Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • SveikiMano brolis susituoke su moterim kuri turi 2 nepilnamecius vaikus nuo kito vyro. Vaiku tevas alimentu nemokejo, tai vaiku motina islaikyma gaudavo is valstybes. Skyrybu atveju ar mano broliui priklausytu jos vaiku islaikymas? Moteris gauna invaliduma ir yra nedarbinga.DekojuDekoju

  Laba diena, jeigu jūsų brolis būtų įsivaikinęs žmonos vaikus, tokiu atveju turėtų mokėti alimentus. Šiuo atveju vaikų išlaikymo klausimas nebūtų svarstomas, nes jie turi tėvą iš kurio yra priteistas jiems išlaikymas.

 • Sveiki. Mano sugyventinis ir mažametės dukrytės tėvas - alkoholikas. Patiriu nuolatinį psichologinį smurtą, kad atims dukrytę ir pan. Nutariau dėti tašką. Tačiau pas mamą grįžti bijau, nes jis yra agresyvus ir žinau, kad ramybėj nepaliktų ne tik manęs su vaiku, bet ir mano tėvų.. ką daryti mano atveju? Nuo ko pradėti? Be galo bijau dėl dukrytės, nes jis alkoholikas, kuris nuolat grasina... ar suteikiate galimybe pagyventi centre?

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos. Apgyvendinimo paslaugų neteikiame, turite kreiptis į Šeimos krizių centrą.

 • Sveiki. Gyvename savivaldybes būste. Būstas užrašytas mano mamos vardu. Cia buvo registruotos mano abi dukros. Pries 10 metu viena dukra išvyko i uk ir issideklaravo is sio būsto. Ištekėjo. Dabar dukra gryzo su vaikiuku , ruošiasi skirybom. Bet dabar yra problema del registracijos. Savivaldybėje sake kad negalima jos prideklaruoti prie prie savivaldybes būsto ( nors ir buvo kazkada cia deklaruota) . Patarkit ka daryti

  Sveiki, kreipkitės į seniūniją pagal gyvenamąją vietą, paaiškins kaip elgtis.

 • Laba diena, turiu alkoholiką draugą, su kuriuo esame jau 5 metai kartu. Neseniai nusprendžiau galutinai uždėti tašką tuose

  Laba diena, dėl visų jūsų buvusio draugo veiksmų jūs turite kreiptis 112. Susisiekite su mumis telefonu: 867931930

 • Sveiki, kas būtų, jei likus mėnesiui iki pilnametystės pabėgčiau iš tėvų namų pas savo vaikiną, kuris nuomojasi butą kitame mieste? Ar man bei mano vaikinui būtų kažkokių teisminių pasekmių, jei tėvai suspėtų kur nors kreiptis?

  Sveiki, visų pirma jums pačiai būtų pasekmių, nes šiuo metu negalima išvykti į kitą savivaldybę. Tokiu atveju ir tėvams būdama nepilnametė sukelsite problemų. Pasikalbėkite apie tai su tėvais, nes pasekmių gali būti ir vaikinui, tai pat tėvai dėl jūsų jaudinsis.

 • Laba diena. Su buvusiu sugyventiniu turim bendrą paskolą būstui, ir esam to būsto lygiaverčiai bendrasavininkai. Po jo smurto prieš man, jis laikinai išsikėlė pas tėvus, vyksta teisminis procesas dėl vaiko gyv.vietos, laikinų apsugos priemonių gyv vieta nustatyta su manimi. Dabar vaiko tėvas žada grįžt į bendrą butą, taip netiesiogiai išvarydamas mane su vaiku or pareiškė, - išsiregistruokit ir mokėk pusę paskolos. Ar nėra numatytos kokios apsaugos, kad jis negalėtų pareit, taip išvarydamas mus?

