Klausk

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Sveiki,gyvenau su vaikinu 2 metus,mes norėjome abudu vaikelio ir nesenai pastojau ,esu nėščia jau 3 mėnesį,o mūsų santykiai atšalo jis pradėjo meluoti man gryšt namo vėlai iš darbo ir daugiau laiko leisti darbe arba su draugais . Šiuo metu jis net išsikraustė gyventi atskirai ir paliko mane viena nežinau ką daryti jis man sako kad man reikia keistis kad aš esu neprognozuojama o jis tiesiog nori atsiriboti. Esu gilioje depresijoje laukiuosi vaikelio visiškai viena ir manęs niekas nepalaiko artimieji sako kad daryciausi abortą nes viena vaikelio neislaikysiu nežinau kur daugiau kreiptis....

  Laba diena, susisiekite dėl konsultacijos telefonu. Tai pat galite kreiptis pagalbos: www.neplanuotasnestumas.lt

 • Sveiki, kur kreiptis, kai nori paiimti savo seserį į globą (kad visuomet būtų kartu). ?

  Sveiki, trūksta informacijos, kur yra sesuo ir pan. Kreipkitės į socialinių paslaugų centrą savo mieste.

 • Sveiki. Su vyru gyvename nuomuojamame bute, bendras turtas - metuku sunus. Esame nesusituoke. Jau metai, kai namuose pastivi itampa, emocinis santazas ir pan. Pykciu metu girdziu, kd vaiko neturesiu. Iki VPA dirbau, esu pareiginga ir be priklausomybiu, kas tikrai galetu byloti apie vaiko atemima, bet as jau pakankamai ibauginta ir kiekviena zingsni lyg pradedu numatyt ne savo naudai. Kaip ir minejau, kol kas nuosavo busto neturime, bet vaiko tevo siekiamybe-karjiera ir NAMAS (kas atrodytu labai vyriska ir normalu). Mano klausimas butu, ar, nespejus issiskirt dabar, o vyrui isigijus nuosava busta, teismas nepriskirtu globos jam? Siuo metu isigyti savo as neturiu galimybes ir dar tikriausiai kokius 4-5 metus negalesiu, nes turiu uztikrinti pilnaverte gerove vaikui.Aciu uz atsakyma.

  Sveiki,susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki. Jeigu su vaiku esu deklaruota vyro mamos bute. Ar vyras turi teise varyti mus su vaiku is namu. Kokios mano teises bei apribojimai ne savo bute?

  Sveiki, visus sprendimus gali priimti jūsų vyro mama, nes ji nuosavybės savininkė.

 • Laba diena, buvęs vyras jau tris skundus parašė į vaikų teises, kaltindamas mane (vaikų mamą), kad vaikus auginu nessugioje aplinkoje, juos blogai įtakoju, skriaudžiu ir pan. Vaikai gyvena su manim. Visus tris kartus apsilakę specialistai nustatė, kad jokio pavojaus nėra. Vaikai kiekvieną kartą labai jaudinasi ir patiria stresą, kur galėčiau kreiptis ir kokį pareiškimą rašyti, dėl vaikų ir manęs psichologinio terorizavimo?

  Laba diena, susisiekite telefonu.: 837340027

 • Sveiki, galvoje minčių kratinys... Santuokoje išgyvenau 18 metų, bet deja išsiskyrėme. Jau šešis metus turiu draugą, tačiau ir su juo santykiai nesiklosto. Draugas turi priklausomybę alkoholiui, žaidimams. Kiek prašau, kad liautusi, nekreipia dėmesio į prašymus. Atrodo norėčiau skirtis, bet bijau likti viena. Kaltinu save, gal manyje problemos ? Nuo nuolatinių blogų santykių jaučiuosi išvargusi emociškai, pradėjau vengti draugų, kolegų, viskas aplink pradėjo erzinti ir gyvenimas ne mielas. Nebežinau ką daryti ir kaip viską pakeisti.

