Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Sveiki.Man 25 metai.Mano trumpame gyvenime Lietuvoje visuomet buvo sunku rasti darba gauti pastovaus darbo nepavyko.Atvykau pas pusbroli i Anglija ieskoti darbo.Neradau darbo. Po menesio mane pusbrolis ismete i gatve.Nusprendziau keliauti i kita miesta Southamptona pas mazai pazistama vyruka. Jau kuris laikas nerandu darbo. Man jis labai malonus, rodo demesi, pasipirso. Nepaisant to, man darbo rasti nepavyksta.Suprantu, kad jis visa gyvenima manes neislaikys.Taciau darbo nepavyksta gauti. Myliu ta zmogu, taciau be darbo negaliu likti. Gal kas patartu kur reikalingi darbuotojai, kur galetu patikimai kreiptis? Darbas butu tinkamas bet koks: fabrikai, valytoja ir pan.Mama siulo grizti i Lietuva ir gyventi pas ja.

  Laba diena, mes neturime informacijos apie laisvas darbo vietas Anglijoje.

 • Laba diena, su vaiko tevu pragyvenome daugiau nei 8 metus,jis pries mum bunant kartu pasieme paskola nusiirko buta,dabar skyybu metu veja is buto,ar turim mes kokiu teisiu?

  Laba diena, turtas, kuris yra vieno sutuoktinio asmeninė nuosavybė, gali būti teismo pripažintas sutuoktinių bendrąja jungtine nuosavybe, jeigu nustatoma, kad santuokos metu šis turtas buvo iš esmės pagerintas sutuoktinių bendromis lėšomis arba kito sutuoktinio lėšomis ar darbu (kapitalinis remontas, rekonstrukcija, pertvarkymas ir kita). Tai pat turite kreiptis į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, jei vaiko gyvenamoji vieta bus nustatyta su motina, šiai neturint kur gyventi, butu naudotis uzufrukto teise teismas gali priteisti jums, kol vaikui sukaks 18 metų.

 • Laba diena. As, mirus mano mamai, paveldejau pagal istatyma 3/8 buto, likusia dali paveldejo mamos vyras, man jis kaip ir svetimas zmogus, as neidukrinta. Uz buta reikia moketi kas menesi, as paskaiciuoju kiek man priklauso pagal kvadratura ir palieku pinigus, kad sumoketu uz buta, beje, bute as negyvenu ir niekuo nesinaudoju, o moku tik tai, kas skaiciuojama nuo kvadraturos. Mamos vyras prageria tuos pinigus ir uz buta nemoka, ka as galeciau tokiu atveju padaryti, kad nedingtu mano dalis buto? Man priklauso beveik 25 kvadratai ir net jei as pati mokesiu, tai mano pinigu neuzteks, kad padengti buto saskaitas. O gal as galiu parduoti savo buto dali, ka tokiu atveju man reiketu daryti, kur kreiptis? Labai jums aciu.

  Laba diena, už svetimo žmogaus skolas savo buto dalies tikrai neprarasite. Tačiau turite pasirūpinti, kad savo pareigas už buto dalį vykdytumėte tinkamai ir esant reikalaui galėtumėte tai įrodyti. Jūsų, kaip buto bendraturčio (tačiau nesinaudojančio butu) pareiga yra padengti būtinąsias buto išlaikymo išlaidas. Būtinosios išlaidos reiškia tas išlaidas, kurios nepriklauso nuo to, ar butu kas nors naudojasi, ar ne. Todėl tokių išlaidų kaip mokesčiai už vandenį, elektrą ir pan., kurie priklauso nuo faktinio suvartojimo, Jūs kompensuoti neprivalote, nes jais nesinaudojate. Jūs turite mokėti 3/8 tų išlaidų, kurios susidaro butu visiškai nesinaudojant, tačiau yra privalomos butui išlaikyti (pvz. paskola už buto įsigijimą, tam tikri komunaliniai mokesčiai ar pan.). Pabandykite susitarti su visais subjektais, kuriems reikia mokėti už butą - galbūt jie suteiks Jums galimybę mokėti už savo dalį tiesiogiai. Jeigu ne (jeigu bus liepta mokėti bendrai, t. y. faktinio naudotojo vardu), tuomet savo dalį mirusios mamos vyrui geriau mokėkite banko pavedimais arba grynaisiais pinigais, tačiau pasirašytinai. Kad turėtumėte įrodymus apie tai, kad už butą tvarkingai mokate. Savo buto dalį galite parduoti - tiek kitam buto bendrasavininkui (mamos vyrui), tiek ir bet kuriam kitam asmeniui, jeigu mamos vyras Jūsų dalies nesutinka pirkti. Yra keletas pasirinkimo variantų, kaip galima realizuoti savo buto dalį, tačiau dėl Jų turėtumėte konsultuotis su advokatu.

 • laba diena.Noreciau suzinot ka daryt tokioj situacijoje.Sugyventinis girtas ateme vaika ir issiveze pas save i naamus.Pasake jeigu bandisiu atvaziuot ir pasiimt vaika ar policija kviesiu ar isvis kazka darysiu tai suzalos mane mano tevus ir visi nama isdauzys.Nezinau ka tokioj situacijoj daryt.bijau del saves del artimuju ir labiausiai vaiko.

