Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Sveiki, man 20 metų gyvenau Kaune su mama, buvau išmesta iš namų be pinigų, kol kas būnu pas draugę turiu išeiti, norėjau pasiklaust ar yra kokia galimybė man padėti ar yra kokių išeičių?

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena. Visai neseniai sužinojau, kad mano artimoje appinkoje moteris patiria tiek psichologinį, tiek fizinį smurtą. Labai noriu jai padėti, tačiau nežinau kaip ar net nuo ko pradėti, nes ji su vyru skirtis nenori. Jis jai pažadėjo, kad jei kada su juo išsiskirs sudegins namą bei jos verslo patalpas. Iš šono man atrodo, kad tiesiog imi ir išsiskiri, tačiau žinau, kad viskas nėra taip paprasta. Gal turite kokių patarimų kaip jai parodyti at paaiškinti, kad išeitis vis gi yra?

  Sveiki, labai dažnai smurtautojai manipuliuoja nukentėjusiu asmeniu jį baugindami, tačiau jūsų minimu atveju tam asmeniui būtų taikoma baudžiamoji atsakomybė už grasinimus sunaikinti turtą, už psichologinį ir fizinį turtą. Patarkite moteriai, kad išeitis visada yra, kaip ir pagalba, o nieko nedarant niekas nesikeičia, smurto forma tik sunkėja. Jeigu jai nedrąsu yra įbauginta, gali kreiptis į mūsų centrą telefonu anoniminės konsultacijos. Apie vykstantį smurtą artimoje aplinkoje gali pranešti bet kuris asmuo, jeigu įtariate, kad ji yra patyrusi smurtą informuokite pareigūnus 112.

 • Laba diena, aš su buvusia drauge išsiskyriau, dabar jin vedusi turi vaika, ir man labai retai leidzia lankyti, nebent atvaziuoja i svecius kur vaikui nera vietos ir tenka man vaziuoti ji pasiimti pas save zinoma dziaugiuos del to, sakykit ten vyksta nuolatinis konfliktas o vaikas visa tai mato kreipiaus i teisma bet vaika vistiek paliko jei ir apskundziau bet vistiek paliko pas mama motyvuodami tai kad vaikas dar mazas 2metu turi buti pas mama turi ptoblemu su kalbejimu nebezinau nei kur kreiptis ka daryti vienuu tarpu sake kad vaika pati atiduoda o jos socialine sake kad jin to daryti negali be jos zinios ka man daryti kur kreiptis kad butu pagaliau teisybe

  Sveiki, labai paini situacija, pagal jūsų antrą laišką suprantu, kad nesate vaiko biologinis tėvas. Tačiau jeigu esate davęs vaikui savo pavardę ir pripažinęs tėvystę, tokiu atveju teismo keliu vaiko biologinis tėvas gali nuginčyti tėvystę. Susisiekite su mumis telefonu dėl detalesnės konsultacijos.

 • Sveiki gyvenu vyro.bute su tryjeis vaikais, mes da nespėjom išsiskirti bet jis prieš keletą dienų mirė ką daryt tuo atveju

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, esu nukentėjusi nuo sugyventinio psichologinio ir fizinio smurto.. turim bendrą vaikelį.. esu gana stipri, galvojau, kad esu stipri. Bet vaiko tėtis pasistengė mane sugniuždyti stipriai ir niekaip nesugebu savęs suimti į rankas. Nesugebu susigrąžinti pasitikėjimu savini, noro kažką daryti. Vaikas auga su manimi, tik jis mane palaiko. Kai jis nemato (miega pietų miego ar nakties, palūžtu..). Kaip ir dabar vaikas miega, o aš verkiu gailėdama savęs. Suprantu, kad man reikia pagalbos.

  Sveiki, susisiekite su mumis telefonu dėl konsultacijos: 867931930

 • Laba diena esu europoje mano zmona isnese daiktus ir pinigus is buto kartu negyvename gyvena jinai name ar imanoma susigrazinti bus daiktus

  Sveiki, jeigu turite pretenzijų sutuoktinei galite kreiptis į policiją.

 • Sveiki.Ieškau pagalbos ,nes turiu nepasitikėjimą savimi,daug ko bijau,nesutariu su draugu.