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki. Apie 10metu nemaciau tevo, jis nemokejo alimentu taigi valstybe mokejo. Dabar jis yra ieskomas uz skolas alimentu, sodros ir tt. Kiek zinau as vienintele jo dukra. Ar yra tikimybe kad tos skolos pereis kazkaip man??

  Sveiki, jeigu nuspręsite priimti tėvo palikimą, priimate jį visą, tai yra ne tik turtą, bet ir skolas, ir ne tik tas, kurios jums žinomos, bet ir tas, kurios priimant palikimą jums nežinomos. Siekiant apsaugoti savo asmeninį turtą nuo mirusio asmens kreditorių pretenzijų, patartina, įpėdiniui teikiant pareiškimą notarui dėl palikimo priėmimo nurodyti, kad palikimą pageidaujama priimti pagal turto apyrašą. Tokiu atveju, laikoma, jog įpėdinis, priėmęs palikimą pagal antstolio sudarytą turto apyrašą, už palikėjo skolas atsako tik paveldėtu turtu. Tai pat turite teisę įstatymo nustatyta tvarka atsisakyti priimti Jums pagal įstatymą priklausantį palikimą, tuomet jokie tėvo likę įsiskolinimai jums netaps prievole.

 • Sveiki, situacija tokia su draugu gyvenam nevede 5metai, turim nepilnametį sūnų! Jis yra pasiimes būsto paskolą, iš banko su turto įkeitimu bankui. Jo mirties atvejui, kaip bus su paskola ir būstu? Paveldėtojas, tik vienas mūsų sūnus.

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena, turim tokia situacija ir nezinom ka daryti Mama gyveno su vyru ir 2vaikais 23metus vyras paliko ir isejo pas kita ji pradejo gerti... pasidare nervuota ir pikta, vyras 3men pragyveno su kita moterim gryzo i namus mama atleido pabuvo 2dienas ir vel isejo pas kita 3dienas ji geria be sustojimo sneka visokias nesamones kad neusizudys kas negyvens nebezinom kur tokiu atveju kreipti kas galetu padet

  Laba diena, kreipkitės konsultacijos į specialistus. http://tunesivienas.lt/

 • Sveiki. Gyvenu su vyru jau 33 metus kartu. Daug metų kenčiau jo mėnesiais trunkančius girtuokliavimus, moralinį smurtą prieš mane bei sūnų ir fizinį smurtą prieš mane. Galiausiai buvo sustabdytas policijos pareigūnų vairuodamas automobilį neblaivus, plius parašiau pareiškimą dėl vyro alkoholizmo namuose, bei smurto prieš mane. Jis toliau gyvena mano nuosavybės teise priklausančiam name, mane terorizuoja, nesirūpina ir neva aš jį turiu išlaikyti gaudama I grupės invalidumą. Ar turiu teisę iškeldinti vyrą iš namų?

  Sveiki, susisiekite telefonu: 837340027

 • Sveiki , esu gan jauna 26 . Siuo metu yra tikia situacija jog draugas meta is namu , butas priklauso jam , turiu maza suneli , gyvenciau pas mama bet siuo metu kaime nera vietos name jau gyvena sesuo su seima brolis mociute namelis mazas vos vietos uztenka , mama pasakiusi kad tu cia svecias ir vietos nelabai atsirastu , su darbu problemos kadangi yra antstoliai vos isidarbinusi gaunu iseiti nes ismeta del antstoliu , o taip noriu dirbti ir isimoket skolas , siai dienai betkada galiu atsidurti gatveja draugas pareiske jog vakare turiu iseiti nebezinau kur eiti ir ka daryti

  Sveiki, susisiekite telefonu: 837340027

 • Labas rytas. Vyras nori skyrtis auginame 3 nepilnamečius vaikus , o aš turiu 2 neįgalumo grupė kas mums priklauso teisiškai jeigu skyrybų iniciatorius yra vyras . Taip pat dar turim paskolą įsigyjome bustą kaip turėčiau elgtis ?

