Klausk

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

  • Esu 27 metu vaikinas, kuris rimtai svarsto apie pabaiga, nes jau nebematau padeties be kitos iseities. Tai tikrai nera tik emocinis nusiteikimas, as jau 11metu kankinuosi. Ieskojau budu ivairiu, bet kiek besiaiskinciau, kiek ko bebuciau bandes visad rezultatai tokie patis.Jau buvau praejes 3 psichologus. Ju taktika sumenkinti tikrasias problemas ir iskelti netikras. Nukreipti temas i tas, kurios gal ir yra teisingos taciau neissprendziamos. Siulyti sprendimai veiklos, draugu kompanija, hobiai, mokslai bei pasisventimas darbui nors ir kiek gal ir palengvina situacija, taciau tuo paciu metu situacija blogeja sulyg kiekviena diena. Vietoj to kad galeciau ka daryti dabartiniu metu esu apkrautas viskuo ir laiko nebeturiu ir tesudaro papildomo streso neleidziant man issimiegoti.Problemu saknys:Prasta finansine padetis. Studijavau prestizine profesija, pagal kuria turejau neva gauti sunku, bet gerai apmokama darba. Rezultatas: atlyginimas minimalus, darbas sunkus gal tik darbo salygos kiek lengvesnes.aukstas libido. Masturbacija nors trumpam laikui patenkina, taciau turi nemalonu pajuti po to - staigiai ateinanti depresija ir vienatves jausmas. Seksualinio gyvenimo nebuvimas smarkiai varo i depresija. Tai pagrindine fiziologine problema, kuri jau perejo i emocine ir racionalia mano mastymo dali.Uzaugau skurdzioje aplinkoje. Sunkiai pats pragyvenu kas lemia kad neturiu kito pasirinkimo kaip gyventi su giminem ir merginos del to mane atstumia, jeigu ir sutinka kontaktuoti tai tik kaip draugai. Kas lemia kad matai mergina del kuriuos tu stengies susitikineja ir draugauja rimtai su kitais o tuo metu tu patampi kaip darbinis arklys atliekantis darbus uz aciu. Dalis merginu bent turi sazines pasakyti kodel nesutinka, nes jom reikia vaikino su masina kad jas veziotu, su savais namais kad galetu pas juos atsikelti ir gauti papildomu pinigu kad jom padetu bei islaikytu. Su keleta merginu pavyko kiek santykius istest ir kiek paprogresuoti, taciau suradusios labiau pasiturinti interesanta jos iskarto mane palieka. Pazinciu svetaines yra apgailetinos is vaikinu puses. Gali rasyt visom, 99proc net neatsakis, o tos kur ir atrasis tik tepasirasis. Jeigu tik suzino kad esi nepasiturintis didzioji dalis siu merginu zinutes pradeda ignoruoti.Rasau prasydamas pagalbos pasiulant problemu sprendimo, ne jas ignoruoti. Jeigu neturite pasiulymu kaip sias problemas spresti ir teturit pasiulyti keisti mastysena, poziuri, aplinka, isitraukti i veiklas ar dar ko panasaus, tai bijau kad turesiu atsakyti kad tai neveikia.

    Laba diena, susisiekite dėl pagalbos: Kaune, K.Donelaičio g. 33-515 (5 aukštas) Tel.mob.: 8-636-81621 Skambinkite kiekvieną darbo dieną 11.00 – 17.00 val. El.paštas: info@vyrukrc.lt

  • Sveiki pajmau tetai paskola is general finansik penkiem metam puse atidave o puse 2900 dar liko atiduot dabar perdave mane i anstuolius ragelio inai nekele neatraso nezinau ka daryt as nedirbu suo metu augynu viena vaika dveju metu nezinau ka daryt kaip grazint paskola rastelio jokio nepasirasem

    Laba diena, šiuo atveju tik jūsų tetos geranoriškumas gali padėti jums.