  Laba diena, trūksta informacijos, sugyventinis yra vaiko tėvas, tėvystė pripažinta? Dėl grasinimų jums ir artimiesiems, ir jeigu įžvelgiate grėsmę vaikiui būtinai kreipkitės į policiją.

 • Laba diena, norėjau Jūsų paklausti. Ką man daryti tokiu atveju? Kaip išgelbėti savo mama nuo sesers?Mama turėjo namą savo vardu, tai buvo jos nuosavybė. Kartu gyveno ir sesuo su vaiku, nes neturi savo būsto. Kadangi mama yra ligota, jai blogai su atmintim, geria vaistus,sesuo sugalvojo ją apgudrauti. Ji išprašė mamos, kad išsikeistų į kitą vietą, prišnekėjo labai gražiai.Ir reziumė gavosi, kad sesuo naują iškeistą butą užsirašė savo vardu kaip savo nuosavybę. Su ta sąlyga, kad ji mamos neišmes iš namų.Bet praėjus neilgam laikotarpiui, sesuo pasikeitė, būna, kad visai jos neprižiūri, vadina visaip negražiai ir mama nebegali pakęsti jos tokio elgesio ir nebenori gyventi su ja.Ar yra kažkokia galimybė mano mamai, kad susigrąžinti savo turtą per teismą? Gal galėčiau aš jai padėti, užprotestuoti tą turtą, kur mano sesuo nusipirko už mamos pinigus? Nes mama yra ligota, jai blogai su atmintim, viską greitai pamiršta. Visi poliklinikoje yra užrašai.Nežinau ką daryti man,nes mama pastoviai skambina man ir prašo pagalbos iš manęs.

  Laba diena,teisiškai galima ginčyti paties sudarytus sandorius, tačiau norint Jums atsakyti, ar verta pradėti bylą ir kokie yra šansai padėti Jūsų mamai, reiktų susipažinti su faktinėmis aplinkybėmis - įvertinti mamos pasirašytas sutartis, jos medicininę būklę ir pan. Iš to galima matyti, ar nepraleisti terminai kreiptis į teismą, kokios konkrečiai sutartys buvo sudarytos ir pan. Jeigu nuspręsite pradėti aiškintis šias aplinkybes, kreipkitės į mus arba pasirinktą advokatą.

 • Sveiki, kadangi neturiu su kuo pasikalbėti tai parašysiu čia, nors žinau kad niekas ir neskaitys, bet jausiuosi pasikalbejus. Taigi, gyvenu su sugyventiniu, esu jauna 23 metų ir turim dukrą 4 mėnesių :) bet aš jaučiuosi nevertinami, jaučiu kaip skęsta depresijos liūne, jaučiu, kad jeigu ne dukryte tai tikrai uzbaigciau savo gyvenimą... Vyras manęs negerbia, kas biski rėkia ant manęs ( tarkim neatneša kažko jo pasakytų metu nes tarkim tuo metu plaunu indus ar kažką panašaus) siuntinėja necenzūriniais žodžiais, vadina duche... Spardo ( tipo juokais)nevertina ( pvz.: ryt mano gimtadienis, šventės tikrai nenoriu, bet na nors kažkokio pastebejimo, o sugyventinis sako kad mano šventėms pinigų nėra, nes aš nesvarbi o jo šventei kita mėnesį pinigų jau tikrai bus) kai noriu išsipasakoti jam arba pasikalbėti apie tai tai jis mane išvadina zliumbike or išeina į kitą kambarį ir dar numeta tokia replika,, ble* kaip tu mane uzpisi

  Laba diena, šioje svetainėje visi laiškai yra perskaitomi. Mūsų gyvenimas yra mūsų pačių rankose, mūsų sprendimuose, todėl jeigu kažkas netenkina gyvenime mes ieškome sprendimų. Šį kartą siūlome ieškoti sprendimo su mūsų pagalba. Susisiekite su mumis telefonu ir užsiregistruokite konsultacijai.

 • atsiprasau uz sutrukdyma, yra beda, esam su vaiku deklaruoti vieno asmens bute, galima ivardinti kaip sugyventini, cia gyvenam beveik tris metus, ar gali jis paprastai ismesti ir isdeklaruoti is buto, eiti neturim kur?

  Laba diena, esate deklaruoti būste, kuris priklauso kitam asmeniui, todėl jis turi teise leisti ar neleisti gyventi kitiems asmenims savo nuosavybėje. Tiesiog kalbėkitės su būsto savininku, dėl leidimo ten gyventi kol rasite kitą gyvenamąją vietą.

 • Laba diena. Norejau Jusu pasiteirauti,ka daryt del mamos.kokia pagalba galetume gauti. Ji gyvena su vyru( musu tevu),jis istisai mama terorizuoja,girtas naudoja psichologini smurta,bei fizini. Baigia viska pragerti. Mama atsisako palikti tuos namus.jei db 58 metai

  Laba diena, padėti žmogui mes galime, tačiau tik tuomet kai jis sutinka pagalbą priimti. Kalbėkitės su mama, ir jei ji sutiks gauti pagalbą, mūsų centre teikiamos socialinio darbuotojo, teisininko, psichologo konsultacijos.

 • laba diena,turiu klausima.Mano buves vyras man nemokejo alimetu ir man pradejo moketi Vaiku Islaikimo Fonadas,ir poto mes isvaziavom gyventi i Vokietija ir man teko atisakiti situ pinigu.Vokietijoje man nemoka alimetus as turiu pazyma.Tad jeigu mes grisim vel i Lietuva mas bus sumoketa uz 2.5metu tie pinigai?kol mes negyvenom Lietuvoje.Aciu.

