Klausk

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Turiu seserį, kuriai neseniai suėjo 18 metų, 2020 metais baigs 12 klasių. Sesuo gyvena su mama, kuri emociškai smurtauja, seserį žemina, stumdo, kartais ir trinktelėja, tačiau taip, kad nelieka žymių. Finansiškai sesuo yra aprūpinta, maisto būna visada. Ten, kur jos gyvena, mama turi susikūrusi geros pilietės įvaizdį, yra aktyvi bendruomenės narė, turi nepriekaištingą reputaciją.Mokslo metų metu sesuo mokosi bibliotekose, lieka mokykloje po pamokų, namo stengiasi grįžti tik permiegoti, tačiau ir to ne visada gali sau leisti, nes mamai būna pykčio priepuoliai, mama ne kartą naktį yra skambinusi man su ašaromis skųsti sesers, kad ji nepažiūri jai kokios nors informacijos internetu ar su ja nesikalba (vidury nakties, vidury savaitės, kai kitą dieną anksti keltis į mokyklą). Sesers rezultatai mokykloje yra labai geri, planuoja stoti į mediciną. Kartais sesuo apsistoja pas mane, tačiau dar neturiu pakankamai finansinių išteklių, kad galėtume abi išsilaikyti ir gyventi atskirai nuo mamos. Sesuo ieško būdų kaip galėtų išsikelti gyventi atskirai, prisidėčiau finansiškai, gyventume kartu. Pati taip pat prieš keletą metų išsikėliau gyventi atskirai dėl nuolat patiriamo emocinio smurto. Galbūt savivaldybė galėtų skirti paramą asmeniui, kuris mokosi mokykloje, gyvena atskirai nuo tėvų. Galbūt dar yra išeičių iš šios situacijos, kurias galėtumėte pasiūlyti.

  Laba diena, paramą asmeniui, kuris mokosi ir gyvena atskirai pagal LR Įstatymus turi skirti abu tėvai, tai galima padaryti teismo keliu. Dėl savivaldybės pagalbos kreipkitės į seniūniją pagal gyvenamąją vietą.

 • Sveiki ar galima dovanoti buto dali uz elimentus kai yra arestuotas anstolio nes nemokejo islaikymo vaikui busi zmona sutinka kad butu dovanojamas buto dalis buvusio vyro tada visas butas jai priklausytu

  Laba diena, atsakant į jūsų klausimą reikalinga daugiau informacijos apie faktines aplinkybes. Mūsų centre teikiamos nemokamos teisininko konsultacijos, paskambinkite tel. nr. +370 37 340027 arba 867931930 užregistruosime .

 • Laba diena, likau vieniša su vaiku ir besilaukianti. Kreipiuosi į jus pagalbos, noriu vyrą elementams paduoti. Abu kalti, kad nesugebėjom santykių išsaugoti ir užauginti savo atžalų. Vyras paliko, tai bent prisideda išlaikymų. Dėkoju už informacija ir bet kokia pagalba.

  Laba diena, mūsų centre teikiamos nemokamos teisininko konsultacijos, paskambinkite tel. nr. +370 37 340027 arba 867931930 užregistruosime .

 • Sveiki.Noriu sužinoti ar aš pati galiu prisiteisti vaikui,kuris mokosi ir gyvena su manim alimentus iš tčvo,nes vaikui buvo grasinama,kad to nedarytų,nes tėvas tada nebendraus su juo,o tėvas juo nesirūpina visa našta tenka man.ačiū

  Sveiki, vaiko išlaikymas yra abiejų tėvų pareiga . Tai, kad vaiko tėvas gyvena ne su jumis nuo šios pareigos jo neatleidžia. Smulkesne informaciją galite gauti pasikonsultavę su teisininku. Skambinkite nr. +370 37 340027 arba 867931930 ir užsiregistruokite.