  • Sveiki.Geguzes 2 diena teismas isskyre saliu susitarimu.Vilniuje Turime buta,kuri teismas padalino po1/2.Buta nuomavome ir ketinome pardave pirkti nama.Abu dirbome Anglijoje.Taciau buves vyras grizo I Lietuva,gyveno ne bute.Dabar Turi sugyventine,Su kuria nori kraustytis i buta.As gyvenu Anglijoje.Jis praso,Kad pasirasyciau susitarima,kad as jam nuomuoju savo Dali,ir tik atskiru skambuciu galeciau patekt I buta.Dar jis nori pilnai buta remontuoti.Parduoti nenori.Ar gali notaras patvirtinti,kad as nesutinku nuomuoti jam savo dailies,kad nesutinku,kad butu daromas buto remontas.Aciu

    Laba diena, jei nesutinkate žmogui išnuomoti savo buto dalies, notaro tam nebūtina (galima, bet nebūtina), užtenka paprasto rašytinio pareiškimo, jog nesutinkate. Be Jūsų sutikimo jis turi teisę atlikti tik būtinąjį buto remontą - tokį, be kurio butas imtų pvz. griūti arba tapti nebenaudojamas pagal paskirtį ar pan. Prie tokio (būtinojo) remonto išlaidų Jūs privalote prisidėti, taip pat prisidėti ir prie rinkliavų ir mokesčių, susijsusių su buto išlaikymu (išskyrus tų, kurios atsiranda žmonėms naudojantis butu, pvz. mokesčių už suvartotą elektrą, dujas ir kt., jei tokie yra). Dėl nebūtinojo remonto bendraturtis turi gauti Jūsų sutikimą. Jeigu jo negauna, o vis tiek atlieka tokį remontą savo nuožiūrą, tuomet jūs jam nieko neprivalote atlyginti, o dėl remonto padidėjusi buto vertė tampa abiejų Jūsų padidėjusio turto dalimi. Tačiau jeigu manote, jog be Jūsų sutikimo atliekamas buto remontas pažeistų Jūsų teises, patarčiau dėl šio klausimo kreiptis į teisininką Lietuvoje.

  • laba diena, noriu sužinoti, ar gali buvęs mano dukros vyras rašyti skundus dėl vaiko nepriežiūros, kai esameišsiskyrę jau 12 metų, per tą laiką be dovanų gimtadienio proga jokio bendravimo su sūnumi nebuvo. kai išsiskyrėme sūnui buvo 4 metai, dabar jam tuoj bus 16, viena prižiūriu savo vaiką, rengiu, valgydinu ir t.t tačiau jis nelabai kaip mokosi, bet man rodos, kad kol žmogus pats nesupras, kad reikia mokytis, niekas nepasikeis. Visada žiūriu, kad padarytų pamokas, man padeda ir mano mama, nes turiu 2,5 metų dukrytę nuo kito vyro. abu vaikai prižiūrėti, niekur neinu, tik į darbą...ar gali jis man pakenkti staiga atsiradęs po tiek metų? jis yra vedęs kitą moterį ir augina 2 vauks nuo jos.

    Laba diena, rašyti gali, tačiau institucijos kurios juos gaus spręs ar skundai pagrįsti. Jeigu skundai nepagrįsti jums niekuo nepakenks.

  • Sveiki gyvenu su gurtaujanciais kaimynais namas padalintas I dvi dalis viena nupirkta mamos vardu net gyvunu as dukra su butu it vaiku kita puse gyvena sugyventiniai nesusituoke girtaujantys zmones jie jau buvo uzdege namus kur pries tai nomavosi policija ne karta buvo kviesta jiem ir jie paths issikviesdavo tarp pusavi musdavosi ka daryti su tokiais kaimynais mums nesaugu taip gyventi savininkas kito galo gyvena norvegijoje net jis nenuomuoja nuomuoja jo sesuo net be jokios nuomos sutarties ar mes juos galim iskraustyti kazkaip padekit aciu uz atsakymus :)

    Laba diena, jūs negalite iškraustyti, kalbėkite apie šią problemą su būsto savininku.

  • Nežinau kaip man pasielkti matau ir girdžiu kad mano vaiku mama pastovei giaria,viresnioji dukra pastovei skundžiasi kai girta tai pastovei šaukia ant jos ir brolio,valgit padarys kai jai nuotaika,svarbiausiai jokio režimo,atrodo jau pareina laiptinei jau girdi dukra džiauksminga diugavima bet ne kasnors iš draugu paskambina mamai ji vel tempia su savim 5meti sunu toliau dalivauti,pareina nakti pradeda kelti triukšma kabinėtis ant dukros ir t.t.

    Laba diena, esant tokiai situacijai, kai mam yra neblaivi ir netinkamai elgesi su vaikais, nedelsiant skambinkite 112 ir praneškite.

