Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Sveiki,noriu paklausti ,ar ,kad vaikas nematytų girto ir smurtaujančio tėvo ,tėra vienintelis kelias -mums su vaiku išsikraustyti iš bendrų su vyru namų?

  Laba diena, jeigu vyras smurtauja turite įvykio metu skambinti 112. Dėl smulkesnės informacijos susisiekite telefonu.

 • Laba diena, su draugu išsiskyrem prieš daugiau nei puse metų, nebuvom susituokę, tik gyvenom kartu. Turim vienerių metų sūnų, jis visiškai nepadeda man sūnaus išlaikyti, kur man kreiptis ? Ir kokia viso to eiga ? Kokios kainos gal žinot? Ar galbut yra nemokamai, nes šiuo metu aš ir taip sunkioje padėtyje dėl finansų.

  Laba diena, kreikitės įdėl nemokamos teisinės pagalbos. https://vgtpt.lrv.lt/

 • Laba dienaMano vardas JADVYGA baroniene,as esu isiskyrusi nuo 2000 metu.Nuo 2003 gyvenu UK,nuo to laiko ne buvau santokoje.Keleta metu atgal nupirkau buta Bulgarijoje,dabar noriu ta buta parduoti ir bankas klausia mane pristatyti pazyma kad esu issiskirusi.Kas gali man padeti irodyti ,kad esu vienisa ir gyvenu viena.

  Laba diena, kreipkitės į teismą kur vyko skyrybų procesas ir gausite skyrybų sprendimo kopiją.

 • Sveiki. Prieš beveik 4metus vyras išvažiavo į Angliją dirbti. Aš likau gyventi su trimis jo vaikais jo namuose. Iš pradžių ji mus rėmė gana neblogai, bet vėliau perlaidos ėmė mažėti. Per tris mėnesius atsiūsdavo vos 200eur.Kreipiausi dėl alimentų. Teismas man buvo palankus. Dabar vyras siunčia daugiau, bet nepilnai kiek priteista. Išaugo nemaža skolos suma. Vyras grasina, kad grįžęs išmes iš namų. Ar galėčiau už tą jo skolą, kuri jau dvigubai viršija namuko vertę, persirašyti savo vardu? Kur reikėtų kreiptis? Ačiū.

  Laba diena, dėl susidariusios skolos turite kreiptis į anstolį dėl išieškojimo. Persirašyti kito asmens nuosavybės tai paprastai jūs negalite, tačiau galite kreiptis į teismą dėl uzufrukto teisės. Uzufrukto teisė leidžia vienam tėvui naudotis kitam tėvui asmeninės nuosavybės teise priklausančiu turtu (būstu) tol, kol jųdviejų nepilnamečiam vaikui sueis aštuoniolika metų. Tokia teisė tampa itin svarbi tuomet, kai su vaiku liekantis tėvas neturi pakankamai pajamų ar turto, kad galėtų įsigyti ar išsinuomoti būstą. Svarbu pažymėti, kad uzufrukto teise nėra įgyjama nuosavybė į kitam sutuoktiniui priklausąntį turtą.

 • Sveiki. Ar jūsų centre vyksta grupinės psichoterapijos moterims?

  Sveiki, ne.

 • Sveiki, norėčiau patarimo. Su sugyventiniu auginam du vaikus. Vyras turi problemų su alkoholiu, išgeria praktiškai kiekvieną dieną, savaitgaliais ,,nusilaka

  Laba diena, susiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena, prieš porą dienų dėl įvykusio konflikto su vaikais palikome namus, sutuoktinis grąsina vaikų teisėmis ir reikalauja parvežti vaiką. Kadangi jis piktnaudžiauja alkoholiu ir yra ganėtinai agresyvus bijau,jog gali atimti vaiką, juolab, kad ne kartą buvo tai pasakyta. Ar aš privalau nuvežti vaiką jam ar galiu ramiai gyventi su vaikais ir tvarkyti popierius skyryboms nekreipdama dėmesio į grasinimus?