 • Noriu pakalusti teisininko.Esu 22 metu vienisa mama vaika auginu t.y padaeda auginti mano tevai gyvename visi kartu .Su vaiko tevu issimyriau 2018 m vasara.Esam nei susituoke nei susirase tiesiog nieko na gyvenom susideje tik.Alimentus noreciau is vaiko tevo pristeisti seis metais.Kiek buna uz 1 vaika islaikymas ?As gaunu vaiko pinigus 50 eu.Vaiki tevas dirba mieste ir dar operatorium is patieties zinau kad jia gerai uzdirba nebs esame gyevene ir 3 k.bute su vaiku kuri nuoma buvo250 ir issilaikem kazkaip dar anskciau pati ismokas gaudavau.Dabar pradesiu dirbit i pardavejas maximoje kiek zinau moterys neuzdirbs tiek kiek kaip vyrai...Mano alga gal nebus maziau kiap 500eu.Bet jei bus tai iki 500-500 na arba iki 580gal gal..Vaikui 2 metai.Vaiko tevas dar zada moketi uz darzeli gal tada maziau bus alimentu is jo.

  Laba diena, užsiregistruokite konsultacijai.

 • Sveiki,gyvenu su draugu 5 metai,auginu sūnų.Pabodo klausytis jo zeminimu,kad aš mažo proto,kur aš desiuosi be jo,nors vaiką auginu viena,kadangi jis dirba Norvegijoje ir grįžta į Lietuvą,tik atostogoms.Ar galima dar kažką pakeisti? Nusibodo visada žemintis ir nusileidineti jam,nors žinau,kad jis neteisus,o jam matyt principai neleidžia nusileisti moteriai.Ačiū

  Laba diena, užsiregistruokite konsultacijai.

 • Laba diena. Noriu paklausti, ar įmanoma kažkurioj įstaigoj gauti pagalbą moteriai, pas kurią į namus įsilaužia jos buvęs gyvenimo draugas ir ją nuolat sumuša? Detalių nežinau, tik žinau, kad ne vieną kartą stipriai sumušta buvo ir bijo savo namuose būti, kad eilinį kartą įsilaužęs nesumuštų. Gal įmanoma laikinai apsigyventi kažkokiuose centruose su psichologo pagalba, kol būtų sprendžiamos namų saugumo problemos ar kažkas panašaus? Sėkmės Jūsų darbuose.

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Sveiki,su savo sutuoktiniu išsiskyreme bendru sutarimu,butą padalijo perpus,1 kamb.jam kitą man.Jis pastoviai vartoja alkoholį,smurtauja,už smurtą seimoje teistas 2 kartus,negalime su sunumi gyventi ir kenteti daugiau.Jis jokiu variantu nesirenka,jam yra patogu kartu gyventi,bet mes su sunum(19m.)to negalim apsikesti,kur kreiptis ir ką tokiu atveju daryti.Aš sergu jau depresija 3 metus vartoju vaistus,negaliu to leisti,kad šitas zmogus pribaigtu ir vaiką.ačiū.

  Laba diena, yra galimybė kreiptis į teismą dėl būsto dalies priklausančios buvusiam sutuoktiniui išpirkimo.

 • Laba diena,Norėčiau Jūsų pagalbos...Noriu skirtis su vyru,nes vistiek kartu negyvename,prieš 2 m. grįžo pas tėvus.Skyrybų atveju ar nekiltų problemų dėl mano deklaruotos gyv. vietos.As deklaravus kt. mieste,o vaikas ,kaip ir tėvas pas jo tėvus...Ar teismas nepriteis vaiko tėvui,kuris su vaiku galima sakyti visai nebendrauja,nepadeda niekuo,tik skiria šiek tiek pinigų...

  Laba diena, gyvenamosios vietos deklaracija neturi reikšmės skyrybų procese, didesnę reikšmę turi faktinė gyvenamoji vieta. Kiekvienas atvejis teismo procese yra individualiai vertinamas.