  • laba diena,gyvenu su sugyventiniu 10m,yra vaikai,noriu iseiti bet jis gasdina jog atims vaikus,jis nedirba,buta ir vaikus islaikau as,jei as iseisiu jis gali juos pasiimti?turiu negalia,bet vaikus priziuriu,jie nori buti su manim,9 ir 10m

    Laba diena, jeigu norite išeiti, o vaikai nori gyventi su Jumis, sugyventinis neturi teisės prievarta laikyti vaikų ir versti juos pasilikti. Taigi galite drąsiai elgtis pagal savo valią. Jeigu Jums sugyventinis trukdytų, nedelsdama kvieskite policiją.

  • Sveiki.Su žmona esame ant skyribų ribos.Bet kolkas oficialiai ,nesiskiriam.Nupirkau kambarėlį bendrabutyje ,kad turėčiau kur išsikraustyt.Jisai yra bendra nuosavybė.Dabar žmona sako ,kad tu tik išsikraustyk,aš jokių pretenzijų ,dėl tavo buto neturėsiu.Jinai sutinka pasirašyti ,dėlto poperių ,Be notaro ir teismo.Ar šitas poperius turėtų ,nors kokią juridinę galią.Jeigu jinai po poros metų apsigalvotų ir pareikalautų išmokėt puse sumos už bendrabutį.Dabartinis mussų butas priklauso jai.Kokią forma geriau pasirašyti dokumentą.Jei tą daryttume pas notarą reiktu nuo abejų butų mokėt 0,4procento.Tai jau nemažai.Teismo atveju ,ar teismas atsižvelgtų ,kad įlgus metus moku draudimą už šeimą ,neturiu administacinų pražangų.O jinai vengia duoti bendraut man su dukra.Jaunystėje pjovėsi vienas,tada dar manęs nepažinojo.Ir jos elgesys dabartinis biški keistas.Ar teismas galėtų priverst ją atlikt psihologinę ekspertizę.Dar norėjau paklust ar jinai galėtų pretenduoti į mano motinos sodybą ,jeigu testamentą mano mama ,surašė po santuokos.Dėkui.

    Laba diena, be notaro parašo dokumentas neturės juridinės galios. Nesvarbu kada surašytas testamentas, žmona į sodybą negali pretenduoti.

  • laba diena, gyvenu viename bute su dukra ir brolio zmona ir ju 2 m.vaiku. daznai vis praeidama jo zmona mane stumteli, bijau jog kada pratruksiu, ar iskvietus policija nesutarimo metu galiu prasyt jog ja isvestu?, ji neregistruota musu bute? buta paveldejom lygiom dalim po mamos mirties

    Laba diena, jeigu patiriate smurtą artimoje aplinkoje skambinkite 112, tačiau atvykus pareigūnams turėsite pateikti įrodymus apie tai. Norint tai įrodyti galite nufilmuoti ar įrašyti diktofonu.

  • Sveiki, turiu 2 grupes negalia jau man nuo vaikystes yra. Darbo stazo neturiu. Sodra atsisake moketi uz invaliduma. Padaviau dokumentus i socialini rupybos skyriu. Jie tik man pasake laukti ir jie man paskambins. Man 40m. Vaistai kuriuos perku yra brangus. Tad jau kaip savaite jie man neskambina. Bijau kad jie isviso man nemokes uz invaliduma. Nezinau kur kreiptis ir ka daryti...

    Laba diena, kreipkitės į Sodros skyrių pagal savo gyvenamąją vietą.

  • Sveiki,Sesuo mirė 2010m. Tada tik pareiškiau teisę į palikimą(butą), bet paveldėjimo nesitvarkiau. Paveldėjimą susitvarkiau 2017m. Paveldėjimo pažymėjime nurodyta paveldėto buto suma tai 2017m. metu dienai. Mokesčiai akcentuoja paveldėto turto sumą 2010m. Tai kokia paveldėto turto suma, ar išduotame paveldėjimo liudijime? Ar 2010m. mirus seseriai? Dėkui.

    Laba diena, paveldėto turto vertė su metais keitėsi ir ateityje keisis. Nesvarbu kada priėmėte palikimą, tačiau paveldėjote turtą po sesers mirties, t. y. 2010 m. Nežinau, kokią turto vertę reikia deklaruoti pagal mokestinius įstatymus, tačiau jeigu VMI nurodo, jog mokesčius mokėti reikia pagal turto paveldėjimo datą, tuomet tai bus 2010 m.

