Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Labas vakaras, mano dukris baudziamasis procesas Olandijoje eina prie pabaigos. Pripazintas neticinys nuzudymas . Nukentejusiojo puse padave priteisti 7 tukst eur uz laidotuves ir po 1 tukst eur neturtines zalos , kuri is karto buvo atmesta, prieme viska, kur buvo saskaitos ir cekiai uz 6200 eur. Ar gali atstovai nukentejusio su Olandu teismo nutartim ivykys buvo Olandijoje-paduoti papildomai dat i teisma Lietuvoje, kad butu dar atlyginta zala. Globoju anuke 9metu, jos dukra ir bijau , kad jegu dar Lietuvoje paduos tai bus atimtas paskutinis gyvenamas bustas ir kiksim su anuke gatvei. Ka daryti, jegu taip ivyktu. Sesuo nori uzmoketi uzmoketi apkaltintos dukros skola, kaip bus pateikti dokumentai Lietuvos antoliui del nuteistosios skolos isjeskojimo. Ar Lietuvos anstolis gali priimti skolos padengima is sesers-jokio igaliojimo nera

  Laba diena, jeigu yra asmuo, kuris galės sumokėti išieškomą sumą, tuomet būkite rami, niekas iš Jūsų turto neatiminės. Taip, nukentėjusieji gali kreiptis dėl skolos išieškojimo Lietuvoje. Tačiau antstolis iš karto nesiims Jūsų varyti iš namų ar be Jūsų žinios pardavinėti dukters turto. Pradžioje jis informuos dukrą, jog yra pradėta vykdomoji byla ir pasiūlys gražiuoju susimokėti skolą. Būtent tada, gavę antstolio pranešimą, Jūs ar Jūsų sesuo ir galėsite sumokėti už savo dukrą skolą - tai yra leidžiama įstatymu, tam specialaus įgaliojimo nereikia. Arba, galite (ir turėtumėte) susimokėti likusią skolą ir nelaukdami antstolio Lietuvoje veiksmų.

 • Sveiki, auginame su busimu vyru dukra is vyro buvusios santuokos, ar man susituokus su vyru galesiu isidukrinti ir dukryte? Nepaisant, kad yra dukros motina, kuri tik moka elementus, taciau gyvena uzsienyje?

  Laba diena, yra du būdai: arba dukros biologinė mama sutiktų, kad dukra būtų įvaikinta, ir antras - apriboti mamos valdžią neterminuotai, po ko dukra gali būti įvaikinta. Pirmas paprastas, antras labai sudėtingas.

 • Laba diena. Gyvenu su dar teisiškai neišsiskyrusiu vyru. Jis su savo žmona turi du mažamečius vaikus. Kartu negyvena, gyvena su manimi. Norėjo tvarkytis skyrybų dokumentus, tačiau bijo kažką judinti, nes žmona kategoriškai neleidžia jam pasiėmus vaikus artintis prie manęs. Pasakė, kad ieškos advokatės, kuri padės apriboti mano ir jos vaikų bendravima. Jos tikslas, kad jis bendrautų su vaikais jos namuose, arba gali vežtis tik ten, kur nėra manęs. Draudžiama parsivesti į mūsų namus. Ji pasakė, kad jos vaikai niekada su manimi nebendraus. Ji pasakė, kad jam vaikų lankymo neribos niekaip, tačiau padarys viską, kad jos vaikai nebendrautų su manimi. Ar yra tokios galimybės jai, sutvarkyti teisiškai, kad aš negalėsiu bendrauti su jos vaikais, kai vyras juos pasiims. Gali apriboti vyro vežimąsį vaikus į tokią vietą kur esu aš?

  Laba diena, vaikai nėra tėvų nuosavybė ir abu tėvai yra lygiai už juos atsakingi, todėl tiek jų gyvenamoji vieta, tiek ir atskirai gyvenančio tėvo bendravimo su vaikais tvarka yra nustatoma atsižvelgiant visų pirma į geriausius vaikų interesus, o ne į tėvų asmeninius norus. Dažnai tėvai dėl asmeninių priežasčių, siekdami asmeninių tikslų siekia naudotis vaikais, tokiu būdu juos iš tiesų nuskriausdami. Todėl teismo ir bylos nagrinėjimo metu dalyvaujančios vaiko teisių apsaugos institucijos pareiga yra atskirti tėvų ir vaikų interesus ir užtikrinti geriausios sąlygas po tėvų skyrybų vaikučiams sėkmingai augti ir vystytis. Šiuo atveju motina galėtų tikėtis pasiekti savo tikslų, jeigu teismui įrodytų, jog Jūs ar vaiko tėvas keliate ar galite kelti jos vaikams grėsmę, pavojų jų sveikatai, saugumui ir pan. To neįrodžius, o atvirkščiai - Jums įrodžius, jog motinos siūloma bendravimo tvarka atspindi ne vaikų interesus, o motinos norus, teismas neturėtų nustatinėti motinos prašomų bendravimo tvarkos apribojimų. Be anksčiau nurodytų priežasčių, jog bendravimo tvarka turi atitikti vaikučių interesus, paminėtina, jog tai yra visiškai normalu ir visuomenėje įprasta, jog sutuoktiniams nutraukus santuoką, jie pradeda naujus santykius, sukurdami naujas šeimas. Man nėra žinoma tokio teisinio reguliavimo ar teismų praktikos, jog vaikams būtų ribojamas jų matymasis su naujais tėvų šeimos nariais. Juolab, jei toks reguliavimas būtų, tai reikštų, jog vaikai po tėvų santuokos nutraukimo negalėtų matytis su nė vieno iš tėvų antosiomis pusėmis - kas būtų iš esmės nelogiška ir turbūt sunkiai įgyvendinama. Todėl nesant jokių ypatingų aplinkybių - pavojaus vaikų saugumui, vystymuisi, gerovei - teismas neturėtų nustatinėti Jūsų nurodytų bendravimo su vaikais tvarkos apribojimų ir atsižvelgiant į tėvo norus, galimybes ir santykį su vaikais, leisti jam be ypatingų apribojimų bendrauti su vaikais, dalyvauti jų auklėjime, auginime.

