Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Laba diena, mano mama issiskyre Kaune su vyru pries kelis menesius Lietuvoje. Jis pamelavo kad neturi jokio turto, bet pasirodo turejo anglijoje. Ka galima padaryti? Aciu

  Laba diena, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, teismas, nutraukdamas šalių santuoką, privalo išspręsti sutuoktinių turto padalinimo klausimą, t.y. privalo padalinti visą sutuoktinių bendrosios jungtinės nuosavybės teise įgytą dalintiną turtą. Kaip suprantu, Jūsų mamos sutuoktinis nuslėpė nuo teismo ir Jūsų mamos faktą apie dalį santuokoje įgyto dalintino turto. Jeigu turtas įgytas santuokos metu ši aplinkybė yra pagrindas kreiptis į santuokos nutraukimo bylą išnagrinėjusį teismą su prašymu atnaujinti skyrybų bylos procesą. Prašymą privalote pateikti teismui per tris mėnesius nuo tos dienos, kai sužinojote apie nuslėptą turtą. Kartu su prašymu privalote pateikti įrodymus apie nuslėpto turto, esančio Anglijoje, egzistavimą bei paaiškinti, kodėl apie tą turtą nežinojote ir negalėjote žinoti anksčiau, t. y. nagrinėjant santuokos nutraukimo bylą. Patarčiau šiuo klausimu apsispręsti nedelsiant, kad nebūtų praleistas trumpas trijų mėnesių prašymo padavimo terminas nuo sužinojimo datos ir kreiptis į kvalifikuotą teisininką (advokatą Lietuvoje) dėl minėto prašymo parengimo.

 • Laba diena, gyvename su zmona name, kuris pastatyas esnt santuokoje, taciau ruosiames skirtis. Kadangi nuolat kyla tam tikri nesutarimai, zmona apie juos pasakoja v draugems, tada jas kvieciasi pvz. Ddemonstratyviai planuoja organizuoti vyriskus darbus. Prašyčiau patarti, ar turiu teisę jų neįsileisti, arba paprašyti išeiti, kai būnu namuose? Namas bendras Dėkoju.

  Laba diena, taip jūs turite teisę neįsileisti pašalinių asmenų, tačiau kadangi jūsų žmona yra tai pat šio būsto savininkė ji gali pas save pasikviesti ką nori. Jeigu pašaliniai asmenys kelia jums nepatogumus ar grėsmę skambinkite 112 ir praneškite apie nepageidaujamus asmenis jūsų namuose.

 • Sveiki uzpildziau prasyma civilines metrikacijos skyriuja , kad mano mirusi teva prirasytu prie mirusios mociutes, nes notaras nemate , kad yra ketvirtas vaikas kuris yra mires. ar pakartotinai man reikia vykti i civilines metrikacijos skyriu.

  Laba diena, jeigu kartu su prašymu pateikėte visus reikiamus dokumentus, manau jog vykti nebereikės. Siūlau pasiskambinti į civilinės metrikacijos skyrių, kuriam padavėte prašymą, ir Jums bus paaiškinta tolimesnė procedūra.

 • Laba diena, Sausio menesi teismas prieme sprendima, isskyre mus zmona ir padalijo turta. Turime 3 vaikus, du pilnameciai ir vienas nepilnametis sunus. 3/4 buto zmonai ir 1/4 man. Praejus dviems menesiams po skirybu zmona mire ir liko nepilnametis sunus. As kadangi esu uzsienyje globa sutikau kad vaiku teisiu tarnyba paskirtu vyresniajai dukrai kol grisiu. Kur man dabar reiketu kreiptis, nes sunu turiu auginti, jam 11 metu, jog nutrauktu globa ir sustabdytu alimentu isskaiciavima, aciu.

  Laba diena, apie norą auginti savo sūnų praneškite vietos Vaiko teisių apsaugos institucijai, kuri yra Jūsų gyvenamos vietos Lietuvoje savivaldybės administracijos padalinys.

