Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Laba diena,esu 5vaikuciu mama ir noriu paklaust vaiku psihologo patarimo kaip man padet vyriausiam sunui,kuraim siuo metu yra6,3metu. Sunus pagal savo amziu nekelba,kaip turetu kalbet jo bendraamziai,pas ka besikreipciau,tai nieks nezino kas jam. NUveziau i klinikas atlikt genetini tyrima,laukiam atsakymo.Vaikas yra uzsispyres,uzdaras,niekuo nesidomi isskyrus deliones,filmukais. Klausa tikrinta,girdi,neurologo nustatyta specifiniai raidos sutrikimai. Jei galit patarkit kaip ji auklet ir kaip jam padet? Dekui uz informacija.

  laba diena, Tikiuosi, kad jūsų pastangos ir medicininiai tyrimai padės išsiaiškinti dėl kokios priežasties sūnus nekalba. Mūsų vaikų psichologas gali tik patarti kaip su vaikučiu bendrauti. Psichologas dirbs šį penktadieni ir aš perduosiu jūsų laiškutį, kad susisiektu su jumis.

 • Laba diena,norejau paklaust teisininko patarimo,esu 5vaiku mama,savo mama palaidojau pries 1,5metu,praejus menesiui po mirties nuejau pas notare sutvarkyt paveldejimo dokumentus. Ji sutvarke,bet liko dokumentai pas ja ligi siol,nes tuo momentu neturejau reikiamos sumos sumoket uz atliktas paslaugas. Noriu paklaust,jei dabar kreipciausi pas ta pacia notare atsiimt sutvarkytus paveldejimo dokumentus,tai ar reiktu moket tik ta suma uz atlikta darba ar dar procentus uz tai,kad ilgai neatsiemiau dokumentu?Dekui uz informacija.

  Laba diena, šį klausimą gali atsakyti notarė, kuri tvarkė paveldėjimo dokumentus.

 • Labadiena mano vyrui vyksta iki teisminis tyimas (grasino girtas padegti) turime 2 mazus sunelius , mazajam vos 7 menesiai smurtas ne pirmas kartas bet vis atleisdavau .noriu skirtis taciau bijau nes gaunu vos 40 euru i menesi o vyras dirba gyvename name kuri meginame iteisinti (kaimynai trugdo) namo statybas ,pastate sienas ir stoga su pirma zmona o visa kita buvo baigta musu santuokoje ,Pati beveik su naslaite neta kam padeti ir vaikas per mazas gad galeciau db dirbt beto noriu likti gyventi tame name jei pasirisciau skyrybom bet koks butu teismo sprendimas gal is manes visai atimtu vaikus? Vyrui suo metu paskirta kardamoji priemone- nesiartinti prie namu.

  Laba diena, nutraukti santuoką galite tiek bendru sutarimu, tiek ir kreipiantis į teismą dėl sutuoktinio kaltės. Jei namas, kuriame gyvenate, priklauso Jūsų sutuoktiniui, tačiau buvo įrengtas Jūsų santuokos metu, tuomet nutraukdama santuoką galėsite reikalauti tam tikros kompensacijos. Taip pat tikėtina, jog teismas nustatys abiejų vaikų gyvenamąją vietą su Jumis, todėl iš vyro bus priteistas ir išlaikymas vaikams. Kadangi vyro pajamos yra ženkliai didesnės negu Jūsų, galėsite teismo reikalauti priteisti iš vyro didesnę išlaikymo dalį vaikams. Taip pat galėsite prašyti teismo nustatyti uzufruktą - teisę Jums kartu su vaikais gyventi vyrui priklausančiame name iki tol, kol vaikas taps pilnamečiu. Jeigu neturite lėšų samdytis advokato, kreipkitės į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą, kad Jums būtų suteiktas valstybės apmokamas advokatas.

 • Laba diena,prašau Jūsų patarimo. Mano ex draugas, su kuriuo jau gal kokie penki metai kaip neturiu nieko bendro, jis mane nuolat persekioja, nuolat mane ižeidinėja, šmeižia. Rašinėja nešvankias žinutes mano tėvams, sesei ir mano draugams. Galų gale šmeižia mane viešoje erdvėje, viešina mano foto su komentarais, jog esu prostitutė ir t.t. Gyvenu jau du metai Vokietijoje, prašau patarkite, kur turėčiau kreiptis, noriu duoti šį žmogų į teismą. Būčiau dėkinga už patarimą.LG

  Laba diena, turite du pasirinkimus, kaip ginti savo pažeistas teises. Galite teikti pareiškimą policijai dėl šmeižimo, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą savo buvusio draugo atžvilgiu arba duoti ieškinį teismui dėl savo garbės ir orumo gynimo, prašydama priteisti turtinę/neturtinę žalą bei patirtas bylinėjimosi išlaidas. Abi šios priemonės Jūsų atveju yra galimos, tačiau kuri bus efektyvesnė konkrečiu atveju - atsakyti sunku. Jeigu gyvenate užsienyje, pareiškimą adresuokite savo buvusio draugo gyvenamosios vietos policijos komisariatui arba apylinkės teismui - priklausomai kurį savo teisių gynimo būdą pasirinksite.