  Laba diena, šiuo klausimu kreipkitės Vaikų išlaikymo fondą.

 • laba diena Yra tokia situacija issiskyreme su buvusia zmona turim sunu 4.5 metuku. teismas nustate bendavimo su vaiku tvarka nes mama isvis nenorejo leisti bendrauti, o dabar nenori laikytis tvarkos kur galeciau kreiptis pagalbos apart vaiko teisiu?

  Laba diena, teismo sprendimą jūsų buvusi žmoną privalo vykdyti, jeigu nevykdoma galite kreiptis į teismą dėl vykdomojo rašto išdavimo, su juo pas antstolį.

 • Sveiki,gyvenu su vyru jau 13 metu ir supratau.kad neoakeliui.nes butelis yra svarbesnis uz seima. Pries 8 metus pavoge is manes auksa ir uzstate.taip jo sugrazinti nesugebejo. Su kiekvienais metais pradeda isgerineti daugiau ir praktiskai gali gerti vienas. Visa esme yra ta .kad noredama geresnio gyvenimo paemiau paskola automobiliui pirkti.kuri uzsirase vyras savo vardu.veliau perase automobili kaip uzstata paskolai man nezinsnt,sugedo automobilis vel paemiau paskola jo remontui savo vardu,paemiau telefona jam savo vardu. Dabar norint skirtis suprantu.kad lieku ant ledo su svetimom paskolom ir teismo islaidoms net neturiu pinigu.kad galeciau pradeti skyrybas. Auginu du vsikus mergaitei 12 metu,sunui 19 m (sunu vyras isivaikino). Myliu vyra .bet negaliu aukoti savo ir vaiku gyvenimo, nes nervai mano irgi jau istampyti,abu keliam raka viens pries kita . Patarkite,kur kreiptis,kad daryti? Kaip isspresti sias problemas. Aciu.

  Laba diena, jeigu jūs gaunat mažas pajamas kreipkitės nemokamos pirminės teisinės pagalbos, jums padės užpildytą prašymą dėl nemokamos antrinės teisinės pagalbos(dokumentų ruošimo ir advokato atstovavimo teisme). Taip galėsite pradėti skyrybų procesą, norėdama išvengti konfliktų ir smurto. Pirminė teisinė pagalba Kauno miesto gyventojams K. Donelaičio g. 33-1, Kaunas Tel. (8-37) 22 92 68

 • Laba diena. Situacija tokia: mama su savo vyru turejo buta, mirus mamai dalis buto atiteko man(mirusiosios dukrai) ir jos vyrui, kadangi testamento nebuvo, tai buta padalino pagal istatyma. Dabar mire mamos vyras, jis manes neisivaikines, jis turi 3 sunus, tai noreciau suzinoti ar man, priklausis nors kokia dalis buto ar tik paveldes jo vaikai? Aciu

  Laba diena, jeigu turtas ar jo dalis nebuvo palikta Jums testamentu, tuomet paveldint pagal įstatymą Jums dalis nepriklauso.

 • Sveiki,norejau paklausti ar teisinga? Jei dabartinis mano vyras,buvo paemes paskola buvusioje santuokoje namo remontui. Veliau issiskyre, teisme apie paskola nebuvo pamineta,o del vaiku elementu susitarta buvo zodziu, kad nepadavines, kadangi jis mokes paskolas.Deja buvusi persigalvojo ir padave elementams dabartini mano vyra, kad gautu socialines ismokas. Anksciau mokejo paskola, pablogejus finansinei padeciai sustojo moketi. Isidarbino tik puse etato,jo atlygimo uztenka tik elemntams, o isieskotoju paskolu grazinimui ne, tad jie prikibo prie manes esamos zmonos darbo uzmokescio ir padave i teisma kad teismas priteistu 1/2 mano darbo uzmokescio dalies paskoloms grazinti. Ar turi teise, jei tai paskola iki musu santuokos paimta?

  Laba diena, taip jie turi teisę, nes abiejų sutuoktinių gaunamos pajamos yra bendras jūsų turtas(aišku jeigu jūs nesate sudarė su sutuoktiniu prieš vedybinę sutartį, pagal kurią jūsų kiekvieno pajamos laikomos asmenine nuosavybe, tokiu atveju reiktų informuoti teismą).

 • ergaitei 11metų, sausi bus 12metų. šeima kartu negyveno nuo vaiko 9 mėn. amžiaus, jie buvo nesusituokę. vaiko tėvas tai mokejo tai nemokejo alimentus. mama dalį alimentų gavo iš vaiku išlaikymo fondo. Po tiek metų tėvas sugalvojo atlikti DNR tyrimą. Buvo nustatyta, kas jis ne biologinis tėvas, mama savanoriškai sutiko atlikti DNR irpo to teisme mama sutiko nutraukti tevyste.Dabar buves tevas reikalauja gražinti jo sumoketus vaikui alimentus, nors ir pats elgėsi neatsakingai ir laiku nesusitvarkė dokumentu, tik po mergaites gimimo puole tvarkytis išmokas ir pats išsiraše gimimo liudijimą, mamai dar gulint ligoninėje. Ar bus privaloma gražinti visus jo sumoketus alimentus, ar nera senaties termino ir abipuses atsakomybes