 • Sveiki norėjau paklausti ar gali bedrabučio administratorė ir bedrabučio auklėtoja į kambariu patrika kviestis kitus asmenis iš švietimo ministerijos. Ar gali bedrabučio administratorė išmesti asmeni už netvarka, bet visa netvarka sukialia kambariokas.Kas tai atsakyngas jei to kurio kambariokas sujaukia kambari o jo kito kambario tvarkyngo nėra savaitė, o bendrabučio admistratorė sako , kad išmes kartu, ar gali taip buti jei kitas tvarkyngas o kitas ne tai ar gali išmesti abu>P.s. Ačiū už atsaskyma

  Laba diena, kreipkitės švietimo įstaigos adminisraciją.

 • Laba diena. Nutiko tokia situacija, kad turiu vaiką kuriam 9 metai, jo biologinis tėvas mus paliko kai vaikui buvo vieneri (prisiteisiau elementus, ir jis dabar tuo naudojasi ir įvardija tai kaip prisidėjimą prie vaiko išlaikymo) ir dabar man jį auginti padeda mano vyras, kurį sūnus vadina tėčiu, nes su juo kartu esam nuo tada kai vaikui buvo 2 metai. Sūnus nežino kad jis yra netikras jo tėtis. Labai bijau jam pasakyti tiesą, o buvusysis pradėjo rašinėti kad nori susitikti su sūnum. Bijau kad sūnui gali būti šokas sužinojus tiesą. Ką galima padaryti tokiu atveju?

  Laba diena, užsiregistruokite konsultacijai. Telef. : 8 37 340027

 • Laba diena, noriu konsultacijos.Nesantuokoje su draugu gyvename 12 m. turime 4 metu vaika ir bendra nekilnojamaji turta (kuriame gyvename) pirkta uz paskola. Su draugu nesugyvename apie 3 metus, jis daznai isgeria. Tiesiog atsibodo taip gyventi. Iseiti kitur gyventi jis neiseina, isvaryti negaliu (nes tai ir jo nuosavybe) pati iseiti su vaiku irgi neturiu kur. Ka tokiu atveju patartumete daryti.

  Laba diena, užsiregistruokite konsultacijai.

 • Sveiki,Patarkite, ar yra kokia galimybė vyrui uždrausti imti greituosius kreditus ir lošti azartinius lošimus, jeigu jis nesutinka. Ypač azartas apima išgėrus, o tai nutinka labai dažnai. Pridarė milžiniškų skolų, įkeitė jam dovanotą butą, kuriame gyvena su žmona.Klimpsta vis giliau ir kitus paskui save traukia, atrodo padėtis be išeities... Ką daryti?

  Sveiki, įmanoma. Tokioje situacijoje reikia kreiptis i teismą ir paprašyti apriboti vyro galimybes disponuoti jo ir šeimos turtu. Tokia galimybė kaip tik tokioms situacijoms yra numatyta įstatyme. Teismas turetu nustatyti, kad pvz tam tikras stambesnes pinigines operacijas, viršijančias kažkoki minimalų dydi, kažkurį laikotarpi (pvz. 2 metus) vyrui bus galima atlikti tik su kito sutuoktinio sutikimu.

 • Laba diena.Turiu drauge,kuri viena augina 3 vaikus. Jos vyras zuves. Pastaruosius 3 ar 4 metus ji gyvena su sugyventiniu.Santykiai su juo blogi. Ji pati yra rasiusi pareiskima del smurto pries vaikus, skyresi su tuo vyru ne karta,kelis kart su vaikais ejo is namu i kriziu centra gyventi. Kas karta vis tas pats. Prisiekineja, kad tai paskutinis kartas, bet ir vel grizta pas ta pati vyra. Dabar ji ir vel susidejusi su tuo paciu vyru ir gyvena su juo.Man idomu, ar nepazeidziamos vaiku teises tokiu motinos elgiasiu? Nes mano supratimu, vaikai jauciasi nestabiliai ir nesaugei del tokio mamos elgiasio.Ar tokioje situacijoje vaiku teisiu apsauga imtusi kokiu nors veiksmu, kad padetu vaikams, kurie nezino, kada gali vel tekti begti is namu.

  Laba diena, Šiuo klausimu kreipkitės į vaikų teisių apsaugos skyrių pagal vaikų gyvenamąją vietą.

