Laba diena, vaikai nėra tėvų nuosavybė ir abu tėvai yra lygiai už juos atsakingi, todėl tiek jų gyvenamoji vieta, tiek ir atskirai gyvenančio tėvo bendravimo su vaikais tvarka yra nustatoma atsižvelgiant visų pirma į geriausius vaikų interesus, o ne į tėvų asmeninius norus. Dažnai tėvai dėl asmeninių priežasčių, siekdami asmeninių tikslų siekia naudotis vaikais, tokiu būdu juos iš tiesų nuskriausdami. Todėl teismo ir bylos nagrinėjimo metu dalyvaujančios vaiko teisių apsaugos institucijos pareiga yra atskirti tėvų ir vaikų interesus ir užtikrinti geriausios sąlygas po tėvų skyrybų vaikučiams sėkmingai augti ir vystytis.
Šiuo atveju motina galėtų tikėtis pasiekti savo tikslų, jeigu teismui įrodytų, jog Jūs ar vaiko tėvas keliate ar galite kelti jos vaikams grėsmę, pavojų jų sveikatai, saugumui ir pan. To neįrodžius, o atvirkščiai - Jums įrodžius, jog motinos siūloma bendravimo tvarka atspindi ne vaikų interesus, o motinos norus, teismas neturėtų nustatinėti motinos prašomų bendravimo tvarkos apribojimų.
Be anksčiau nurodytų priežasčių, jog bendravimo tvarka turi atitikti vaikučių interesus, paminėtina, jog tai yra visiškai normalu ir visuomenėje įprasta, jog sutuoktiniams nutraukus santuoką, jie pradeda naujus santykius, sukurdami naujas šeimas. Man nėra žinoma tokio teisinio reguliavimo ar teismų praktikos, jog vaikams būtų ribojamas jų matymasis su naujais tėvų šeimos nariais. Juolab, jei toks reguliavimas būtų, tai reikštų, jog vaikai po tėvų santuokos nutraukimo negalėtų matytis su nė vieno iš tėvų antosiomis pusėmis - kas būtų iš esmės nelogiška ir turbūt sunkiai įgyvendinama.
Todėl nesant jokių ypatingų aplinkybių - pavojaus vaikų saugumui, vystymuisi, gerovei - teismas neturėtų nustatinėti Jūsų nurodytų bendravimo su vaikais tvarkos apribojimų ir atsižvelgiant į tėvo norus, galimybes ir santykį su vaikais, leisti jam be ypatingų apribojimų bendrauti su vaikais, dalyvauti jų auklėjime, auginime.