Laba diena, kreipkitės į seniūniją pagal gyvenamąją vietą arba socialinės paramos skyrių.
Laba diena, kreipkitės į seniūniją pagal gyvenamąją vietą arba socialinės paramos skyrių.
Laba diena, susisiekite su mumis užsiregistruoti teisininko konsultacijai.
Laba diena, taip kartais per klaidą būna. Reikia paskambinti į antstolio kontorą, viską padėjėjui paaiškinti. Jis turėtų neprieštarauti, Jums liepti parašyti prašymą, kad būtų grąžintos nepagrįstai nurašytos lėšos. Taip ir padarykite. Nepavykus išsiaiškinti gražiuoju, nustatyta tvarka galite skųsti antstolio veiksmus teismui.
Laba diena, pretenduoti į butą gali. Nes nei viena iš jūsų nurodytų aplinkybių (pilietybė, gyvenimas Lietuvoje, registracija bute) neįtakoja jūsų buvusios sutuoktinės galimų nuosavybės teisių į buto dalį. Nuosavybę į 1/3 buto dalį ji gali įgyti tik įstatymo numatytais pagrindais, pvz. paveldėdama, gaudama dovanų, santuokos metu perkant ir kt. Todėl norėdamas išsiaiškinti, ar buvusi sutuoktinė turi reikalavimo teisę į buto dalį, turite išsiaiškinti, kam butas priklausė, kokiais pagrindais nuosavybė į jį buvo perleidžiama nuo pat jūsų su buvusia sutuoktine santuokos sudarymo iki dabar.
Laba diena, galimybė prisiteisti butą yra. Visų pirma turite teikti ieškinį teismui dėl skolos už buto išlaikymą priteisimui iš buvusios sutuoktinės. Jeigu pavyks bylą išnagrinėti ir turėsite įsiteisėjusį teismo sprendimą, tuomet kreipsitės į anstolį ir sieksite, kad teismo sprendimas būtų įvykdytas iš buvusei sutuoktinei priklausančios 1/3 buto dalies. Taip pat galite bandyti kreiptis į teismą dėl buto atidalinimo ir prašyti jį atidalinti tokia tvarka: visą butą Jums, o 1/3 buto vertės kompensuoti buvusiai sutuoktinei. Abiem atvejais visų pirma patarčiau kreiptis į advokatą, kad jis padėtų pasirinkti tinkamesnį variantą ir atstovaudamas nagrinėjant bylą teisme.
Laba diena, mes neturime informacijos apie laisvas darbo vietas Anglijoje.
Laba diena, turtas, kuris yra vieno sutuoktinio asmeninė nuosavybė, gali būti teismo pripažintas sutuoktinių bendrąja jungtine nuosavybe, jeigu nustatoma, kad santuokos metu šis turtas buvo iš esmės pagerintas sutuoktinių bendromis lėšomis arba kito sutuoktinio lėšomis ar darbu (kapitalinis remontas, rekonstrukcija, pertvarkymas ir kita). Tai pat turite kreiptis į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, jei vaiko gyvenamoji vieta bus nustatyta su motina, šiai neturint kur gyventi, butu naudotis uzufrukto teise teismas gali priteisti jums, kol vaikui sukaks 18 metų.
