Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Kreipiuosi nes tiesiog jaučiuosi bejėgė prieš smurtautoju.Patyriau fizinį smurtą, sulaikė smurtautoju, išleisdami policijos pareigūnai paaiškino, kad jis negali skambinti man, ar kt susiekti, kad pasiims daiktus ir laikinai pabus pas mamą. Deja iš kaimyno telefono skambino, žinutes siutineja, namuose karaliauja. O aš negaliu grįžti namo, nes bijau smurtautojo.Ką daryti? Tai ką gina įstatymai?

  Sveiki, susisiekite telefonu 867931930.

 • Dainius Budrys mane smaugė, tranke galva daug kartų, jeigu nebūtų mano sūnus atvaziaves aš būčiau jau negyvaJis yra mano sugyventinis, turim bendrą turtą, įnašą į banką aš Dariaus, gyvenam trys metai, jis smurtauja tai smaugia mane tai rankas laužo, bet žymės būna veide tik idreskimai, mėlynės, man taip gėda darbe,,,,,,,,esu išsilavinusi, dirbu, suvokiu bet jis smurtauja ir gąsdina kad padarys blogo mano sūnui mano mamai. Nežinau ką daryt, bijau jo, bijau jeigu kreipsiuos į policiją jis man padarys blogo tai yra sakęs, jis moka visokių spec būdų, aš jo labai bijau.Prašau padėkite, ką man daryti nuo ko pradėti????Atsiprašau už gramatikos klaidas

  Laba diena, pirma pagalba, kurią galite gauti ir kuri yra efektyviausia, skambutis 112 bendrajam pagalbos centrui. Jis gąsdindamas jus siekia, kad niekur nesikreiptumėme, bet jūs privalote tai padaryti, kad apsaugotumėte ne tik save, bet ir sūnų, ir mamą.

 • Laba diena,Gyvenu su vyru jau 9 metus ir turime 2 vaikus. Aš jį noriu palikti nes nebėra meilės iš mano pusės. Buvo ir vis dar yra psichologins smurtas. Sunku įrodyti ir žinau kad nepadės. Nežinau nuo kur pradėti ieškoti pagalbos

  Laba diena, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Sveiki. Turiu tokia situacija. Prieš tris metus mirė mano mama kol dar ji buvo gyva gyvenau pas ja po kiek laiko susipažinau su vaikinu jau beveik 6 metai kai gyvename kartu bet po draugystes ir po mamos mirties jis su manimi negražiai elgiasi dabar turime du bendrus vaikus ir gyvename pas jo mociute ir esame ten registruoti. Bet kilus kompliktui jis mane veja lauk gal galite patarti ka daryti man esme tame jog cia kur gyvenu gaunu vaiko pinigus ir kitas ismokas turiu neigaluma 45 proc. Jei iseiciau su savo vaikais kitur tai yra pas teti ar gauciau ismokas jei pakeisciau kita gyvenama vieta.?

  Laba diena, dėl išmokų kreipkitės į savivaldybę ar seniūniją pagal savo gyvenamąją vietą, jums suteiks informaciją.

 • Laba diena, esu tokioje situacijoje. Gyvenu 5metus vyro-sugyventinio bute kartu su savo dviems vaikais iš pirmos santuokos ir vienu mūsų bendru. Esame visi registruoti pas jį, kiekviena kartą įvykus konfliktui jis man liepia issinezdinti iš jo buto aš teigiu jam, kad man priklauso likti čia, nes mes turim bendra vaiką. Ar jis turi teisia mane išmesti su vaikais į gatvę??? Ačiū

  Laba diena, susisiekite dėl konsultacijos telefonu: 8 679 31930

 • Sveiki.Siuo metu situacija tokia.Gyvenam kartu su vyru,bet esam ant skyrybu slenkscio.Turiu 3 dukras,dvi vyresnes is pirmos santuokos,maziausioji bendra,taciau susidarius konfliktinei situacijai daznai esu isprasoma is namu.Butas yra jo,as tik deklaravus gyvenama vieta.Nuolat patiriu psichologini smurta ir as ir vyresne dukra,tai sunku irodyti,nes prie saves beveik neleidzia tureti jokiu rysio priemoniu,buna kad ir atima jas.Skyrybu atveju dukros man neatiduotu,o ir eiti neturiu kur,ir kreiptis i jus pasiule socialine darbuotoja.Padrikai viska parasiau bet jusu centras liko vienintele viltis,kur kazkas gal dar padetu sioje situacijoje,esu visai praradus bet kokias viltis...Aciu uz atsakyma.