 • Sveiki, rasau su tokiu klausimu, istiko mums problema kas susija su palikimu, nutiko taip kad tevelis mire nespejas uzrasyti palikimo, ir po jo mirties priimeme palikima tai as jo dukra jo sunus ir mama (jo zmona) viskas butu gerai bet esme tame kad is pirmos santuokos yra dar du jo sunai kurie priieme palikima taipogi, problema tame kad jie nenori graziuoju tartis, jiems pagal istatyma priklauso kiekvienam po 8kv metrus ir siek tiek tevo zeme. Viskas yra zodziu padalinta ant penkiu daliu, bet jie reikalauja is musu daugiau nei jiems priklauso jie nori daugiau nei puse namo, pareiskeme kad jeigu jau taip nori tegul eina per teismus ir bando prisiteisti, bet mes zinome kad jie neturi tiek pinigu kad po teismus vaikscioti nes jie tikrai ne pigiai kainuoja. bandeme graziuoju tartis pasiuleme didele pinigu suma ir butume dar tecio zeme atidave bet jie atsisake ir pareiske kad mums to neuztenka. Tevu namas kuris buvo statytas su mano mama jau santuokoje jame gyvename tai mama ir as su vaiku. Problema ta kad mes norime nama pradeti remontuoti tik nezinome ar tai yra naudinga musu atzvilgiu, bijome kad mes galime ant to dalyko labai nudegti o namas jau reikalauja remontu, ka tokiu atveju daryti ar verta mums ji remontuoti ar ne? investuodami savo pinigus i nama gabut tokiu atveju jiems tik minusas tame reikale butu o mums tik i nauda ?

  Laba diena, ar Jums apsimoka remontuoti namą, labai priklauso nuo to, kokio pobūdžio ir kokios apimties remontą ketinate atlikti. Įstatymas numato, kad kiekvienas iš bendraturčių proporcingai savo daliai privalo apmokėti išlaidas bendram daiktui (namui) išlaikyti ir išsaugoti, mokesčiams, rinkliavoms ir kitoms įmokoms mokėti. Jeigu vienas iš bendraturčių nevykdo savo pareigos tvarkyti ir išlaikyti bendrą turtą (namą), tai kiti bendraturčiai turi teisę į nuostolių, kuriuos jie turėjo, atlyginimą. Taigi jeigu atliksite remontą, susijusį su būtinuoju namo išsaugojimu ir išlaikymu (tinkamos būklės), tuomet galite jį atlikti ir be kitų bendrasavininkų (paveldėtojų) sutikimo, o išlaidas, proporcingas jų turimai namo daliai, turėsite teisę susigrąžinti ar prisiteisti. Tačiau jei planuojate atlikti papildomą remontą, nesusijusį su būtinuoju namo išsaugojimu, tuomet, turite gauti visų namo bendraturčių sutikimą tokiam remontui atlikti - ir visa dėl remonto padidėjusi namo vertė taps Jūsų padidėjusia namo vertės dalimi. Jeigu sutikimo negausite, išlaidos už namo remontą atiteks tik Jums, o padidėjusi namo vertė atiteks proporcingai visiems bendrasavininkams.

 • Laa diena esu vyras 40 m susituokem su sutuoktine pries 20 m paskui man motina nupirko soda kuri islaikiau 10 m noreciau ji parduoti ,bet zmona neleidzia ar galiu be jos sutikimo parduoti soda rekauja kad eis ten gyvent nors skyrtis nesiruosiu nezinau kas jos galvoje yra bet dar yradu nepilnameciai vaikai

  galite parduoti turtą be sutuoktinio žinios, kuris yra Jūsų asmeninė nuosavybė ir jeigu turtas nėra pripažintinas šeimos turtu. Taigi visų pirma turite nustatyti, ar turtas priklauso Jums asmeninės nuosavybės teise. Įstatymas numato, jog sutuoktiniui dovanotas ar jo paveldėtas po santuokos sudarymo turtas yra jo asmeninė nuosavybė, jeigu dovanojimo sutartyje ar testamente nėra nurodyta, kad turtas perduodamas bendrojon jungtinėn sutuoktinių nuosavybėn. Taigi visų pirma turite išsiaiškinti, kas nurodyta sodybos įgijimo dokumentuose. Jeigu nustatysite, jog sodyba tikrai priklauso Jums, tuomet galite ją parduoti be sutuoktinės žinios tik tuomet, jeigu sodyba nėra šeimos gyvenamoji patalpa - t. y. jeigu turite ir kito nekilnojamojo turto, kuriame su šeima faktiškai gyvenate. Jeigu kito turto nėra, o su šeima gyvenate nuomojamoje patalpoje, tuomet tikėtina, jog sodyba gali būti pripažinta šeimos turtu.