  Laba diena, buvęs vaiko tėvas turi kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo per tris metus nuo teismo nutarties, nuginčijusios jo tėvystę, įsiteisėjimo dienos. Jeigu ieškinys per šį laiką teismui bus pateiktas, vaiko tėvas turės teisę reikalauti visos jo suteikto išlaikymo sumos priteisimo. Atsakyti į klausimą, iš kurio asmens buvęs vaiko tėvas gali reikalauti išlaikymo priteisimo, nežinodamas bylos aplinkybių negaliu. Tėvystės nuginčijimo byloje turėjo būti nustatytas tikrasis vaiko tėvas, todėl spėju, jog ieškinys dėl žalos atlyginimo turėtų būti reiškiamas būtent šiam asmeniui - biologiniam vaiko tėvui, kurio tėvystę teismas pripažino tėvystės nuginčijimo byloje. Ši konsultacija yra bendrojo pobūdžio, suteikta nesusipažinus su Jūsų dokumentais, taigi nežinant tikslių ir svarbių aplinkybių visumos. Todėl norėdama gauti tikslesnės informacijos šiuo klausimu, pateikdama susijusius dokumentus kreipkitės konsultacijos į tokio pobūdžio bylose praktikuojantį advokatą.

 • Sveiki, norėjau pasiklausti , kiek dabar galima daugiausiai prisiteisti alimentų iš nedirbančio asmens?

  Laba diena, jei asmuo yra sveikas ir darbingo amžiaus ir norėdamas galėtų dirbti (ar parodyti gaunamas pajamas), taip pat jei kitų išlaikomų asmenų (pvz. kitų nepilnamečių vaikų) tas asmuo šiuo metu neturi, tuomet tikėtina, jog teismas gali priteisti pusę MMA, t. y. 190 Eur. Kaip matote, vadinamųjų alimentų dydį lemia byloje nustatytų aplinkybių visuma. Todėl atsakymas, kuris buvo pateiktas neišnagrinėjus Jūsų dokumentų ir visų susijusių aplinkybių, yra tik bendrojo pobūdžio.

 • Prasau patarti.su draugu gyvenam apie pusmety.turiu sunu is kitos santuokos.is pradziu buvo viskas gerai.bet dabar jis jo nekence,bara uz niekus,vadina visokiais zodziais,kaip daunas,lopas ir pan.vaikas yra jautrus,ir daznai jei kas nepasiseka verke,o tas sugyventiny erzina,ypac kai buna girtas,tada ir prasideda viskas.nekarta begom is namu del jo agragresijos.pats sako kad mane myli o vvaiko ne.ka daryti? Skirtis ar bandyt kazka keisti?

  Laba diena, sprendimas priklauso tik nuo jūsų, nes jūs suaugęs asmuo galite priimti sprendimus ir už save, ir už nepilnametį sūnų. Tik nuo jūsų sprendimo priklausys kokioje aplinkoje gyvensite jūs ir jūsų sūnus, jūsų kaip motinos pareiga apsaugoti vaiką nuo fiziškai ir psichologiškai nesaugios aplinkos. Keisti galima tuo atveju, kai du saugę žmonės priima tokį sprendimą ir abu turi tokį norą, kalbėkitės su savo draugu. Rekomenduotume užsiregistruoti pas mus į konsultaciją.

 • Laba diena noriu paklausti mama su teciu nebuvo issiskire,o jisai gyveno 16metu su kita moterim mes jo nemateme,mamai mirus tastamento neparase,o mes 2vaikai suauge esam,po mamos mirties tevas suzinojo ir sudare tastamenta savo moteriai,o neseniai ir tevas mire,kad paveldi ta dali kas tevui priklauso.toks klausimas,ar galime uzginciti,kad jai nieks neatitektu su yrodimais.

  Laba diena, nuginčyti testamentą yra įmanoma - įstatymas suteikia tokią teisę. Tačiau ar tai įmanoma Jūsų atveju ir kokia yra tokio reikalavimo patenkinimo tikimybė būtų galima atsakyti tik po detalios visų aplinkybių ir Jūsų turimų įrodymų analizės. Todėl patartume dėl šio klausimo kreiptis į analogiškos patirties turintį advokatą.

 • Laba diena,noriu pasitart kur ir pas ka kreiptis,patiriu kart nuo karto psihologini smurta nuo vyro arba jo artimuju. Su vyru gyvenu 8metus,auginam 5 mazamecius vaikus,seimoje nieks neruko ir alkoholio nevartoja,bet 5kartus kai buvau pastojus vyras liepe daryt nestumo nutraukimus,vaiku nenorejo o dabar juos myli. Preis metus palaidojau savo mama,kuri man padejo auginant vaikus. Mamos mirtis man buvo netiketa ir didelis sokas,po kurio dar ir dabar sunkiai atsigaunu. Lauksiu Jusu atsakymo.Aciu. Pagarbiai.

  Laba diena, užsiregistruokite pas mus konsultacijai.

 • Laba diena,prasau patarkit ka daryti,kur kreiptis,turiu mama kuri gyvena pas mane ,jai viskas blogai ,niekaip neitinku,jai kur reikia isvaziuoti tai didziausias piktumas,prisigalvoja visokiu dalyku,jai 74metai,sunkiai serga yra dializuojama,isoperuota krutis,kiekviena diena,vis suranda kaip prikibti,2metus gyveno pas mano sese,ten ir buvo blogai,kur man kreiptis nes gyvenimas tampa kosmaras,bijau net garsiai kalbeti savo namuose.

