Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Sveiki, su buvusiu vyru bylinėjamės dėl vaiko išlaikymo, bet net teisme negalim normaliai tartis nes visur dalyvauja buvusio vyro sesuo su savo vyru, mėto komentarus kokie mes su vaiku nevykeliai ir pan. tai gniuždo ir mane ir mano vaiką (sūnui 18metų) bet jis net prieit prie tėvo ir ramiai pasikalbėt negali, o nuolat girdi pašaipas ir nuolatinį kišimąsi. Ar mes galim rašyt policijoj pareiškimą dėl psichologinio smurto, nes sūnus nors ir suaugęs bet tiesiog pravirksta nuo tų replikų.Gal policija tiesiog tuos žmones perspėtų kad taip elgtis negalima, nes net teisėja turi nuolat juos raminti.

  Laba diena, policijoj pareiškimą galite rašyti, tačiau jūsų atveju tai būtų viešosios tvarkos pažeidimas, garbės ir orumo įžeidimas(nes, kaip supratom jūsų teismo posėdis yra viešas). Be to, tas, kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, patyčiomis arba vandališkais veiksmais demonstruoja nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir tuo sutrikdo visuomenės rimtį ar tvarką, gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų pagal baudžiamąjį kodeksą. Paprastai visais atvejais nukentėjusiajam asmeniui taip pat yra priteisiamas neturtinės žalos atlyginimas. Tai pat jūs galite kelti klausimą(pasitarę su savo advokatu)kad, jūsų teismo posėdžiai būtų uždari. Visuose teismuose bylos nagrinėjamos viešai. Motyvuota teismo nutartimi teismo posėdis gali būti uždaras – žmogaus asmeninio ar šeiminio gyvenimo slaptumui apsaugoti, taip pat kai viešai nagrinėjama byla gali atskleisti valstybės, tarnybos, profesinę ar komercinę paslaptį arba kai teismas imasi priemonių šalims sutaikyti. Tik tada kyla klausimas ar jūsų buvusio vyro sesuo su vyru dalyvauja kaip liudininkai, ar tiesiog lankosi pasinaudodami viešo posėdžio teise.

 • laba diena,esu nepilnamete man dar tik 16metu turiu vaika 5menesiu ir esu susituokusi,bet noriu skirtis su vyru nes nebematau bendro gyvenimo kartu toliau,ar gali buti taip kad vaikas atiteks vyrui?nes visalaika sulaukiu grasinimu kad atims vaika ir nebematysiu,sako kad viska gali pinigai su pinigais padarys taip kad as vaiko neturesiu,ir kad jokiu teisiu i vaika dabar neturiu,ir kad lemia kur yra registruotas vaikas,ar taip gali buti? labai bijau netekti vaikelio :( aciu.

  Laba diena, visų pirma vaiko registracija yra ten kur mamos ir tai nieko nelemia. Šiuo atveju vyras galimai nori jus įbauginti, taip negali būti, kad jums bus apribotos teisės į vaiką. Teismas spręsdamas su kuo liks gyventi vaikas gali atsižvelgti į pajamas, gyvenamąjį būstą, tačiau kiekvienas atvejis yra individualus. Užsiregistruokite pas mus teisininko konsultacijai, reikalinga išsamesnė informaciją apie jūsų situaciją.

 • Laba diena, kaip elgtis, jei asmens duomenys (asmens kodas) pateko 5 svetimas rankas? Kaip apsidrausti, kad su juo nebus atlikta jokių neleistinų veiksmų.

  Laba diena, visų pirma klausimas kaip jis ten pateko, ar buvo išgautas neteisėtai ar kitu keliu. Trūksta informacijos.

 • Sveiki, patarkit ka daryti, vyras kiekv dieną mane žemina, vadina paciais baisiausiais žodžiais, sako kad as su vyrais,,,ir t.t Nori išvaryti is namų kadangi namą pirko ne savo o anytos vardu, tai atejusi anyta irgi kolioja visokiais zodziais, liepia nesdintis is jos namo. Dukra studentė irgi labai pergyvena, praso manes kad kuo greiciau iseitume is namu, nes istatymiskai mum jie nepriklauso Noriu rasyti i policiją pareiskimą kad vyras naudoja pries mane ir dukra psichologini smurtą, bet bijau kad bus tada dar blogiau. Iseiti nera kur, nebent kas labai pigiai isnuomotu busta, nes dar yra paimta paskola musus abieju vardu. teisininkai sako kad mano situacija beviltiska, nebezinau kaip toliau gyventi, ka daryti, prasau patarimo.

