Klausk

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

  • Laba diena, šiuo klausimu kreipkitės Vaikų išlaikymo fondą.

  • Laba diena, teismo sprendimą jūsų buvusi žmoną privalo vykdyti, jeigu nevykdoma galite kreiptis į teismą dėl vykdomojo rašto išdavimo, su juo pas antstolį.

  • Laba diena, jeigu jūs gaunat mažas pajamas kreipkitės nemokamos pirminės teisinės pagalbos, jums padės užpildytą prašymą dėl nemokamos antrinės teisinės pagalbos(dokumentų ruošimo ir advokato atstovavimo teisme). Taip galėsite pradėti skyrybų procesą, norėdama išvengti konfliktų ir smurto. Pirminė teisinė pagalba Kauno miesto gyventojams K. Donelaičio g. 33-1, Kaunas Tel. (8-37) 22 92 68

  • Laba diena, jeigu turtas ar jo dalis nebuvo palikta Jums testamentu, tuomet paveldint pagal įstatymą Jums dalis nepriklauso.

  • Laba diena, taip jie turi teisę, nes abiejų sutuoktinių gaunamos pajamos yra bendras jūsų turtas(aišku jeigu jūs nesate sudarė su sutuoktiniu prieš vedybinę sutartį, pagal kurią jūsų kiekvieno pajamos laikomos asmenine nuosavybe, tokiu atveju reiktų informuoti teismą).

  • Laba diena, buvęs vaiko tėvas turi kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo per tris metus nuo teismo nutarties, nuginčijusios jo tėvystę, įsiteisėjimo dienos. Jeigu ieškinys per šį laiką teismui bus pateiktas, vaiko tėvas turės teisę reikalauti visos jo suteikto išlaikymo sumos priteisimo. Atsakyti į klausimą, iš kurio asmens buvęs vaiko tėvas gali reikalauti išlaikymo priteisimo, nežinodamas bylos aplinkybių negaliu. Tėvystės nuginčijimo byloje turėjo būti nustatytas tikrasis vaiko tėvas, todėl spėju, jog ieškinys dėl žalos atlyginimo turėtų būti reiškiamas būtent šiam asmeniui - biologiniam vaiko tėvui, kurio tėvystę teismas pripažino tėvystės nuginčijimo byloje. Ši konsultacija yra bendrojo pobūdžio, suteikta nesusipažinus su Jūsų dokumentais, taigi nežinant tikslių ir svarbių aplinkybių visumos. Todėl norėdama gauti tikslesnės informacijos šiuo klausimu, pateikdama susijusius dokumentus kreipkitės konsultacijos į tokio pobūdžio bylose praktikuojantį advokatą.

  • Laba diena, jei asmuo yra sveikas ir darbingo amžiaus ir norėdamas galėtų dirbti (ar parodyti gaunamas pajamas), taip pat jei kitų išlaikomų asmenų (pvz. kitų nepilnamečių vaikų) tas asmuo šiuo metu neturi, tuomet tikėtina, jog teismas gali priteisti pusę MMA, t. y. 190 Eur. Kaip matote, vadinamųjų alimentų dydį lemia byloje nustatytų aplinkybių visuma. Todėl atsakymas, kuris buvo pateiktas neišnagrinėjus Jūsų dokumentų ir visų susijusių aplinkybių, yra tik bendrojo pobūdžio.

  • Laba diena, sprendimas priklauso tik nuo jūsų, nes jūs suaugęs asmuo galite priimti sprendimus ir už save, ir už nepilnametį sūnų. Tik nuo jūsų sprendimo priklausys kokioje aplinkoje gyvensite jūs ir jūsų sūnus, jūsų kaip motinos pareiga apsaugoti vaiką nuo fiziškai ir psichologiškai nesaugios aplinkos. Keisti galima tuo atveju, kai du saugę žmonės priima tokį sprendimą ir abu turi tokį norą, kalbėkitės su savo draugu. Rekomenduotume užsiregistruoti pas mus į konsultaciją.