 • Laba diena,mes gyvenam 4 kambariu bute pas vyra motina. Cia jos nuosavibe,su vyru issyskirem 2016 gruodzio men. Sitam bute gyvenu 20 metu. Pas mus yra 2 vaikai ,vienam 19metu, kitam 15metu. po skyribu mes su vaikais likom gyventi, dabar vyras ex nori mus ismesti is buto. Sakikyt ar gali is mus ismest lauk su vaikais? Ar galiu su jo kovot? cia vaikui arti i mokykla ir man i darba.Pagarbiai, Bozena.

  Laba diena, Ttsiškai galima kovoti su vyru, tačiau situaciją komplikuoja tai, kad butas priklauso ne Jūsų buvusiam vyrui, o jo motinai. Todėl tokioje byloje būtų itin svarbi buto savininkės, t. y. Jūsų buvusio vyro motinos nuomonė ir pozicija ginčo klausimu. Mat jei butas priklausytų vyrui, galėtumėte kreiptis į teismą dėl uzufrukto nustatymo iki vaiko pilnametystės ir teismui patenkinus Jūsų reikalavimą, galėtumėte gyventi vyro bute iki kol vaikas sulauks pilnametystės. Šiuo atveju sudėtinga atsakyti dėl galimybės nusistatyti uzufruktą nežinant vyro motinos pozicijos. Iš kitos pusės, Jūsų vyras neturi jokios teisės Jūsų vyti iš savo motinos buto. Tą gali daryti tik Jūsų motina ar jos įgaliotinis. Kitaip tariant, šioje situacijoje santykiai klostosi tik tarp Jūsų ir buvusio vyro motinos, kuri yra buto savininkė. Todėl šiuo atveju vyras savo vardu negali Jums reikšti jokių pretenzijų.

 • Laba diena. Turiu motina, kuri visa gyvenima gere, lindo i skolas, gyveno tik sau ir buteliui. Nei as nei anukai jai niekada nerupejo. Dabar ji pasiligojusi jai butina slauga. Ar as dabar privalau ja rupintis, slaugyti ir islaikyti? Tokiu galimybiu tikrai neturiu, plius dar nuoskaudos ir neapykanta tokiam zmogui. Uzdirbu tik minimuma, dirbu daug po 15 valandu, pati turiu ir auginu tris vaikelius. Negi dabar turiu skriausti savo vaikus, aukoti savo sveikata, kad vykdyti pareiga motinai, kuri savo pareigas pragerusi?

  Laba diena, jeigu motina vengė vykdyti savo pareigas Jums, tuomet ir Jūs galite būti atleista nuo savo pareigų motinai. Jums nesutinkant teikti išlaikymo mamai, ji privalėtų kreiptis dėl to su ieškiniu į teismą, nes įstatymas numato bendrą pareigą pilnamečiams vaikams išlaikyti savo nedarbingus ir paramos reikalingus tėvus ir jais rūpintis. Tačiau įstatymas taip pat numato ir išimtį, jog teismas gali atleisti pilnamečius vaikus nuo pareigos išlaikyti savo nedarbingus tėvus, jeigu nustato, kad tėvai vengė atlikti savo pareigas nepilnamečiams vaikams. Tad jeigu motina imtų savo reikalavimo teisę reikšti teisme, Jūs, siekdama pasinaudoti įstatyme nurodyta išimtimi, privalėtumėte įrodyti, jog ir mama vengė vykdyti savo pareigas Jums, kai buvote nepilnametė.

