Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Sveiki noriu žinoti ar įmanoma vyras gimus dukrytei susitvarkė ant savęs vienkartine ir vaiko pinigus, ar galiu persidaryt ant savęs? Nes šiuo metu su vyru ne sutarėm.

  Laba diena, kreipkitės į seniūniją pagal gyvenamąją vietą.

 • So, my girlfriend lives in Lithuania. Specifically in Kaunas. Her mother's fiancé sexually abuses her by letting other people use her in exchange for money. She's under age. And she can't record any evidence and go to the police because he takes away her phone. She went to the police but they told her that she was imagining things. She can't buy any secret cameras or anything because she doesn't have any money. Could you please help her in any way?

  Hi, she must contact us by phone. 837340027

 • Sveiki.Gavau palikima po mamos mirties.Ji buvo parasius testamenta man.Tvarkausi paveldemumo dokumentus bet yra viena kliutis.Pries 20 m, patevis mire ir mama turbut net ir nezinojo kad reikejo turta persirasyti ant savo vardo.O dabar nei mamos nei patevio nera.Tai kaip su tuo palikimu bus.Ar galima ka padaryti ir irodyti juk ji ten gyveno visa gyvenima ir turtas buvo igytas pries ju vedybas?Tikiuosi pagelbesit.Aciu

  Laba diena, užsiregistruokite konsultacijai. Telf.: 837340027

 • Sveiki, turiu du nepilnamečius vaikus. Esu išsiskyrusi su vyru jau antri metai. Išsiskyrėme bendru sutarimu. Tačiau manęs netenkina vaikų psichologinė ir fizinė būklė po to, kai jie grįžta iš buvusio sutuoktinio (vaikų tėvo). Ar aš galiu neleisti pasiimti vaikų?

  Laba diena, jeigu kyla įtarimas dėl netinkamo elgesio su vaikais kreipkitės Vaikų teisių apsaugos tarnybą.

 • Sveiki ką pasiūlysiu daryti vakar 5 metu mano vaikas 3 kartus įkando į ranką liko mėlynės ir 5 kartus trenkė į galvą man. Už tai kad nedaviau vaikam žiūrėt. Ką man patarsit daryti?

  Laba diena, kreipkitės Vaikų teisių tarnybą dėl psichologinės pagalbos vaikui.

 • Ačiū, kad Esate ir Padedate. Mano vyro tėvai ir brolis mane žemina ir keikia, už tai kad esu tikinti, kad nepagimdžiau vaikų, kad anot jų esu negraži, psichinė ligonė ir dar labai daug visko tiesiog už nieką. Siuntinėja brolis mus abusu vyru keiksmažodžiais už nieką. Su tėvais vyras anksčiau sunkiai sutartavo, nes problematiški žmonės. Mes jiems visada nuolaidžiaudavom, bandėm skleisti meilę, daryti gera. Vyras mano geras žmogus, pilnas baimių, bijo jiems ką pasakyti, o ir nelabai ką pasakysi, nes per daug tamsos juose, savo blogų darbų visai nemato. Man labai blogai su sveikata, nebegaliu kentėti. Sakau jam, kad turi palikti juos ramybėj ir nebendrauti, nebeskambinti. Jau galvojau net apie savižudybę, nebegaliu pakelti šių patyčių, ir klausytis kaip vyras žeminasi, jų bijo, bijo nebendrauti, nes sako kad bus blogiau. Juk su jais negyvenam. Kas gali būti blogiau? Tiesiog vyras užaugo traumuotoj šeimoj, kur tėvas gėrė, tėvai pykosi pastoviai, brolis pilnas traumų.Ateity žinoma tėvus reikės prižiūrėti ir t.t Parašykite prašau ką nors, duosiu paskaityti vyrui, nes aš jau tiek daug praradau, nei valgau, nei miegu, daug kalbejau su vyru, lyg suvokia tam momentui, ir toliau su jais bendrauja, jaučia pareigą, o tie pila purvą. Ir iš viso taip nemalonu yra netgi jei nepila purvo, kai prisimenu, kiek tie žmonės priklabėję, kuomet darėm tik gera jiems. Tokia energetika eina iš jų negera. Jaučiasi visada jų pyktis ir neapykanta, netgi tada kai nesikeikia, ir nesišaipo. Rašėm Jiems ilgus laiškus nuoširdžius, kalbėjomės, kad taip elgtis nedera ir t.t bet jie kaip apsėsti mato save idealais, ir kalba baisybes toliau. Ačiū Jums labai. Stiprybės, palaimos ir Jums.