  • sveiki, gyvenau su drauge keturis metus, turime du mazamecius vaikus pavarde vaiku ira mano,buvusi drauge isejo gyventi pas mama ir nori prisiteisti elementus norejau paklausti ar elementu procesas trunka ilgai, ir ar as galiu lankyti vaikus dabar.

    Laba diena, taip jūsų draugė gali prisiteisti alimentus. Kreipiantis į teismą taikant laikinasias apsaugos priemones per tris dienas bus priimtas sprendimas dėl alimentų mokėjimo kol teismas priims sprendimą byloje. Jūs tai pat gavę ieškinį galite pateikti prašymą dėl bendravimo tvarkos nustatymo ir prašyti laikinųjų apsaugos priemonių nustatymo, kad lankymo tvarka būtų nustatyta kuo greičiau.

  • Sveiki,norejau paklausti kaip gauti patvirtinanti dokumenta is gimdymo namu apie vaiko gimima po17m.kadangi vaikas buvo vakumuotas,turi daug sveikatos problemu,reikalinga neigalumo komisijai.kur kreiptis.dekoju

    Laba diena, kreipkitės į įstaigą, kurioje gimė jūsų vaikas.

  • Laba diena.Pas mane buvo atimtos teises 3,5 metams ir paskirta 3500 litu bauda.Terminas arteja i pabaiga. Lankaiau papildomus kursus, turiu visas pazymas, bei islaikiau teorijos ekzamina.Liko islaikyti praktikos ekzamina. Ar, islaikius praktini ekzamena, man grazins vairuotojo pazimejima, nei esu nesumokejus baudos? Neturejau galimybes sumoketi, nes praradus vairuotojo pazimejima kartu netekau darbo. Aciu.

    Laba diena, kreipkitės į Regitrą.

  • Laba diena noreciau pasiteirauti....turiu daug kreditoriniu isipareigojimu (t.y. bankams) pries metus isvykau i uzsieni, todel zinoma pinigeliu jiems negrazinu (suma tikrai nemaza) dabar ruosiuosi grizti i lietuva atostogom. Ar gali buti kad uz nemokamas skolas man gali neleisti isvykti is Lietuvos? Dekui uz atsakyma

    Laba diena, kreditorinius įsipareigojimus jūs privalote vykdyti pagal sudarytą sutartį kur bebūtumėt.

  • Laba diena. Niekada nemaniau, kad kada prireiks kreiptis i Jus. Esu iš geros šeimos, tiek mano tiek vyro giminė kaip ir visi normalūs žmonės, jokiu tokiu net panašiu bėdu niekam nėra nutike kaip nutiko dabar man... Man 24metai, su vyru draugaujame 7metus ir 2017m. nusprendėme susituokti. Viskas buvo tobula, pradėjau lauktis, 2018m. balandi turiu gimdyti...bet vyras mane palieka, jau nebėra šansu, kad būtume kartu...gyvename pas jo tėvu nupirktame name, šiuo metu, kadan gi laukiuosi jis dar leidžia pagyventi, o jis sugrįžo pas tėvu.. Santaupu jokiu neturiu, nes visada pinigai būdavo bendri, kadan gi aš kaip moteris mokėdavau visada mokesčius, už pirkinius, jo brangiausius pirkinius nes važiuoja autosporte kur yra labai brangu, tai niekada savo pinigu netaupiau ir niekada neturėjau tokios minties, nes atrodė kam to reikia, jei ka ir taupydavom tai vistiek viskas bendrai... O kreipiuosi su tokia mintim, kad nežinau kur man eiti kai pagimdysiu? Tėvai be galo myli, senelius taip pat turiu, bet niekur nėra galimybės pas ju apsistoti, kad išnomuoti man būsta taip pat nėra galimybės, iškart susirasti darba taip pat nematau šansu, jugi kur aš paliksiu vaikiuka, bet svarbiausia tai, kad nežinau kur reikės eiti? Aš labai bijau, kad manes neužpultu depresija ir nesusisuktu smegenis palikti vaikuti, ale jam su kažkuo kitu geriau bus, nes dabar tai atrodo visokiu minčiu ateina...net nežinau kur reikėtu kreiptis, ka tokiu atveju daryti, rankos visai nusviro

    Laba diena, susiekite su mumis telefonu: 8373420027 dėl konsultacijos.

