Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Sveiki, turiu 2 grupes negalia jau man nuo vaikystes yra. Darbo stazo neturiu. Sodra atsisake moketi uz invaliduma. Padaviau dokumentus i socialini rupybos skyriu. Jie tik man pasake laukti ir jie man paskambins. Man 40m. Vaistai kuriuos perku yra brangus. Tad jau kaip savaite jie man neskambina. Bijau kad jie isviso man nemokes uz invaliduma. Nezinau kur kreiptis ir ka daryti...

  Laba diena, kreipkitės į Sodros skyrių pagal savo gyvenamąją vietą.

 • Sveiki,Sesuo mirė 2010m. Tada tik pareiškiau teisę į palikimą(butą), bet paveldėjimo nesitvarkiau. Paveldėjimą susitvarkiau 2017m. Paveldėjimo pažymėjime nurodyta paveldėto buto suma tai 2017m. metu dienai. Mokesčiai akcentuoja paveldėto turto sumą 2010m. Tai kokia paveldėto turto suma, ar išduotame paveldėjimo liudijime? Ar 2010m. mirus seseriai? Dėkui.

  Laba diena, paveldėto turto vertė su metais keitėsi ir ateityje keisis. Nesvarbu kada priėmėte palikimą, tačiau paveldėjote turtą po sesers mirties, t. y. 2010 m. Nežinau, kokią turto vertę reikia deklaruoti pagal mokestinius įstatymus, tačiau jeigu VMI nurodo, jog mokesčius mokėti reikia pagal turto paveldėjimo datą, tuomet tai bus 2010 m.

 • sveiki, gyvenau su drauge keturis metus, turime du mazamecius vaikus pavarde vaiku ira mano,buvusi drauge isejo gyventi pas mama ir nori prisiteisti elementus norejau paklausti ar elementu procesas trunka ilgai, ir ar as galiu lankyti vaikus dabar.

  Laba diena, taip jūsų draugė gali prisiteisti alimentus. Kreipiantis į teismą taikant laikinasias apsaugos priemones per tris dienas bus priimtas sprendimas dėl alimentų mokėjimo kol teismas priims sprendimą byloje. Jūs tai pat gavę ieškinį galite pateikti prašymą dėl bendravimo tvarkos nustatymo ir prašyti laikinųjų apsaugos priemonių nustatymo, kad lankymo tvarka būtų nustatyta kuo greičiau.

 • Sveiki,norejau paklausti kaip gauti patvirtinanti dokumenta is gimdymo namu apie vaiko gimima po17m.kadangi vaikas buvo vakumuotas,turi daug sveikatos problemu,reikalinga neigalumo komisijai.kur kreiptis.dekoju

  Laba diena, kreipkitės į įstaigą, kurioje gimė jūsų vaikas.

 • Laba diena.Pas mane buvo atimtos teises 3,5 metams ir paskirta 3500 litu bauda.Terminas arteja i pabaiga. Lankaiau papildomus kursus, turiu visas pazymas, bei islaikiau teorijos ekzamina.Liko islaikyti praktikos ekzamina. Ar, islaikius praktini ekzamena, man grazins vairuotojo pazimejima, nei esu nesumokejus baudos? Neturejau galimybes sumoketi, nes praradus vairuotojo pazimejima kartu netekau darbo. Aciu.

  Laba diena, kreipkitės į Regitrą.

 • Laba diena noreciau pasiteirauti....turiu daug kreditoriniu isipareigojimu (t.y. bankams) pries metus isvykau i uzsieni, todel zinoma pinigeliu jiems negrazinu (suma tikrai nemaza) dabar ruosiuosi grizti i lietuva atostogom. Ar gali buti kad uz nemokamas skolas man gali neleisti isvykti is Lietuvos? Dekui uz atsakyma

  Laba diena, kreditorinius įsipareigojimus jūs privalote vykdyti pagal sudarytą sutartį kur bebūtumėt.