 • Iš nuolat girtaujančios, ir adekvačiai situacijos nesuvokiančios mano motinos pagrobta 2 žemės sklypai prie ežerų: buvo nuvežta pas notarą pagiriota, žadėta sumokėti, kai pasirašė-neatsiskaityta. Ar galima ką čia padaryti?

  Laba diena, Tikrai galima, ypač jei neatsiskaityta ar parduoda už mažesnę nei rinkos kaina. Tačiau dėl tokios bylos labai patarčiau kreiptis į advokatus.

 • Mano vyrui už smurtą artimoje aplinkoje paskirta bausmė 1 metus gyventi atskirai nuo manes. Mes turime tris vaikus. Kadangi vyras gyvena kitur neprisideda prie vaikų išlaikymo. Mes neišsiskyrę. Ar galiu kokiu nors būdu išsireikalauti vaikams pusę išlaikymo išlaidų? Kur reikėtų kreiptis?

  Laba diena, Šiuo klausimu kreipkitės tiesiogiai į mūsų organizaciją, ji teikia nemokamas teisininko konsultacijas, būtina išankstinė registracija tel. +37067931930

 • Laba diena esu tokioje situacijoje,mano sesuo siuo metu atlieka aresto bausme 90paru.Esu jai labai artimas zmogus,man bet kokia informacija apie ja yra labai svarbi.Ji turi protini neigaluma ir man labai rupi jos sveikata.Taciau pasiskambinus i ta istaiga man net nesuteikia minimalios informacijos.as net nezinau ar ji yra Panevezyje,ar ji kur isvesta i kita miesta.Noreciau siai dienai nors finansiskai padeti jai,bet net negaliu gauti tikslios informacijos,ar ji siuo metu yra Panevezyje?.Labai Jums aciu

  Laba diena, Jeigu šiuo metu Jūsų sesuo atlieka bausmę Panevėžio pataisos namuose, tokiu atveju tiesiogiai kreipkitės į Panevėžio pataisos namų direktorių.

 • Sveiki, norėjau pasikonsultuoti ypač svarbiu klausimu. Aš savo šeimoje esu ketvirta iš šešių vaikų, turiu keturis brolius trys vyresni sesuo ir vienas jauniausias jam dabar 16m. Mano vyresnieji broliai yra pilnamečiai, kurie yra smurtaujantys, drumščiantys ramybę, dieną ir naktį vedžiojami į namus draugai. Mano mama negali su jais susitarti, jie žemina mano mama savo draugų akivaizdoje dažnai grasina. Vyriausiasis brolis kuriam yra 25 m. jau atsidėjo du metus kalėjime kai grįžo padėtis dar labiau pablogėjo, dažnai grįžta apsvaige, žodžiu konfliktai kyla nuo menkniekių. Taigi gyvename per dvejus butus kurie yra sujunkti ir teisiškai įregistruoti mano trys broliai pirmame o as su savo sese ir jaunesniuoju broliu antrame. Situacija tokia: neturėdami pinigu kambario remontui vienas iš brolių išdaužė kambario sienas ir apsigyveno vadinamame mano kambarį kuriame miegojau as su savo sese ir broliu antrame bute tėra trys kambariai man teko išeiti gyvent pas vaikiną, o sesei pas dėdę, brolis dabar gyvena viename kambarį su mama. Tam kad galėtume grįžti su sese namo, iš namų turi išeiti jie, kadangi jie jame neregistruoti o gražiuoju išeit nenori mamai neužtenka jegų su jais kovot, mes nežinom ką daryti jie yra agresyvus o iškviesti policija būtų klaida, nes policijai juos paleidus jie sugrįštų įsiutę tuomet gali nutikti baisių dalykų. Jie nejaučia moralės jausmo, jie yra saciopatai. Tad ką mano mamai reikėtų daryti? Paduoti pareiškimą jog jie laikytūsi tam tikro atstumo? Kur kreiptis, nes padėtis nebekontroliuojama o tai jau gyvename kelis metus.

  Laba diena, dėl smurtinio elgesio skambinkite 112. Užsiregistruokite pas mus į konsultaciją.

 • Sveiki, su vyru issiskyreme bendru sutikimu turime du vaikus,nekilnojamaji turta pasidalinome jam butas man namas.Ar man reikia po skirybu persirasyti nama ant mano vardo nes buvo ant abieju vardu ir santuokoja igytas?Ir ar galesiu ji parduoti nes vaikai dar nepilnameciai bet gyvename ne Lietuvoje.Is anksto aciu .

  Laba diena, pasiteiraukite Registrų centre apie jūsų nuosavybę. Jeigu vaikų gtvenamoji vieta yra nurodyta su jumis, parduodant būstą turėsite nurodyti vaikų gyvenamąją vietą.

 • Sveiki, žmogaus išvadinimas girtuokliu bei geriančiu to asmens sutuoktiniui bei teismo ieškinyje yra įžeidimas ar šmeižtas? Gali būti baudžiama?

  Laba diena, tai labiau teiginys ar nuomonė.

 • givenam su viru ir vaikais pas tevus.mirus mamai tevas grasino kad pardos nama.ar gali jis mus isviti is namu?

  Laba diena, klausimas kyla ar palikimo teise jums nepriklausė namo dalis. Jeigu nuosavybė priklauso jam, jis turi teisę parduoti namą.