Laba diena, už svetimo žmogaus skolas savo buto dalies tikrai neprarasite. Tačiau turite pasirūpinti, kad savo pareigas už buto dalį vykdytumėte tinkamai ir esant reikalaui galėtumėte tai įrodyti. Jūsų, kaip buto bendraturčio (tačiau nesinaudojančio butu) pareiga yra padengti būtinąsias buto išlaikymo išlaidas. Būtinosios išlaidos reiškia tas išlaidas, kurios nepriklauso nuo to, ar butu kas nors naudojasi, ar ne. Todėl tokių išlaidų kaip mokesčiai už vandenį, elektrą ir pan., kurie priklauso nuo faktinio suvartojimo, Jūs kompensuoti neprivalote, nes jais nesinaudojate. Jūs turite mokėti 3/8 tų išlaidų, kurios susidaro butu visiškai nesinaudojant, tačiau yra privalomos butui išlaikyti (pvz. paskola už buto įsigijimą, tam tikri komunaliniai mokesčiai ar pan.). Pabandykite susitarti su visais subjektais, kuriems reikia mokėti už butą - galbūt jie suteiks Jums galimybę mokėti už savo dalį tiesiogiai. Jeigu ne (jeigu bus liepta mokėti bendrai, t. y. faktinio naudotojo vardu), tuomet savo dalį mirusios mamos vyrui geriau mokėkite banko pavedimais arba grynaisiais pinigais, tačiau pasirašytinai. Kad turėtumėte įrodymus apie tai, kad už butą tvarkingai mokate. Savo buto dalį galite parduoti - tiek kitam buto bendrasavininkui (mamos vyrui), tiek ir bet kuriam kitam asmeniui, jeigu mamos vyras Jūsų dalies nesutinka pirkti. Yra keletas pasirinkimo variantų, kaip galima realizuoti savo buto dalį, tačiau dėl Jų turėtumėte konsultuotis su advokatu.
Laba diena, trūksta informacijos, sugyventinis yra vaiko tėvas, tėvystė pripažinta? Dėl grasinimų jums ir artimiesiems, ir jeigu įžvelgiate grėsmę vaikiui būtinai kreipkitės į policiją.
Laba diena,teisiškai galima ginčyti paties sudarytus sandorius, tačiau norint Jums atsakyti, ar verta pradėti bylą ir kokie yra šansai padėti Jūsų mamai, reiktų susipažinti su faktinėmis aplinkybėmis - įvertinti mamos pasirašytas sutartis, jos medicininę būklę ir pan. Iš to galima matyti, ar nepraleisti terminai kreiptis į teismą, kokios konkrečiai sutartys buvo sudarytos ir pan. Jeigu nuspręsite pradėti aiškintis šias aplinkybes, kreipkitės į mus arba pasirinktą advokatą.
Laba diena, šioje svetainėje visi laiškai yra perskaitomi. Mūsų gyvenimas yra mūsų pačių rankose, mūsų sprendimuose, todėl jeigu kažkas netenkina gyvenime mes ieškome sprendimų. Šį kartą siūlome ieškoti sprendimo su mūsų pagalba. Susisiekite su mumis telefonu ir užsiregistruokite konsultacijai.
Laba diena, esate deklaruoti būste, kuris priklauso kitam asmeniui, todėl jis turi teise leisti ar neleisti gyventi kitiems asmenims savo nuosavybėje. Tiesiog kalbėkitės su būsto savininku, dėl leidimo ten gyventi kol rasite kitą gyvenamąją vietą.
Laba diena, padėti žmogui mes galime, tačiau tik tuomet kai jis sutinka pagalbą priimti. Kalbėkitės su mama, ir jei ji sutiks gauti pagalbą, mūsų centre teikiamos socialinio darbuotojo, teisininko, psichologo konsultacijos.
Laba diena, šiuo klausimu kreipkitės Vaikų išlaikymo fondą.
Laba diena, teismo sprendimą jūsų buvusi žmoną privalo vykdyti, jeigu nevykdoma galite kreiptis į teismą dėl vykdomojo rašto išdavimo, su juo pas antstolį.
Laba diena, jeigu jūs gaunat mažas pajamas kreipkitės nemokamos pirminės teisinės pagalbos, jums padės užpildytą prašymą dėl nemokamos antrinės teisinės pagalbos(dokumentų ruošimo ir advokato atstovavimo teisme). Taip galėsite pradėti skyrybų procesą, norėdama išvengti konfliktų ir smurto. Pirminė teisinė pagalba Kauno miesto gyventojams K. Donelaičio g. 33-1, Kaunas Tel. (8-37) 22 92 68
Laba diena, jeigu turtas ar jo dalis nebuvo palikta Jums testamentu, tuomet paveldint pagal įstatymą Jums dalis nepriklauso.
Laba diena, taip jie turi teisę, nes abiejų sutuoktinių gaunamos pajamos yra bendras jūsų turtas(aišku jeigu jūs nesate sudarė su sutuoktiniu prieš vedybinę sutartį, pagal kurią jūsų kiekvieno pajamos laikomos asmenine nuosavybe, tokiu atveju reiktų informuoti teismą).