 • Laba diena. Niekada nemaniau, kad kada prireiks kreiptis i Jus. Esu iš geros šeimos, tiek mano tiek vyro giminė kaip ir visi normalūs žmonės, jokiu tokiu net panašiu bėdu niekam nėra nutike kaip nutiko dabar man... Man 24metai, su vyru draugaujame 7metus ir 2017m. nusprendėme susituokti. Viskas buvo tobula, pradėjau lauktis, 2018m. balandi turiu gimdyti...bet vyras mane palieka, jau nebėra šansu, kad būtume kartu...gyvename pas jo tėvu nupirktame name, šiuo metu, kadan gi laukiuosi jis dar leidžia pagyventi, o jis sugrįžo pas tėvu.. Santaupu jokiu neturiu, nes visada pinigai būdavo bendri, kadan gi aš kaip moteris mokėdavau visada mokesčius, už pirkinius, jo brangiausius pirkinius nes važiuoja autosporte kur yra labai brangu, tai niekada savo pinigu netaupiau ir niekada neturėjau tokios minties, nes atrodė kam to reikia, jei ka ir taupydavom tai vistiek viskas bendrai... O kreipiuosi su tokia mintim, kad nežinau kur man eiti kai pagimdysiu? Tėvai be galo myli, senelius taip pat turiu, bet niekur nėra galimybės pas ju apsistoti, kad išnomuoti man būsta taip pat nėra galimybės, iškart susirasti darba taip pat nematau šansu, jugi kur aš paliksiu vaikiuka, bet svarbiausia tai, kad nežinau kur reikės eiti? Aš labai bijau, kad manes neužpultu depresija ir nesusisuktu smegenis palikti vaikuti, ale jam su kažkuo kitu geriau bus, nes dabar tai atrodo visokiu minčiu ateina...net nežinau kur reikėtu kreiptis, ka tokiu atveju daryti, rankos visai nusviro

  Laba diena, susiekite su mumis telefonu: 8373420027 dėl konsultacijos.

 • Laba diena.Gyvenam su vaiko tėvu mano bute beveik 2 metus,nesusituokę. Esu vaiko priežiūros atostogose,tad pajamos yra 40 proc.buvusio atlygio.Ar mano sugyventinis gali pretenduoti į 1/3 būsto (būstas pirktas mano vardu iš mano lėšų,bet jau 2 m jis moka už didžiąją dalį komunalinių paslaugų. Esu sumokėjusi apie 700 e už komun.paslaugas)

  Laba diena, jeigu būstas pirktas už jūsų asmeninias lėšas, jūsų vardu, tai yra tik jūsų asmeninė nuosavybė. Asmuo, kuris moka už didžiąją dalį komunalinių paslaugų neįgyja teisės į jūsų turtą. Jeigu sugyventinis gyvenant kartu būtų pagerinęs jūsų būsto stovį((pvz., darydamas buto remontą, pirkdamas baldus), turėtų teisę kreiptis į teismą dėl kompensacijos, tačiau turėtų įrodyti, kad prisidėjo prie būsto gerinimo.

 • Pragyvenom santuokoje 17metų.kažkodėl pradėjau neitikt žmonai ,nors negeriu ,dirbu ir tt.Jinai užsimanė ,kad išsikraustyčiau,nori kad išsiregistruočiau iš buto.Aš sutinku tai padaryti ,bet ar tada nelikčiau be nieko.Butas pirktas po santuokos praėjus keliems mėnėsiams.už jos pinigus.Bet visus 17 santuokos metų ,jinai neturėjo pastovių pajamų ,aš mokėjau komunalines ,ir didžia dalimi išlaikiau šeimą.Ar skirybų atveju galėčiau pretenduoti į dalį buto ,arba išsiregistravus nemokėt elimentų,o dukrai laisvanoriškai padėti.Dukrai 15metų.Jinai kolkas sako ,kad jeigų išsikraustyčiau ,galėsiu nieko nemokėt.Bet ar tai ne spastai?Kolkas oficialiai skirtis nesiruošiam,ar prieš išsiregistruojant įmanoma sudaryti vedybinę sutartį,kad itvirtinti jos pažadą juridiškai,Dukrai padėčiau laisvanoriškai.