  Laba diena, vaikams priklauso alimentai, jeigu vaikų gyvenamoji vieta bus nustatyta su jumis. Visi kiti klausimai spręsis skyrybų proceso metu.

 • Laba diena,Po skyrybu vyras apsiliko gyventi mums abiem priklausančiame name. Ar jis gali be mano žinios ten kartu gyventi su kita moterimi ir jos vaiku?Jisai yra man skolingas nemenka suma ir antstolis žada išvaržytiniu pardavinėti namą, kad greičiau jisai man skola grąžintu.Ar toks jo veiksmas priimant gyventi moteri su vaiku be mano žinios (nes tas namas priklauso ir man), kliudys antstoliui pardavinėti namą išvaržytiniu būdu?Ir ar jis gali priregistruoti du žmones be mano žinios?

  Laba diena, kadangi jūs esate būsto bendrasavininkai, kiekvienas iš jūsų turi teisę pasikviesti į namus ką nori, tai pat ir gyventi su kuo nori. Anstoliui pardavinėti namą tai nekliudys, nesvarbu kas ten gyvena, deklaruoti asmenys ar ne. Šiuo atveju bus sprendžiamas skolos išieškojimo klausimas.

 • Sveiki. Su vaikinu esame kartu jau beveik 4 metus. Jis nenori bendrauti su mano šeima. Su savo šeima jis taip pat nebendrauja, tik draugai... Tai mane labai skaudina, kad niekad neeina kartu i gimtadienius, jokias šventes tik Kūčių vakarą dar kažkaip per prievartą nueina... Nežinau jau ką be daryti, skaudina ir tas jausmas, kad visad pas juos nueidama jaučiuosi tarsi būčiau viena žudo. Skirtis dėl to / gal atrodo kvaila ir nežinau ar išverčiau pati nesusitaikydama. Šeima man yra labai svarbi ir jų pamokymai visad, kad kaip taip viena kodėl jis negerbia tavo šeimos, neturiu ką atsakyti... Prašau patarimo

  Laba diena, užsiregistruokite telefonu konsultacijai.

 • Sveiki. Nesusituokusi šeima ir 2 metų vaikutis. Nesugyvena, taikiai išsiskirti nesutaria. Tėtis turi nuosavą būstą ir didesnes pajamas, mama nuomojamą būstą ir mažesnį atlygį. Ar tėtis turi galimybę prisiteisti vaikutį auginti savo namuose?

  Laba diena, kiekvienas atvejis svarstomas individualiai, tačiau tėčio turimos geresnės sąlygos nėra rodiklis, kad vaiko gyvenamoji vieta bus nustatyta su juo.

 • Sveiki, pateikiau prašymą skirtis.Dėl nuolatinio psichologinio smurto ir jo alkoholizmo. Turim 3metu sūnų. Vyras skirtis nenori. Per kiek laiko tokiu atveju išskiria? Ačiū

  Laba diena, kiekvienas atvejis yra individualus, priklausys nuo proceso, įrodymų svarstymo ir pan.

 • Sveiki. Paskutiniu metus santykiai su vyru tapo komplikuoti. Gyvenu vyro mamos bute nejauciu saugumo su savo 4 metu dukryte. Esu dirbanti. Ar butu galimybe apsistoti pas jus? Kokia pagalba suteikiama su skirybomis, ir tolimesniu gyvenimu. Esu ne vietine. Kilusi is panevezio tad Kauno labai gerai nepazystu. Jauciuosi bejege.

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos telef.: 837340027

 • Sveiki, su vyru santuokoje gyvename daugiau nei metai, šiuo metu esu 30 savaičių nėsčia, man yra 28 metai,taip pat mokausi. Kadangi mokausi paskutiniais metais dirbau pagal individualią veiklą ir susiklostė taip, kad reikiamo stažo neuždidirbau nei dekretinėms, nei vaiko priežiūros atostogoms, šiuo metu neturiu jokių pajamų, ir vyro elgesį galėčiau priskirti psichologiniam smurtavimui, nesutarimai prasidėjo nuo tada kai jau nebegalėjau dirbti, jis naudojasi tuo,kad neturiu jokiu pajamų ir esu nuo jo priklausoma, grąsina isvaryti iš namų

  Sveiki, susisiekite telef.: 37340027 dėl konsultacijos.