  Laba diena, turite ieškoti ryšio mama sprendžiant šiuos nesutarimus. Jeigu nepavyksta susikalbėti galite kreiptis pagalbos į specialistus ar artimuosius.

 • Sveiki. Kol gyvenau su tevais, pastoviai patyriau emocini smurta is tevo puses. Syki buvo trenkta i veida be priezasties. Buvo daug kraujo. Tuo metu nesupratau, kad mano situacija buvo kazkuo neiprasta palyginus su normaliom seimom, niekam nesiskundziau. Dabar man 25 metai, is namu issikrausciau kai buvo 18. Kenciu nuo sunkios depresijos, kuria labai sunku gydyti, turiu nerimo sutrikimu ir mano gyvenimas niekada nebuvo emociskai/psuchologiskai kokybiskas.Tik dabar pradedu suprasti kame to priezastis ir tik dabar apmascius namu situacija, suprantu jog pries mane buvo smurtauta. Noriu teisybes. Ar imanoma po laiko kreptis i policija? Praejo jau 7 metai nuo namu palikimo. Kokiu veiksmu galeciau imtis, jeigu is viso ka nors del to galima butu daryti? Aciu

  Laba, pagal Jūsų aprašymą, teisiškai nematau realių galimybių imtis kažkokių veiksmų, kuriais būtų galima pasiekti racionalių rezultatų. Neturite realių įrodymų apie patirtą žalą ar Jūsų atžvilgiu atliktus nusikalstamus veiksmus. Taip pat praleisti senaties terminai kreiptis dėl žalos atlyginimo (jeigu kalbame apie civilinę teiseną). Taigi teisiškai nupasakotos aplinkybės nėra labai palankios pradėti bylą. Juolabiau, man neteko girdėti, kad teisiniai ginčai prisidėtų prie besibylinėjančių žmonių sveikatos gerinimo. Garantuotai bet kokie teisiniai veiksmai iš Jūsų pareikalaus tik dar daugiau sveikatos ir nervų - nekalbant apie pinigus. Jeigu kalbu neįtikinamai, pabendraukite su bylose dalyvavusiais žmonėmis - neabejoju jog jie patvirtins mano teiginius. Todėl nemanau, jog Jūsų padėtyje imtis bylinėtis būtų tinkamiausias sprendimas.

 • Sveiki,labai prasau patarkit ka daryti...Su vyru gyvenome uzsienyje ir stateme nama sau Lietuvoje uosvio vardu.Dabar grizome i Lietuva gyventi ir norime nama persirasyti ant saves.Jei uosvis nama perasys ant vyro vardo ar skyrybu atveju as turesiu kokia teisia i nama.Kaip pasielgti butu geriausia?Aciu

  Laba diena, turite būti itin atidi ir apdairi, nes vyro uošviui perrašius (turbūt turėjote omenyje padovanojus) namą vyrui, Jūs turėsite rimtų teisinių problemų reikalaudama teisių į šį namą. Jeigu vyro tėtis padovanos namą vyrui, tai taps jo asmenine nuosavybe. Ir taip nutikus jūs turėtumėte nedelsiant kreiptis į teismą ir ginčyti šį sandorį. O tai nebūtų paprastas įrodinėjimo procesas ir byla būtų sudėtinga. Kad viso to nereikėtų, turite užsitikrinti, kad namas būtų padovanotas ne vyrui, o jums abiems. Tokiu būdu namas taps abiejų sutuoktinių bendroji jungtinė nuosavybė ir į jį skyrybų atveju turėsite tokias pačias teises kaip ir vyras

 • Su vyru pasistateme nama,bet reikejo tuo metu uzregistruoti jo motinos vardu.Po 20 metu tapau neigali turiu 1grupe tada vyras paliko mane del kitos moters.Pries 2 metus issiskyreme,turta pasidalinom bendru sutarimu be teismo.Nama jis paliko man ir 2 musu pilnameciams vaikams.Name gyvenu as ir sunus su seima.kaip galiu issireikalauti man priklausancia dali teisiskai,nes nama jau norim parduot.

  Laba diena, jeigu namas yra vis dar (praėjus 20 metų) užrašytas ant anytos ir nutraukdami santuoką su vyru to namo nedalinote (apie jį nėra užsiminta nei sutartyje dėl santuokos nutraukimo, nei teismo sprendime nutraukti jūsų santuoką), tuomet turite vienintelį kelią - susitarti gražiuoju su anyta, kad ji padovanotų namą Jums "atgal". Jeigu vis dėl to namas buvo padalintas santuokos nutraukimo metu ir šiuo metu jis priklauso jums ir dviems jūsų vaikams (t. y. visi trys esate namo bendrasavininkai), tuomet savo nuosavybės teises į namo dalį galite realizuoti visais įstatymais leidžiamais būdais pagal savo pačios norus: 1. Kartu parduoti namą ir pasidalinti pinigus 2. Parduoti savo namo dalį bendrasavininkams ar kitiems asmenims.

 • Labadiena,su draugu gyvenom 6 metus dabar esame nebekartu , turime nama mano vardu kam namas priklauso.

