deliones,filmukais. Klausa tikrinta,girdi,neurologo nustatyta specifiniai raidos sutrikimai. Jei galit patarkit kaip ji auklet ir kaip jam padet? Dekui uz informacija.

    laba diena, Tikiuosi, kad jūsų pastangos ir medicininiai tyrimai padės išsiaiškinti dėl kokios priežasties sūnus nekalba. Mūsų vaikų psichologas gali tik patarti kaip su vaikučiu bendrauti. Psichologas dirbs šį penktadieni ir aš perduosiu jūsų laiškutį, kad susisiektu su jumis.

  • Laba diena,norejau paklaust teisininko patarimo,esu 5vaiku mama,savo mama palaidojau pries 1,5metu,praejus menesiui po mirties nuejau pas notare sutvarkyt paveldejimo dokumentus. Ji sutvarke,bet liko dokumentai pas ja ligi siol,nes tuo momentu neturejau reikiamos sumos sumoket uz atliktas paslaugas. Noriu paklaust,jei dabar kreipciausi pas ta pacia notare atsiimt sutvarkytus paveldejimo dokumentus,tai ar reiktu moket tik ta suma uz atlikta darba ar dar procentus uz tai,kad ilgai neatsiemiau dokumentu?Dekui uz informacija.

    Laba diena, šį klausimą gali atsakyti notarė, kuri tvarkė paveldėjimo dokumentus.

  • Labadiena mano vyrui vyksta iki teisminis tyimas (grasino girtas padegti) turime 2 mazus sunelius , mazajam vos 7 menesiai smurtas ne pirmas kartas bet vis atleisdavau .noriu skirtis taciau bijau nes gaunu vos 40 euru i menesi o vyras dirba gyvename name kuri meginame iteisinti (kaimynai trugdo) namo statybas ,pastate sienas ir stoga su pirma zmona o visa kita buvo baigta musu santuokoje ,Pati beveik su naslaite neta kam padeti ir vaikas per mazas gad galeciau db dirbt beto noriu likti gyventi tame name jei pasirisciau skyrybom bet koks butu teismo sprendimas gal is manes visai atimtu vaikus? Vyrui suo metu paskirta kardamoji priemone- nesiartinti prie namu.

    Laba diena, nutraukti santuoką galite tiek bendru sutarimu, tiek ir kreipiantis į teismą dėl sutuoktinio kaltės. Jei namas, kuriame gyvenate, priklauso Jūsų sutuoktiniui, tačiau buvo įrengtas Jūsų santuokos metu, tuomet nutraukdama santuoką galėsite reikalauti tam tikros kompensacijos. Taip pat tikėtina, jog teismas nustatys abiejų vaikų gyvenamąją vietą su Jumis, todėl iš vyro bus priteistas ir išlaikymas vaikams. Kadangi vyro pajamos yra ženkliai didesnės negu Jūsų, galėsite teismo reikalauti priteisti iš vyro didesnę išlaikymo dalį vaikams. Taip pat galėsite prašyti teismo nustatyti uzufruktą - teisę Jums kartu su vaikais gyventi vyrui priklausančiame name iki tol, kol vaikas taps pilnamečiu. Jeigu neturite lėšų samdytis advokato, kreipkitės į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą, kad Jums būtų suteiktas valstybės apmokamas advokatas.