  Laba diena, truputėlį trūksta informacijos, ar kvietėte policiją smurtinio įvykio metu, ar buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl smurto artimoje? Jeigu taip ir ikiteisminis tyrimas lig šiol vyksta, jam turėtų būti taikomos kardomosios priemonės , ir jis neturėtų teisės artintis prie jūsų, tiesiog tai reikėtų pranešti tyrėjai. Kitu atveju jis turi teisę gyventi savo nuosavybėje, tokiu atveju, jeigu jis nebando draugiškai ieškoti sprendimo tokiu atveju kitas žingsnis kreiptis į teismą. Susisiekite su mumis telefonu nukreipsime nemokamai teisininko konsultacijai.

 • Laba diena,Noreciau paklausti kaip man elgtis. Situacija tokia viskas ivyko pries 8. 5 metu. Ruosiausi isvykti I uzsieni kadangi Lietuvoje pragyventi buvo sunku turejau 1.5 m. dukryte ruosiausi veztis kartu bet mums buvo pavogti pasai. Nusprendziau pradziai vaziuoti viena kadangi ilgiau laukti negalejau nes buvo surastas darbas. Pasirasiau savivaldybej igaliojima kad tam tikra laika kol isitvirtinsiu mergaite rupinsis mano mama. Isvaziavau dirbau siunciau pinigus skambindavau gana daznai taciau viena diena gavau zinute is savo brolio. Zinuteje buvo rasoma kad mama man uz akiu ateme is manes mergaite. Kaip taip galima?! Is karto nieko nelaukus paskambinau mamai uzsipuoliau kaip taip galima ka tu darai ji man liepe nusiraminti ir kad mergaite grazins tiesiog jai reikejo igaliojimu del darzelio daktaru ir t. t. Klausiu kodel man nieko nesakei kalbam beveik kasdien buciau viska sutvarkius I si klausima atsakymo negavau.Po kiek laiko gryzau I Lietuva ir man buvo pasakyta kad niekas jos man neduos ir taskas. Man nebuvo galima ja pasiimti netgi is darzelio. Nebezinau ka daryti. Prasau patarkit. Aciu

  Laba diena, kreipkitės į Vaiko teisių apsaugos skyrių pagal gyvenamąją vietą.

 • Laba diena. Norėjau pasiteirauti , nori išeiti iš namu , bet neturiu šiuo metu kur eiti. Gal jus galetumėt padėti?

  Laba diena, apgailestaujame, bet mūsų centras neteikia apgyvendinimo paslaugos. Turite kreiptis į Šeimos krizių centrą arba nakvynės namus.

 • Labas vakaras, ar galetumet patart kaip galeciau padet savo mama. Jai 72 metai pries 1.5 menesio istyko isnultas, is ligonineje israse nepaskyre reabilitacijos, nes pas ja demencija (kuri dar niera patvirtinta)bet buvo apziureta psihiatro. Brolis pasieme ja pas save nes jai reikalinga prieziura 24 val per para. Jis su savo sugyventine pasieme busto paskola 3 kambariu butui pries 5 metus. Sio metu jis issiskyre su sugyventine ir paliko mama pas ja. Uz komunalines paslaugas nemoka, mamai ant maisto pinigu nepalieka. Jie turi viena bendra nepilnameti vaika, mano brolis prie jo islaikymo neprisideda. Ka jo buvusi sugyventine turetu daryt sioi situacijoi? Mano mama turi savo buta bet raktai pas mano broli, tai pat gauna pensija, bet brolis pasiemes jos banko kortele. Pati Lietuvoje negyvenu, tad neturiu galimybiu mama pasiimt pas save. Siuliau broliu apiforminti mama i seneliu namus (padengti daly islaidu) bet jis kategoriskai pries (manau klausymo kaina mamos pensija ir buta). Mamai reikalynga medecinine pagalba ir geros gyvenimo salygos, o mano brolis tuo suteikt jai negali.