  Sveiki, susiekite telefonu dėl psichologo konsultacijos.

 • Sveiki,Sy vyru turime nepilnametę dukrą ir studentą sūnų. Ar yra galimybė kažkokiu būdu iš vyro išsireikalauti lėšų vaikų išlaikymui? Vyras dirba, tačiau pinigų neduoda nei man nei vaikams. Ar tik skyrybų atveju galima išsireikalauti alimentus?

  Laba diena, gyvenant santuokoje tai pat galima kreiptis į teismą dėl alimentų prisiteisimo.

 • Sveiki, mano bute, kuriame šiuo metu negyvenu, gyvena mano tėvas. Jis deklaruotas ten ir labai ilgai jau gyvena ten. Jis nepataisomas alkoholikas, butą pavertė į baisią landynę. Šią vasarą man reikės persikraustyti į šį butą, tačiau nenoriu gyventi kartu su tėvu, nes bijau, kad jis gali smurtauti, kelti triukšmą, gadinti turtą, nes mes beveik nepažystami. Tai norėjau paklausti, kaip ir ar galiu jį išdeklaruoti iš šios gyvenamosios vietos? Kaip jį iš ten iškraustyti? Ką daryti, jeigu jis neturi kur eiti ir kur gyventi?

  Laba diena, jūs teisėtai kaip būsto savininkė galite jį išdeklaruoti ir iškeldinti, bet reikėtų atsižvelgti ir į tai kur žmogus gyvens. Į šį klausimą negalime atsakyti, neteikiame apgyvendinimo paslaugų.

 • Sveiki,Man 23 metai ir draugauju jau metus laiko su 21 metu vaikinu. Pradėjome draugauti kai jam buvo 20. Santykiu eigoje mokinomes pazinti dalykus apie vienas kita, ir jis papasakojo dalykų, kurie man yra šokiruojantys. Dėl viso to pasidariau labai jautri ir

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl psichologo konsultacijos.

 • Sveiki ,su vyru gyvenu 9 metai ,susituoke3m.Jis mane koronoviruso metu ismete i gatve ,ir neileido i namus apie 3 sav. policija nieko negalejo padet ,nes butas yra jo ,o as ten tik dekloruota .Ar turi teise jis esant santuokoje mane isvaryti is namu ir neileisti?aciu

  Laba diena, labai gaila, bet jis turi teisę į savo nuosavybės teise priklausantį būstą įsileista ką nori ir neleisti gyventi. Tačiau, jeigu santuokos metu būstas buvo remontuotas, tai pat įgytas kitas kilnojamas turtas( baldai, buitinė technika ir pan.) tuomet jums šios investicijos ir daiktai tai pat priklauso. Susisiekite telefonu jei dar kils klausimų.

 • 2004 nupirkau buta bet uzrasiau pirkima, kap vyresnei dukrai tesiog galvoau, kad jegu kas su mumis atsitiks ji nelks jaunesnes likimo valei.Po keleta metu vyresnele nusipiirko atskra buta. Atejjus pas notare perrasyti buta jaunesnes vardu notare pasake, kad reiika daryti kaip pirkima taip ir padare.Mes seni gyvenom visa laika su jaunele, remotavom, mokejom uz ..paslaugas.Ziurejom anuke. Dukra 3,6 buvo uzseni kalejime. Grizusi sauke,, kad viskas cia jos, jai reiikia pinigu, pardos. Buvo paguldyta i psihiatrine istirti. Mums kaip tevams nepasako jos diagnoze. Mes su anuke gyvenampas ja visi kartu Bet anuke pasake, kad mama kaip susiras gyvenimo drauga, pardos viska ir isvazios. Ira gyva buvusi seimininke busto, ji gali paliudyti teisme, kad faktiskai as pirkau bustaissimoketinau nes kas men. atvezdavau jai pinigus. Ar gaima paduoti i teisma ir atsiteisti buta, kad ji neliktu mus senus tevus gatvei ir anukes.Pagarbiai Irena