  • Laba diena.Gyvenam su vaiko tėvu mano bute beveik 2 metus,nesusituokę. Esu vaiko priežiūros atostogose,tad pajamos yra 40 proc.buvusio atlygio.Ar mano sugyventinis gali pretenduoti į 1/3 būsto (būstas pirktas mano vardu iš mano lėšų,bet jau 2 m jis moka už didžiąją dalį komunalinių paslaugų. Esu sumokėjusi apie 700 e už komun.paslaugas)

    Laba diena, jeigu būstas pirktas už jūsų asmeninias lėšas, jūsų vardu, tai yra tik jūsų asmeninė nuosavybė. Asmuo, kuris moka už didžiąją dalį komunalinių paslaugų neįgyja teisės į jūsų turtą. Jeigu sugyventinis gyvenant kartu būtų pagerinęs jūsų būsto stovį((pvz., darydamas buto remontą, pirkdamas baldus), turėtų teisę kreiptis į teismą dėl kompensacijos, tačiau turėtų įrodyti, kad prisidėjo prie būsto gerinimo.

  • Pragyvenom santuokoje 17metų.kažkodėl pradėjau neitikt žmonai ,nors negeriu ,dirbu ir tt.Jinai užsimanė ,kad išsikraustyčiau,nori kad išsiregistruočiau iš buto.Aš sutinku tai padaryti ,bet ar tada nelikčiau be nieko.Butas pirktas po santuokos praėjus keliems mėnėsiams.už jos pinigus.Bet visus 17 santuokos metų ,jinai neturėjo pastovių pajamų ,aš mokėjau komunalines ,ir didžia dalimi išlaikiau šeimą.Ar skirybų atveju galėčiau pretenduoti į dalį buto ,arba išsiregistravus nemokėt elimentų,o dukrai laisvanoriškai padėti.Dukrai 15metų.Jinai kolkas sako ,kad jeigų išsikraustyčiau ,galėsiu nieko nemokėt.Bet ar tai ne spastai?Kolkas oficialiai skirtis nesiruošiam,ar prieš išsiregistruojant įmanoma sudaryti vedybinę sutartį,kad itvirtinti jos pažadą juridiškai,Dukrai padėčiau laisvanoriškai.

    Laba diena, bendra sutuoktinių nuosavybe tampa tas turtas, kuris įgyjamas nuo santuokos sudarymo momento. Jei turtas įgyjamas iš vieno sutuoktinių iš iki santuokos turėtų lėšų ir kad įgytas turtas netaptų bendra sutuoktinių nuosavybe, svarbu jį tinkamai įforminti nurodant, kad turtas yra asmeninė santuokoje esančio žmogaus nuosavybė ir kad kitas sutuoktinis neturi jokių pretenzijų į šį turtą. Skyrybų atveju žmona turėtų pateikti įrodymus, kad būstas įgytas naudojant jos asmeninias lėšas. Tai įrodžius į buto, kuris buvo įgytas už asmenines jūsų žmonos lėšas, dalį pretenduoti po santuokos nutraukimo galite nebent jeigu butas santuokos metu buvo iš esmės pagerintas (pvz. atliktas kapitalinis remontas). Kitu atveju mažai tikėtina, kad buto dalis galėtų Jums atitekti. Išlaikymą dukrai teikti privalote, tai numatyta įstatyme. Todėl ir susitarimas, kad išlaikymo dukrai neteiksite, būtų niekinis - prieštaraujantis įstatymui. Kol nesate išsiskyrę ir vedate bendrą šeimyninį gyvenimą (gyvenate viename bute, kartu tvarkote buitinius reikalus, finansus), jūsų su žmona piniginės lėšos laikomos bendromis, todėl nėra svarbu, kuris iš tėvų išlaikote dukrą. Tačiau jeigu išsikraustysite iš bendro buto ir pradėsite gyventi atskirai, privalėsite kas mėnesį teikti dukrai sutartą išlaikymą. To nedarant, dukros motina turės teisę bet kada kreiptis į teismą dėl išlaikymo dukrai priteisimo. Prieš nutraukiant santuoką galite sudaryti povedybinę sutartį.

