Klausk

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

  • laba diena,turiu klausima.Mano buves vyras man nemokejo alimetu ir man pradejo moketi Vaiku Islaikimo Fonadas,ir poto mes isvaziavom gyventi i Vokietija ir man teko atisakiti situ pinigu.Vokietijoje man nemoka alimetus as turiu pazyma.Tad jeigu mes grisim vel i Lietuva mas bus sumoketa uz 2.5metu tie pinigai?kol mes negyvenom Lietuvoje.Aciu.

    Laba diena, šiuo klausimu kreipkitės Vaikų išlaikymo fondą.

  • laba diena Yra tokia situacija issiskyreme su buvusia zmona turim sunu 4.5 metuku. teismas nustate bendavimo su vaiku tvarka nes mama isvis nenorejo leisti bendrauti, o dabar nenori laikytis tvarkos kur galeciau kreiptis pagalbos apart vaiko teisiu?

    Laba diena, teismo sprendimą jūsų buvusi žmoną privalo vykdyti, jeigu nevykdoma galite kreiptis į teismą dėl vykdomojo rašto išdavimo, su juo pas antstolį.

  • Sveiki,gyvenu su vyru jau 13 metu ir supratau.kad neoakeliui.nes butelis yra svarbesnis uz seima. Pries 8 metus pavoge is manes auksa ir uzstate.taip jo sugrazinti nesugebejo. Su kiekvienais metais pradeda isgerineti daugiau ir praktiskai gali gerti vienas. Visa esme yra ta .kad noredama geresnio gyvenimo paemiau paskola automobiliui pirkti.kuri uzsirase vyras savo vardu.veliau perase automobili kaip uzstata paskolai man nezinsnt,sugedo automobilis vel paemiau paskola jo remontui savo vardu,paemiau telefona jam savo vardu. Dabar norint skirtis suprantu.kad lieku ant ledo su svetimom paskolom ir teismo islaidoms net neturiu pinigu.kad galeciau pradeti skyrybas. Auginu du vsikus mergaitei 12 metu,sunui 19 m (sunu vyras isivaikino). Myliu vyra .bet negaliu aukoti savo ir vaiku gyvenimo, nes nervai mano irgi jau istampyti,abu keliam raka viens pries kita . Patarkite,kur kreiptis,kad daryti? Kaip isspresti sias problemas. Aciu.

    Laba diena, jeigu jūs gaunat mažas pajamas kreipkitės nemokamos pirminės teisinės pagalbos, jums padės užpildytą prašymą dėl nemokamos antrinės teisinės pagalbos(dokumentų ruošimo ir advokato atstovavimo teisme). Taip galėsite pradėti skyrybų procesą, norėdama išvengti konfliktų ir smurto. Pirminė teisinė pagalba Kauno miesto gyventojams K. Donelaičio g. 33-1, Kaunas Tel. (8-37) 22 92 68

  • Laba diena. Situacija tokia: mama su savo vyru turejo buta, mirus mamai dalis buto atiteko man(mirusiosios dukrai) ir jos vyrui, kadangi testamento nebuvo, tai buta padalino pagal istatyma. Dabar mire mamos vyras, jis manes neisivaikines, jis turi 3 sunus, tai noreciau suzinoti ar man, priklausis nors kokia dalis buto ar tik paveldes jo vaikai? Aciu

    Laba diena, jeigu turtas ar jo dalis nebuvo palikta Jums testamentu, tuomet paveldint pagal įstatymą Jums dalis nepriklauso.

  • Sveiki,norejau paklausti ar teisinga? Jei dabartinis mano vyras,buvo paemes paskola buvusioje santuokoje namo remontui. Veliau issiskyre, teisme apie paskola nebuvo pamineta,o del vaiku elementu susitarta buvo zodziu, kad nepadavines, kadangi jis mokes paskolas.Deja buvusi persigalvojo ir padave elementams dabartini mano vyra, kad gautu socialines ismokas. Anksciau mokejo paskola, pablogejus finansinei padeciai sustojo moketi. Isidarbino tik puse etato,jo atlygimo uztenka tik elemntams, o isieskotoju paskolu grazinimui ne, tad jie prikibo prie manes esamos zmonos darbo uzmokescio ir padave i teisma kad teismas priteistu 1/2 mano darbo uzmokescio dalies paskoloms grazinti. Ar turi teise, jei tai paskola iki musu santuokos paimta?

    Laba diena, taip jie turi teisę, nes abiejų sutuoktinių gaunamos pajamos yra bendras jūsų turtas(aišku jeigu jūs nesate sudarė su sutuoktiniu prieš vedybinę sutartį, pagal kurią jūsų kiekvieno pajamos laikomos asmenine nuosavybe, tokiu atveju reiktų informuoti teismą).