 • Labas rytas,Kaip džiugu,kad Jus radau!Bet mano istorija nėra labai džiugi.Esu mama 3-jų mažamečiu:vyresnelis lanko mokykla,o dvynukai jau 2su puse metu yra mano priežiūroje namuose. Džiaugiuosi turėdama šiuos nuostabius vaikus,bet būti atsakingai 24/7 nėra lengva...iki motinystės buvau vietoje nenustygstanti,visada veiklos pilna ir darbu patenkinta moteris.Deja,jaučiu kodas man to nepaprastai trūksta,bet grįžti į darbą reikštų -uždirbti pinigus mažųjų priežiūrai,todėl nematau prasmes ir jaučiuos lyg užburtame rate!Mano vyras -sėkmingas karjeristas,kuris darbe praleidžia 12 valandų 5/6 dienas savaitėje.Man Jo egzistavimo beprotiškai trūksta!Jo darbo dienomis mes nenueiname kartu miegoti,nevalgome drauge pusryčių,oJam uždarius duris 7.30ryto jaučiuos lyg išleidusi Ji lyg į karą ...ilgos laukimo valandos,dienos...jaučiu,jog pasikeitė mano nuotaika,pradėjau pykti ant vaikų.Meginau Ji visaip palaikyti,kantriai laukti,rodyti kokia gera esu mama,bet to nepakanka...aš negaliu suvaldyti savyje ir noro “ištrūkti” ir pykčio ,galbūt pavydo jog Jam taip sekasi.O be to,ir ne visos darbo dienos pabaigos baigiasi grįžimu namo.As suprantu jog norisi išlenkti bokala alaus su kolegomis po ypatingai sunkios dienos,bet kodel to nereikėjo kai tik susipažinome?As tikrai nešu ta moteris ,kuris kuri atsiduoda vaikams tiek,jog pamirštu vyrą ar seksą!Bet jaučiu,jog šąlame vienas kitam,aš Ji kaltinu nebuvimu namuose(nors ir žinau kad Jis sunkiai ir be proto daug dirba kad mus visus išlaikytų),o Jis mane-jog esu visuomet negatyviai nusiteikusi ir blogos nuotaikos.Jis teisus,tik iš kur man gauti pozityvumo????esu viena kaip pirštas ir negaliu niekieno paprasyti pagalbos,kad bent viena galėčiau nueiti nupirkti pieno!Mes drauge ,kaip šeima praleidžiame geriausiu atveju 2-į dienas,t.y. savaite mėnesyje 3-iš mėnesius per metus!ir taip visa gyvenimą???as taip nenoriu,aš noriu žmogaus šalia,kuri myliu.ačiū

  Laba diena, užsiregistruokite konsultacijai telefonu.

 • LABA DIENA AS NORIU PAKLAUST AS MOKU ELEMETUS VAIKAM AS GIVENU DANIJOJ VAIKAI LIETUVOJ NORIU ATSIVEST KA MAMAI PRIKLAUSO IDET

  Laba diena, apie vaikų poreikius tarkitės su mama.

 • Sveiki. Mano aplikoje yra moteris išsiskyrusi su savo sutuoktiniu. Jie pasidalino butą į lygias dalis ir gyvena atskiruose kambariuose. Abu yra registruoti tame bute. Moteris tvarkinga, turinti darbą, save išsilaiko daugybę metų. Buvęs vyras, yra bedarbis, turi grupę (šiuo metu manau jau pencijinio amžiaus), girtauja ir smurtauja namuose. Moteris ne vieną kartą yra kvietusi policiją,. Buvo grasinta su peiliu rankoje užmušti. Tuo pačiu metu buvo ir nepilnametė anūkė. Ar yra galimybė iškeldinti tokį žmogų iš namų? Kur reikėtų kreiptis, kas gali šiuo klausimu padėti?

  Laba diena, iškeldinti iš jam nuosavybės teise priklausančio būsto negali, tačiau moteris gali kreiptis į teismą dėl jo dalie išpirkimo ir taip išspręsti klausimą.

 • Sveiki, mama su patėviu gyvena mums trims vaikams priklausančiame būste/name (senelis testamentu paliko). Dėl smurtinio elgesio mama su patėviu išsiskyrė. Patėvio gyvenamoji vieta deklaruota mums priklausančiame būste dar nuo 1977 m. Po skyrybų patėvis geruoju nenori kraustytis iš mums priklausančio būsto. Kokia būtų atsakomybė, jei mes jį iškraustytume iš mūsų nuosavybės ne teismo sprendimu, o patys. Tiesiog išmėžtume jo

  Laba diena, jeigu jums priklauso ši nuosavybė, tik jūs sprendžiate kas joje gali gyventi, lankytis ir pan. Deklaracija nesuteikia nuosavybės teisės. Jeigu šis asmuo kelia jums ar mamai grėsmę, jūs turite teisę reikalauti jo pasišalinti iš jūsų nuosavybės.