  Laba diena, kreipkitės į socialinių paslaugų centrą(SPC), tai pat dėl kortelės grąžinimo į policijos pareigūnus. Jūsų brolio buvusi sugyventinė negali niekur atstovauti jūsų mamos interesų, dėl pasikonsultuokite su SPC.

 • Labas rytas,iš galvos niekaip neišeina vieną dieną vyro pasakyti žodžiai jog jis turi keturis vaikus. Mudu susituokę 13 metų auginame du vaikus, dar iki santuokos žinojau kad yra dar vienas vaikas, bet jam mokami elementai ir tame nieko blogo aš nematau ( na jaunystė klailystė). Bet iš kur tas ketvirtas ar aš galiu kaip nors sužinoti jam nieko medalius ar oficialiai jis dar turi vaikų?

  Sveiki, į šį klausimą jums gali atsakyti vyras.

 • Sveiki, pas mane tokia situacija turiu draugą 41 metu, ir jis vedęs turi vaiką zmona, mes jau kartu beveik 3 metai, o jie vede 16 metu, ir jie skyrėsi, o teismas dar nebuvo, nežinau ar jis meluoja ar ne. Mes nuo ryto iki vakaro būnam. Po to jis išvažiuoja prieš penkes val į darbą ir 22.00 val baigia darbą ir grįžta pas ją, sakė tarp jų nieko nebėra ir nebe miega kartu. O as laukiuos jo vaiko, ir jo žmonai sakiau kad laukiuos. Ar gali taip būti kad jis man nemeluoja? Man 26 metai. Tikiuosi kad atsakysite. Ačiū.

  Sveiki, į šį klausimą jums gali atsakyti tik jūsų draugas.

 • Sveiki, su draugu pradraugavom 5 metus, turim 4 metų dukrą, pastoviai pykstame. Todėl nusprendžiau padėti tam tašką. Mes abu gyvenam Anglijoje, jis Latvis o aš Lietuvė. Jis man grasina kad dukros neatiduos. Esam nesusituokę. Aš noriu važiuoti namo su dukrele į Lietuvą. Ar didelė tikimybė kad prarasiu dukrelė?

  Sveiki, jeigu jaučiatės nesaugi grįžkite su dukra į Lietuvą, grįžę susisiekite su mūsų centru nukreipsime pas teisininką nemokamai konsultacijai.

 • Lava diena, nusipirkau buta pries pora metu emiau paskol ant saves vienos. Dabar jame gyvenu tiek as tiek mano draugas. Norejau paklausti kaip geriai elgtis siuo atveju ar prašyti kad ir draugas prisidetu prie buto išlaikymo ar tik kad prisidetu prie komunaliniu. Kolkas paskola ir remonta buto mokejau 100% as. Is vienos puses galvoju kad kaip ir reiktu dalint per pus nes galim buti traktuoji ji kaip nuomininka bet is kitos puses tai butas tik ant manęs ir jeigu veliau susituoktume ir kažkas nepasisektu nenorėčiau turetu problemu. Prasau patarti kaip elgtis siuo atveju ir kaip butu teisingiausia pasidalinti islaidas. Ačiū is anksto

  Sveiki, jeigu žmogus gyvena jūsų būste ir tik prisideda mokėdamas už komunalines paslaugas, tai nebus traktuojama, kad jis įgyja teisių į jūsų būstą. Susisiekite su mumis telefonu, nukreipsime nemokamai teisininko konsultacijai, kad gautumėte visą reikalingą informaciją.