  Laba diena, susisiekite dėl konsultacijos telfonu.

 • Gal yra galimybė gauti nuotolinę pagalbą dokumentų parengimui teismui dėl ištuokos?

  Laba diena, dokumetų teismui nerengiame, kreipkitės į nemokamą antrinę teisinę pagalbą.

 • Sveiki.Niekada netikejau, kad rasysiu tokioj svetainej.. Bet man labai reikia konsultacijos.. Man 25 metai, dirbu uzsienyje ofise, Lietuvoje turiu mama, 2 jaunesnes, nepilnametes seseris ir 1 pilnameti broli. Pastaruoju metu, mano mamai negerai su meiles reikalais, nes jos draugas flirtuoja su kitomis ir kalba jai uz akiu. Nemyli ir negerbia jos. Ir gaila, pasakyt, bet mano mama nera pilnai suaugusi, nes ji siuntineja visokias nesamoningas nuotraukas tam vyrui, kad ji nusizudys ir pan. Skauda. Labai matyti tokias zinutes. Prasiau ir maldavau jai nustoti taip daryti ir sneketi su manim ar specialistais. Galiausiai ji pradejo rasytu mano sesiu vardu jam, kad jis joms kaip tetis, kad skaudina mama ir pan. Bereikalinga drama... Mano seses yra nuo 2 skirtingu vyru, as ir mano brolis nuo jos pirmo vyro. Ir as matau, kad ji nesupranta, kad jos auga tokioje... nestabilioje aplinkoje. Jau beveik 2 metus stengiuosi elgtis graziai, bet nezinau ka toliau daryti.. As noriu pasiimti savo seses pas save i uzsieni... As nebezinau ka daryti, kad jos neaugtu taip, kaip augo mano brolis ir as. Ka man daryti, jeigu mano mama nepasikeis? Mano mama, kad ir kaip as ja myliu, ji daug meluoja, visiems. Net ir man. Ji nemoka elgtis su didesniais finansais. Ir as bijau, kad ji niekada nepasikeis ir gadins gyvenima su kitais vyrais, kurie jos negerbs. Ji kis mano seses i ju santykius. Ka man daryti, kad galeciau pasiimti seses pas save? Jos abi turi skirtingas pavardes ir jos abi - nepilnametes. Aciu uz pagalba..

  Laba diena, suprantame jūsų rūpestį dėl sesių. Šiuo atveju gal kažkas iš jūsų artimų giminaičių galėtų padėti, pakalbėti su mama. Pasiimti nepilnametes seses pas save be mamos sutikimo jūs negalite, pasikalbėkite apie tai su mama. Jeigu įžvelgiate netinkamą mamos elgesį su sesėmis rekomenduojame kreiptis į vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistus ir su jais pasikonsultuoti.

 • Labas vakaras. Situacija tokia, sugyventinis nusipirko buta(mums jau vedant seimynini gyvenima), priregistravo savo bute mane ir mano mazameti vaika. Bet nuolatos mus veja lauk is namu su ivairiausiais grasinimais. Tad klausimas, ar gali mus su vaiku ismesti i gatve. Ar galime likti gyventi kazkuri tai laika? Kur reiketu kreiptis? P.s. savo nuosavo busto neturiu, esu bedarbe. Vaikui 5metai. Aciu uz atsakyma.

  Laba diena, būstas įgytas nesant santuokoje yra jo nuosavybė, bet jeigu būstas įgytas naudojant ir jūsų lėšas, tuomet teismo keliu galite atgauti savo lėšas. Jeigu tai bendras jūsų vaikas, tokiu atveju kreipkitės į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, alimentų priteisimo ir uzufrukto(teisė gyventi vaiko tėvo nuosavybėje, kol vaikui sukaks 18 metų). Dėl detalesnės konsultacijos susisiekite telef.: 867931930.

