Klausk

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Sveiki. Su vyrų (santuokoje) gyvename vyrui priklausančiame name. Jis pradėjo naudoti psichologinį smurtą, ir verčia išeiti iš namu. Grasina kad išmes visus namo daiktus ir neįleis į namus. Kur išeiti neturiu, registruota pas tėvus. Norėjau pasiteirauti ką daryti tokiu atveju, ar gali neįleisti į namus.

  Sveiki, gaila, bet jis tai padaryti gali, nes yra būsto savininkas. Jeigu tuo metu kai jūs gyvenote jo būste jis buvo pagerintas ar pirkti daiktai, baldai ir pan. Tuomet visos lėšos skirtos tam jums abiems priklauso lygiomis dalimis.

 • Sveiki, turiu klausimą. Situacija tokia, Mamos bute registruota dukra su savo vaikais ( aš esu antra dukra) nei ji, nei aš negyvename tame bute. Aš nesu registruota pas mamą. Klausimas- testamentas neparašytas, jei taip nutiktų, kad tektų dalintis turtą-butą, ar jo dalis priklausytų ir man ( nesu registruota, negyvenu tame -mamos bute, registruota sesuo su vaikais dviem-nepilnamečiais, bet negyvena su mama.) Ačiū labai už atsakymą.Pagarbiai, Daiva

  Sveiki, jeigu nėra testamento, tokiu atveju turite vienodas paveldėjimo teises, registracija ar gyvenimas tame bute neturi reikšmės.

 • Sveiki, noriu pasiteirauti gal zinote seima, kuri laukiasi ar turi naujagimi/naujagime ir sunkiai verciasi? Bet tikrai sunkiai, noriu atiduot nuo naujagimes iki puses metuku rubeliu tvarkingi. Zaisliuku ir kitokiu reikalingu leliukui/mamai daiktu. Esu susidurus, jog atidaviau, O kita diena pardavine tuos rubelius kitoms???? rubeliu turiu tiek mergaitei, tiek berniukui☺️

  Sveiki, kreipkitės į " Ištiesk pagalbos ranką".

 • Sveiki, turiu 8men dukryte. Dar budama nescia likau viena, nebuvom susituoke. Gimus dukrytei tevas nesutiko buti irasytas i gimimo liudijima. Taip pat praejus porai men po gimimo nutrauke visus rysius su manimi. Noriu prisiteisti alimentus, bet nezinau nei nuo ko pradeti nei ka, nes visa si situacija yra labai komplikuota, tai ar imanoma kazkur kazkaip pasikonsultuoti bent pradzioje su kokiu advokatu?

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, su vyru nesame susituoke , turime 1,9 m. vaiką, gyvename man priklausančiame name , tačiau vyras padėjo įrengti. Vyras turi ir savo butą kuriame ir yra registruotas. Noriu išsiskirti, kadangi dažnai išgėrinėja, neadekvačiai elgiasi , naudoja psichologinį smurtą, girdint vaikui daužo namie esančius daiktus , kelia balsą ir grasina, kad jei nebe gyvensime kartu, vaikas liks našlaitis. Jo teigimu - jis negali gyventi be mūsų. Kokiu teisiniu keliu negyventi kartu?

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Laba diena, esu išsiskyrusi keturi metai. Vaikų tėva neideksuoja alimentų. Kur turėčiau kreiptis, kad gauti teismo vykdomąjį dokumentą alimentams indeksuoti. Ar teismo paslaugos būtų mokamos. Dėkoju.

  Indeksuoti periodines išmokas – mokėtojo pareiga Periodinėmis išmokomis priteistos išlaikymo sumos ir žalos atlyginimo sumos indeksuojamos tam, kad jos būtų visiškai ar bent iš dalies apsaugotos nuo infliacijos poveikio. Daugeliu atvejų indeksavimu tenka pasirūpinti patiems išmokų mokėtojams, kadangi pagal nustatytą tvarką išmokas privalo indeksuoti tas, kas perveda šias išmokas gavėjams. Jeigu periodines išmokas iš skolininko išieško ir į gavėjo sąskaitą perveda teismo sprendimą vykdantis antstolis, išmokas indeksuoja antstolis; jeigu priteistos išmokos yra išskaitomos iš mokėtojo darbo užmokesčio ar kitų jam prilygintų pajamų, indeksavimą atlieka išskaitas atliekantis asmuo (dažniausiai – darbovietės finansininkas); jeigu asmuo moka periodines išmokas savarankiškai, tai jis pats ir privalo jas indeksuoti. Jei nepavyksta tarpusavyje susitarti geranoriškai, vienintelis būdas išsireikalauti visų priklausančių sumų – kreiptis pagalbos į antstolį. Vykdomąjį raštą dėl išlaikymo išieškojimo reikėtų pateikti antstoliui, veikiančiam toje teritorijoje, kurioje yra skolininko gyvenamoji, ar turto buvimo vieta. Pradėjus priverstinį išieškojimo procesą, kiekvieną mėnesį jau būtų išieškomos ne tik nustatyta tvarka indeksuotos periodinės išmokos, bet ir susikaupusi jų skola – tas išmokų skirtumas, kuris susidarė laiku nepradėjus indeksuoti alimentų

