Laba diena, užsiregistruokite telefonu: 837340027 teisininko konsultacijai.
Laba diena, užsiregistruokite telefonu: 837340027 teisininko konsultacijai.
Laba diena, jeigu brolio vaikas nesikreips į notarą dėl palikimo priėmimo, o kreipsitės tik Jūs, tuomet tik Jūs ir paveldėsite mamos turtą - tiek savo, tiek ir brolio dalį. Jeigu brolio vaikas nespės per tris mėnesius po mamos mirties kreiptis į palikimo atsiradimo vietos notarą, Jums bus išduotas paveldėjimo teisės liudijimas, kuriame bus nurodyta, jog visą mamos turtą paveldėjote Jūs. Priimti palikimą yra teisė, o ne pareiga, todėl asmenys gali ir nepriiminėti palikimo.
Sveiki, Vienkartinė išmoka gimus vaikui išmokama nepriklausomai nuo to ar mama turi darbo stažą ar mokosi. Todėl vienkartinę išmoką vaikui gimus tikrai gausite.
Sveiki, tuo atveju jei susilauktumėte vaikelio o šeimos pajamos nepadidėtu,atsižvelgiant į padidėjusį išlaikomų šeimos narių skaičių, jūsų šeimos finansinė padėtis pablogėtu. Dėl šių aplinkybių vyras turi teisę kreiptis į teismą, kad būtu atsižvelgta į šias aplinkybes ir prašyti sumažinti mokamų elementų sumą.
Laba diena, mes nevertiname kitų institucijų darbo. Pakartotinis gimimo liudijimas išduodamas asmeniui, sulaukusiam 16 metų amžiaus, taip pat, nepriklausomai nuo asmens amžiaus, jo tėvams ir įtėviams. Globojamų asmenų pakartotiniai gimimo liudijimai išduodami jų globėjams ir rūpintojams, taip pat globos ir rūpybos institucijoms. Asmenys, norintys gauti pakartotinius liudijimus, kreipiasi į savo gyvenamosios vietos civilinės metrikacijos įstaigą arba į civilinės būklės akto įrašą įrašiusią civilinės metrikacijos įstaigą.
Laba diena, užsiregistruokite pas mus konsultacijai, A.Juozapavičiaus pr. 77, Kaunas
Laba diena, kaip supratom Jūsų dukros abi mokėjo įnašus už butą, tačiau jis yra registruotas jaunesnės dukros vardu? Tokiu atveju, siekiant apsaugoti kito bendraturčio interesus, tegu jaunesnė dukra parduoda butą (ar jai priklausančią buto dalį) už rinkos kainą vyresnei seseriai. Tokiu būdu sąžiningai perleisite turtą, kuriame galės toliau saugiai gyventi tiek anūkai, tiek Jūs patys. Tai galite spėti padaryti, jei dar nepradėtas ikiteisminis tyrimas jaunesnės dukros atžvilgiu ir jos turtui nėra pritaikytas areštas.
Laba diena, kreipkitės į savivaldybės (pagal deklaruotą gyvenamąją vietą) Socialinės paramos skyrių.
Laba diena, kreipkitės antrinės teisinės pagalbos pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą.
Laba diena, viskas lieka tai pat kaip nurodyta teismo sprendime.
Laba diena, taip gali, kreipkitės į notarą.
Laba diena, jūsų draugas yra namo savininkas ir tik jis vienas gali spręsti ką nori matyti savo nuosavybėje, ką nenori. Jo dukra neturi jokio teisinio pagrindo jus išmesti iš tėvui priklausančio namo. Jūs su draugu patys turite nuspręsti, kiek leisti jo dukrai įtakoti jūsų gyvenimą.