 • sveiki.gyvename su vyru susituokę beveik 3metai ,vyras turi darbą ,aš ne šiuo metu nes sergu epilepsija ir neseniai gimė sūnelis,bet turi vyras viena problema didelę alkoholizmą.prieš 1.5metus pamačiau tą problema jog po alkoholio atsiranda psichologinis smurtas,būnu visaip ižeidinėjama,reikiamą,užgauliojima įvairiais negražiais žodžiais ,būna daugiadienės ir geriama daug,o dabar po vaikučio gimimo esu manipuliuojama laikoma po padu ir noriu kuo greičiau išsiskirti su juo ,tik nežinau kaip būtų su mažyliu ,kai jis darbą ir butą turi ,o aš pastovių kolkas pajamų,buto ir darbo neturiu ir tektų pagyventi pas tėvus ,bei darbo tektų ieškotis vėliau kai vaikutis biški paaugtų.Užtat baisu biški dėl mažylio kam jis labiau atitektų ,nes toks žmogus jaučiu mane į depresija nuvarys.

  Labas vakaras, Aiste, malonu, jog kreipiatės. Norime pasidžiaugti, jog pastebėjote kad Jūsų šeimoje vyksta netoleruotini veiksmai ir Jūs į tai jau reaguojate. Savo laiške dalijatės nerimu bei abejonėmis, susijusiomis su Jūsų vyro nesaikingu alkoholio vartojimu. Apie šią problemą kalbėti nėra taip paprasta, nes, kai mylimas žmogus piktnaudžiauja alkoholiu ar turi priklausomybę nuo alkoholio, artimieji susiduria su daugybe įvairiausių jausmų, tokių kaip gėda, kaltė, baimė apie tai kalbėti, įtampa, nežinojimas, kaip viską pakeisti. Rašote, kad vyras naudoja psichologinį smurtą prieš jus, dėl šio elgesio Jūs patiriate neigiamus emocinius išgyvenimus ir ši situacija kelia abejones dėl Jūsų šeimos ateities. Jei vienas iš sutuoktinių turi prblemų dėl alkoholio vartojimo ir naudoja psichologinį smurtą ar bet kokios rūšies (fizinį, psichologinį, ekonominį ir t. t.) smurtą, tai yra rimta priežastis nutraukti santuoką. Kai santuoka yra nutraukiama bendru sutuoktinių sutikimu, vaiko gyvenamoji vieta nustatoma su vienu iš tėvų pagal tėvų susitarimą. Atvejais, kuomet sutuoktiniai nesutaria ir kyla ginčas dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, vaiko gyvenamoji vieta nustatoma teismo sprendimu. Todėl pagalbos ir palaikymo gali kreiptis į mus šiais tel.: +37067931930, +37037340027. Mielai lauksime Jūsų skambučio. Taip pat nukreipsime dėl teisinės konsultacijos.

 • Sveiki, ar įmanoma kur nors gauti pagalbos pabėgti iš namų su mažu vaiku nuo vyro kuris nuolatos gniuzdo psichologiškai, dabar ir fiziškai pradėjo? Man tiesiog reikia laikinos pagalbos. Turiu gerą išsilavinimą, patirtį, man tik reikia truputi pagalbos.