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki. Esu išsiskyrusi su buvusiu sugyventiniu, kartu turime dukrą (1,5m.). Vyrui su vaiku yra numatytą bendravimo tvarka 3 kartais per savaitę po 2 valandas. Esmė, kad vyras visiškai neturi įgūdžių bendrauti su vaiku, jis negeba tinkamai rūpintis mažyle. Jo tikslas - terorizuoti mane. Atėjęs pasimatyti su dukra buvęs sugyventinis mane šmeižia, nuolat kviečia policijos pareigūnus traktuodamas, kad esu girta, apsivartojus narkotikų. Girtumas niekada nustatytas nebuvo. Turiu kitą dukrą, kuri bijo buvusio sugyventinio, jam atėjus ji nuolat verkia. Man teikiamos socialinės paslaugos, taikoma atvejo vadyba, tačiau tai nepadeda. Kur galiu kreiptis ir ką tokiu atveju daryti? Ką įmanoma padaryti, pakeisti, kur kreiptis? Ar įmanoma gauti laikinąsias apsaugos priemones, kur dėl jų galėčiau kreiptis, koks procesas? Vyras neadekvatus, bijau dėl savo ir vaikų saugumo.

  Sveiki, kreipkitės į atvejo vadybininką dėl galimybės nustatyti bendravimo vietą ne namuose. Tai pat pasikonsultuokite su vaikų teisių specialistais.

 • Sveiki. Atsikrausčiau į Kauną iš kito miesto su 3 mažamečiais vaikais. Gyventi pradėjom kartu su draugu, ne vaikų tėvu. Butą nuomoja jis, sutartis jo vardu. Radau visas žinutes, kad jis mane išdavinėja, negaliu to atleist ir po truputį dairausi naujos gyvenamosios vietos sau ir vaikams, tačiau nesam deklaruoti Kaune. Ir jis man grasina, jog išmes iš buto, kad greičiau išeičiau, nes jie nemokės už mano ir vaikų stogą virš galvos. Ką man daryt? Neįsivaizduoju kur kreiptis ir ką daryti. Šią akimirką buto negaliu išsinuomoti dėl depozito, nes neturiu lėšų. Ką man daryti?

  Sveiki, kreipkitės į Šeimos krizių centrą. KREIPTIS TELEFONU VISĄ PARĄ: +370 (613) 62240

 • Sveiki,turiu klausimą dėl deklaruotos vietos. Esu pilnametė, mano biologiniai tėvai yra smurtaujantys, su jais nutraukiau ryšius ir nebendrauju, bet problema išlieka deklaruota gyvenamoji vieta. Nežinau kaip, bet prieš daugiau nei metus jie mane perregistravo į kažkokią man visiškai nežinomą vietą - nors esu pilnametė ir perregistravimas be žinios galimas tik teismo proceso metu. Deklaruotis kitur negaliu, nes būsto šeimininkai to neleidžia. Keli klausimai: kaip sužinoti, ar ta vieta, kurioje esu deklaruota, turi skolų? Jei esu ten tik deklaruota, ar vis vien privalau mokėti tas skolas? Ar yra įmanomas koks nors greitas būdas, nekalbant apie nuomą, rasti ar gauti kitą deklaruotą vietą?

  Laba diena, jeigu jūs esate deklaruota būste, kuris jums nepriklauso nuosavybės teise(nesate jo savininkė), jūs nesate atsakinga už svetimo turto skolas. Jums reikia išsideklaruoti iš to būsto, kuriame negyvenate, po to galite kreiptis į seniūniją pagal gyvenamąją vietą, kad būtumėte įtraukta į asmenų sąrašą, kurie neturi deklaruotos gyvenamosios vietos. Jeigu šiuo metu gyvenate nuomojamame būste tarkitės su šeimininkais, kad jus deklaruotų būste terminuotam laikotarpiui. Kito greito būdo nėra, išskyrus tą kai būsto savininkas sutinka tai padaryti.

 • SveikiMano brolis susituoke su moterim kuri turi 2 nepilnamecius vaikus nuo kito vyro. Vaiku tevas alimentu nemokejo, tai vaiku motina islaikyma gaudavo is valstybes. Skyrybu atveju ar mano broliui priklausytu jos vaiku islaikymas? Moteris gauna invaliduma ir yra nedarbinga.DekojuDekoju

  Laba diena, jeigu jūsų brolis būtų įsivaikinęs žmonos vaikus, tokiu atveju turėtų mokėti alimentus. Šiuo atveju vaikų išlaikymo klausimas nebūtų svarstomas, nes jie turi tėvą iš kurio yra priteistas jiems išlaikymas.