 • Laba diena, noriu pasiteirauti, esu išsiskyrusi ir ištekėjau antrą kartą už Italijos piliečio. Ar įmanoma mano pilnamečiui sūnui, kuriam suėjo 20 metų, atsisakyti savo tikrojo tėvo pavardes, ir pasiimti mano dabartinio vyro Italijos piliečio pavardę? Ar reikėtų tikrojo tėvo sutikimo ir nuo ko reikėtų viską pradėti? Iš anksto ačiū

  Laba diena, asmuo gali keisti savo vardą/pavardę sulaukęs 16 metų, todėl Jūsų sūnus, šiuo metu tikėtinai turintis visišką veiksnumą, gali keistis savo pavardę be tėvų sutikimo. Pasirinkta keisti pavardė turi atitikti pareiškėjo lytį, neprieštarauti gerai moralei ir Lietuvos Respublikos viešajai tvarkai. Pareiškėjas gali pakeisti savo pavardę į tėvų, senelių, patėvio ar pamotės, esamo ar buvusio globėjo pavardes. Prašymą pakeisti pavardę Jūsų sūnus gali pateikti pasirinktai civilinės metrikacijos įstaigai tiesiogiai arba per Metrikacijos paslaugų informacinę sistemą.

 • Laba diena.Mano sunui 17 metu,kokia tvarka jis gali paveldeti mirusio senelio turto dali,sunaus tetis mires.Ar gali jis pats savo vardu paveldeti?

  Laba diena, siekiant paveldėti reikia kreiptis į palikimo atsiradimo vietos notarą su pareiškimu išduoti paveldėjimo teisės liudijimą. Į notarą vaiko vardu gali kreiptis nepilnamečio vaiko įstatyminiai atstovai (pvz. motina) arba pats vaikas, turėdamas notarinį tėvų ar rūpintojų sutikimą šiam veiksmui atlikti.

 • sveiki,noreciau suzinoti turiu 10 metu dukra gyvenu anglijoje,vyrui priteisti alimentai ,paskutines mokejimas buvo kazkur 2013 metais ir tai per antstolius ar imanoma paduoti ji vel antstuoliams gyvenant uzsienyje,vyras gyvena Lietuvoje?

  Laba diena, jeigu vyras gyvena Lietuvoje, turite "duoti" antstoliams Lietuvoje. Geriausia būtų kreiptis į tą patį antstolį, į kurį kreipėtės 2013 m., nes pas jį bus teismo išduotas vykdomasis raštas bei pradėta vykdomoji byla. Jeigu dėl kažkokių priežasčių tektų kreiptis į kitą Lietuvos antstolį (pasikeitus vyro gyvenamajai ar turto buvimo vietai ar pan.) tuomet turėsite gauti arba iš senojo antstolio arba iš teismo vykdomąjį raštą, kurio pagrindu naujasis antstolis pradės vykdomąją bylą ir vykdys teismo sprendimą priverstine tvarka.

 • Laba diena. Norėčiau sužinoti, jeigu žmona namie geria, neadekvačiai elgiasi, keikiasi ir pan. Planuoju skirtis ir nebenoriu gyventi kartu. Tačiau turime du nepilnamečius vaikus. Ar galiu išsikraustudamas pasiimti vaikus, nes bijau su ja palikti. Ar reiketu pries tai kazkur kreiptis.

  Laba diena, jeigu sutuoktinė kelia pavojų vaikams, praneškite apie tai raštu savo savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriui. Atitinkamai, siekiant užkirsti kelią daromai žalai vaikams, galite juos pasiimti su savimi. Netgi sakyčiau privalote, įgyvendindamas savo pareigą rūpintis jais ir užtikrinti jų saugumą, tinkamą auklėjimą ir kitas vaiko teises. Tačiau pasiimdamas vaikus su savimi, turėsite užtikrinti galimybę jiems pilnavertiškai matytis su motina, jai lankyti ir betarpiškai bendrauti su vaikais ir pan. Išnagrinėjęs Jūsų santuokos nutraukimo bylą teismas išspręs ir vaikų gyvenamosios vietos klausimą iki jų pilnametystės.

 • Sveiki.Noriu issiaiskinti.isiskyreme su vyru pries 2 menesius.Butas yra vyro igytas pries santuoka.santuokos nutraukimo sprendime irasytas punktas kad sunus kuriam 8 metais,gyvenamoji vieta priskiriama su globeja mama.bet tame punkte nepaminetas adresas kad butent tame bute kuris priklauso buvusiam vyrui ir nera nustatyta uzusfrukto teise man.tai ar buves vyras gali isregistruoti mane is buto ir ismesti,jei ir vaikas ir as esame deklaruoti jo bute,o vaiko globa priskirta man mamai.ar man reiketu kreiptis vel i teisma del punkto pataisymo kad padarytu uzufrukta,ar tiesiog galiu buti rami su vaiku ir gyventi toliau tame jo bute?!aciu