 • Labas vakaras,reikia jūsų patarimo,pagalbos..Mes su vyru turime vieno kambario butą,uošviai dviejų,jie mums siūlo keistis butais darydami dovanojimus vienas kitam..iškilo klausimas jei mes dovanotą butą po kelių metų nusprestume parduoti,ar jie kaip buvę buto savininkai galėtų užginčyti pardavimą..bijome,kad dovanodami vienas kitam butus galime likti apgauti, į ka reikėtų atkreipti dėmesį kai daromas dovanojimas?Ačiū

  Laba diena, dovanojant svarbu, kad tai būtų dovana abiems sutuoktiniams, nes jeigu bus tik vienam iš sutuoktinių kitas neturės teisių į nuosavybę. Užginčyti gali tuo atveju, jeigu dovanojimo sutartyje bus nurodytos sąlygos(pvz.neparduoti kol vaikai nepilnamečiai ir pan.rūpintis asmeniu, kuris dovanoja) ir jūs jų nesilaikysite.

 • Laba diena,su vyru planuojame pirkti vieno kambario butą,tai sužinoję uošviai siūlo keistis butais,jie mums duoda dviejų kambarių,o mes jiems vieno kambario.Iškilo klausimas kaip geriau padaryti ar mes nuperkame iš jų už tą pačią kainą kiek kainuoja mūsų norimas vieno kambario butas,o už tą suma jie nusiperka sau kokį nori,ar geriau mums nusipirkti vieną kambarį,o tada daryti mainus?bijau,kad neapgautu,nes jie nėra geri žmonės,kiekvieną smulkmeną,ką kažkada padarė prikiša..mano nuomone išvis nesimainyti,bet vyras nori dėl vaiko,sako daugiau vietos būtų.Ačiū

  Laba diena, šiuo atveju jūs tarpusavyje turite suderinti sąlygas, variantus.

 • Laba diena, norėčiau paklausti. Man 20 metų mokausi trečiame kurse, gyvenu su vaikinu. Su tėvais nebendrauju. Ar yra galimybė man gauti socialinę pašalpą?

  Laba diena, kreipkitės į seniūniją pagal gyvenamąją vietą arba socialinės paramos skyrių.

 • LABAS VAKARAS.ACIU UZ ISSAMU ATSAKYMA, BET MAN REIKIA REALIOs KONRECIOS PAGALBOS, PATARIMO IR TINKAMO SPRENDIMO PRIEMIMO.SIAI dienai buves ex, kuris tebegyvea neva tai savo bute, grasina mane paduosiantis i teisma, ANSTOLIAMS kaip Jus ir rasete,,, Pradzioj siuo eiti i banka, teirautis del paskolos perrasymi, veliau pas notara. NoriuMano pozizija tokia..As noriu iseiti is buto, na sakykim susirasiu kur nuomotis.Vyras sutinka kad paskola perrrasysiu jam, o ka daryti su savo buto dalimi? As mastau ne jam , o vaikam uzrasyti. Kaip tai teisingai padaryti?Beje po kredito perrasymo, jis kaip iR leidzia toliau buti tame bute, kol pats susiras kur gyventi. Bet patys suprantate, kad as negaliu cia gyventi,psichologiskai nebepakeliu jis nepliks manes ramybeje, Nerimauju del vaiku, ar atidavus jam kredita ir perrasius savo dali, as neliksiu be nieko. Ta prasme ar nepaims vaiku is manes???Beje ar neisikis vaiku teises jei as pasak vyro pabloginsiu vaiku gyvenamas salygas...iseidama i nuomuojama buta, Bet as nebegaliu taip toliau gyventi, nebegaliu leisti buti zeminama vaiku akivaizdoje,Atsiprasau uz padrikas mintis... man tiesiog reikia normalios rimtos konsultacijos, ka daryti mano situacijoje.Gal butu imanoma su Jumis susitikti ir pasikonsultuoti gyvai? |Nes sioje situacijoje bijau padaryti blogus sprendimus...klausimu daug o atsakymu neturiu...aciu

  Laba diena, susisiekite su mumis užsiregistruoti teisininko konsultacijai.

 • sveiki, norejau paklausti ka daryti jai anstolis nuskaiciavo visa pasalpa tevystes? kurios jis negalejo nuskaiciuoti pagal cpk 739 straipsny. aciu

  Laba diena, taip kartais per klaidą būna. Reikia paskambinti į antstolio kontorą, viską padėjėjui paaiškinti. Jis turėtų neprieštarauti, Jums liepti parašyti prašymą, kad būtų grąžintos nepagrįstai nurašytos lėšos. Taip ir padarykite. Nepavykus išsiaiškinti gražiuoju, nustatyta tvarka galite skųsti antstolio veiksmus teismui.