  • ergaitei 11metų, sausi bus 12metų. šeima kartu negyveno nuo vaiko 9 mėn. amžiaus, jie buvo nesusituokę. vaiko tėvas tai mokejo tai nemokejo alimentus. mama dalį alimentų gavo iš vaiku išlaikymo fondo. Po tiek metų tėvas sugalvojo atlikti DNR tyrimą. Buvo nustatyta, kas jis ne biologinis tėvas, mama savanoriškai sutiko atlikti DNR irpo to teisme mama sutiko nutraukti tevyste.Dabar buves tevas reikalauja gražinti jo sumoketus vaikui alimentus, nors ir pats elgėsi neatsakingai ir laiku nesusitvarkė dokumentu, tik po mergaites gimimo puole tvarkytis išmokas ir pats išsiraše gimimo liudijimą, mamai dar gulint ligoninėje. Ar bus privaloma gražinti visus jo sumoketus alimentus, ar nera senaties termino ir abipuses atsakomybes

    Laba diena, buvęs vaiko tėvas turi kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo per tris metus nuo teismo nutarties, nuginčijusios jo tėvystę, įsiteisėjimo dienos. Jeigu ieškinys per šį laiką teismui bus pateiktas, vaiko tėvas turės teisę reikalauti visos jo suteikto išlaikymo sumos priteisimo. Atsakyti į klausimą, iš kurio asmens buvęs vaiko tėvas gali reikalauti išlaikymo priteisimo, nežinodamas bylos aplinkybių negaliu. Tėvystės nuginčijimo byloje turėjo būti nustatytas tikrasis vaiko tėvas, todėl spėju, jog ieškinys dėl žalos atlyginimo turėtų būti reiškiamas būtent šiam asmeniui - biologiniam vaiko tėvui, kurio tėvystę teismas pripažino tėvystės nuginčijimo byloje. Ši konsultacija yra bendrojo pobūdžio, suteikta nesusipažinus su Jūsų dokumentais, taigi nežinant tikslių ir svarbių aplinkybių visumos. Todėl norėdama gauti tikslesnės informacijos šiuo klausimu, pateikdama susijusius dokumentus kreipkitės konsultacijos į tokio pobūdžio bylose praktikuojantį advokatą.

  • Sveiki, norėjau pasiklausti , kiek dabar galima daugiausiai prisiteisti alimentų iš nedirbančio asmens?

    Laba diena, jei asmuo yra sveikas ir darbingo amžiaus ir norėdamas galėtų dirbti (ar parodyti gaunamas pajamas), taip pat jei kitų išlaikomų asmenų (pvz. kitų nepilnamečių vaikų) tas asmuo šiuo metu neturi, tuomet tikėtina, jog teismas gali priteisti pusę MMA, t. y. 190 Eur. Kaip matote, vadinamųjų alimentų dydį lemia byloje nustatytų aplinkybių visuma. Todėl atsakymas, kuris buvo pateiktas neišnagrinėjus Jūsų dokumentų ir visų susijusių aplinkybių, yra tik bendrojo pobūdžio.

  • Prasau patarti.su draugu gyvenam apie pusmety.turiu sunu is kitos santuokos.is pradziu buvo viskas gerai.bet dabar jis jo nekence,bara uz niekus,vadina visokiais zodziais,kaip daunas,lopas ir pan.vaikas yra jautrus,ir daznai jei kas nepasiseka verke,o tas sugyventiny erzina,ypac kai buna girtas,tada ir prasideda viskas.nekarta begom is namu del jo agragresijos.pats sako kad mane myli o vvaiko ne.ka daryti? Skirtis ar bandyt kazka keisti?

    Laba diena, sprendimas priklauso tik nuo jūsų, nes jūs suaugęs asmuo galite priimti sprendimus ir už save, ir už nepilnametį sūnų. Tik nuo jūsų sprendimo priklausys kokioje aplinkoje gyvensite jūs ir jūsų sūnus, jūsų kaip motinos pareiga apsaugoti vaiką nuo fiziškai ir psichologiškai nesaugios aplinkos. Keisti galima tuo atveju, kai du saugę žmonės priima tokį sprendimą ir abu turi tokį norą, kalbėkitės su savo draugu. Rekomenduotume užsiregistruoti pas mus į konsultaciją.

  • Laba diena noriu paklausti mama su teciu nebuvo issiskire,o jisai gyveno 16metu su kita moterim mes jo nemateme,mamai mirus tastamento neparase,o mes 2vaikai suauge esam,po mamos mirties tevas suzinojo ir sudare tastamenta savo moteriai,o neseniai ir tevas mire,kad paveldi ta dali kas tevui priklauso.toks klausimas,ar galime uzginciti,kad jai nieks neatitektu su yrodimais.

    Laba diena, nuginčyti testamentą yra įmanoma - įstatymas suteikia tokią teisę. Tačiau ar tai įmanoma Jūsų atveju ir kokia yra tokio reikalavimo patenkinimo tikimybė būtų galima atsakyti tik po detalios visų aplinkybių ir Jūsų turimų įrodymų analizės. Todėl patartume dėl šio klausimo kreiptis į analogiškos patirties turintį advokatą.

  • Laba diena,noriu pasitart kur ir pas ka kreiptis,patiriu kart nuo karto psihologini smurta nuo vyro arba jo artimuju. Su vyru gyvenu 8metus,auginam 5 mazamecius vaikus,seimoje nieks neruko ir alkoholio nevartoja,bet 5kartus kai buvau pastojus vyras liepe daryt nestumo nutraukimus,vaiku nenorejo o dabar juos myli. Preis metus palaidojau savo mama,kuri man padejo auginant vaikus. Mamos mirtis man buvo netiketa ir didelis sokas,po kurio dar ir dabar sunkiai atsigaunu. Lauksiu Jusu atsakymo.Aciu. Pagarbiai.