 • Sveiki. Patarkit, ką daryti. Mama ir tėtis išsiskyrė prieš kelis metus. Turtas yra padalintas, taip pat ir butas igytas santuokos metu. Mokesčiai ir visos pildymo knygelės buvo išrašytos tėvo vardu. Kai mama išėjo gyventi kitur tėtis pasistengė, kad ji taip pat gautu savo vardu buto šildymo paslaugų mokestį už savo buto ploto dalį 50/50. Kitus mokesčius susijusius su skaitikliais (dujos, elektra, vandenuo) tėtis pora metų mokėjo vienas, bet dabar mamai iš teismo buvo įteiktas ieškinys dėl žalos atlyginimo už tuos porą metų kai mama nemokėjo už dujas, elektrą... . Už šildyma mokėta laiku. Ką jai daryti? Ar verta bylinėtis teisme ar visgi sumokėti?

  Laba diena, kaip supratom butas po santuokos atiteko abiems tėvams bendros nuosavybės teise ar atidalinant 50/50, tokiu atveju būsto išlaikymas yra prievolė abiems savininkams už savo turtą. Jeigu mama nuspręs bylinėtis ir nemokės mokesčių, tai kita pusė turės pagrindą kreiptis į teismą prisiteisti būsto dalį už sumokėtų(už mamą) mokesčių dalį. Jūsų mama turėtų prisidėti prie savo būsto dalies išlaikymo.

 • Laba diena, noreciau sužinoti ar kompiuteriu parašytas testamentas su testatoriaus parašu galios, ar teismas gali pripažinti tokį testamenta

  Laba diena, testamentas, kuris nėra patvirtintas notaro vadinamas asmeniniu testamentu. Asmeninio testamento galiojimo sąlygos apibrėžtos LR Civilinio kodekso 5.30 str. Rašoma:.. testatoriaus ranka surašytas testamentas. Tai surašyti kompiuteriu netinka. Asmeninis testamentas, net kai jis surašytas tinkamai turi būti pateiktas teismui patvirtinti ne vėliau nei per vienerius metus po testatoriaus mirties. Nebent testatorius perduotų testamentą saugoti LR CK 5,31 str. nustatyta tvarka.

 • Sveiki. Sutuacija tokia, kad su vyru gyvenu 10 metu esame nesusituoke, turim dukra 3 metu. Per tuos metus pirkom buta issimoketinai per banka,viskas yra jo vardu,bet visa buiti vedem kartu. Norejau paklausti ar imanoma butu man kaip nors pretenduoti i ta buta su vaiku? Ar as lieku be nieko sitoj situacijoj? Aciu uz atsakyma.

  Laba diena, jei turtas registruotas ne jūsų vardu, tai norėdama į jį pretenduoti, jums tektų teismui teikti ieškinį ir pateikti įrodymus, kad savo lėšomis prisidėjote prie jo įsigijimo ar pagerinimo.

 • Laba diena. Situacija tokia: mire mano mama, nuosavo buto neturejom, gyvenom savivaldybei priklausanciam bute, tai butas kuris nebuvo savo laiku privatizuotas, mama buvo pagrindine nuomininke, tai dabar man reikia perrasyti savo vardu ir as busiu pagrindine nuomininke. Mama paliko zemes ir miska, as su savo broliu ir sesem nuejom pas notara, kad priimti paveldejima pagal istatyma, tai notare pasake, kad i si, savivaldybei buta, gali pretenduoti visi, bet jie visi turi savo nuosava nekilnojama turta, be to neesa deklaruoti siame bute, as viena deklaruota, tai noreciau suzinoti ar notaras teisus ar vis tik klysta, as vilniaus buste, kai padavinejau dokumentu perasyti ssavininka paklausiau, tai jie sake jokiu budu, o notare tvirtina atvirksciai. Labai aciu

  Laba diena, notaras, manau, vadovaujasi LR CK 6.494 str., kur teigiama, kad kai nuomininkas miršta, jo teisės ir pareigos pereina įpėdiniams, jeigu įstatymai ir nuomos sutartis nenustato ko kitą. Taigi jums reikia pasidomėti kas rašoma nuomos sutartyje, taip pat greičiausiai yra kažkokios savivaldybės nustatytos taisyklės kokiomis sąlygomis jie nuomoja savo turtą. Jei nuomos sutartyje ar savivaldybės patvirtintame dokumente yra apibrėžta, kad asmenys kurie bute negyvena, negali į jį pretenduoti po pagrindinio nuomininko mirties, tada bus būsite vienintelė nuomininkė.

 • nes ruošiamės jei ne gyventi jame, tai daryti nuomos verslą. Jis su tokia sutartimi sutiktų. Skyrybų atveju, dalintumėmės paskolą ir turtą pusiau. O gal karty gyvenant paskolą išmokėsime, tačiau aš tuomet liksiu be nieko...Abu turime po dukrą iš buvusių santykių. Jei nepadarysime sutarties, tas turtas turbūt priklausytų tik jo dukrai (jei tarkime jo netektume). Jis 10 metu už mane vyresnis, tai ateityje visko gali būti. Man svarbu sužinoti, ar su sutartimi aš galėčiau tapti bendrasavininke. Ar bankas su tuo sutiktu? Situacija apibūdinčiau plačiau, jei dar kyla neaiškumų...