 • Sveiki noriu žinoti ar įmanoma vyras gimus dukrytei susitvarkė ant savęs vienkartine ir vaiko pinigus, ar galiu persidaryt ant savęs? Nes šiuo metu su vyru ne sutarėm.

  Laba diena, kreipkitės į seniūniją pagal gyvenamąją vietą.

 • So, my girlfriend lives in Lithuania. Specifically in Kaunas. Her mother's fiancé sexually abuses her by letting other people use her in exchange for money. She's under age. And she can't record any evidence and go to the police because he takes away her phone. She went to the police but they told her that she was imagining things. She can't buy any secret cameras or anything because she doesn't have any money. Could you please help her in any way?

  Hi, she must contact us by phone. 837340027

 • Sveiki.Gavau palikima po mamos mirties.Ji buvo parasius testamenta man.Tvarkausi paveldemumo dokumentus bet yra viena kliutis.Pries 20 m, patevis mire ir mama turbut net ir nezinojo kad reikejo turta persirasyti ant savo vardo.O dabar nei mamos nei patevio nera.Tai kaip su tuo palikimu bus.Ar galima ka padaryti ir irodyti juk ji ten gyveno visa gyvenima ir turtas buvo igytas pries ju vedybas?Tikiuosi pagelbesit.Aciu

  Laba diena, užsiregistruokite konsultacijai. Telf.: 837340027

 • Sveiki, turiu du nepilnamečius vaikus. Esu išsiskyrusi su vyru jau antri metai. Išsiskyrėme bendru sutarimu. Tačiau manęs netenkina vaikų psichologinė ir fizinė būklė po to, kai jie grįžta iš buvusio sutuoktinio (vaikų tėvo). Ar aš galiu neleisti pasiimti vaikų?

  Laba diena, jeigu kyla įtarimas dėl netinkamo elgesio su vaikais kreipkitės Vaikų teisių apsaugos tarnybą.

 • Sveiki ką pasiūlysiu daryti vakar 5 metu mano vaikas 3 kartus įkando į ranką liko mėlynės ir 5 kartus trenkė į galvą man. Už tai kad nedaviau vaikam žiūrėt. Ką man patarsit daryti?

  Laba diena, kreipkitės Vaikų teisių tarnybą dėl psichologinės pagalbos vaikui.

 • Ačiū, kad Esate ir Padedate. Mano vyro tėvai ir brolis mane žemina ir keikia, už tai kad esu tikinti, kad nepagimdžiau vaikų, kad anot jų esu negraži, psichinė ligonė ir dar labai daug visko tiesiog už nieką. Siuntinėja brolis mus abusu vyru keiksmažodžiais už nieką. Su tėvais vyras anksčiau sunkiai sutartavo, nes problematiški žmonės. Mes jiems visada nuolaidžiaudavom, bandėm skleisti meilę, daryti gera. Vyras mano geras žmogus, pilnas baimių, bijo jiems ką pasakyti, o ir nelabai ką pasakysi, nes per daug tamsos juose, savo blogų darbų visai nemato. Man labai blogai su sveikata, nebegaliu kentėti. Sakau jam, kad turi palikti juos ramybėj ir nebendrauti, nebeskambinti. Jau galvojau net apie savižudybę, nebegaliu pakelti šių patyčių, ir klausytis kaip vyras žeminasi, jų bijo, bijo nebendrauti, nes sako kad bus blogiau. Juk su jais negyvenam. Kas gali būti blogiau? Tiesiog vyras užaugo traumuotoj šeimoj, kur tėvas gėrė, tėvai pykosi pastoviai, brolis pilnas traumų.Ateity žinoma tėvus reikės prižiūrėti ir t.t Parašykite prašau ką nors, duosiu paskaityti vyrui, nes aš jau tiek daug praradau, nei valgau, nei miegu, daug kalbejau su vyru, lyg suvokia tam momentui, ir toliau su jais bendrauja, jaučia pareigą, o tie pila purvą. Ir iš viso taip nemalonu yra netgi jei nepila purvo, kai prisimenu, kiek tie žmonės priklabėję, kuomet darėm tik gera jiems. Tokia energetika eina iš jų negera. Jaučiasi visada jų pyktis ir neapykanta, netgi tada kai nesikeikia, ir nesišaipo. Rašėm Jiems ilgus laiškus nuoširdžius, kalbėjomės, kad taip elgtis nedera ir t.t bet jie kaip apsėsti mato save idealais, ir kalba baisybes toliau. Ačiū Jums labai. Stiprybės, palaimos ir Jums.