  • Laba diena.Turiu klausyma.Esu istekejusi.Su vyru kartu jau negyvename 6 metai.vis dar neissituokia.Nenori jis.Dabar suzinojau kad jis ima paskola ir ispanijoje perka buta.Ar gali kaskaip atsiliepti man,tarkim jei jis nemokes paskolos?Ar isvis gali gauti paskola be mano sutikimo.Aciu

    Laba diena, paskolą be Jūsų sutikimo vyras gali paimti, gali ją naudoti savo reikmėms. Tačiau vyrui nemokant paskolos, Jums gali kilti problemų, nes galbūt turite bendro iki šiol nepadalinto turto, į kurį kreditorius bandys nukreipti išieškojimą. Taip pat kreditorius gali bandyti nukreipti išieškojimą ir į Jūsų asmeninį turtą, dėl ko teisme turėsite gintis nuo tokio reikalavimo. Savaime suprantama, jog geriau yra išsiskirti nelaukiant jokių neigiamų pasekmių. Todėl patarčiau pačiai inicijuoti santuokos nutraukimą. Vyrui nesutinkant, teismas Jus išskirs ir be vyro sutikimo - tai nėra kliūtis nutraukti santuoką.

  • Sveiki. Esu tokioje situacijoje kurioje nebezinau kur kreiptis. Is sono atrodome normali seima. Vaikai graziai aprengti, priziureti, namai grazus. Taciau nuolat ir kaskart vis dazniau patiriu psichologini smurta. Vyras uzgaulioja, vadina visokiais necenzuriniais zodziais, grasina gyvenima paversti pragaru. Intymus gyvenimas toks, kad jei as nieko nenoriu vel isvadina visaip kaip tik moka. Vaikai visa ta girdi. Pati esu antro vaiko prieziuros atostogose. Noriu skirtis, taciau namai priklauso vyro seimai. Vaiku taip lengvai neatiduos. Skirtis taip pat nesutinka. Iseiti neturiu kur nes viska ka investavome tai dareme i siuos namus. Kur kreiptis, nuo ko pradeti. Pajamu susitaupius neturiu. Gimines neturi galimybiu priimti pas save. Draugu kur apsistoti galeciau taip pat nera.Vyras nemusa taciau nuolat psichologiskai engia, zemina, pravardziuoja.

    Laba diena, užsiregistruokite nemokamai konsultacijai telef. : 8 37 340027.

  • sveiki, turiu 5metu vaika, vaikas nebendrauja su biologiniu tevu jau virs 3metu ,ar yra galimybe vaikui pakeisti pavarde, o gal busimam mano vyrui yra galimybe tapti teisetu vaiko tevu, kiek zinau tam reik teismo ir kad biologinis tevas atsisakytu tevystes, o ka daryt jei as nezinau kaip ji rasti.nuo ko reiketu pradeti? gal viskam padetu kad kai issiskyrem tada vaiko tevas buvo gaves lygtinuma uz smurta artimoj aplinkoj arba padetu tai kad jis elgias nepadoriai, nes teko skaityt straipsni kad rasineja nesvankius sms vaikam......

    Laba diena, galite kreiptis apriboti tėvo valdžią neterminuotai, po ko vaikas gali būti įvaikintas. Turite kreiptis į teismą, o teismas turės informuoti atsakovą.

  • sveiki, auginu viena vaika, stoviu eileje del busto, nors turiu paveldeto turto nedidele dali. o sesuo turi skolu ir nori perkama sodyba uzrasyt man nes nenori kad jai arestuotu ja. sakykik su kokiom bedom susidurciau jei sutikciau kad turta rasytu ant manes. Ar neatsiras man mokesciu daug ir ar nedings socialines garantijos kurias turiu dabar augindama viena vaika

    Laba diena, jums iškyla grėsmė netekti galimybės pretenduoti į socialinį būstą, tai pat gali būti svarstomas socialinių išmokų klausimas. Daugiau informacijos teiraukitės seniūnijoje pagal gyvenamąją vietą.

