Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • laba diena ,su zmona issiskyre 25m bet gyvename kartu jos nuosavam name .esu registruotas taip pat 25metus ,ar galeciau prisiteisti sau kambari.

  Laba diena, tai yra jūsų žmonai priklausanti nuosavybė, jūs gyvenate ne santuokoje, jūs negalite pretenduoti į jai priklausantį būstą.

 • sveiki, norėjau paklaust patarimo. prieš pora metu mes su tėčiu buvom neišskyriami , vaziuodavom visur , kalbėdavomes . Bet kai jis susipažino su moterim tapo kitoks niekur nebeidavom , visas pasaulis pradėjo suktis aplink ją , mano nuomone tapo nebesvarbi , kai po metu gimė dvinukai jiems , aš pradėjau jaustis svetima šioje šeimoje , tėtis nebendrauja , kartais net bijau ka nors pasakyt , geriau praeinu tylomis ,kad man nieko nesakytu , nežinau turiu didžiuli pykti ant vaiku ypač ant mergaitės ,nors žinau kad jie nekalti .jis jiems šypsuojasi visados o man nieko , kartais kalbu tai su pamotė , bet jei vienodai , pinigai svarbus daugiau jai ir juos vaikai nei mano problema kurios negaliu išsprest jau du metus su puse vis dar kenčiu,ka man daryt liko 4 menesiai iki 18 , turiu didžiuli nora baigt 12 klasė ir išvaziuoti iš čia .Gal galit man patart dėkui.

  Laba diena, mūsų patarimas būtų kalbėtis su tėčiu apie jus neraminančius dalykus, išsakyti visa tai jam, nes jis to nežino, kaip jūs jaučiatės, kad trūksta jo dėmesio. Pasiūlykite kažką nuveikti tik jums dviese, kažkur nueiti ir tada pasikalbėkit.

 • Sveiki, jeigu vyras po skyrybų butą užrašo vaikui (8 metai vaikui), ar reikalui esant tėvas gali atimti tą užrašytą butą iš vaiko?

  Laba diena Nepilnamečių vaikų turto tvarkymas Turtą, kuris yra nepilnamečių vaikų nuosavybė, tvarko jų tėvai uzufrukto teisėmis. Tai reiškia, kad tėvai neturi nuosavybės teisės į jų vaikui priklausantį turtą, tačiau jie gali naudoti tokį turtą ir gauti iš jo vaisius, produkciją ir pajamas. Pažymėtina, kad tėvų uzufrukto teise valdomas turtas negali būti įkeistas, parduotas ar kitokiu būdu perleistas ar suvaržytas, iš jo taip pat negali būti išieškoma. Tėvai savo nepilnamečiam vaikui priklausantį turtą tvarko bendru sutarimu. Kilus ginčams, bet kuris iš jų turi teisę kreiptis į teismą su prašymu nustatyti turto valdymo tvarką. Jeigu tėvai ar vienas iš jų netinkamai tvarko savo nepilnamečio vaiko turtą, darydami žalą jo turtiniams interesams, valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija arba prokuroras turi teisę kreiptis į teismą ir prašyti nušalinti tėvus nuo nepilnamečiui priklausančio turto tvarkymo. Jeigu tam yra pagrindas, teismas nušalina tėvus nuo jų nepilnamečio vaiko turto tvarkymo, panaikina uzufrukto teisę bei nepilnamečiui priklausančio turto administratoriumi skiria kitą asmenį. Nušalinimo pagrindams išnykus, teismas gali leisti tėvams toliau tvarkyti jų nepilnamečių vaikų turtą uzufrukto teisėmis. Tėvų pareigos tvarkant nepilnamečių vaikų turtą Kaip jau minėta, tėvai privalo tvarkyti savo nepilnamečių vaikų turtą, remdamiesi išimtinai tik vaikų interesais. Pajamas ir vaisius, gaunamus iš nepilnamečiui priklausančio turto, tėvai gali naudoti šeimos reikmėms, atsižvelgdami į vaiko interesus. Svarbu pažymėti, kad nepilnamečio vaiko turtą tvarkantys tėvai neturi teisės tiesiogiai ar per tarpininkus įsigyti savo nuosavybėn šio turto ar teisių į jį. Ši nuostata taip pat taikoma parduodant nepilnamečio turtą ar teises į jį varžytynėse. Ieškinį dėl tokių sandorių pripažinimo negaliojančiais gali pareikšti vaikas ar jo įpėdiniai. Įstatymai nustato tam tikrus apribojimus tėvams, kai šie sudaro sandorius, susijusius su nepilnamečio vaiko turtu. Tam tikrais atvejais, norėdami atlikti veiksmus susijusius su vaikui priklausančiu turtu, tėvai turi gauti teismo leidimą. Pavyzdžiui, norėdami parduoti nepilnamečiui vaikui priklausantį nekilnojamąjį turtą. Teismo leidimo reikia ir palikimui priimti arba jo atsisakyti, investuoti vaiko lėšas bei kitais įstatymų nustatytais atvejais. Nepilnamečio vaiko tėvams draudžiama sudaryti reikalavimo perleidimo sutartį, pagal kurią jie įgytų reikalavimo teisę į savo nepilnamečio vaiko turtą ar jo teises. Tačiau kai kuriais atvejais taikoma išimtis iš bendrosios taisyklės, draudžiančios tam pačiam asmeniui atstovauti abiems sandorio šalims. Pavyzdžiui, kai tėvai dovanoja savo nepilnamečiui vaikui butą, jie patys gali pasirašyti dovanojimo sutartį tiek savo, tiek vaiko vardu.