  Laba diena, susisiekite telfonu dė konsultacijos.

 • Sveiki,rasau nes manau kad tik Jus vieninteles galite padeti. Situacija tokia,kad gyvenu ne Lietuvoje,auginu 4 metu dukra ir esu nescia. Dukros tetis labai mazai prisideda prie ekonominio dukros islaikymo. Grizti i Lietuva nematau galimybes ,nes budama nescia o veliau su naujagymiu i darba niekas nepriims. Is pasalpu isgyventi neimanoma. As gyvenu Peru,kur nera jokiu socialiniu garantiju. Ar galiu tiketis kazkokios finansines paramos savo dukrai ir busimam kudikiui,kurie taip pat yra Lietuvos pilieciai? Masciau apeidineti istatymus ir prisideklaruoti Lietuvoje ( nors joje negyventi) or gauti bent vaiko pinigus,kad galeciai vaika leisti i mokykla,taciau bijau meluoti valstybei...nors nematau kitos iseities. Gal ka galite patarti...ar buna issimciu ? ...nuosirdziai aciu..

  Laba diena, kreipkitįs į Socilinių paslaugų skyrių pagal deklaruotą gyvenamąją vetą.

 • Mano sutuoktinis turi sūnų su kita moterimi6 metu susituokė nebuvo. Alimentų priteisti nuo vaiko gimimo. Kartu jie jau metai negyvena alimentus bendrų susitarimo mokėjo 80€ ne per banką. Dabar ji reikalauja 150€, vaikui 6 metai. Vyro atlyginimas minimumas. Tačiau vyras pardavė butą , ar gali to pasekoje priteisti didesnius alimentus. Ir aš galios laisvos formos rastas,kur vaiko motina teigia,kad jis šiai dienai nėra skolingas????? Aciu

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena, norėjau paklausti. Su vyru esame santuokoje ir turime sūnų 2metų. Jokio turto neturime. aš pajamų jokių negaunu tik vaiko pinigus 50e. vyras dirba. Noriu išsiskirti vyras nesipriešintu labai, bet ir nemokėtų už advokata ir visus popierius,o aš iš ko mokėti neturiu, ar gaučiau pagalba pas jus?

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki. Vyksta skyrybos. Pilnamečio sūnaus neremia, nors jis mokosi. Žinau, kad jam pačiam reikia kreiptis dėl alimentų, tik jis skaudžiai įsižeidęs dėl tėčio elgesio, smurto.... Noriu jam padėti, yra dar 7 metų duktė, jai jis moka.Kur reiktų kreiptis? Teisininkai, antstoliai ar kur kitur???Ačiū.

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena, Nuo lapkričio menesio gyvenu pas mamą su metukų, mergaite, išejau iš bendrų namų(tuo metu buvo nuomojami), nes vyras smurtaudavo prieš mane tiek fiziškai tiek morališkai , , draugė buvo patarusi namuose paslepti slaptą kamerą , tai yra užfiksuotų momentų). Tik išejusi iš namų norėjau kuo greičiau išsiskirti , susitarėme, kad išsiskirsime bendu susitarimu, jo mama teisėja, dirba su civilinėmis bylomis, tai ji sakė, kad daugiau 130eur alimentų negausiu , nes jis ir turtą slepia ir nelegalią veiklą, bet tuo metu man buvo svarbu tiesiog išsiskirti. Tada prasidejo šantažavimas skolomis,kad aš jam esu neva jam skolinga , kad jis nepasirašys skirybų dokumentų kol neatiduosiu pinigų. Su vaiku jam niekada nedraudžiau bendrauti ar matytis, tik pas jį ir noro nėra arba jei sako ,kad atvažiuos , aš suruošiu vaiką, tai išvis dingsta arba veluoja porą valandų. Apie jo cenzurą ir įžeidinėjimus net nekalbu. Pati esu dirbanti, gerai,kad darbas leidžia dirbti iš namų, derinti ,kad galėčiau pasiimti vaiką kartu. Jis žino,kad esu pervargusi ir tuo labai naudojasi. Noriu pamineti,kad jis perveda kartais 100 , kartais 130 eur, bet kada jis nori ir turiu vos ne jo maldauti, visus reikalingus daiktus, kaip maitinimo kedute, rubai , vėzimeliai perku is savo lėsų. Labai norėčiau tiek teisinės pagalvos, tiek psichologo pagalbos, kaip viską ištverti ir nepalūžti ir kaip galima išsiskirti, tada dėl sutuoktinio kaltės? Ar iš tiesų tai yra taip brangu.Labai lauksiu atsakymo

