Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Laba diena,mano dukrytės tėvas, su kuriuo negyvenu jau penkis metus gan dažnai reikalauja grąžinti pinigus už tą laiką kai dukrytė praleidžia ar savaitgalius, ar atostogas.Ją jis pats prašo atvažiuoti arba ji pasiilgusi jo prašosi pas jį.Sakykite prašau ar man reaguoti į jo reikalavimus ir gražinti pinigus jam?

  Laba diena, teisiškai to daryti neprivalote. Kol nėra įsiteisėjusio teismo sprendimo, nustatančio konkrečią išlaikymo sumą, Jums nėra pareigos ir pagrindo keisti išlaikymo dydžio. Juo labiau, tėčiui būtų sunku įrodyti teisme, jog bendravimas su vaiku gali būti pagrindas sumažinti priteistą išlaikymo sumą, nes įstatymas numato konkrečius išlaikymo pakeitimo pagrindus: iš esmės pasikeitusi tėvų turtinė padėtis arba/ir pasikeitę vaiko poreikiai. Todėl teisiškai toks tėvo reikalavimas būtų sunkiai įrodomas. Tuo tarpu atsakyti į šį klausimą ne iš teisinės pusės, reiktų vertinti konkrečias aplinkybes - kiek tėvas bendravo su vaiku, kiek ženkliai prisidėjo prie vaiko išlaikymo (t. y. pirko brangius daiktus ir kt.) ir t. t.

 • Laba diena. Skyrybos įvyko prieš du metus su žmona. Turtą išdalino pusiau, bet nenustatė naudojimosi tvarkos.... jai priteisti du vaikai, alimentai.... vaikams 10m. ir 7m. Kaip gali būti nustatytas naudojimosi tvarka ? Yra kaip pvz 4 kambariai po 15 kv. Ačiū

  Laba diena, naudojimosi tvarka nekilnojamuoju turtu (butu, namu, sklypu) gali būti nustatyta dviem būdais: 1. Taikiai, bendru susitarimu kreipiantis į notarą; 2. ginčo tvarka, vienam iš turto bendrasavininkių kreipiantis į teismą. Savaime suprantama, jog efektyviau būtų kreiptis į notarą, nes taikiai pasidalinti turtą visuomet yra efektyviau, greičiau ir pigiau nei ginčo būdu. Tačiau jeigu nepavyksta surasti kompromiso, o dalintis turtą vis tiek norite, galite su ieškiniu kreiptis į teismą dėl bendro turto atidalinimo.

 • Laba diena. Šiuo metu skyriuosi su savo sutuoktiniu, išgyvenę 10 metų. Iš pirmos santuokos auginau sūnų,kuriam buvo 14 metų mums susituokiant su antruoju vyru. Iki 18 metų sūnus gyveno kartu, po to išvyko mokytis. Noriu paklausti, ar mano dabartinis sutuoktinis gali teisme iš manęs reikalauti už mano vaiko išlaikymą, bei sumos sumokėtos už ketverių metų studijas.

  Laba diena, Reikalauti kiekvienas turi teisę ko tik panorėjęs. Todėl formaliai atsakant į Jūsų klausimą, sakyčiau jog "taip, reikalauti vyras gali, kaip ir bet kurių kitų dalykų, kurie gali šauti jam į galvą". Tačiau nesigilinus į ginčo aplinkybes, vertinant bendrai vyro galimybes prisiteisti tokį reikalavimą, sakyčiau, jog galimybės nedidelės. Nors tiksliai įvertinti tokio reikalavimo pagrįstumą, savaime suprantama, reikėtų išsianalizuoti ginčo situaciją, reikšmingas bylai aplinkybes. Mano preliminaria nuomone, vyras, siekdamas prisiteisti visas ar bent dalį sumokėtų lėšų Jūsų vaikui, turėtų teismui įrodyti, jog jo mokėtos lėšos buvo jo asmeninė nuosavybė (pvz. gautos dovanojimo būdu ar kt. Civiliniame kodekse išvardintais būdais). Tad jeigu siekiate išsiaiškinti vyro galimybes sėkmingai prisiteisti minėtą reikalavimą, patarčiau pradėti aiškintis būtent nuo jo galimybių įrodyti jo asmeninių lėšų panaudojimo faktą. Koks turtas laikomas asmenine sutuoktinio nuosavybe, nurodyta LR Civilinio kodekso 3.89 str.

 • Laba diena,Su vyru esame susituokę 6 metus. Auginame 5 m. dukrytę. Nuo dukros gimimo gyvename atskiruose kambariuose, jokio bendro gyvenimo kaip vyro ir žmonos tarp mūsų nebuvo. Gyvename jo tėvų bute, tėvui žuvus, butas priklauso jo mamai ir dalis vyrui. Gyvename kartu su jo mama. Pastaruoju metu prasidėjo barniai namie - jis susirado kitą moterį. Pas ją nesikrausto, skyryboms dokumentų nesitvarko. Man nežinant pasiėmė vartojamąjį kreditą. Ar man kreipiantis į teismą su prašymu nutraukti santuoką reikia išsikraustyti iš buto? Ar dokumentus galima susitvarkyti ir gyvenant po vienu stogu, bet nevedant bendro ūkio. Jis prie dukros išlaikymo niekada neprisidėdavo, už darželį, būrelius ir t.t. mokėdavau aš. Nuomotis buto kol kas nerandu tame pačiame gyv. rajone - čia ir darželis, ir draugai dukros - nesinori kelti dar didesnio streso vaikui. O ir išsikrausčius į nuomojamą butą būtų sunkoka išsilaikyti. Kokio dydžio alimentai priklausytų vaikui? Ačiū.