  Laba diena, užsiregistruokite pas mus į konsultaciją.

 • Sveiki, patarkit prašau, ar galiu teismo metu prašyti teismo, kad, kai sūnus atostogauja pas mane (savaitę, 10 d., 1 mėn), aš nesiųsčiau motinai alimentų? Moku periodinėmis įmokomis kas mėn. po 175 eurus.Ačiū.Pagarbiai,Raimondas

  Laba diena, geriausias variantas,jei tai būtų jūsų su sūnaus motina susitarimas, o teismo metu jūs galite reikšti visus savo reikalavimus, į kiekvieną atvejį yra atsižvelgiama individualiai.

 • Sveiki.Su vyru skirybu procese, kuris neuzilgo pasibaigs, issiskirsim.Bet butas bendras,gyvenam kartu.Kur galima kreiptis del moralinio smurto?Prie dveju nepilnameciu vaiku jis mane zemina su savo nesveiku pavydu.Megsta isgerti(del to ir skiriames)Dirbu paromis viesbuti ir kiekviena pamaina rasineja man zinutes,kad as ten su kaskuo naktim bunu.Daeina iki absurdo, tikrina el.pasta,soc. tinklus mano ir t.t. Negali rasti nieko ir nervinasi del to.Negali suprasti kad jau mes nebekartu.Vaikai moraliskai traumoti.Padekit prasau!

  Laba diena, užsiregistruokite pas mus konsultacijai.

 • Laba diena,tevas mane zemina,vadina negraziai,veja is namu,gyvenu jo namuose su savo dviems vaikais,psichologiskai jauciuos zlugdoma,iseit neturiu kur su vaikais,gal patartumet ka daryt?aciu Jums

  Laba diena, kaip supratome jums reikalinga gyvenamoji vieta, kreipkitės Kauno rajono socialinių paslaugų centro Skyrius Krizių Centras Vytauto g. 68, 53259 Garliava Kauno r. sav. Tel.: 8 37 551241 El. p. krz.centras@gmail.com Psichologo ir teisininko konsultacijai galite registruotis pas mus.

 • Sveiki, yra pažįstama mergina, kuri niekaip negali išbristi iš melo ir alkoholio, tad norėtųsi jai padėti. Gal patartumėte, ko griebtis tokiu atveju. Ji pripažįsta meluojanti tik tokiu atveju, jei tu ją priremi prie sienos, tačiau jau savaime aišku, kad kažko reikalaudamas nieko nepasieksi,ji greičiausiai viską neigs. Tad įdomu ar įmanoma kažkaip jai pagelbėti, kad ji pasuktų teisingu keliu, jos nespaudžiant,gal yra koks psichologinis metodas, kad būtų galima paveikti žmogų susimąstyti apie savo gyvenimą ir tolesnę jo raidą.Laukiu, bet kokių jūsų pasiūlumų, ačiū.

  Laba diena, visų pirma mergina turi pati norėti keistis ir ieškoti sau pagalbos, jūsų noro jai padėti neužtenka. Galite pasiūlyti draugei kreiptis į mūsų centrą pagalbos.

 • DEL ALIMENTU. Laba diena, gal suteiktumet informacijos drl alimentu? Nuo pirmo draugo turiu dukra. Issiskirem kai buvau 3 -am nestumo menesi, nes jis buvo alkogolikas. Isvikau i uzsieni. Dukrai gimus daviau savo pavarde. Lietuvoje isemus gimimo liudejima tevo neirasinejau, ksd nebutu problemmu del isvikimo i uzsieni su vaiku. Ejo metai. Vaikas kelis metus buvo lietuvoje su mano mama del vaiko sergimo aplinkybiu.tariamas tevas tik nuo kokiu 3-ju metu kartais ja pasiteiraudavo. Kai ji paaugo, kokiu 5,6 metu pradejo ja imt kartais dienai pas save. Karta dave ant mokyklos knygu. Karta nupirko kaskokiu rubeliu.vaikui dabar 9 metai. Zodziu tai ka dave per jos metus gslima suskaiciuot ant pirstu. Apie metus esu grizus i lietuva.turiu antra vaika nuo kito, kuriam 7 metai. Su to vaiko tevu irgi nesigavo ir jis moka alimentus. Dbr esu stovinti birzoje, nedirbsnti ir besilaukisntri trecio vaikelio mama su dabartiniu draugu. Noriu paduot ant alimentu pirmo vaiko teva, kuris niekada nesirupino ir nepadedavo.ar tureciau turet kokiu kliuciu teismuose del paskiriamu alimentu? Ar butinas pripazinimas (dnr) jai to nereikalauja tevas? Ar geresnis mokamas ar nemoksmas advokatas? Kiek laiko viskas uztrunka ir ar butinas mano buvimas? Ar as skaitaus negalimti islaikyti jai nedirbu? Gyventi kur turim, pagal dokumentus turiu maziau turto negu istikruju. Turim savo nsma ir vaiksi savo kambarius. Esam pedantiski ir neapskurde.gal kaskas neaisku,rasykit atsakysiu. Aciu labai uz betkokia informacija.