  Labas rytas, Malonu, jog kreipiatės. Norime Jumis pasidžiaugti, jog pastebėjote kad Jūsų šeimoje vyksta netoleruotini veiksmai ir Jūs į tai jau reaguojate. Tai atsakant į Jūsų klausimą ar įmanoma kur nors gauti pagalbos, taip įmanoma. Toliau Jums informaciją apie veiksmų planą: Pirmas veiksmas jei patiriate, bet kokios rūšies ar formos smurtą, nebijokite kreiptis skubios pagalbos, skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir praneškite apie smurtą šeimoje. Policija - tarnyba, dirbanti visą parą, todėl gali operatyviai reaguoti į pranešimą apie smurtą šeimoje. Smurto šeimoje atvejais policija gali: atvykti į įvykio vietą, nutraukti aktyvius smurtinius veiksmus; pradėti ikiteisminį tyrimą; apie smurtą pranešti specializuotos pagalbos centrui. Taip pat galite pranešti policijai per policijos elektroninių paslaugų sistemą http://www.epolicija.lt/ arba el. p. artimas.smurtas@policija.lt. Antras veiksmas. Atpažinus smurtą, patariama atsitraukti ir ieškoti pagalbos. Pirmą žingsnį jau padarėte, parašėte mums. Kauno apskrities moterų krizių centre teikiama nemokama kompleksinė psichologinė, teisinė pagalba. Taip pat kartu su Jumis sudaro individualų pagalbos priemonių planą, kuriame atsispindi smurtą patyrusio asmens padėtis, kritinės būklės įveikimo procesas ir abipusiai įsipareigojimai. Su mumis galite susisiekti šiais tel.: +37067931930, +37037340027 Trečias veiksmas. Jeigu jums ir jūsų vaikams reikia skubaus apgyvendinimo, jį suteikti gali krizių centrai. Šių centrų darbuotojai teikia ir socialinę, psichologinę bei teisinę pagalbą, padeda išspręsti įvairias praktines problemas. Į krizių centrus dėl laikino apnakvindinimo (iki 3 parų) galite kreiptis bet kuriuo paros metu. Moterims su vaikais apgyvendinimo paslaugos teikiamos iki šešių mėnesių. Visos krizių centrų teikiamos paslaugos yra nemokamos. Visą parą veikiantis telefonas dėl apgyvendinimo Šeimos krizių centre 8 613 62240. Taip pat norėtume Jūsų pasiteirauti apie Jūsų turimus išteklius – ar jus palaiko socialinė aplinka, draugai, artimieji žino apie patiriamą smurtą, kam Jūs galite pasipasakoti?

 • Laba diena. Norėčiau paklausti ar įmanoma išsiskirti su alkoholiku vyru jam neduodant skirybų? Turime 2 vaikus ir jokio bendro turto, na mašina, kurios man nereikia. Jau puse metų negyvename kartu, tuogdamasi maniau, kad šeima pakeis žmogų, bet...Jis buvo atleistas iš darbo nes ateidavo girtas. Aš prieš išeinant į motinystės atostogas dirbau, harakteristika puiki, gyventi turiu kur, vaikai aprupinti. Bet nenoriu jokių reikalų su juo turėti. Man iš jo nieko nereik nebent elementų.

  Laba diena, Malonu, jog kreipiatės. Jūsų laiškas prasideda žodžiais apie santuokos krizę. Kai yra noras iš kažkur išeiti, visuomet atsiranda galimybių. Šiuo atveju santuoką gali nutraukti tik teismas. Santuoka visais atvejais laikoma nutraukta tik po teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos. Galimi trys santuokos nutraukimo būdai: abiejų sutuoktinių bendru sutarimu; vieno sutuoktinio prašymu; dėl sutuoktinių (sutuoktinio) kaltės. Nėra duomenų apie vaikų amžių, jeigu šeimoje yra nepilnamečių vaikų skyrybų atveju vaikų gyvenamoji vieta nustatoma su vienu iš tėvų, jei nesutariama su kuriuo - atsižvelgiama į gyvenimo sąlygas, galimybes vaikus tinkamai auklėti ir išlaikyti. Vaikų išlaikymo tvarka ir forma nustatoma bendru tėvų susitarimu. Taigi dėl vaikams teikiamo išlaikymo formos ir dydžio tėvai gali susitarti. Tuo atveju, jeigu tėvai nesusitaria ir vienas iš jų nevykdo pareigos išlaikyti savo vaikus, išlaikymo formą ir dydį nustato teismas. Dėl tolimesnės teisinės konsultacijos galite kreiptis šiuo tel. nr: 867931930