  1. Jeigu Jums pačiai taip yra patogu, galite drąsiai kreiptis į teismą ir nekeisdama gyvenamosios vietos. Jūsų gyvenamoji vieta jokios įtakos skyrybų procesui ir teismo sprendimui neturės. 2. Įstatymai nenumato konkrečios išlaikymo vaikui sumos - ji turės būti nustatinėjama pagal konkrečias bylos aplinkybes. Tačiau pagal teismų praktiką, galite pagrįstai prašyti bent pusės minimalios mėnesinės algos (MMA) dydžio išlaikymo vaikui - tai būtų 190 Eur (kadangi šiuo metu MMA yra 380 Eur). 3. Jeigu Jums yra patogu ir norisi toliau gyventi minėtame bute, galite prašyti teismo nustatyti uzufruktą. Tai teisė Jums gyventi kartu su vaiku vyrui priklausančiame bute iki pat vaiko pilnametystės. Kadangi neturite kur kitur gyventi, tikėtina, jog teismas uzufruktą nustatys. Teismas, nutraukdamas santuoką, privalo išspręsti ir eilę kitų klausimų, kurių tarpe yra vaiko gyvenamosios vietos nustatymas su vienu iš tėvų. Jeigu po skyrybų norėsite, kad vaikas liktų gyventi su Jumis, turėsite teismo prašyti nustatyti vaiko gyvenamąją vietą kartu su Jumis. Tik tokiu atveju Jums bus nustatytas uzufruktas.

 • Laba diena.Mes su vyru issiskirem. Gyvenu su dviems vaikais jo mamos bute. Jis man siulo perrasyti ta buta vaikams alimentu saskaita. Bet man kilo klausimas jei tai ne jo butas, jis turi teise likti be finansines atsakomybes?Ir dar klausymas, kaip geriau iforminti ta perrasyma buto, kad jis tikrai atitektu vaikams?

  Laba diena, įstatymai Jums leidžia pakeisti vaikams priteisto išlaikymo formą. Jeigu šiuo metu išlaikymas priteistas pinigais, galite (kartu su vyru) kreiptis į teismą, parašę prašymą, jog norite pakeisti jūsų vaikui priteisto išlaikymo formą. Teismas, kartu su vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovais įvertins, ar toks išlaikymas atitinka vaiko interesus, atsiklaus buto savininkės nuomonės ir priims dėl to sprendimą. Tad jeigu Jums, vyrui ir jo mamai tokia išlaikymo forma atrodo tinkama, belieka pateikti prašymą teismui (geriausia, jeigu jį pasirašytumėte visi trys). Aplinkybė, kad butas nepriklauso vyrui, nebus kliūtis, nebent yra kitų aplinkybių, kurių nenurodėte savo klausime (pvz. butas įkeistas ar pan.). Įforminti šio proceso negalite niekaip kitaip, kaip tik įsiteisėjusiu teismo sprendimu. Kadangi vienintelė galimybė pakeisti išlaikymo formą yra kreipiantis į teismą, todėl ir rezultatas šio proceso bus teismo sprendimo forma. Jeigu teismas patenkins tokį Jūsų prašymą, Jums nereikės nieko papildomai daryti - teismas pats išsiųs Registrų centrui duomenis, jog teismo sprendimu pasikeitė buto savininkas.

 • Sveiki.Auginu 4m vaika tevui buvo priteisti alimentai 115 eurai,jis ju nemokejo tol kol nearestavo jo sas,teko grazinti jam pingus.Dabar jis gazdina kad mus ismes is jo namo kureme mes su vaiku esame priregistruoti ir zada jis stoti i darbo birza kad sumazintu jam alimentus.Ar gali taip atsitikti?

  Jūsų laiške nenurodytos aplinkybės: ar santuoka buvo nutraukta, kas gąsdina, kokie namai, kieno namai ir pan. Tačiau galiu nuraminti, kad niekas be teismo sprendimo negalės sumažinti priteisto išlaikymo vaikui. Jeigu teismas priėmė sprendimą, kad priteisti vaikui 115 Eur išlaikymą, tai tik teismas ir gali išlaikymą padidinti ar sumažinti - niekas kitas to negali. Jeigu vyras įsiregistruotų į Darbo biržą, absoliučiai niekas nuo to nesikeistų - pareiga mokėti alimentus nei sumažėtų, nei padidėtų. Teismų praktika šiuo klausimu yra labai aiški ir griežta: jeigu vaiko tėvas yra sveikas ir darbingo amžiaus, jis privalo mokėti vaikui išlaikymą, nepriklausomai nuo to, ar jis dirba ar yra nuolatinis bedarbis. Teismai yra nuomonės, kad vaiko tėvas privalo stengtis vykdyti savo pareigas vaikams.

 • Laba diena. As turiu gimdyti po 2 menesiu. As esu pilnamete, vaiko tevui iki pilnametystes liko 8 menesiai. Jis nesutinka prisiimti atsakomybes. Ar as galiu is jo prisiteisti alimentus? Ar reikia laukti, kol jis taps pilnametis? Dekui uz atsakyma.