 • Sveiki. Mano sugyventinis ir mažametės dukrytės tėvas - alkoholikas. Patiriu nuolatinį psichologinį smurtą, kad atims dukrytę ir pan. Nutariau dėti tašką. Tačiau pas mamą grįžti bijau, nes jis yra agresyvus ir žinau, kad ramybėj nepaliktų ne tik manęs su vaiku, bet ir mano tėvų.. ką daryti mano atveju? Nuo ko pradėti? Be galo bijau dėl dukrytės, nes jis alkoholikas, kuris nuolat grasina... ar suteikiate galimybe pagyventi centre?

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos. Apgyvendinimo paslaugų neteikiame, turite kreiptis į Šeimos krizių centrą.

 • Sveiki. Gyvename savivaldybes būste. Būstas užrašytas mano mamos vardu. Cia buvo registruotos mano abi dukros. Pries 10 metu viena dukra išvyko i uk ir issideklaravo is sio būsto. Ištekėjo. Dabar dukra gryzo su vaikiuku , ruošiasi skirybom. Bet dabar yra problema del registracijos. Savivaldybėje sake kad negalima jos prideklaruoti prie prie savivaldybes būsto ( nors ir buvo kazkada cia deklaruota) . Patarkit ka daryti

  Sveiki, kreipkitės į seniūniją pagal gyvenamąją vietą, paaiškins kaip elgtis.

 • Laba diena, turiu alkoholiką draugą, su kuriuo esame jau 5 metai kartu. Neseniai nusprendžiau galutinai uždėti tašką tuose

  Laba diena, dėl visų jūsų buvusio draugo veiksmų jūs turite kreiptis 112. Susisiekite su mumis telefonu: 867931930

 • Sveiki, kas būtų, jei likus mėnesiui iki pilnametystės pabėgčiau iš tėvų namų pas savo vaikiną, kuris nuomojasi butą kitame mieste? Ar man bei mano vaikinui būtų kažkokių teisminių pasekmių, jei tėvai suspėtų kur nors kreiptis?

  Sveiki, visų pirma jums pačiai būtų pasekmių, nes šiuo metu negalima išvykti į kitą savivaldybę. Tokiu atveju ir tėvams būdama nepilnametė sukelsite problemų. Pasikalbėkite apie tai su tėvais, nes pasekmių gali būti ir vaikinui, tai pat tėvai dėl jūsų jaudinsis.

 • Laba diena. Su buvusiu sugyventiniu turim bendrą paskolą būstui, ir esam to būsto lygiaverčiai bendrasavininkai. Po jo smurto prieš man, jis laikinai išsikėlė pas tėvus, vyksta teisminis procesas dėl vaiko gyv.vietos, laikinų apsugos priemonių gyv vieta nustatyta su manimi. Dabar vaiko tėvas žada grįžt į bendrą butą, taip netiesiogiai išvarydamas mane su vaiku or pareiškė, - išsiregistruokit ir mokėk pusę paskolos. Ar nėra numatytos kokios apsaugos, kad jis negalėtų pareit, taip išvarydamas mus?

  Laba diena, truputėlį trūksta informacijos, ar kvietėte policiją smurtinio įvykio metu, ar buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl smurto artimoje? Jeigu taip ir ikiteisminis tyrimas lig šiol vyksta, jam turėtų būti taikomos kardomosios priemonės , ir jis neturėtų teisės artintis prie jūsų, tiesiog tai reikėtų pranešti tyrėjai. Kitu atveju jis turi teisę gyventi savo nuosavybėje, tokiu atveju, jeigu jis nebando draugiškai ieškoti sprendimo tokiu atveju kitas žingsnis kreiptis į teismą. Susisiekite su mumis telefonu nukreipsime nemokamai teisininko konsultacijai.