 • Sveiki, turiu vyra ir maza vaikiuka . Esame kartu beveik 4metus. (1metai susitoke) siuo metu nuomojames busta. Santykiai yra suprasteje, vis dazniau kyla mintys issiskirti,bet dar uz kazkuo laikomes. Vyro maciute ruosiasi jam padovanuoti buta. Klausymas toks: ar turi vyras teise isvaryti mus is to buto ,kylus konfliktui ir pan ?Nes vis mastau tiesiog pasilikti sau si nuomojama buta ir gyventi cia toliau . Kad nelikti paskui ant ledo..:(

  Sveiki, taip, kaip būsto savininkas jis turi teisę spręsti kas gali gyventi jo namuose.

 • Sveiki, ar jusu centre yra apgyvendinimo paslauga?

  Sveiki, ne neteikiame apgyvendinimo paslaugos. Kauno mieste šią paslaugą teikia Šeimos krizių centras esantis Birutės g. 29A.

 • Sveiki. Vyras veja mane iš buto(nuomojamo), dukros neleidžia išsivežti ir pats eis dirbti rytoj, paliks metukų dukrą, kad prižiūrėtų svetimas žmogus(sesuo), kurio dukra nepažįsta. Pakėlė ranką prieš mane. Nežinau ką daryti...

  Sveiki, įvykus smurtui skambinkite 112. Susisiekite su mumis telef. : 837340027

 • Sveiki. Turiu sūnų 2.5 metų amžiaus. Mano vyras(nesusituokiaes). Anksčiau rūke žolė. Šiuo metu gyvename pas jo tėvus. Įtariai jog retkarčiais jis ją vartoja ir yra įmonės į azartinius lošimus. Kolkas nesmurtauju,bet nuolat jaučiu psichologinį smurtą iš jo ir jo tėvų. Jauciuos Nemylimi,toks jausmas jog būna su manim tik dėl vaiko. Aš pati realiai tėvų kaip ir neturiu. Gyvenu svetimame mieste. Neturiu nei draugių,nei pas ką kreiptis. Vaikas yra išdykęs dažnai pabaru. Anyta norėdama mane palaužti. Sako pasakysiu jog jų mūši... Nors taip nėra vaikas prižiūrėtas mano turtas jis. Specialiai šitaip kalba jog aš paluzciau. Maniškis manęs neužstoja daro kaip tėvai pasako... Esu neviltį. Kartais noriu pasitraukti iš gyvenymo. Tik vienas mane čia palaiko,vaikas. Nežinau kaip toliau man elgtis kur man išeiti iš tų namu.

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos: 837340027

 • Sveiki. Esu neigalu,auginu du vaikus. Mokaus. Gyvenu su draugu,jis nuomoja buta. Šiuo metu nebesutariame,uzgaulioja,uja vaikus. Nebenoriu but kartu bet turim augintiniu tadd nerandu išsinuomot buta rajone kur vaikai lanko mokykla. Ka daryt?

  Sveiki, susisiekite telefonu: 837340027

 • Rasau nakty nes eilini karta nemiegu vyras geria ir neduoda ramybes jis nesimusa tik izeidineja ,turiu 2 vaikucius dukryte 8 metu sunelis 5 metu.gyvenu jo name mes isiskyre pries 2 metus jis mane buvo sumuses ,atleidau ir vel viskas kartojas .as zinau kita moteris net nekalbetu su juo o as atleidau labai geras vaikam buvo vaikai prase atleisti tetei o dabar negaunam visi ramybes

  Laba diena, susisiekite telef. :837340027.