Laba diena, tiek norint nutraukti santuoką, tiek teistis dėl alimentų, tiek ir dėl būsto, kuris, kaip suprantu yra užsienyje, dalybų, Jums tektų kreiptis į tos užsienio šalies, kurioje gyvenate, teismus ir teisininkus, taigi ir vadovautis tos užsienio šalies įstatymais. Todėl Lietuvos Respublikos įstatymai turbūt Jums nebus neaktualūs. Tačiau jeigu neketinate nutraukinėti santuokos, o dokumentus dėl alimentų priteisimo jau pradėjote rengti, Jums nėra teisinių kliūčių toliau vienai vykdyti įsipareigojimus bankui ir grąžinti paskolą. Tik svarbu paminėti, jog jeigu nutrauksite santuoką ir toliau viena mokėsite solidarią (bendrą) paskolą, įgysite reikalavimo teisę į už vyrą sumokėtos paskolos dalį, kurią, priklausomai nuo dalies dydžio, namo vertės ir vyro mokumo, galbūt galėsite realizuoti įgydama vyrui priklausančią namo dalį. Atitinkamai, jeigu santuokos nenutraukinėsite, o toliau mokėsite bendrą paskolą, prisiteisti už vyrą sumokėtą paskolos dalį gali būti sudėtingiau (priklausomai nuo tos šalies, kurioje ėmėte paskolą, įstatymų).
Laba diena, visų pirma kyla klausimas ar teismas tvirtins tokią taikos sutartį, jog vietoje alimentų vaikams būtų perkamas būstas. Nes pagal galiojančią teismų praktiką, teismai prioritetiniu vaiko teisių užtikrinimo būdu laiko periodinėmis išmokomis mokamą išlaikymą, kuris suteiktų galimybę materialiai rūpintis vaikais iki pilnametystės, o ne perleidžiamą turtą, iš kurio Jūs tikėtinai negausite nuolatinių pajamų, reikalingų vaikams auginti. Tačiau galite teikti teismui tokią sutartį, nes kiekvieną atvejis yra vertinamas individualiai.
Laba diena, dėl patiriamo smurto skambinkite 112, bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, pritaikant kardomąją priemonę jam negyventi su jumis tuose pačiuose namuose, kol vyks ikiteisminis tyrimas ir bus priimtas sprendimas. Jeigu šiuo metu vyksta skyrybų procesas, teikite prašymą dėl būsto atidalinimo išmokant kompensaciją vienam iš savininkų.
Laba diena, Jūsų motina galėtų sudaryti buto nuomos sutartį su bet kuriuo asmeniu, jeigu ji sudarytų įgaliojimą, patvirtintą įkalinimo įstaigos vadovo, kuriuo įgaliotų kurį nors asmenį jos vardu veikti ir atlikti tam tikrus veiksmus, atitinkančius jos turtinius interesus, kurių tarpe galėtų būti ir jai priklausančio buto nuomos sutarties sudarymas. Tokiu atveju Jūs galite pasisiūlyti, kad mama sudarytų įgaliojimą Jūsų vardu, t. y. kad įgaliotų Jus atlikti visus reikiamus veiksmus, susijusius su mamai priklausančio buto priežiūra, įskaitant buto nuomos sutarties sudarymą. Tokiu būdu Jūs būsite įgaliotas asmuo sudarinėti ar nutraukinėti mamai priklausančio buto nuomos sutartis, atlikti kitus su buto valdymu ir naudojimu susijusius veiksmus, veiksite savo mamos vardu, todėl galėsite be baimės gyventi mamai priklausančiame bute. Galbūt tai neužkirs kelio draugui sudaryti nuomos sutartį su pačia mama, tačiau gerokai apsunkins tam galimybes.
Laba diena, atsakymas priklausys nuo to, ką laikysite pašaliniu asmeniu. Jeigu tai skolininko draugas, kaimynas ar šeimos narys, iš smalsumo panorėjęs gauti informaciją apie skolininko atžvilgiu vykdomas vykdomąsias bylas, tuomet antstolis tokiam asmeniui nesuteiks jokios informacijos, jeigu šis asmuo nepateiks notaro patvirtinto įgaliojimo gauti informaciją skolininko ar kito turinčio teisę gauti minėtą informaciją asmens vardu. Tačiau jeigu "pašalinis asmuo" yra byloje dalyvaujantis asmuo ir į bylą yra pateikiama ar išreikalaujama informacija apie skolininko turimus įsipareigojimus, tuomet toks asmuo turi teisę susipažinti su minėta bylos medžiaga. Taip pat antstoliai suteikia informaciją apie skolininko atžvilgiu vykdomas vykdomąsias bylas skolininko kreditoriams, turintiems teisę vykdyti išieškojimą to skolininko atžvilgiu. Beje, minėtiems asmenims antstolis pateiks informaciją ne apie faktinius skolininko turimus įsipareigojimus kreditoriams, o tik apie skolininko atžvilgiu vykdomas vykdomąsias bylas - t. y. tas skolas, kurias kreditoriau jau yra prisiteisę teismuose ir dėl jų pradėję vykdomąsias bylas.