  Laba diena, kreipiantis į teismą, dėl vaiko išlaikymo priteisimo, vaiko tėvas turi būti pripažinęs tėvystę. Jei jis to nesutinka padaryti, pirmiausiai jūs turite kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo.

 • musu seima kazkoke moteris jau kelis metus terorizuoja ,izeidineja dergia vaikus mane vyra kur kreiptis nes policijai paprasciausiai neidomu pareiskima esu parasiusi

  Laba diena, šiuo atveju tik policija gali jums padėti. Rašant policijoje pareiškimą, dėl moters veiksmų, reikėtų turėti įrodymus apie šią veiką(video, foto medžiagą, sms).

 • Laba diena. Su sugywentiniu gywenom 6metus, turim 2 vaikus, vienai mergaitei bus 3metukai o antrai puse metuku. Jis mane palieka. As neturiu jokiu pajamu nieko,butas nomuojamas neturesiu nei nuomos uz ka moket. Jei nerasiu gyvenamos vietos pas ka prisiglaust su vaikais,ka man daryt kur man kreiptis?

  Laba diena, kreipkitės: Vytauto g. 68, 53259 Garliava, Kauno r., tel. 8 37 551241, el. p. krz.centras@gmail.com Ežero g. 23, 47166 Kauno m., tel. 8 37 328195, el. p. centras@kaunorspc.lt

 • Sveiki,kaip protingai issiskirti turint busto paskola? kada galima parduoti busta paemus paskola nemokant gpm? gal labiau apsimoka parduoti busta esant santuokoje, perkelti likusia paskolos dali ir nusipirkti du mazesnius bustus, o tik po to skirtis?ka patartumet, kad nenukenteti finansiskai. Busto paskola ememe inese puse busto vertes savo lesomis ir puse is banko skolinomes.

  Laba diena, koks variantas jums būtų finansiškai palankiausias mes negalime atsakyti. Pasikonsultuokite, su jūsų paskolą kuruojančiu, banko atstovu.

 • Sveiki, turiu beveik 40metu sese, kuri niekur nedirba, praktiskai niekuom nesidomi. Darbo neiesko, motyvuoja, kad nieko neras, nepadirbs, nes turi stuburo isvarza ir skauda nugara.Darbingumo lygis nustatytas 80%. Del gydymo irgi nieko nedaro, jokiu mankstu ar pratimu. Turi virsvorio. Sedi namie ir internete zaidzia zaidimus. Istisa diena prie kompiuterio. Pradejus kalbet apie darba supyksta ir nebendrauja kuri laika. Kaip galima jai padeti? Buta islaiko ir maistui pinigu duoda tetis. Bet pats labai nervuojasi ir nezino ka bedaryt.

  Laba diena, Jūsų sesuo yra suaugęs žmogus, todėl pati priima sprendimus, kaip jai gyventi, o šiuo atveju akivaizdu suteiktos sąlygos, kad pačiai nereikia rūpintis savęs, būsto išlaikymu, todėl ji pasirinko jai patogiausią variantą. Su šeimos nariais turite spręsti šį klausimą. Galite seserį užregistruoti pas mus konsultacijai.