 • Laba diena,Noreciau paklausti kaip man elgtis. Situacija tokia viskas ivyko pries 8. 5 metu. Ruosiausi isvykti I uzsieni kadangi Lietuvoje pragyventi buvo sunku turejau 1.5 m. dukryte ruosiausi veztis kartu bet mums buvo pavogti pasai. Nusprendziau pradziai vaziuoti viena kadangi ilgiau laukti negalejau nes buvo surastas darbas. Pasirasiau savivaldybej igaliojima kad tam tikra laika kol isitvirtinsiu mergaite rupinsis mano mama. Isvaziavau dirbau siunciau pinigus skambindavau gana daznai taciau viena diena gavau zinute is savo brolio. Zinuteje buvo rasoma kad mama man uz akiu ateme is manes mergaite. Kaip taip galima?! Is karto nieko nelaukus paskambinau mamai uzsipuoliau kaip taip galima ka tu darai ji man liepe nusiraminti ir kad mergaite grazins tiesiog jai reikejo igaliojimu del darzelio daktaru ir t. t. Klausiu kodel man nieko nesakei kalbam beveik kasdien buciau viska sutvarkius I si klausima atsakymo negavau.Po kiek laiko gryzau I Lietuva ir man buvo pasakyta kad niekas jos man neduos ir taskas. Man nebuvo galima ja pasiimti netgi is darzelio. Nebezinau ka daryti. Prasau patarkit. Aciu

  Laba diena, kreipkitės į Vaiko teisių apsaugos skyrių pagal gyvenamąją vietą.

 • Laba diena. Norėjau pasiteirauti , nori išeiti iš namu , bet neturiu šiuo metu kur eiti. Gal jus galetumėt padėti?

  Laba diena, apgailestaujame, bet mūsų centras neteikia apgyvendinimo paslaugos. Turite kreiptis į Šeimos krizių centrą arba nakvynės namus.

 • Labas vakaras, ar galetumet patart kaip galeciau padet savo mama. Jai 72 metai pries 1.5 menesio istyko isnultas, is ligonineje israse nepaskyre reabilitacijos, nes pas ja demencija (kuri dar niera patvirtinta)bet buvo apziureta psihiatro. Brolis pasieme ja pas save nes jai reikalinga prieziura 24 val per para. Jis su savo sugyventine pasieme busto paskola 3 kambariu butui pries 5 metus. Sio metu jis issiskyre su sugyventine ir paliko mama pas ja. Uz komunalines paslaugas nemoka, mamai ant maisto pinigu nepalieka. Jie turi viena bendra nepilnameti vaika, mano brolis prie jo islaikymo neprisideda. Ka jo buvusi sugyventine turetu daryt sioi situacijoi? Mano mama turi savo buta bet raktai pas mano broli, tai pat gauna pensija, bet brolis pasiemes jos banko kortele. Pati Lietuvoje negyvenu, tad neturiu galimybiu mama pasiimt pas save. Siuliau broliu apiforminti mama i seneliu namus (padengti daly islaidu) bet jis kategoriskai pries (manau klausymo kaina mamos pensija ir buta). Mamai reikalynga medecinine pagalba ir geros gyvenimo salygos, o mano brolis tuo suteikt jai negali.

  Laba diena, kreipkitės į socialinių paslaugų centrą(SPC), tai pat dėl kortelės grąžinimo į policijos pareigūnus. Jūsų brolio buvusi sugyventinė negali niekur atstovauti jūsų mamos interesų, dėl pasikonsultuokite su SPC.

 • Labas rytas,iš galvos niekaip neišeina vieną dieną vyro pasakyti žodžiai jog jis turi keturis vaikus. Mudu susituokę 13 metų auginame du vaikus, dar iki santuokos žinojau kad yra dar vienas vaikas, bet jam mokami elementai ir tame nieko blogo aš nematau ( na jaunystė klailystė). Bet iš kur tas ketvirtas ar aš galiu kaip nors sužinoti jam nieko medalius ar oficialiai jis dar turi vaikų?

  Sveiki, į šį klausimą jums gali atsakyti vyras.