  Laba diena, bendra sutuoktinių nuosavybe tampa tas turtas, kuris įgyjamas nuo santuokos sudarymo momento. Jei turtas įgyjamas iš vieno sutuoktinių iš iki santuokos turėtų lėšų ir kad įgytas turtas netaptų bendra sutuoktinių nuosavybe, svarbu jį tinkamai įforminti nurodant, kad turtas yra asmeninė santuokoje esančio žmogaus nuosavybė ir kad kitas sutuoktinis neturi jokių pretenzijų į šį turtą. Skyrybų atveju žmona turėtų pateikti įrodymus, kad būstas įgytas naudojant jos asmeninias lėšas. Tai įrodžius į buto, kuris buvo įgytas už asmenines jūsų žmonos lėšas, dalį pretenduoti po santuokos nutraukimo galite nebent jeigu butas santuokos metu buvo iš esmės pagerintas (pvz. atliktas kapitalinis remontas). Kitu atveju mažai tikėtina, kad buto dalis galėtų Jums atitekti. Išlaikymą dukrai teikti privalote, tai numatyta įstatyme. Todėl ir susitarimas, kad išlaikymo dukrai neteiksite, būtų niekinis - prieštaraujantis įstatymui. Kol nesate išsiskyrę ir vedate bendrą šeimyninį gyvenimą (gyvenate viename bute, kartu tvarkote buitinius reikalus, finansus), jūsų su žmona piniginės lėšos laikomos bendromis, todėl nėra svarbu, kuris iš tėvų išlaikote dukrą. Tačiau jeigu išsikraustysite iš bendro buto ir pradėsite gyventi atskirai, privalėsite kas mėnesį teikti dukrai sutartą išlaikymą. To nedarant, dukros motina turės teisę bet kada kreiptis į teismą dėl išlaikymo dukrai priteisimo. Prieš nutraukiant santuoką galite sudaryti povedybinę sutartį.

 • Laba diena.Turiu klausyma.Esu istekejusi.Su vyru kartu jau negyvename 6 metai.vis dar neissituokia.Nenori jis.Dabar suzinojau kad jis ima paskola ir ispanijoje perka buta.Ar gali kaskaip atsiliepti man,tarkim jei jis nemokes paskolos?Ar isvis gali gauti paskola be mano sutikimo.Aciu

  Laba diena, paskolą be Jūsų sutikimo vyras gali paimti, gali ją naudoti savo reikmėms. Tačiau vyrui nemokant paskolos, Jums gali kilti problemų, nes galbūt turite bendro iki šiol nepadalinto turto, į kurį kreditorius bandys nukreipti išieškojimą. Taip pat kreditorius gali bandyti nukreipti išieškojimą ir į Jūsų asmeninį turtą, dėl ko teisme turėsite gintis nuo tokio reikalavimo. Savaime suprantama, jog geriau yra išsiskirti nelaukiant jokių neigiamų pasekmių. Todėl patarčiau pačiai inicijuoti santuokos nutraukimą. Vyrui nesutinkant, teismas Jus išskirs ir be vyro sutikimo - tai nėra kliūtis nutraukti santuoką.

 • Sveiki. Esu tokioje situacijoje kurioje nebezinau kur kreiptis. Is sono atrodome normali seima. Vaikai graziai aprengti, priziureti, namai grazus. Taciau nuolat ir kaskart vis dazniau patiriu psichologini smurta. Vyras uzgaulioja, vadina visokiais necenzuriniais zodziais, grasina gyvenima paversti pragaru. Intymus gyvenimas toks, kad jei as nieko nenoriu vel isvadina visaip kaip tik moka. Vaikai visa ta girdi. Pati esu antro vaiko prieziuros atostogose. Noriu skirtis, taciau namai priklauso vyro seimai. Vaiku taip lengvai neatiduos. Skirtis taip pat nesutinka. Iseiti neturiu kur nes viska ka investavome tai dareme i siuos namus. Kur kreiptis, nuo ko pradeti. Pajamu susitaupius neturiu. Gimines neturi galimybiu priimti pas save. Draugu kur apsistoti galeciau taip pat nera.Vyras nemusa taciau nuolat psichologiskai engia, zemina, pravardziuoja.

  Laba diena, užsiregistruokite nemokamai konsultacijai telef. : 8 37 340027.