  Laba diena, teismas nustatydamas vaiko gyvenamąją vietą kartu su vienu iš tėvų, niekados nenurodo konkretaus adreso, nes tėvo, su kuriuo kartu gyvens vaikas (šiuo atveju tai Jus), gyvenamoji vieta iki vaiko pilnametystės gali keistis neribotą skaičių kartų. Todėl šioje vietoje jokių trūkumų teismo sprendime nematau. Tai, jog su vaiku esate deklaravę gyvenamąją vietą buvusio sutuoktinio bute, nesuteikia Jums teisės naudotis Jums nepriklausančiu butu. Įprastai teismas išsprendžia uzufrukto nustatymo klausimą nagrinėdamas santuokos nutraukimo bylą. Kadangi santuokos nutraukimo byloje Jūs tokio reikalavimo turbūt nepareiškėte, teismas uzufrukto savo iniciatyva ir nenustatinėjo. Jeigu tokį reikalavimą (dėl uzufrukto nustatymo) teisme santuokos nutraukimo byloje reiškėte, tuomet turite kuo greičiau kreiptis į teismą dėl papildomo sprendimo priėmimo, prašydama atnaujinti praleistą dvidešimties dienų terminą pareiškimui dėl papildomo sprendimo pateikimo. Tačiau jeigu savo santuokos nutraukimo byloje reikalavimo dėl uzufrukto nereiškėte, tuomet galite tartis su buvusiu sutuoktiniu dėl uzufrukto sutarties sudarymo, o jam nesutikus - bandyti kreiptis į teismą keliant reikalavimą dėl uzufrukto nustatymo buvusio sutuoktinio butui.

 • Laba diena, būtų malonu gauti patarimą. Situacija yra tokia: susituokėm 1997 metais, 1998 pastojau ir vyrui pasakiau, kad nesu įsitikinusi, kad vaikas yra jo. Jo atsakymas buvo:

  Laba diena, jeigu Jūsų buvęs sutuoktinis sėkmingai prisiteis iš Jūsų žalos atlyginimą už sumokėtus alimentus, tuomet vykdymo procese galėsite taikyti įskaitymą ir įskaityti jo įsiskolinimą Jums. Tačiau ar pavyks buvusiam sutuoktiniui laimėti bylą, priklausys nuo daugelio aplinkybių.

 • Laba diena, noreciau suzinoti ar vyras turi teise isvaryti is namu ar isregistruoti, jei pries santuoka pirktas namas jo vardu, o dabar 2 metus gyvenam santuokoj ir turim 3 metu vaika?

  Laba diena, įstatymas numato, jog jeigu gyvenamoji patalpa yra vieno sutuoktinio nuosavybė, teismas savo sprendimu gali nustatyti uzufruktą ir palikti joje gyventi kitą sutuoktinį, jeigu su juo po santuokos nutraukimo lieka gyventi nepilnamečiai vaikai. Taigi nepaisant to, kad namas priklauso vyrui, jis neturi teisės Jūsų su nepilnamečiu vaiku išvaryti iš namų. O pageidaudama išsaugoti teisę po skyrybų gyventi vyro namuose, santuokos nutraukimo byloje reikškite teismui reikalavimą nustatyti vaiko gyvenamąją vietą kartu su jumis ir nustatyti uzufruktą Jums kartu su vaiku gyventi vyro namuose iki vaiko pilnametystės.

 • as kiekviena diena dauzau vaikus be sustojimo

  Laba diena, susisiekite su mumis telefonu 8 679 31930

 • laba diena, esu dvieju nepilnameciu vaiku mama, siuo metu skiriuosi su vyru kur galeciau kreiptis del grasinimu, atimti vaikus is manes,gyvenom uzsienyje bet skirtis noriu jau apie pora metu, tik visada bijodavau, nes vyras grasindavo man kad uzmus jej skirsiuosi, kad atims vaikus, nors vyresnysis nenori pas teti, gryze is uzsienio kartais paklausiu jo ar jis noretu pas teti, vaikas pradeda verkti ir sakyti kad nori likti cia ir kad nenori pas teti, kaip man elgtis, kur kreiptis del pagalbos?

  Laba diena, dėl grasinimų kreipkitės į policiją.

