Klausk

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Sveiki. 2008met su zmona paimem 300tks litu paskola uz mano tevo uzstatita turta. Norejom pagerint busta, ir pradet kaimo turizmo sodibos statibas. 2009metais pinigu jau beveik nebebuvo o statibos buvo tik pradetos, su zmona nesugivenom ir isiskirem. Jai pasiliko vaika. As savo ruostu prisiemeu moketi paskola ir vaiko pinigus(alementus) skolos mum nepadalino. Skola moku ir po se diena. Pradetas statibas pabaigeu savo lesom ir savo darbu. Praejus beveik 10metu zmona dabar reikalauja kad prdocau turta ir grazincau paskola taip ja atleisdamas nuo isipareigojimu. Nenoriu pardoti turto, kadangi stacau ir mokejau paskola su mintim kad bus galimibe vaika isleist i mokslus.Klausimas kaip man pasielgti protingai ir teisingai? Dekuj.

  Laba diena, užsiregitruokite teisininko konsultacijai. 837340027

 • Sveiki, su vyru auginame dvi dukras sesiolikos ir keturiolikos metu,turime isigije busta su paskola, esame bendraskoliai, pries metus jis buvo man neistikimas, bet kaip jis teigia tai buvo tik vienas vienintelis kartas, lyg ir nusprendeme bandyti isaugoti santykius, bet jis vistiek lankosi toje vietoje kur ir susipazino su ta moterim,nors jis dievagojasi kad jokiu rysiu su ja nepalaiko, bet patiketi as juo negaliu.Jau nebezinau ka daryti galvoju apie skyrybas, bet stabdo nezinomybe del busto, labai bijau, kad viena nesugebesiu islaikyti vaiku ir busto.Labai noreciau suzinoti, kas butu jei nuspresciau skirtis kas butu su bustu,su vaiku islaikymu. Labai aciu is anksto.

  Laba diena, skyrybų atveju, jeigu dukrų gyvenamoji vieta bus nustatyta su jumis, vyras turės mokėti alimentus. Būstas gali likti bendros nuosavybės teise ir toliau liekant bendraskolininkais. Kiekvienas atvejis yra individualus, pagal abiejų pusių pateiktus prašymus sprendimą priima teismas.

 • sveiki, dirbau nelegaliai nesumokejo pinigu kur galima kreiptys? bent kad nubaust zmogu uz tai kad apgaudineja zmones..

  Laba diena, už nelegalų darbą yra atsakingas ne tik darbdavys, kuris neužtikrina socialinių garantijų darbuotojai, bet ir darbuotojas. Apie nelegalų darbą galima pranešti ir anonimiškai – VDI pasitikėjimo telefonu Vilniuje (8 5) 213 9750 arba VDI interneto svetainėje užpildžius anketą. Svarbiausia kuo tiksliau nurodyti esamo ar įtariamo nelegalaus darbo aplinkybes: konkretų adresą, darbo valandas, dirbančių asmenų skaičių.

 • laba diena noreciau paklausti man ira nustatitas 2 grupe negalumo ar man suteikeme nuolaida del paso keitimo jai man buvo pavoktas pasas ir kokia butu man ta suma moketi ir ka reiketu tureti susavimi kokius dokumentus man nustatita darbo ligis ira tik 35 procentai

  Laba diena, kreipkitės į Migracijos tarnybą, Tel. (8 5) 271 7112 El. paštas mdinfo@vrm.lt

 • Atleiskit, netycia uzejau,, esu vyras, o patekau ne ten. Moterims.. Laikykites, ne vyra ant peciu, siaip. dangus buna giedras, iki

  Laba diena, mūsų centras pagalbą teikia ir vyrams. Laikomės, ačiū.

 • laba.. paskaiciau zmoniu bedas, gal man ir neapsimoka. man tubut geriau. aciu

  Laba diena, smagu girdėti, kad jums viskas gerai. :)

 • Sveiki,norėčiau pasiteirauti,nuo pat mažens aš negyvenu su savo tėvu,mane augino kitas žmogus ir jis man yra davęs savo pavardę,aš jau suaugęs vyras ir turiu savo šeimą.Neperseniausiai iš senu pažystamų sužinojau kad mano tikrasis tėvas turi labai didelių skolų,pažystami pradėjo mane gasdinti,kad jai tėvui kas atsitiks gali manęs kas ieškoti ir reikalauti sumokėti jo skolas.Ar taip gali būti kad žmogus nei mokėjas elementus,nei bendravęs ar gyvenęs su manimi,jo skolos gali atitekti man ir mano šeimai?