  Laba diena, jeigu kyla grėsmė jums ir vaikams, jūs pasielgėte teisingai. Tvarkykitės dokumentus ir teisme išsispręsite lankymo tvarkos klausimus. Vaikų teisių nereikia bijoti, su jais galite ir pati pasikonsultuoti. Jeigu kils klausimų galitye susisiekti su mumis telefonu.

 • Sveiki ką daryti patarkit su draugu pykstamės labai dažnai ir jis Anglijoj o aš su VAIKU LIETUVOJE TURIU BUTĄ KURIAME GALIU BŪTI IKI SPALIO 6 dienos o po to nežinau kur eiti neturiu gyvenimo vietos pastovios.....vaiko vienkartinio pašalpos negaliu susitvarkyti dėl kosulio kuris kankina nuo mažens tėvas vos ne vos pervedė labai labai mažai pinigu.AR BUTU GALIMA APSIGYVENTI LAIKINAI KRIZIŲ CENTRE AČIŪ

  Laba diena, mūsų centras neteikia apgyvendinimo paslaugos. Kreipkitės į Šeimos krizių centrą.

 • Sveiki. Susilaukiau kūdikio nuo vyro, kuris turi sukūręs gyvenimą su kita šeima..iš pradžių norėjo bendrauti su kūdikiu, bet nenori jokia forma padėti auginti vaiką ir padaryti įrašą gimimo liudijime. Ar galiu neteisminės mediacijos keliu nustatyti 100% globą su manimi ir gyvenimo vietą bei apriboti galimybę matytis su vaiku, kad vaikas nebūtų traumuojamas nereguliariais ir slaptais tėvo vizitais? Ar tokiu atveju tėvas turėtų vis tiek mokėti alimentus? (Atsisako bet kuriuo atveju prisidèti finansiškai..). Ir jeigu globa 100% mamai priskiriama - ar būsiu traktuojama kaip asmuo vienas auginantis vaiką? Nes nuo to priklauso juk ir darželio gavimas, ir darbe yra skirtumas atostogų..

  Laba diena, mediacijos metu galima visus klausimus išspręsti tik taikiai, bet jokia mediaciją ar teismas nepriims sprendimo dėl apribojimo tėvui matytis su vaiku, tai pažeidžia vaiko interesus. Jums reikia kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo, dėl alimentų priteisimo, dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo. Dėl teisininko konsultacijos kreipkitės telefonu.

 • Laba diena. Su sutuoktiniu išsiskyrėme bendru sutarimu. Turtą pasidalinome, nuosavybė priklauso abiems, tačiau atidalinimo nėra kuri dalis kuriam priklauso. Tuose namuose gyvenu aš ir mūsų nepilnametė dukra. Buvęs sutuoktinis išnešinėja santuokos metu užgyventus kilnojamuosius daiktus. Lankosi namuose be mano žinios, skundžia įvairioms tarnyboms, veikia psichologiškai, slapta mane filmuoja neperspėjęs, manipuliuoja vaiku, negražina dukters sutartu bei teismo nustatytu laiku, terorizuoja mano drauges. Ką patartumėte daryti? Kur kreiptis?

  Laba diena, skyrybų atveju rekomenduojame turtą pasidalinti kitais būdais, neliekant bendraturčiais, nes ateityje atsiranda nesutarimų ir iš esmės pats skyrybų faktas nieko nekeičia. Reikia kreiptis į teismą dėl turto atidalinimo, tačiau rekomenduojame neatsidalinti dalimis, o nekilnojamo turto klausimą spręsti iš esmės, parduodant turtą ar vienas kitam išmokant už turto dalį. Jeigu buvęs sutuoktinis nevykdo teismo sprendimo ir negražina dukros nustatytu laiku, kreipkitės į policiją pagalbos. Dėl detalesnės konsultacijos susisiekite telefonu.

 • Laba diena, norejau sužinoti ar turiu teise i turta. Tevams issiskyrus, liko namas. Tevas su sugyventine, uz parduoto namo lesas pasistate sodyba ir visa turta uzrase sugiventines vardu. Jie kartu turi bendra nepilnameti vaika.