  Jeigu vaiko tėvas nėra emancipuotas (teismo sprendimu pripažintas visiškai veiksniu), pareiga mokėti išlaikymą tėvo vaikui iki tėvas sulauks pilnametystės, tenka nepilnamečio tėvo tėvams. Tėvui sulaukus pilnametystės, pareiga mokėti alimentus tenka jam pačiam. Tačiau jeigu vaikui gimus kils ginčas dėl vaiko tėvystės (biologinis vaiko tėvas neigs savo tėvystę), turėsite kreiptis į teismą ir dėl tėvystės pripažinimo, ir dėl alimentų priteisimo. Tik nustačius tėvystę, iš tėvo (ar jo tėvų, kol jis nepilnametis) bus priteisiami alimentai (išlaikymas).

 • Sveiki ar yra atsakomybe jei buvusi zmona kita vaika registruoja buvusio vyro pavarde jam to nezinant ?

  Prieš keliant atsakomybės klausimą verta išsiaiškinti, kokia yra dabartinė vaiko motinos ir vaiko tėvo pavardė. Įstatymas numato, jog gimusiam vaikui suteikiama vieno iš tėvų pavardė. Tad labiausiai tikėtinas atvejis šioje situacijoje yra toks, kad buvusi sutuoktinė po santuokos nutraukimo pasiliko santuokinę, t. y. buvusio vyro pavardę. Jeigu taip ir buvo, ji turi pilną teisę suteikti vaikui savo teisėtai turimą pavardę, kuri nesiskiria nuo buvusio sutuoktinio pavardės. Tokiu atveju vaiko pavardė nesiskirs nuo buvusio moters sutuoktinio pavardės, tačiau bus teisėtai jam suteikta ir jokios atsakomybės buvęs sutuoktinis neturės teisės reikalauti. Tačiau jeigu taip nebuvo, t. y. jeigu naujagimio abiejų biologinių tėvų pavardės skiriasi nuo vaikui suteiktos pavardės, tačiau sutampa su motinos buvusio sutuoktinio pavarde, pastarajam reikia kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą dėl vaiko pavardės nuginčijimo.

 • Laba diena,patarkit dėl skyrybų, jau 11 metų gyvename atskirai, iš jo išėjau ir nuomuojuosi butą, o jis paliko gyventi tame bute, pridarė skolų, anstoliai uždėjo areštą, pajamas už invalidumą pradėjo gauti tik nuo š.m. birželio, kitokių pajamų neturėjo, dabar nutarėme skirtis bendru susitarimu, o kaip reikia parodyti šitą butą,jis palieka jam ir skolos jam. Mano vardu yra kolektyvinis sodas, jis paliktų man ir esu savo vardu 2015 m. nusipirkusi mašiną. ar visą tą galima gražiai surašyti į tą skyrybų sutartį, ar reikia dar gauti iš anstolių ar iš kur kitur apie skolas pažymų. Esu aš dirbanti, pajamas gaunu, vaikų išlaikomų nebeturime. Galvojau pati susirašyti skyrybų prašymą ir sutartį, ar geriau kad padėtų tokiu atveju advokatas. Pagarbiai

  Laba diena, rekomenduojame kreiptis į advokatą su visais turimais dokumentais(registrų centro, regitros, antstolių), nes turite nurodyti šiuo atveju ir kreditorius, santuokos nutraukimo sutartis turi būti parengta tinkamai, kad teismui nekiltų abejonių ir ją tenkintų.

 • Sveiki,Noriu pasiteirauti ar galima priversti sunu teisiniu budu kad jis paremtu (bent jau finansiskai) senyva teva?Siuo metu sunus yra 30 metu zmogus, dirbantis ir be seimos.As dukra is pirmos tevo santuokos moku didele suma uz slaugos paketus savo tevui, bet jo sunus is antros santuokos to daryti nenori, nors nesioja tevo pavarde ir gyveno su juo apie 12 metu. Aciu uz patarima.

  Laba diena, Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas. Trečioji knyga. Šeimos teisė 3.205 straipsnis. Pilnamečių vaikų pareiga išlaikyti savo tėvus. 1. Pilnamečiai vaikai privalo išlaikyti savo nedarbingus ir paramos reikalingus tėvus ir jais rūpintis. 2. Išlaikymas mokamas vaikų ir tėvų tarpusavio susitarimu arba pagal tėvų ieškinį teismo sprendimu priteisus išlaikymą iš vaikų. 3. Išlaikymas mokamas (priteisiamas) nustatyta pinigų suma, mokama kas mėnesį. 4. Išlaikymo dydį nustato teismas, atsižvelgdamas į vaikų ir tėvų šeiminę bei turtinę padėtį, taip pat kitas bylai svarbias aplinkybes. Teismas, nustatydamas išlaikymo dydį, turi atsižvelgti į visų pilnamečių to tėvo (motinos) vaikų pareigą išlaikyti tėvus, neatsižvelgiant į tai, ar ieškinys dėl išlaikymo priteisimo pareikštas visiems vaikams ar tik vienam iš jų.

 • Norejau paklausti mes su draugu gyvenam jau 4m per tuos metus jis paeme paskola namui o as emiau paskola pradiniam inasui musu namas skaitosi bendras bet popieriai ant jo kokia sutarti galiu pasirasyti kad namas teisiskai butu musu abieju?