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijų.

 • Laba diena, mane sumušė vyras, norėčiau gauti medicinos ekspertizės išvadą apie sumušimo sunkumą. Kur, per kiek laiko turėčiau kreiptis ir kokios pažymos išdavimo sąlygos. Ar šią išvadą galėsiu panaudoti teisme skyrybų metu? Dėkoju už atsakymą.

  Laba diena, smurto atveju kreipkitės 112.

 • Laba diena,na žinutę manyčiau nelabai kas suprastų mano problema bet pabandysiu papasakoti.Gyvenu su draugo šeima kaime jis žmogus mėgstantis išgerti,o kaip išgėrė pradeda smurtauti bet to nepripažįsta,gyvenam kartu beveik metai laiko ,jau aš nebenoriu nei jo matyti nei girdėti, išeiti kažkur pas gimines nepriima, pasiūlė jūsų pagalba gal turite ką pasiūlyti?

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Labas vakaras, ar teikiate tiesiog psichologine pagalba istikus krizei? Kaip galima pas jus atvykti? Ar reikia registracijos pas specialistą psichologa? Ar galima tiesiog darbo metu atvykti?

  Laba diena, registruokitės telefonu 837340027.

 • Sveiki,Ar pas jus gali būti suteikta nemokama teisininko konsultacija?

  Laba diena, taip. Registruokitės telefonu.

 • Labas vakaras. Turiu klausimą. Norėčiau sužinoti ; ką tokiu atvėju daryti. Gyvenau su vyru 5 metus, turime bendrą dukrytę. Tačiau dėl jo alkoholizmo, narkotikų vartojimo, bet man sukelto fizinio smurto išsiskyrėme,bet išsiskyrėme bendru sutikimu, vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su manimi, alimentai jam priteisti, dėl vaiko matymosi tvarkos nustatymo nėra, paliktas laisvas grafikas, jis taip pat važinėja po užsienį ir grįžta, tik kas kelis mėnesius į Lietuvą, taip pat jam dėl baudžiamosios bylos uždėtas areštas nesiartinti prie manęs ir prie mano namų per 300 metrų pusę metų. Šiuo metu turiu naują draugą ir jis mane su dukrytę kviečia atvykti pas jį į užsienį gyventi, tačiau buvęs vyras nesutinka notariškai pasirašyti sutikimo išvykimui į užsienį gyventi. Ką tokiu atvėju daryti? Kur kreiptis?

  Laba diena, skyrium gyvenančio tėvo nesutikimas daro negalimą vaiko išvežimą į užsienį nuolatiniam gyvenimui, nebent teismas pripažintų tokį nesutikimą teisiškai nepagrįstu (neatitinkančiu vaiko interesų). Pareiga įrodyti, kad vaiko išvežimas nuolatiniam gyvenimui į užsienį geriausiai atitinka vaiko interesus, ir kad tai iš esmės nepažeidžia skyrium gyvenančio tėvo (motinos) teisių, tokiu atveju tenka tėvui ar motinai, siekiančiam pakeisti nuolatinę vaiko gyvenamąją vietą. Kreipkitės į teismą.

 • Laba diena, sunus su drauge pragyveno vos menesi, ir tai su tarpais,jokiu finansiniu isipareigojimu neturi, bendro ukio net nespejo kartu vesti. Ar jie skaitesi, kad sugyventiniai?

  Laba diena, taip.