 • Sveiki sergu depresija planine tvarka gulsiuos i ligonine. Paskutiniu metu nei as nei vyras beveik neturime pajamu. As po kursu darbo birzoje turiu individualia veikla bet del sveikatos problemu nelabai galiu gauti norimu pajamu. Vyras ne lietuvis ir leidimo gyventi neturi. Todel net ir jokios socialines pasalpos ar pagalbos niekada nesu gavusi. Gulsiuos i ligonine todel prašau suteikti informacijos ar man priklauso kokia nors socialine pagalba. Turim du vaikucius , beje vyras ne Europos sajungos pilietis anksčiau dirbo kitoje Europos sajungos salyje. Šiuo metu vyras negali dirbti lietuvoje nes neturi leidimo gyventi bei rupinasi vaikais bei mano stipriai pablogejusia sveikata. Mano tel. nr 860029934 lauksiu bet kokios informacijos kuri galėtų man padėti šiuo siunkiu momentu.Iš snksto dėkoju

  Sveiki, kreipkitės į ligoninės socialinį darbuotoją arba į seniūniją pagal gyvenamąją vietą.

 • Laba diena norejau pasiteirauti kiek valandu priklauso tevui buti su vaiiu kuris tik dabar zada moketi elementus. Negivenam kartu 2men. Is pradziu sake mokes uz darzeli bet uz jinnemokejo davede iki skolu dabar kratos atsakomybes ir mokes tik elementus. Kokias teises jis turi ir kur kreiptis butu galima internetu del vaiko apribojimo teisiu jam nes grasina ji pagrobti,yra smurtautojas nevengia stikliuko ir yra losejas. Vaikui 1m.4men. Gyvename Danijoje.

  Laba diena, trųksta informacijos, ar esate nusistatę lankymo tvarką, ar alimantai priteisti? Reikia kreiptis į teismą nusistatyti vaiko gyvenamąją vietą su vienu iš tėvų, tai pat dėl vaiko išlaikymo(alimentai).

 • Sveiki, jauciu, kad visai nedaug truksta, kad palusciau bet vis atsilaikau.Pirmiausiai viskas prasidejo nuo to, kad susituokeme su vyru. Gyvenome mieste. Nuomavomes buta. Uzmiesti gyveno mano mama ir tuose namuose gyveno mano dede. Mano mama pradejo sakyt. Kad kraustytumemes i tuos namus, kad niekam cia nieko nereikia. Kad tvarkytumemes ir darytumemes sau namus. Mano vyras nelb norejo. Bet as ji ikalbejau, sakau gyvenkim bent trumpam. Paziuresim kaip seksis, jei nepatinks iseisim. Atsikrauste suzinojau, kad laukiuosi. Aisku. Tuose namuose buvo problemu. Nes dede su mama kartas nuo karto vis pabaliavodavo. O nuo baliu ir pyktis ir t. T. Pagyvenom takiai gal pora menesiu. Mano dede suzinojo kad serga veziu, jie pradejo gert. Dede ir mano vyras susipyko. Tada as su dede susipykau. Laikui begant pradejau jausti kad mano mamai nepatinka tai kad mano vyras nelb tvarkingas, vis pradejo jam aiskint ir man.kad negerai ta ar ana darom. Mano vyrui pradejo kliuti tie pykciai, gerimai, atsirasdinejo po bisky neapykanta is abieju pusiu. Aisku. Dbr manau, kad tai buvo galima numatyti. Taciau. Gimus vaikuciui mano mama su vyru galutinai susipyko. Mama isgerus iskoliojo mano vyra. Mano vyras dar labiau isiuto. Dede numire. Dbr viskas lyg aprime, praejo keletas menesiu. Nebera gerimu, mano mama lyg ir bando rodyt gestus kad susitaikytu su mano vyru. Taciau vistiek dar man uzmeta kad jis toka ir anoks. Mano vyras kai tik pamato mano mama, atrodo nu jinai tikrai nieko blogo nebedaro, bet iskart jis persimaino ir pasiunta. Pastoviai burba kad tai tas blogai tai tas. Issikraustyti kolkas negalim, nes vyras neseniai isoperuotas, laukiam kol pasveiks, atsigausim su pinigeliais. Zinau, kad buvo klaida cia kraustytis, gailiuosi kad pasiuliau. Ziauriai daug nervu visi susigadinom, ir dabar atrodo man kad jiem abiem dzin, as tarsi per viduri,Viska turiu isklausyt, viska sugert. Ir pati islikti stipri nes salia auga vaikutis. Norejau paklausti. Kaip manote, ka galiu padaryti., kad kazkaip situs konfliktus uzglaistyti? Ar geriau nieko nebedaryti, nesikisti ir gal viskas uzsimirs kai issikraustysim? Kai buvo neakivaizdus ju vienas ant kito burbejimas tai vis bandziau viska glaistyt. Maniau kad kazkaip susigyvensim ir viskas susitvarkys, nes nenorejau is cia iseiti. Dbr praradau vilti, turiu palikti savo namus del sventos ramybes, kuri dar neaisku ar bus...