 • Padetis sunki. Turiu globoje anuke. kuriai 12 metu. Dukra ka tik grizo is kalejimo Olandijoje. atliko bausme 3,4 m uz draugo nuzudyma, virsijant svygina. Esu pensininke, gaunu nedidele pensija , jokiu santaupu neturiu. 2004 m pirkau nedideliam mesteli buta, bet pirkau vidutines dukros vardu, pagalvojau, tegu bustas kaip uzoveja bus visems 3 vaikams. Po kek laiko dukra nusipirko sau atskira buta su banko pagalba ir buta perrase, kaip pardavima jaunesnei. Mes visa laika gyvenom su ja kartu, vyras pastoviai daro remonta, mokescius uzmokam mes is savo pensiju. Pres kalejima dar nusipirko medini namuka is moters issimokejimui, atsiskaite. Tevas ir daug darbo idejo tien, padedavom su skolom atsiskaityti. Antra vakara , kaip grizo pradejo konfliktuoti su dukra, as isigandau, pakveciau policija. Jai kazkas darosi , nuotaiku kaita, agresija artimesems, atvaziavo greitoji, bet i ligonine nenuveze, sako nepriima dabar. Dabar rekauja parduosiu sita buta, o jus visi eikit kur norit. As seniau galvojau, kad mes jau seni zmones, tegu buna maziau problemu problemu po musu mirtes, bet gyvenam ir toliau. Ar gali ji parduoti busta ir ismesti mus su vaiku i gatve, nes mergaite sako , kad neeis su ja gyventi? Ar galima butu kazkaip per teisma atsiteisti busta, nes moteris is kurios pirkau busta dar gyva irr gali paliudyti kad as asmeniskai kas men. mokejau uz sita busta kol ispirkau? Aciu

  Laba diena, Malonu, jog kreipiatės. Tačiau šiuo klausimu Jums reikėtų kreiptis dėl teisinės konsultacijos. Susisiekite su mumis šiuo tel. numeriu 867931930.

 • Sveiki. Norėjau sužinoti, kokia yra situacija. Su vyru gyvename 7 metus, turim 1,5 metu vaiką, nesame susituokė. Gyvename jo name. Ar jis gali mus taip lengvai išmesti į gatvę? Aš neturiu jokio kito būsto.

  Laba diena. Atsakant trumpai, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus sugyventinių turtiniai santykiai nėra prilyginami sutuoktinių turtiniams santykiams. Tačiau sugyventinė(-is) turi galimybę kreiptis į teismą ir įrodinėti, jog prisidėjo arba finansiškai, arba savo darbu įsigyjant ar pagerinant konkretų turtą arba prisidėjo prie bendros sugyventinių buities gerinimo (rūpinosi vaikais, namų buitimi), mokesčių mokėjimo, kartu tvarkė ūkį (pagrindiniai įrodymai būtų parduotuvių čekiai, bankiniai pavedimai, kvitai už apmokėtas komunalines sąskaitas, liudytojai, patvirtinantys, kad sugyventiniai nuolat gyveno kartu ir pan.). Taip pat reaguojant į Jūsų situaciją ir esant nepilnamečiui vaikui šeimoje, Jums reikalinga išsamesnė teisininko konsultacija, susisiekite šiais telefonais +37037340027, +37067931930.

 • Sveiki. Atsitiko tokia situacija jog pries mazdaug 15 metu mano tevam buvo didziule krize gyveno pas savo tėvus remontavo buta islaike ji. Savaime aisku buvo kad butas liks jiems. Ir pries savininkes mirty gavosi jog dukra sunegalavo ir. Savininke uzrese buta savo anukui kuriam buvo 5 metai. Tevai atsisstate bet sunus suzinojees jog yra savininkas terorizuoja tevus ir nori juos ismesti is namu. Gyvena jis kaip bajoras tėvų islaikomas pastoviai gazdina kad tevus ismes is namu kai jam sueis 18metu. Tėvus terorizuoja. Nezinau ka daryti. Pastoviai grasina policija nes jis yra vaikas kuriam 17metu. Ir tai yra jo namai. Tevai negeriantys.