 • Sveiki, pas mane tokia situacija turiu draugą 41 metu, ir jis vedęs turi vaiką zmona, mes jau kartu beveik 3 metai, o jie vede 16 metu, ir jie skyrėsi, o teismas dar nebuvo, nežinau ar jis meluoja ar ne. Mes nuo ryto iki vakaro būnam. Po to jis išvažiuoja prieš penkes val į darbą ir 22.00 val baigia darbą ir grįžta pas ją, sakė tarp jų nieko nebėra ir nebe miega kartu. O as laukiuos jo vaiko, ir jo žmonai sakiau kad laukiuos. Ar gali taip būti kad jis man nemeluoja? Man 26 metai. Tikiuosi kad atsakysite. Ačiū.

  Sveiki, į šį klausimą jums gali atsakyti tik jūsų draugas.

 • Sveiki, su draugu pradraugavom 5 metus, turim 4 metų dukrą, pastoviai pykstame. Todėl nusprendžiau padėti tam tašką. Mes abu gyvenam Anglijoje, jis Latvis o aš Lietuvė. Jis man grasina kad dukros neatiduos. Esam nesusituokę. Aš noriu važiuoti namo su dukrele į Lietuvą. Ar didelė tikimybė kad prarasiu dukrelė?

  Sveiki, jeigu jaučiatės nesaugi grįžkite su dukra į Lietuvą, grįžę susisiekite su mūsų centru nukreipsime pas teisininką nemokamai konsultacijai.

 • Lava diena, nusipirkau buta pries pora metu emiau paskol ant saves vienos. Dabar jame gyvenu tiek as tiek mano draugas. Norejau paklausti kaip geriai elgtis siuo atveju ar prašyti kad ir draugas prisidetu prie buto išlaikymo ar tik kad prisidetu prie komunaliniu. Kolkas paskola ir remonta buto mokejau 100% as. Is vienos puses galvoju kad kaip ir reiktu dalint per pus nes galim buti traktuoji ji kaip nuomininka bet is kitos puses tai butas tik ant manęs ir jeigu veliau susituoktume ir kažkas nepasisektu nenorėčiau turetu problemu. Prasau patarti kaip elgtis siuo atveju ir kaip butu teisingiausia pasidalinti islaidas. Ačiū is anksto

  Sveiki, jeigu žmogus gyvena jūsų būste ir tik prisideda mokėdamas už komunalines paslaugas, tai nebus traktuojama, kad jis įgyja teisių į jūsų būstą. Susisiekite su mumis telefonu, nukreipsime nemokamai teisininko konsultacijai, kad gautumėte visą reikalingą informaciją.

 • sveiki.gyvename su vyru susituokę beveik 3metai ,vyras turi darbą ,aš ne šiuo metu nes sergu epilepsija ir neseniai gimė sūnelis,bet turi vyras viena problema didelę alkoholizmą.prieš 1.5metus pamačiau tą problema jog po alkoholio atsiranda psichologinis smurtas,būnu visaip ižeidinėjama,reikiamą,užgauliojima įvairiais negražiais žodžiais ,būna daugiadienės ir geriama daug,o dabar po vaikučio gimimo esu manipuliuojama laikoma po padu ir noriu kuo greičiau išsiskirti su juo ,tik nežinau kaip būtų su mažyliu ,kai jis darbą ir butą turi ,o aš pastovių kolkas pajamų,buto ir darbo neturiu ir tektų pagyventi pas tėvus ,bei darbo tektų ieškotis vėliau kai vaikutis biški paaugtų.Užtat baisu biški dėl mažylio kam jis labiau atitektų ,nes toks žmogus jaučiu mane į depresija nuvarys.