    Laba diena, užsiregistruokite pas mus konsultacijai.

  • Laba diena,prasau patarkit ka daryti,kur kreiptis,turiu mama kuri gyvena pas mane ,jai viskas blogai ,niekaip neitinku,jai kur reikia isvaziuoti tai didziausias piktumas,prisigalvoja visokiu dalyku,jai 74metai,sunkiai serga yra dializuojama,isoperuota krutis,kiekviena diena,vis suranda kaip prikibti,2metus gyveno pas mano sese,ten ir buvo blogai,kur man kreiptis nes gyvenimas tampa kosmaras,bijau net garsiai kalbeti savo namuose.

    Laba diena, turite ieškoti ryšio mama sprendžiant šiuos nesutarimus. Jeigu nepavyksta susikalbėti galite kreiptis pagalbos į specialistus ar artimuosius.

  • Sveiki. Kol gyvenau su tevais, pastoviai patyriau emocini smurta is tevo puses. Syki buvo trenkta i veida be priezasties. Buvo daug kraujo. Tuo metu nesupratau, kad mano situacija buvo kazkuo neiprasta palyginus su normaliom seimom, niekam nesiskundziau. Dabar man 25 metai, is namu issikrausciau kai buvo 18. Kenciu nuo sunkios depresijos, kuria labai sunku gydyti, turiu nerimo sutrikimu ir mano gyvenimas niekada nebuvo emociskai/psuchologiskai kokybiskas.Tik dabar pradedu suprasti kame to priezastis ir tik dabar apmascius namu situacija, suprantu jog pries mane buvo smurtauta. Noriu teisybes. Ar imanoma po laiko kreptis i policija? Praejo jau 7 metai nuo namu palikimo. Kokiu veiksmu galeciau imtis, jeigu is viso ka nors del to galima butu daryti? Aciu

    Laba, pagal Jūsų aprašymą, teisiškai nematau realių galimybių imtis kažkokių veiksmų, kuriais būtų galima pasiekti racionalių rezultatų. Neturite realių įrodymų apie patirtą žalą ar Jūsų atžvilgiu atliktus nusikalstamus veiksmus. Taip pat praleisti senaties terminai kreiptis dėl žalos atlyginimo (jeigu kalbame apie civilinę teiseną). Taigi teisiškai nupasakotos aplinkybės nėra labai palankios pradėti bylą. Juolabiau, man neteko girdėti, kad teisiniai ginčai prisidėtų prie besibylinėjančių žmonių sveikatos gerinimo. Garantuotai bet kokie teisiniai veiksmai iš Jūsų pareikalaus tik dar daugiau sveikatos ir nervų - nekalbant apie pinigus. Jeigu kalbu neįtikinamai, pabendraukite su bylose dalyvavusiais žmonėmis - neabejoju jog jie patvirtins mano teiginius. Todėl nemanau, jog Jūsų padėtyje imtis bylinėtis būtų tinkamiausias sprendimas.

  • Sveiki,labai prasau patarkit ka daryti...Su vyru gyvenome uzsienyje ir stateme nama sau Lietuvoje uosvio vardu.Dabar grizome i Lietuva gyventi ir norime nama persirasyti ant saves.Jei uosvis nama perasys ant vyro vardo ar skyrybu atveju as turesiu kokia teisia i nama.Kaip pasielgti butu geriausia?Aciu

    Laba diena, turite būti itin atidi ir apdairi, nes vyro uošviui perrašius (turbūt turėjote omenyje padovanojus) namą vyrui, Jūs turėsite rimtų teisinių problemų reikalaudama teisių į šį namą. Jeigu vyro tėtis padovanos namą vyrui, tai taps jo asmenine nuosavybe. Ir taip nutikus jūs turėtumėte nedelsiant kreiptis į teismą ir ginčyti šį sandorį. O tai nebūtų paprastas įrodinėjimo procesas ir byla būtų sudėtinga. Kad viso to nereikėtų, turite užsitikrinti, kad namas būtų padovanotas ne vyrui, o jums abiems. Tokiu būdu namas taps abiejų sutuoktinių bendroji jungtinė nuosavybė ir į jį skyrybų atveju turėsite tokias pačias teises kaip ir vyras

  • Su vyru pasistateme nama,bet reikejo tuo metu uzregistruoti jo motinos vardu.Po 20 metu tapau neigali turiu 1grupe tada vyras paliko mane del kitos moters.Pries 2 metus issiskyreme,turta pasidalinom bendru sutarimu be teismo.Nama jis paliko man ir 2 musu pilnameciams vaikams.Name gyvenu as ir sunus su seima.kaip galiu issireikalauti man priklausancia dali teisiskai,nes nama jau norim parduot.

