Naujienos

Nelikime abejingi smurto artimoje aplinkoje problemai!

2013-10-18
Naujienos

Jau greitai bus du metai kaip įsigaliojo LR Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Ir atrodo po mažą žingsnį judame vis pirmyn. Stengiamės tobulinti tai, kas ne visai sklandžiai vyksta, nuolat palaikome ryšius su Policija, kad smurto artimoje aplinkoje aukos gautų kuo greitesnę ir kokybiškesnę pagalbą.

Kauno apskrities moterų krizių centras nuo 2012 m. rugpjūčio mėn. teikia Specializuotos pagalbos centro pagalbą smurto artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims Kauno mieste. Kauno apskrities VPK duomenimis nuo šių metų pradžios Kauno apskrityje buvo užregistruoti 2628 pranešimai dėl smurto artimoje aplinkoje. Pernai tokių pranešimų gauta 1116. Kauno apskrities moterų krizių centrui per šį laikotarpį iš Kauno miesto policijos komisariatų buvo perduoti 335 pranešimai ir dar 41 moteris kreipėsi pati.

Specializuotos pagalbos centro pagalbą teikiame su projekto partneriais. Nuo metų pradžios  projekto partenerei Všį Moters pagalba moteriai policija perdavė 179 pranešimus ir 8 moterys kreipėsi savarankiškai, Kauno apskrities vyrų krizių centrui perduota 20 pranešimų ir 11 vyrų kreipėsi savarankiškai.

Džiaugiamės bendradarbiavimu su Kauno apskrities Vyriausiuoju policijos komisariatu. Vis daugiau moterų teigiamai atsiliepia apie Policijos pareigūnų darbą. Džiugu, kad pasitikėjimas institucijomis, padedančiomis smurto aukos, auga ir moterys drąsiau kreipiasi pagalbos ir ieško išeičių kaip užbaigti smurto ratą šeimoje.

Bet vis dėl to visuomenė dar labai abejinga šiai problemai. Juolab moterų, kurios galbūt pačios nekenčia nuo smurtautojo, abejingumas kitų moterų problemoms.

Siekdami šviesti ir informuoti visuomenę, siekdami paskatinti jaunimą atkreipti dėmesį į smurto šeimoje problemą, paskatinti tapti tolerantiškesniais kitų žmonių atžvilgiu ir nesmurtauti, kartu su partneriais vykdome visuomenės švietimo akciją, kurią organizuoja Kauno apskrities VPK Policijos prevencijos skyrius, Kauno apskrities moterų krizių centras ir Kauno apskrities vyrų krizių centras. Prie iniciatyvos taip pat prisideda Kauno laisvalaikio ir pramogų centras „Akropolis“.

Spalio – lapkričio mėn. kiekvieną penktadienį nuo 12 val. iki 14 val. Akropolio prekybos centre, pirmame aukšte, prie įėjimo iš Griunvaldo g.,  visuomenė bus informuojama apie smurto mažinimo būdus, pareigūnai ir specialistai teiks teisinę bei socialinę pagalbą, patarimus tiek kenčiantiems nuo smurto, tiek žinantiems apie smurto aukas.

Prekybos centre spalio mėn. bus eksponuojama fotografijų paroda „Moterys prieš smurtą“ (idėjos autorė Giedrė Balutytė, už nuotraukas dėkojame Moterų informacijos centrui). Lapkričio mėn. bus eksponuojama fotografijų paroda „Smurtas prieš moterį – žmogaus teisių pažeidimas“ (fotografijų autorė Eglės Jasiukaitytė).

Tikimės paskatinti žmones nelikti abejingais smurto artimoje aplinkoje problemai, paskatinti būti tolerantiškesniais kitiems žmonėms ir vengti smurto. 

 

Mūsų kontaktai:

Kauno apskrities moterų krizių centras

A.Juozapavičiaus pr. 77, Kaunas

Tel.nr. 8 679 31930, 8 37 340027

El.paštas: kriziucentras@kamkc.lt

Interneto svetainė www.kamkc.lt

 ‹ Grįžti į naujienas