  Laba diena, kreipkitės į notarą, jis nurodys sutarties formą.

 • Laba diena,butas priklause mamai ir jos vyrui( as neidukrinta, mamos vyras man svetimas zmogus), kiek zinau, tai lygiom dalim, mama mire, bute likome priregistruoti as, mano pilnametis sunus ir mamos vyras, noreciau suzinoti, kokia buto dalis priklausis man, testamento nera, mamos vyras turi 3 pilnamecius sunus, bet jie siame bute negyvena ir neregistruoti. Aciu

  Laba diena, jeigu turto palikėjas nebuvo sudaręs testamento, atsiradusį palikimą įpėdiniai paveldi pagal įstatymą. Jeigu turtas buvo įgytas santuokoje, tuomet laikoma, jog jis priklauso sutuoktiniams bendrosios jungtinės nuosavybės teise. Įstatymuose yra įtvirtinta prezumpcija, jog sutuoktinių bendro turto dalys yra lygios. Tik išimtiniais atvejais teismas gali nukrypti nuo lygių dalių principo. Vadinasi, iš viso turto (nepriklausomai nuo to, kurio iš sutuoktinių vardu turtas yra įregistruotas) yra išskiriama ½ mirusiojo dalis, kuri ir dalinama visiems įpėdiniams, turintiems teisę paveldėti.

 • Sveiki,ieskau patarimo. Mes kartu su draugu esame 2 metus, pirmieji metai buvo nuostabus, as atsikrausciau del jo gyventi i kita sali, ismokau kalba ir mielai priemiau jo dukra is praeitos santuokos. Mergaite mane labai myli ir labai prisirisusi. Viskas buvo puiku, taciau mano draugas turejo problemu su savo firma, si bankrotavo, grese dideli nemalonumai, galimai kalejimas, as visa ta laika palaikiau kiek galedama, taciau jam buvo diagnozuota depresija. Reikalai del kalejimo issisprende puikiai, galvojau jam palengves zmogus atsigaus, nes liko tik tam tikros skolos, bet juk pinigai uzdirbami..Taciau pradejus gerti vaistus kuriuos vartoja jau mazdaug 6 men. Santykiai tik pablogejo, jis pradejo abejoti musu ateitimi, sake nezino ar nori buti su manim ar ne. Nezino ar pakankamai mane myli ir isvis mano, kad man butu geriau be jo ir nusipelniau geresnio. As jam kartoju ,kad myliu ir kad esu pasiruosusi iskesti nesvarbu ka..bet jis manes neklauso. Daznai nori buti vienas ir tiesiog mane atstumti.Sake jam geriausia buti vienam ir jis jauciasi kaltas budamas su manim ir zinantis jog negali manes padaryti laimingos. As skaiciau daug apie depresija ir zinau kad tai paveikia jausmus, juolabiau geriant vaistus visi jausmai tarsi aptraukti migla tampa, taciau labai sunku istverti atstumima..nezinau kaip elgtis ar duoti jam erdves ir nelysti i akis, bet bijau kad taip darydama visai susvetimesim..prasau pagalvos nes labai sunku tiesiog nezinau kur detis, nesinori pasiduoti, bet siaubingai sunku ypac kai nezinai kaip elgtis..

  Laba diena, rekomenduotume kreiptis pas specialistus kartu su draugu. Neišklausius abiejų pusių sunku patarti.

 • Laba diena, norėčiau pasiteirauti kokio dydžio alimentų galiu prašyti jei vyras dirba taksistu ir pastovaus atlyginimo nenurodo. Žinau, kad VMI skolingas už 2 m. realiai ji sgrasina, jog nurodys kad uždirba 300 E, tačiau taip tikrai nėra, uždirba kur kas daugiau..

  Laba diena, jūs galite prašyti sumą kiek manote bus reikalinga skirti(vyro dalį) vaiko išlaikymui, o teismas atsižvelgdamas į visas pateiktas aplinkybes priims sprendimą.

 • Sveiki.Teismas priteise daigtus,kuriuos buvo isvezes vyras.Praejo 3men.,jis ju negrazina,ka tokiu atveju reikia daryti?Nepasiima ir savo asmeniniu daigtu,nors ir zinute,ir el pastu informavau,kad noriu grazinti jam patogiu laiku.Ar turiu juos saugoti,kad nekiltu problemu? Aciu uz atsakyma.

  Laba diena, dėl negražinamų daiktų kreipkitės į antstolį, tuo pačiu per antstolį informuokite, kad jūs norite gražinti jo daiktus, o teismas nėra įpareigojęs jus juos saugoti.

 • Sveiki,Nesusituokus pragyvenome daugiau nei 7 m. Nutarėme skirtis, ir tik išsiskyrus sužinojau, kad pastojau. Buvęs draugas neatsisako padėti, suteiks vaikui pavardę. Gal galėtumėte patarti, kaip elgtis dėl alimentų? Jis planuoja kas mėnesį pervesti sutartą pinigų sumą. Kokia yra praktika - ar bandyti tai įteisinti juridiškai, ar palikti jo sąžinei? Gal įmanoma pradžioje stebėti, ar jis laikysis sutarimo, o jei ne, kreiptis į teismą? Ačiū

  Laba diena, jei buvęs draugas laikysis žodžio ir prisidės prie vaiko išlaikymo viskas gerai, jei ne turėsite kreiptis į teismą dėl alimentų prisiteisimo, nes savo tėvystę jis pripažįsta. Teisiškai visada yra geriau turėti dokumentą, kuriame asmuo yra įpareigotas atlikti jam priklausančias prievoles.