    Laba diena, jeigu namas yra vis dar (praėjus 20 metų) užrašytas ant anytos ir nutraukdami santuoką su vyru to namo nedalinote (apie jį nėra užsiminta nei sutartyje dėl santuokos nutraukimo, nei teismo sprendime nutraukti jūsų santuoką), tuomet turite vienintelį kelią - susitarti gražiuoju su anyta, kad ji padovanotų namą Jums "atgal". Jeigu vis dėl to namas buvo padalintas santuokos nutraukimo metu ir šiuo metu jis priklauso jums ir dviems jūsų vaikams (t. y. visi trys esate namo bendrasavininkai), tuomet savo nuosavybės teises į namo dalį galite realizuoti visais įstatymais leidžiamais būdais pagal savo pačios norus: 1. Kartu parduoti namą ir pasidalinti pinigus 2. Parduoti savo namo dalį bendrasavininkams ar kitiems asmenims.

  • Labadiena,su draugu gyvenom 6 metus dabar esame nebekartu , turime nama mano vardu kam namas priklauso.

    Laba diena, sugyventinių įgytas turtas, nors ir įregistruotas tik vieno sugyventinio vardu, ir (ar) nesant sugyventinių rašytinio susitarimo dėl šio turto įgyjimo bendrojon nuosavybėn, gali būti teismo tvarka pripažintas sugyventinių bendrąja daline nuosavybe. Ši taisyklė gali būti taikoma net ir tuo atveju, kai turtas (pvz., namas) įgytas tik už vieno sugyventinio vardu paimtą paskolą, jeigu įrodoma, jog ir kitas sugyventinis mokėjo įmokas paskolai padengti ir (ar) kitaip prisidėjo prie turto sukūrimo, pagerinimo, išlaikymo (pvz., darydamas buto remontą, pirkdamas baldus, mokėdamas mokesčius už komunalines paslaugas ir kt.).

  • laba diena norejau paklausti su vyru norim issiskirti ,gyvename name ,kuri jis noridalintis,o as nenoriu nes noriu jame gyventi vaiku neturim.Noriu paklausti ar imanoma jai uzrasyciau savo dali dukrai kuri turi 6 metu anuka ir vyras nebegales nieko padaryti.?aciu!

    Laba diena, santuokoje įgytas turtas yra bendras šeimos turtas, jeigu jūs su vyru esate atsidalinę namą, tuomet galite savo dalį perrašyti dukrai, jei ne reikalingas jūsų sutuoktinio sutikimas. Ar jūs užrašysit dalį namo dukrai ar jis bus jūsų vardu, tai nieko nekeičia, kita dalis priklauso jūsų sutuoktiniui.

  • Laba diena, as su klausimu givenu anglijoi su viru kaip reikia elgtis Kai viras neskiria vaikai pinigu islaikau as pati o jo pinigai ira tik jo saskaitoi o saskaitos pin niekas nezino as pati dirbanti tai galima sakiti viska ir islaikau :)

    Laba diena, tėvams nesutariant dėl nepilnamečio vaiko išlaikymo, galima kreiptis į teismą dėl išlaikymo (alimentų) priteisimo nebūtinai skyrybų atveju. Išlaikymas gali būti priteistas ir gyvenant santuokoje.Vaikų ir tėvų asmeniniams ir turtiniams santykiams taikoma vaiko nuolatinės gyvenamosios vietos valstybės teisė. Kadangi vaiko gyvenamoji vieta yra D. Britanijoje, dėl vaiko išlaikymo turite kreiptis ne į Lietuvos, o vaiko gyvenamosios šalies institucijas. Ar tai bus teismas ar kita institucija, pakomentuoti negaliu - turite šiuo klausimu teirautis toje valstybėje.

  • prasau pagalbos ir patarimo. Po 10 metu santuokos issiskyriau su vyru. Skyrybos ivyko pries 4 metus, priezastis - vyro darbas uzsienyje, tarpusavio nesupratimas, smurtas.Buta su diziule paskola padalino pusiau, kuriame gyvenu su dviem vaikais. Po teismo ir imokas uz paskola padalino pusiau, taciau sutarem, kd as islaikau buta, jis-paskola moka.BET: dabart.situacija tokia, kad ex terorizuoja psichologiskai iki siol, as negaliu gyventi savo asmeninio gyvenimo, kadangi gryzdamas i Lietuva atvaziuoja neva tai pas vaikus ir ;apsigyvena; bute. Siuo metu isvis atsikrauste i buta ir gyvena kartu, motyvuodamas kad moka kredita. Buto mokescius ir kitas islaidas apmoku as viena pati.Savo grasinanciuose laiskuose raso kad kuo greiciau pradeciau moketi paskola (savo dali), deja nlb turiu is ko, mano alga minimali o dar kiek vaikam reikia... beje alimentus bent jau gaunu. O jei nemokesiu kredito paduos i teisma, anstoliams ir neva tai paaugus vaikams isprasys is buto. Patarkit kur kreiptis, ka daryti?? Absurdas kad po skyrybu ex tiesog atsikrausto ir gyvena, neva tai moka uz buta... pavargau nuo psichologinio smurto...