  Laba diena, susisiekite telfonu dė konsultacijos.

 • Sveiki,rasau nes manau kad tik Jus vieninteles galite padeti. Situacija tokia,kad gyvenu ne Lietuvoje,auginu 4 metu dukra ir esu nescia. Dukros tetis labai mazai prisideda prie ekonominio dukros islaikymo. Grizti i Lietuva nematau galimybes ,nes budama nescia o veliau su naujagymiu i darba niekas nepriims. Is pasalpu isgyventi neimanoma. As gyvenu Peru,kur nera jokiu socialiniu garantiju. Ar galiu tiketis kazkokios finansines paramos savo dukrai ir busimam kudikiui,kurie taip pat yra Lietuvos pilieciai? Masciau apeidineti istatymus ir prisideklaruoti Lietuvoje ( nors joje negyventi) or gauti bent vaiko pinigus,kad galeciai vaika leisti i mokykla,taciau bijau meluoti valstybei...nors nematau kitos iseities. Gal ka galite patarti...ar buna issimciu ? ...nuosirdziai aciu..

  Laba diena, kreipkitįs į Socilinių paslaugų skyrių pagal deklaruotą gyvenamąją vetą.

 • Mano sutuoktinis turi sūnų su kita moterimi6 metu susituokė nebuvo. Alimentų priteisti nuo vaiko gimimo. Kartu jie jau metai negyvena alimentus bendrų susitarimo mokėjo 80€ ne per banką. Dabar ji reikalauja 150€, vaikui 6 metai. Vyro atlyginimas minimumas. Tačiau vyras pardavė butą , ar gali to pasekoje priteisti didesnius alimentus. Ir aš galios laisvos formos rastas,kur vaiko motina teigia,kad jis šiai dienai nėra skolingas????? Aciu

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena, norėjau paklausti. Su vyru esame santuokoje ir turime sūnų 2metų. Jokio turto neturime. aš pajamų jokių negaunu tik vaiko pinigus 50e. vyras dirba. Noriu išsiskirti vyras nesipriešintu labai, bet ir nemokėtų už advokata ir visus popierius,o aš iš ko mokėti neturiu, ar gaučiau pagalba pas jus?

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki. Vyksta skyrybos. Pilnamečio sūnaus neremia, nors jis mokosi. Žinau, kad jam pačiam reikia kreiptis dėl alimentų, tik jis skaudžiai įsižeidęs dėl tėčio elgesio, smurto.... Noriu jam padėti, yra dar 7 metų duktė, jai jis moka.Kur reiktų kreiptis? Teisininkai, antstoliai ar kur kitur???Ačiū.

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena, Nuo lapkričio menesio gyvenu pas mamą su metukų, mergaite, išejau iš bendrų namų(tuo metu buvo nuomojami), nes vyras smurtaudavo prieš mane tiek fiziškai tiek morališkai , , draugė buvo patarusi namuose paslepti slaptą kamerą , tai yra užfiksuotų momentų). Tik išejusi iš namų norėjau kuo greičiau išsiskirti , susitarėme, kad išsiskirsime bendu susitarimu, jo mama teisėja, dirba su civilinėmis bylomis, tai ji sakė, kad daugiau 130eur alimentų negausiu , nes jis ir turtą slepia ir nelegalią veiklą, bet tuo metu man buvo svarbu tiesiog išsiskirti. Tada prasidejo šantažavimas skolomis,kad aš jam esu neva jam skolinga , kad jis nepasirašys skirybų dokumentų kol neatiduosiu pinigų. Su vaiku jam niekada nedraudžiau bendrauti ar matytis, tik pas jį ir noro nėra arba jei sako ,kad atvažiuos , aš suruošiu vaiką, tai išvis dingsta arba veluoja porą valandų. Apie jo cenzurą ir įžeidinėjimus net nekalbu. Pati esu dirbanti, gerai,kad darbas leidžia dirbti iš namų, derinti ,kad galėčiau pasiimti vaiką kartu. Jis žino,kad esu pervargusi ir tuo labai naudojasi. Noriu pamineti,kad jis perveda kartais 100 , kartais 130 eur, bet kada jis nori ir turiu vos ne jo maldauti, visus reikalingus daiktus, kaip maitinimo kedute, rubai , vėzimeliai perku is savo lėsų. Labai norėčiau tiek teisinės pagalvos, tiek psichologo pagalbos, kaip viską ištverti ir nepalūžti ir kaip galima išsiskirti, tada dėl sutuoktinio kaltės? Ar iš tiesų tai yra taip brangu.Labai lauksiu atsakymo