 • Laba diena,esu 5vaikuciu mama ir noriu paklaust vaiku psihologo patarimo kaip man padet vyriausiam sunui,kuraim siuo metu yra6,3metu. Sunus pagal savo amziu nekelba,kaip turetu kalbet jo bendraamziai,pas ka besikreipciau,tai nieks nezino kas jam. NUveziau i klinikas atlikt genetini tyrima,laukiam atsakymo.Vaikas yra uzsispyres,uzdaras,niekuo nesidomi isskyrus deliones,filmukais. Klausa tikrinta,girdi,neurologo nustatyta specifiniai raidos sutrikimai. Jei galit patarkit kaip ji auklet ir kaip jam padet? Dekui uz informacija.

  laba diena, Tikiuosi, kad jūsų pastangos ir medicininiai tyrimai padės išsiaiškinti dėl kokios priežasties sūnus nekalba. Mūsų vaikų psichologas gali tik patarti kaip su vaikučiu bendrauti. Psichologas dirbs šį penktadieni ir aš perduosiu jūsų laiškutį, kad susisiektu su jumis.

 • Laba diena,norejau paklaust teisininko patarimo,esu 5vaiku mama,savo mama palaidojau pries 1,5metu,praejus menesiui po mirties nuejau pas notare sutvarkyt paveldejimo dokumentus. Ji sutvarke,bet liko dokumentai pas ja ligi siol,nes tuo momentu neturejau reikiamos sumos sumoket uz atliktas paslaugas. Noriu paklaust,jei dabar kreipciausi pas ta pacia notare atsiimt sutvarkytus paveldejimo dokumentus,tai ar reiktu moket tik ta suma uz atlikta darba ar dar procentus uz tai,kad ilgai neatsiemiau dokumentu?Dekui uz informacija.

  Laba diena, šį klausimą gali atsakyti notarė, kuri tvarkė paveldėjimo dokumentus.

 • Labadiena mano vyrui vyksta iki teisminis tyimas (grasino girtas padegti) turime 2 mazus sunelius , mazajam vos 7 menesiai smurtas ne pirmas kartas bet vis atleisdavau .noriu skirtis taciau bijau nes gaunu vos 40 euru i menesi o vyras dirba gyvename name kuri meginame iteisinti (kaimynai trugdo) namo statybas ,pastate sienas ir stoga su pirma zmona o visa kita buvo baigta musu santuokoje ,Pati beveik su naslaite neta kam padeti ir vaikas per mazas gad galeciau db dirbt beto noriu likti gyventi tame name jei pasirisciau skyrybom bet koks butu teismo sprendimas gal is manes visai atimtu vaikus? Vyrui suo metu paskirta kardamoji priemone- nesiartinti prie namu.

  Laba diena, nutraukti santuoką galite tiek bendru sutarimu, tiek ir kreipiantis į teismą dėl sutuoktinio kaltės. Jei namas, kuriame gyvenate, priklauso Jūsų sutuoktiniui, tačiau buvo įrengtas Jūsų santuokos metu, tuomet nutraukdama santuoką galėsite reikalauti tam tikros kompensacijos. Taip pat tikėtina, jog teismas nustatys abiejų vaikų gyvenamąją vietą su Jumis, todėl iš vyro bus priteistas ir išlaikymas vaikams. Kadangi vyro pajamos yra ženkliai didesnės negu Jūsų, galėsite teismo reikalauti priteisti iš vyro didesnę išlaikymo dalį vaikams. Taip pat galėsite prašyti teismo nustatyti uzufruktą - teisę Jums kartu su vaikais gyventi vyrui priklausančiame name iki tol, kol vaikas taps pilnamečiu. Jeigu neturite lėšų samdytis advokato, kreipkitės į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą, kad Jums būtų suteiktas valstybės apmokamas advokatas.

 • Laba diena,prašau Jūsų patarimo. Mano ex draugas, su kuriuo jau gal kokie penki metai kaip neturiu nieko bendro, jis mane nuolat persekioja, nuolat mane ižeidinėja, šmeižia. Rašinėja nešvankias žinutes mano tėvams, sesei ir mano draugams. Galų gale šmeižia mane viešoje erdvėje, viešina mano foto su komentarais, jog esu prostitutė ir t.t. Gyvenu jau du metai Vokietijoje, prašau patarkite, kur turėčiau kreiptis, noriu duoti šį žmogų į teismą. Būčiau dėkinga už patarimą.LG

  Laba diena, turite du pasirinkimus, kaip ginti savo pažeistas teises. Galite teikti pareiškimą policijai dėl šmeižimo, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą savo buvusio draugo atžvilgiu arba duoti ieškinį teismui dėl savo garbės ir orumo gynimo, prašydama priteisti turtinę/neturtinę žalą bei patirtas bylinėjimosi išlaidas. Abi šios priemonės Jūsų atveju yra galimos, tačiau kuri bus efektyvesnė konkrečiu atveju - atsakyti sunku. Jeigu gyvenate užsienyje, pareiškimą adresuokite savo buvusio draugo gyvenamosios vietos policijos komisariatui arba apylinkės teismui - priklausomai kurį savo teisių gynimo būdą pasirinksite.