 • Laba diena,Dekoju uz atsakyma buvusi sutuoktine atsisake Lietuvos pilietybes ir pasikeistusi kita pavarde nes susituoke su uzsenieciu ir jau 25 metus negyveno Lietuvoje. ji buvo susituokusi su manim santuokos metu tevai buvo privatizave buta.Ji niekados nebuvo registruota Siame bute.Ar po tokiu faktu ji vis dar gali pretenduoti I 1/3 buto Dali?Lauksiu jusu atsakymoDekoju

  Laba diena, pretenduoti į butą gali. Nes nei viena iš jūsų nurodytų aplinkybių (pilietybė, gyvenimas Lietuvoje, registracija bute) neįtakoja jūsų buvusios sutuoktinės galimų nuosavybės teisių į buto dalį. Nuosavybę į 1/3 buto dalį ji gali įgyti tik įstatymo numatytais pagrindais, pvz. paveldėdama, gaudama dovanų, santuokos metu perkant ir kt. Todėl norėdamas išsiaiškinti, ar buvusi sutuoktinė turi reikalavimo teisę į buto dalį, turite išsiaiškinti, kam butas priklausė, kokiais pagrindais nuosavybė į jį buvo perleidžiama nuo pat jūsų su buvusia sutuoktine santuokos sudarymo iki dabar.

 • Del finansiniu sunkumu nusprendziau parduoti buta .Taciau isliko problema ,nes buvusi sutuoktine kuriai pagal istatyma po skirybu priklauso 1/3 dalis isvyko i uzsieni ir jau 21 metus nesirupina- sita laikotarpi uz buto paslaugas ir remonto islaidas mokejau tik pats .Ar yra galimybe prissiteisti buta? Nes be jos parso buto neparduosiu o kur ji gyvena nezinau nera jokiu kontaktu,net nezinau kur jos ieskoti?ka daryti tokioje situacijoje?kur kreiptis pagalbos?

  Laba diena, galimybė prisiteisti butą yra. Visų pirma turite teikti ieškinį teismui dėl skolos už buto išlaikymą priteisimui iš buvusios sutuoktinės. Jeigu pavyks bylą išnagrinėti ir turėsite įsiteisėjusį teismo sprendimą, tuomet kreipsitės į anstolį ir sieksite, kad teismo sprendimas būtų įvykdytas iš buvusei sutuoktinei priklausančios 1/3 buto dalies. Taip pat galite bandyti kreiptis į teismą dėl buto atidalinimo ir prašyti jį atidalinti tokia tvarka: visą butą Jums, o 1/3 buto vertės kompensuoti buvusiai sutuoktinei. Abiem atvejais visų pirma patarčiau kreiptis į advokatą, kad jis padėtų pasirinkti tinkamesnį variantą ir atstovaudamas nagrinėjant bylą teisme.

 • Sveiki.Man 25 metai.Mano trumpame gyvenime Lietuvoje visuomet buvo sunku rasti darba gauti pastovaus darbo nepavyko.Atvykau pas pusbroli i Anglija ieskoti darbo.Neradau darbo. Po menesio mane pusbrolis ismete i gatve.Nusprendziau keliauti i kita miesta Southamptona pas mazai pazistama vyruka. Jau kuris laikas nerandu darbo. Man jis labai malonus, rodo demesi, pasipirso. Nepaisant to, man darbo rasti nepavyksta.Suprantu, kad jis visa gyvenima manes neislaikys.Taciau darbo nepavyksta gauti. Myliu ta zmogu, taciau be darbo negaliu likti. Gal kas patartu kur reikalingi darbuotojai, kur galetu patikimai kreiptis? Darbas butu tinkamas bet koks: fabrikai, valytoja ir pan.Mama siulo grizti i Lietuva ir gyventi pas ja.

  Laba diena, mes neturime informacijos apie laisvas darbo vietas Anglijoje.

 • Laba diena, su vaiko tevu pragyvenome daugiau nei 8 metus,jis pries mum bunant kartu pasieme paskola nusiirko buta,dabar skyybu metu veja is buto,ar turim mes kokiu teisiu?

  Laba diena, turtas, kuris yra vieno sutuoktinio asmeninė nuosavybė, gali būti teismo pripažintas sutuoktinių bendrąja jungtine nuosavybe, jeigu nustatoma, kad santuokos metu šis turtas buvo iš esmės pagerintas sutuoktinių bendromis lėšomis arba kito sutuoktinio lėšomis ar darbu (kapitalinis remontas, rekonstrukcija, pertvarkymas ir kita). Tai pat turite kreiptis į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, jei vaiko gyvenamoji vieta bus nustatyta su motina, šiai neturint kur gyventi, butu naudotis uzufrukto teise teismas gali priteisti jums, kol vaikui sukaks 18 metų.