  Laba diena, patikslinkite klausimą(trūksta laiško pradžios).

 • Sveiki noreciau pasiteirauti situacija tokia mokejau alimentus iki dukrai sueis 18-ka metu pagal teismo nutarti,visa si laika mokejau saziningai ir daugiau nei turejau,kaip prasidejo indeksacija kuria pats zmogus turejo apskaiciuiti broblemos neiskilo nes visad mokejau daugiau nei turejau.sukakus 18ka kaip minejau pagal teismo nutarti mokejima nutraukiau,bet apsireiske buvusi ex ir dave suprasti kad turiu moketi toliau nes istatymas numato tokia prievole iki 24m,dukra mokinas paskutinius metus 12-toje klaseje yra pilnamete su manimi nekontaktavo ir nieko neprase,be to turiu dar 3 nepilnamecius vaikus naujuose santykiuose kuriems reikalinga parama,per visus tuos metus istatymo raide nemojavau nors progu buvo.Grasinasi teismais jos motina o dukra tyli ir jokiu priekaistu kolkas nereiskia.Klausimas toks ar privalau moketi pilnametei dukrai turedamas dar 3 nepilnamecius vaikus ir jei paduotu i teisma ar galiu susigrazinti permoketus pinigus nuo2004m bei privaloma indeksuojamaja permoketa dali nuo 2008m iki 2017m?

  Laba diena, "permokos" už išlaikymą vaikui susigrąžinti nemanau, kad turite galimybės. Vaikui tapus pilnamečiui jūs neprivalote jam teikti išlaikymo. Šiuo atveju pilnametis vaikas pats turėtų kreiptis į teismą ir reikalauti priteisti jam išlaikymą, o byloje teismas jau spręstų, ar priteisti iš jūsų išlaikymą, ar ne. Kad teismas priteistų išlaikymą pilnamečiui vaikui, reikalinga eilė įstatyme nurodytų aplinkybių (vaikas turi mokytis dieninėse studijose, mokytis pavyzdingai, negalėti gauti pajamų ir kt.).

 • Laba diena. Su draugu draugaujame jau penktus metus, draugaujame ištikimai, bet, mano draugas laikas nuo laiko man e labai įskaudina, nes kadangi mes nebūname kasdien kartu, aš turiu prižiūrėti seną močiutę, mes buvome aptarę , kad nebus jokių nesusipratimų, tačiau jis mane visai be jokio pagrindo kaltina, kad aš gal turiu meilužių, negali pakęsti kai aš pasisveikinu su pažįstamais vyrais ir moterimis (gyvenu vienoje vietoje 43 metai), pradirbau prekyboje virš 35 metų, o dar kur mokyklos pažįstami,kaimynai tai kyla skandalas , jis nenori kad aš su niekuo sveikinčiausi, nei kalbėčiau, bet skaudžiausia , kad jis manimmi nepasitiki,nors to nepripažįsta prikaišioja kitus vyrus, ( jo žmona mirus, jis man pareiškė, kad jie taip gyveno,vos ne dvies, na o kuo aš kalta, kad turiu tiek pažįstamų. Be jokio pagrindo mane apkaltinęs atsiprašinėja, sako, kad daugiau taip nebus, čia jo tokia liga. Nori susirašyti, bet aš delsiu, nesuprantu, ar mes galėsime gyventi vienas kitą gerbdami, jeigu dabar jau taip, o man kartais norisi nuo jo bėgti kuo toliau.Patarkite, kaip elgtis tokiu atveju, kai esu labai žiauriai pažeminta ir įskaudinta. Man jau viskas nusibodo. Paprašysiu Jūsų nuomonės. AčiūGražios Jums dienos

  Labas diena, užsiregistruokite pas mus konsultacijai. Tef.:837340027

 • Laba diena,turiu klausyma apie alimentus.Vyro sunus iesina I kariuomene,dar ne baiges prof.mokyklos(liko tik 1 metai),jis ten mokosi akivaizdziai,gyvena bendrabutyje,ar vyras privalo jam moketi alimentus,jeigu jis bus kariuomeneje???Sunus nebendrauja,bet sako kad jis gali suderinti kariuomene ir mokslus,bet kaip suprantu,jis turi lankyti ta mokykla kasdien,tai nezinau kaip jam iseis ta padaryti,ir ar imanoma???tai kaip man suzinoti,kur kreiptis,kad galeciau gauti informacijos?Ir kaip suprantu,jeigu tu tarnauji(savanoris jis,jis neejo I privaloma armija)valstybe turi parempti savo kareivi,o ne tevas???Dekui is anksto uz pagalba!!!

  Laba diena, visa Jus dominanti informacija dėl vyro pareigos išlaikyti savo sūnų yra teismo sprendime, kuriuo yra priteistas išlaikymas sūnui nurodytomis konkrečiomis sąlygomis. Jeigu manote, kad sąlygos iš esmės pasikeitė, turite kreiptis į teismą dėl išlaikymo dydžio pakeitimo ar išlaikymo panaikinimo. Prieš kreipiantis, patariu pasikonsultuoti su advokatu, pateikiant jam minėtą teismo sprendimą, kuriuo buvo priteistas išlaikymas.