  Laba diena, į tėvo sugyventinės turtą jūs negalite pretenduoti.

 • Laba diena,Turiu puikia šeima (vyrą ir du vaikus). Su mumis viename bute gyvena mano mama turinti problemą su alkoholiu. Taip jau gyvename 10 metų, bet su kiekvienais metais tarpusavių santykiai sunkėja, dėl to pradėjau bijoti savo šeimos išardymo dėl šios situacijos. Ar galiu savo mama iškeldinti pati ar reikėtu kreiptis į atitinkamas institucijas. Gyvenamosios vietos ji neturi, tai noriu prašyti valstybės pagalbos. Ar įmanoma teisiškai atlikti tokius veiksmus, kad ateitį neturėčiau problemų. Kur kreipris?Ačiū

  Laba diena, viskas priklauso nuo to kas yra būsto savininkas, jis spręndžia kas jo nuosavybėje gali gyventi. Tik kyla klausimas, kur jūs mamą iškeldinsite, jeigu ji neturi gyvenamosios vietos? Reikėtų visų pirma išspręsti šį klausimą.

 • Sveiki, esu antra karta ištekėjusi, bet ruošiamės skirtis. Klausimas būtų toks. Ar po skyrybų galėčiau susigrąžinti pirmo vyro pavarde nes ir vaikai iš pirmos santuokos su pirmo vyro pavarde. Ačiū

  Laba diena, galite skyrybų dokumentuose nurodyti kokios pavardės pageidaujate po santuokos nutraukimo. Jeigu tam neprieštaraus jūsų pirmasis vyras.

 • Sveiki, noriu pasiteirauti. Turime bendra turtą su tėčiu- butą. Po mamos mirties paveldėjimo testamente mama visa turtą paliko man. Kadangi tėtis ir mama buvo sutuoktiniai butas dalinamas pusiau. Bet atsirado kita sužadėtinė, kuri grasina tą butą iš manęs atimti, ar ji turi kokių teisių į mūsų bendra su tėčų nuosavybę?

  Laba diena, į jūsų nuosavybę pašaliniai asmenys neturi jokių teisių.

 • Vakar persikrausčiau į nuomojamą butą, nes nebegalėjau tverti psichologinio ir seksualinio smurto. Bet man labai sunku susidoroti su emocijomis, nes aš jį labai myliu nepaisant to kad mane skriaudė. Dažnai verkiu, sumažėjo apetitas, prastai miegu bet issikrausčiusi jaučiuosi saugi bet emociškai subyrejusi. Nežinau, kaip įveikti tą skausmą ir emocijas nes tie prisiminimai kaip jis mane kankino vis grįžta. Viena ne susitvarkiau, man reikia pagalbos.

  Laba diena, susiekite su mumis dėl psichologo konsultacijos.

 • Kreipiuosi nes tiesiog jaučiuosi bejėgė prieš smurtautoju.Patyriau fizinį smurtą, sulaikė smurtautoju, išleisdami policijos pareigūnai paaiškino, kad jis negali skambinti man, ar kt susiekti, kad pasiims daiktus ir laikinai pabus pas mamą. Deja iš kaimyno telefono skambino, žinutes siutineja, namuose karaliauja. O aš negaliu grįžti namo, nes bijau smurtautojo.Ką daryti? Tai ką gina įstatymai?

  Sveiki, susisiekite telefonu 867931930.