 • Sveiki, turiu labai sunkią mano manymu situacija. Gyvenu su vis dar vedusiu vyru, turi žmoną ir vaiką. Kasdien bendrauja su savo žmona, ir sako kad visa tai tik apie vaiką, kasdien važiuoja aplankyti vaiko po darbo, kur būna ir jo žmona. Ir vieną naktį paskaičiau jų susirašinėjimus. Ji žino apie mane, bet jis meluoja jog negyvena su manimi, domisi ar ji pavalgė, ji jį vadina meiliais žodžiais, jis dėl jos daro daug dalykų, išeina iš darbo net anksčiau kad tik išleistų žmoną pabūti su draugėmis, o man viską sako visiškai kitaip. Išeina su vaiku ir žmona pakalbėti į lauką, ir tikina kad tai daro tik dėl to kad nebūtų konfliktų tarp mūsų, nes man skauda ir aš visada pykstu. Nežinau ką daryt, po šitų perskaitytų jų susirašinėjimų aš nebegaliu į jį žiūrėti kaip anksčiau, nes suprantu kad jis meluoja mums abiems. Nežinau ką daryti. Gal galite patarti ?

  Laba diena, sprendimą turite priimti pati, kaip toliau gyventi kokius santykius kurti. Patarimas būtų atvirai pasikalbėti su draugu apie esamą situaciją.

 • laba diena ,norejau paklausti ar cia nesiskaito psichologinis smurtas ir zeminimas? buves zentas kuris viesai skundziu lt puslapi rasineja pasivadines vis kitais vardais, tiesiogei minedamas mano pavarde ,tokeis zodziais , tu esi shudo gabalas ,gaidelis ,mano dukras isvadinao shalavom ir nesiramina nors ir buvo ispetas kad kreipsiuosi i teisesauga , esu 2grupes invaidas ir turiu daug sirdies bedu tai tokie jo veiksmai man sukele problemu mano sveikatai,noreciau zinoti ar jau galima kreiptis i policija ar dar nepakaktu jo tokiu veiksmu kad nubaustu ji? dekoju is anksto uz atsakima

  Laba diena, mes negalime atsakyti ar užtenka tokių jo veiksmų, kreipkitės į policijos pareigūnus.

 • Sveiki. Situacija tokia, su sugyventiniu susilaukėme dukros, kuriai bus balandžio mėn 2 metukai. Apie metus gyvename jam priklausančioje sodyboje. Pries tai gyvenome apie 2 metus man, kreditą dar moku uz butą, priklausančiame bute. Šiandien sms žinute pranešė, kad per ateinantį savaitgalį turiu išsikraustyti iš jam priklausančios sodybos, kur šiuo metu gyvename. Nebūtų problema išsikraustyti i savo butą, tačiau persikrausčius į jam priklausančią sodybą, bendru sutarimu pradėjau bute remontą. Prieš persikraustant pas jį, sutareme, kad aš gaunamais pinigais tvarkau butą, o jis islaiko šeimą. Taciau taip buvo tik pirmą mėnesį ir teko remontą sustabdyti. Tad buto virtuvėje net nėra viryklės, stalo, saldytuvo, t. y. visiškai tuščia. Tad negaliu maisto pagaminti. Taip pat priėmiau ne viena sprendimą, kad išeičiau iki dukrai sueis du metukai vaiko priežiūros atostogoms. Alementų nesu prisiteisusi, bet suprantu, nebėra ko delsti. Prašau pagalbos, nebežinau ką daryti.

  Laba diena, kreipkitės į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir alimentų priteisimo.

 • Laba diena. Mirė mano sūnėnas, (išsituokęs prieš tris metus ir visas turtas buvo priteistas buvusiai žmonai). Jis liko be nieko. Vienuolikos metų sūnui mokėjo alimentus. Tėvai ir darbdaviai skolino pinigus namo įsigijimui, mama skolino pinigus automobiliui įsigyti. Kam priklauso mirusiojo turtas, nes viskas įforminta jo vardu? Jeigu visas turtas palieka vaikui, kaip tėvams susigrąžinti mirusiąjam skolintus pinigus? Ačiū.

  Laba diena, dėl individualios konsultacijos, kreipkitės į pirminę teisinę pagalbą konsultacijos.

 • Sveiki, ar duotumete kokį būstą jei esi nėščia ir nėra pajamų , ir nėra kaip išsilaikyti, arba butų galima gauti kažką?

  Laba diena, mes neteikiame apgyvendinimo paslaugų, kreipkitės į socialinių paslaugų centrą.

 • Labas vakaras noriu paklausti kur kreiptis merginai kure mama iš deklaravo iš savo namų kur ji buvo deklaruota ? ačių

  Laba diena, nesupratome klausimo. Jeigu merginai reikalinga pažyma apie gyvenamąją vietą, seniūnijos išduoda pažymą apie įtraukimą į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą.