 • sveiki, turiu 5metu vaika, vaikas nebendrauja su biologiniu tevu jau virs 3metu ,ar yra galimybe vaikui pakeisti pavarde, o gal busimam mano vyrui yra galimybe tapti teisetu vaiko tevu, kiek zinau tam reik teismo ir kad biologinis tevas atsisakytu tevystes, o ka daryt jei as nezinau kaip ji rasti.nuo ko reiketu pradeti? gal viskam padetu kad kai issiskyrem tada vaiko tevas buvo gaves lygtinuma uz smurta artimoj aplinkoj arba padetu tai kad jis elgias nepadoriai, nes teko skaityt straipsni kad rasineja nesvankius sms vaikam......

  Laba diena, galite kreiptis apriboti tėvo valdžią neterminuotai, po ko vaikas gali būti įvaikintas. Turite kreiptis į teismą, o teismas turės informuoti atsakovą.

 • sveiki, auginu viena vaika, stoviu eileje del busto, nors turiu paveldeto turto nedidele dali. o sesuo turi skolu ir nori perkama sodyba uzrasyt man nes nenori kad jai arestuotu ja. sakykik su kokiom bedom susidurciau jei sutikciau kad turta rasytu ant manes. Ar neatsiras man mokesciu daug ir ar nedings socialines garantijos kurias turiu dabar augindama viena vaika

  Laba diena, jums iškyla grėsmė netekti galimybės pretenduoti į socialinį būstą, tai pat gali būti svarstomas socialinių išmokų klausimas. Daugiau informacijos teiraukitės seniūnijoje pagal gyvenamąją vietą.

 • Mirė sūnus. Aš esu mama, man tuoj 58 metai,Praėjo jau 1,5 mėnesio po netekties.Jis buvo paemias savo vardu banko paskola namui.As laiduotoja.Norejau padeti vaikams.Suprantu kad bankui ysipateigojimus reikes man tęsti, ką ir iki šios dienos aš ir dariau.Bet sūnaus šeima, prieš kelis metus atgal išsiskyrė bendru susitarimu.Po to jo žmona pasidalino turtą ir prisiteisė vaiko išlaikymą. Šeimoje yra vienas jo 9 metu sūnus . Kiek suprantu,kad po mano sūnaus mirties sūnaus turtą paveldes jo sūnus.Ar teisingai suprantu ? Su marčia bendrauju mažai , Ji ir prieš tai ir dabar gyvena Didžiojoje Britanijoj, ten pati su draugu turi pasisėmus išsimokėtinai namą.Cia Lietuvoj ji už nieką niekada nėra mokėjusi , ir po šiai dienai nieko nemoka. Pasake kad aš laiduotoja, tai ir mokėk.Viską prižiūriu ir už viską sumoku aš.As savo gyvenamos vietos neturiu jokios, ir turto jokio.Nes gyvenau pas sūnaus name, o registruota esu pas draugus. Kiek suprantu sūnaus buvusi žmona turi kreiptis y teismą del ypedinio, anūko turto perėmimo., nes ji yra sūnaus vaiko mama.Jei per tris mėnesius del mano sūnaus turto , buvusi marti y teismą nesikreips del anuko paveldėjimo, kokios bus pasekmes , ir kas tada turi teise paveldeti , kaip turėčiau aš pasdielgti ? Nes per tris mėnesius reik turtą kažkaip užregistruoti pas notarą ! Anstoliu nesinorėtųs.Pagarbiai , Ačiū

  Laba diena, kaip suprantu, testamento nebuvo, Jūsų sūnaus turtą paveldėsite pagal įstatymą. Įstatymas numato, jog pirmosios eilės paveldėtojai yra vaikai, o antros - tėvai. Antros eilės įpėdiniai (t. y. Jūs) paveldi pagal įstatymą tiktai nesant pirmos eilės įpėdinių arba jiems nepriėmus ar atsisakius palikimo. Įstatymas numato, jog siekdamas įgyti palikimą, įpėdinis turi jį priimti. Taigi, paprastai tariant, Jūs paveldėsite savo anūkui atsisakius palikimo arba jo nepriėmus. Anūkas (ar jo atstovas pagal įstatymą, t. y. Jūsų marti), siekdamas paveldėti, turi kreiptis dėl palikimo priėmimo į teismą arba notarą per tris mėnesius po palikimo atsiradimo dienos (t. y. Jūsų sūnaus mirties). Tą patį, siekdama paveldėti, turite padaryti ir Jūs - per tris mėnesius turite kreiptis į palikimo atsiradimo vietos notarą su pareiškimu dėl palikimo priėmimo. Anūkui to nepadarius, o padarius tik Jums, palikimą priimsite Jūs.