 • Sveiki, esu 27 metu istekejusi moteris. Turiu du 3-ju metu vaikus. Panasiai tiek ir su vyru esam susituoke. Problema ta kad vyras jau du metai intensyviai girtauja kai pasiekia tam tikra riba ima smurtauti tiek fiziskai tiek psichologiskai. Stiprus smurtas ivyksta tada kai stengiuosi nuo sios situacijos vaikus nuo vyro atriboti, nes vos pastovintis ant koju ima nesaugiai su jais zaisti ir jei kas nepatinka baudzia juos. Bejegiskumas vienu metu verte net galvoti apie pasitraukima is gyvenimo. Vyras neislaiko musu turi daugiau baudu ir skolu. Pati esu dirbanti gerai apmokama darba turiu ir dideliu paskolu kurios buvo imamos tam kad galeciau sukurti namuose vaikams saugu silta stoga virs galvos. Noriu skirtis deje tokiu atveju man tektu mesti darba yklimtume skolose ir vaikams nebegaleciau suteikti geresniu gyvenimo salygu. As neturiu tevu kurie kol dirbu galetu priziureti mano vaikus, o jie lanko darzeli. Jei su vyru isiskirciau net manau elementu negauciau, nes jam visiskai nerupi jo dabartines skolos taigi gal galetumet patarti nuo ko man pradeti. As pati nemanau kad, sis procesas truks viena diena tai gali trukti menesiu menesius o tai neleistu man ir vaikam normaliai gyventi tai gali ivaryti dar viena psichologini luzy su kuriuo as jau truputi susitvarkiau. Taigi gal galetumet patarti kaip netraumuojant saves ir vaiku iveikti artejantcia krize. Aciu

  Laba diena, pirmiausiai turite pradėti nuo, kad tuo metu kai vyras prieš jus ar vaikus smurtauja iškviestumėte policijos pareigūnus. Nes šiuo metu jūsų vaikai ir jūs gyvenate nesaugioje aplinkoje. Dėl kitų klausimų galite užsiregistruoti pas mus į konsultaciją.

 • Sveiki. Zmona pasiule pagyventi atskirai. Sako nebera jausmu noriu susigaudyti savyje ir man padaryti ta pati. Priezastys, konfliktai, vaikui (2,5 metu) klimatas seimoje blogas, jis traumuojasi. Skyrybu prasymo nepadave. As savo bendravime, elgesyje matau daug klaidu, nuosirdziai noriu pasikeisti, susigrazinti musu santykius. Uzsirasiau pas psichoterapeuta. Ar pabuvimas atskirai kaip tik neisaldys musu krizes ir ar tai realiai gali padeti? Dekoju Jums.

  Laba diena, norint išsaugoti šeimą abu sutuoktiniai turi ieškoti pagalbos, pats pagyvenimo atskirai procesas nesprendžia šeimoje esančių problemų.

 • Sveiki.Negaliu sudėti gluosto,po konflikto su kaimyne. Sakyčiau,švelniai pasakyta konfliktas.. Jau ketverti metai gyvename šiame name, lygiai tiek vyksta karas. Kame slypi konflikto paslaptis nesuvokių. Į mėnesį bent porą kartų turi prisikabinti. Namas senas, be patogumų. Lauke vadens kolonėlė,bei tualetas. Visa tai priklauso keturiems butams. O ši persona visą laiką grasino, kad neleis naudotis tualetu,mat kadaise prie rusų valdžios ji daugiausiai prisidėjusi jo statybai. O mes nuomininkai. Kai nešdavau pilti srutas koliojosi, grasino užrakinti, kadangi greitai prisipyldo. O kur pilti? Į gatvę negalima, bauda.Kai atvažiuoja valymo mašina mokame visi pagal nustatytą plotą, deja mūsų būtas didžiausias. Jei aš iškviesdavau valymo mašiną suderindavau su visais kaimynais, ji bumbėdavo,kad dar nelaikas. Na o šiandien, didžioji grasinimų vykdymo diena.Atvažiavo mašina išvalė tualetą, Kvietė ji,nepasitarusi su kaimynais. Nieko nesakiau,maniau išvalė ir tiek to. Rakinų duris,o ji įkandin pradėjo koliotis su grasinimais,kad ji šiandien užrakins ir neleis naudotis. Nesuprantu jos elgesio. Kodėl būtent mane pasirinko terorizuoti, prie pat jos būto gyvena pijokai jiems nieko nesako, nes ten visas dienas praleidžia jos sūnus. Grįžau iš darbo, kaip tarė taip ir padarė,pakabino spyną,rakto man neduoda,o tiems pijokėliams davė. Kur kreiptis?,kaip ja nuraminti? Nesinorisi išei į kiemą, nei malkų,nei skalbinių padžiauti.galima būtų daug papasakoti, jos iškrėstų logikai nesuvokiamų veiksmų...