    Laba diena, deja Jūsų vyras elgiasi teisėtai, išskyrus moralinį spaudimą. Teismas padalino butą ir paskolą per pusę. Tai, kad Jūs žodžiu susitarėte kitaip, nepakeitė teismo sprendimo. Ir tai dar vienas pavyzdys, kaip yra rizikinga sudarinėti žodinius susitarimus, prieštaraujančius teisiškai galiojantiems susitarimams. Jūsų atveju vyras turi teisę gyventi bute (nes jam priklauso 1/2 buto), taip pat reikalauti iš Jūsų, kad mokėtumėte savo paskolos dalį bankui, nes jis iki šiol už Jus mokėjo Jūsų paskolos dalį. Todėl jis bet kada gali Jus paduoti į teismą dėl už Jus sumokėtos paskolos dalies priteisimo. Tuo tarpu Jūs galite pareikšti reikalavimą tik dėl pusės būtinųjų buto išlaikymo išlaidų (pvz. privalomų komunalinių mokesčių) priteisimo ir šis reikalavimas, palyginti su nemokėta paskola, spėju, bus gerokai menkesnis. Net vyro grasinimas ateityje Jus iškraustyti, sakyčiau, yra iš dalies pagrįstas. Nes jeigu jis ir toliau už Jus mokės Jūsų paskolos dalį, ir susikaupus didelė reikalavimo suma (pvz. 1/3 viso buto vertės), jis tiesiog kreipsis į teismą prašydamas priteisti skolą ir jei neturėsite kito turto, jis nukreips išieškojimą į Jums priklausančią 1/2 buto dalį. Kitaip tariant, jeigu nepradėsite mokėti paskolos dalies, vyras teisėtai galės bandyti atsiimti už Jus sumokėtą paskolos dalį ir Jums neturint kito turto, stengsis už skolą gauti buto dalį. Todėl tiek teisiškai (tiek ir morališkai) susidariusi situacija Jums yra itin nepalanki. Sprendžiant iš vyro veiksmų, abejoju ar pavyks įteisinti Jūsų žodinį susitarimą dėl to, kad Jūs mokate tik už buto išlaikymą, o jis visą paskolą. Jeigu netyčia vyras sutiktų, tuomet kreipkitės į teisininką dėl pagalbos įgyvendinat šią užduotį. Jeigu nesutinka, tuomet turite suprasti sekančius dalykus: 1) jeigu norite išsaugoti savo 1/2 buto, privalote mokėti paskolos dalį už butą 2) net Jums ir pradėjus mokėti savo paskolos dalį, vyras bet kada galės kreiptis į teismą dėl iki šiol už Jus mokėtos paskolos dalies priteisimo. Jeigu norite toliau nemokėti paskolos, galite užsiimti pasyvią poziciją ir laukti, kol vyras pats kreipsis į teismą, atliks visas procedūras, nukreips išieškojimą į Jūsų buto dalį, ją parduos, pats nupirks ir kt. Priklausomai nuo buto vertės ir likusios paskolos dydžio, galbūt Jums liks kažkiek pinigų. Tačiau jeigu Jums jau dabar nėra malonu taip gyventi, turbūt kad pasyvi pozicija nėra išeitis. Jeigu negalite mokėti savo paskolos dalies ir Jums nebe priimtina gyventi tame bute, racionalus sprendimas būtų parduoti butą. Jūsų buto dalį gali įsigyti vyras (pvz. sumokant dalimis) arba galite sutarti kartu parduoti butą, o už jį gautą sumą grąžinti kreditą, taip pat grąžinti vyrui už Jus sumokėtą paskolos dalį ir galbūt liks pinigų tolimesniam pragyvenimui (jeigu pardavinėsite buto dalį vyrui, nepamirškite pardavimo forminti pas notarą). Vyrui nesutinkant parduoti savo buto dalies, tačiau sutinkant, kad būtų parduota Jūsų dalis, galite kreiptis į notarą dėl buto atidalinimo ir butą atidalinus, pardavinėti Jums priklausančią buto dalį. Šioje situacijoje yra ne vienas teisiškai įmanomas sprendimas - tiek turint vyro pritarimą, tiek ne. Jeigu apsispręsite dėl konkretaus pasirinkimo, galėsime pakonsultuoti dėl jo įgyvendinimo.

  • Mes 4metus kaip susituokę turim bendra butą ir vieną vaiką bendra, o aš dar turiu iš kitos santuokos vaiką. Aš šiuo metu nedirbu, nes neseniai baigėsi motinystės atostogos ir už pirmą vaiką ne gaunu elementų (neranda jį užsienyje). Ar jis skirdamas turės į vaiko globą? Jis man grasina, kad prisiteis vaiką ir jam turėsiu elementus duoti, nes aš neturiu pajamų.o jei pradėčiau dirbti ir tik puse etato arba net išvykčiau pas tėvus laikinai gyventi ar būtu didesnės galimybės, kad globa atitektu man?

    Laba diena, sunku atsakyti, kiekvienas atvejis yra individualus. Teismas vertina visus pateiktus įrodymus, aplinkybes ir pan. Pradėti dirbti būtų teisingas žingsnis.