 • Sveiki. Su vyru gyvenam kartu 10 m., susituoke 5 m. Kažkas atsitiko, jis turejo sms flirta su savo kolege, atsiprase, sake nieko rimto, bet su ja liks gerais draugais nes jam ji faina. Negaliu su tuo susitaikyti, jie nuolat bendrauja, jis nuolat jai padeda. Kai apie tai su juo kalbu sako kad per daug pavydziu, kad matau dalykus kuriu nera. Jis net man meluoja sakydamas kad neskambino jai ar nekalbejo, nors tikrai zinau kad buvo kitaip. Jus sako kad meluoja nenoredamas manes skaudinti nes zino kaip reaguosiu. Nebematau dziaugsmo, nebera pasitikejimo, ir noriu buti kartu su juo ir nebenoriu. Nesijauciu laiminga. Arba bijau jaustis laiminga. Kaip elgtis, kaip vel sypsotis, kaip valdyti pavyda, kaip vel myleti....

  Laba diena, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Laba diena mama kencia nuo girtuokliaujancio 45 metu sunus,ji nebenori gyventi ir kenteti .nes jis gyvena pas ja ir gryzta girtas. Jis yra agresyvus,kai gryzta girtas ,kur ji galetu ieskoti pagalbos,kad jai kas nors padetu.aciu uz informacija.

  Laba diena, kai jis yra neblaivus ir elgiasi agresyviai skambinkite 112, nes kyla grėsmė, kad moteris gali ir fiziškai nukentėti. Skambinti 112 gali ne tik pati moteris, bet ir kiti asmenys.

 • Bendraujam 3m norim bendro gyvenimo,bet mano vyras nenori gyventi su manim pas mano tevus.jis sako nebus bendros seimos,atskiri gyvenimai ir kad jis pas mane jauciasi kaip svecias,sako kad visa laik taip pas tave jausciaus.

  Laba diena, nesupratome jūsų klausimo.

 • Kaip iseiti is darbo sutartis ira neterminuota. Nes pinigu nemoka

  Laba diena, kreipkitės į Darbo inspekciją konsultacijos telefonu. VDI konsultacijos teikiamos telefonu (8 5) 213 9772 nuo 9.00 iki 16.00. Jums paaiškins, kaip elgtis šioje situacijoje, nes turite problemų ir dėl darbo apmokėjimo.

 • Sveiki, su sugyventiniu turime kūdikį. Butas, kuriame gyvename priklauso jam. Esu ten registruota. Susipykome ir jis mane veja iš namų, norėdamas atimti mažylį.Ar turi tokią teisę kol yra mažylis?Ar hali mane išmesti iš savo buto? Kur kreiptis?

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Sveiki norėjau paklausti man yra 17 metu turiu 8 mėn kūdikį ir kūdikio tėvas nori jį atimti, ka turėčiau daryti vaiko nenoriu prarasti nes labai ji myliu gal patartumėte ką turėčiau daryti?

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Sveiki,buves vyras nuolat mane smeizia draugams pazystamiems kartais susitinkam gatvej pradeda vadinti visais necenzuriniais zodziais ka daryti kur kreiptis.aciu

  Laba diena, galite parašyti pareiškimą policijoje, buvusį vyrą pasikvies prevenciniam pokalbiui.

 • Esu istekejus galiu vyra paduot elementams?

  Laba diena, taip galite.

 • Laba diena, Net nežinau kur galėčiau daugiau paklausti nuomonės iš šalies.Netyčia užklydau čia.Todėl bandau..Prieš maždaug metus išsiskyriau su buvusiu draugu ir labai greit suradau kitą vyrą , jis 20 metų už mane vyresnis, taip pat mano bendradarbis.Tėvai nežino, jog aš su juo, nes abejoju, akd palaikytų šį mano srendimą.Kurį laiką gyvenau su juo.Po barnio persikrausčiau pas tėvus.Susitinkam dažnai, nes kartu sportuojam.Taip pat leidžiam savaitgalius kartu.Didžiausia bėda ne tik tai, akd tenka slėpti savo santykius..Bet ir tai, jog jis nenori, kad as susitikčiau su draugemis.Kiekviena karta kai sugalvoju susitikti su drauge kyla konfliktai.Jis sakė, jog jam tai nepatinka.Nors mes visada laika leidžiam kartu.Su drauge susitinku geriausiu atveju karta i pusantro menesio.Nežinau kaip spresti sia problema.Galbut reiktu kreiptis i poru psichologa?