 • Laba diena, prašau patarimo, mirus mamai aš atsisakiau jos dalies ir viska su broleis palikome mano pateviui jų tečiui. Patevis mirė, man dabar niekas nepriklauso, ar aš galiu teismo keliu atsiteisti savo dalį?

  Laba diena, teoriškai galite bandyti ginčyti savo atsisakymą (jeigu nepraėjo daugiau kaip 1 metai), tačiau ar Jums pavyks laimėti tokią bylą - šansų turbūt ne itin daug. Laimėti tokiai bylai reiktų gan įtikinamų konkrečių įrodymų - Jūsų parodymų ar kitų asmenų liudijimo manau, kad teismui gali ir nepakakti.

 • Sveiki, norėčiau pasikonsultuoti skyrybų klausimais. Situacija tokia: su vyru esame santuokoje 13 metų. Turiu dukrą 20-ties metų iš ankstesnių santykių ir mūsų bendrą dukrą, kuriai dabar 6 metai. 14 metų gyvename uzsienyje. Gimus mūsų bendram vaikui, dėl palankesnių šeimai finansinių galimybių aš dedikavausi šeimai ir vaikui, o vyras darbui. Darbo pobūdis buvo gana susijęs su komandiruotėmis. As dirbdavau tik atsitiktinėmis dienomis, pagal galimybes suderinti laiką su vaiko mokykla ir vyro darbu.Nukentėjo, mano galimybės į socialines garantijas Po ilgų bendrų svarstymų ir didelių svajonių apie tai, jog norėtumėme įsigyti būstą su paskola Lietuvoje ir atsiradus galimybei -nutarėme, kad vyras nuo 2016 lapkričio mėnesio laikinai važiuos vienas dirbti į Lietuvą dėl mūsų bendro projekto. Man buvo labai sunku tiek morališkai tiek fiziškai likti vienai, šalyje, kurioje nėra nei vieno artimojo .Pasiryžom, tai buvo tikslas, kurio rezultato visi taip laukėme. Tuo tarpu aš čia likau su vaiku ir toliau dirbau pagal galimybes, jei rasdavau kaip suderinti vaiko priežiūrą ir savo darbą. Būstą įsigijome senamiestyje, kad visuomet turėtų išliekamąją vertę Toliau svarstėme, kaip būtų geriau šeimai: ar visiems grįžti į Lietuvą, ar dar likti uzsienyje, nes vaiko ryšys su šalimi, mokykla ir aplinka - didelis. Vyras taip pat gavo viliojanti pasiūlymą iš siuos salies dėl darbo. Praėjo 10 mėnesių, situacija pradėjo sunkėti: tiek fiziškai tiek emociškai. Dukra ilgėjosi tėčio, šeimos.. Tam, kad galėčiau dirbti, turėdavau ieškoti žmonių, kad kas nors pasirūpintu vaiku, bent už simbolinį mokestį. Nuoma, mokesčius apmokėdavo vyras. Taip pat vyras tikrai rūpinosi ir mano vyresniąją dukra, kuri yra studentė. Padėdavo apmokėti ir studijas ir išlaikymą. Priartėjus laikui priimti tolimesnį sprendimą dėl mūsų visų ateities, pajutau, kad kažkas ne taip. Vyras atvyko į Ispaniją aptarti reikalų dėl pasiūlyto darbo. Pprašiau vyro, jog skristume kartu į Lietuvą. Vyro sprendimas buvo griežtas NE, Vyras šaltai susikrovė lagaminą ir išvyko, grįžo į Lietuvą. Po kelių dienų man elektroniniu paštu atsiuntė skyrybų anketą ar pavyzdį, kurį jis norėtų, kad aš pasirašyčiau. T.y. atsisakyčiau teisių i mūsų butą, nes aš į jį nieko neįdėjau ir dėl šio projekto aš nesistengiau. Musu bendras projektas, svajonės, ateitis ir tikslas nuėjo niekais.Suprantu, kad 10 mėnesių atskirai tam padarė įtakos jo sprendimui: naujas darbas, aplinka, pareigos darbe daug patrauklesnės, nei buvo čia, laisvė nuo kasdieninių šeimyninių rūpesčių, savaitgaliai tik savo malonumui, vakarėliai, darbo šventės, jokios kontrolės, o dabar dar ir studijos.Tapom nereikalingos. . Esu palūžusi emociškai, fnansiškai esu visiškai nesaugi. Vaikui jau laikas į mokyklą,situacija - katastrofiška. Lietuvoje irgi niekas neparuošta tokiam staigiam grįžimui: vaiko mokykla ar darbo vieta man. Vyresnioji dukra negali tęsti studijų, nes dabar tai neįmanoma finansiškai. Jaučiamės apgautos. Tad norėčiau Jūsų patarimo - kaip man išsaugoti mūsų namus, ar iš vis, aš turiu teisę i juos? Ar neturėtų jis kažkiek laiko mums gyvenat mūsų naujame būste mokėti tik vienas paskolą, bent jau tol, kol aš ir vaikas įsitvirtinsim Lietuvoje? Kokios prognozės man po skyrybų ir koks būtų jūsų patarimas? Jis siūlo perpirkti iš jo butą, vėliau, nuslūgus emocijoms siūlė kad parduotumėme ir jis mums nupirks būstą už 40-60 tūkst. pagal jo galimybes, su tam tikrom sąlygom: jei jis mokės paskolą, tada nemokęs alimentų. Jei aš sutiksiu ir parduosim tą butą, pasidalinsim kas lieka (jei lieka dar nuo įnašo). Bet man ateityje - daugiau jokių šansų gauti paskolą savo vardu, man 42 metai. Tie namai man labai brangūs. Aš toli gražu nenoriu jo apiplėšti, ar kerštauti. Tiesiog noriu ir turiu dėl vaiku ir savęs pabandyti išsiaiškinti ką galim dėl to padaryti maksimaliai ir kokios to prognozės. Greičiausiai man reiktų advokato, pati aš neapsiginsiu. Kiek tai kainuotu šiuo atveju? Tiesa, egzistuoja ir valstybės advokatas, bet vėlgi, jei jis nusisamdys sau stiprią gynybą, kas įmanoma su jo pajamom - mes tikrai pralaimėsime viską. Ar verta investuoti į advokatą šioje situacijoje? O galbūt šansų visai nėra? Ačiū už bet kokį atsakymą, dabar mūsų šeimai labai svarbu bet kokia informacija. Su pagarba, Ieva