  • Laba diena, nuginčyti testamentą yra įmanoma - įstatymas suteikia tokią teisę. Tačiau ar tai įmanoma Jūsų atveju ir kokia yra tokio reikalavimo patenkinimo tikimybė būtų galima atsakyti tik po detalios visų aplinkybių ir Jūsų turimų įrodymų analizės. Todėl patartume dėl šio klausimo kreiptis į analogiškos patirties turintį advokatą.

  • Laba diena, užsiregistruokite pas mus konsultacijai.

  • Laba diena, turite ieškoti ryšio mama sprendžiant šiuos nesutarimus. Jeigu nepavyksta susikalbėti galite kreiptis pagalbos į specialistus ar artimuosius.

  • Laba, pagal Jūsų aprašymą, teisiškai nematau realių galimybių imtis kažkokių veiksmų, kuriais būtų galima pasiekti racionalių rezultatų. Neturite realių įrodymų apie patirtą žalą ar Jūsų atžvilgiu atliktus nusikalstamus veiksmus. Taip pat praleisti senaties terminai kreiptis dėl žalos atlyginimo (jeigu kalbame apie civilinę teiseną). Taigi teisiškai nupasakotos aplinkybės nėra labai palankios pradėti bylą. Juolabiau, man neteko girdėti, kad teisiniai ginčai prisidėtų prie besibylinėjančių žmonių sveikatos gerinimo. Garantuotai bet kokie teisiniai veiksmai iš Jūsų pareikalaus tik dar daugiau sveikatos ir nervų - nekalbant apie pinigus. Jeigu kalbu neįtikinamai, pabendraukite su bylose dalyvavusiais žmonėmis - neabejoju jog jie patvirtins mano teiginius. Todėl nemanau, jog Jūsų padėtyje imtis bylinėtis būtų tinkamiausias sprendimas.

  • Laba diena, turite būti itin atidi ir apdairi, nes vyro uošviui perrašius (turbūt turėjote omenyje padovanojus) namą vyrui, Jūs turėsite rimtų teisinių problemų reikalaudama teisių į šį namą. Jeigu vyro tėtis padovanos namą vyrui, tai taps jo asmenine nuosavybe. Ir taip nutikus jūs turėtumėte nedelsiant kreiptis į teismą ir ginčyti šį sandorį. O tai nebūtų paprastas įrodinėjimo procesas ir byla būtų sudėtinga. Kad viso to nereikėtų, turite užsitikrinti, kad namas būtų padovanotas ne vyrui, o jums abiems. Tokiu būdu namas taps abiejų sutuoktinių bendroji jungtinė nuosavybė ir į jį skyrybų atveju turėsite tokias pačias teises kaip ir vyras

  • Laba diena, jeigu namas yra vis dar (praėjus 20 metų) užrašytas ant anytos ir nutraukdami santuoką su vyru to namo nedalinote (apie jį nėra užsiminta nei sutartyje dėl santuokos nutraukimo, nei teismo sprendime nutraukti jūsų santuoką), tuomet turite vienintelį kelią - susitarti gražiuoju su anyta, kad ji padovanotų namą Jums "atgal". Jeigu vis dėl to namas buvo padalintas santuokos nutraukimo metu ir šiuo metu jis priklauso jums ir dviems jūsų vaikams (t. y. visi trys esate namo bendrasavininkai), tuomet savo nuosavybės teises į namo dalį galite realizuoti visais įstatymais leidžiamais būdais pagal savo pačios norus: 1. Kartu parduoti namą ir pasidalinti pinigus 2. Parduoti savo namo dalį bendrasavininkams ar kitiems asmenims.

  • Laba diena, sugyventinių įgytas turtas, nors ir įregistruotas tik vieno sugyventinio vardu, ir (ar) nesant sugyventinių rašytinio susitarimo dėl šio turto įgyjimo bendrojon nuosavybėn, gali būti teismo tvarka pripažintas sugyventinių bendrąja daline nuosavybe. Ši taisyklė gali būti taikoma net ir tuo atveju, kai turtas (pvz., namas) įgytas tik už vieno sugyventinio vardu paimtą paskolą, jeigu įrodoma, jog ir kitas sugyventinis mokėjo įmokas paskolai padengti ir (ar) kitaip prisidėjo prie turto sukūrimo, pagerinimo, išlaikymo (pvz., darydamas buto remontą, pirkdamas baldus, mokėdamas mokesčius už komunalines paslaugas ir kt.).