Laba diena, yra būdas - susitarti. Jeigu patiems nepavyksta to padaryti, siūlau kreiptis į mediatorių ar kitą profesionalų tarpininką, padėsiantį rasti visiems tinkamą sprendimą. Nes teisiškai priversti kitą bendrasavininką išsikraustyti iš buto, ypač jeigu iš jo pusės dar nėra didžiulio įsiskolinimo, nematau realių galimybių.
Laba diena, reikia vengti bet kokių aplinkybių, kurios galėtų pakenkti geriausiems vaiko interesams (kad vaikas paliekamas nepriežiūroje, alkanas, pavojingose situacijose ir pan.). Vaikui turi būti užtikrintas saugumas, tinkama socialinė ir materialinė aplinka augti, vystytis ir pan. Taigi motina turi vengti bet kokių sąsaju su asocialaus asmens statusu - problemų su priklausomybėmis, nusikalstamomis veikomis, smurtu, stengtis dirbti. Tai yra labai gerai, kad motina su vaiku turi nuolatine gyvenamąją vietą. Iškilus ginčui, ji turėtų pateikti įrodymus, galinčius šią aplinkybę įrodyti (paprastai teikiamos nuomos sutartys, gyvenamosios vietos deklaracija). Tai, jog esate draugas, dar nereiškia jog Jūsų santykiai yra nuolatiniai ir tvirti - šią aplinkybę turėtumėte įrodinėti. Todėl dažnai motinos, neturinčios savo būsto, deklaruoja gyvenamąją vietą pas tėvus. Pajamos nėra lemiamas kriterijus, tačiau darbu geriau pasirūpinti, ypač dėl to, jog jau praėjo 2 metai po vaiko gimimo ir motina jau turėtų galėti pradėti dirbti. Priešingu atveju, turėsite teismui įrodyti kitus gaunamų pajamų šaltinius.
Laba diena, jeigu su sugyventine esate sudarę ir įregistravę santuoką (t. y. esate sutuoktiniai), tuomet teisme žmonai tektų pareiga įrodyti, jog pinigai, kuriais buvo mokama būsto paskola, yra jos asmeniniai. Mat įstatymas nustato prezumpciją (nuostatą), jog santuokos metu įgytos lėšos ir turtas yra bendras abiejų sutuoktinių turtas (CK 3.87 str.). Todėl teisme sutuoktinė norėdama patenkinti savo reikalavimą turėtų paneigti minėtą prezumpciją ir pateikti teismui tiesioginius įrodymus, patvirtinančius, jog mokėjo visą buto paskolą už savo asmeninius pinigus (gautus asmeniškai dovanų, įgytus iki santuokos ir įgytus kitais civilinio kodekso 3.89 str. nurodytais pagrindais). Teismai į tokių aplinkybių įrodinėjimą žiūri itin kritiškai, todėl Jūsų sutuoktinė galėtų tikėtis jai sėkmingo teismo sprendimo tik turėdama abejonių nekeliančius jos poziciją patvirtinančius įrodymus. Jeigu tokių nėra ar negali būti, galite laikyti sutuoktinės teiginius tik emocinio pobūdžio spaudimu, į kurį neverta kreipti dėmesio. Tačiau jeigu su savo sugyventine esate neįregistravę santuokos, o tik partnerystės pagrindais 13 metų gyvenate bendrą šeimyninį gyvenimą, tuomet įstatymas Jūsų partnerei suteikia teisę reikalauti iš Jūsų pusės už butą sumokėtos paskolos sumos, o Jums tektų pareiga įrodinėti, jog paskola buvo mokama iš bendrų lėšų.