 • Laba diena. As, mirus mano mamai, paveldejau pagal istatyma 3/8 buto, likusia dali paveldejo mamos vyras, man jis kaip ir svetimas zmogus, as neidukrinta. Uz buta reikia moketi kas menesi, as paskaiciuoju kiek man priklauso pagal kvadratura ir palieku pinigus, kad sumoketu uz buta, beje, bute as negyvenu ir niekuo nesinaudoju, o moku tik tai, kas skaiciuojama nuo kvadraturos. Mamos vyras prageria tuos pinigus ir uz buta nemoka, ka as galeciau tokiu atveju padaryti, kad nedingtu mano dalis buto? Man priklauso beveik 25 kvadratai ir net jei as pati mokesiu, tai mano pinigu neuzteks, kad padengti buto saskaitas. O gal as galiu parduoti savo buto dali, ka tokiu atveju man reiketu daryti, kur kreiptis? Labai jums aciu.

  Laba diena, už svetimo žmogaus skolas savo buto dalies tikrai neprarasite. Tačiau turite pasirūpinti, kad savo pareigas už buto dalį vykdytumėte tinkamai ir esant reikalaui galėtumėte tai įrodyti. Jūsų, kaip buto bendraturčio (tačiau nesinaudojančio butu) pareiga yra padengti būtinąsias buto išlaikymo išlaidas. Būtinosios išlaidos reiškia tas išlaidas, kurios nepriklauso nuo to, ar butu kas nors naudojasi, ar ne. Todėl tokių išlaidų kaip mokesčiai už vandenį, elektrą ir pan., kurie priklauso nuo faktinio suvartojimo, Jūs kompensuoti neprivalote, nes jais nesinaudojate. Jūs turite mokėti 3/8 tų išlaidų, kurios susidaro butu visiškai nesinaudojant, tačiau yra privalomos butui išlaikyti (pvz. paskola už buto įsigijimą, tam tikri komunaliniai mokesčiai ar pan.). Pabandykite susitarti su visais subjektais, kuriems reikia mokėti už butą - galbūt jie suteiks Jums galimybę mokėti už savo dalį tiesiogiai. Jeigu ne (jeigu bus liepta mokėti bendrai, t. y. faktinio naudotojo vardu), tuomet savo dalį mirusios mamos vyrui geriau mokėkite banko pavedimais arba grynaisiais pinigais, tačiau pasirašytinai. Kad turėtumėte įrodymus apie tai, kad už butą tvarkingai mokate. Savo buto dalį galite parduoti - tiek kitam buto bendrasavininkui (mamos vyrui), tiek ir bet kuriam kitam asmeniui, jeigu mamos vyras Jūsų dalies nesutinka pirkti. Yra keletas pasirinkimo variantų, kaip galima realizuoti savo buto dalį, tačiau dėl Jų turėtumėte konsultuotis su advokatu.

 • laba diena.Noreciau suzinot ka daryt tokioj situacijoje.Sugyventinis girtas ateme vaika ir issiveze pas save i naamus.Pasake jeigu bandisiu atvaziuot ir pasiimt vaika ar policija kviesiu ar isvis kazka darysiu tai suzalos mane mano tevus ir visi nama isdauzys.Nezinau ka tokioj situacijoj daryt.bijau del saves del artimuju ir labiausiai vaiko.

  Laba diena, trūksta informacijos, sugyventinis yra vaiko tėvas, tėvystė pripažinta? Dėl grasinimų jums ir artimiesiems, ir jeigu įžvelgiate grėsmę vaikiui būtinai kreipkitės į policiją.

 • Laba diena, norėjau Jūsų paklausti. Ką man daryti tokiu atveju? Kaip išgelbėti savo mama nuo sesers?Mama turėjo namą savo vardu, tai buvo jos nuosavybė. Kartu gyveno ir sesuo su vaiku, nes neturi savo būsto. Kadangi mama yra ligota, jai blogai su atmintim, geria vaistus,sesuo sugalvojo ją apgudrauti. Ji išprašė mamos, kad išsikeistų į kitą vietą, prišnekėjo labai gražiai.Ir reziumė gavosi, kad sesuo naują iškeistą butą užsirašė savo vardu kaip savo nuosavybę. Su ta sąlyga, kad ji mamos neišmes iš namų.Bet praėjus neilgam laikotarpiui, sesuo pasikeitė, būna, kad visai jos neprižiūri, vadina visaip negražiai ir mama nebegali pakęsti jos tokio elgesio ir nebenori gyventi su ja.Ar yra kažkokia galimybė mano mamai, kad susigrąžinti savo turtą per teismą? Gal galėčiau aš jai padėti, užprotestuoti tą turtą, kur mano sesuo nusipirko už mamos pinigus? Nes mama yra ligota, jai blogai su atmintim, viską greitai pamiršta. Visi poliklinikoje yra užrašai.Nežinau ką daryti man,nes mama pastoviai skambina man ir prašo pagalbos iš manęs.