  • Sveiki. Gyventu su sugyventiniu (nesusituoke). Kartu jau 5 metai. Turim nuosavą buta (ilga istorija). Turim du mažamečius vaikus. Mūsų santykiai pašliję, tiesą pasakiusi su žmogumi aplamai neįmanoma susikalbėti. Trumpai apie esamą situaciją: 3 metus žmogus neturėjo jokio darbo (t.y. bandė įsidaryti vienoje srytyje). Viena turėjau išlaikyti visą šeimą. Jo pareiškimas – turiu jam padėti, turiu išlaikyti. Sako, kad sukurs verslą ir tada man „padės“... jau matau, koks jis būsimas „verslininkas“. Nuolatos pykomės dėl jo nedarbo. Šiuo metu dirba (nes buvo priverstas), bet aplamai nepatenkintas, kad turi dirbti. Namuose aš prižiūriu vaikus ir tuo pačiu dirbu, nes nežinia, kada vėl gali išeiti iš darbo. Jis – nesmurtaujantis. Bet namuose jaučiu labai didelę psichologinę įtampą. Sakymas, kad aš turiu išlaikyti šeimą, aš daugiau uždirbu, turiu ir daugiau mokėti. Vaikus myli, užsiima su jais tik tiek kiek nori. Net negaliu paprašyti, kad pasaugotų vaikus bent porą klausimų (didžiulis nepasitenkinimas) – šio dalyko paprašau tik kartą per mėnesį. Negaliu net pas tevus nuvažiuoti... Neturiu teisės net pagalvoti apie išėjimą gyventi su vaikais atskirai... pasak jo man atsirūgs. Jaučiu psichologinį spaudimą. Šiuo metu, matau, kad ir jam pašliję nervai...kalbasi vienas, nuolatos bumba... bijau, kad nesusisuktu protelis ir kad mums nieko nepadarytų.... Jau situacija tokia, kad noriu skirtis su juo. Bet kaip taip padaryti? Kur kreiptis, kad ramiai būtų galima išeiti? Kokios mano teisės iki oficialių skyrybų? Jis man neleis išeiti su vaikais....

    Laba diena, visų pirma, jeigu gyvenate nesusituokę, jokių oficialių skyrybų tarp Jūsų ir Jūsų sugyventinio būti negali. Teisiškai Jūsų nesieja jokie tarpusavio šeimyniniai santykiai, todėl teisiškai galite jam nieko nesakiusi išsikraustyti kur panorėjusi ir kada panorėjusi. Jeigu jis trukdys, fiziškai kels grėsmę, kvieskite policiją. Vieninteliai Jus siejantys subjektai yra vaikai. Dėl jų turėsite susitarti su vyru. Nepavykus susitarti gražiuoju, ginčą dėl vaikų gyvenamosios vietos ir bendravimo tvarkos su jais nustatymo, turės spręsti teismas. Kaip geriau elgtis vaikų atžvilgiu išsikraustymo proceso metu, galite pasikonsultuoti su savo gyvenamosios vietos vaiko teisių apsaugos tarnyba.

  • laba vakara norejau paklausti tokiu klausimu ar patarimo....as susituokiau su vyru 2016 09 24d. 25 diena gryzom namo is sodybos jis uztate lombarde savo vestuvini zieda kad pavartotu su darugais narkotiniu medziagu as jam neleidau iseiti is namu jis mane sumuse ir iskviete greitaja pagalba kad mane isvestu nuvezus i ligonine pastebejo kad mano ranka yra perpjauta vyras pasake kad as zudziausi niekas manes daugiau nieko neklause visi ziurejo i mane kaip i savizude po 3valandu paprasiau kad iskviestu policija buvau isgerus bet rami surase pareiskima akivaizdziai buvau sumusta. nuveze i psihijatrine ligonine po 48val. isleido po keliu dienu vyras iskrido i anglija nezinau nei ko nei kur jis. noriu skirtis bet nepraejo metai o tik du menesei nepilni apdukcijos neisiemiau o del pareiskimo nezinau ar jis yra ar jis kaskur dingo nuotrauku turiu kad buvau sumusta psichijatrine ligonine manau taipat patvirtintu.nera bendru vaiku yra pries vedybines ir po vedybines sutartys kad jo turtas jo turtas mano turtas mano turtas ir.t.t. ar man laukti metus ir poto maldauti taikei isiskirti ar pradeti skirybas vieno is sutuoktinio kaltes? beje man sake mano vyras kad buvo neistikimas ir ta moteris laukesi galimai nuo jo bet tai tik zodziai as nesurasiu tos moters zinau tik tiek kad gyvena dainavos jajone kaune ir yra narkomane.kaip man greiciau isiskirti?

    Laba diena, galite teikti teismui prašymą nutraukti santuoką, jei ji faktiškai iširo dėl kito sutuoktinio kaltės. CK nustatyta, kad sutuoktinis pripažįstamas kaltu dėl santuokos iširimo, jeigu jis iš esmės pažeidė savo kaip sutuoktinio pareigas, numatytas šeimos teisės normomis, ir dėl to bendras sutuoktinių gyvenimas tapo negalimas. Reikalauti nutraukti santuoką dėl sutuoktinio kaltės galima neatsižvelgiant į tai, kiek laiko praėję nuo santuokos sudarymo, todėl nutraukiant santuoką šiuo pagrindu gyvenimo santuokoje trukmė nėra svarbi. Sutuoktinis, kuriam pareikštas ieškinys dėl santuokos nutraukimo, gali prieštarauti dėl savo kaltės ir nurodyti faktų, patvirtinančių, kad santuoka iširo dėl ieškovo kaltės. Teismas, atsižvelgdamas į bylos aplinkybes, gali pripažinti, kad santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės. Pripažinus, kad santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės, atsiranda tos pačios pasekmės, kaip ir nutraukus santuoką sutuoktinių bendru sutikimu.