  Laba diena, Šeimos nariams skolą tektų grąžinti tik paveldėjimo atveju, jeigu palikimas būtų priimtas be turto apyrašo. Tačiau, jeigu įpėdinis priima palikimą pagal antstolio sudarytą turto apyrašą, tuomet už palikėjo skolas atsakytų tik paveldėtu turtu t.y. tik ta apimtimi, kiek yra paveldėto turto. Priešingu atveju t.y. priėmus palikimą be turto apyrašo, įpėdinis atsako ne tik paveldėtu, bet ir savo asmeniniu turtu. Kitų atvejų nėra, kad tėvų skolą tektų grąžinti vaikams.

 • Sveiki, mano mama turi butą, bet ji yra gerentis ir neįgalus žmogus, pas ją pastoviai lankosi neaiškūs asmenys, dabar apsigyveno kažkokia pijokų porelė ir iš mamos sugyventinio žodžių supratau, kad jie kesinasi į tą butą, sakykit ar įmanomas toks dalykas, kad jie galėtų kažkaip pasisavinti tą butą, mama yra savininkė, o aš tiesiog ten registruotas, bet visi busto dokumentai yra pas mane. Ir ar yra kažkoks būdas apsaugoti tą butą nuo jų ir kitų aferistų?

  Laba diena, šį klausimą turite aptarti su savo mama, nes ji yra būsto savininkė.

 • Laba diena,esu pensininke,turiu triju kambariu buta,po zmonos mirties dar vaikai irgi liko savininkai,ar man priklauso nuolaida uz sildyma? Aciu

  Laba diena, kreipkitės į seniūniją pagal savo gyvenamąją vietą.

 • Laba diena. Gyvenom su žmona 2 metus. Prieš santuoką žmona paima būsto paskola be manes. Kol kas paskola dar neišmokėjo. Klausimas ar butas priklauso tik jai ar skyrybos metų pasidalins per puse?

  Laba diena, jūs galite pretenduoti tik į pusę santuokos metu įmokėtų l lėšų.

 • Prašau pasakyti, kur galėčiau rasti info.Skyrybų byloje dukra pas tėtį negali nakvoti, kol jai sukaks 6 metai, aš norėčiau pakeisti iki jai sukaks 12 metų.Mergaitė nenori nakvoti pas tėvą, nes bijo, o jis griežtai to reikalauja, net grąsina policija. Jam visiškai nesvarbu vaiko savijauta. Kur kreiptis šiuo klausimu ir rasti medžiagą prašymui parašyti?

  Laba diena, turite kreiptis į teismą su prašymu pakeisti lankymo tvarką.

 • ar galejo mama mane isregistruot is valdisko busto jai jame visada gyvenau?

  Laba diena, jeigu šis būstas buvo suteiktas jūsų mamai, tuomet taip.

 • Sveiki, turime namą, kuriame irgi gyvena mama su tėvu, bet jiems turtas nepriklauso, nei užrašytas nei kitaip dalintis, tiesiog deklaruota gyvenama vieta. Mama bijo, kad mes ismesim ja į gatvę ar isvesim į senelių namus ar pan.. ar yra koks nors dokumentas ar notaro sutartis, kurios pagalba mamai būtų uztikrinta gyvenama vieta musu namuose iki mirties, ir kad be jos sutikimo negalėtume pparduot ar kitaip disponuot turtu. Ačiū

  Laba diena, taip galite nuvykti su tėvais pas notarą ir suderinti sutarties sąlygas.

 • laba diena,mano mama man nori dovanoti žemės sklypą su namu, noriu paklausti ar mano vyras skirybų atveju gali pretenduoti į man dovanotą turtą, su vyru negyvename jau 8 metai, santuokos nenutraukiame dėl tam tikrų priežąsčių. Vyras moka dviems vaikams alimentus, bei dalį būsto paskolos. Gyvename atskirai aš turiu draugą ir sūnų su juo.

  Laba diena, skyrybų atveju jūsų sutuoktinis galėtų pretenduoti į jums dovanotą turtą tuo atveju, jeigu jo lėšomis tas turtas( šiuo atveju sklypas ir namas) būtų pagerinti(pvz. remontas ir pan.).