Laba diena, jeigu išlaikymo skolų nėra ir ateityje nebus, tuomet vaikai iš dabartinės ar ankstesnės santuokos galės pretenduoti į įgyjamą turtą tik paveldėjimo pagrindais. Dėl turimų nepilnamečių vaikų jokių suvaržymų įsigyti turtui nėra. Turto pardavimui taip pat jokių apribojimų dėl nepilnamečio vaiko neturėtų kilti, jeigu notarui nebus pagrindo manyti, jog nepilnametis vaikas liks be gyvenamosios vietos - t. y. nedeklaruosite nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos naujai įsigytame sklype/name, o tuo metu jis turės nuolatinę gyvenamąją vietą (gali būti ir nuomojama) su savo mama, su kuria, kaip suprantu ir yra nustatyta jo gyvenamoji vieta.
Laba diena, taip jūs galite kreiptis į teismą dėl vaiko lankymo tvarkos nustatymo, kas užtikrintų jūsų ir vaiko bendravimą. Jūsų minimas faktas, kad žmona nesudaro sąlygų bendrauti su vaiku niekaip nesusijęs su alimentų mokėjimu, nes alimentus jūs mokate ne žmonos, o vaiko išlaikymui. Nepriklausomai nuo to ar bendraujate su vaiku, ar ne, jo poreikiai (maistui, aprangai, vaistams, pramogoms ir pan.)nedingsta.
Laba diena, santuokos nutraukimo byloje turto dalyboms esminės įtakos neturės aplinkybė, jog/jeigu teismas Jūsų santuoką nutrauks dėl Jūsų sutuoktinio kaltės. Geriausiu atveju Jums bus priteista piniginė kompensacija, kuri sieks kelis tūkstančius eurų. Todėl galvojant apie santuokos nutraukimo bylą patarčiau pradžioje dėti visas pastangas tai įgyvendinti bendru sutuoktinių sutartimu (sudarant sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių) ir tik visiškai nepavykus susitarti, kreiptis į teismą su ieškiniu dėl santuokos nutraukimo. Aplinkybė, jog būtent su Jumis bus nustatyta vaikų gyvenamoji vieta, taip pat nenulems turto dalybų. Taigi nei vaikai, nei vyro smurtas, nei jo žalingas gyvenimo būdas neįtakos turto dalybų. Manau, jog geriausiu atveju galėtumėte reikalauti kompensacijos už iššvaistytą turtą, jeigu jis sudarytų ženklią dalį bendro šeimos turto. Dalindamas Jūsų turtą teismas visų pirma atsižvelgs į abiejų sutuoktinių reiškiamus turto dalybų reikalavimus ir įstatyme nustatytą prezumpciją, jog santuokoje įgytas turtas sutuoktiniams dalintinas lygiomis dalimis. Tačiau nepainiokite turto dalybų tarp sutuoktinių ir Jūsų sutuoktinio pareigos išlaikyti savo vaikus. Mat net ir padalinęs tarp sutuoktinių turtą lygiomis dalimis, teismas gali priteisti išlaikymą vaikams vienkartine pinigine išmoka arba turtu, jeigu to reikalausite nurodydama savo klausime nurodytas aplinkybes (žalingą gyvenimo būdą ir kt.). Priminsiu, jog tokią išlaikymo formą galite nustatyti ir bendru susitarimu. Tačiau jeigu neketinate nutraukti santuokos, tuomet galite kreiptis į teismą ir prašyti uždrausti sutuoktiniui be Jūsų sutikimo disponuoti (pirkti/parduoti) bendru Jūsų turtu. Tokią galimybę tiesiogiai numato įstatymas. Tačiau tokio draudimo terminas negali būti ilgesnis nei dveji metai.
Laba diena, išlaikymas Jūsų vaikui nustatytas ir priteistas teismo sprendimu. Jeigu teismo sprendime nėra nurodyta jokių išlaikymo mokėjimo išimčių, susijusių su atostogomis, tuomet turite vykdyti teismo sprendimą ir mokėti tokį išlaikymą tokia tvarka, koks buvo nurodytas teismo sprendime. Jeigu nesutinkate su teismo priteistu išlaikymo dydžiu, forma, bendravimo su vaiku tvarka, galite kreiptis į teismą dėl priteisto išlaikymo dydžio, formos, bendravimo tvarkos su vaiku pakeitimo.
Laba diena, variantų kaip galima teisėtai pasielgti tokioje situacijoje yra įvairių, jie priklauso nuo jūsų poreikių ir galimybių, kurių mes nuspėti negalime. Pvz. galite įtikinėti banką duoti leidimą perleisti visą butą sutuoktinei, tuo pačiu modifikuojant prievolę ir nustatant ją vienintele skolininke, o Jums tampant laiduotoju arba jei turite turto - ribotos atsakomybės laiduotoju (laiduojant tik dalimi savo turto). Tokiu būdu nebūsite traktuojamas kaip banko skolininkas. Tačiau net ir nepavykus tokiam variantui, aplinkybė, jog būsite paėmęs solidariąją paskolą, neužkirs Jums kelio gauti naujų paskolų ateityje.
Laba diena, negalėsite iškraustyti savo buvusio sutuoktinio iš jam priklausančios namo dalies tol, kol ji jam priklausys. Siekdama tokio tikslo, pasielgėte teisingai kreipdamasi į antstolius. Tačiau teismui iškėlus sutuoktinio bankroto bylą, joks antstolis nebegalės vykdyti išieškojimo iš Jūsų sutuoktinio, o jūsų reikalavimas mokėti vaikui išlaikymą bus tenkinamas bankroto procedūros metu - pirmąja eile. Todėl sutuoktiniui priklausanti namo dalis bankroto procedūros metu tikėtinai bus išvaržoma ir Jūs tikėtinai galėsite ją įsigyti varžytinėse. Beje, pasibaigus bankroto procedūrai, Jūsų buvusio sutuoktinio prievolė mokėti vaikui išlaikymą išliks - ji nebus nurašoma. Sutuoktiniui netekus nuosavybės teisių į namo dalį, jis neteks galimybės ir ta dalimi naudotis, todėl bus priverstas išsikraustyti. Jūsų išmesti iš Jums priklausančios namo dalies jokiomis teisėtomis priemonėmis jis negali.
Laba diena, taip, visos galimybės išlaikyti ar parduoti butą gyvenant atskirai yra. Galite parduoti butą tiek išsipirkę jį iki galo, tiek ir dabar, nes bankai dažniausiai duoda leidimus parduoti įkeistą turtą.
Laba diena, taip, jūsų tėvas turėjo pareigą išlaikyti ir rūpintis abiem savo nepilnamečiais vaikais. Kadangi jis to nedarė, jūs galėsite atsisakyti juo rūpintis senatvėje, jeigu jis to iš jūsų pareikalaus. Dėl galimybių reikalauti kompensacijos iš tėčio prisiteisimo pagal jūsų informaciją atsakyti negaliu. Reiktų žinoti kiek jums dabar metų, kokio pobūdžio išmokas iš valstybės jūs gavote ir pan.
Laba diena, kreipkitės į Kauno apskrities vyrų krizių centrą.
Laba diena, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, teismas, nutraukdamas šalių santuoką, privalo išspręsti sutuoktinių turto padalinimo klausimą, t.y. privalo padalinti visą sutuoktinių bendrosios jungtinės nuosavybės teise įgytą dalintiną turtą. Kaip suprantu, Jūsų mamos sutuoktinis nuslėpė nuo teismo ir Jūsų mamos faktą apie dalį santuokoje įgyto dalintino turto. Jeigu turtas įgytas santuokos metu ši aplinkybė yra pagrindas kreiptis į santuokos nutraukimo bylą išnagrinėjusį teismą su prašymu atnaujinti skyrybų bylos procesą. Prašymą privalote pateikti teismui per tris mėnesius nuo tos dienos, kai sužinojote apie nuslėptą turtą. Kartu su prašymu privalote pateikti įrodymus apie nuslėpto turto, esančio Anglijoje, egzistavimą bei paaiškinti, kodėl apie tą turtą nežinojote ir negalėjote žinoti anksčiau, t. y. nagrinėjant santuokos nutraukimo bylą. Patarčiau šiuo klausimu apsispręsti nedelsiant, kad nebūtų praleistas trumpas trijų mėnesių prašymo padavimo terminas nuo sužinojimo datos ir kreiptis į kvalifikuotą teisininką (advokatą Lietuvoje) dėl minėto prašymo parengimo.