 • Laba diena Mes su vyru išsiskyrėme. Turėjome 2 kambarių būtą.Pasidalinome po 1 kambarį , už patarnavimus mokame atskirai kiekvienas už savo kambarį. Vyras labai geriantis niekur nedirba,gauna išankstinę pensiją susirado geriančią moteriškę.Išėjo gyventi pas ją perrašė adresą, kad už 1 kambario mokesčius atneštų į jos būto pašto dėžutę. Dabar kalbiną vyrą, kad susituoktų su ja. Savo 2 kambarių būtą padovanojo sūnui.Ir dabar iš manęs juokiasi, kad vyro mirties atveju jinai turės galimybės pretenduoti į vyro 1 kambarį. Turime 3 pilnamečius vaikus.

  Laba diena, galimybę pretenduoti į vyro dalį ji turėtų tuo atveju, jei būtų surašytas testamentas, kuriame būtų nurodyta, kad jai paliekamas kambarys, jūsų bendros nuosavybės teise priklausančiame bute. Jei testamento nebus, paveldėtojai yra jūsų vaikai, nes sutuoktinei paveldėjimo teise gali atitekti tik santuokoje įgytas turtas.

 • Sveiki turiu toki klausima, auginu 8men mergyte vyras kalejime, ar man priklauso kazkokios pasalpos ar pan?

  Laba diena, dėl socialinės pašalpos ir kompensacijų bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo turi kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją arba savivaldybės, kurios teritorijoje nuomojamas būstas, administraciją, o jei bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo gyvenamosios vietos neturi, – į savivaldybės, kurios teritorijoje jie gyvena, administraciją.

 • Sveiki, as su vyru turime bendranuosava nama uzsienyje. Labai daznai pas mus nori atostogas leist mano uosviene. As esu pries tai, kad ji pastoviai lankytusi. Mat mane koneveikia, zemina(net mano mamos akivaizdoj). Manau, kad as to asmens esu paveikta psichologiskai, nes kai tik atvaziuoja, as prastai jauciuos savo namuos.As jos nenoriu matyt. O vyras tam nepriestarauja. Bukit geri, patarkit kur kreiptis istatimiskai? Juk betkas ir betkada negali ateit i mano pacios namus.

  Laba diena, namas yra jūsų su vyru bendra nuosavybė, kas gali lankytis jūsų namuose sprendžiate tai pat su vyru kartu. Jūs kaip savininkė galite ką norite pasikviesti į savo namus, vyras tai pat turi tokią teisę. Šį klausimą spręskite kartu su vyru.