  • Laba diena, santuokoje įgytas turtas yra bendras šeimos turtas, jeigu jūs su vyru esate atsidalinę namą, tuomet galite savo dalį perrašyti dukrai, jei ne reikalingas jūsų sutuoktinio sutikimas. Ar jūs užrašysit dalį namo dukrai ar jis bus jūsų vardu, tai nieko nekeičia, kita dalis priklauso jūsų sutuoktiniui.

  • Laba diena, tėvams nesutariant dėl nepilnamečio vaiko išlaikymo, galima kreiptis į teismą dėl išlaikymo (alimentų) priteisimo nebūtinai skyrybų atveju. Išlaikymas gali būti priteistas ir gyvenant santuokoje.Vaikų ir tėvų asmeniniams ir turtiniams santykiams taikoma vaiko nuolatinės gyvenamosios vietos valstybės teisė. Kadangi vaiko gyvenamoji vieta yra D. Britanijoje, dėl vaiko išlaikymo turite kreiptis ne į Lietuvos, o vaiko gyvenamosios šalies institucijas. Ar tai bus teismas ar kita institucija, pakomentuoti negaliu - turite šiuo klausimu teirautis toje valstybėje.

  • Laba diena, deja Jūsų vyras elgiasi teisėtai, išskyrus moralinį spaudimą. Teismas padalino butą ir paskolą per pusę. Tai, kad Jūs žodžiu susitarėte kitaip, nepakeitė teismo sprendimo. Ir tai dar vienas pavyzdys, kaip yra rizikinga sudarinėti žodinius susitarimus, prieštaraujančius teisiškai galiojantiems susitarimams. Jūsų atveju vyras turi teisę gyventi bute (nes jam priklauso 1/2 buto), taip pat reikalauti iš Jūsų, kad mokėtumėte savo paskolos dalį bankui, nes jis iki šiol už Jus mokėjo Jūsų paskolos dalį. Todėl jis bet kada gali Jus paduoti į teismą dėl už Jus sumokėtos paskolos dalies priteisimo. Tuo tarpu Jūs galite pareikšti reikalavimą tik dėl pusės būtinųjų buto išlaikymo išlaidų (pvz. privalomų komunalinių mokesčių) priteisimo ir šis reikalavimas, palyginti su nemokėta paskola, spėju, bus gerokai menkesnis. Net vyro grasinimas ateityje Jus iškraustyti, sakyčiau, yra iš dalies pagrįstas. Nes jeigu jis ir toliau už Jus mokės Jūsų paskolos dalį, ir susikaupus didelė reikalavimo suma (pvz. 1/3 viso buto vertės), jis tiesiog kreipsis į teismą prašydamas priteisti skolą ir jei neturėsite kito turto, jis nukreips išieškojimą į Jums priklausančią 1/2 buto dalį. Kitaip tariant, jeigu nepradėsite mokėti paskolos dalies, vyras teisėtai galės bandyti atsiimti už Jus sumokėtą paskolos dalį ir Jums neturint kito turto, stengsis už skolą gauti buto dalį. Todėl tiek teisiškai (tiek ir morališkai) susidariusi situacija Jums yra itin nepalanki. Sprendžiant iš vyro veiksmų, abejoju ar pavyks įteisinti Jūsų žodinį susitarimą dėl to, kad Jūs mokate tik už buto išlaikymą, o jis visą paskolą. Jeigu netyčia vyras sutiktų, tuomet kreipkitės į teisininką dėl pagalbos įgyvendinat šią užduotį. Jeigu nesutinka, tuomet turite suprasti sekančius dalykus: 1) jeigu norite išsaugoti savo 1/2 buto, privalote mokėti paskolos dalį už butą 2) net Jums ir pradėjus mokėti savo paskolos dalį, vyras bet kada galės kreiptis į teismą dėl iki šiol už Jus mokėtos paskolos dalies priteisimo. Jeigu norite toliau nemokėti paskolos, galite užsiimti pasyvią poziciją ir laukti, kol vyras pats kreipsis į teismą, atliks visas procedūras, nukreips išieškojimą į Jūsų buto dalį, ją parduos, pats nupirks ir kt. Priklausomai nuo buto vertės ir likusios paskolos dydžio, galbūt Jums liks kažkiek pinigų. Tačiau jeigu Jums jau dabar nėra malonu taip gyventi, turbūt kad pasyvi pozicija nėra išeitis. Jeigu negalite mokėti savo paskolos dalies ir Jums nebe priimtina gyventi tame bute, racionalus sprendimas būtų parduoti butą. Jūsų buto dalį gali įsigyti vyras (pvz. sumokant dalimis) arba galite sutarti kartu parduoti butą, o už jį gautą sumą grąžinti kreditą, taip pat grąžinti vyrui už Jus sumokėtą paskolos dalį ir galbūt liks pinigų tolimesniam pragyvenimui (jeigu pardavinėsite buto dalį vyrui, nepamirškite pardavimo forminti pas notarą). Vyrui nesutinkant parduoti savo buto dalies, tačiau sutinkant, kad būtų parduota Jūsų dalis, galite kreiptis į notarą dėl buto atidalinimo ir butą atidalinus, pardavinėti Jums priklausančią buto dalį. Šioje situacijoje yra ne vienas teisiškai įmanomas sprendimas - tiek turint vyro pritarimą, tiek ne. Jeigu apsispręsite dėl konkretaus pasirinkimo, galėsime pakonsultuoti dėl jo įgyvendinimo.