 • Dainius Budrys mane smaugė, tranke galva daug kartų, jeigu nebūtų mano sūnus atvaziaves aš būčiau jau negyvaJis yra mano sugyventinis, turim bendrą turtą, įnašą į banką aš Dariaus, gyvenam trys metai, jis smurtauja tai smaugia mane tai rankas laužo, bet žymės būna veide tik idreskimai, mėlynės, man taip gėda darbe,,,,,,,,esu išsilavinusi, dirbu, suvokiu bet jis smurtauja ir gąsdina kad padarys blogo mano sūnui mano mamai. Nežinau ką daryt, bijau jo, bijau jeigu kreipsiuos į policiją jis man padarys blogo tai yra sakęs, jis moka visokių spec būdų, aš jo labai bijau.Prašau padėkite, ką man daryti nuo ko pradėti????Atsiprašau už gramatikos klaidas

  Laba diena, pirma pagalba, kurią galite gauti ir kuri yra efektyviausia, skambutis 112 bendrajam pagalbos centrui. Jis gąsdindamas jus siekia, kad niekur nesikreiptumėme, bet jūs privalote tai padaryti, kad apsaugotumėte ne tik save, bet ir sūnų, ir mamą.

 • Laba diena,Gyvenu su vyru jau 9 metus ir turime 2 vaikus. Aš jį noriu palikti nes nebėra meilės iš mano pusės. Buvo ir vis dar yra psichologins smurtas. Sunku įrodyti ir žinau kad nepadės. Nežinau nuo kur pradėti ieškoti pagalbos

  Laba diena, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Sveiki. Turiu tokia situacija. Prieš tris metus mirė mano mama kol dar ji buvo gyva gyvenau pas ja po kiek laiko susipažinau su vaikinu jau beveik 6 metai kai gyvename kartu bet po draugystes ir po mamos mirties jis su manimi negražiai elgiasi dabar turime du bendrus vaikus ir gyvename pas jo mociute ir esame ten registruoti. Bet kilus kompliktui jis mane veja lauk gal galite patarti ka daryti man esme tame jog cia kur gyvenu gaunu vaiko pinigus ir kitas ismokas turiu neigaluma 45 proc. Jei iseiciau su savo vaikais kitur tai yra pas teti ar gauciau ismokas jei pakeisciau kita gyvenama vieta.?

  Laba diena, dėl išmokų kreipkitės į savivaldybę ar seniūniją pagal savo gyvenamąją vietą, jums suteiks informaciją.

 • Laba diena, esu tokioje situacijoje. Gyvenu 5metus vyro-sugyventinio bute kartu su savo dviems vaikais iš pirmos santuokos ir vienu mūsų bendru. Esame visi registruoti pas jį, kiekviena kartą įvykus konfliktui jis man liepia issinezdinti iš jo buto aš teigiu jam, kad man priklauso likti čia, nes mes turim bendra vaiką. Ar jis turi teisia mane išmesti su vaikais į gatvę??? Ačiū

  Laba diena, susisiekite dėl konsultacijos telefonu: 8 679 31930

 • Sveiki.Siuo metu situacija tokia.Gyvenam kartu su vyru,bet esam ant skyrybu slenkscio.Turiu 3 dukras,dvi vyresnes is pirmos santuokos,maziausioji bendra,taciau susidarius konfliktinei situacijai daznai esu isprasoma is namu.Butas yra jo,as tik deklaravus gyvenama vieta.Nuolat patiriu psichologini smurta ir as ir vyresne dukra,tai sunku irodyti,nes prie saves beveik neleidzia tureti jokiu rysio priemoniu,buna kad ir atima jas.Skyrybu atveju dukros man neatiduotu,o ir eiti neturiu kur,ir kreiptis i jus pasiule socialine darbuotoja.Padrikai viska parasiau bet jusu centras liko vienintele viltis,kur kazkas gal dar padetu sioje situacijoje,esu visai praradus bet kokias viltis...Aciu uz atsakyma.

  Laba diena, susisiekite dėl konsultacijos telfonu.

 • Gal yra galimybė gauti nuotolinę pagalbą dokumentų parengimui teismui dėl ištuokos?

  Laba diena, dokumetų teismui nerengiame, kreipkitės į nemokamą antrinę teisinę pagalbą.