  Laba diena,teisiškai galima ginčyti paties sudarytus sandorius, tačiau norint Jums atsakyti, ar verta pradėti bylą ir kokie yra šansai padėti Jūsų mamai, reiktų susipažinti su faktinėmis aplinkybėmis - įvertinti mamos pasirašytas sutartis, jos medicininę būklę ir pan. Iš to galima matyti, ar nepraleisti terminai kreiptis į teismą, kokios konkrečiai sutartys buvo sudarytos ir pan. Jeigu nuspręsite pradėti aiškintis šias aplinkybes, kreipkitės į mus arba pasirinktą advokatą.

 • Sveiki, kadangi neturiu su kuo pasikalbėti tai parašysiu čia, nors žinau kad niekas ir neskaitys, bet jausiuosi pasikalbejus. Taigi, gyvenu su sugyventiniu, esu jauna 23 metų ir turim dukrą 4 mėnesių :) bet aš jaučiuosi nevertinami, jaučiu kaip skęsta depresijos liūne, jaučiu, kad jeigu ne dukryte tai tikrai uzbaigciau savo gyvenimą... Vyras manęs negerbia, kas biski rėkia ant manęs ( tarkim neatneša kažko jo pasakytų metu nes tarkim tuo metu plaunu indus ar kažką panašaus) siuntinėja necenzūriniais žodžiais, vadina duche... Spardo ( tipo juokais)nevertina ( pvz.: ryt mano gimtadienis, šventės tikrai nenoriu, bet na nors kažkokio pastebejimo, o sugyventinis sako kad mano šventėms pinigų nėra, nes aš nesvarbi o jo šventei kita mėnesį pinigų jau tikrai bus) kai noriu išsipasakoti jam arba pasikalbėti apie tai tai jis mane išvadina zliumbike or išeina į kitą kambarį ir dar numeta tokia replika,, ble* kaip tu mane uzpisi

  Laba diena, šioje svetainėje visi laiškai yra perskaitomi. Mūsų gyvenimas yra mūsų pačių rankose, mūsų sprendimuose, todėl jeigu kažkas netenkina gyvenime mes ieškome sprendimų. Šį kartą siūlome ieškoti sprendimo su mūsų pagalba. Susisiekite su mumis telefonu ir užsiregistruokite konsultacijai.

 • atsiprasau uz sutrukdyma, yra beda, esam su vaiku deklaruoti vieno asmens bute, galima ivardinti kaip sugyventini, cia gyvenam beveik tris metus, ar gali jis paprastai ismesti ir isdeklaruoti is buto, eiti neturim kur?

  Laba diena, esate deklaruoti būste, kuris priklauso kitam asmeniui, todėl jis turi teise leisti ar neleisti gyventi kitiems asmenims savo nuosavybėje. Tiesiog kalbėkitės su būsto savininku, dėl leidimo ten gyventi kol rasite kitą gyvenamąją vietą.

 • Laba diena. Norejau Jusu pasiteirauti,ka daryt del mamos.kokia pagalba galetume gauti. Ji gyvena su vyru( musu tevu),jis istisai mama terorizuoja,girtas naudoja psichologini smurta,bei fizini. Baigia viska pragerti. Mama atsisako palikti tuos namus.jei db 58 metai

  Laba diena, padėti žmogui mes galime, tačiau tik tuomet kai jis sutinka pagalbą priimti. Kalbėkitės su mama, ir jei ji sutiks gauti pagalbą, mūsų centre teikiamos socialinio darbuotojo, teisininko, psichologo konsultacijos.

 • laba diena,turiu klausima.Mano buves vyras man nemokejo alimetu ir man pradejo moketi Vaiku Islaikimo Fonadas,ir poto mes isvaziavom gyventi i Vokietija ir man teko atisakiti situ pinigu.Vokietijoje man nemoka alimetus as turiu pazyma.Tad jeigu mes grisim vel i Lietuva mas bus sumoketa uz 2.5metu tie pinigai?kol mes negyvenom Lietuvoje.Aciu.

  Laba diena, šiuo klausimu kreipkitės Vaikų išlaikymo fondą.

 • laba diena Yra tokia situacija issiskyreme su buvusia zmona turim sunu 4.5 metuku. teismas nustate bendavimo su vaiku tvarka nes mama isvis nenorejo leisti bendrauti, o dabar nenori laikytis tvarkos kur galeciau kreiptis pagalbos apart vaiko teisiu?