  • Laba diena, sunku atsakyti, kiekvienas atvejis yra individualus. Teismas vertina visus pateiktus įrodymus, aplinkybes ir pan. Pradėti dirbti būtų teisingas žingsnis.

  • Laba diena, visų pirma, jeigu gyvenate nesusituokę, jokių oficialių skyrybų tarp Jūsų ir Jūsų sugyventinio būti negali. Teisiškai Jūsų nesieja jokie tarpusavio šeimyniniai santykiai, todėl teisiškai galite jam nieko nesakiusi išsikraustyti kur panorėjusi ir kada panorėjusi. Jeigu jis trukdys, fiziškai kels grėsmę, kvieskite policiją. Vieninteliai Jus siejantys subjektai yra vaikai. Dėl jų turėsite susitarti su vyru. Nepavykus susitarti gražiuoju, ginčą dėl vaikų gyvenamosios vietos ir bendravimo tvarkos su jais nustatymo, turės spręsti teismas. Kaip geriau elgtis vaikų atžvilgiu išsikraustymo proceso metu, galite pasikonsultuoti su savo gyvenamosios vietos vaiko teisių apsaugos tarnyba.

  • Laba diena, galite teikti teismui prašymą nutraukti santuoką, jei ji faktiškai iširo dėl kito sutuoktinio kaltės. CK nustatyta, kad sutuoktinis pripažįstamas kaltu dėl santuokos iširimo, jeigu jis iš esmės pažeidė savo kaip sutuoktinio pareigas, numatytas šeimos teisės normomis, ir dėl to bendras sutuoktinių gyvenimas tapo negalimas. Reikalauti nutraukti santuoką dėl sutuoktinio kaltės galima neatsižvelgiant į tai, kiek laiko praėję nuo santuokos sudarymo, todėl nutraukiant santuoką šiuo pagrindu gyvenimo santuokoje trukmė nėra svarbi. Sutuoktinis, kuriam pareikštas ieškinys dėl santuokos nutraukimo, gali prieštarauti dėl savo kaltės ir nurodyti faktų, patvirtinančių, kad santuoka iširo dėl ieškovo kaltės. Teismas, atsižvelgdamas į bylos aplinkybes, gali pripažinti, kad santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės. Pripažinus, kad santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės, atsiranda tos pačios pasekmės, kaip ir nutraukus santuoką sutuoktinių bendru sutikimu.