  Laba diena, kreipkitės pagal savo gyvenamąją vietą į policijos komisariato apylinkės inspektorių.

 • Sveiki, norėčiau pasiteirauti jei rasyciau pareiškimą, kad mano sesės vaikinas 28 metu Švedijoje 2015m liepos mwnesi Išlauže mano kambario duris ir puolė mane davė tiesiai i nosį iš kumščio už nieką gerai kad kiti greit ji nutempė nuo manęs, nosis kraujavo pilnai 4valandas o skaudejo nosį visa savaite o prieš visa šitą įvykį kalbėdavo jei norim mirties mirsim mum su draugu. Norėčiau sužinoti kas jam butu? Kokia bausme?

  Laba diena, negalime atsakyti kokia bausmė jam būtų skirta, parašius pareiškimą į šį klausimą gali atsakyti tik teisėsaugos pareigūnai, kurie gavę jūsų pareiškimą, apklausę jus, sesės vaikiną surinkę visą info spręs ar pradėti ikiteisminį tyrimą.

 • Sveiki. Man yra 17metu, turiu broli 18m, kuris nuolatos mane terorizuoja. Grasina sumusti, izeidineja, skaudina, nuolatos neduoda ramybes. Esu silpnu nervu zmogus, bet nuolatos stengiuosi nekreipti demesio, bet tokiu atveju jis tik isivaziuoja. Grasina sugriauti gyvenima ir stengesi tai padaryti. Tevai dirba Palangoje. Savaite buna joje ir savaite namie. Taip visuomet. Kai nera tevu, baisu buti namuose. Kai tevai yra namie jis panasiai elgesi taip ir su tevais. Tetis jam nuolaidziauja visuomet, o kai pasiskundziu teciui del brolio, tetis sako nekreipti demesio, neprovokuoti ir viska sustato taip lyg del visko kalta as. Bet mama kuri mato kaip yra is tiesu bando paaiskinti teciui kad negintu brolio, bet teciui nemotais. Mama bando kalbetis bet tik blogiau. Brolis pradeda rekti ant mamos ir ja izeidineja.Dar vienas pastovus liudininkas visu veiksmu - mano draugas. Jis mane pastumejo imtis veiksmu. Ka daryti su tokiu gyvuliu? Daugiau taip gyventi nebedaliu. Man jau nebepakeliamas toks psichologinis smurtas.

  Laba diena, jūsų atvejį mes priskirtume smurtui artimoje aplinkoje(Smurtas-veikimu ar neveikimu asmeniui daromas tyčinis fizinis, psichinis, seksualinis, ekonominis ar kitas poveikis, dėl kurio asmuo patiria fizinę, materialinę ar neturtinę žalą).Sprendimą kaip jums pasielgti priimti turite jūs. Pats geriausias variantas būtų, jei šią problemą išspręstumėte šeimos rate, jūs esate nepilnametė, tėvai turėtų prisiimti didesnę atsakomybę dėl jūsų su broliu problemų. Tai pat jūs galite kviesti policiją, įvykio metu, kai brolis jums grasina, atvykus pareigūnams įvardinti konkrečius grasinimus, pasakyti, kad jums baisu su juo likti vienuose namuose, tai pat draugas šiuo atveju būtų liudininkas. Tikimės, kad šią problemą išspręsite šeimos rate ir tėvai atsižvelgs į jūsų skundus.

 • Siuvimo imone sugadino mano patiketa daikta. Vartotoju teises nustate, kad zala yra padaryta ir pavede susitarti graziuoju abiems salims (turiu isvadas). Zodinio susitarimo metu buvo sutarta, kad imone atlygins palto verte, kadangi jis buvo naujas, ir atiduos paslaugos suteikimo islaidas (kadangi paslauga buvo atlikta netinkamai). Pokalbio metu grieztai atsisakiau perleisti/parduoti jiems savo turima turta (palta). Jie sutiko atlyginti nuostolius ir paprase mano saskaitos. Gavau pavedima su komentaru “uz palta”. Nuo to laiko mane terorizuoja, reikalauja atnesti jiems palta (nes jie ji “nupirko”). Is ju teisininko gavau grasinima teismu del zodinio susitarimo “nesilaikymo”.Ka man daryti?Ar grazinusi pinigus vis dar tureciau teise reikalauti zalos atlyginimo pasiliekant palta?

