Naujienos

Būkime tolerantiškesni kitiems žmonėms ir pasakykime griežtą „NE“ smurtui šeimoje!

2013-10-24
Naujienos

Vienas iš šiurkščiausių žmogaus teisių pažeidimų yra smurtas prieš asmenį. Lietuva yra viena pirmaujančių šalių Europos Sąjungoje pagal moterų patiriančių smurtą artimoje aplinkoje skaičių. Greitai bus du metai kaip įsigaliojo LR Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Ir atrodo mažais žingsneliais judame pirmyn. Kad smurto artimoje aplinkoje aukos gautų kuo greitesnę ir kokybiškesnę pagalbą, Kauno apskrities moterų krizių centras nuolat palaiko ryšius su Policija. Stengiamės tobulinti tai, kas ne visai sklandžiai vyksta.

Problema ta, kad visuomenė vis dar labai abejinga smurto šeimoje problemai. Tam didelę įtaką turi itin gajūs visuomenėje vyraujantys stereotipai. Todėl labai svarbu šviesti visuomenę ir dirbti su jaunimu, nuo kurių požiūrio į šeimą, tolerancijos ir pagarbos kitam žmogui priklausys, koks vis tik elgesys yra toleruotinas ir kaip mes elgsimės kitų žmonių atžvilgiu. Nuo jaunimo priklausys mūsų šalies, kaip teisinės valstybės ateitis.

Kauno apskrities moterų krizių centras džiaugiasi bendradarbiavimu su Kauno apskrities Vyriausiuoju policijos komisariato Prevencijos skyriumi ir tęsia visuomenės informavimo akciją. Šį penktadienį nuo 12 val. iki 14 val. Akropolio prekybos centre, pirmame aukšte, prie įėjimo iš Griunvaldo g., pasitelkę į pagalbą savanorius iš Kauno kolegijos, kalbinsime jaunimą, skatinsime būti tolerantiškesniais kitiems žmonėms, informuosime apie smurto šeimoje pasekmes ir raginsime gerbti artimuosius. Tikimės paskatinti jaunimą nelikti abejingais smurto artimoje aplinkoje problemai ir vengti smurto. ‹ Grįžti į naujienas