  • Laba diena, užsiregistruokite pas mus konsultacijai. 837340027

  • Laba diena, visų pirma, kai kas nors prieš jus kelia ranką skambinkite 112. Jeigu smurto atvejis bus fiksuotas policijoje, galėsite kreiptis ir dėl moralinės žalos atlyginimo. Galite kreiptis į teismą ir privataus kaltinimo tvarka, dėl moralinės žalos, tačiau turėsite teismui įrodyti(pateikti įrodymus), kad jums ši žala padaryta.

  • Laba diena, užsiregistruokite pas mus teisininko konsultacijai.

  • Laba diena, galite kreiptis į teismą dėl laikino ar neterminuoto tėvo valdžios apribojimo. Turėsite su ieškiniu kreiptis į teismą ir įrodyti, jog vaikučio tėvas daro (ar tikrai darys) ypatingą žalą vaikui, jo vystymuisi ar pan. Jeigu sieksite neterminuoto tėvo valdžios apribojimo, turėsite įrodyti, jog tikėtinai tokia padėtis nepasikeis ir tėvas toliau liks toks ir ateityje. Tokiu būdu vaiko tėvui bus laikinai ar visam laikui apribotos tėvystės teisės ir pareigos ir jis neturės jokio pagrindo pretenzijoms į vaikutį. Teoriškai įstatymas suteikia Jums galimybę reikšti tokį ieškinį vaikui dar net negimus (prevencinis ieškinys reiškiamas tuomet, kai siekiama išvengti galimos kilti žalos ateityje), tačiau turėsite įtikinti teismą, jog žala vaikui tikrai bus daroma. Jūsų sėkmė patenkinti tokį reikalavimą teisme priklausys nuo turimų įrodymų.

  • Laba siena, kai vyriškis elgiasi agresyviai(smurtauja) ar neįleidžia į butą skambinkite 112. Galite atvykti pas mus į konsultaciją, užsiregistruokite telefonu. 837340027

  • Laba diena, jūs pasirašėte jog neturite tyrėjai jokių pretenzijų dėl mobiliojo telefono, todėl šioje situacijoje jiems pretenzijų reikšti nelabai ir galite.

  • Laba diena, mūsų patarimas būtų pradėti daryti viską po žingsnelį. Pirmiausiai aktyviai ieškoti darbo(siuntinėti, nunešti į įstaigas cv, skambinti darbdaviams pagal skelbimus), atsiradus didesnėms pajamoms, atsiras galimybė nuomotis būstą savarankiškai.

  • Laba diena, teisiškai to daryti neprivalote. Kol nėra įsiteisėjusio teismo sprendimo, nustatančio konkrečią išlaikymo sumą, Jums nėra pareigos ir pagrindo keisti išlaikymo dydžio. Juo labiau, tėčiui būtų sunku įrodyti teisme, jog bendravimas su vaiku gali būti pagrindas sumažinti priteistą išlaikymo sumą, nes įstatymas numato konkrečius išlaikymo pakeitimo pagrindus: iš esmės pasikeitusi tėvų turtinė padėtis arba/ir pasikeitę vaiko poreikiai. Todėl teisiškai toks tėvo reikalavimas būtų sunkiai įrodomas. Tuo tarpu atsakyti į šį klausimą ne iš teisinės pusės, reiktų vertinti konkrečias aplinkybes - kiek tėvas bendravo su vaiku, kiek ženkliai prisidėjo prie vaiko išlaikymo (t. y. pirko brangius daiktus ir kt.) ir t. t.

  • Laba diena, naudojimosi tvarka nekilnojamuoju turtu (butu, namu, sklypu) gali būti nustatyta dviem būdais: 1. Taikiai, bendru susitarimu kreipiantis į notarą; 2. ginčo tvarka, vienam iš turto bendrasavininkių kreipiantis į teismą. Savaime suprantama, jog efektyviau būtų kreiptis į notarą, nes taikiai pasidalinti turtą visuomet yra efektyviau, greičiau ir pigiau nei ginčo būdu. Tačiau jeigu nepavyksta surasti kompromiso, o dalintis turtą vis tiek norite, galite su ieškiniu kreiptis į teismą dėl bendro turto atidalinimo.