Naujienos

Socialinė akcija "16d. be smurto prieš moteris"

2015-12-10

1991 metais visame pasaulyje buvo inicijuota socialinė akcija  „16 aktyvumo dienų be smurto  prieš moteris. Šešiolikos dienų laikotarpis prasideda lapkričio 25-ąją  – tarptautinę smurto prieš moteris dieną ir tęsiasi iki gruodžio 10-osios – tarptautinės žmogaus teisių dienos. Šią akcija siekiama  atkreipti visuomenės dėmesį į smurtą prieš moteris šeimoje.

Remiantis statistika galima teigti , kad Lietuvoje kas trečia moteris patiria smurtą šeimoje. 10 proc. vykdomų  iki teisminių tyrimų yra dėl smurto artimoje aplinkoje, 93 proc. asmenų patyrusių smurtą artimoje aplinkoje yra moterys.

Tyrimai rodo, kad  smurtą patyrusios moterys vengia apie tai kalbėti su specialistais nes gėdinasi „ nešti šiukšles iš namų“. Šis klaidingas požiūris verčia moterys jaustis kaltas išprovokavus smurtą. Didelę įtaką moterų nenorui kalbėti apie smurtavimą prieš jas daro baimė. Moterys bijo dėl vaikų saugumo ir ateities, bijo vyro keršto- bijo būti nužudytos.

Smurtas prieš moteris yra  socialinė visos visuomenės problema ir tik bendri Vyriausybės ir nevyriausybinių organizacijų veiksmai gali užkirsti kelią smurtui .

Šiais metais Kauno apskrities moterų krizių centras( KAMKC) dalyvaudamas akcijoje vykdo projektą     „ Kalbėk, nelik abejingas smurtui“.  Projekto tikslas   ugdyti  netoleranciją smurtui, padidinti  žmonių sąmoningumą ir suteikti informaciją kur kreiptis pagalbos patiriant smurtą artimoje aplinkoje. Svarbu, kad informaciją  apie moterų patiriamą smurtą ir jo daromą poveikį   gautu kuo daugiau žmonių. Tuo tikslu  buvo sukurtas prevencinis filmas , kuris  demonstruojamas susitikimuose su bendruomene, platinamas per KAMKC internetinę svetainę bei socialiniuose tinklalapiuose Facebook  ir Youtube. KAMKC iniciavo radijo laidas kuriose buvo diskutuota apie smurto prieš moteris šeimoje priežastis, apraiškas  ir pasekmes. Visuomenei teikiama  informacija kur kreiptis pagalbos moterims patiriančioms smurtą. Vykdant prevencinę veiklą mokyklose vyksta diskusiniai susitikimai  su moksleiviais ir pedagogais. Diskusijų tikslas formuoti jaunų žmonių nepakantumą smurtui, ugdyti šeimos vertybių supratimą. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje buvo eksponuojama prevencinė meninių fotografijų paroda „Skausmo veidas „ .

Džiugu, kad kiekvienais metais didėja visuomenės susidomėjimas socialine akcija „16 dienų be smurto prieš moteris “ ,bendruomenės noriai dalyvauja renginiuose bei padeda juos organizuoti.‹ Grįžti į naujienas