 • Laba diena,mes gyvenam 4 kambariu bute pas vyra motina. Cia jos nuosavibe,su vyru issyskirem 2016 gruodzio men. Sitam bute gyvenu 20 metu. Pas mus yra 2 vaikai ,vienam 19metu, kitam 15metu. po skyribu mes su vaikais likom gyventi, dabar vyras ex nori mus ismesti is buto. Sakikyt ar gali is mus ismest lauk su vaikais? Ar galiu su jo kovot? cia vaikui arti i mokykla ir man i darba.Pagarbiai, Bozena.

  Laba diena, Ttsiškai galima kovoti su vyru, tačiau situaciją komplikuoja tai, kad butas priklauso ne Jūsų buvusiam vyrui, o jo motinai. Todėl tokioje byloje būtų itin svarbi buto savininkės, t. y. Jūsų buvusio vyro motinos nuomonė ir pozicija ginčo klausimu. Mat jei butas priklausytų vyrui, galėtumėte kreiptis į teismą dėl uzufrukto nustatymo iki vaiko pilnametystės ir teismui patenkinus Jūsų reikalavimą, galėtumėte gyventi vyro bute iki kol vaikas sulauks pilnametystės. Šiuo atveju sudėtinga atsakyti dėl galimybės nusistatyti uzufruktą nežinant vyro motinos pozicijos. Iš kitos pusės, Jūsų vyras neturi jokios teisės Jūsų vyti iš savo motinos buto. Tą gali daryti tik Jūsų motina ar jos įgaliotinis. Kitaip tariant, šioje situacijoje santykiai klostosi tik tarp Jūsų ir buvusio vyro motinos, kuri yra buto savininkė. Todėl šiuo atveju vyras savo vardu negali Jums reikšti jokių pretenzijų.

 • Laba diena. Turiu motina, kuri visa gyvenima gere, lindo i skolas, gyveno tik sau ir buteliui. Nei as nei anukai jai niekada nerupejo. Dabar ji pasiligojusi jai butina slauga. Ar as dabar privalau ja rupintis, slaugyti ir islaikyti? Tokiu galimybiu tikrai neturiu, plius dar nuoskaudos ir neapykanta tokiam zmogui. Uzdirbu tik minimuma, dirbu daug po 15 valandu, pati turiu ir auginu tris vaikelius. Negi dabar turiu skriausti savo vaikus, aukoti savo sveikata, kad vykdyti pareiga motinai, kuri savo pareigas pragerusi?

  Laba diena, jeigu motina vengė vykdyti savo pareigas Jums, tuomet ir Jūs galite būti atleista nuo savo pareigų motinai. Jums nesutinkant teikti išlaikymo mamai, ji privalėtų kreiptis dėl to su ieškiniu į teismą, nes įstatymas numato bendrą pareigą pilnamečiams vaikams išlaikyti savo nedarbingus ir paramos reikalingus tėvus ir jais rūpintis. Tačiau įstatymas taip pat numato ir išimtį, jog teismas gali atleisti pilnamečius vaikus nuo pareigos išlaikyti savo nedarbingus tėvus, jeigu nustato, kad tėvai vengė atlikti savo pareigas nepilnamečiams vaikams. Tad jeigu motina imtų savo reikalavimo teisę reikšti teisme, Jūs, siekdama pasinaudoti įstatyme nurodyta išimtimi, privalėtumėte įrodyti, jog ir mama vengė vykdyti savo pareigas Jums, kai buvote nepilnametė.

 • Labas vakaras,reikia jūsų patarimo,pagalbos..Mes su vyru turime vieno kambario butą,uošviai dviejų,jie mums siūlo keistis butais darydami dovanojimus vienas kitam..iškilo klausimas jei mes dovanotą butą po kelių metų nusprestume parduoti,ar jie kaip buvę buto savininkai galėtų užginčyti pardavimą..bijome,kad dovanodami vienas kitam butus galime likti apgauti, į ka reikėtų atkreipti dėmesį kai daromas dovanojimas?Ačiū

  Laba diena, dovanojant svarbu, kad tai būtų dovana abiems sutuoktiniams, nes jeigu bus tik vienam iš sutuoktinių kitas neturės teisių į nuosavybę. Užginčyti gali tuo atveju, jeigu dovanojimo sutartyje bus nurodytos sąlygos(pvz.neparduoti kol vaikai nepilnamečiai ir pan.rūpintis asmeniu, kuris dovanoja) ir jūs jų nesilaikysite.