  • Sveiki norėjau paklausti ką daryti jei turiu valdingą motina kuri nenori gražiuoju leisti man pačiai rūpintis savo vaiku kuri pastovei mane menkina ir žemina. Kuri nuteikinėja mano vaiką prieš mane. Jin įsivaizduoja kad mano dukra yra jos vaikas ir kaip leido man suprasti nori ją pasisavinti. Nežinau ką daryti, jai išaaiškinti neišeina gražiuoju kad atstotu nuo manęs ir mano vaiko visalaiką visur kišasi ir taipogi kiša savo nereikalinga nuomone nori kad šokinėčiau palei jos dūdelę. aš negaliu su ja gyvent nežinau kur kreiptis ir ką daryt kad apribot savo motinos elgesį. esu pakankamai suaaugus kad galėčiau pati viena rūpintis savo vaiku.

    Laba diena, užsiregistruokite pas mus konsultacijai. 837340027

  • Sveiki man 17 metu as laukiuosi gyvenau su vaiko tevu bet isikrausciau nes jis pradejo man grasinti ir.pradejo smurtauti tiek fiziskai tiek psichologiskai ir sake nepades visiskai islaikyti vaiko. Ar galima is jo prisiteisti ne tik elementus bet ir moraline zala?

    Laba diena, visų pirma, kai kas nors prieš jus kelia ranką skambinkite 112. Jeigu smurto atvejis bus fiksuotas policijoje, galėsite kreiptis ir dėl moralinės žalos atlyginimo. Galite kreiptis į teismą ir privataus kaltinimo tvarka, dėl moralinės žalos, tačiau turėsite teismui įrodyti(pateikti įrodymus), kad jums ši žala padaryta.

  • Sveiki, jau beveik du metus ne gyvenu su vyru, taikiai nenori skirtis nera jokio turto ar vaiko. Kreipiausi nemokamo advokato bet tik tempia laika ir nieko nedaro is pradziu puse metu paskui 2 metus sako. Nezinau ka daryt mokamas advokatas praso daug pinigu. Kaip man su vyru issiskirt ar kaip nors isskiria kadangi negyvenu su juo net nebendraujam jokio kontakto.

    Laba diena, užsiregistruokite pas mus teisininko konsultacijai.

  • Laba diena, situacija tokia, kad laukiuosi nuo savo buvusio draugo, mes nebekartu nes aš tiesiog nebegaliu būt su tokiu žmogumi. Sakykit, ką man daryti ar kur kreiptis, jis visą laiką su manim nesiskaitė, niekada nesirūpino, kai jau laukiausi pas mane naktim girtas atvažiuodavo ir tiesiog veikdavo mane psichologiškai, šmeižė, užgauliojo mane, smurtavo, tada iškviečiau policija, jį išsivežė, bet jis vistiek mane persekiojo. Dabar kolkas ramiau, nes jis kitam mieste, bet jis vistiek man rašinėja skambinėja sako kiek man liko laiko ir grasina, kad iš manęs atimsi vaiką ir, kad aš jo nematysiu. Jis pastoviai vartoja alkoholį, turi reikalų su policija. Aš nenoriu, kad vaikas žinotų, kad turi tokį tėvą, kai pagimdysiu išvis neturėsiu ramybės, toliau važinės ir grasins ir išsiveš vaiką, tuo neabejoju... Aš jo bijau. Sakykit, ar galiu kažkur kreiptis dėl kažkokių apribojimų? Man net tu alimentų nereikia, aš noriu tik ramybės...mes nevede.

    Laba diena, galite kreiptis į teismą dėl laikino ar neterminuoto tėvo valdžios apribojimo. Turėsite su ieškiniu kreiptis į teismą ir įrodyti, jog vaikučio tėvas daro (ar tikrai darys) ypatingą žalą vaikui, jo vystymuisi ar pan. Jeigu sieksite neterminuoto tėvo valdžios apribojimo, turėsite įrodyti, jog tikėtinai tokia padėtis nepasikeis ir tėvas toliau liks toks ir ateityje. Tokiu būdu vaiko tėvui bus laikinai ar visam laikui apribotos tėvystės teisės ir pareigos ir jis neturės jokio pagrindo pretenzijoms į vaikutį. Teoriškai įstatymas suteikia Jums galimybę reikšti tokį ieškinį vaikui dar net negimus (prevencinis ieškinys reiškiamas tuomet, kai siekiama išvengti galimos kilti žalos ateityje), tačiau turėsite įtikinti teismą, jog žala vaikui tikrai bus daroma. Jūsų sėkmė patenkinti tokį reikalavimą teisme priklausys nuo turimų įrodymų.