 • Sveiki.su vyru issiskyrem pries puse metu.skyrybom daviau as.turim 8metu dukra kurios buvimo vieta teismas priskyre su manimi.skyrybos ivyko del smurto,neistikimybes,vijimo is namu,girtavimo ir zeminimo. Nieko is jo nereikalavau palikau viska net kas priklause man pasiemiau tik butiniausius savo ir dukros daiktus. Dabar nuomuoju buta. Teisme susitarem kad dukra rupinsimes abu. Alimentus moka kolkas laiku.taciau paskutiniu metu pasipyle grasinimai is jo puses kad man jis neleis su kazkuo kitu gyventi motyvuoja tuo kad jo vaiko kitas neaukles. Uzdraudziau jam ateit i mano nuomuojama buta bet su dukra matytis leidziu.paskutinius 3men.jis dukrai perveda tik alumentus bet net nepaskambino jai ir nesidomejo jos gyvenimu.sako jog ji pati turi jam skambint.ar tai normalu kad vaikas turi skambinti tevui?manau tevas turi dometis vaiko gyvenimu.dar grasina kad jis atims is manes dukra ir as tada turesiu jam moket alimentus.zodziu visa kalba is jo puses tik apie pinigus.kaip man ji sutramdyti jeigu persekioja ir grasina kad visa gyvenima turesiu buti viena nes niekas kitas neaukles dukros..zodziu istisi grasinimai del dukros atemimo ir t.t. buna ateina girtas prie duru reikalauja kad dukra suruosciau nes mat jam priklauso savaitgaliai. Jam bendrauti niekas nedraudzia su ja bet kad jis pats nenori o po to kaltina mane kad as neleidziu. Ka man daryti?

  Laba diena, paskambinkite mums.

 • Laba diena. Teismo sprendimu po skyrybų automobilis, registruotas mano vardu, turėjo atitekti buvusiam vyrui. Tačiau nesutvarkius dokumentų regitroje, taip viskas ir liko. Ar automobilis mano, ar jo? Jei mano, kaip galėčiau be antstolių atsiimti (savo noru jis negrąžins)? Iš anksto ačiū.

  Laba diena, automobilis priklauso jūsų buvusiam vyrui, nes toks teismo sprendimas, nesvarbu ar jau susitvarkėte dokumentus regitroje ar ne.

 • Mano marti serga depresija.Šeimoje auga 2 vaikai,laukiasi 3-io.Gydytoja uždraudė gerti vaistus nuo depresijos,bet jos požymiai t.y. ligos tik gilėja ir stiprėja;ji pikta be priežasties, rėkia ant vaikų ir kitų šeimos narių,rūko ir nieko pasakyti ar paprašyti neįmanoma.Jos motina neišeina iš josios ir sūnaus buto nuolat jai padeda ,aukodama savo darbo ir poilsio laiką.Marti pavargsta ir gulėdama,bet liga yra liga.Su 2-u vaiku buvo pogimdyvinė depresija.Ją vieną namuose palikti baisoka.Gyventi sūnui su ja ir josios mama,kuri nuolat prikaišioja,kad dėl jų t.y. mano sūnaus ir jos dukters ji neturi gyvenimo.Neinome kaip išspręsti problemą.Ar gali dekretinių atostogų išeiti viena iš bobučių.

  Laba diena, šiuo klausimu kreipkitės Sodros skyrių savo gyvenamojoje teritorijoje. http://www.sodra.lt/lt/teritoriniai-skyriai

 • Sveiki. Esu nescia. Su draugu esam nesusituoke, taciau skiriames. Jis grasina, kad is manes atims vaika, motyvuodamas tuo kad kitas vyras jo vaiko neaugins. Zinodama tai, apskritai galvociau apie tai, kaip teisiskai uzdrausti tevui matytis su vaiku. Turiu rasytiniu irodymu, jog jis prisipazistas turintis priklausomybe alkoholiui, marihuanai. Ar to teisme uztektu, norint riboti jo tevyste ir kad butu draudziama matytis su vaiku tevui?

  Laba diena, teismas negali uždrausti tėvui matytis su vaiku, į jūsų minimus argumentus gali atsižvelgti skiriant vaiko lankymo tvarką.

 • Sveiki. Iskilo toks klausimas ir nerandu atsakymo. Gyvenome su vyru nesusituoke. Gime sunus kuri laika gyvenome kartu, bet issiskyreme. Jis sunui dave pavarde ir mus uzdeklaravo, kad gyvename kartu. Problema ta, kad turiu kita vaika su kitu vyru jis ja visai nesirupino nes jam nepriklauso. Dukra pradiniu klasiu moksleive ir jai nebepriklauso mokinio krepselis bei nemokamas maitinimas nes sunaus teva priskiria prie manes ir nebesiskaitau kaip vienisa motina. Ka man daryti ir kaip isspresti sia problema.

  Laba diena, tokio statuso, kaip vieniša motina nebėra, nes vaikas turi ir mamą, ir tėvą, kurie prisideda prie vaiko išlaikymo. Nemokamas maitinimas ir pinigėliai mokyklinių priemonių įsigijimui skiriami pagal gaunamas šeimos pajamas. Šiais klausimais konsultuokitės su seniūnijos socialiniu skyriumi, turite pateikti informaciją apie tai, kad šiuo metu gyvenate tik su vaikais. Tai pat turite kreiptis į teismą dėl alimentų vaikams skyrimo.