  Laba diena, visus susitarimus reikia įforminti raštiškai, nes jūsų atveju siuvykla pinigus pervedė su apsidraudimu(" už palta"). Tačiau frazę tai pat galima interpretuoti įvairiai, nes nenurodyta ar grąžinta suma yra už palto sugadinimą, ar sugadinimą/pirkimą.Tai pat abejotina ar kažkokią juridinę galią gali turėti žodinis susitarimas, nes jis nebuvo įrašinėjamas, protokoluojamas, nėra aišku kas buvo susitarta. Siūlytume dar kartą susisiekti su vartotojų teisėmis, dėl susitarimo nesilaikymo.

 • laba diena,Ka patarti tokiam zmogui kuris nori nuzudyti kita zmogu?

  Laba diena, tokiam žmogui jūs turėtumėte pasakyti kokios pasekmės( bausmė) jo laukia už nusikaltimą, tai pat kiek jis skausmo tokiu veiksmu sukels ir abiejų žmonių artimiesiems. Patarkite, kad problemas, konfliktus galima išspręsti ir kitais būdais, nesiimant nusikalstamos veikos už kurią yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Sprendimas visada yra, tik reikia dėti geranoriškas pastangas jam rasti. Tai pat jeigu jūs matote, kad to žmogaus ketinimai yra tikrai rimti ir jis gali šią nusikalstamą veiką įvykdyti, privalote apie tai informuoti policiją ir asmenį, kuriam ši grėsmė kyla ir taip užkirsti kelią nusikaltimui. Įvykus nepataisomam dalis atsakomybės liks jums, kad žinant apie planuojamą nusikaltimą nesiėmėte jokių veiksmų, kad tai neįvyktų. Informuojant apie ketinimus, šiuo veiksmu jūs padėsite ir vienam, kitam žmogui.

 • laba diena ka daryt 4 vaiku motina grasina pasmaukti ir t,t

  Laba diena, kreipkitės į policiją, parašykite pareiškimą dėl grasinimo nužudyti. Geriausiai tai padaryti iškarto po grasinimų, turint įrodymų ar liudininkų.

 • laba diena.patarkit ka daryti suo atvejiu. gyvenau su vyru ir dvien vaikais. viena diena jis susirinko savo daiktus ir paliko mus,po keliu dienu pasake kad nori skyrtis nemao del ko mum gyventi kartu .turime skolu bet as neturiu is ko jas atiduoti gyvenu pas mociute su dviem vaikais 6metu berniuku ir 7 men mergyte mano pajamos per menesy 240e . nezinau ka man tolau daryti kur kreiptis pagalbos viskam sutvarkyti

  Laba diena, trūksta informacijos ar jūsų vyras jau padavė teismui prašymą dėl skyrybų ar jūs tai darysite? Jei vyras išėjo ir paliko jus likimo valiai, galite kreiptis į teismą dėl išlaikymo vaikams priteisimo iš jūsų sutuoktinio. Tai pat parašius prašymą skirtis galima laikinosiose apsaugos priemonėse prašyti vyro teikti išlaikymą vaikams iki teismo sprendimo. Jeigu skolos įgytos santuokos metu, tai ir įsipareigojimai jas grąžinti yra abiejų sutuoktinių, skyrybų atveju jie tai pat lieka abiems sutuoktiniams, jei patys nesutarsite kitaip.

 • Laba diena,Noriu paklausti. Prieš metus mano sugyventinis nupirko butą. Prieš tai septynis metus gyvenome pas mano tėvus. Turiu savo vaiką iš pirmos santukos ir turime bendrą 4 metų berniuką. Sugyventinis paliko mus, bet mes kol kas gyvename tam bute. Sugyventinis moka paskolą. Aš su vaikais nesame registruoti tam bute. Kartu pragyvenome devynis metus. Noriu sužinoti visas galimas grėsmes ir kaip man apdisaugoti. Jis kaip ir sutinka kad likčiau tame bute,bet maža kas.Gal galime kokią sutartį pasirašyti. Visus komunalinius mokesčius moku aš. Ačiū lauksiu atsakymo

  Laba diena, norint save apsisaugoti būtų tikslinga pasirašyti sutartį, tačiau klausimas kokia forma, nes butas šiuo metu su kreditu. Užsiregistruokite pas mus teisininko konsultacijai. Juozapavičiaus pr. 77, Kaunas Tel. nr..: 8 37 340027 Mob. tel. nr.: 8 679 31930

 • Laba diena, turiu didele problema po tevu mirtie liko butas vaikams, brolis, sesuo ir as priiemem palikima bet nepasidalinom kuris kampas kam,as nenoriu savo dalies, bet nei vienas nesutinka nei pirkti, nei kad padovanociau. As negyvenu Lietuvoje brolis tam bute gyvena, nemoka mokesciu, skolos auga. Pdekit kaip as galiu atsikratyti savo dalies? Ar galiu padovanoti savo dali valstybei?

