Naujienos

„NULIS tolerancijos patyčioms!"

2014-10-17
Naujienos

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas nuo 2014 m. rugsėjo iki gruodžio mėnesio vykdo Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados finansuojamą projektą „NULIS tolerancijos patyčioms!", kurio pagrindinis tikslas - prisidėti prie smurto ir patyčių mokyklose prevencinės veiklos Kauno mieste. Projekte dalyvauja penktų - aštuntų klasių moksleiviai.

Įvairių tyrimų rezultatai, socialiniai pedagogai bei psichologai patvirtina, kad patyčios mokyklose šiandien ypač aktuali problema. Problema aštrėja, nes atsiranda vis naujesnių ir įvairesnių patyčių formų.

Patyčiose labai svarbų vaidmenį atlieka šalia esantys liudytojai, kurie neretai paskatina besityčiojančiuosius, palaiko juos. Siekdami kovoti su smurto ir patyčių problema mokyklose, turime ugdyti netoleranciją tokiems poelgiams. Nuo pačių vaikų ir jaunimo elgesio situacijoje, kuomet skriaudžiamas silpnesnis, nepritampantis, kažkuo išsiskiriantis vaikas, priklauso ir to besityčiojančiojo elgesys. Netinkamo elgesio pastiprinimas ar paskatinimas leidžia jam taip elgtis pakartotinai. Todėl labai svarbus pačių vaikų iniciatyvumas ir aktyvumas kovojant su patyčiomis juos supančioje aplinkoje.

Siekiant tinkamai pasiruošti projekto įgyvendinimui, nepilnamečių reikalų specialistai išklausys psichologų mokymus apie tai, kaip tinkamai bendrauti su vaikais kalbant apie patyčias mokykloje. Įgyvendindami projekto veiklas pravesime 120 diskusinių užsiėmimų moksleiviams dešimtyje Kauno miesto mokyklų. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus pareigūnai parengs prevencinį filmuką, trisdešimčiai vaikų grupių, kuriose ypač aktuali patyčių problema, bus vedami užsiėmimai kartu su Kauno apskrities moterų krizių centro specialistu. Projekto vykdymo metu bus organizuojamas fotografijų konkursas „NULIS tolerancijos patyčioms!", kuris skatins vaikų kūrybiškumą, iniciatyvumą ir bendrumą, skatins kurti fotografijas ar kelių fotografijų ciklus, atspindinčius konkurso temą ir skleidžiančius teigiamas emocijas.

Mokyklos, norinčios dalyvauti konkurse ir projekto veiklose, jau gali registruotis elektroniniu paštu jurate.stukiene@policija.lt, daugiau informacijos pasiteirauti galima telefonu (8 37) 30 30 07.

Tikimės, kad įgyvendinus projektą „NULIS tolerancijos patyčioms!", padidinsime jaunimo sąmoningumą kalbant apie smurtą visuomenėje, prisidėsime prie vaikų socialinių įgūdžių formavimo. Projekto pabaigoje bus organizuojamas baigiamasis renginys, kurio metu bus pristatyti konkursiniai darbai ir apdovanojami geriausieji. Ateityje šią veiklą bus stengiamasi tęsti, remiantis patirtimi.‹ Grįžti į naujienas