 • Sveiki, esu išsiskyrusi 1,5 metų Turiu 17 metų sūnų. Po skyrybų su sūnum gyvenam man priklausančiame name. Vyras nesutinka gyventi kitur - kaip sako , negali be mūsų. Namuose nuolat psichologinis smurtas, patyčios. Name nedeklaruotas .Vieno ,,skandalo

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, jei pasirinkau 2m buti dekrete, ir antrais metais vis gi griztu atgal i darba, tai gausiu tiek alga tiek gekreta, o kaip pirmaisiais metais, jei pirmaisiais metais noreciau grizti i darba ar taip pat gauciau tiek ta tiek ta?

  Laba diena, kreipkitės į darbdavį ar Sodros skyrių dėl šių klausimų.

 • Sveiki, turiu dukta, auginu viena, jos gimimo liudijime tevas neirasytas, nes nesutiko, alimentams dar nepadavusi, bet jei ir nepaduociau, ar skaitytusi, kad esu vienisa mama ir ar tureciau gauti lengvatas tokias kaip darzelyje?

  Sveiki, jūsų atveju reikia kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo, tik tuomet galėsite kreiptis į teismą dėl alimentų. Tokio statuso"vieniša mama" nebėra, lengvatų tai pat. Jūsų dukra turi tėvą, kuris privalo teikti jai išlaikymą.

 • Sveiki.Norejau paklausti? Aš su sugyventinių prieš penkis metus gavome iš banko paskolą,ir nusipirkome butą.Mes esame kaip buto pirkimo partneriai,bet nesusituokę.Sugyventinio mama man grasina,vadina nesendzuriniais žodžiais.Jauciu didelį spaudimą.Matant ją turiu didelį stresą.Ar turėčiau teisę jos neiileisti į mūsų bendrą butą?Ji nėra registruota.Mes su jos sūnumi esame tikri šio buto savininkai.

  Laba diena, kas gali būti jūsų bute, teisę tai spręsti turi abu savininkai. Jeigu jūs nuspręsite jos neįleisti, sūnus gali ją tai pat įsileisti.

 • Laba vakara su vyru susituokem nepraejus men po skyrybu jis isdave noriu skirtis nes patiriu psihologiny ir fiziny smurta. Auginu du vaikus vienas vaikas jo bet mano mergautine pavarde. Noriu tik isskirti ir apriboti artinimasi kadangi suzinojas kad noriu grasina bijau del saves ir vaiku. Kur kreiptis

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki tevai padovanojo nama kaip su vyru jau gyvenime 10 metu dabar norime kad butu per puse ar asdivanota nama galiu parasyti vyrui per puse??? Ir kur kreiptis? Aciu

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos

 • Laba diena,Su sugyventiniu turim 1-erių metų vaiką, gyvenam bendrai pirktame būste. Sugyventinis naudoja prieš mane psichologinį (buvo panaudojęs ir fizinį), prašant skyrybų niekaip nepalieka, grąsina, kad atims vaiką, gal galit patart kur kreiptis ir ką tokiu atveju daryt?

  Laba diena, susiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, Turiu vyrą ir du vaikus. Su vyru nesusirašę. Gyvenam mano tėčio vieno kambario bute. Keisti nieko nenori. Turi daug skolų. Aš iš santaupų ir paskolos nusipirkau sodo namelį kurį norėčiau renovuoti ir gyventi. Jis nepadeda. Sako , kad čia tavo tu ir daryk. Kai padarysi aš ateisiu gyventi. Bute deklaruota aš ir mmano vaikai. Per dešimt metų kodavosi penkis kartus. Dabar eilinį kartą užgėrė. Ir eilinį kartą sako kad daugiau nebegers. Koduotis eina tik tada kai išvarau iš namų. Nusibodo ir nebežinau ką daryti.