  Laba diena, jeigu nėra sudarytos vedybų sutarties, remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais: 1. Kaip man išsaugoti mūsų namus, ar iš vis, aš turiu teisę i juos? Kaip suprantu kalbame apie butą Vilniaus centre, kurį įsigijote santuokoje paėmę kreditą. Kolkas turite pilną teisę į tą butą, nes pagal Lietuvos įstatymus, vieno sutuoktinio gaunamos pajamos iš darbo yra laikomos abiejų bendromis pajamomis. T. y. net už vyro atlyginimą pirktas butas ir mokėta paskola, jeigu tai buvo daryta santuokos metu, laikoma jog tai buvo daroma abiejų sutuoktinių lygiomis dalimis. Taigi kolkas tiek butas, tiek ir paskola yra Jūsų abiejų bendri vienodai. 2. Ar neturėtų jis kažkiek laiko mums gyvenat mūsų naujame būste mokėti tik vienas paskolą, bent jau tol, kol aš ir vaikas įsitvirtinsim Lietuvoje? Jeigu išsiskirsite - ne. Kol esate santuokoje - taip. 3. Kokios prognozės man po skyrybų ir koks būtų jūsų patarimas? Suprantu šį klausimą taip: "kokiomis sąlygomis yra jums palankiau nutraukti santuoką?". Bandžiau į šį klausimą atsakinėti raštu, tačiau variantų yra daugoka, todėl visus juos aprašyti raštu nebus efektyvu, juolab kad kiekvienas priklauso nuo eilės aplinkybių, kurias sužinoti pavyktų tik bendraujant su jumis gyvai. Todėl dėl Jums palankiausio santuokos nutraukimo varianto - t. y. kokią poziciją geriausia užsiimti - patarčiau išsiaiškinti tiesiogiai atvykus pas su šeimos bylomis dirbantį teisininką - advokatą ar advokato padėjėją. 4. Greičiausiai man reiktų advokato, pati aš neapsiginsiu. Kiek tai kainuotu šiuo atveju? Aš asmeniškai nemanau, kad Jūsų situacijoje turėtų kilti ginčas dėl santuokos nutraukimo - nebent kas nors pasikeistų ar visiškai nepavyktų susitarti. Todėl Jūsų atveju, kreipdamasi pas advokatą, aš prašyčiau tik konsultacijos. T. y. Jums dabar būtina išsiaiškinti savo kortas - kokie yra santuokos nutraukimo variantai (kalbu apie turto dalybas), labiausiai atitinkantys Jūsų galimybes ir interesus. Tokia konsultacija pas advokatą neturėtų kainuoti daugiau kaip 100 Eur, o gal ir pigiau - priklausomai kokį rasite. Todėl šiuo atveju, verta pabendrauti galbūt net su ne vienu teisininku, kad susidarytumėte pilnesnę nuomonę ir supratimą apie susidariusią situaciją. Nepagailėkite tam trupučio laiko ir pastangų - tai padės išvengti daug kainuojančių klaidų ir streso. Nes stresas visų pirma kyla iš nežinios ir nesupratimo. Kai išsiaiškinsite savo situaciją, bendraukite su vyru, ieškokite abiem tinkančio varianto. Ir tokiu būdu Jums nereikės baimintis minčių dėl galimo ilgo ir brangaus teisminio ginčo. Kai surasite bendrą sprendimą, va tada jau abu kreipkitės į advokatą arba patys užpildykite procesinius dokumentus dėl santuokos nutraukimo bendru sutarimu.