 • laba diena, norejau pasiteirautigivenu portugalijoje ir atsiveziau sunu reikia issiimti dukumenta dabar jie paprase kad atnesciau dukumenta kad jis givena su manini o ne su tevu.apie teva nieko nezinau ir dabar esu dideleje depresijoje nes negaliu issiimti to dukumento. kas gavetu man padeti ar galetu padeti kas nors issimti ta dukumenta internetu. buciau labai dekinga uz bet kokia informacija padedancia man susitvarkyti viska

  Laba diena, Jūsų laiške labai trūksta išsamesnė informacijos. Sunku suprasti situaciją. Prašom patikslinti kur yra jūsų pastovi gyvenama vieta, ar sūnų iš Lietuvos atsivežėte į Portugalija, kas reikalauja nurodyti vaiko gyvenamą vietą su jumis. Pateikite daugiau detalių, kad teisininkas suprastu situaciją ir galėtu patarti. Laišką siuskite el. pašto adresu kriziucentras@kamkc.lt

 • Sūnus pagal įstatymą mirus tėvui priėmė palikimą , gavo notaro patvirtintą liudijimą per 3 męn. Kada reikia registrų centre perrašyti turtą , ar yra tam skirti terminai ? Kas atsitiks , jei į registrų centrą kreipsis jau po 3 mėn. ? Ačiū.

  Laba diena, kreipkitės į registrų centrą.

 • Sveiki,ka butu galima padaryti nezinant vyrui kuris turi priklausomybe losti,kad nebegaletu nei pasiimti kreditu nei losti,o losia internetu....nuo kencia seima.Aciu

  Laba diena, veikia paslauga tačiau asmuo pats turi kreiptis dėl apribojimo. „Nenoriu kredito“ – tai paslauga skirta apriboti asmens galimybes gauti greituosius ar kitų rūšių kreditus. Aktyvavęs paslaugą, asmuo įtraukia save į nekredituotinų asmenų registrą taip patvirtindamas ir pranešdamas, jog nenori gauti kredito iš Lietuvoje veikiančių finansų įstaigų (smulkiųjų ("greitųjų") kreditų, vartojimo lizingų, vartojimo kreditų, tarpusavio skolinimo platformų, bankų).

 • laba diena, su sugyventiniu gyvename 10 metu, turim 5 metuku suneli, patiriu psichologini smurta. Siuo metu jis gyvena Anglijoje, mes su vaiku Lietuvoje, gyvename bute kuri pasieme sugyventinis issimoketinai savo vardu. Ar man su vaiku priklauso dalis buto, po vaiko gimimo nedirbau ir nedirbu, auginu vaika. Ar gali mane su vaiku is to buto isvaryti? Aciu uz atsakyma

  Laba diena, jūs turite teisę kreiptis į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir uzufrukto teisės. Kai nepilnamečio vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su vienu iš tėvų, kuris neturi jam nuosavybės teise priklausančio būsto, įstatymai užtikrina nepilnamečio vaiko teisę naudotis vieno iš tėvų gyvenamąja patalpa – šeimos turtu, o kartu ir sutuoktiniui, su kuriuo lieka gyventi nepilnamečiai vaikai. Uzufrukto terminas nustatomas iki vaiko pilnametystės, tad jam sulaukus 18 metų amžiaus uzufruktas baigiasi, o kartu baigiasi ir kito sutuoktinio uzufruktoriaus teisė.

 • Sveiki,po tevu skirybu brolis isejo gyventi su mama as pasilikau su tevu,po tevo mirties namas paliko uzrasytas ant seneliu, senelis parases testamenta, kad po mirties namas atiteks abiem po lygiai sunums. Mano brolis yra issiregistraves is ten,o as visas ten gyvenau ir dabar nori gristi, ar turiu teise jo neisileisti bent iki kol bus patvirtintas testamentas? Ir ar jis turi kokia teise parduoti be mano zinios dali namo kuris nera padalintas tik uzrasytas bendrai abiem po testamento isigaliojimo?

  Laba diena, jūsų abiejų teisės yra vienodos iki testamento įsagaliojimo ir po to. Siekiant užtikrinti bendraturčiui galimybę pasinaudoti pirmenybės teise, įstatymas numato, kad dalies, esančios bendrąja nuosavybe, pardavėjas privalo raštu pranešti kitiems bendraturčiams apie ketinimą parduoti savo dalį ne bendraturčiui ir kartu nurodyti kainą bei kitas sąlygas, kuriomis ją parduoda. Kai kiti bendraturčiai atsisako pasinaudoti savo pirmenybės teise pirkti arba šios teisės į nekilnojamąjį daiktą neįgyvendina per vieną mėnesį, o į kitą daiktą – per dešimt dienų nuo pranešimo gavimo dienos, jeigu bendraturčių susitarimu nenustatyta kitaip, tai pardavėjas turi teisę parduoti savo dalį bet kuriam asmeniui.

