2007 m. Statistikos departamento duomenimis kas dešimtas užregistruotas asmuo, nukentėjęs nuo nusikalstamų veikų, buvo vaikas. Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 2007 m. užregistruota 4,6 tūkst. vaikų nukentėjusių nuo nusikalstamų veikų. Daugiau nei pusė (59 proc.) nukentėjusių vaikų buvo 14–17 metų amžiaus paaugliai, du trečdaliai – berniukai.
Teikiame pagalbą vaikams:
- Socialinio darbuotojo (pedagogo) konsultacijos;
- Psichologo konsultacijos;
- Teisininko konsultacijos (tėvams);
- Grupinė terapija vaikams.
Bet koks smurtas daro didžiulę įtaką vaiko psichikai. Manoma, kad dažniausiai smurtą vaikai patiria savo artimiausioje aplinkoje. Tačiau būtent toks smurtas ypatingai stipriai žeidžia. Vaikai tampa užsidarę, baikštūs, prasideda depresija, o kartais pačių vaikų elgesys tampa neprognozuojamas. Ne mažesnę žalą vaikui daro namuose stebimas smurtas, kai vienas iš tėvų nuolat smurtauja prieš kitą – tokio vaiko emocinė ir psichologinė raida dažnai yra sutrikusi.
Tam, kad pagerėtų vaiko psichinė sveikata, sustiprėtų pasitikėjimas savimi ir kitais, kad butų įmanoma tokiam vaikui sėkmingai adaptuotis visuomenėje, būtina prityrusių specialistų – psichiatro, psichologo, socialinio darbuotojo (socialinio pedagogo) – konsultacijos ir terapija. Specialistų konsultacijos reikalingos ir vaiko artimiesiems, ypač smurtautojui.
‹ Grįžti į naujienas