  Laba diena, teismo sprendimą jūsų buvusi žmoną privalo vykdyti, jeigu nevykdoma galite kreiptis į teismą dėl vykdomojo rašto išdavimo, su juo pas antstolį.

 • Sveiki,gyvenu su vyru jau 13 metu ir supratau.kad neoakeliui.nes butelis yra svarbesnis uz seima. Pries 8 metus pavoge is manes auksa ir uzstate.taip jo sugrazinti nesugebejo. Su kiekvienais metais pradeda isgerineti daugiau ir praktiskai gali gerti vienas. Visa esme yra ta .kad noredama geresnio gyvenimo paemiau paskola automobiliui pirkti.kuri uzsirase vyras savo vardu.veliau perase automobili kaip uzstata paskolai man nezinsnt,sugedo automobilis vel paemiau paskola jo remontui savo vardu,paemiau telefona jam savo vardu. Dabar norint skirtis suprantu.kad lieku ant ledo su svetimom paskolom ir teismo islaidoms net neturiu pinigu.kad galeciau pradeti skyrybas. Auginu du vsikus mergaitei 12 metu,sunui 19 m (sunu vyras isivaikino). Myliu vyra .bet negaliu aukoti savo ir vaiku gyvenimo, nes nervai mano irgi jau istampyti,abu keliam raka viens pries kita . Patarkite,kur kreiptis,kad daryti? Kaip isspresti sias problemas. Aciu.

  Laba diena, jeigu jūs gaunat mažas pajamas kreipkitės nemokamos pirminės teisinės pagalbos, jums padės užpildytą prašymą dėl nemokamos antrinės teisinės pagalbos(dokumentų ruošimo ir advokato atstovavimo teisme). Taip galėsite pradėti skyrybų procesą, norėdama išvengti konfliktų ir smurto. Pirminė teisinė pagalba Kauno miesto gyventojams K. Donelaičio g. 33-1, Kaunas Tel. (8-37) 22 92 68

 • Laba diena. Situacija tokia: mama su savo vyru turejo buta, mirus mamai dalis buto atiteko man(mirusiosios dukrai) ir jos vyrui, kadangi testamento nebuvo, tai buta padalino pagal istatyma. Dabar mire mamos vyras, jis manes neisivaikines, jis turi 3 sunus, tai noreciau suzinoti ar man, priklausis nors kokia dalis buto ar tik paveldes jo vaikai? Aciu

  Laba diena, jeigu turtas ar jo dalis nebuvo palikta Jums testamentu, tuomet paveldint pagal įstatymą Jums dalis nepriklauso.

 • Sveiki,norejau paklausti ar teisinga? Jei dabartinis mano vyras,buvo paemes paskola buvusioje santuokoje namo remontui. Veliau issiskyre, teisme apie paskola nebuvo pamineta,o del vaiku elementu susitarta buvo zodziu, kad nepadavines, kadangi jis mokes paskolas.Deja buvusi persigalvojo ir padave elementams dabartini mano vyra, kad gautu socialines ismokas. Anksciau mokejo paskola, pablogejus finansinei padeciai sustojo moketi. Isidarbino tik puse etato,jo atlygimo uztenka tik elemntams, o isieskotoju paskolu grazinimui ne, tad jie prikibo prie manes esamos zmonos darbo uzmokescio ir padave i teisma kad teismas priteistu 1/2 mano darbo uzmokescio dalies paskoloms grazinti. Ar turi teise, jei tai paskola iki musu santuokos paimta?

  Laba diena, taip jie turi teisę, nes abiejų sutuoktinių gaunamos pajamos yra bendras jūsų turtas(aišku jeigu jūs nesate sudarė su sutuoktiniu prieš vedybinę sutartį, pagal kurią jūsų kiekvieno pajamos laikomos asmenine nuosavybe, tokiu atveju reiktų informuoti teismą).