 • Sveiki. Norejau pasiteirauti.Mirė mano mociutė ji turejo 4vaikus tarp ju ir mano tėtis. Pas notatare priėmiau palikima. Savo tevo daly dėl to kad jis mires. Priemus paaiskėjo kad mirus seneliui ji nebuvo iki galo susitvarkius palikimo priemimo. Gal galetumet patarti kur turėciau kreiptis toliau. Palikimo priemimo liudijimo man neisdave. Nesuprantu kodėl.

  Sveiki, Norint atsakyti į jūsų klausimą reikia daugiau išsamesnės informacijos. Paskambinkite tel. nr. +370 37 340027 ir susitarsime dėl teisininko konsultacijos laiko.

 • Sveiki, as eu deklaruota Anyksciu mieste. dabar gyvenu vilniuje, nuomuojuosi buta, noriu pradeti invidualia veikla, bet reikia man i valstybine mokesciu inspekcija nuvykti pazymos, ar as galeciau bi Vilniaus mokesciu inspekcija nuvykti ar reikia i Anykscius vykti? Aciu uz atsakyma

  sveiki, Paskambinkite į mūsų centrą vasario 14d. 13val. ir teisininkė suteiks informaciją jums rūpimu klausymu.

 • Su zmona gyvename 2 kambariu bute kuri isigijome santuokoje.Butas uzrasytas mano vardu.Ar galiu dabar dovanoti buta zmonai,kad nerasyti testamento ir kad vaikai nereikstu pretenziju

  Laba diena, būstas įgytas santuokoje priklauso abiems sutuoktiniams, nepriklausomai kieno vardu registruotas. Jūs galite padovanoti žmonai savo būsto dalį, tačiau visada yra saugiau parašyti testamentą.

 • Sveiki. Noreciau Jusu paklausti. Mano mama ir tetis gyvena soc. buste. Jokio turto daugiau neturi. Ir abu turi skolu pas anstolius. Ar mirus tevams as paveldesiu Ju skolas?

  Laba diena, šeimos nariams skolą tektų grąžinti tik paveldėjimo atveju, jeigu palikimas būtų priimtas be turto apyrašo. Tačiau, jeigu įpėdinis priima palikimą pagal antstolio sudarytą turto apyrašą, tuomet už palikėjo skolas atsakytų tik paveldėtu turtu t.y. tik ta apimtimi, kiek yra paveldėto turto. Priešingu atveju t.y. priėmus palikimą be turto apyrašo, įpėdinis atsako ne tik paveldėtu, bet ir savo asmeniniu turtu. Kitų atvejų nėra, kad tėvų skolą tektų grąžinti vaikams.

 • Laba diena,2011m vaikui, is tevo, priteisti alimentai 400lt(115.85 eur).Keicianti minimumui alimentai turetu dideti?!Kur kreiptin?Aciu

  Laba diena, dėl išlaikymo dydžio pakeitimo turite kreiptis su ieškiniu į teismą arba susitarti su vaiko tėvu.

 • Laba diena,po skyrybų su vyru butą, kuris pirktas su paskola, pasidalinome per pusę. Yra nepilnametis vaikas.Aš su vaiku išsikrausčiau iš bendrų namų.Su vyru sutarėme, kad uz buta jis ims paskola ir dali kompensacijos man sumokes. Kadangi vaiko gyvenamoji vieta yra nustatyta su manimi,norint man parduoti buto dali,man reikalingas teismo leidimas.Norint gauti teigiamą teismo leidima,reikalinga prideti preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį(jog as perku kita buta,kad vaikui butu garantuota gyvenamoji vieta).Kadangi planuoju keisti gyvenamaja vieta,nauja buta planuoju isigyti veliau.Kokius dokumentus reikia pateikti teismui tokiu atveju?