 • Sveiki,susidureme su tokia...idomia...kaip ir problemele. Auginame labai aktyvias 1.7 m. dvynes. Gyvename (liaudiskai sakant) chruscioviniame name. Musu varlytes labai mazai miega...naktimis neramios...verkia...atsikelia po 10 kartu ir daugiau. Visa diena po namus laksto...kartais draugauja...kartais pasimusa...kaip ir visi vaikai. Vakarais 23 val. dar pilnos jegu ir dviese zaidzia gaudyniu. Mes su vyru kaip ir nemateme problemos...kiek as svieciausi ir mokiausi, tai juk reikia leisti tam mazam zmoguciui susiprasti tame musu dideliame pasaulyje...Bet viena vakara mus aplanke kaimyne is zemutinio auksto ir pradejo skustis, kad jos vaikas negali miegoti. Galiu patikinti, kad pas mus nevyksta nei jokie baliai, nei mes leidziame TV ar muzika ypac dideliu garsu. Visuomet maniau, kad esame tyleniai. O cia atejo ponia ir ne tik, kad paprase varlytes raminti, bet dar ir pradejo skeryciotis ir grasinti vaiku teisemis....stai dabar man ir parupo...pirma - kokiu pagrindu nesusije asmenys gali spresti apie vaiku teisiu klausima. Antra, kur rasti informacija apie musu varlyciu teises. Primenu - joms tik 1.7 metu. Trecia, kokios yra teisines priemones drausminti tokius neatsakingus grasintojus. Busime be galo dekingi uz jusu atsakyma.

  Laba diena, jūsų kaimynė vaikų teises paminėjo turėdama omenyje savo vaikus, nes jos vaikai negali miegoti dėl jūsų mergyčių keliamo triukšmo. Jūs problemos nematote, nes turite mažas mergytes, o jeigu jūsų kaimynės vaikai yra mokyklinio amžiaus tai akivaizdu, kad jai tai problema, kai jūsų mergytės 23 val. triukšmauja, nes jos vaikai turi pailsėti ir reikia anksti keltis į mokyklą. Šioje situacijoje turite atsižvelgti ir į kaimynų poreikius, nes gyvenate daugiabutyje. Jūsų kaimynė turi teisę iškviesti policiją ir ji bus teisi, nes jūs nesilaikote Kauno visuomenės sveikatos centro nustatyto ramybės laikotarpio, jums gali paskirti baudą už viešosios tvarkos trikdymą. Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 183 straipsnį šaukti, švilpti, garsiai dainuoti arba groti muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais ar panašiai kelti triukšmą gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte bei kitose viešosiose vietose ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, jeigu tai trikdo viešąją rimtį, draudžiama vakaro metu (nuo 18 iki 22 valandos) bei nakties metu (nuo 22 iki 6 val.).

 • laba diena esu vedes zmona dingus be zinios auginu vienas 3 musu vaikus noriu issiskyrt kur man kreiptis

  Laba diena, kreipkitės į advokatą dėl skyrybų dokumentų parengimo. Skyrybos galimos ir tuo atveju, jei vienas iš sutuoktinių yra dingęs.

 • laba diena norejau uzduoti klausima.as su zmona oficeliai vede bet negyvenam jau 3 metus kartu as auginu trys musu vaikus kur jinai randasi as nezinau ir man dabar atejo is anstoliu laiskas su zmonos baudom anstolis nuskaiciavo nuo mano saskaitos pinigus.ka man daryti ar gali anstolis taip elgtis

  Laba diena, kol esate santuokoje jūsų įsipareigojimai yra bendri, jei žmona turėjo įsiskolinimų ir neturi pajamų, nuo jūsų, kaip sutuoktinio, yra nuskaičiuojama. Kreipkitės į antstolį dėl susiklosčiusios situacijos.

 • Laba diena.Noriu paklausti,ar vienas sutuoktinis privalo prižiūrėti kitą sutuoktinį,sergantį psichine liga.Ar yra kokios priverstinės priemonės?Kokių veiksmų reikia imtis,kad skirtų jam globą arba priežiūrą?

  Laba diena, pagal asmens gyvenamąją vietą kreipkitės į socialinės paramos skyrių.

 • laba diena, skiriuosi su vyru, i nama kuriame kartu gyvenome 20metu nepretenduoju, taciau noreciau kad sutuoktinis ji paliktu musu vaikams. testamento neturi.mazesnioji namo dalis priklauso jo giminej kuri labai nori visa nama ispirkti. ar galima sudaryti sutarto/dokumenta kad sutuoktinis namo negaletu parduoti be vaiku sutikimo? ir taip garantuoti kad namas is jo nebus isviliotas? (kadangi jo finansine padetis yra prasta, gimines jau bande ta nama issipirkti, pasiule gerokai per maza kaina (sako parduok mums o tu ir toliau gali jame gyvent).gal galima notariskai patvirtinti/sudaryti isipareigojima namo nepardavimui be vaiku zinios?aciu