 • Sveiki.Niekada netikejau, kad rasysiu tokioj svetainej.. Bet man labai reikia konsultacijos.. Man 25 metai, dirbu uzsienyje ofise, Lietuvoje turiu mama, 2 jaunesnes, nepilnametes seseris ir 1 pilnameti broli. Pastaruoju metu, mano mamai negerai su meiles reikalais, nes jos draugas flirtuoja su kitomis ir kalba jai uz akiu. Nemyli ir negerbia jos. Ir gaila, pasakyt, bet mano mama nera pilnai suaugusi, nes ji siuntineja visokias nesamoningas nuotraukas tam vyrui, kad ji nusizudys ir pan. Skauda. Labai matyti tokias zinutes. Prasiau ir maldavau jai nustoti taip daryti ir sneketi su manim ar specialistais. Galiausiai ji pradejo rasytu mano sesiu vardu jam, kad jis joms kaip tetis, kad skaudina mama ir pan. Bereikalinga drama... Mano seses yra nuo 2 skirtingu vyru, as ir mano brolis nuo jos pirmo vyro. Ir as matau, kad ji nesupranta, kad jos auga tokioje... nestabilioje aplinkoje. Jau beveik 2 metus stengiuosi elgtis graziai, bet nezinau ka toliau daryti.. As noriu pasiimti savo seses pas save i uzsieni... As nebezinau ka daryti, kad jos neaugtu taip, kaip augo mano brolis ir as. Ka man daryti, jeigu mano mama nepasikeis? Mano mama, kad ir kaip as ja myliu, ji daug meluoja, visiems. Net ir man. Ji nemoka elgtis su didesniais finansais. Ir as bijau, kad ji niekada nepasikeis ir gadins gyvenima su kitais vyrais, kurie jos negerbs. Ji kis mano seses i ju santykius. Ka man daryti, kad galeciau pasiimti seses pas save? Jos abi turi skirtingas pavardes ir jos abi - nepilnametes. Aciu uz pagalba..

  Laba diena, suprantame jūsų rūpestį dėl sesių. Šiuo atveju gal kažkas iš jūsų artimų giminaičių galėtų padėti, pakalbėti su mama. Pasiimti nepilnametes seses pas save be mamos sutikimo jūs negalite, pasikalbėkite apie tai su mama. Jeigu įžvelgiate netinkamą mamos elgesį su sesėmis rekomenduojame kreiptis į vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistus ir su jais pasikonsultuoti.

 • Labas vakaras. Situacija tokia, sugyventinis nusipirko buta(mums jau vedant seimynini gyvenima), priregistravo savo bute mane ir mano mazameti vaika. Bet nuolatos mus veja lauk is namu su ivairiausiais grasinimais. Tad klausimas, ar gali mus su vaiku ismesti i gatve. Ar galime likti gyventi kazkuri tai laika? Kur reiketu kreiptis? P.s. savo nuosavo busto neturiu, esu bedarbe. Vaikui 5metai. Aciu uz atsakyma.

  Laba diena, būstas įgytas nesant santuokoje yra jo nuosavybė, bet jeigu būstas įgytas naudojant ir jūsų lėšas, tuomet teismo keliu galite atgauti savo lėšas. Jeigu tai bendras jūsų vaikas, tokiu atveju kreipkitės į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, alimentų priteisimo ir uzufrukto(teisė gyventi vaiko tėvo nuosavybėje, kol vaikui sukaks 18 metų). Dėl detalesnės konsultacijos susisiekite telef.: 867931930.

 • Sveiki, turiu labai sunkią mano manymu situacija. Gyvenu su vis dar vedusiu vyru, turi žmoną ir vaiką. Kasdien bendrauja su savo žmona, ir sako kad visa tai tik apie vaiką, kasdien važiuoja aplankyti vaiko po darbo, kur būna ir jo žmona. Ir vieną naktį paskaičiau jų susirašinėjimus. Ji žino apie mane, bet jis meluoja jog negyvena su manimi, domisi ar ji pavalgė, ji jį vadina meiliais žodžiais, jis dėl jos daro daug dalykų, išeina iš darbo net anksčiau kad tik išleistų žmoną pabūti su draugėmis, o man viską sako visiškai kitaip. Išeina su vaiku ir žmona pakalbėti į lauką, ir tikina kad tai daro tik dėl to kad nebūtų konfliktų tarp mūsų, nes man skauda ir aš visada pykstu. Nežinau ką daryt, po šitų perskaitytų jų susirašinėjimų aš nebegaliu į jį žiūrėti kaip anksčiau, nes suprantu kad jis meluoja mums abiems. Nežinau ką daryti. Gal galite patarti ?