  Laba diena, kiek teko susidurti, teismui užtekdavo ir kitų dokumentų, patvirtinančių, jog vaikas neliks be gyvenamojo būsto. Jeigu turite pvz. tėvų namus, galite juose su vaiku prisideklaruoti gyvenamąją vietą ir teismui pateikti deklaraciją bei registro išrašą, jog namai priklauso tėvams ir juose planuojate ir galite gyventi. Kitas variantas - jeigu nuomojatės, galite pateikti buto nuomos sutartį, iš kurios teismas matis, jog pvz. esate sutarę nuomotis butą ilgam laikui. Šioje situacijoje nereikia kurti kažko nerealaus, tiesiog pagal esamą situaciją reikia susirinkti dokumentus, patvirtinančius svarbiausią aplinkybę - kad vaikas kartu su jumis turės nuolatinę gyvenamąją vietą.

 • Labas vakaras, mano dukris baudziamasis procesas Olandijoje eina prie pabaigos. Pripazintas neticinys nuzudymas . Nukentejusiojo puse padave priteisti 7 tukst eur uz laidotuves ir po 1 tukst eur neturtines zalos , kuri is karto buvo atmesta, prieme viska, kur buvo saskaitos ir cekiai uz 6200 eur. Ar gali atstovai nukentejusio su Olandu teismo nutartim ivykys buvo Olandijoje-paduoti papildomai dat i teisma Lietuvoje, kad butu dar atlyginta zala. Globoju anuke 9metu, jos dukra ir bijau , kad jegu dar Lietuvoje paduos tai bus atimtas paskutinis gyvenamas bustas ir kiksim su anuke gatvei. Ka daryti, jegu taip ivyktu. Sesuo nori uzmoketi uzmoketi apkaltintos dukros skola, kaip bus pateikti dokumentai Lietuvos antoliui del nuteistosios skolos isjeskojimo. Ar Lietuvos anstolis gali priimti skolos padengima is sesers-jokio igaliojimo nera

  Laba diena, jeigu yra asmuo, kuris galės sumokėti išieškomą sumą, tuomet būkite rami, niekas iš Jūsų turto neatiminės. Taip, nukentėjusieji gali kreiptis dėl skolos išieškojimo Lietuvoje. Tačiau antstolis iš karto nesiims Jūsų varyti iš namų ar be Jūsų žinios pardavinėti dukters turto. Pradžioje jis informuos dukrą, jog yra pradėta vykdomoji byla ir pasiūlys gražiuoju susimokėti skolą. Būtent tada, gavę antstolio pranešimą, Jūs ar Jūsų sesuo ir galėsite sumokėti už savo dukrą skolą - tai yra leidžiama įstatymu, tam specialaus įgaliojimo nereikia. Arba, galite (ir turėtumėte) susimokėti likusią skolą ir nelaukdami antstolio Lietuvoje veiksmų.

 • Sveiki, auginame su busimu vyru dukra is vyro buvusios santuokos, ar man susituokus su vyru galesiu isidukrinti ir dukryte? Nepaisant, kad yra dukros motina, kuri tik moka elementus, taciau gyvena uzsienyje?

  Laba diena, yra du būdai: arba dukros biologinė mama sutiktų, kad dukra būtų įvaikinta, ir antras - apriboti mamos valdžią neterminuotai, po ko dukra gali būti įvaikinta. Pirmas paprastas, antras labai sudėtingas.

 • Laba diena. Gyvenu su dar teisiškai neišsiskyrusiu vyru. Jis su savo žmona turi du mažamečius vaikus. Kartu negyvena, gyvena su manimi. Norėjo tvarkytis skyrybų dokumentus, tačiau bijo kažką judinti, nes žmona kategoriškai neleidžia jam pasiėmus vaikus artintis prie manęs. Pasakė, kad ieškos advokatės, kuri padės apriboti mano ir jos vaikų bendravima. Jos tikslas, kad jis bendrautų su vaikais jos namuose, arba gali vežtis tik ten, kur nėra manęs. Draudžiama parsivesti į mūsų namus. Ji pasakė, kad jos vaikai niekada su manimi nebendraus. Ji pasakė, kad jam vaikų lankymo neribos niekaip, tačiau padarys viską, kad jos vaikai nebendrautų su manimi. Ar yra tokios galimybės jai, sutvarkyti teisiškai, kad aš negalėsiu bendrauti su jos vaikais, kai vyras juos pasiims. Gali apriboti vyro vežimąsį vaikus į tokią vietą kur esu aš?