  Laba diena, sugyventinių įgytas turtas, nors ir įregistruotas tik vieno sugyventinio vardu, ir (ar) nesant sugyventinių rašytinio susitarimo dėl šio turto įgyjimo bendrojon nuosavybėn, gali būti teismo tvarka pripažintas sugyventinių bendrąja daline nuosavybe. Ši taisyklė gali būti taikoma net ir tuo atveju, kai turtas (pvz., namas) įgytas tik už vieno sugyventinio vardu paimtą paskolą, jeigu įrodoma, jog ir kitas sugyventinis mokėjo įmokas paskolai padengti ir (ar) kitaip prisidėjo prie turto sukūrimo, pagerinimo, išlaikymo (pvz., darydamas buto remontą, pirkdamas baldus, mokėdamas mokesčius už komunalines paslaugas ir kt.).

 • laba diena norejau paklausti su vyru norim issiskirti ,gyvename name ,kuri jis noridalintis,o as nenoriu nes noriu jame gyventi vaiku neturim.Noriu paklausti ar imanoma jai uzrasyciau savo dali dukrai kuri turi 6 metu anuka ir vyras nebegales nieko padaryti.?aciu!

  Laba diena, santuokoje įgytas turtas yra bendras šeimos turtas, jeigu jūs su vyru esate atsidalinę namą, tuomet galite savo dalį perrašyti dukrai, jei ne reikalingas jūsų sutuoktinio sutikimas. Ar jūs užrašysit dalį namo dukrai ar jis bus jūsų vardu, tai nieko nekeičia, kita dalis priklauso jūsų sutuoktiniui.

 • Laba diena, as su klausimu givenu anglijoi su viru kaip reikia elgtis Kai viras neskiria vaikai pinigu islaikau as pati o jo pinigai ira tik jo saskaitoi o saskaitos pin niekas nezino as pati dirbanti tai galima sakiti viska ir islaikau :)

  Laba diena, tėvams nesutariant dėl nepilnamečio vaiko išlaikymo, galima kreiptis į teismą dėl išlaikymo (alimentų) priteisimo nebūtinai skyrybų atveju. Išlaikymas gali būti priteistas ir gyvenant santuokoje.Vaikų ir tėvų asmeniniams ir turtiniams santykiams taikoma vaiko nuolatinės gyvenamosios vietos valstybės teisė. Kadangi vaiko gyvenamoji vieta yra D. Britanijoje, dėl vaiko išlaikymo turite kreiptis ne į Lietuvos, o vaiko gyvenamosios šalies institucijas. Ar tai bus teismas ar kita institucija, pakomentuoti negaliu - turite šiuo klausimu teirautis toje valstybėje.

 • prasau pagalbos ir patarimo. Po 10 metu santuokos issiskyriau su vyru. Skyrybos ivyko pries 4 metus, priezastis - vyro darbas uzsienyje, tarpusavio nesupratimas, smurtas.Buta su diziule paskola padalino pusiau, kuriame gyvenu su dviem vaikais. Po teismo ir imokas uz paskola padalino pusiau, taciau sutarem, kd as islaikau buta, jis-paskola moka.BET: dabart.situacija tokia, kad ex terorizuoja psichologiskai iki siol, as negaliu gyventi savo asmeninio gyvenimo, kadangi gryzdamas i Lietuva atvaziuoja neva tai pas vaikus ir ;apsigyvena; bute. Siuo metu isvis atsikrauste i buta ir gyvena kartu, motyvuodamas kad moka kredita. Buto mokescius ir kitas islaidas apmoku as viena pati.Savo grasinanciuose laiskuose raso kad kuo greiciau pradeciau moketi paskola (savo dali), deja nlb turiu is ko, mano alga minimali o dar kiek vaikam reikia... beje alimentus bent jau gaunu. O jei nemokesiu kredito paduos i teisma, anstoliams ir neva tai paaugus vaikams isprasys is buto. Patarkit kur kreiptis, ka daryti?? Absurdas kad po skyrybu ex tiesog atsikrausto ir gyvena, neva tai moka uz buta... pavargau nuo psichologinio smurto...

