Straipsniai

Laiku suteikta, profesionali pagalba gali išsaugoti šeimą

2016-11-29
Straipsniai

Kiekviena šeima tai atskiras pasaulis su jam būdingu gyvenimo ritmu ir vertybėmis. Šiame pasaulyje egzistuoja taiki kasdienybė, meilė ir stiprus dvasinis ryšys bei darbas vardan materialinės gerovės. Tačiau šeima nėra apsaugota nuo įvairių krizių kurios sujaukia visą šią idilę. Nedarni ir nepilna šeima, alkoholio ir narkotikų vartojimas šeimoje, materialiniai nepritekliai, emocinių ryšių tarp tėvų ir vaikų nepastovumas, žiaurumas šeimoje gali tapti krizės šeimoje priežastimi.
Žodis krizė kilęs iš senovės graikų  Krisis – „posūkio vieta; sprendimas“. Šeimos krizė tai situacija, kai problema pasiekia piką ir trukdo normaliam šeimos funkcionavimui. Ji tarsi nuo kalno riedanti sniego gniūžtė – iš pradžių maža, vėliau vis didėja ir didėja kol tampa grėsminga viską griaunančia savo kelyje, sniego lavina. Kuo  ilgiau užsitęsia šeimos krizė, tuo skausmingesnės jos pasekmės. Todėl ieškoti sprendimo būdų reikia vos tik pajutus pirmus krizės simptomus.

Krizės gali būti skirtingos , bet visada skausmingos abiems partneriams :  įtampa ir nesutarimai šeimoje, piktnaudžiavimas alkoholiu ar narkotinėmis medžiagomis, polinkis į lošimus ar kitokias priklausomybes, neištikimybė, partnerių nesugebėjimas  suprasti  vienas kito, laikino darbo netekimo ir pablogėjusios finansinės padėties, negatyvios psichologinės ir socialinės pasekmės šeimos nariams vykstant skyrybų procesui, tėvai nesugebantys palaikyti pozityvių santykių su vaikais ir tinkamai juos ugdyti. Atsiradus nesutarimas šeimoje labai svarbu kalbėti apie tai su partneriu, ieškoti problemos sprendimo būdų. Kai kuriais atvejais, sprendžiant susidariusią krizinę situaciją būtina profesionalaus specialisto pagalba.   

Kauno apskrities moterų krizių centras ( KAMKC)  teikia pagalbą šeimoms išgyvenančioms krizes.

Siekiant padėti šeimai įveikti šį kritinį etapą teikiamos individualios  psichologo,  teisininko, socialinio darbuotojo, šeimos konsultanto konsultacijos, tarpininkavimo paslaugos  bendraujant su kitomis institucijomis.

Pagalba Specializuotos pagalbos centro (SPC) programą, teikia pagalbą asmenims patyrusiems smurtą artimoje aplinkoje.

Profesionalios pagalbos suteikimas suteikia galimybę šeimoms atkurti savitarpio supratimą, pagerinti psichologinę būklę, susigražinti  pasitikėjimą savimi ir kitais, integruotis į socialinę aplinką, darbo rinką, pagerina tėvystės įgūdžius, suprasti vaikų psichologiją,  turintiems priklausomybių, suteikia  galimybę gauti profesionalę motyvaciją siekiant jų atsikratyti.  Šeimoms, nusprendusioms nutraukti santuoką, šeimos konsultantas ir teisininkas padeda  aptarti ir įvertinti problemos sprendimo alternatyvas ir priimti abi puses tenkinančius sprendimus, psichologo  konsultacijos maksimaliai sumažina vaikų negatyvių emocijų išgyvenimą.

Kauno apskrities moterų krizių centras‹ Grįžti į straipsnius