 • su vyru santuoka21m. pries 3men. sudejau daiktus ir liepiau iseiti,nes nebegalejom apsikest visisko gerimo.sunus pilnametis. dukrai 5men iki 18. padaviau alimentam,jis dabar priestaravima rase.1men gyveno pas savo mama. siuo metu suzinojom kad gyvena pas drauge ,naudojasi jos automobiliu.su dukra jokio kontakto.pries kelias dienas atejo visiskai girtas ir sako man cia priklauso kada noresiu tada ateisiu. pamiegojo aciudievui ir isejo.del skyrybu tyla. mes turime tokia situacija kad jis sako butas per puse nors as su tuo nesutinku. buta isigijom metai po santuokos,kai mano mama pardave buta.turim dokumentus kad parduotas uz10 tukst.si buta isigijom uz13 tukst. mes realiai tik 3tukst prisidejom.mamos vardu pirkti buto negalejom, nes tuo metu baigesi paso galiojimas ir as uzsirasiau savo vardu. mama gyvena tam bute kartu su mumis nuo nupirkimo. vyras i buta buvo priregistruotas tik po pusmecio.tiesa santuokos metu turiu issemusi abdukcija. pries metus vyras gydesi priklausomybiu centre.noriu paklausti ar mano mamai priklausytu kokia nors buto dalis/ar skyrybu atvejugali uztekti siu pazymu del vyro kaltes/.seimos draugai sake teisme net paliudytu del buto, smurto, alkoholizmo.dabar dar ir neistikimybe,nes dokumentai nepaduoti,o jis jau gyvena su kita(sunus zino,jo mama, sese] patarkite kaip issiskirti pigiau,jei net alimentus reikia teismo keliu ieskot?

  Laba diena, visas santuokos metu įgytas turtas dalinamas sutuoktiniams per pusę, jūsų atveju teismas remsis dokumentais, nesvarbu kada ir kas jame registruoti. Jūsų mamai gali nepavykti įrodyti, kad dalis buto priklauso jai, nes jūs su vyru esate bendrasavininkai, jeigu niekur nėra užfiksuota fakto, kad tai jūsų mamos parduoto buto pinigais sumokėta. Dėl sutuoktinio kaltės reikalingi įrodymai jai įrodyti. Jeigu jūsų išsiimta abdukcija nesusieta su policijoje fiksuotu įvykiu, ji nieko neįrodo, nes jūs tuos sužalojimus galėjote įgyti, ne dėl sutuoktinio kaltės. Dėl neištikimybės turi būti neginčijami įrodymai, liudininkų parodymai, kad ji būtų pripažinta. Visos skyrybų bylos yra individualios ir teismas remiasi pateiktais dokumentais/įrodymais. Kaip teismas įvertins jūsų pateiktus faktus ir įrodymus atsakyti negalime. Pigiausias būdas išsiskirti, pasirašyti skyrybų sutartį bendru sutarimu, aptarus su sutuoktiniu skyrybų sąlygas.

 • Patarkite ka daryti, nes labai pavargau psichologiskai. Su vyru esame susituoke virs 15 m., turime 2 nepilnamecius vaikus, vyras 12 m. serga issetine skleroze, pergyvenau del to labai daug. Is salies ziurint nepasakytum, kad jis sergantis, simptomu nesimato. As esu dirbanti, padori, istikima, o jis niekad nedirbo legaliai, uzsiima visokiais versliukais ir dazniausiai “neturi pinigu”, legaliai gauna tik min. invalidumo pensija., gyvename mano mociutes namo dalyje. Pries metus as susirgau ir jis pradejo keistai elgtis, kartais negryzdavo namo, sakydavo vaziuoju tai pas drauga, tai i uzsieni, mane pradejo ignoruoti, nesiskaityti, po to net nepasakydavo kur dingsta, tuomet pradejau su juo kalbetis, bet pokalbiu venge, tai as pradejau knaisiotis kame cia reikalas ir suzinojau, kad su kita bendrauja apie metus laiko. As pasveikau, daug pykomes, ji buvau isvariusi, bet jis pradejo manes pavydeti, pats gryzo. Siuo metu santykiai nera geri, jis pats viena diena buna geras, atrodo stai, viskas jau gerai, bet kita diena vel nesiskaito, nesako kur vaziuoja, dazniausiai pasiima viena sunu ir dingsta kur nors, mums nieko nesako, kitas sunus pavydi, kad ne ji pasieme. O jo neima dazniausiai del to, kad jis labiau isdykes, tevo neklauso, keikiasi, musasi. As vyrui aiskinu, kad vaikus reikia aukleti, o ne skirstyti, na ir siaip visko daug jam aiskinu, kad vaikai pergyvena del jo nesamoniu, o jis tik atsauna “prie ko cia tie vaikai”. Tas sunus, kuri dazniau pasiima kartu, nusiteikes pries mane, pries vyro kvailystes buvo geras vaikas, o dabar tai neklauso, tai ignoruoja, tai uzgaulioja mane zodziais ir pan. Pati isgyvenau del vyro kvailysciu labai daug, daug verkiau ir dar dabar apsiverkiu. Nesuprantu gal jam su psichika del ligos negerai ar kazkas cia darosi, bet taip zmones negyvena. Pats kalba, kad skirsimes, sakau gerai, nes pavargau, bet ir vėl nesiskiria, prie vaiku man uzmeta, kad cia as turiu kita, nors taip nera. Dabar jau taip nebuna, kad nakti negryztu, kartais tik buna, kad gryzta velai, bet uzplaukia ir nei is sio, nei is to, man nesakes su sunum lieka nakvoti pas savo motina. As isbandziau atrodo jau viska, nusileidau, galvojau pats susiprotes, bet ne, pasirodo jis ir toliau su kita bendrauja telefonu, raso sms, vienas kitam paskambina, o man meluoja, kad jau nebe. Jei nebendrautu, gal butu normalus, bet dabar taip sunku. Ka man daryti? Pirma skirciausi, bet ka daryti su vaikais? Vyresneliui, kuri daznaiu pasiima su savimi 13 m., buvo netgi tokiu dalyku, kad uzsispyre ir nejo I mokykla , po savaite, dvi ir jau ne viena karta. Cia manau vaiku isgyvenimai , protestas… Mazesnis labai judrus, piktas, jautrus, agresyvus, vis puola vyresni, gyvenimas kaip kare, gryzti namo ir nesinori buti, o I namus turetume gryzti visa seima taip, kad juose butu saugu, ramu, gera… Pas specialistus eiti nei vienas nesutinka, as buvau, bet as viena bejege. Nezinau kaip elgtis, vyras su manim nesikalba, daro kaip jam atrodo ir viskas, iesko minusu tik manyje. Ar gyventi nekreipiant demesio (bet tai labai sunku) ar ka daryti?