  Laba diena, Malonu jog kreipiatės. Reaguojant į Jūsų situaciją suprantama, kad Jūsų ir vyro norai čia prasilenkia. Jūs stengiatės, siekiate pagerinti šeimos ateitį, tačiau iš vyro pusės Jūs nesulaukiate to paties, tai yra pastangų, noro kurtis ir augti kartu kaip šeima. O gal jau ir nebėra šeimos, o tik likę žmonės, kurie tik gyvena kartu? Labai svarbu šioje situacijoje išgirsti ir vyro nuomonę, kaip jis mato Jūsų bendrą ateitį, kokie jo tikslai, norai. Ar jis taip pat, kaip ir jūs yra pasiruošęs keisti šią situaciją? Taip pat jūsų šeimoje vyras yra priklausomas nuo alkoholio ir ši problema jus lydi ilgus metus. Alkoholizmas yra sunki ir klastinga liga, dažnai nepaaiškinama sveiku protu. Be kodavimosi yra ir kitos galimybės tai yra al-anon grupės, privačios konsultacijos. Iš situacijos aprašymo sunku suprasti ar lankėtės pas kitus specialistus, kurie galėtų padėti nuo alkoholio priklausomam vyrui. Jūsų šeimos situacijoje turbūt dar yra ir kitų dalykų, kurių nepaminėjote. Galbūt būtų naudinga Jums pabendrauti su psichologu, kuris šioje situacijoje galėtų jums padėti įveikti šią santykių krizę ir atsakytų į kitus Jums rūpimus klausimus. Susisiekite su mumis šiuo telefonu +37037340027. Gražios Jums dienos !!!

 • Sveiki,man reikė pagalbos,situacija tokią,vyro buvusi meilužė nepalieka mano vyrą ramybei,ji persuokeja,neteisėtai kišasi į asmeninį šeimos gyvenimą,vyras skyrtys nesiruošė,mes santakoi 30met,ji apie tai žino, rašė nesvankibes vyrui,ką turi jis padaryt žmonai,ir taip toliau,aš jai parašiau į MESENDZERI kas paliktų mano vyrą ramybei,ji peržengė visas RYBAS(TIEN SIAUBAS O NEMOTERYS)VYRAS BUVO GAVES NUO JUOS,MANE ŽEMINO ĮŽEIDINĖJO,PALETE MANO NELECEMIBE????,aš net į darbą iseit negalėjau,po jos skambučio ir staugimo ne savo balsu,ji PAZADINDAVAI mane iš miegu,22val O man keltis 4.30.as sergu aukšto kraujospūdžio,ir širdies nepakankamumo,geru vaistus prieš infarktinius, jį žino,net parašo sms nepamiršk išgerti vaistukus????,KUR KREIPTYS,ji paženge visas rybas,KAIP APSIGYNT NUO JUOS,KISASI Į PRIVATU SEIMOS GYVENIMĄ.SU PAGARBA.

  Laba diena, dėl netinkamų asmens veiksmų galite parašyti policijoje pareiškimą. Geriausias sprendimas būtų užblokuoti jos numerį jūsų ir vyro telefonuose, kad negautumėte skambučių ir sms.

 • Laba diena pas mane labai sunki situacija , as gyvenu su savo dukra,jinai visiskai prasigere, atims jos vaikely vaiku teises, mane terorizuoja, tyciojasi visaip, gasdina, kad uzmus, kelia pries mane ranka, as negaliu gryzti i savo buta..noriu ja isdeklaruoti ir ismesti gatven...jau nebeimanoma.Kur man kreiptis, ka daryti...patarkite nes baigiu isprotet pati

  Laba diena, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Laba diena,turiu tokia situacija pries metus vyras pakele ranka pries mane as neleisdama kad vaikas mano matytu ir kad pati kenteciau, issikvieciau policija ir ji issiveze, as po savaite issinuomavau kambari isejau, jis dar bande mane persekioti, bet nepavyko atitolau pasikeiciau viska ir gyvenau ramiai iki kol atcigavau dabar jau geriau man kad as nesileidau toliau buti musama,bet iskilus bedai del skirybu jis nepaduoda manes o as tokiu pinigu neturiu nes esu neregistruota suo metu niekur gyvenu nuomotam bute,gaunu vaiko pinigus ir alimentus vaiko 70+70 visi pinigai gal zinot kas paruostu uzmazesne suma dokumentus nebenoriu toliau kad taip butu dabar grasina kad gydosi jai negales dirbti as islaikysiu ji tiesiog vel grystu i ta pragara nenoriu visko prisiminti. Ps.vaikas ne jo . Prasau jusu labai pagalbos manau pati jau nesusitvarkysiu nes kuo ilgiau jis laikys mane zmone tuo labiau ramiai man gyventi neduos

  Sveiki, dėl nemokamos teisinės pagalbos kreipkitės https://vgtpt.lrv.lt/lt/nuorodos/veiklos-teritorijos .

