Naujienos

Susitikimas prezidentūroje

2014-11-20
Naujienos

2014m. lapkričio 19 d. Prezidentūroje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su nevyriausybinių organizacijų ir valstybės institucijų atstovais aptarti kovos su smurtu artimoje aplinkoje problemas ir joms spręsti būtinas priemones. Kauno apskrities moterų krizių centrą atstovavo pirmininkės pavaduotoja Naura Daukšienė.

Pasak Prezidentės, Lietuvoje vis dar nėra vieningos smurto artimoje aplinkoje užkardymo praktikos, kuri veiksmingai spręstų šią įsisenėjusią problemą. Tam, kad būtų užtikrinta efektyvi pagalba nukentėjusiems žmonėms, būtina nedelsiant sutelkti teisėsaugos, socialinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų veiksmus.

Nuo 2012 m. Lietuvoje veikia 17 specializuotos pagalbos centrų, kurie teikia visapusišką socialinę ir psichologinę pagalbą smurto aukoms. Prezidentės teigimu,nevyriausybinės organizacijos šioje srityje yra sukaupusios didelę darbo patirtį, todėl ją būtina išnaudoti ir ateityje. Prezidentė pabrėžė, jog Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turi užtikrinti kovos su smurtu veiklų koordinavimą.

Pasak šalies vadovės, svarbu ir atsakingas teisėsaugos institucijų požiūris, o nukentėjusiesiems turi būti suteikta profesionali pagalba.

Susitikimas surengtas artėjant lapkričio 25-ajai - Tarptautinei kovos su smurtu prieš moteris dienai. Nuo jos prasideda šešiolikos dienų laikotarpis, kuris tęsis iki gruodžio 10-osios - Tarptautinės žmogaus teisių dienos. Šis laikotarpis simboliškai pažymi, jog smurtas artimoje aplinkoje taip pat yra ir žmogaus teisių pažeidimas.‹ Grįžti į naujienas