  Laba diena, sudėtinga situacija, tačiau, kad ją pakeisti reikalingos visų pirmą abiejų sutuoktinių noras pastangos. Sprendimas priklauso tik nuo jūsų ar toliau tai pat gyvensite, ar keisite kažką savo gyvenime. Skyrybos kartais yra išeitis nutraukti konfliktiškus santykius, norint skirtis reikalingas vieno iš sutuoktinių prašymas.

 • Sveiki, ar galima kazkaip uzdrausti nepilnamieti vaikai vezioti i Baltarusija su vienu is tevu? Esam issiskyre.

  Laba diena, po skyrybų turi būti nustatyta vaiko gyvenamoji vieta, tai pat lankymo tvarka( jei nesutariama pagal poreikį), jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų(pas kurį nustatyta gyvenamoji vaiko vieta), tai tikrai nedraudžiama.

 • Laba diena, su vyru pradejome skyrybu procesa, vyras jau 1 men. kai isejo is namu ir negyvena kartu.Kaip minejau skyrybu ir turto dalybu procesas tik prasidejo. Taciau man bunant darbe ir nezinant ,vyras ateina i musu bendros nuosavybes buta ir isnesa televizoriu , kompiuteri , muzikini centra. Po paskutinio tokio ivykio skambinau ir kvieciau policija, taciau ji atsisake vykti , motyvuodama , kad kol vyksta skyrybos jie nieko negali padaryti. Ka as tureciau daryti , i kokias institcijas kreiptis , nes manau vyro veiksmai neteiseti. Aciu

  Laba diena, pasitarkit su savo advokatu dėl daiktų surašymo į dalinamą turtą.

 • Laba diena, noriu pasiteirauti. Pagaliau šiektiek pralaužiau mama kreiptis dėl smurto šeimoje, kuris trunka 30 metų! Jau buvom pas terapiautą. Bet ji išeina atostogų mėnesiui bijau, kad vėl pasiduos. Ar yra galimybė kur pabendrauti šia tema? Ieškau kažko panašaus į paramos grupę, norių kad iš kitų išgirstų jog ji ne viena ir kad galima viska įveikti. Ačiū

  Laba diena, šiuo metu grupės neorganizuojamos, jūsų mama galėtų atvykti pas mus į centrą pas konsultantą.

 • sveiki,esu jauna su vyru esam vede turim dukra 3metuku, bet viskas blesta jis visaa klauso savo mamos net masatau apie skirybas.

  Laba diena, užsiregistruokite konsultacijai.