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijų.

 • Laba diena, mane sumušė vyras, norėčiau gauti medicinos ekspertizės išvadą apie sumušimo sunkumą. Kur, per kiek laiko turėčiau kreiptis ir kokios pažymos išdavimo sąlygos. Ar šią išvadą galėsiu panaudoti teisme skyrybų metu? Dėkoju už atsakymą.

  Laba diena, smurto atveju kreipkitės 112.

 • Laba diena,na žinutę manyčiau nelabai kas suprastų mano problema bet pabandysiu papasakoti.Gyvenu su draugo šeima kaime jis žmogus mėgstantis išgerti,o kaip išgėrė pradeda smurtauti bet to nepripažįsta,gyvenam kartu beveik metai laiko ,jau aš nebenoriu nei jo matyti nei girdėti, išeiti kažkur pas gimines nepriima, pasiūlė jūsų pagalba gal turite ką pasiūlyti?

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Labas vakaras, ar teikiate tiesiog psichologine pagalba istikus krizei? Kaip galima pas jus atvykti? Ar reikia registracijos pas specialistą psichologa? Ar galima tiesiog darbo metu atvykti?

  Laba diena, registruokitės telefonu 837340027.

 • Sveiki,Ar pas jus gali būti suteikta nemokama teisininko konsultacija?

  Laba diena, taip. Registruokitės telefonu.

 • Labas vakaras. Turiu klausimą. Norėčiau sužinoti ; ką tokiu atvėju daryti. Gyvenau su vyru 5 metus, turime bendrą dukrytę. Tačiau dėl jo alkoholizmo, narkotikų vartojimo, bet man sukelto fizinio smurto išsiskyrėme,bet išsiskyrėme bendru sutikimu, vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su manimi, alimentai jam priteisti, dėl vaiko matymosi tvarkos nustatymo nėra, paliktas laisvas grafikas, jis taip pat važinėja po užsienį ir grįžta, tik kas kelis mėnesius į Lietuvą, taip pat jam dėl baudžiamosios bylos uždėtas areštas nesiartinti prie manęs ir prie mano namų per 300 metrų pusę metų. Šiuo metu turiu naują draugą ir jis mane su dukrytę kviečia atvykti pas jį į užsienį gyventi, tačiau buvęs vyras nesutinka notariškai pasirašyti sutikimo išvykimui į užsienį gyventi. Ką tokiu atvėju daryti? Kur kreiptis?

  Laba diena, skyrium gyvenančio tėvo nesutikimas daro negalimą vaiko išvežimą į užsienį nuolatiniam gyvenimui, nebent teismas pripažintų tokį nesutikimą teisiškai nepagrįstu (neatitinkančiu vaiko interesų). Pareiga įrodyti, kad vaiko išvežimas nuolatiniam gyvenimui į užsienį geriausiai atitinka vaiko interesus, ir kad tai iš esmės nepažeidžia skyrium gyvenančio tėvo (motinos) teisių, tokiu atveju tenka tėvui ar motinai, siekiančiam pakeisti nuolatinę vaiko gyvenamąją vietą. Kreipkitės į teismą.