 • Laba diena,su vyru planuojame pirkti vieno kambario butą,tai sužinoję uošviai siūlo keistis butais,jie mums duoda dviejų kambarių,o mes jiems vieno kambario.Iškilo klausimas kaip geriau padaryti ar mes nuperkame iš jų už tą pačią kainą kiek kainuoja mūsų norimas vieno kambario butas,o už tą suma jie nusiperka sau kokį nori,ar geriau mums nusipirkti vieną kambarį,o tada daryti mainus?bijau,kad neapgautu,nes jie nėra geri žmonės,kiekvieną smulkmeną,ką kažkada padarė prikiša..mano nuomone išvis nesimainyti,bet vyras nori dėl vaiko,sako daugiau vietos būtų.Ačiū

  Laba diena, šiuo atveju jūs tarpusavyje turite suderinti sąlygas, variantus.

 • Laba diena, norėčiau paklausti. Man 20 metų mokausi trečiame kurse, gyvenu su vaikinu. Su tėvais nebendrauju. Ar yra galimybė man gauti socialinę pašalpą?

  Laba diena, kreipkitės į seniūniją pagal gyvenamąją vietą arba socialinės paramos skyrių.

 • LABAS VAKARAS.ACIU UZ ISSAMU ATSAKYMA, BET MAN REIKIA REALIOs KONRECIOS PAGALBOS, PATARIMO IR TINKAMO SPRENDIMO PRIEMIMO.SIAI dienai buves ex, kuris tebegyvea neva tai savo bute, grasina mane paduosiantis i teisma, ANSTOLIAMS kaip Jus ir rasete,,, Pradzioj siuo eiti i banka, teirautis del paskolos perrasymi, veliau pas notara. NoriuMano pozizija tokia..As noriu iseiti is buto, na sakykim susirasiu kur nuomotis.Vyras sutinka kad paskola perrrasysiu jam, o ka daryti su savo buto dalimi? As mastau ne jam , o vaikam uzrasyti. Kaip tai teisingai padaryti?Beje po kredito perrasymo, jis kaip iR leidzia toliau buti tame bute, kol pats susiras kur gyventi. Bet patys suprantate, kad as negaliu cia gyventi,psichologiskai nebepakeliu jis nepliks manes ramybeje, Nerimauju del vaiku, ar atidavus jam kredita ir perrasius savo dali, as neliksiu be nieko. Ta prasme ar nepaims vaiku is manes???Beje ar neisikis vaiku teises jei as pasak vyro pabloginsiu vaiku gyvenamas salygas...iseidama i nuomuojama buta, Bet as nebegaliu taip toliau gyventi, nebegaliu leisti buti zeminama vaiku akivaizdoje,Atsiprasau uz padrikas mintis... man tiesiog reikia normalios rimtos konsultacijos, ka daryti mano situacijoje.Gal butu imanoma su Jumis susitikti ir pasikonsultuoti gyvai? |Nes sioje situacijoje bijau padaryti blogus sprendimus...klausimu daug o atsakymu neturiu...aciu

  Laba diena, susisiekite su mumis užsiregistruoti teisininko konsultacijai.

 • sveiki, norejau paklausti ka daryti jai anstolis nuskaiciavo visa pasalpa tevystes? kurios jis negalejo nuskaiciuoti pagal cpk 739 straipsny. aciu

  Laba diena, taip kartais per klaidą būna. Reikia paskambinti į antstolio kontorą, viską padėjėjui paaiškinti. Jis turėtų neprieštarauti, Jums liepti parašyti prašymą, kad būtų grąžintos nepagrįstai nurašytos lėšos. Taip ir padarykite. Nepavykus išsiaiškinti gražiuoju, nustatyta tvarka galite skųsti antstolio veiksmus teismui.