  Laba diena, galite kreiptis į mūsų centrą konsultacijos individualiai, tai pat, kaip ir pora. Jo draudimas jums susitikti su draugėmis yra jūsų teisių, laisvės ribojimas. Jums paklusus jo sąlygoms ateityje gali atsirasti vis daugiau ribojimų. Sąntykiai poroje turi būti lygiateisiai su pasirinkimo ir sprendimo teise.

 • Sveiki gyvenau su draugu gime dukryte po metu issiskyrem oficeliai susituoke nebuvom issiskyrem nes smurtavo ir gere praejo 7 metai niekuo nesidomejo apie dukra islaikymo nebuvo visus 7 metus dabar ale atsibudo ir pervede kelis simtus euru pradejo dometis ale kaip gyvena bet prasidejo yzeidinejimai ir grasinimai todel bendravima nutraukiau gyvename anglijoj 7 metai ir pradejo grasinti teismais jeigu kreipsis y teisma ydomu ka gali jis padaryt

  Laba diena, jis gali kreiptis į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, alimentų ir bendravimo tvarkos su vaiku nustatymo. Jums reikėtų pačiai kreiptis į teismą dėl vaiko gyvenamosios nustatymo su vienu iš tėvų, tai pat dėl alimentų. Jeigu tėvas yra pripažinęs tėvystę, tuomet jūs abu šiuo metu esate teisėti vaiko globėjai ir tėvas gali pasiimti vaiką iš mokyklos, darželio ir jus informuoti, kad vaikas gyvens su juo.

 • Laba diena. Keletą metų su vaiko(12m dukra)tėvu gyvename atskirai. Susituokę nebuvome. Tėvui yra priteisti alimentai ir keletą metų jis juos moka anstolių dėka. Prieš metus jis išėjo iš darbo ir išvyko į užsienį. Pas anstolį yra jo pasižadėjimas alimentus pervesti iš jo asmeninės sąskaitos. Iki 2018 spalio jis mokėjo 190e,kai išėjo iš darbo,pradėjo man pravedinėti 210e. Tai suprantu.kad buvo indeksuota iš naujo ,bet ne nuo vasario 1d? Ar tai reiškia,kad iki spalio men yra skola? Netikėtai prieš keletą dienų sulaukiau skambučio iš anstolių kontoros. Motyvuodami,kad tėvas geranoriškai moka alimentus,siūlo uždaryti bylą. Pažinodama vaiko tėvą 15metų ir patyrusi psichologinį ir emocinį jo smurtą,su vaiku buvau išvaryta iš namų,kuriuose gyvenome. Tuom žmogum aš nebepasitikiu. Anstolis šiuo metu yra mano saugumo ir ramybės garantas. Ir kol byla yra pas anstolį,tol jis moka alimentus ir mes visiškai nebendraujame. Todėl dabar kyla klausimas -ar aš privalau raginama heraniriškai nutraukti bylą,ar turiu teisę ją laikyti iki vaiko pilnametystės? Jei dabar nutraukus bylą,po kurio laiko vaiko tėvas pradės manipuliuoti ir toliau smurtauti,aš vėl būsiu priversta tą bylą atnaujinti. Vėl man bus papildomos išlaidos ir emocinis stresas. Aš šito labai noriu išvengti. Prašau atsakyti,kokiu įstatymu remiantis aš turiu nutraukti vykdomąją bylą ir koks įstatymas gina mano vienišos mamos saugumą ir garantą,kad vaiko tėvas ateityje sąžiningai mokės alimentus ir nesmurtaus ar kaip kitaip nemanipuliuos vaiku ir alimentais? Nuoširdžiai dėkoju už išsamų atsakymą.

  Laba diena, rekomenduojame konsultacijos kreiptis į kitą anstolių kontorą, jeigu abejojate anstolio pateikta informacija.

 • Sveiki, norėjau paklausti, ar ši paslauga yra nemokama? Psichologo konsultscija? Laukiuosi beveik 7 menesį, esu emociškai palūžusi ir nelabai turiu su kuo pasikalbėti.

  Laba diena, mūsų paslaugos nemokamos, susisiekite telefonu dėl konsultacijos:837340027

 • Sveiki, pirkausi buta viena ,padejo tevai. Su drsugu gyvenam 15 metu, su pertraukom... dabar jis labai isgerineja, as jo net bijau, buna agresyvus, isvaryti neina ir bijau as jo. Nezinau nei kur kreiptis kad padetu ji iskeldinti, nes gyvenimas nebepakenciamas. Jis niekur nedirba, as dirbu parejus is darbo net nebegaliu pailset. Net nezinau ar galiu prasyt policijos pagalbos ar ne? Jis bute neregistruotas.