  Laba diena, vaikai nėra tėvų nuosavybė ir abu tėvai yra lygiai už juos atsakingi, todėl tiek jų gyvenamoji vieta, tiek ir atskirai gyvenančio tėvo bendravimo su vaikais tvarka yra nustatoma atsižvelgiant visų pirma į geriausius vaikų interesus, o ne į tėvų asmeninius norus. Dažnai tėvai dėl asmeninių priežasčių, siekdami asmeninių tikslų siekia naudotis vaikais, tokiu būdu juos iš tiesų nuskriausdami. Todėl teismo ir bylos nagrinėjimo metu dalyvaujančios vaiko teisių apsaugos institucijos pareiga yra atskirti tėvų ir vaikų interesus ir užtikrinti geriausios sąlygas po tėvų skyrybų vaikučiams sėkmingai augti ir vystytis. Šiuo atveju motina galėtų tikėtis pasiekti savo tikslų, jeigu teismui įrodytų, jog Jūs ar vaiko tėvas keliate ar galite kelti jos vaikams grėsmę, pavojų jų sveikatai, saugumui ir pan. To neįrodžius, o atvirkščiai - Jums įrodžius, jog motinos siūloma bendravimo tvarka atspindi ne vaikų interesus, o motinos norus, teismas neturėtų nustatinėti motinos prašomų bendravimo tvarkos apribojimų. Be anksčiau nurodytų priežasčių, jog bendravimo tvarka turi atitikti vaikučių interesus, paminėtina, jog tai yra visiškai normalu ir visuomenėje įprasta, jog sutuoktiniams nutraukus santuoką, jie pradeda naujus santykius, sukurdami naujas šeimas. Man nėra žinoma tokio teisinio reguliavimo ar teismų praktikos, jog vaikams būtų ribojamas jų matymasis su naujais tėvų šeimos nariais. Juolab, jei toks reguliavimas būtų, tai reikštų, jog vaikai po tėvų santuokos nutraukimo negalėtų matytis su nė vieno iš tėvų antosiomis pusėmis - kas būtų iš esmės nelogiška ir turbūt sunkiai įgyvendinama. Todėl nesant jokių ypatingų aplinkybių - pavojaus vaikų saugumui, vystymuisi, gerovei - teismas neturėtų nustatinėti Jūsų nurodytų bendravimo su vaikais tvarkos apribojimų ir atsižvelgiant į tėvo norus, galimybes ir santykį su vaikais, leisti jam be ypatingų apribojimų bendrauti su vaikais, dalyvauti jų auklėjime, auginime.

 • Sveiki norėjau paklausti ar gali bedrabučio administratorė ir bedrabučio auklėtoja į kambariu patrika kviestis kitus asmenis iš švietimo ministerijos. Ar gali bedrabučio administratorė išmesti asmeni už netvarka, bet visa netvarka sukialia kambariokas.Kas tai atsakyngas jei to kurio kambariokas sujaukia kambari o jo kito kambario tvarkyngo nėra savaitė, o bendrabučio admistratorė sako , kad išmes kartu, ar gali taip buti jei kitas tvarkyngas o kitas ne tai ar gali išmesti abu>P.s. Ačiū už atsaskyma

  Laba diena, kreipkitės švietimo įstaigos adminisraciją.

 • Laba diena. Nutiko tokia situacija, kad turiu vaiką kuriam 9 metai, jo biologinis tėvas mus paliko kai vaikui buvo vieneri (prisiteisiau elementus, ir jis dabar tuo naudojasi ir įvardija tai kaip prisidėjimą prie vaiko išlaikymo) ir dabar man jį auginti padeda mano vyras, kurį sūnus vadina tėčiu, nes su juo kartu esam nuo tada kai vaikui buvo 2 metai. Sūnus nežino kad jis yra netikras jo tėtis. Labai bijau jam pasakyti tiesą, o buvusysis pradėjo rašinėti kad nori susitikti su sūnum. Bijau kad sūnui gali būti šokas sužinojus tiesą. Ką galima padaryti tokiu atveju?