  • Mirė sūnus. Aš esu mama, man tuoj 58 metai,Praėjo jau 1,5 mėnesio po netekties.Jis buvo paemias savo vardu banko paskola namui.As laiduotoja.Norejau padeti vaikams.Suprantu kad bankui ysipateigojimus reikes man tęsti, ką ir iki šios dienos aš ir dariau.Bet sūnaus šeima, prieš kelis metus atgal išsiskyrė bendru susitarimu.Po to jo žmona pasidalino turtą ir prisiteisė vaiko išlaikymą. Šeimoje yra vienas jo 9 metu sūnus . Kiek suprantu,kad po mano sūnaus mirties sūnaus turtą paveldes jo sūnus.Ar teisingai suprantu ? Su marčia bendrauju mažai , Ji ir prieš tai ir dabar gyvena Didžiojoje Britanijoj, ten pati su draugu turi pasisėmus išsimokėtinai namą.Cia Lietuvoj ji už nieką niekada nėra mokėjusi , ir po šiai dienai nieko nemoka. Pasake kad aš laiduotoja, tai ir mokėk.Viską prižiūriu ir už viską sumoku aš.As savo gyvenamos vietos neturiu jokios, ir turto jokio.Nes gyvenau pas sūnaus name, o registruota esu pas draugus. Kiek suprantu sūnaus buvusi žmona turi kreiptis y teismą del ypedinio, anūko turto perėmimo., nes ji yra sūnaus vaiko mama.Jei per tris mėnesius del mano sūnaus turto , buvusi marti y teismą nesikreips del anuko paveldėjimo, kokios bus pasekmes , ir kas tada turi teise paveldeti , kaip turėčiau aš pasdielgti ? Nes per tris mėnesius reik turtą kažkaip užregistruoti pas notarą ! Anstoliu nesinorėtųs.Pagarbiai , Ačiū

    Laba diena, kaip suprantu, testamento nebuvo, Jūsų sūnaus turtą paveldėsite pagal įstatymą. Įstatymas numato, jog pirmosios eilės paveldėtojai yra vaikai, o antros - tėvai. Antros eilės įpėdiniai (t. y. Jūs) paveldi pagal įstatymą tiktai nesant pirmos eilės įpėdinių arba jiems nepriėmus ar atsisakius palikimo. Įstatymas numato, jog siekdamas įgyti palikimą, įpėdinis turi jį priimti. Taigi, paprastai tariant, Jūs paveldėsite savo anūkui atsisakius palikimo arba jo nepriėmus. Anūkas (ar jo atstovas pagal įstatymą, t. y. Jūsų marti), siekdamas paveldėti, turi kreiptis dėl palikimo priėmimo į teismą arba notarą per tris mėnesius po palikimo atsiradimo dienos (t. y. Jūsų sūnaus mirties). Tą patį, siekdama paveldėti, turite padaryti ir Jūs - per tris mėnesius turite kreiptis į palikimo atsiradimo vietos notarą su pareiškimu dėl palikimo priėmimo. Anūkui to nepadarius, o padarius tik Jums, palikimą priimsite Jūs.

  • Sveiki. Norejau pasiteirauti.Mirė mano mociutė ji turejo 4vaikus tarp ju ir mano tėtis. Pas notatare priėmiau palikima. Savo tevo daly dėl to kad jis mires. Priemus paaiskėjo kad mirus seneliui ji nebuvo iki galo susitvarkius palikimo priemimo. Gal galetumet patarti kur turėciau kreiptis toliau. Palikimo priemimo liudijimo man neisdave. Nesuprantu kodėl.

    Sveiki, Norint atsakyti į jūsų klausimą reikia daugiau išsamesnės informacijos. Paskambinkite tel. nr. +370 37 340027 ir susitarsime dėl teisininko konsultacijos laiko.

  • Sveiki, as eu deklaruota Anyksciu mieste. dabar gyvenu vilniuje, nuomuojuosi buta, noriu pradeti invidualia veikla, bet reikia man i valstybine mokesciu inspekcija nuvykti pazymos, ar as galeciau bi Vilniaus mokesciu inspekcija nuvykti ar reikia i Anykscius vykti? Aciu uz atsakyma

    sveiki, Paskambinkite į mūsų centrą vasario 14d. 13val. ir teisininkė suteiks informaciją jums rūpimu klausymu.

  • Su zmona gyvename 2 kambariu bute kuri isigijome santuokoje.Butas uzrasytas mano vardu.Ar galiu dabar dovanoti buta zmonai,kad nerasyti testamento ir kad vaikai nereikstu pretenziju

    Laba diena, būstas įgytas santuokoje priklauso abiems sutuoktiniams, nepriklausomai kieno vardu registruotas. Jūs galite padovanoti žmonai savo būsto dalį, tačiau visada yra saugiau parašyti testamentą.

  • Sveiki. Noreciau Jusu paklausti. Mano mama ir tetis gyvena soc. buste. Jokio turto daugiau neturi. Ir abu turi skolu pas anstolius. Ar mirus tevams as paveldesiu Ju skolas?