Laba diena, buvęs vaiko tėvas turi kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo per tris metus nuo teismo nutarties, nuginčijusios jo tėvystę, įsiteisėjimo dienos. Jeigu ieškinys per šį laiką teismui bus pateiktas, vaiko tėvas turės teisę reikalauti visos jo suteikto išlaikymo sumos priteisimo. Atsakyti į klausimą, iš kurio asmens buvęs vaiko tėvas gali reikalauti išlaikymo priteisimo, nežinodamas bylos aplinkybių negaliu. Tėvystės nuginčijimo byloje turėjo būti nustatytas tikrasis vaiko tėvas, todėl spėju, jog ieškinys dėl žalos atlyginimo turėtų būti reiškiamas būtent šiam asmeniui - biologiniam vaiko tėvui, kurio tėvystę teismas pripažino tėvystės nuginčijimo byloje. Ši konsultacija yra bendrojo pobūdžio, suteikta nesusipažinus su Jūsų dokumentais, taigi nežinant tikslių ir svarbių aplinkybių visumos. Todėl norėdama gauti tikslesnės informacijos šiuo klausimu, pateikdama susijusius dokumentus kreipkitės konsultacijos į tokio pobūdžio bylose praktikuojantį advokatą.
Laba diena, jei asmuo yra sveikas ir darbingo amžiaus ir norėdamas galėtų dirbti (ar parodyti gaunamas pajamas), taip pat jei kitų išlaikomų asmenų (pvz. kitų nepilnamečių vaikų) tas asmuo šiuo metu neturi, tuomet tikėtina, jog teismas gali priteisti pusę MMA, t. y. 190 Eur. Kaip matote, vadinamųjų alimentų dydį lemia byloje nustatytų aplinkybių visuma. Todėl atsakymas, kuris buvo pateiktas neišnagrinėjus Jūsų dokumentų ir visų susijusių aplinkybių, yra tik bendrojo pobūdžio.
Laba diena, sprendimas priklauso tik nuo jūsų, nes jūs suaugęs asmuo galite priimti sprendimus ir už save, ir už nepilnametį sūnų. Tik nuo jūsų sprendimo priklausys kokioje aplinkoje gyvensite jūs ir jūsų sūnus, jūsų kaip motinos pareiga apsaugoti vaiką nuo fiziškai ir psichologiškai nesaugios aplinkos. Keisti galima tuo atveju, kai du saugę žmonės priima tokį sprendimą ir abu turi tokį norą, kalbėkitės su savo draugu. Rekomenduotume užsiregistruoti pas mus į konsultaciją.
Laba diena, nuginčyti testamentą yra įmanoma - įstatymas suteikia tokią teisę. Tačiau ar tai įmanoma Jūsų atveju ir kokia yra tokio reikalavimo patenkinimo tikimybė būtų galima atsakyti tik po detalios visų aplinkybių ir Jūsų turimų įrodymų analizės. Todėl patartume dėl šio klausimo kreiptis į analogiškos patirties turintį advokatą.
Laba diena, užsiregistruokite pas mus konsultacijai.
Laba diena, turite ieškoti ryšio mama sprendžiant šiuos nesutarimus. Jeigu nepavyksta susikalbėti galite kreiptis pagalbos į specialistus ar artimuosius.
Laba, pagal Jūsų aprašymą, teisiškai nematau realių galimybių imtis kažkokių veiksmų, kuriais būtų galima pasiekti racionalių rezultatų. Neturite realių įrodymų apie patirtą žalą ar Jūsų atžvilgiu atliktus nusikalstamus veiksmus. Taip pat praleisti senaties terminai kreiptis dėl žalos atlyginimo (jeigu kalbame apie civilinę teiseną). Taigi teisiškai nupasakotos aplinkybės nėra labai palankios pradėti bylą. Juolabiau, man neteko girdėti, kad teisiniai ginčai prisidėtų prie besibylinėjančių žmonių sveikatos gerinimo. Garantuotai bet kokie teisiniai veiksmai iš Jūsų pareikalaus tik dar daugiau sveikatos ir nervų - nekalbant apie pinigus. Jeigu kalbu neįtikinamai, pabendraukite su bylose dalyvavusiais žmonėmis - neabejoju jog jie patvirtins mano teiginius. Todėl nemanau, jog Jūsų padėtyje imtis bylinėtis būtų tinkamiausias sprendimas.