 • Laba diena, sunus su drauge pragyveno vos menesi, ir tai su tarpais,jokiu finansiniu isipareigojimu neturi, bendro ukio net nespejo kartu vesti. Ar jie skaitesi, kad sugyventiniai?

  Laba diena, taip.

 • Sveiki. 2008met su zmona paimem 300tks litu paskola uz mano tevo uzstatita turta. Norejom pagerint busta, ir pradet kaimo turizmo sodibos statibas. 2009metais pinigu jau beveik nebebuvo o statibos buvo tik pradetos, su zmona nesugivenom ir isiskirem. Jai pasiliko vaika. As savo ruostu prisiemeu moketi paskola ir vaiko pinigus(alementus) skolos mum nepadalino. Skola moku ir po se diena. Pradetas statibas pabaigeu savo lesom ir savo darbu. Praejus beveik 10metu zmona dabar reikalauja kad prdocau turta ir grazincau paskola taip ja atleisdamas nuo isipareigojimu. Nenoriu pardoti turto, kadangi stacau ir mokejau paskola su mintim kad bus galimibe vaika isleist i mokslus.Klausimas kaip man pasielgti protingai ir teisingai? Dekuj.

  Laba diena, užsiregitruokite teisininko konsultacijai. 837340027

 • Sveiki, su vyru auginame dvi dukras sesiolikos ir keturiolikos metu,turime isigije busta su paskola, esame bendraskoliai, pries metus jis buvo man neistikimas, bet kaip jis teigia tai buvo tik vienas vienintelis kartas, lyg ir nusprendeme bandyti isaugoti santykius, bet jis vistiek lankosi toje vietoje kur ir susipazino su ta moterim,nors jis dievagojasi kad jokiu rysiu su ja nepalaiko, bet patiketi as juo negaliu.Jau nebezinau ka daryti galvoju apie skyrybas, bet stabdo nezinomybe del busto, labai bijau, kad viena nesugebesiu islaikyti vaiku ir busto.Labai noreciau suzinoti, kas butu jei nuspresciau skirtis kas butu su bustu,su vaiku islaikymu. Labai aciu is anksto.

  Laba diena, skyrybų atveju, jeigu dukrų gyvenamoji vieta bus nustatyta su jumis, vyras turės mokėti alimentus. Būstas gali likti bendros nuosavybės teise ir toliau liekant bendraskolininkais. Kiekvienas atvejis yra individualus, pagal abiejų pusių pateiktus prašymus sprendimą priima teismas.

 • sveiki, dirbau nelegaliai nesumokejo pinigu kur galima kreiptys? bent kad nubaust zmogu uz tai kad apgaudineja zmones..

  Laba diena, už nelegalų darbą yra atsakingas ne tik darbdavys, kuris neužtikrina socialinių garantijų darbuotojai, bet ir darbuotojas. Apie nelegalų darbą galima pranešti ir anonimiškai – VDI pasitikėjimo telefonu Vilniuje (8 5) 213 9750 arba VDI interneto svetainėje užpildžius anketą. Svarbiausia kuo tiksliau nurodyti esamo ar įtariamo nelegalaus darbo aplinkybes: konkretų adresą, darbo valandas, dirbančių asmenų skaičių.

 • laba diena noreciau paklausti man ira nustatitas 2 grupe negalumo ar man suteikeme nuolaida del paso keitimo jai man buvo pavoktas pasas ir kokia butu man ta suma moketi ir ka reiketu tureti susavimi kokius dokumentus man nustatita darbo ligis ira tik 35 procentai

  Laba diena, kreipkitės į Migracijos tarnybą, Tel. (8 5) 271 7112 El. paštas mdinfo@vrm.lt

 • Atleiskit, netycia uzejau,, esu vyras, o patekau ne ten. Moterims.. Laikykites, ne vyra ant peciu, siaip. dangus buna giedras, iki

  Laba diena, mūsų centras pagalbą teikia ir vyrams. Laikomės, ačiū.