  Laba diena, kaip supratome namas yra jūsų vyro nuosavybę įgyta ne santuokos metu. Šiuo atveju jums reikėtų kalbėti su sutuoktiniu, kad jis savo noru užrašytų/padovanotų dalį namo vaikams, tai pat galima surašyti testamentą( tačiau jis bet kada gali būti pakeistas) ir iki testamento įsigaliojimo sutuoktinis gali disponuoti savo turtu pagal savo norus. Realiausia galimybė išsaugoti dalį namo perrašant jį vaikų vardu.

 • Prasau pagalbos ir pastrami del savo assets! No skiriasi su vyru tas vyras tikraja naudoja psicologini smurta,dabar viskas dar pablogejo vaikus naudoja kaip ginkla pries ja . Grasins kad jeigu ji paduos skyrybom Jis atims vaikus,zemina ja viesai skaudina pasiims vaikus ir sese ju savaitem negali pamatyti. Grasina jeigu ji su juo nekalba telefonu,raso kad atims vaikus,kad ji ju niekada nebematys . Noriu paklausti nejaugi nera kaip ji pristabdyti kad jis jos taip nezlugdytu?

  Laba diena, užregistruokite seserį pas mus konsultacijai.

 • Laba diena, Norėčiau pasikonsultuoti, dėl namo.Dabar gyvenu name, tačiau ji planuoja parduoti, aš šito nelabai noriu.Namas man nepriklauso, bet jame esu priregistruota, kokia būtų galimybė tam pasipriešinti kad jo neparduotu ?

  Laba diena, namo savininkai sprendžia ar parduoti savo nuosavybę ar ne, o jūs jų turto pardavimui negalite daryti jokios įtakos.

 • Laba dienaNOreciau pasiteirauti Jusu,ka daryt,kai buves vyras nevykdo skyrybu sutarties(abieju saliu sutarimu) isipareigojimu,nors sutartyje aiskiai parasyta,kad per metus nuo sprendimo isiteisejimo dienos jis isipareigoja tai padaryti,,dabar praejus metams ir 6menesiams jis teigia,kad atsiskaityt ,kai tik gales...Ka tokiu atveju siulytumet daryti,jei manes netenkina tokia situacija,ir nezinia,kiek dar reikes laukti.Aciu

  Laba diena, parašykit teismui prašymą dėl vykdomojo rašto išdavimo, nurodydami, kad buvęs sutuoktinis nevykdo sutarties. Kreipkitės į antstolį.

 • Laba diena, norejau paklausti kur kreiptis ir ka daryti?...giminaite labai geria, apsileidus, turi 24 metu sunu su negalia, jis nekalba , dauno sindromas, nesavarankiskas Gyvena baisiom salygom..Ar jai gali ji atimti? Ar gali kitas zmogus paimt jo globa?

  Laba diena, pagal asmens gyvenamąją vietą kreipkitės į socialinės paramos skyrių.

 • Sveiki,Prašau pagalbos. Nuo ko pradėti ir kaip įmanoma būtų išsiskirti su vyru jei po santuokos praėję pusantrų metų, vaikų ar didelio užgyvento turto nėra. tik automobilis. Mano sesuo ištekėjo už vyro kuris labai gerai vaidino normalų žmogų iki vestuvių (kurias jis paskubino pasipirsdamas kol neišaiškėjo jo asmenybės