 • Laba diena,Neturiu vaikų, nesu susituokusi, ką tik nutraukiau 1 m. draugystę. Mano buvęs draugas yra alkoholikas, jam užeina nevaldomo pykčio priepoliai, per paskutinius pusę metų patyriau labai daug psichologinės žalos, nors vis tek labai noriu su juo susitaikyti. Prieš tai tris metus turėjau panašų draugą, kuris irgi buvo priklausomas. Blogiausia, kad toks įspūdis, kad jie abu su manim pradėjo degraduoti. Niekada neturėjau normalios šeimos pavyzdžio ir matau, kad aš nemoku atskirti kas yra psichologinis smurtas, o kas ne, kaip su juo tvarkytis ir kaip pačiai pichologiškai nesmurtauti. Nenoriu ir vė kartoti tų pačių klaidų. Mano klausimas yra kur galėčiau kreiptis mokamos ar nemokamos konsultacijos, kokių kursų ar pan. dėl to kaip kovoti su psichologiniu teroru (mes nuolat priversti būti kartu), kaip atpažinti kai manim manipliuoja ir kaip pačiai nekonfliktuot su aplinkiniais.

  Laba diena, susisiekite su mumis telefonu: 837 340027, užsiregistruoti konsultacijai.

 • Vyro mamyte mire pries 14 metu jos vyras po jos mirties pradejo tvarkytis dokumentus del zmonos perimamos dalies . kadangi butas ir garazas buvo jo nuosavybe o turtas igytas buvo santuokoje .Bet po zmonos mirties jis dokumentu nebuvo baiges iki galo susitvarkyti Sm.2017 sausi mire ir vyro tevelis o jo bute buvo registruota jo sesuo su vaiku jam (10m).po tevelio mirties jis su sese kreipesi pas priklausancia jiems notare , jie gavo dokumentus kad abu kreipesi po kurio laiko vizitas pas notare ji pasake jog nera baigti po mamytes mirties tvarkyti dokumentai liepe nueiti nesvarbu kuriam sesei ar vyrui pas ta kita notare .tai kreipesi vyro sesuo ir gavo nuosavybes dokumenta kuriame 1/2 nuo s.m. Geguzes 12d. ji yra puses buto paveldetoja o kita 1/2 nuo s.m geguzes 8d tevelis peremes puse buto , o jis mires s.m sausio men.bet kaip ir minejau po zmonos nebuvo baiges tvarkytis .TASTAMENTO jokio nera jokiu uzrasu ar noru jog jai liktu puse buto .tai jie gryzo pas sau priklausancia notare tai va siai dienai mano vyras buto ir garazo paveldetojas ketvirtadali jo buto ir ketvirtadali garazo o visa kita paveldejo jo sesuo ,betgi kodel ? Ar todel jog ji su nepilnameciu vaiku ten registruota ?(bet ji istekejusi pries 12 metu ir gyvena su savo vyru ir vaiku savo vyro namuose.)Ar todel jog ji pas ana notare nuejo be brolio pabaigti ir paimti tecio nepabaigtus tvarkyti dokumentus ?

  Laba diena, užsiregistruokite telefonu: 837340027 teisininko konsultacijai.

 • Sveiki,mirė mano mama.Liko butas. Testamento nėra.Buvome 2 vaikai. Brolis miręs. Pagal paveldėjimo teisę aš ir mirusio brolio sūnus turime paveldėti butą. Bėda ta ,kad brolis buvo išsiskyręs ir su sūnumi nepalaikė ryšių nei jis nei aš. paskutinį kartą brolio sūnų mačiau prieš 27 metus. Nežinau ar jis gyvas ir kur gyvena ar turi šeimą. Bandžiau ieškoti ir tebeieškau,bet kol kas nesėkmingai. Klausimas:kas paveldės brolio dalį jei neatsiras jo sūnus? Su kokiomis problemomis man dar tektų susidurti?Labai tikiuosi jį rasti. Ir nuoširdžiai dėkoju už atsakymą.

  Laba diena, jeigu brolio vaikas nesikreips į notarą dėl palikimo priėmimo, o kreipsitės tik Jūs, tuomet tik Jūs ir paveldėsite mamos turtą - tiek savo, tiek ir brolio dalį. Jeigu brolio vaikas nespės per tris mėnesius po mamos mirties kreiptis į palikimo atsiradimo vietos notarą, Jums bus išduotas paveldėjimo teisės liudijimas, kuriame bus nurodyta, jog visą mamos turtą paveldėjote Jūs. Priimti palikimą yra teisė, o ne pareiga, todėl asmenys gali ir nepriiminėti palikimo.

 • Labas vakaras. Aš laukiuosi nors man 17metų. Norėčiau paklausti ar mokydamasi neakivaizdžiai gausiu tuos 400e prieš vaiko gimdymą ar ne?

  Sveiki, Vienkartinė išmoka gimus vaikui išmokama nepriklausomai nuo to ar mama turi darbo stažą ar mokosi. Todėl vienkartinę išmoką vaikui gimus tikrai gausite.

 • Laba diena, mano vyras turi 2 vaikus iš pirmos santuokos ir moka elementus. Man įdomu jei su vyru susilauktume vaikelio ar neturėtu jo turimas pajamas skirstyti 3 vaikams. klausiu nes planuojame vaikeli.

  Sveiki, tuo atveju jei susilauktumėte vaikelio o šeimos pajamos nepadidėtu,atsižvelgiant į padidėjusį išlaikomų šeimos narių skaičių, jūsų šeimos finansinė padėtis pablogėtu. Dėl šių aplinkybių vyras turi teisę kreiptis į teismą, kad būtu atsižvelgta į šias aplinkybes ir prašyti sumažinti mokamų elementų sumą.