 • Sveiki, norėjau pasiteirauti ką daryti tokiu atveju. Gyvenu su vyru 11 metu, esame nevedę, tiesiog dabar galvoju rimtai ir noriu išeiti iš namų. Gyvenam uošvienės nuosavam name, ji manęs nuo pat pradžių nemėgsta ir vėja lauk, o dabar iš vis su gyvent neįmanoma, visaip vadina, aš tokioj vietoj kad sunus tik geriausias, daug dirba, o aš nieko verta,. Nebeįmanoma taip gyventi, vyras niekados negina prieš mama manęs, ne užstoja, žodžiu visiškai nuo mamos priklausomas, noriu išeit, o jis grasina, kad neišeis, kad bus taip ir anaip, gyvenimas pragaras, kentėti nebeįmanoma. Norėčiau pas mama išeiti, ką galėtumėt patarti tokiu atveju, ką daryti

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena,Gyvenu su sugyventiniu,turim dvi mergaites.Jis man neleidžia eiti dirbti,būna smurtauja fiziškai,bet dažniausiai psichologiškai.Labai pavargau nuo viso šito.Dabar vėl tas pats,pora mėnesių kaip ir ramu buvo.Iš tiesų nežinau ko iš Jūsų noriu,gal tiesiog pasikalbėti apie tai su kažkuo.Ačiū

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena noriu pasiteirauti Viras geria kek vena diena neduoda ramibes Auginu neigalu vaika 15metis.sunu.Ankciau gerdavo ir triuksmandavo buvo agresevus labai Kvesdavau policija ne vena karta Paskui apsiramino ir uzkadavus dabar vel pradejo gerti Nemusa bet izeidineja .isr spaudia psishologiskai MNezinau kaip man elgtis toliau.Neturiu kur iseiti nes namai mano .O jis ne iseina Aciu

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • gyvenu su draugu 10 metų nuomojamame bute. draugas paskutiniu metu turi problemų su alkoholiu. išgėręs įžeidinėja, žemina. už buto nuomą moku aš. jis neprisideda niekuo. noriu su juo išsiskirti, bet jis nesutinka išsikraustyti. aš taip pat neturiu finansinės galimybės susirasti kitą butą. kaip spręsti šią problemą?

  Laba diena, Laba diena, Malonu, jog kreipiatės. Tikslinantis aplinkybes, kaip suprantame Jūs nesate susituokusi ? Jeigu kyla pavojus dėl Jūsų sveikatos ir galimai gali vykti netinkami veiksmai iš draugo pusės dėl jo neblaivumo, jūs galite kreiptis į policijos pareigūnus, telefonu 112. Atsižvelgiant į tai, ar yra sudaryta gyvenamųjų patalpų nuomos sutartis ? Dėl būsto išlaidų, tai reikalinga kelti šį klausimą ir būsto išlaidas padengti abu. Jei nesutinka, tokiu atveju kelti sąlygas ir draugo pareikalauti išsikelti iš būsto, nes Jūsų draugas neprisideda prie gyvenamųjų patalpų išlaikymo. Dėl išsamesnės konsultacijos susisiekite telefonu.

 • Laba diena, esu santuokoje 12 metų, išėjau iš vyro pasiėmusi man priklausomus asmeninius daiktus:rūbus,knygas,jo dovanotus kelis žiedus. Ar turi teisę jis mane apvaginti dėl kelių dovanotų daiktų

  Laba diena, jums dovanoti daiktai yra jūsų nuosavybė. Dėl išsamesnės konsultacijos susisiekite telefonu.

 • Sveiki, man 20 metų gyvenau Kaune su mama, buvau išmesta iš namų be pinigų, kol kas būnu pas draugę turiu išeiti, norėjau pasiklaust ar yra kokia galimybė man padėti ar yra kokių išeičių?