  Laba diena, deja Jūsų vyras elgiasi teisėtai, išskyrus moralinį spaudimą. Teismas padalino butą ir paskolą per pusę. Tai, kad Jūs žodžiu susitarėte kitaip, nepakeitė teismo sprendimo. Ir tai dar vienas pavyzdys, kaip yra rizikinga sudarinėti žodinius susitarimus, prieštaraujančius teisiškai galiojantiems susitarimams. Jūsų atveju vyras turi teisę gyventi bute (nes jam priklauso 1/2 buto), taip pat reikalauti iš Jūsų, kad mokėtumėte savo paskolos dalį bankui, nes jis iki šiol už Jus mokėjo Jūsų paskolos dalį. Todėl jis bet kada gali Jus paduoti į teismą dėl už Jus sumokėtos paskolos dalies priteisimo. Tuo tarpu Jūs galite pareikšti reikalavimą tik dėl pusės būtinųjų buto išlaikymo išlaidų (pvz. privalomų komunalinių mokesčių) priteisimo ir šis reikalavimas, palyginti su nemokėta paskola, spėju, bus gerokai menkesnis. Net vyro grasinimas ateityje Jus iškraustyti, sakyčiau, yra iš dalies pagrįstas. Nes jeigu jis ir toliau už Jus mokės Jūsų paskolos dalį, ir susikaupus didelė reikalavimo suma (pvz. 1/3 viso buto vertės), jis tiesiog kreipsis į teismą prašydamas priteisti skolą ir jei neturėsite kito turto, jis nukreips išieškojimą į Jums priklausančią 1/2 buto dalį. Kitaip tariant, jeigu nepradėsite mokėti paskolos dalies, vyras teisėtai galės bandyti atsiimti už Jus sumokėtą paskolos dalį ir Jums neturint kito turto, stengsis už skolą gauti buto dalį. Todėl tiek teisiškai (tiek ir morališkai) susidariusi situacija Jums yra itin nepalanki. Sprendžiant iš vyro veiksmų, abejoju ar pavyks įteisinti Jūsų žodinį susitarimą dėl to, kad Jūs mokate tik už buto išlaikymą, o jis visą paskolą. Jeigu netyčia vyras sutiktų, tuomet kreipkitės į teisininką dėl pagalbos įgyvendinat šią užduotį. Jeigu nesutinka, tuomet turite suprasti sekančius dalykus: 1) jeigu norite išsaugoti savo 1/2 buto, privalote mokėti paskolos dalį už butą 2) net Jums ir pradėjus mokėti savo paskolos dalį, vyras bet kada galės kreiptis į teismą dėl iki šiol už Jus mokėtos paskolos dalies priteisimo. Jeigu norite toliau nemokėti paskolos, galite užsiimti pasyvią poziciją ir laukti, kol vyras pats kreipsis į teismą, atliks visas procedūras, nukreips išieškojimą į Jūsų buto dalį, ją parduos, pats nupirks ir kt. Priklausomai nuo buto vertės ir likusios paskolos dydžio, galbūt Jums liks kažkiek pinigų. Tačiau jeigu Jums jau dabar nėra malonu taip gyventi, turbūt kad pasyvi pozicija nėra išeitis. Jeigu negalite mokėti savo paskolos dalies ir Jums nebe priimtina gyventi tame bute, racionalus sprendimas būtų parduoti butą. Jūsų buto dalį gali įsigyti vyras (pvz. sumokant dalimis) arba galite sutarti kartu parduoti butą, o už jį gautą sumą grąžinti kreditą, taip pat grąžinti vyrui už Jus sumokėtą paskolos dalį ir galbūt liks pinigų tolimesniam pragyvenimui (jeigu pardavinėsite buto dalį vyrui, nepamirškite pardavimo forminti pas notarą). Vyrui nesutinkant parduoti savo buto dalies, tačiau sutinkant, kad būtų parduota Jūsų dalis, galite kreiptis į notarą dėl buto atidalinimo ir butą atidalinus, pardavinėti Jums priklausančią buto dalį. Šioje situacijoje yra ne vienas teisiškai įmanomas sprendimas - tiek turint vyro pritarimą, tiek ne. Jeigu apsispręsite dėl konkretaus pasirinkimo, galėsime pakonsultuoti dėl jo įgyvendinimo.

 • Mes 4metus kaip susituokę turim bendra butą ir vieną vaiką bendra, o aš dar turiu iš kitos santuokos vaiką. Aš šiuo metu nedirbu, nes neseniai baigėsi motinystės atostogos ir už pirmą vaiką ne gaunu elementų (neranda jį užsienyje). Ar jis skirdamas turės į vaiko globą? Jis man grasina, kad prisiteis vaiką ir jam turėsiu elementus duoti, nes aš neturiu pajamų.o jei pradėčiau dirbti ir tik puse etato arba net išvykčiau pas tėvus laikinai gyventi ar būtu didesnės galimybės, kad globa atitektu man?

  Laba diena, sunku atsakyti, kiekvienas atvejis yra individualus. Teismas vertina visus pateiktus įrodymus, aplinkybes ir pan. Pradėti dirbti būtų teisingas žingsnis.

 • Sveiki. Gyventu su sugyventiniu (nesusituoke). Kartu jau 5 metai. Turim nuosavą buta (ilga istorija). Turim du mažamečius vaikus. Mūsų santykiai pašliję, tiesą pasakiusi su žmogumi aplamai neįmanoma susikalbėti. Trumpai apie esamą situaciją: 3 metus žmogus neturėjo jokio darbo (t.y. bandė įsidaryti vienoje srytyje). Viena turėjau išlaikyti visą šeimą. Jo pareiškimas – turiu jam padėti, turiu išlaikyti. Sako, kad sukurs verslą ir tada man „padės“... jau matau, koks jis būsimas „verslininkas“. Nuolatos pykomės dėl jo nedarbo. Šiuo metu dirba (nes buvo priverstas), bet aplamai nepatenkintas, kad turi dirbti. Namuose aš prižiūriu vaikus ir tuo pačiu dirbu, nes nežinia, kada vėl gali išeiti iš darbo. Jis – nesmurtaujantis. Bet namuose jaučiu labai didelę psichologinę įtampą. Sakymas, kad aš turiu išlaikyti šeimą, aš daugiau uždirbu, turiu ir daugiau mokėti. Vaikus myli, užsiima su jais tik tiek kiek nori. Net negaliu paprašyti, kad pasaugotų vaikus bent porą klausimų (didžiulis nepasitenkinimas) – šio dalyko paprašau tik kartą per mėnesį. Negaliu net pas tevus nuvažiuoti... Neturiu teisės net pagalvoti apie išėjimą gyventi su vaikais atskirai... pasak jo man atsirūgs. Jaučiu psichologinį spaudimą. Šiuo metu, matau, kad ir jam pašliję nervai...kalbasi vienas, nuolatos bumba... bijau, kad nesusisuktu protelis ir kad mums nieko nepadarytų.... Jau situacija tokia, kad noriu skirtis su juo. Bet kaip taip padaryti? Kur kreiptis, kad ramiai būtų galima išeiti? Kokios mano teisės iki oficialių skyrybų? Jis man neleis išeiti su vaikais....