  Labas vakaras, Aiste, malonu, jog kreipiatės. Norime pasidžiaugti, jog pastebėjote kad Jūsų šeimoje vyksta netoleruotini veiksmai ir Jūs į tai jau reaguojate. Savo laiške dalijatės nerimu bei abejonėmis, susijusiomis su Jūsų vyro nesaikingu alkoholio vartojimu. Apie šią problemą kalbėti nėra taip paprasta, nes, kai mylimas žmogus piktnaudžiauja alkoholiu ar turi priklausomybę nuo alkoholio, artimieji susiduria su daugybe įvairiausių jausmų, tokių kaip gėda, kaltė, baimė apie tai kalbėti, įtampa, nežinojimas, kaip viską pakeisti. Rašote, kad vyras naudoja psichologinį smurtą prieš jus, dėl šio elgesio Jūs patiriate neigiamus emocinius išgyvenimus ir ši situacija kelia abejones dėl Jūsų šeimos ateities. Jei vienas iš sutuoktinių turi prblemų dėl alkoholio vartojimo ir naudoja psichologinį smurtą ar bet kokios rūšies (fizinį, psichologinį, ekonominį ir t. t.) smurtą, tai yra rimta priežastis nutraukti santuoką. Kai santuoka yra nutraukiama bendru sutuoktinių sutikimu, vaiko gyvenamoji vieta nustatoma su vienu iš tėvų pagal tėvų susitarimą. Atvejais, kuomet sutuoktiniai nesutaria ir kyla ginčas dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, vaiko gyvenamoji vieta nustatoma teismo sprendimu. Todėl pagalbos ir palaikymo gali kreiptis į mus šiais tel.: +37067931930, +37037340027. Mielai lauksime Jūsų skambučio. Taip pat nukreipsime dėl teisinės konsultacijos.

 • Sveiki, ar įmanoma kur nors gauti pagalbos pabėgti iš namų su mažu vaiku nuo vyro kuris nuolatos gniuzdo psichologiškai, dabar ir fiziškai pradėjo? Man tiesiog reikia laikinos pagalbos. Turiu gerą išsilavinimą, patirtį, man tik reikia truputi pagalbos.

  Labas rytas, Malonu, jog kreipiatės. Norime Jumis pasidžiaugti, jog pastebėjote kad Jūsų šeimoje vyksta netoleruotini veiksmai ir Jūs į tai jau reaguojate. Tai atsakant į Jūsų klausimą ar įmanoma kur nors gauti pagalbos, taip įmanoma. Toliau Jums informaciją apie veiksmų planą: Pirmas veiksmas jei patiriate, bet kokios rūšies ar formos smurtą, nebijokite kreiptis skubios pagalbos, skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir praneškite apie smurtą šeimoje. Policija - tarnyba, dirbanti visą parą, todėl gali operatyviai reaguoti į pranešimą apie smurtą šeimoje. Smurto šeimoje atvejais policija gali: atvykti į įvykio vietą, nutraukti aktyvius smurtinius veiksmus; pradėti ikiteisminį tyrimą; apie smurtą pranešti specializuotos pagalbos centrui. Taip pat galite pranešti policijai per policijos elektroninių paslaugų sistemą http://www.epolicija.lt/ arba el. p. artimas.smurtas@policija.lt. Antras veiksmas. Atpažinus smurtą, patariama atsitraukti ir ieškoti pagalbos. Pirmą žingsnį jau padarėte, parašėte mums. Kauno apskrities moterų krizių centre teikiama nemokama kompleksinė psichologinė, teisinė pagalba. Taip pat kartu su Jumis sudaro individualų pagalbos priemonių planą, kuriame atsispindi smurtą patyrusio asmens padėtis, kritinės būklės įveikimo procesas ir abipusiai įsipareigojimai. Su mumis galite susisiekti šiais tel.: +37067931930, +37037340027 Trečias veiksmas. Jeigu jums ir jūsų vaikams reikia skubaus apgyvendinimo, jį suteikti gali krizių centrai. Šių centrų darbuotojai teikia ir socialinę, psichologinę bei teisinę pagalbą, padeda išspręsti įvairias praktines problemas. Į krizių centrus dėl laikino apnakvindinimo (iki 3 parų) galite kreiptis bet kuriuo paros metu. Moterims su vaikais apgyvendinimo paslaugos teikiamos iki šešių mėnesių. Visos krizių centrų teikiamos paslaugos yra nemokamos. Visą parą veikiantis telefonas dėl apgyvendinimo Šeimos krizių centre 8 613 62240. Taip pat norėtume Jūsų pasiteirauti apie Jūsų turimus išteklius – ar jus palaiko socialinė aplinka, draugai, artimieji žino apie patiriamą smurtą, kam Jūs galite pasipasakoti?