 • Laba diena. Noreciau patarimo kaip man elgtis toliau. Po ilgos draugystes issiskyriau su savo vaikinu del kito. Išsiskyrėme todel, nes nieko neplanavo i prieki, o as jau norejau seimos. Atsiradus kitam, po sesiu menesiu jis man pasipirso.Atrode tobulas ir subrendęs zmogus. Tarp mūsų yra 7 metai skirtumas. Man 26, jam 33. Jaučiausi labai laiminga, nes naujasis draugas mane visaip lepindavo (neskaitant materialių dalyku), t.y. nuolat būdavo švelnus, demesingas ko man labai trūkdavo būnant su ex. Atrode, jog mes sutverti vienas kitam, nes abu megom sportą, keliones, sveika gyvenimo būdą. Pagalvojau, jog pagaliau radau sau skirta vyrą. Po devynių mėnesių istekejau ir dar po keturių suzinojau, jog laukiuosi,nes abu labai norėjom vaikelio, seimos. Dabar esu aštuntas mėnuo nescia. Vyras pakeitė gyvenamąją vieta ir darba (is didmiesčio i maza miesteli), nes mano tevai padovanojo nama (tevu prasiau, kad namo mano vardu nerasytu, nes maza ka). Va nuo tada ir prasidejo linksmybes. Vyras nieko nenori dirbti namuose, as astunta menesi budama nescia tvarkau aplinka, valgyti visada perku as, mokescius moku as, masinai kura pilu as... viska darau as, o jeigu iskyla rimtesniu bedu, tai padeda sutvarkyti tetis, nes turiu auksinius tevus. Nestumas man itin nelengvas, ypatingai pradzia. Vyras galvoja, kad apsimetineju vargsele. Per visa nestumo eiga patyriau daug streso ir bijau, kad atsilieps vaikui. Kai vyras persikrauste, pradejo daugiau gerti, mane nescia kolioti baisiausiais zodziais, visas istuko nuo nieko neveikimo. Tiesa, mano tetis ji prieme dirbti kol susiras nuolatini darba, bet toje srity praktiskai nieko neismano ir teciui yra kaip suniui penkta koja.Vyras nutare laikytis furos teises, kol galiausiai likus vienam egzaminui policija pagavo girta uz vairo. Dabar sedi be darbo, tetis atsisake padeti, t.y. suteikti darba. As dekretinese, pinigu nera. Tempiau iki paskutinio darbe, nes zinojau, kad vyras pinigu i namus neparnes. Tevai skatina skirtis, nors mama sako, kad gal pasikeis po vaiko gimimo. As labai pavargau nuo vyro psichologinio smurto ir pavargau turet islaikytini. Atrodo noretusi normalios seimos, bet vyras viska gramzdina i dugna. Kaip surasti jegu issiskirti? Gimdyti man labai greitai, bet su vyru as jau daugiau nebegaliu. Su vyru simta kartu apie viska kalbeta, bet jis nesikeicia. Nervinasi ir sako, kad nusisneku. Jau nebetikiu juo. Sunaus labai laukiu, zinau, kad viena neliksiu, nes tevai pasiruose padeti. O ir siaip turiu gera darba.Man labai skaudu del visko. Dziugina tik ta mintis, kad greit turesiu sunu.Pasakykite savo nuomone kas galejo sitaip vyra pakeisti, juk atrodo gyvenime mums viskas padeta ant lekstutes, tik telieka gyventi ir puoseleti tai ka turime. Gal gyvenamosios vietos pakeitimas ji sitaip pakeite? Depresija del darbo?

  Laba diena, sunku pasakyti ar žmogų įtakoti galėjo jūsų nurodytos aplinkybės ar pamatėt koks jis yra praėjus susižavėjimo laikotarpiui. Norėdamas sau padėti, išeiti iš depresinės būsenos, žmogus turi rodyti pastangas ir norą pats, ir priimti artimų žmonių pagalbą. Galite kreiptis pas specialistus šeimos konsultacijai dėl iškilusių problemų, galbūt nešališko žmogaus patarimas jūsų atveju padėtų žmogui susiimti ir kažką keisti savo gyvenime. Jei yra problemos dėl alkoholio vartojimo tai pat į priklausomybės ligų centrą rekomenduotina kreiptis. Išbandžius galimybes išsaugoti šeimą, matysite ar žmogus deda pastangas, ar ne, tuomet bus lengviau priimti sprendimą skirtis ar ne.

 • Laba diena. Vyras seniau gerdavo pragerdavo arba pamesdavo pinigus kol mano kantrybe baigesi isvijau is namu pasakiau kad viskas paduodu skirybom,atsiprasinejo zadejo kad viskas daugiau nebegers. Susitaikem metus gyvenom jei ir isgerdavo neuzsikabindavo pinigus nese i namus atrode viskas susitvarke pries kuri laika pradejo gerti po kelias dienas neiti i darba vel uzstate zieda bandziau kalbetis prasiau kad sustotu nes gryztam i ta pati kosmara sake nenusisnekek. Ir vel prisigere vel pamete pinigus traukia paskutines kapeikas is musu ir eina gerti. Buta nuomuojames pinigu nera mokesciai nemoketi bijau kad laiku nesumokejus nuomos ismes i gatve su dviem vaikais o dar ir trecio laukiuosi. Kur galeciau kreiptis pagalbos

  Laba diena, trūksta informacijos, kokios konkrečiai pagalbos ieškote. Visų pirma, jeigu vyras pripažįsta savo priklausomybę, kreiptis į priklausomybių ligų centrą.

 • Sveiki, noriu pasiteirauti ar yra tokia institucija, kurioje butu galima uzdaryti zmogu, kuris geria kiekviena diena, nors nedirbantis, bet nesantis daiktus is namu pardavimui. Jau daug metu. Jis nesiorientuoja aplinkoje, gyvena savame pasaulyje. Dabar jam yra atimta pasalpa del gerimo. Gyvena su 90-mete mama, kuri ji aprupina maistu, o gauna atgal tik grasinimus, kad nuzudys ar padegs nama. Mama ligota, o dar ir sunus gyvenima kartina. Tikiuosi yra iseitis. Aciu.

  Laba diena, tokios institucijos nėra, asmuo turi pats savanoriškai kreiptis į priklausomybės ligų centrą. Dėl grasinimų nužudyti, sunaikinti turtą( padegti namą) moteris turi rašyti policijai pareiškimą, jei yra liudininkų tai gali padaryti ir jie, jeigu girdėjo grasinimus.