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena. Visai neseniai sužinojau, kad mano artimoje appinkoje moteris patiria tiek psichologinį, tiek fizinį smurtą. Labai noriu jai padėti, tačiau nežinau kaip ar net nuo ko pradėti, nes ji su vyru skirtis nenori. Jis jai pažadėjo, kad jei kada su juo išsiskirs sudegins namą bei jos verslo patalpas. Iš šono man atrodo, kad tiesiog imi ir išsiskiri, tačiau žinau, kad viskas nėra taip paprasta. Gal turite kokių patarimų kaip jai parodyti at paaiškinti, kad išeitis vis gi yra?

  Sveiki, labai dažnai smurtautojai manipuliuoja nukentėjusiu asmeniu jį baugindami, tačiau jūsų minimu atveju tam asmeniui būtų taikoma baudžiamoji atsakomybė už grasinimus sunaikinti turtą, už psichologinį ir fizinį turtą. Patarkite moteriai, kad išeitis visada yra, kaip ir pagalba, o nieko nedarant niekas nesikeičia, smurto forma tik sunkėja. Jeigu jai nedrąsu yra įbauginta, gali kreiptis į mūsų centrą telefonu anoniminės konsultacijos. Apie vykstantį smurtą artimoje aplinkoje gali pranešti bet kuris asmuo, jeigu įtariate, kad ji yra patyrusi smurtą informuokite pareigūnus 112.

 • Laba diena, aš su buvusia drauge išsiskyriau, dabar jin vedusi turi vaika, ir man labai retai leidzia lankyti, nebent atvaziuoja i svecius kur vaikui nera vietos ir tenka man vaziuoti ji pasiimti pas save zinoma dziaugiuos del to, sakykit ten vyksta nuolatinis konfliktas o vaikas visa tai mato kreipiaus i teisma bet vaika vistiek paliko jei ir apskundziau bet vistiek paliko pas mama motyvuodami tai kad vaikas dar mazas 2metu turi buti pas mama turi ptoblemu su kalbejimu nebezinau nei kur kreiptis ka daryti vienuu tarpu sake kad vaika pati atiduoda o jos socialine sake kad jin to daryti negali be jos zinios ka man daryti kur kreiptis kad butu pagaliau teisybe

  Sveiki, labai paini situacija, pagal jūsų antrą laišką suprantu, kad nesate vaiko biologinis tėvas. Tačiau jeigu esate davęs vaikui savo pavardę ir pripažinęs tėvystę, tokiu atveju teismo keliu vaiko biologinis tėvas gali nuginčyti tėvystę. Susisiekite su mumis telefonu dėl detalesnės konsultacijos.

 • Sveiki gyvenu vyro.bute su tryjeis vaikais, mes da nespėjom išsiskirti bet jis prieš keletą dienų mirė ką daryt tuo atveju

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, esu nukentėjusi nuo sugyventinio psichologinio ir fizinio smurto.. turim bendrą vaikelį.. esu gana stipri, galvojau, kad esu stipri. Bet vaiko tėtis pasistengė mane sugniuždyti stipriai ir niekaip nesugebu savęs suimti į rankas. Nesugebu susigrąžinti pasitikėjimu savini, noro kažką daryti. Vaikas auga su manimi, tik jis mane palaiko. Kai jis nemato (miega pietų miego ar nakties, palūžtu..). Kaip ir dabar vaikas miega, o aš verkiu gailėdama savęs. Suprantu, kad man reikia pagalbos.

  Sveiki, susisiekite su mumis telefonu dėl konsultacijos: 867931930

 • Laba diena esu europoje mano zmona isnese daiktus ir pinigus is buto kartu negyvename gyvena jinai name ar imanoma susigrazinti bus daiktus

  Sveiki, jeigu turite pretenzijų sutuoktinei galite kreiptis į policiją.

 • Sveiki.Ieškau pagalbos ,nes turiu nepasitikėjimą savimi,daug ko bijau,nesutariu su draugu.

  Sveiki, susiekite telefonu dėl psichologo konsultacijos.

 • Sveiki,Sy vyru turime nepilnametę dukrą ir studentą sūnų. Ar yra galimybė kažkokiu būdu iš vyro išsireikalauti lėšų vaikų išlaikymui? Vyras dirba, tačiau pinigų neduoda nei man nei vaikams. Ar tik skyrybų atveju galima išsireikalauti alimentus?

  Laba diena, gyvenant santuokoje tai pat galima kreiptis į teismą dėl alimentų prisiteisimo.