  Laba diena, santuoka gali būti nutraukta abiejų sutuoktinių sutikimu, tai pats paprasčiausias ir pigiausias būdas. Jei nepavyksta su savo sutuoktiniu susitarti dėl taikaus santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu, arba jei dėl sutuoktinio kaltės jūsų santuoka tapo nebeįmanoma, galite pasinaudoti įstatymų numatyta galimybe nutraukti santuoką dėl kito sutuoktinio kaltės. Norėdami, kad jūsų santuoka būtų nutraukta dėl kito sutuoktinio kaltės, turite pateikti ieškinį atsakovo gyvenamosios vietos apylinkės teismui. Teismui pripažinus, kad jūsų santuoka iširo dėl kito sutuoktinio kaltės, kaltas sutuoktinis praranda teisę į išlaikymą. Tokiu atveju jūs taip pat galite reikalauti iš kalto dėl santuokos nutraukimo sutuoktinio atlyginti tiek turtinę tiek ir neturtinę žalą, susijusią su santuokos nutraukimu. Kreipiantis į teismą dėl santuokos nutraukimo dėl kito sutuoktinio kaltės reikia mokėti žyminį mokestį. Žyminis mokestis skaičiuojamas atsižvelgiant į santuokos metu įgyto turto vertę, reiškiamų reikalavimų kiekį ir pobūdį. Todėl šis santuokos nutraukimo būdas yra kur kas brangesnis už santuokos nutraukimą sutuoktinių bendru sutikimu. Paruošti dokumentus kreipiantis į teismą galėtų advokatas, arba tai padaryti galite ir jūs patys. Taip pat esant galimybei galite pasinaudoti ir valstybės garantuojama nemokama teisine pagalba. Santuokoje įgytas turtas( tai pat ir santaupos) ir finansiniai įsipareigojimai yra bendri, todėl dalijami pusiau, o iki santuokos įgytas turtas - asmeninė nuosavybė. Išlaidos bus už pažymas iš registrų centro, regitros, tai pat advokato paslaugos.

 • Sveiki ar yra teisines priemones priverciancios teva lankyti vaika? tevas gyvena Norvegijoje vaikas Lietuvoje

  Laba diena, labai gaila, tačiau tokių teisinių priemonių nėra.

 • zmones gal galit man patarti kur kreiptis, del netinkamo gydimo! mane gydo santariskiu klinikose, paskire hemodializes proceduras i kurias reikia vaziuoti 3kartus i savaite. bet tas proceduras atlekamos ne tinkamai tai pripila i hemodializes aparata, dezinfikojamo skiscio, tai druskos prideda daug kad man pakila spaudimas ir be perstojo bega kraujas is noses, tai gliukozes tirpalo prideda. as esu puse lenke puse cigones tautibes, nezinau kame yra prezastis , bet mane kankina, ir ne nori isgyditi. vikstant hemodializei as turiu guleti 3,5 arba 4 valandas. visa ta laika kol as guliu ant manes pucia ventiliatorius i krutine ir nugara, po dealizes as kostau labai.vaistu taip pat man ne israso tinkamu, kokius buvo man israse visi man netinka.prasau jusu pasidalinti mano pranesimu. gal kas atsiras kas galetu man padeti.labai jusu prasau

  Laba diena, kreipkitės į gydymo įstaigos administraciją su skundu.

 • gyvenu Vilniuje esu neigali sedziu vezimelyje su vyru issiskyrusi gyvenom taip dabar vel norim susirasyti ar atvaziuoja i namus otai mane vezti daug problemu

  Laba diena, galimybė susituokti namuose yra, turėsite, papildomai prie visų reikalaujamų dokumentų, pateikti Sveikatos priežiūros įstaigos išduotas atitinkamas dokumentas, jeigu norima registruoti santuoką sergančiojo namuose. Smulkesnės informacijos kreipkitės : Vilniaus m. civilinės metrikacijos skyrius K. Kalinausko g. 21, LT-03107, VILNIUS (5) 2334720 El.paštas: cms@vilnius.lt

 • sveiki,tiesiog nebezinau kur kreiptis.neperseniausia musu motina tapo del insultu invalide,praktiskai nieko nebegali daryti be pagalbos.esam keturi vaikai,pati uzsieni gyvenu,sesuo ir broliai lietuvoje.bet beda ta kad

  Laba diena, esate keturi vaikai, turite kartu priimti sprendimą dėl mamos priežiūros, svarstykite galimybę samdyti žmogų, kuris gyvens kartu jūsų mamos namuose ir ją slaugys. Tai pat kreipkitės į socialinės rūpybos skyrių dėl slaugymo pašalpos paskyrimo.

 • man tevukai parase tastamenta vienas is ju pasimire ar jau reikia tvarkytis tastamenta del pusia trobos ar tik kai pasimirs ir antras

  Laba diena, šiuo atveju svarbu kokios sąlygos surašytos testamente. LR Civilinio kodekso (toliau CK) penktoji knyga numato galimybę sutuoktiniams sudaryti jų bendrą testamentą. CK 5.43 straipsnyje nurodyta, kad bendruoju sutuoktinių testamentu abu sutuoktiniai vienas kitą paskiria savo įpėdiniais ir po vieno sutuoktinio mirties visą mirusiojo turtą paveldi pergyvenęs sutuoktinis, išskyrus privalomą palikimo dalį pagal CK 5.20 str. (ji skirta mirusio sutuoktinio tėvams arba vaikams, kuriems palikimo atsiradimo metu reikalingas išlaikymas).