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, ar aš jauociuosi rami? Ne, turiu vyrą bet kas iš to. Dirbu iki issekimo jis ne! Sako tuoj pradės bet kaip dienos eina taip eina. Bijau dėl vaiku nes aš galiu ir neatlaikyti o jam palikti irgi nesinori. Pavargus buti stipria ir tarp vaiku ir dėl savęs!;;

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, turim su vyru dukrą 6m. Tiek fizinis tiek psichologinis smurtas prasidėjo prieš kokius 5metus. Turim bendrus namus ir būsto paskolą. Ryžausi išsinuomoti butą ir išeiti su dukra, viską jam palikti. Išleido. Dabar grąsina, sako kad grįžtume, kad atims dukrą, kad man bus

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, prieš 3 mėn. išsiskyriau, turtą pasidalijome bendru susitarimu. Šiuo metu gyvename su 16-meciu sūnumi tėvų name, kuriame t. p. įregta odont. klinika . Po skyrybų šis nek. turtas paliktas man. Kadangi po skyrybų vyras ,,užsikodavo

  Laba diena, Malonu, jog kreipiatės, tačiau susisiekite šiuo telefono numeriu 867931930 dėl teisininko konsultacijos.

 • Laba diena, grizta dukra is ikalinimo istaigos Olandijoje. Ar reikia stoti i darbo birza. Olandijos kalejime ji buvo 3met4men.Ar priklauso jai kokia ismoka ar bedarbystes pasalpa?Aciu

  Laba diena, 1) Grįžus deklaruokite gyvenamąją vietą Lietuvoje. Tai padaryti galima internetu „Elektroninių valdžios vartų” interneto svetainėje, adresu epaslaugos.lt, arba seniūnijoje, Jums priklausančioje pagal gyvenamąją vietą. 2) Pasirūpinkite privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). Nuo gyvenamosios vietos deklaravimo Lietuvoje momento atsiranda pareiga mokėti PSD įmoką „Sodrai“. Jei grįžęs iš užsienio žmogus kurį laiką nedirba, jis turi PSD įmokas mokėti savarankiškai arba gali būti draustas valstybės lėšomis, užimtumo tarnyboje registruotas bedarbis. 3) Pasirinkite sveikatos priežiūros įstaigą ir joje prisiregistruokite. Prieš registruodamiesi įsitikinkite, kad jūsų pasirinktoji gydymo įstaiga (poliklinika ar šeimos gydytojo centras, klinika) yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa dėl pacientams teikiamų paslaugų apmokėjimo. Tuomet jums nereikės mokėti už paslaugas, apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Daugiau informacijos galite rasti.: https://www.renkuosilietuva.lt/lt/duk/

 • Man dabar 17 metų, gruodžio 21d. bus 18. Noriu eiti gyventi pas draugą bet neišleidžia tėvai. Ką man tokiu atveju daryti?

  Laba diena, Labai malonu, kad kreipiatės ir norime padėkoti už drąsą ir norą ieškoti sau pagalbos būtent šiuo momentu. Pirmiausia norint geriau suprasti, kokie iš tiesų yra jūsų santykiai su tėvais, reikėtų įsigilinti į situaciją ir tada galėtume plačiau pakomentuoti. Taip pat tam jau reikalingas ne vienas apsilankymas pas specialistą, kuris galėtų padėti suprasti kas vyksta ir dėl ko taip atsitiko. Norint plačiau pasikalbėti ar konsultuotis skambinkite tel.: +370 37 340027 arba 867931930 ir užsiregistruokite.

 • Sveiki, norėjau paklausti galbūt Kauno mieste, šiuo laikotarpiu, yra vykdomi kokie nors dienos užimtumo centrai, moteriai turinčiai psichikos sutrikimų, padėti labiau socializuotis. Jai kaip ir diagnozuota šizofrenija, teko ir po vaiko gimimo psiciatrijos skyriuje pagulėti, tačiau, daugiau niekas jokių rekomendacijų ir pagalbos nesuteikė. Šeima nepasiturinti, privačiai kreiptis į specialistus neišgali. Padedama savo tėvų augina vienerių metų mergaitę, tačiau ir pati turi raidos sutrikimų, dėl prasto socialinio gyvenimo po kiek laiko vėl pradeda aštrėti šizoidoniai reiškiniai. Jai tiesiog labai reikia pakeisti aplinką, nes pati nelabai sugeba, menami draugai labai prastos reputacijos, tik gilina iškreiptą realybės suvokimą.

