Naujienos

Už stiprias moteris! Būkime jomis, auginkime jas! Su motinos diena!

2020-05-02
Naujienos

Už stiprias moteris! Būkime jomis, auginkime jas! Su motinos diena!

2020-05-02  Informacija dalinasi: Dovilė Ru

Šiais metais Motinos diena kitokia. Velykų šventes lydėjęs šūkis „Geri vaikai tėvų nelanko“ išlieka aktualus ir pirmąjį gegužės sekmadienį, kai sveikiname mamas.  Tik turėtų būti perrašytas, nes geri vaikai nori apsaugoti ir mamas. Nekalbėsime dabar apie karantino komunikaciją, iš karto visuomenę padalijusią  į supratusius išskirtinei situacijai pritaikytą juodąjį humorą ir pasipiktinusius moralinių vertybių griovimu. Priimkime, kad tai parašyta siekiant  kilnaus tikslo. Tiesiog vaikų noras grįžti pas mamą (tėvą) yra labai susijęs su atsakymu į klausimą: ar esu gera mama.

 

Svarbiausia – būkite stipri.

O ką reiškia šiandien būti gera mama?

Griežta ar atlaidi, aukojanti karjerą šeimai ar per darbus galinti tik tas žymiąsias 7 minutes  per dieną vaikui skirti, kontroliuojanti ar pasitikinti vaikais? Tų klausimų ir kasdienių situacijų, kai tenka rinktis, kaip pasielgti ir kokią poziciją užimti yra begalė. Kaip ir atsakymų. Psichologai primygtinai siūlo sąvoką „pakankamai gera  mama“, nes tobulų tiesiog nėra. O siekis būti tobula mama yra žalingas. Tiek vaikui, tiek ir mamai.

Gyvenkite savo gyvenimą, kuris būtų turiningas ir turtingas įspūdžiais bei tikslais. Būkite autoritetas  motyvuodama savo poelgius ir pasirinkimus, nebijokite klysti ir tai pripažinti. Kalbėkite su vaikais, kaip su asmenybėmis, priimkite juos tokius, kokie yra. Svarbiausia – būkite stipri. Ryžtingai užbaigdama toksiškus santykius, pareikalaudama jūsų darbą atitinkančio atlygio, spręsdama su kuo norite bendrauti ir ką veikti laisvalaikiu.

Ir tada vaikai visada norės grįžti patarimo, supratimo ar tiesiog pasidalinti kasdieniais džiaugsmais ir rūpesčiais. Ir net karantinas nesustabdys, nes stiprių moterų stiprūs vaikai žino būdų, kaip tai padaryti.

Su motinos diena!

SPKC kontaktai Lietuvoje

Šis straipsnis yra projekto  „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras; VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.

Iliustracija: https://www.thewritedose.com/‹ Grįžti į naujienas