  Laba diena, visų pirma, jeigu gyvenate nesusituokę, jokių oficialių skyrybų tarp Jūsų ir Jūsų sugyventinio būti negali. Teisiškai Jūsų nesieja jokie tarpusavio šeimyniniai santykiai, todėl teisiškai galite jam nieko nesakiusi išsikraustyti kur panorėjusi ir kada panorėjusi. Jeigu jis trukdys, fiziškai kels grėsmę, kvieskite policiją. Vieninteliai Jus siejantys subjektai yra vaikai. Dėl jų turėsite susitarti su vyru. Nepavykus susitarti gražiuoju, ginčą dėl vaikų gyvenamosios vietos ir bendravimo tvarkos su jais nustatymo, turės spręsti teismas. Kaip geriau elgtis vaikų atžvilgiu išsikraustymo proceso metu, galite pasikonsultuoti su savo gyvenamosios vietos vaiko teisių apsaugos tarnyba.

 • laba vakara norejau paklausti tokiu klausimu ar patarimo....as susituokiau su vyru 2016 09 24d. 25 diena gryzom namo is sodybos jis uztate lombarde savo vestuvini zieda kad pavartotu su darugais narkotiniu medziagu as jam neleidau iseiti is namu jis mane sumuse ir iskviete greitaja pagalba kad mane isvestu nuvezus i ligonine pastebejo kad mano ranka yra perpjauta vyras pasake kad as zudziausi niekas manes daugiau nieko neklause visi ziurejo i mane kaip i savizude po 3valandu paprasiau kad iskviestu policija buvau isgerus bet rami surase pareiskima akivaizdziai buvau sumusta. nuveze i psihijatrine ligonine po 48val. isleido po keliu dienu vyras iskrido i anglija nezinau nei ko nei kur jis. noriu skirtis bet nepraejo metai o tik du menesei nepilni apdukcijos neisiemiau o del pareiskimo nezinau ar jis yra ar jis kaskur dingo nuotrauku turiu kad buvau sumusta psichijatrine ligonine manau taipat patvirtintu.nera bendru vaiku yra pries vedybines ir po vedybines sutartys kad jo turtas jo turtas mano turtas mano turtas ir.t.t. ar man laukti metus ir poto maldauti taikei isiskirti ar pradeti skirybas vieno is sutuoktinio kaltes? beje man sake mano vyras kad buvo neistikimas ir ta moteris laukesi galimai nuo jo bet tai tik zodziai as nesurasiu tos moters zinau tik tiek kad gyvena dainavos jajone kaune ir yra narkomane.kaip man greiciau isiskirti?

  Laba diena, galite teikti teismui prašymą nutraukti santuoką, jei ji faktiškai iširo dėl kito sutuoktinio kaltės. CK nustatyta, kad sutuoktinis pripažįstamas kaltu dėl santuokos iširimo, jeigu jis iš esmės pažeidė savo kaip sutuoktinio pareigas, numatytas šeimos teisės normomis, ir dėl to bendras sutuoktinių gyvenimas tapo negalimas. Reikalauti nutraukti santuoką dėl sutuoktinio kaltės galima neatsižvelgiant į tai, kiek laiko praėję nuo santuokos sudarymo, todėl nutraukiant santuoką šiuo pagrindu gyvenimo santuokoje trukmė nėra svarbi. Sutuoktinis, kuriam pareikštas ieškinys dėl santuokos nutraukimo, gali prieštarauti dėl savo kaltės ir nurodyti faktų, patvirtinančių, kad santuoka iširo dėl ieškovo kaltės. Teismas, atsižvelgdamas į bylos aplinkybes, gali pripažinti, kad santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės. Pripažinus, kad santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės, atsiranda tos pačios pasekmės, kaip ir nutraukus santuoką sutuoktinių bendru sutikimu.

 • Sveiki norėjau paklausti ką daryti jei turiu valdingą motina kuri nenori gražiuoju leisti man pačiai rūpintis savo vaiku kuri pastovei mane menkina ir žemina. Kuri nuteikinėja mano vaiką prieš mane. Jin įsivaizduoja kad mano dukra yra jos vaikas ir kaip leido man suprasti nori ją pasisavinti. Nežinau ką daryti, jai išaaiškinti neišeina gražiuoju kad atstotu nuo manęs ir mano vaiko visalaiką visur kišasi ir taipogi kiša savo nereikalinga nuomone nori kad šokinėčiau palei jos dūdelę. aš negaliu su ja gyvent nežinau kur kreiptis ir ką daryt kad apribot savo motinos elgesį. esu pakankamai suaaugus kad galėčiau pati viena rūpintis savo vaiku.

  Laba diena, užsiregistruokite pas mus konsultacijai. 837340027