    Laba diena, šeimos nariams skolą tektų grąžinti tik paveldėjimo atveju, jeigu palikimas būtų priimtas be turto apyrašo. Tačiau, jeigu įpėdinis priima palikimą pagal antstolio sudarytą turto apyrašą, tuomet už palikėjo skolas atsakytų tik paveldėtu turtu t.y. tik ta apimtimi, kiek yra paveldėto turto. Priešingu atveju t.y. priėmus palikimą be turto apyrašo, įpėdinis atsako ne tik paveldėtu, bet ir savo asmeniniu turtu. Kitų atvejų nėra, kad tėvų skolą tektų grąžinti vaikams.

  • Laba diena,2011m vaikui, is tevo, priteisti alimentai 400lt(115.85 eur).Keicianti minimumui alimentai turetu dideti?!Kur kreiptin?Aciu

    Laba diena, dėl išlaikymo dydžio pakeitimo turite kreiptis su ieškiniu į teismą arba susitarti su vaiko tėvu.

  • Laba diena,po skyrybų su vyru butą, kuris pirktas su paskola, pasidalinome per pusę. Yra nepilnametis vaikas.Aš su vaiku išsikrausčiau iš bendrų namų.Su vyru sutarėme, kad uz buta jis ims paskola ir dali kompensacijos man sumokes. Kadangi vaiko gyvenamoji vieta yra nustatyta su manimi,norint man parduoti buto dali,man reikalingas teismo leidimas.Norint gauti teigiamą teismo leidima,reikalinga prideti preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį(jog as perku kita buta,kad vaikui butu garantuota gyvenamoji vieta).Kadangi planuoju keisti gyvenamaja vieta,nauja buta planuoju isigyti veliau.Kokius dokumentus reikia pateikti teismui tokiu atveju?

    Laba diena, kiek teko susidurti, teismui užtekdavo ir kitų dokumentų, patvirtinančių, jog vaikas neliks be gyvenamojo būsto. Jeigu turite pvz. tėvų namus, galite juose su vaiku prisideklaruoti gyvenamąją vietą ir teismui pateikti deklaraciją bei registro išrašą, jog namai priklauso tėvams ir juose planuojate ir galite gyventi. Kitas variantas - jeigu nuomojatės, galite pateikti buto nuomos sutartį, iš kurios teismas matis, jog pvz. esate sutarę nuomotis butą ilgam laikui. Šioje situacijoje nereikia kurti kažko nerealaus, tiesiog pagal esamą situaciją reikia susirinkti dokumentus, patvirtinančius svarbiausią aplinkybę - kad vaikas kartu su jumis turės nuolatinę gyvenamąją vietą.

  • Labas vakaras, mano dukris baudziamasis procesas Olandijoje eina prie pabaigos. Pripazintas neticinys nuzudymas . Nukentejusiojo puse padave priteisti 7 tukst eur uz laidotuves ir po 1 tukst eur neturtines zalos , kuri is karto buvo atmesta, prieme viska, kur buvo saskaitos ir cekiai uz 6200 eur. Ar gali atstovai nukentejusio su Olandu teismo nutartim ivykys buvo Olandijoje-paduoti papildomai dat i teisma Lietuvoje, kad butu dar atlyginta zala. Globoju anuke 9metu, jos dukra ir bijau , kad jegu dar Lietuvoje paduos tai bus atimtas paskutinis gyvenamas bustas ir kiksim su anuke gatvei. Ka daryti, jegu taip ivyktu. Sesuo nori uzmoketi uzmoketi apkaltintos dukros skola, kaip bus pateikti dokumentai Lietuvos antoliui del nuteistosios skolos isjeskojimo. Ar Lietuvos anstolis gali priimti skolos padengima is sesers-jokio igaliojimo nera

    Laba diena, jeigu yra asmuo, kuris galės sumokėti išieškomą sumą, tuomet būkite rami, niekas iš Jūsų turto neatiminės. Taip, nukentėjusieji gali kreiptis dėl skolos išieškojimo Lietuvoje. Tačiau antstolis iš karto nesiims Jūsų varyti iš namų ar be Jūsų žinios pardavinėti dukters turto. Pradžioje jis informuos dukrą, jog yra pradėta vykdomoji byla ir pasiūlys gražiuoju susimokėti skolą. Būtent tada, gavę antstolio pranešimą, Jūs ar Jūsų sesuo ir galėsite sumokėti už savo dukrą skolą - tai yra leidžiama įstatymu, tam specialaus įgaliojimo nereikia. Arba, galite (ir turėtumėte) susimokėti likusią skolą ir nelaukdami antstolio Lietuvoje veiksmų.