  Laba diena, taip jūs galite kviesti policijos pareigūnus, jeigu asmuo, kuris kelia jums grėsmę atsisako išeiti iš jūsų nuosavybės(buto). Tik jūs, būsto savininkė, sprendžiate kas gali būti, gyventi jūsų bute.

 • Laba diena, pradėsiu nuo to,kad esu visiškame pasimetime. Tačiau kad būtų paprasčiau suprasti šiame pasakojime yra du vaikinai vieno vardas M, o kito D. Prieš beveik 3 metus draugavau su M buvo visko, kaip ir visuose santykiuose, labai vienas kitą mylėjom bet nusprendę kad esam per daug skirtingi, išsiskyrėme. Praėjus metams,aš pradėjau draugauti su D, viskas buvo labai gerai,atrodo suradau savo sielos draugą tačiau vis dar kas dien ir kas nakt galvoje ir širdyje pasirodydavo M. Stengiausi nuvyti mintis į šalį ir džiaugtis esamais santykiais Su D , tačiau vis atsirasdavo progų susitikti M ,pasikalbėti,jis sakydavo,kad negali manęs pamiršti,myli ir nori būti kartu,aš taip pat jį mylėjau,tačiau buvau įsipareigojusi D. Žodžiu su D vaikinu išdraugavau beveik metus,jis mane beprotiškai mylėjo,mes nesipykdavome beveik,gyvenome gražiai,tačiau aš vedama ilgesiui ir jausmas palikau D ir sugrįžau pas M. Su M vėl pradėjome gyventi kartu,tačiau niekas nepasikeitė:kasdieniai pykčiai,mano ašaros ir t.t. Tai gi po 5mėn atsinaujinusios draugystės jis mane paliko pareikšdamas,kad myli, nenori skirtis bet jam atrodo,kad mums reikia išsiskirti,nes esame skirtingi(ta pati problema),aš dariau viską,kad taip nenutiktų tačiau aš ir vėl išsiskyrusi su M. Ir dabar atsitiko toks dalykas vaikinas D sužinojo,kad aš vėl vieniša ir pakvietė susitikti,aš sutikau,mes pasikalbėjome kaip kam sekasi ir tiek( paprastas pokalbis),prieš man išeinat D pasakė,kad mane myli ir mes pasibučiavome. Taigi, nežinau kaip elgtis, esu įsitikinusi,kad su M daugiau tikrai nebedraugausiu, tačiau po D pareiškimo,kad vis dar myli mane po to kai aš jį palikau dėl buvusio,mane pritrenkė. Nežinau ką turėčiau daryti? Ar atsiriboti nuo D ir nebendrauti su juo,neskaudinti jo bendraujant?

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena, kur kreiptis ir kas gali padėti, jeigu motiną terorizuoja sūnus ( jam virš 40 metų) ,grąsindamas padegti namus, sužaloti artimuosius, išprievartauti anūkę. Kelia nepagrįstus reikalavimus dėl turto. Iškviesti policijos pareigūnai aiškina, kad tai šeimos reikalas ir jie niekuo negali padėti. O kas bus jeigu jis įvykdys savo grąsinimus, kas bus kaltas? gal yra kokios prevencinės priemonės. Dėkoju už atsakymą.

  Laba diena, tai ką jūs minite yra smurtas artimoje aplinkoje, pareigūnai atvykę į iškvietimą turi pradėti ikiteisminį tyrimą pagal. 145 straipsnį. Grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimas 1. Tas, kas grasino nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą, jeigu buvo pakankamas pagrindas manyti, kad grasinimas gali būti įvykdytas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. 2. Tas, kas terorizavo žmogų grasindamas susprogdinti, padegti ar padaryti kitokią pavojingą gyvybei, sveikatai ar turtui veiką arba sistemingai baugino žmogų naudodamas psichinę prievartą, baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų. 3. Už šio straipsnio 1 ir 2 dalyse numatytas veikas asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, prokuroro reikalavimas arba kai ikiteisminis tyrimas pradėtas nustačius smurto artimoje aplinkoje požymius. Rekomenduojame užsiregistruoti konsultacijai.