  Laba diena, kreipkitės šiuo klausimų, pagal gyvenamąją vietą, į miesto savivaldybę, ten suteiks jums visą informaciją.

 • Laba diena, norejau pasiteirauti jeigu aš draugauju su panele ir panelės mama mane užrašė pas psichologe be mano sutikimo. Ar ji gali taip Elgtis ar ne?? Paimti svetima žmogų ir užrašyti. Aš suprantu aš neprivalau tenai eiti bet man idomu ar žmogus gali savivaliauti ?

  Laba diena, manytume, kad jūsų draugės mama jus registravo pas specialistą turėdama tik gerus ketinimus, galbūt jums reikėtų su ja pasikalbėti ir sužinoti kokias problemas jumyse ji įžvelgė. Nepriimkite visko negatyviai, išklausykite žmogų, o ar jums eiti ar ne į konsultaciją sprendžiate jūs pats.

 • Sveiki. Norejau paklaust ar yra kokios galimybes darbovieteje rodyt kad turiu vaika kuris yra zmonos ir turi zmonos mergautine pavarde.mano pavardes vaikas neturi. Su buvusiu vyru zmona issiskyre,per teisma atsisake tevystes ir jokiu elementu nemoka. Vaika auginu jau 4 metai.

  Laba diena, jums reiktų įsivaikinti žmonos vaiką, tada darbovietėje galite nurodyti kaip savo vaiką.

 • laba diena ,su zmona issiskyre 25m bet gyvename kartu jos nuosavam name .esu registruotas taip pat 25metus ,ar galeciau prisiteisti sau kambari.

  Laba diena, tai yra jūsų žmonai priklausanti nuosavybė, jūs gyvenate ne santuokoje, jūs negalite pretenduoti į jai priklausantį būstą.

 • sveiki, norėjau paklaust patarimo. prieš pora metu mes su tėčiu buvom neišskyriami , vaziuodavom visur , kalbėdavomes . Bet kai jis susipažino su moterim tapo kitoks niekur nebeidavom , visas pasaulis pradėjo suktis aplink ją , mano nuomone tapo nebesvarbi , kai po metu gimė dvinukai jiems , aš pradėjau jaustis svetima šioje šeimoje , tėtis nebendrauja , kartais net bijau ka nors pasakyt , geriau praeinu tylomis ,kad man nieko nesakytu , nežinau turiu didžiuli pykti ant vaiku ypač ant mergaitės ,nors žinau kad jie nekalti .jis jiems šypsuojasi visados o man nieko , kartais kalbu tai su pamotė , bet jei vienodai , pinigai svarbus daugiau jai ir juos vaikai nei mano problema kurios negaliu išsprest jau du metus su puse vis dar kenčiu,ka man daryt liko 4 menesiai iki 18 , turiu didžiuli nora baigt 12 klasė ir išvaziuoti iš čia .Gal galit man patart dėkui.

  Laba diena, mūsų patarimas būtų kalbėtis su tėčiu apie jus neraminančius dalykus, išsakyti visa tai jam, nes jis to nežino, kaip jūs jaučiatės, kad trūksta jo dėmesio. Pasiūlykite kažką nuveikti tik jums dviese, kažkur nueiti ir tada pasikalbėkit.

 • Sveiki, jeigu vyras po skyrybų butą užrašo vaikui (8 metai vaikui), ar reikalui esant tėvas gali atimti tą užrašytą butą iš vaiko?