  • Sveiki noreciau paklausti nes jau nebegaliu taip toliau gyventi.su vyru esame susituoke 10 metu visko buvo per tuos metus ir smuro fizinio ir psihologinio kentejau galvojau pasikeis viskas bet ne dabar dar blogiau pats eina kur nori kada nori ir kada nori pareina o man negalima nei iseiti nei draugiu tureti tik buti namuose jei iseinu pas sese sale gyvenancia su vaikais jau u namus neiileidzia tada msnes valgyt padarau vel jam netinka varinrja is kambario ar apskritai is namu veja.yra net balkone uzrakines ir i buta neileidzia pastoviai uzgaulioja.nebezinau ka daryti ar verta kenteti toliau ar reikia skirtis bet bijau kas neisgyvensiu su vaikais.gal galite patarti kaip elgtis.aciu

    Laba siena, kai vyriškis elgiasi agresyviai(smurtauja) ar neįleidžia į butą skambinkite 112. Galite atvykti pas mus į konsultaciją, užsiregistruokite telefonu. 837340027

  • Labas vakaras, norėčiau paklausti ką daryti tokioje situacijoje, jeigu tyrėja atiduoda mobilųjį telefoną, kuris buvo atimtas nusikalstamos veiklos metu, kai yra pasirašyta sutartis, jog neturi tyrėjai jokių pretenzijų dėl mobiliojo telefono, kuris patikrino ir sudėjo visas telefono detalės kurios buvo išardytės, taip pat tuo metu telefonas buvo išsikrovęs, tad įjungti negalėjo. Tačiau asmuo grįžęs namo ir bandęs įsijungti telefoną pamatė, kad neveikia SIM kortelė, ir kur dedasi ši kortelė, trūksta vienos labai mažos detalės, kuri per patikrą tikrai nesimato. Ką daryti tokiu atveju?

    Laba diena, jūs pasirašėte jog neturite tyrėjai jokių pretenzijų dėl mobiliojo telefono, todėl šioje situacijoje jiems pretenzijų reikšti nelabai ir galite.

  • Auginu viena dvieju metu kaip galetumet padeti pradeti gyventi paciai, be tevu pagalbos (siuo metu gyvenu su jais) gaunu 105€ per menesi jokiu pajamu neturiu vaikas eina i darzeli

    Laba diena, mūsų patarimas būtų pradėti daryti viską po žingsnelį. Pirmiausiai aktyviai ieškoti darbo(siuntinėti, nunešti į įstaigas cv, skambinti darbdaviams pagal skelbimus), atsiradus didesnėms pajamoms, atsiras galimybė nuomotis būstą savarankiškai.

  • Laba diena,mano dukrytės tėvas, su kuriuo negyvenu jau penkis metus gan dažnai reikalauja grąžinti pinigus už tą laiką kai dukrytė praleidžia ar savaitgalius, ar atostogas.Ją jis pats prašo atvažiuoti arba ji pasiilgusi jo prašosi pas jį.Sakykite prašau ar man reaguoti į jo reikalavimus ir gražinti pinigus jam?

    Laba diena, teisiškai to daryti neprivalote. Kol nėra įsiteisėjusio teismo sprendimo, nustatančio konkrečią išlaikymo sumą, Jums nėra pareigos ir pagrindo keisti išlaikymo dydžio. Juo labiau, tėčiui būtų sunku įrodyti teisme, jog bendravimas su vaiku gali būti pagrindas sumažinti priteistą išlaikymo sumą, nes įstatymas numato konkrečius išlaikymo pakeitimo pagrindus: iš esmės pasikeitusi tėvų turtinė padėtis arba/ir pasikeitę vaiko poreikiai. Todėl teisiškai toks tėvo reikalavimas būtų sunkiai įrodomas. Tuo tarpu atsakyti į šį klausimą ne iš teisinės pusės, reiktų vertinti konkrečias aplinkybes - kiek tėvas bendravo su vaiku, kiek ženkliai prisidėjo prie vaiko išlaikymo (t. y. pirko brangius daiktus ir kt.) ir t. t.

  • Laba diena. Skyrybos įvyko prieš du metus su žmona. Turtą išdalino pusiau, bet nenustatė naudojimosi tvarkos.... jai priteisti du vaikai, alimentai.... vaikams 10m. ir 7m. Kaip gali būti nustatytas naudojimosi tvarka ? Yra kaip pvz 4 kambariai po 15 kv. Ačiū

    Laba diena, naudojimosi tvarka nekilnojamuoju turtu (butu, namu, sklypu) gali būti nustatyta dviem būdais: 1. Taikiai, bendru susitarimu kreipiantis į notarą; 2. ginčo tvarka, vienam iš turto bendrasavininkių kreipiantis į teismą. Savaime suprantama, jog efektyviau būtų kreiptis į notarą, nes taikiai pasidalinti turtą visuomet yra efektyviau, greičiau ir pigiau nei ginčo būdu. Tačiau jeigu nepavyksta surasti kompromiso, o dalintis turtą vis tiek norite, galite su ieškiniu kreiptis į teismą dėl bendro turto atidalinimo.