 • Sveiki. Norejau paklausti ar galiu kreiptis i teisma del pazeminimo socialiniame tinkle. Tai mano verslo puslapis, kuriame vienas zmogus pasivadines ne savo vardu( bet zinau kas jis toks) mane izeide keldamas nuotraukas ir komentuodamas. Manau tai kenkia mano verslo reputacijai. Aciu uz atsakyma

  Laba diena, taip jūs galite kreiptis į teismą dėl pažeminimo , garbės ir orumo pažeidimo, tačiau turite turėti įrodymus tam pagrįsti.

 • Sveiki,netekau darbo,nors turėjau gerą ,tačiau būsimas darbdavys pasiūlė geriau mokamą ,ir iš kart įdarbint,tačiau to nepadarė ,nes vyr. vadovas įdarbino savo žmogų likau ant ,,ledo''.Esu depresijoj ,susirast panašaus nepavyksta ką daryt?

  Laba diena, šiuo atveju jūs turite aktyviai ieškoti darbo, pulti į depresiją ne išeitis, jei emociškai jaučiatės nestabiliai kreipkitės pagalbos pas psichologą. Turite susitvarkyti su savo emocijom, nes ir vykstant į darbo pokalbį pas darbdavį, turite jaustis ir atrodyti pasitikinčiai savimi.

 • laba diena.ar yra kokia galimybe policijoje parasyt pareiskima del draudziamo atejimo i mano asmenini buta nepageidaujamiems dviems zmonems, kalba ne apie vyra. jie daro labai negera itaka nesciai moteriai.aciu Jums uz atsakyma

  Laba diena, jeigu butas yra jūsų asmeninė nuosavybė, tai atvykus nepageidaujamiems asmenims jūs galite kviesti policiją ir pareikalauti tų asmenų pasišalinti iš jūsų buto.

 • Labas vakaras, noriu pasiteirauti.... Bendrauju su vaikinu jau beveik trejus metus paskutiniu metu iš jo girdžiu vien mela, dažnai piknaudžiauja alkoholiu. Mes jau neberandame bendros kalbos viens kitam prikišinėjam kokius nors dalykus bei jis, kaip vaikinas manes nebetrauke nei paprasto bucinio ir ta nenorom tenka duoti. Ar gali dar viskas susitvarkyti?Ar verčiau viska baigti?

  Laba diena, nuspręsti kaip elgtis ir priimti sprendimą, už jus negali niekas, mes galime tik patarti. Jei jūsų netenkina vaikino elgesys, jūsų abiejų bendravimas yra konfliktiškas, jūsų pačios jis nebetraukia kaip vaikinas, tai tik jūs tai turite nuspręsti ar norite taip ir toliau gyventi ar keisti.

 • Sweiki noriu jusu paklausti gyvenu su draugu 9 metai esam nesusituokia sugyventiniai.turime 3 mazus vaikus nepilnamecius 6met.3met ir 1 met.berniukus.sakykite kaip galeciau su juo issiskirti.nes jis mane visaip izeidineja tu tokia tu ana.padaryk ta .padaryk ta.spaudzia mane sawo tokiom nesamonem .patiriu pastoviai psichologini smurta.jau nebegaliu apsikesti.tiesiog kartais negaliu i ji ziuret jis man slikstus patampa.jis yra pagrindinis seimos maitintojes.savo turto neturime nebent ten daldu ar daiktu kokiu.gyvenam uosvenes bute.kur gslrciau kreiptis kad mane kas paremtu ir pagelbetu.nes jej su juo issiskirsiu tai neturiu kur eiti lieku ant gatves.o kaip vaikai reiks dalintis taip iseina .padekit patarkit prasau.nebenoriu buti su juo....

  Laba diena, kaip bebūtų gaila, bet į šią situaciją jūs tai save pastatėte. Tik gražiuoju susitarus su vaikų tėvų, pakalbėjus, kad nebenorite su juo kartu gyventi, sutartumėt, kad jis parems jus materialiai, jūs su vaikučiais ieškotumėte atskiro būsto ar prisiglaustumėte pas giminaičius. Tai pat turite pagalvoti, kad jūs pati turite ieškotis darbo, kad turėtumėte pagrindą gyvenime. Pagal jūsų nurodytą situaciją stipresnėse pozicijose yra jūsų vaikų tėvas ir didesnė tikimybė, kad jam kreipusis į teismą dėl vaikų gyvenamosios nustatymo gali būtų nustatyta su juo. Tačiau kiekvienas atvejis yra individualus ir numatyti negalima.

 • sveiki,dukra 19 metų prisiteisė 120 eurų išlaikymui,studijavo kolegijoj pirmam kurse,dabar sužinojau, kad nelankė paskaitų nes dirbo,dirbo ir vasarą,kolegijoje dėl didelių skolų nebepajėgė mokytis, todėl įstojo į kitą ir vėl pirmas kursas.Aš moku sažiningai,bet kodėl dukra gali pažeidinėt įstatymus, ar galiu kažkaip pakeis situaciją, bet sužinot kaip vėl studijuoja ir ar vėl nedirba

  Laba diena, norėdama sužinoti ar jūsų dukra mokosi, nuvykite į mokymo įstaigą, pateikite asmens dokumentą ir jums suteiks informaciją. Tai pat žinodama informaciją, kad dukra dirbo ar dirba jūs turit teisę kreiptis į teismą dėl išlaikymo nutraukimo.

 • sveiki, su zmona pragyvenom 18m kartu ,isigijome buta,bet po kiek laiko zmona visa savo dali buto padovanojo man ir dabar yra mano nuosavybe,bet dabar issiskyreme ir ar gali zmona pretenduot i dali buto? aciu uz atsakyma

  Laba diena, jūs nepaminėjote ar turite nepilnamečių vaikų, jei taip ir vaikų gyvenamoji vieta yra, ar bus nustatyta su mama ji turi teisę pretenduoti į jūsų nuosavybę. Bet yra ir moralinė pusė, jei tai turtas užgyventas santuokoje, tuo atveju viskas priklauso nuo jūsų geranoriškumo.