  Laba diena Nepilnamečių vaikų turto tvarkymas Turtą, kuris yra nepilnamečių vaikų nuosavybė, tvarko jų tėvai uzufrukto teisėmis. Tai reiškia, kad tėvai neturi nuosavybės teisės į jų vaikui priklausantį turtą, tačiau jie gali naudoti tokį turtą ir gauti iš jo vaisius, produkciją ir pajamas. Pažymėtina, kad tėvų uzufrukto teise valdomas turtas negali būti įkeistas, parduotas ar kitokiu būdu perleistas ar suvaržytas, iš jo taip pat negali būti išieškoma. Tėvai savo nepilnamečiam vaikui priklausantį turtą tvarko bendru sutarimu. Kilus ginčams, bet kuris iš jų turi teisę kreiptis į teismą su prašymu nustatyti turto valdymo tvarką. Jeigu tėvai ar vienas iš jų netinkamai tvarko savo nepilnamečio vaiko turtą, darydami žalą jo turtiniams interesams, valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija arba prokuroras turi teisę kreiptis į teismą ir prašyti nušalinti tėvus nuo nepilnamečiui priklausančio turto tvarkymo. Jeigu tam yra pagrindas, teismas nušalina tėvus nuo jų nepilnamečio vaiko turto tvarkymo, panaikina uzufrukto teisę bei nepilnamečiui priklausančio turto administratoriumi skiria kitą asmenį. Nušalinimo pagrindams išnykus, teismas gali leisti tėvams toliau tvarkyti jų nepilnamečių vaikų turtą uzufrukto teisėmis. Tėvų pareigos tvarkant nepilnamečių vaikų turtą Kaip jau minėta, tėvai privalo tvarkyti savo nepilnamečių vaikų turtą, remdamiesi išimtinai tik vaikų interesais. Pajamas ir vaisius, gaunamus iš nepilnamečiui priklausančio turto, tėvai gali naudoti šeimos reikmėms, atsižvelgdami į vaiko interesus. Svarbu pažymėti, kad nepilnamečio vaiko turtą tvarkantys tėvai neturi teisės tiesiogiai ar per tarpininkus įsigyti savo nuosavybėn šio turto ar teisių į jį. Ši nuostata taip pat taikoma parduodant nepilnamečio turtą ar teises į jį varžytynėse. Ieškinį dėl tokių sandorių pripažinimo negaliojančiais gali pareikšti vaikas ar jo įpėdiniai. Įstatymai nustato tam tikrus apribojimus tėvams, kai šie sudaro sandorius, susijusius su nepilnamečio vaiko turtu. Tam tikrais atvejais, norėdami atlikti veiksmus susijusius su vaikui priklausančiu turtu, tėvai turi gauti teismo leidimą. Pavyzdžiui, norėdami parduoti nepilnamečiui vaikui priklausantį nekilnojamąjį turtą. Teismo leidimo reikia ir palikimui priimti arba jo atsisakyti, investuoti vaiko lėšas bei kitais įstatymų nustatytais atvejais. Nepilnamečio vaiko tėvams draudžiama sudaryti reikalavimo perleidimo sutartį, pagal kurią jie įgytų reikalavimo teisę į savo nepilnamečio vaiko turtą ar jo teises. Tačiau kai kuriais atvejais taikoma išimtis iš bendrosios taisyklės, draudžiančios tam pačiam asmeniui atstovauti abiems sandorio šalims. Pavyzdžiui, kai tėvai dovanoja savo nepilnamečiui vaikui butą, jie patys gali pasirašyti dovanojimo sutartį tiek savo, tiek vaiko vardu.

 • Laba diena Mes su vyru išsiskyrėme. Turėjome 2 kambarių būtą.Pasidalinome po 1 kambarį , už patarnavimus mokame atskirai kiekvienas už savo kambarį. Vyras labai geriantis niekur nedirba,gauna išankstinę pensiją susirado geriančią moteriškę.Išėjo gyventi pas ją perrašė adresą, kad už 1 kambario mokesčius atneštų į jos būto pašto dėžutę. Dabar kalbiną vyrą, kad susituoktų su ja. Savo 2 kambarių būtą padovanojo sūnui.Ir dabar iš manęs juokiasi, kad vyro mirties atveju jinai turės galimybės pretenduoti į vyro 1 kambarį. Turime 3 pilnamečius vaikus.

  Laba diena, galimybę pretenduoti į vyro dalį ji turėtų tuo atveju, jei būtų surašytas testamentas, kuriame būtų nurodyta, kad jai paliekamas kambarys, jūsų bendros nuosavybės teise priklausančiame bute. Jei testamento nebus, paveldėtojai yra jūsų vaikai, nes sutuoktinei paveldėjimo teise gali atitekti tik santuokoje įgytas turtas.