 • laba.. paskaiciau zmoniu bedas, gal man ir neapsimoka. man tubut geriau. aciu

  Laba diena, smagu girdėti, kad jums viskas gerai. :)

 • Sveiki,norėčiau pasiteirauti,nuo pat mažens aš negyvenu su savo tėvu,mane augino kitas žmogus ir jis man yra davęs savo pavardę,aš jau suaugęs vyras ir turiu savo šeimą.Neperseniausiai iš senu pažystamų sužinojau kad mano tikrasis tėvas turi labai didelių skolų,pažystami pradėjo mane gasdinti,kad jai tėvui kas atsitiks gali manęs kas ieškoti ir reikalauti sumokėti jo skolas.Ar taip gali būti kad žmogus nei mokėjas elementus,nei bendravęs ar gyvenęs su manimi,jo skolos gali atitekti man ir mano šeimai?

  Laba diena, Šeimos nariams skolą tektų grąžinti tik paveldėjimo atveju, jeigu palikimas būtų priimtas be turto apyrašo. Tačiau, jeigu įpėdinis priima palikimą pagal antstolio sudarytą turto apyrašą, tuomet už palikėjo skolas atsakytų tik paveldėtu turtu t.y. tik ta apimtimi, kiek yra paveldėto turto. Priešingu atveju t.y. priėmus palikimą be turto apyrašo, įpėdinis atsako ne tik paveldėtu, bet ir savo asmeniniu turtu. Kitų atvejų nėra, kad tėvų skolą tektų grąžinti vaikams.

 • Sveiki, mano mama turi butą, bet ji yra gerentis ir neįgalus žmogus, pas ją pastoviai lankosi neaiškūs asmenys, dabar apsigyveno kažkokia pijokų porelė ir iš mamos sugyventinio žodžių supratau, kad jie kesinasi į tą butą, sakykit ar įmanomas toks dalykas, kad jie galėtų kažkaip pasisavinti tą butą, mama yra savininkė, o aš tiesiog ten registruotas, bet visi busto dokumentai yra pas mane. Ir ar yra kažkoks būdas apsaugoti tą butą nuo jų ir kitų aferistų?

  Laba diena, šį klausimą turite aptarti su savo mama, nes ji yra būsto savininkė.

 • Laba diena,esu pensininke,turiu triju kambariu buta,po zmonos mirties dar vaikai irgi liko savininkai,ar man priklauso nuolaida uz sildyma? Aciu

  Laba diena, kreipkitės į seniūniją pagal savo gyvenamąją vietą.

 • Laba diena. Gyvenom su žmona 2 metus. Prieš santuoką žmona paima būsto paskola be manes. Kol kas paskola dar neišmokėjo. Klausimas ar butas priklauso tik jai ar skyrybos metų pasidalins per puse?

  Laba diena, jūs galite pretenduoti tik į pusę santuokos metu įmokėtų l lėšų.

 • Prašau pasakyti, kur galėčiau rasti info.Skyrybų byloje dukra pas tėtį negali nakvoti, kol jai sukaks 6 metai, aš norėčiau pakeisti iki jai sukaks 12 metų.Mergaitė nenori nakvoti pas tėvą, nes bijo, o jis griežtai to reikalauja, net grąsina policija. Jam visiškai nesvarbu vaiko savijauta. Kur kreiptis šiuo klausimu ir rasti medžiagą prašymui parašyti?

  Laba diena, turite kreiptis į teismą su prašymu pakeisti lankymo tvarką.

 • ar galejo mama mane isregistruot is valdisko busto jai jame visada gyvenau?

  Laba diena, jeigu šis būstas buvo suteiktas jūsų mamai, tuomet taip.

 • Sveiki, turime namą, kuriame irgi gyvena mama su tėvu, bet jiems turtas nepriklauso, nei užrašytas nei kitaip dalintis, tiesiog deklaruota gyvenama vieta. Mama bijo, kad mes ismesim ja į gatvę ar isvesim į senelių namus ar pan.. ar yra koks nors dokumentas ar notaro sutartis, kurios pagalba mamai būtų uztikrinta gyvenama vieta musu namuose iki mirties, ir kad be jos sutikimo negalėtume pparduot ar kitaip disponuot turtu. Ačiū

  Laba diena, taip galite nuvykti su tėvais pas notarą ir suderinti sutarties sąlygas.