Laba diena, turite būti itin atidi ir apdairi, nes vyro uošviui perrašius (turbūt turėjote omenyje padovanojus) namą vyrui, Jūs turėsite rimtų teisinių problemų reikalaudama teisių į šį namą. Jeigu vyro tėtis padovanos namą vyrui, tai taps jo asmenine nuosavybe. Ir taip nutikus jūs turėtumėte nedelsiant kreiptis į teismą ir ginčyti šį sandorį. O tai nebūtų paprastas įrodinėjimo procesas ir byla būtų sudėtinga. Kad viso to nereikėtų, turite užsitikrinti, kad namas būtų padovanotas ne vyrui, o jums abiems. Tokiu būdu namas taps abiejų sutuoktinių bendroji jungtinė nuosavybė ir į jį skyrybų atveju turėsite tokias pačias teises kaip ir vyras
Laba diena, jeigu namas yra vis dar (praėjus 20 metų) užrašytas ant anytos ir nutraukdami santuoką su vyru to namo nedalinote (apie jį nėra užsiminta nei sutartyje dėl santuokos nutraukimo, nei teismo sprendime nutraukti jūsų santuoką), tuomet turite vienintelį kelią - susitarti gražiuoju su anyta, kad ji padovanotų namą Jums "atgal". Jeigu vis dėl to namas buvo padalintas santuokos nutraukimo metu ir šiuo metu jis priklauso jums ir dviems jūsų vaikams (t. y. visi trys esate namo bendrasavininkai), tuomet savo nuosavybės teises į namo dalį galite realizuoti visais įstatymais leidžiamais būdais pagal savo pačios norus: 1. Kartu parduoti namą ir pasidalinti pinigus 2. Parduoti savo namo dalį bendrasavininkams ar kitiems asmenims.
Laba diena, sugyventinių įgytas turtas, nors ir įregistruotas tik vieno sugyventinio vardu, ir (ar) nesant sugyventinių rašytinio susitarimo dėl šio turto įgyjimo bendrojon nuosavybėn, gali būti teismo tvarka pripažintas sugyventinių bendrąja daline nuosavybe. Ši taisyklė gali būti taikoma net ir tuo atveju, kai turtas (pvz., namas) įgytas tik už vieno sugyventinio vardu paimtą paskolą, jeigu įrodoma, jog ir kitas sugyventinis mokėjo įmokas paskolai padengti ir (ar) kitaip prisidėjo prie turto sukūrimo, pagerinimo, išlaikymo (pvz., darydamas buto remontą, pirkdamas baldus, mokėdamas mokesčius už komunalines paslaugas ir kt.).
Laba diena, santuokoje įgytas turtas yra bendras šeimos turtas, jeigu jūs su vyru esate atsidalinę namą, tuomet galite savo dalį perrašyti dukrai, jei ne reikalingas jūsų sutuoktinio sutikimas. Ar jūs užrašysit dalį namo dukrai ar jis bus jūsų vardu, tai nieko nekeičia, kita dalis priklauso jūsų sutuoktiniui.
Laba diena, tėvams nesutariant dėl nepilnamečio vaiko išlaikymo, galima kreiptis į teismą dėl išlaikymo (alimentų) priteisimo nebūtinai skyrybų atveju. Išlaikymas gali būti priteistas ir gyvenant santuokoje.Vaikų ir tėvų asmeniniams ir turtiniams santykiams taikoma vaiko nuolatinės gyvenamosios vietos valstybės teisė. Kadangi vaiko gyvenamoji vieta yra D. Britanijoje, dėl vaiko išlaikymo turite kreiptis ne į Lietuvos, o vaiko gyvenamosios šalies institucijas. Ar tai bus teismas ar kita institucija, pakomentuoti negaliu - turite šiuo klausimu teirautis toje valstybėje.