 • Laba diena, kreipiuosi dėl sūnaus. Labai prašau patarti ką man daryti, kur gauti pagalbos ir kaip ją suteikti, kai sūnus niekur neina. Apie save, savo elgesį jis nekalba ir girdėti apie tai nieko nenori. Sūnui 30 metų; nerūko, narkotikų nevartoja, alkoholio retai išgeria. Nuo vaikystės jis esa jautresnis, bet labai geros širdies, sąžiningas, nedrąsus žmogus. Ir lėtesnis, gal todėl artimesnių draugų niekada neturėjo. Dabar, kai jau nesimoko ir niekur nedirba esa visiškai vienišas, jaučiasi niekam nereikalingas. Ryškiai neigiamai sūnaus elgesį paveikė, kai tėvas paliko šeimą (daugiau kaip prieš 10 metų) ir taip nustojo visai bendrauti su sūnum. Nuo to laiko sūnus kasdien vis labiau užsisklendė. Ištisais mėnesiais niekur neišeina, nustojo laikytis elementarios higienos, baisiai apsileido, nereguliariai valgo, dažnai viskuo nepatenkintas, jei ką pasakau jam tik pyktis kyla ir mano patarimų, raginimų visai nepaiso. Ir taip tęsiasi jau daug metų, su labai retais adekvataus elgesio epizodais. Jis yra baigęs profesinę mokyklą kartu įgijęs vidurinį išsilavinimą, bet pagal specialybę nedirbo. Visada daug skaitė ir dabar kartais paskaito, teoriškai žinąs daug dalykų, bet nesugeba įsitvirtinti jokioje darbinėje veikloje. Jam nesiseka atlikti ir paprasčiausius darbus, arba atlikinėja užduotį labai lėtai. Baigęs profesinę mokyklą ieškojo darbo, bet nesėkmingai, o jei kur priimdavo tai vienai kitai savaitei, atleisdavo dėl lėtai atliekamų užduočių; ilgiausiai dirbo mėnesį. Atsirasdavo dar didesnis nusivylimas savimi. Kelis metus buvo registruotas darbo biržoje. Paskui pavyko 2 metus padirbėti vienoje įmonėje, bet prasidėjus krizei irgi buvo atleistas. Vėl nesėkmingi bandymai ieškant darbo ir vėl biržoje. Kartais gaudavo socialinę pašalpą, bet ne visada nueina susitvarkyti dokumentų, todėl ir tą pašalpą gauna nereguliariai.Prieš keletą metų pavyko įkalbinti nueiti pas psichiatrus. Jie siūlė atsigulti į stacionarą, kaip supratau ir tikėjausi paguldė į psichiatrijos skyrių psichikos ištyrimui, diagnozės nustatymui, konsultacijai dėl gydymo pobūdžio. Bet ligoninėje iš pirmos dienos buvo pradėta gydyti dideliu kiekiu vaistų, kurie jam sukėlė labai dideles šalutines reakcijas. Be to, ten patyrė kažkokį baisų stresą dėl agresyvių ligonių. Vėliau jam diagnozavo nenustatytus elgesio, adaptacinius sutrikimus. Gal jo sutrikimams gydyti nebūtini tokie vaistai ar tokios jų dozės, gal jam daugiau reikalinga terapinė, psichologinė pagalba? O gal gydymo derinys? Aš nežinau. Bet jis nesikreipia niekur, nei vienas, nei su manim neina. Aš žinau, jam labai reikia žmogaus, kurio jis paklausytų, kuris būtų jam pavyzdys ar pan. Bet kur tokį Žmogų rasti?Tik matau, kad jam yra labai blogai, kad jis nieko neveikdamas degraduoja kaip žmogus. Mano siūlomos pagalbos nepriima ir pats niekur nesikreipia, o aš dėl nuolatinio išgyvenimo dėl sūnaus, streso ir pati be jokios moralinės paramos tiesiog nežinau kaip toliau gyventi. Ką galite patarti, ar galima mums kažkaip padėti? Aš suvokiu, kad turiu būti stipri už mus abu, uždirbti abiems maistui ir išgyvenimui, bet jau tiesiog nepajėgiu, ir pati vis labiau klimpstu į depresiją. Neturiu nei su kuo atvirai pasikalbėti apie savo bėdas. Gyvename tik su sūnumi, beveik niekas pas mus neužeina. Jei kam pasiguodžiu, palinki kantrybės, stiprybės. Aš suprantu, visi gyvena savo gyvenimus, visiems užtenka savo problemų. Suvokiu, kad tokie žmonės, kaip mes – našta visuomenei, problemos giminaičiams, draugams, jei tokių yra, tikrai, be mudviejų nei Lietuva, nei Pasaulis tikrai nesugrius. Bet ir rankos negaliu prieš save pakelti. Gal bijau, o gal sulaiko, galvojimas, kas bus su sūnum..., gyvenimas prie konteinerio.O taip norisi džiaugtis gyvenimu, matyti sūnų „atsistojantį ant kojų“...Pagarbiai,Mama

  Laba diena, labai dažnai mes ir patys negirdime artimiausių žmonių patarimų, todėl pasitelkite į pagalbą artimą giminaitį, kuris būtų autoritetas jūsų sūnui. Jūsų sūnui būtų naudinga lankytis psichologo konsultacijose, tai pat jums mamai tai rekomenduotume.

 • Laba diena. Givenu santokoi su vyru 6 metus. Noriu skyrtys , nes taip išejo kad neko bendro išskirus vaiko 8 metu mes neturime. Aš juokio turto neturiu. Vyras savo vardu turi tik mašina. Butas kuriamew mes gyvename ir prirašyti su vaiku yra vyro mamos. Mamai pyrkom nauja buta ir skolinome dali pinigu pas mano sese. Skola atiduoda vyras, aš visa givenima bendruos santuokos metu moku už komunalines paslaugas už vaika ( darželis, mokykla, burelis, vadoveliai ir t.t)ir visa buiti. Vyras už nieka nemoka tik taupo skolai. Neturiu kur išeiti, ar po skyrybu man ir vaikui kasnors priklauso?AČIŪPgarbaiai

  Laba diena, visas sutuoktinių, santuokos metu, įgytas turtas ir skolos yra bendros, nesvarbu, kas už ką moka(komunaliniai patarnavimai, kiti mokesčiai). Butą vyro mamai tai pat pirkote laisva valia, šiuo atveju tik susitarimo su vyro mama pagrindu su vaiku galite likti ten gyventi.