 • Su broliu turime senuciuka teva, kuris labai sewrga. Tevas turi buta Siauliuose kur ir gyvena. Testamento tevukas neraso ir nerasys. Ar galima tiketis, kad butas po tevuko mirties priklausys tik man, o ne girtuokliui broliui, nes kiap irodymus turiu, kad uz visus buto islaikymo mokescius mokejau as, o ne brolis?

  Laba diena, nepriklausomai nuo to kas moka mokesčius jums su broliu tėvo palikimas (šiuo atveju butas) priklausys lygiomis dalimis.

 • skirimes dar nebaige moket paskolos,turiu dukra 14 m is kitos santokos kaip turi but padalintas 37kv butas

  Laba diena, lygiomis dalimis, tai pat ir kredito įmokos.

 • LABAS RYTAS, DUKRA ATLIEKA BAUSME oLANDIJOJE UZ NETYCINI DRAUGO NUZUDYMA. 21 BIRZELIO lIETUVOJE BUVO TEISMAS, PADAVE VAIKU TEISES- NEGYVENA KARTU-ATSKIRTI VAIKA NUO MOTINOS IR PRITEISE ALIMENTUS 200 EUR. jI GAUNA TIEN 180 EURR. pAGAL oLANDIJOS ISTATYMUS IS JOS TIK GALI ATSKAICIUOTI 40 EUR. kLAUSYMAS BUTU TOKS. aR GALI JOS VYRESNISINIS BROLIS MOKETI UZ DUKRA PRITEISTUS JAI ALIMENTUS MANO VARDU IR KAIP TEISISKAI TAI PADARYTI, IFORMINTI? 2 klausymas - o gal reikia is jos ikalinimo istaigos gauti pazyma apie gaunamos pajamos ir paduoti apeliaciniam teismui, kad sumazintu alimentu suma. 3 klausymas- kaip paduoti apeliaciniam teismui, kas turi prasyma rasyti

  Laba diena, kreipkitės į advokatą kuris ruoš prašymą teismui jis ir suteiks visą informaciją.

 • Laba dienas. Mano dukra atlieka bausme Olandijoje uz netycini draugo nuzudyma.Gavo 5 metus su teise iseiti i laisve jau 2020m lapkricio 13. Laukia dar apeliacinio teisma. Jos dukrai as, mociute jos mama turejau nuo praeitu metu rugpiucio men. laikina globa, gavau pinigus vaiko islaikynui. Siai meis 21 birzelio vaiku teises ivyko vaiku teises iniciatyva del dukros atskyrymo nuo vaiko,o tevui apribuoti terminuotai tevo valdzia. Gal as kazko nesuprantu. Mama visada 9 metus rupindavosi vaiku vienas, vaikas turi visko net ir per daug, Kas 3 men atvaziodavo, visur vezdavo dukra pailseti, nusipirko nama, kuri planavo rekonsruoti ir, grizus i Lietuva atydaryti savo versla-nagu priauginima ir blakstenu, baige kursus. Teisme man buvo paaiskinta, kad dukra grizusi gales susigrazinti vaika, ar tas teisybe-nes internete kitaip rasoma. kad negales net gyventi kartu su vaiku ir prasyti grazinti. 2 klausymas ar teisingai skiria 200 eur alimentu is dukros, nes ji tik gauna kalejime 160-180 eur. Olandijos kalejimo vadovyve jau pati pervede pagal ju istatymus 40 eur, kaip perskaite 2 birzelio procesiniu dokumentus is Lietuvos. Ar galesiu vaika nuvezti pas mama apsilankyti, ruosesi pasimatymui. Ar dukra gali atsiusti i teisma pazyma is kalejimo apie gaunamos pajamos, nes girdejau, kad taip daroma ir zmones moka minimuma is gaunamu pajamu. 3klausymas gal ne tie jau ir svarbus, jegu man bus skiriama nuolatine globa, tai kaip supratau sio metu gaunami vaiko pinigai bus nuimti ir tik islaikymas bus tik is gaunamu alimentu tievu. Realiai suprantu, kad tievas nekada nemokes po 200 eur, nes nekada ne padedavo, neateidavo pas vaika. Klausiu del tuo, kad bus kitas dar teismas del skyrymo nuolatines globos anukei. Is nuzudytojo puses dede dirba policijoje ir daro itaka kur tik gali. Suprantu zmoniu skausma, ta zaizda ne uzgija .As 66 metu budama noriu vazineti darban i Vilniu. Ar as reisingai darau, nes pensijos, kurios gauname nedideles, o vaikui reikia padeti. Aciu. Su pagarba Irina.