  Laba diena, užsiregistruokite konsultacijai. Telef. : 8 37 340027

 • Laba diena, noriu konsultacijos.Nesantuokoje su draugu gyvename 12 m. turime 4 metu vaika ir bendra nekilnojamaji turta (kuriame gyvename) pirkta uz paskola. Su draugu nesugyvename apie 3 metus, jis daznai isgeria. Tiesiog atsibodo taip gyventi. Iseiti kitur gyventi jis neiseina, isvaryti negaliu (nes tai ir jo nuosavybe) pati iseiti su vaiku irgi neturiu kur. Ka tokiu atveju patartumete daryti.

  Laba diena, užsiregistruokite konsultacijai.

 • Sveiki,Patarkite, ar yra kokia galimybė vyrui uždrausti imti greituosius kreditus ir lošti azartinius lošimus, jeigu jis nesutinka. Ypač azartas apima išgėrus, o tai nutinka labai dažnai. Pridarė milžiniškų skolų, įkeitė jam dovanotą butą, kuriame gyvena su žmona.Klimpsta vis giliau ir kitus paskui save traukia, atrodo padėtis be išeities... Ką daryti?

  Sveiki, įmanoma. Tokioje situacijoje reikia kreiptis i teismą ir paprašyti apriboti vyro galimybes disponuoti jo ir šeimos turtu. Tokia galimybė kaip tik tokioms situacijoms yra numatyta įstatyme. Teismas turetu nustatyti, kad pvz tam tikras stambesnes pinigines operacijas, viršijančias kažkoki minimalų dydi, kažkurį laikotarpi (pvz. 2 metus) vyrui bus galima atlikti tik su kito sutuoktinio sutikimu.

 • Laba diena.Turiu drauge,kuri viena augina 3 vaikus. Jos vyras zuves. Pastaruosius 3 ar 4 metus ji gyvena su sugyventiniu.Santykiai su juo blogi. Ji pati yra rasiusi pareiskima del smurto pries vaikus, skyresi su tuo vyru ne karta,kelis kart su vaikais ejo is namu i kriziu centra gyventi. Kas karta vis tas pats. Prisiekineja, kad tai paskutinis kartas, bet ir vel grizta pas ta pati vyra. Dabar ji ir vel susidejusi su tuo paciu vyru ir gyvena su juo.Man idomu, ar nepazeidziamos vaiku teises tokiu motinos elgiasiu? Nes mano supratimu, vaikai jauciasi nestabiliai ir nesaugei del tokio mamos elgiasio.Ar tokioje situacijoje vaiku teisiu apsauga imtusi kokiu nors veiksmu, kad padetu vaikams, kurie nezino, kada gali vel tekti begti is namu.

  Laba diena, Šiuo klausimu kreipkitės į vaikų teisių apsaugos skyrių pagal vaikų gyvenamąją vietą.

 • Iš nuolat girtaujančios, ir adekvačiai situacijos nesuvokiančios mano motinos pagrobta 2 žemės sklypai prie ežerų: buvo nuvežta pas notarą pagiriota, žadėta sumokėti, kai pasirašė-neatsiskaityta. Ar galima ką čia padaryti?

  Laba diena, Tikrai galima, ypač jei neatsiskaityta ar parduoda už mažesnę nei rinkos kaina. Tačiau dėl tokios bylos labai patarčiau kreiptis į advokatus.

 • Mano vyrui už smurtą artimoje aplinkoje paskirta bausmė 1 metus gyventi atskirai nuo manes. Mes turime tris vaikus. Kadangi vyras gyvena kitur neprisideda prie vaikų išlaikymo. Mes neišsiskyrę. Ar galiu kokiu nors būdu išsireikalauti vaikams pusę išlaikymo išlaidų? Kur reikėtų kreiptis?

  Laba diena, Šiuo klausimu kreipkitės tiesiogiai į mūsų organizaciją, ji teikia nemokamas teisininko konsultacijas, būtina išankstinė registracija tel. +37067931930