  Laba diena, malonu, kad kreipiatės pagalbos. Dėl šios situacijos jums reikėtų kreiptis į Kauno miesto socialinių paslaugų šeimai skyrių šiais tel. 8 607 98239; 8-60302976

 • Labas!Ar yra įmanoma susirašyti ar susituokti su vyru kuris turi skolu.? Tokiu atveju kad neprikabintu tas skolas man susirašius ar susituokus..?

  Laba diena, Taip, įmanoma. Tokiu atveju galite apsisaugoti pasirašydami vedybinę sutartį kur jūs nustatysite visas teises ir pareigas į savo esamą bei būsimą turtą. Taip pat galima nustatyti sąlygas, kaip bus tvarkomas bendras ar asmeninis turtas santuokos metu.

 • Sveiki. Situacija tokia. Skyrybos vyksta. Dar gyvenam kartu, vyro vardu nuosavybeje. 2 vaikai. Vyras varo mane iš ten, ką mums daryti. Kur t iseiti neturime.. Padekit, patarkit

  Sveiki, kreipkitės pagalbos 112, tai pat skyrybose galite pateikti prašymą dėl dėl uzufrukto teisės. Uzufrukto teisė leidžia vienam tėvui naudotis kitam tėvui asmeninės nuosavybės teise priklausančiu turtu (būstu) tol, kol jųdviejų nepilnamečiam vaikui sueis aštuoniolika metų. Tokia teisė tampa itin svarbi tuomet, kai su vaiku liekantis tėvas neturi pakankamai pajamų ar turto, kad galėtų įsigyti ar išsinuomoti būstą. Svarbu pažymėti, kad uzufrukto teise nėra įgyjama nuosavybė į kitam sutuoktiniui priklausąntį turtą.

 • Sveiki, turiu problemą. Mao draugė gyvena Graikijoje, pasigymdė mergaitę. Nori grįžti i Lietuvą, bet vyras/sugyventinis neduoda nei pinigų pasui nei vaiko.. Neišleidžia ir jos vienos. Sakykit ką reiktų daryti tokioje situacijoje? Vyras lošėjas, su didelėm financinėm bėdom, neturi net ko valgyti.

  Sveiki, draugė turi kreiptis pagalbos į Lietuvos ambasadą Graikijoje.

 • Sveiki, gyvenu su draugu jau 8 metai. Turime dukra. Bet noriu skirtis ir eiti su dukrele atskirai gyventi. Jokiu pajamu negailunu. Tik uz vaika. Ar turiu kokia galimybe kazkur kazka pradeti atskirai nuo draugo

  Sveiki, kreipkitės į Šeimos krizių centrą.

 • laba diena.nebezinau kur kreiptis.draugas baisiai geria.uzgeria menesiais.bandziau padeti prasiau kad nebegertu ir graziuoju ir bloguoju.niekas nepadedavo nes zmogus nesuvoke kad turi bedu.taip tesesi 8 metus.galiausiai nebegalejau pati gyventi tokio gyvenimo.nuolatinis stresas panika ir depresija.sukaupiau visa jega ir ismeciau tiesiog jo daiktus uz duru.dabar dar baisiau.jis vartaliojasi namo laiptineje.dauzo i duris po kelis kartus per diena.turiu vaika.visiems baisu.policija nieko nepadaro.isveza ji bet jis vel pareina.jauciuosi ant isprotejimo ribos. uzspausta i kazkoki uzburta rata.norisi gyventi ramiai bet atrodo misija neimanoma.prasau patatkit

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.