  Laba diena, užsiregistruokite teisininko konsultacijai.

 • jeigu sutuoktinis pasiima prekę lizingu ir jo nesugeba išmokėti ar privalo sumokėti žmona ar nebus tai išieškoma iš jos asmeninio iki santuokinio turto?

  Laba diena, taip, jeigu sutuoktinis neturi pajamų išieškoma iš bendro sutuoktinių turto, šiuo atveju sutuoktinės.

 • Laba diena .Po skyrybu butas ir garazas padalinti per puse.Ar reikia savo puse turbo uzregistruoti registru centre?

  Laba diena, teiraukitės registrų centre.

 • Sveiki norim parduoti buta esame trys savininkai bet vienas prieš paveldėjimas buvo nepilnametis dabar sulaukes pilnametystes vistiek nesitvarko dokumentu o parduoti sutinka . neturim iš registrų centro issijeme dokumentu nauju jie vis like senuoju savininku . Paveldėjimas įvykęs pries 5 mentus. Kaip parduoti jai visi sutinka savininkai bet dokumentai nesutvarkyti iki galo nes vienas iš bendrą savininku įsitikinęs jog tvarkyti nereikia galima ir taip parduoti .. absurdas ..ka daryti ?

  Laba diena, reikia susitvarkyti nuosavybės dokumentus prieš ją parduodant.

 • Laba diena,Po skirybu su vyru mums liko bendras turtas tai yra namas ir zemes sklypas, kuris yra padalintas i lygias dalis yra paimtas banke kreditas.Deja su labai aukstos savymeiles zmonemis tapo sunku bendraut, kadangi abu esam isvazeve, namas nebegyvenams buvo kazkuri laika, na ir tapo netinkamas gyvenimui,nes daug grybelio visame name, pelesio ir t.t Mastau ispirkti jo dali kadangi jis nesutinka moketi nei cento kad padaryti bent butina remonta, bet pries tai galvoju jeigu padaryciau pati, nes tikrai reikia patvarkyt kad butu galima gyvent, ar juridiskai jis butu ipareigotas grazinti man dali islaidu?jeigu ne kokiu veiksmu reikia norint issipirkti jo dali?

  Laba diena, norint išvengti konfliktų rekomenduojame kreiptis į teismą dėl namo dalies išpirkimo.

 • Laba diena, ar yra kažkoks būdas vaiko seneliui uždrausti artintis prie anūko? Gyvename viename name, bet teisiškai ar yra kažkokiu būdu??? Prašau patarkit, padėkit :(

  Laba diena, užsiregistruokite telefonu 837 340027 pas teisininką į konsultaciją.

 • Laba diena. Norėjau paklausti. Jai šiuo metu laukiuosi... Ar įmanomą menesiui laiko ankščiau išeiti į dekretą. Bet mėnesiu ankščiau gryžti.. Ačiū

  Laba diena, kreipkitės į savo darbovietės administraciją.

 • Labas vakaras,Istorija tokia. abipusiu sutarimu ivyko skirybu procesas. Vaikai liko gyventi su mama, vyrui priteisti alimentai. Santuokos metu buvo igytas turtas. Teismo metu turtas padalintas. Siuo atveju yra butas kuriame gyvena mama su dviem nepilnameciais vaikais. Pradzioje buvo sutarta parduoti buta o gautus pinigus pasidalinti dalimis, kad moteris su vaikais galetu nusipirkti kita buta gyvenimui. Bet vyras persigalvojo, nusprende nebeparduoti savos dalies. Ar tai pats gyventi, ar tai nuomininka isileisti. Moteris nesutinka gyventi kartu bei isileisti svetimus zmones i namus. Kokie veiksmai turi buti atliekami sioje situacijoje? ar imanomas priverstinis vyro ipareigojimas parduoti buta arba ispirkti moters dali?

  Laba diena, turite kreiptis į teismą su ieškiniu dėl jūsų buto dalies išpirkimo. Jeigu buvęs sutuoktinis nesutinka parduoti, tuomet jis gali jūsų dalį išpirkti, tačiau jeigu jis savanoriškai to daryti nenori jums reikalinga teismo pagalba.