 • ergaitei 11metų, sausi bus 12metų. šeima kartu negyveno nuo vaiko 9 mėn. amžiaus, jie buvo nesusituokę. vaiko tėvas tai mokejo tai nemokejo alimentus. mama dalį alimentų gavo iš vaiku išlaikymo fondo. Po tiek metų tėvas sugalvojo atlikti DNR tyrimą. Buvo nustatyta, kas jis ne biologinis tėvas, mama savanoriškai sutiko atlikti DNR irpo to teisme mama sutiko nutraukti tevyste.Dabar buves tevas reikalauja gražinti jo sumoketus vaikui alimentus, nors ir pats elgėsi neatsakingai ir laiku nesusitvarkė dokumentu, tik po mergaites gimimo puole tvarkytis išmokas ir pats išsiraše gimimo liudijimą, mamai dar gulint ligoninėje. Ar bus privaloma gražinti visus jo sumoketus alimentus, ar nera senaties termino ir abipuses atsakomybes

  Laba diena, buvęs vaiko tėvas turi kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo per tris metus nuo teismo nutarties, nuginčijusios jo tėvystę, įsiteisėjimo dienos. Jeigu ieškinys per šį laiką teismui bus pateiktas, vaiko tėvas turės teisę reikalauti visos jo suteikto išlaikymo sumos priteisimo. Atsakyti į klausimą, iš kurio asmens buvęs vaiko tėvas gali reikalauti išlaikymo priteisimo, nežinodamas bylos aplinkybių negaliu. Tėvystės nuginčijimo byloje turėjo būti nustatytas tikrasis vaiko tėvas, todėl spėju, jog ieškinys dėl žalos atlyginimo turėtų būti reiškiamas būtent šiam asmeniui - biologiniam vaiko tėvui, kurio tėvystę teismas pripažino tėvystės nuginčijimo byloje. Ši konsultacija yra bendrojo pobūdžio, suteikta nesusipažinus su Jūsų dokumentais, taigi nežinant tikslių ir svarbių aplinkybių visumos. Todėl norėdama gauti tikslesnės informacijos šiuo klausimu, pateikdama susijusius dokumentus kreipkitės konsultacijos į tokio pobūdžio bylose praktikuojantį advokatą.

 • Sveiki, norėjau pasiklausti , kiek dabar galima daugiausiai prisiteisti alimentų iš nedirbančio asmens?

  Laba diena, jei asmuo yra sveikas ir darbingo amžiaus ir norėdamas galėtų dirbti (ar parodyti gaunamas pajamas), taip pat jei kitų išlaikomų asmenų (pvz. kitų nepilnamečių vaikų) tas asmuo šiuo metu neturi, tuomet tikėtina, jog teismas gali priteisti pusę MMA, t. y. 190 Eur. Kaip matote, vadinamųjų alimentų dydį lemia byloje nustatytų aplinkybių visuma. Todėl atsakymas, kuris buvo pateiktas neišnagrinėjus Jūsų dokumentų ir visų susijusių aplinkybių, yra tik bendrojo pobūdžio.

 • Prasau patarti.su draugu gyvenam apie pusmety.turiu sunu is kitos santuokos.is pradziu buvo viskas gerai.bet dabar jis jo nekence,bara uz niekus,vadina visokiais zodziais,kaip daunas,lopas ir pan.vaikas yra jautrus,ir daznai jei kas nepasiseka verke,o tas sugyventiny erzina,ypac kai buna girtas,tada ir prasideda viskas.nekarta begom is namu del jo agragresijos.pats sako kad mane myli o vvaiko ne.ka daryti? Skirtis ar bandyt kazka keisti?

  Laba diena, sprendimas priklauso tik nuo jūsų, nes jūs suaugęs asmuo galite priimti sprendimus ir už save, ir už nepilnametį sūnų. Tik nuo jūsų sprendimo priklausys kokioje aplinkoje gyvensite jūs ir jūsų sūnus, jūsų kaip motinos pareiga apsaugoti vaiką nuo fiziškai ir psichologiškai nesaugios aplinkos. Keisti galima tuo atveju, kai du saugę žmonės priima tokį sprendimą ir abu turi tokį norą, kalbėkitės su savo draugu. Rekomenduotume užsiregistruoti pas mus į konsultaciją.

 • Laba diena noriu paklausti mama su teciu nebuvo issiskire,o jisai gyveno 16metu su kita moterim mes jo nemateme,mamai mirus tastamento neparase,o mes 2vaikai suauge esam,po mamos mirties tevas suzinojo ir sudare tastamenta savo moteriai,o neseniai ir tevas mire,kad paveldi ta dali kas tevui priklauso.toks klausimas,ar galime uzginciti,kad jai nieks neatitektu su yrodimais.

  Laba diena, nuginčyti testamentą yra įmanoma - įstatymas suteikia tokią teisę. Tačiau ar tai įmanoma Jūsų atveju ir kokia yra tokio reikalavimo patenkinimo tikimybė būtų galima atsakyti tik po detalios visų aplinkybių ir Jūsų turimų įrodymų analizės. Todėl patartume dėl šio klausimo kreiptis į analogiškos patirties turintį advokatą.