 • Laba diena,Dekoju uz atsakyma buvusi sutuoktine atsisake Lietuvos pilietybes ir pasikeistusi kita pavarde nes susituoke su uzsenieciu ir jau 25 metus negyveno Lietuvoje. ji buvo susituokusi su manim santuokos metu tevai buvo privatizave buta.Ji niekados nebuvo registruota Siame bute.Ar po tokiu faktu ji vis dar gali pretenduoti I 1/3 buto Dali?Lauksiu jusu atsakymoDekoju

  Laba diena, pretenduoti į butą gali. Nes nei viena iš jūsų nurodytų aplinkybių (pilietybė, gyvenimas Lietuvoje, registracija bute) neįtakoja jūsų buvusios sutuoktinės galimų nuosavybės teisių į buto dalį. Nuosavybę į 1/3 buto dalį ji gali įgyti tik įstatymo numatytais pagrindais, pvz. paveldėdama, gaudama dovanų, santuokos metu perkant ir kt. Todėl norėdamas išsiaiškinti, ar buvusi sutuoktinė turi reikalavimo teisę į buto dalį, turite išsiaiškinti, kam butas priklausė, kokiais pagrindais nuosavybė į jį buvo perleidžiama nuo pat jūsų su buvusia sutuoktine santuokos sudarymo iki dabar.

 • Del finansiniu sunkumu nusprendziau parduoti buta .Taciau isliko problema ,nes buvusi sutuoktine kuriai pagal istatyma po skirybu priklauso 1/3 dalis isvyko i uzsieni ir jau 21 metus nesirupina- sita laikotarpi uz buto paslaugas ir remonto islaidas mokejau tik pats .Ar yra galimybe prissiteisti buta? Nes be jos parso buto neparduosiu o kur ji gyvena nezinau nera jokiu kontaktu,net nezinau kur jos ieskoti?ka daryti tokioje situacijoje?kur kreiptis pagalbos?

  Laba diena, galimybė prisiteisti butą yra. Visų pirma turite teikti ieškinį teismui dėl skolos už buto išlaikymą priteisimui iš buvusios sutuoktinės. Jeigu pavyks bylą išnagrinėti ir turėsite įsiteisėjusį teismo sprendimą, tuomet kreipsitės į anstolį ir sieksite, kad teismo sprendimas būtų įvykdytas iš buvusei sutuoktinei priklausančios 1/3 buto dalies. Taip pat galite bandyti kreiptis į teismą dėl buto atidalinimo ir prašyti jį atidalinti tokia tvarka: visą butą Jums, o 1/3 buto vertės kompensuoti buvusiai sutuoktinei. Abiem atvejais visų pirma patarčiau kreiptis į advokatą, kad jis padėtų pasirinkti tinkamesnį variantą ir atstovaudamas nagrinėjant bylą teisme.

 • Sveiki.Man 25 metai.Mano trumpame gyvenime Lietuvoje visuomet buvo sunku rasti darba gauti pastovaus darbo nepavyko.Atvykau pas pusbroli i Anglija ieskoti darbo.Neradau darbo. Po menesio mane pusbrolis ismete i gatve.Nusprendziau keliauti i kita miesta Southamptona pas mazai pazistama vyruka. Jau kuris laikas nerandu darbo. Man jis labai malonus, rodo demesi, pasipirso. Nepaisant to, man darbo rasti nepavyksta.Suprantu, kad jis visa gyvenima manes neislaikys.Taciau darbo nepavyksta gauti. Myliu ta zmogu, taciau be darbo negaliu likti. Gal kas patartu kur reikalingi darbuotojai, kur galetu patikimai kreiptis? Darbas butu tinkamas bet koks: fabrikai, valytoja ir pan.Mama siulo grizti i Lietuva ir gyventi pas ja.

  Laba diena, mes neturime informacijos apie laisvas darbo vietas Anglijoje.

 • Laba diena, su vaiko tevu pragyvenome daugiau nei 8 metus,jis pries mum bunant kartu pasieme paskola nusiirko buta,dabar skyybu metu veja is buto,ar turim mes kokiu teisiu?

  Laba diena, turtas, kuris yra vieno sutuoktinio asmeninė nuosavybė, gali būti teismo pripažintas sutuoktinių bendrąja jungtine nuosavybe, jeigu nustatoma, kad santuokos metu šis turtas buvo iš esmės pagerintas sutuoktinių bendromis lėšomis arba kito sutuoktinio lėšomis ar darbu (kapitalinis remontas, rekonstrukcija, pertvarkymas ir kita). Tai pat turite kreiptis į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, jei vaiko gyvenamoji vieta bus nustatyta su motina, šiai neturint kur gyventi, butu naudotis uzufrukto teise teismas gali priteisti jums, kol vaikui sukaks 18 metų.