Naujienos

„Nulis tolerancijos smurtui“

2013-10-04
Naujienos

Lietuvoje kas trečia moteris patiria smurtą artimoje aplinkoje. Tai ne tik kraupi statistika, bet ir ryžtingų veiksmų reikalaujanti problema.
Dėl smurto visada yra kaltas smurtaujantis žmogus, kuris nemoka valdyti savo jausmų, nežino tinkamų būdų, kaip spręsti iškilusiais problemas, pats yra nelaimingas, piktas ir ant kito žmogaus išlieja savo bejėgišką įsiūtį.

Smurto artimoje aplinkoje problema yra aktuali šių dienų visuomenėje. Vien Kauno apskrityje šiemet užregistruoti 2628 pranešimai dėl smurto artimoje aplinkoje. Pernai tokių pranešimų gauta 1116. Visais atvejais pranešimus tiria policijos pareigūnai.

Nors apie smurto problemas kalbama daug, nukentėjusieji yra skatinami nekentėti vienumoje, o kreiptis pagalbos, daugelio moterų, vyrų, vaikų kančia dėl smurto tęsiasi, nes nerandama jėgų priešintis smurtautojams.

Padėti kenčiantiems žmonėms rasti išeitį galėtų artimieji, draugai, kaimynai, bendradarbiai, todėl Kauno apskrities policija kiekvieną spalio, lapkričio mėnesio penktadienį nuo 12 val. iki 14 val. kartu su Kauno apskrities moterų krizių centru, Kauno apskrities vyrų krizių centru bei prekybos ir pramogų centru Akropolis organizuoja šviečiamojo pobūdžio akciją „Nulis tolerancijos smurtui“.

Jos metu, Kaune, Akropolio prekybos centre, pirmame aukšte, prie įėjimo iš Griunvaldo g.,  visuomenė bus informuojama apie smurto mažinimo būdus, pareigūnai ir specialistai teiks teisinę bei socialinę pagalbą, patarimus tiek kenčiantiems nuo smurto, tiek žinantiems apie smurto aukas.

Prekybos centre bus eksponuojama fotografijų paroda „Moterys prieš smurtą“, kurios tikslas – parodyti visuomenei smurto pasekmes ir pasakyti, kad smurtas nesirenka aukos pagal jos amžių, profesiją, užimamas pareigas. Žinomos moterys nori parodyti, kad būtent taip atrodo smurtą patyrusi, įbauginta ir pagalbos laukianti moteris. Fotografijose įamžintos žymios, garbingos, profesionalios, išsilavinusios ir pavyzdį kitiems rodančios žinomos Lietuvos moterys. Fotografijų autorius – fotografas Visvaldas Morkevičius, grimo dailininkė – Vaida Venckutė, plaukų stilistas – Valerijus Gigevičius (salonas „UFF“). Idėjos autorė – „Mes galim! – pasakykime smurtui NE!“ iniciatorė Giedrė Balutytė. Už nuotraukas dėkojame Moterų informacijos centrui!

Renginiais siekiama, kad smurtą patiriantieji nesijaustų vieniši. „Nebetylėkite, ieškokite pagalbos“, – ragina renginio organizatoriai, - viešumas yra viena iš pagrindinių smurto prevencijos priemonių.‹ Grįžti į naujienas