  Laba diena, sprendimą turite priimti pati, kaip toliau gyventi kokius santykius kurti. Patarimas būtų atvirai pasikalbėti su draugu apie esamą situaciją.

 • laba diena ,norejau paklausti ar cia nesiskaito psichologinis smurtas ir zeminimas? buves zentas kuris viesai skundziu lt puslapi rasineja pasivadines vis kitais vardais, tiesiogei minedamas mano pavarde ,tokeis zodziais , tu esi shudo gabalas ,gaidelis ,mano dukras isvadinao shalavom ir nesiramina nors ir buvo ispetas kad kreipsiuosi i teisesauga , esu 2grupes invaidas ir turiu daug sirdies bedu tai tokie jo veiksmai man sukele problemu mano sveikatai,noreciau zinoti ar jau galima kreiptis i policija ar dar nepakaktu jo tokiu veiksmu kad nubaustu ji? dekoju is anksto uz atsakima

  Laba diena, mes negalime atsakyti ar užtenka tokių jo veiksmų, kreipkitės į policijos pareigūnus.

 • Sveiki. Situacija tokia, su sugyventiniu susilaukėme dukros, kuriai bus balandžio mėn 2 metukai. Apie metus gyvename jam priklausančioje sodyboje. Pries tai gyvenome apie 2 metus man, kreditą dar moku uz butą, priklausančiame bute. Šiandien sms žinute pranešė, kad per ateinantį savaitgalį turiu išsikraustyti iš jam priklausančios sodybos, kur šiuo metu gyvename. Nebūtų problema išsikraustyti i savo butą, tačiau persikrausčius į jam priklausančią sodybą, bendru sutarimu pradėjau bute remontą. Prieš persikraustant pas jį, sutareme, kad aš gaunamais pinigais tvarkau butą, o jis islaiko šeimą. Taciau taip buvo tik pirmą mėnesį ir teko remontą sustabdyti. Tad buto virtuvėje net nėra viryklės, stalo, saldytuvo, t. y. visiškai tuščia. Tad negaliu maisto pagaminti. Taip pat priėmiau ne viena sprendimą, kad išeičiau iki dukrai sueis du metukai vaiko priežiūros atostogoms. Alementų nesu prisiteisusi, bet suprantu, nebėra ko delsti. Prašau pagalbos, nebežinau ką daryti.

  Laba diena, kreipkitės į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir alimentų priteisimo.

 • Laba diena. Mirė mano sūnėnas, (išsituokęs prieš tris metus ir visas turtas buvo priteistas buvusiai žmonai). Jis liko be nieko. Vienuolikos metų sūnui mokėjo alimentus. Tėvai ir darbdaviai skolino pinigus namo įsigijimui, mama skolino pinigus automobiliui įsigyti. Kam priklauso mirusiojo turtas, nes viskas įforminta jo vardu? Jeigu visas turtas palieka vaikui, kaip tėvams susigrąžinti mirusiąjam skolintus pinigus? Ačiū.

  Laba diena, dėl individualios konsultacijos, kreipkitės į pirminę teisinę pagalbą konsultacijos.

 • Sveiki, ar duotumete kokį būstą jei esi nėščia ir nėra pajamų , ir nėra kaip išsilaikyti, arba butų galima gauti kažką?

  Laba diena, mes neteikiame apgyvendinimo paslaugų, kreipkitės į socialinių paslaugų centrą.

 • Labas vakaras noriu paklausti kur kreiptis merginai kure mama iš deklaravo iš savo namų kur ji buvo deklaruota ? ačių

  Laba diena, nesupratome klausimo. Jeigu merginai reikalinga pažyma apie gyvenamąją vietą, seniūnijos išduoda pažymą apie įtraukimą į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą.