Klausk

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

  • Laba diena, yra du būdai: arba dukros biologinė mama sutiktų, kad dukra būtų įvaikinta, ir antras - apriboti mamos valdžią neterminuotai, po ko dukra gali būti įvaikinta. Pirmas paprastas, antras labai sudėtingas.

  • Laba diena, vaikai nėra tėvų nuosavybė ir abu tėvai yra lygiai už juos atsakingi, todėl tiek jų gyvenamoji vieta, tiek ir atskirai gyvenančio tėvo bendravimo su vaikais tvarka yra nustatoma atsižvelgiant visų pirma į geriausius vaikų interesus, o ne į tėvų asmeninius norus. Dažnai tėvai dėl asmeninių priežasčių, siekdami asmeninių tikslų siekia naudotis vaikais, tokiu būdu juos iš tiesų nuskriausdami. Todėl teismo ir bylos nagrinėjimo metu dalyvaujančios vaiko teisių apsaugos institucijos pareiga yra atskirti tėvų ir vaikų interesus ir užtikrinti geriausios sąlygas po tėvų skyrybų vaikučiams sėkmingai augti ir vystytis. Šiuo atveju motina galėtų tikėtis pasiekti savo tikslų, jeigu teismui įrodytų, jog Jūs ar vaiko tėvas keliate ar galite kelti jos vaikams grėsmę, pavojų jų sveikatai, saugumui ir pan. To neįrodžius, o atvirkščiai - Jums įrodžius, jog motinos siūloma bendravimo tvarka atspindi ne vaikų interesus, o motinos norus, teismas neturėtų nustatinėti motinos prašomų bendravimo tvarkos apribojimų. Be anksčiau nurodytų priežasčių, jog bendravimo tvarka turi atitikti vaikučių interesus, paminėtina, jog tai yra visiškai normalu ir visuomenėje įprasta, jog sutuoktiniams nutraukus santuoką, jie pradeda naujus santykius, sukurdami naujas šeimas. Man nėra žinoma tokio teisinio reguliavimo ar teismų praktikos, jog vaikams būtų ribojamas jų matymasis su naujais tėvų šeimos nariais. Juolab, jei toks reguliavimas būtų, tai reikštų, jog vaikai po tėvų santuokos nutraukimo negalėtų matytis su nė vieno iš tėvų antosiomis pusėmis - kas būtų iš esmės nelogiška ir turbūt sunkiai įgyvendinama. Todėl nesant jokių ypatingų aplinkybių - pavojaus vaikų saugumui, vystymuisi, gerovei - teismas neturėtų nustatinėti Jūsų nurodytų bendravimo su vaikais tvarkos apribojimų ir atsižvelgiant į tėvo norus, galimybes ir santykį su vaikais, leisti jam be ypatingų apribojimų bendrauti su vaikais, dalyvauti jų auklėjime, auginime.

  • Laba diena, kreipkitės švietimo įstaigos adminisraciją.

  • Laba diena, užsiregistruokite konsultacijai. Telef. : 8 37 340027

  • Laba diena, užsiregistruokite konsultacijai.

  • Sveiki, įmanoma. Tokioje situacijoje reikia kreiptis i teismą ir paprašyti apriboti vyro galimybes disponuoti jo ir šeimos turtu. Tokia galimybė kaip tik tokioms situacijoms yra numatyta įstatyme. Teismas turetu nustatyti, kad pvz tam tikras stambesnes pinigines operacijas, viršijančias kažkoki minimalų dydi, kažkurį laikotarpi (pvz. 2 metus) vyrui bus galima atlikti tik su kito sutuoktinio sutikimu.

  • Laba diena, Šiuo klausimu kreipkitės į vaikų teisių apsaugos skyrių pagal vaikų gyvenamąją vietą.

  • Laba diena, Tikrai galima, ypač jei neatsiskaityta ar parduoda už mažesnę nei rinkos kaina. Tačiau dėl tokios bylos labai patarčiau kreiptis į advokatus.

  • Laba diena, Šiuo klausimu kreipkitės tiesiogiai į mūsų organizaciją, ji teikia nemokamas teisininko konsultacijas, būtina išankstinė registracija tel. +37067931930

  • Laba diena, Jeigu šiuo metu Jūsų sesuo atlieka bausmę Panevėžio pataisos namuose, tokiu atveju tiesiogiai kreipkitės į Panevėžio pataisos namų direktorių.

  • Laba diena, dėl smurtinio elgesio skambinkite 112. Užsiregistruokite pas mus į konsultaciją.

  • Laba diena, pasiteiraukite Registrų centre apie jūsų nuosavybę. Jeigu vaikų gtvenamoji vieta yra nurodyta su jumis, parduodant būstą turėsite nurodyti vaikų gyvenamąją vietą.

  • Laba diena, tai labiau teiginys ar nuomonė.

  • Laba diena, klausimas kyla ar palikimo teise jums nepriklausė namo dalis. Jeigu nuosavybė priklauso jam, jis turi teisę parduoti namą.

  • Laba diena, kaip supratom butas po santuokos atiteko abiems tėvams bendros nuosavybės teise ar atidalinant 50/50, tokiu atveju būsto išlaikymas yra prievolė abiems savininkams už savo turtą. Jeigu mama nuspręs bylinėtis ir nemokės mokesčių, tai kita pusė turės pagrindą kreiptis į teismą prisiteisti būsto dalį už sumokėtų(už mamą) mokesčių dalį. Jūsų mama turėtų prisidėti prie savo būsto dalies išlaikymo.

  • Laba diena, testamentas, kuris nėra patvirtintas notaro vadinamas asmeniniu testamentu. Asmeninio testamento galiojimo sąlygos apibrėžtos LR Civilinio kodekso 5.30 str. Rašoma:.. testatoriaus ranka surašytas testamentas. Tai surašyti kompiuteriu netinka. Asmeninis testamentas, net kai jis surašytas tinkamai turi būti pateiktas teismui patvirtinti ne vėliau nei per vienerius metus po testatoriaus mirties. Nebent testatorius perduotų testamentą saugoti LR CK 5,31 str. nustatyta tvarka.

  • Laba diena, jei turtas registruotas ne jūsų vardu, tai norėdama į jį pretenduoti, jums tektų teismui teikti ieškinį ir pateikti įrodymus, kad savo lėšomis prisidėjote prie jo įsigijimo ar pagerinimo.

  • Laba diena, notaras, manau, vadovaujasi LR CK 6.494 str., kur teigiama, kad kai nuomininkas miršta, jo teisės ir pareigos pereina įpėdiniams, jeigu įstatymai ir nuomos sutartis nenustato ko kitą. Taigi jums reikia pasidomėti kas rašoma nuomos sutartyje, taip pat greičiausiai yra kažkokios savivaldybės nustatytos taisyklės kokiomis sąlygomis jie nuomoja savo turtą. Jei nuomos sutartyje ar savivaldybės patvirtintame dokumente yra apibrėžta, kad asmenys kurie bute negyvena, negali į jį pretenduoti po pagrindinio nuomininko mirties, tada bus būsite vienintelė nuomininkė.

  • Laba diena, patikslinkite klausimą(trūksta laiško pradžios).

  • Laba diena, "permokos" už išlaikymą vaikui susigrąžinti nemanau, kad turite galimybės. Vaikui tapus pilnamečiui jūs neprivalote jam teikti išlaikymo. Šiuo atveju pilnametis vaikas pats turėtų kreiptis į teismą ir reikalauti priteisti jam išlaikymą, o byloje teismas jau spręstų, ar priteisti iš jūsų išlaikymą, ar ne. Kad teismas priteistų išlaikymą pilnamečiui vaikui, reikalinga eilė įstatyme nurodytų aplinkybių (vaikas turi mokytis dieninėse studijose, mokytis pavyzdingai, negalėti gauti pajamų ir kt.).

  • Labas diena, užsiregistruokite pas mus konsultacijai. Tef.:837340027

  • Laba diena, visa Jus dominanti informacija dėl vyro pareigos išlaikyti savo sūnų yra teismo sprendime, kuriuo yra priteistas išlaikymas sūnui nurodytomis konkrečiomis sąlygomis. Jeigu manote, kad sąlygos iš esmės pasikeitė, turite kreiptis į teismą dėl išlaikymo dydžio pakeitimo ar išlaikymo panaikinimo. Prieš kreipiantis, patariu pasikonsultuoti su advokatu, pateikiant jam minėtą teismo sprendimą, kuriuo buvo priteistas išlaikymas.

  • Laba diena, teoriškai galite bandyti ginčyti savo atsisakymą (jeigu nepraėjo daugiau kaip 1 metai), tačiau ar Jums pavyks laimėti tokią bylą - šansų turbūt ne itin daug. Laimėti tokiai bylai reiktų gan įtikinamų konkrečių įrodymų - Jūsų parodymų ar kitų asmenų liudijimo manau, kad teismui gali ir nepakakti.

  • Laba diena, jeigu nėra sudarytos vedybų sutarties, remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais: 1. Kaip man išsaugoti mūsų namus, ar iš vis, aš turiu teisę i juos? Kaip suprantu kalbame apie butą Vilniaus centre, kurį įsigijote santuokoje paėmę kreditą. Kolkas turite pilną teisę į tą butą, nes pagal Lietuvos įstatymus, vieno sutuoktinio gaunamos pajamos iš darbo yra laikomos abiejų bendromis pajamomis. T. y. net už vyro atlyginimą pirktas butas ir mokėta paskola, jeigu tai buvo daryta santuokos metu, laikoma jog tai buvo daroma abiejų sutuoktinių lygiomis dalimis. Taigi kolkas tiek butas, tiek ir paskola yra Jūsų abiejų bendri vienodai. 2. Ar neturėtų jis kažkiek laiko mums gyvenat mūsų naujame būste mokėti tik vienas paskolą, bent jau tol, kol aš ir vaikas įsitvirtinsim Lietuvoje? Jeigu išsiskirsite - ne. Kol esate santuokoje - taip. 3. Kokios prognozės man po skyrybų ir koks būtų jūsų patarimas? Suprantu šį klausimą taip: "kokiomis sąlygomis yra jums palankiau nutraukti santuoką?". Bandžiau į šį klausimą atsakinėti raštu, tačiau variantų yra daugoka, todėl visus juos aprašyti raštu nebus efektyvu, juolab kad kiekvienas priklauso nuo eilės aplinkybių, kurias sužinoti pavyktų tik bendraujant su jumis gyvai. Todėl dėl Jums palankiausio santuokos nutraukimo varianto - t. y. kokią poziciją geriausia užsiimti - patarčiau išsiaiškinti tiesiogiai atvykus pas su šeimos bylomis dirbantį teisininką - advokatą ar advokato padėjėją. 4. Greičiausiai man reiktų advokato, pati aš neapsiginsiu. Kiek tai kainuotu šiuo atveju? Aš asmeniškai nemanau, kad Jūsų situacijoje turėtų kilti ginčas dėl santuokos nutraukimo - nebent kas nors pasikeistų ar visiškai nepavyktų susitarti. Todėl Jūsų atveju, kreipdamasi pas advokatą, aš prašyčiau tik konsultacijos. T. y. Jums dabar būtina išsiaiškinti savo kortas - kokie yra santuokos nutraukimo variantai (kalbu apie turto dalybas), labiausiai atitinkantys Jūsų galimybes ir interesus. Tokia konsultacija pas advokatą neturėtų kainuoti daugiau kaip 100 Eur, o gal ir pigiau - priklausomai kokį rasite. Todėl šiuo atveju, verta pabendrauti galbūt net su ne vienu teisininku, kad susidarytumėte pilnesnę nuomonę ir supratimą apie susidariusią situaciją. Nepagailėkite tam trupučio laiko ir pastangų - tai padės išvengti daug kainuojančių klaidų ir streso. Nes stresas visų pirma kyla iš nežinios ir nesupratimo. Kai išsiaiškinsite savo situaciją, bendraukite su vyru, ieškokite abiem tinkančio varianto. Ir tokiu būdu Jums nereikės baimintis minčių dėl galimo ilgo ir brangaus teisminio ginčo. Kai surasite bendrą sprendimą, va tada jau abu kreipkitės į advokatą arba patys užpildykite procesinius dokumentus dėl santuokos nutraukimo bendru sutarimu.

  • Laba diena, susisiekite su mumis telefonu: 837 340027, užsiregistruoti konsultacijai.

  • Laba diena, užsiregistruokite telefonu: 837340027 teisininko konsultacijai.

  • Laba diena, jeigu brolio vaikas nesikreips į notarą dėl palikimo priėmimo, o kreipsitės tik Jūs, tuomet tik Jūs ir paveldėsite mamos turtą - tiek savo, tiek ir brolio dalį. Jeigu brolio vaikas nespės per tris mėnesius po mamos mirties kreiptis į palikimo atsiradimo vietos notarą, Jums bus išduotas paveldėjimo teisės liudijimas, kuriame bus nurodyta, jog visą mamos turtą paveldėjote Jūs. Priimti palikimą yra teisė, o ne pareiga, todėl asmenys gali ir nepriiminėti palikimo.

  • Sveiki, Vienkartinė išmoka gimus vaikui išmokama nepriklausomai nuo to ar mama turi darbo stažą ar mokosi. Todėl vienkartinę išmoką vaikui gimus tikrai gausite.

  • Sveiki, tuo atveju jei susilauktumėte vaikelio o šeimos pajamos nepadidėtu,atsižvelgiant į padidėjusį išlaikomų šeimos narių skaičių, jūsų šeimos finansinė padėtis pablogėtu. Dėl šių aplinkybių vyras turi teisę kreiptis į teismą, kad būtu atsižvelgta į šias aplinkybes ir prašyti sumažinti mokamų elementų sumą.

  • Laba diena, mes nevertiname kitų institucijų darbo. Pakartotinis gimimo liudijimas išduodamas asmeniui, sulaukusiam 16 metų amžiaus, taip pat, nepriklausomai nuo asmens amžiaus, jo tėvams ir įtėviams. Globojamų asmenų pakartotiniai gimimo liudijimai išduodami jų globėjams ir rūpintojams, taip pat globos ir rūpybos institucijoms. Asmenys, norintys gauti pakartotinius liudijimus, kreipiasi į savo gyvenamosios vietos civilinės metrikacijos įstaigą arba į civilinės būklės akto įrašą įrašiusią civilinės metrikacijos įstaigą.