  Sveiki, susisiekite su mumis dėl konsultacijos.

 • Labas vakaras,norėjau paklausti kur galima būtų laikinai apsistoti,laukiuosi ir mane paliko draugas

  Sveiki, jeigu esate deklaruota Kauno mieste susisiekite telef. : 8-613 62240

 • Sveiki,nezinau nuo ko pradet. Turiu du vaikus,esu istekejus,bet mano vyras mane daznai dauzo per galva,per ausis,kartais griebia uz kaklo,sako,kad pakas. Kai pasigeria atima telefona,kad neissikviesciau policijos... Pries dvi savaites vos su vaikais pabegau,bet itikino,kad koduosis,o as patikejau ir gryzau ir siandien vel tas pats. Jis vel mane dauze,nes pasakiau,kad rytoj noriu nuvaziuot i turgu,nusipirkt maisto,nes jis man pinigu beveik neduoda,ketinau prasyt pas mama... Gyvenam kaime,jo motinos name,mes su vaikais cia neregistruoti,tik jis,noreciau skirtis,bet neturiu net kur eit... Mama manim netiki,jis kiekviena karta graziai su ja pakalba ir anot jos as kalta ir turiu tylet ir elgtis graziai su juo,nieko jam nesakyt ir pan. Vyresnelis nori lankyt darzeli,bet cia nera darzelio,pasakiau vyrui tas uzreke

  Sveiki, susisiekite su mumis telefonu. 837340027

 • Sveiki. Turiu klausima. Mano sesuo ir jos sugyventinis augina 2mergaites. Abu retkarciais isgerineja,mergaites kelis kart buvo paimtos i vaiku namus,yra rizikos grupej,sesuo buvo gulejusi minesotoj kad susitvarkytu su alkoholiu ir atgautu mergaites,atidave ir taip pora kartu. Motina kelis kart buvo rasta neblaivi nes pats dukru tevas iskviete jai policija(specialiai). Paties nerado isgerusio nes moka slaptai gerti niekam nematant negana to smurtauja pries dukru motina. Vakar t.y.2019-08-17 sutalze vaiku mama taip kad slapinosi krauju ir vos paejo o i policija ir greitaja kreiptis bijo kad neatimtu dukru. Tai negi turesim laukti kol jis ja uzmus?kas per instancijos lietuvoj jei moteris leidziasi dauzoma ir pjaustoma vien del vaiku nes neturi kur iseiti????gal darysit ka nors?ar cia be televizijos isikisimo nieko nebus??

  Laba diena, pagalba tikrai yra tik reikia jūsų sesei įvykus smurtui skambinti 112, tuomet ir bus sureaguota, ir suteikta pagalba. Jeigu įvykio metu sesuo yra blaivi iš jos vaikų nepaims, o smurtautoją sulaikys iki 48 valandų, pritaikys kardomąsias priemones nesiartinti prie nukentėjusio asmens. Dėl detalesnės informacijos kreipkitės į mus telefonu 837340027.