Klausk

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Sveiki gyvenu su sugyventiniu, buto nuomos sutartis jo vardu, turime bendra vaika,ar jis turi teise mane su nepilnamečiais isvaryti iš buto?

  Laba diena, civilinio kodeksas nustato, jog gyvenamosios patalpos nuomotojas nuomos sutartimi įsipareigoja suteikti už mokestį gyvenamąją patalpą nuomininkui laikinai valdyti ir naudoti ją gyvenimui, o nuomininkas – naudotis šia patalpa pagal paskirtį ir mokėti nuomos mokestį. Gyvenamosios patalpos nuomos sutarties šalys yra nuomotojas ir nuomininkas, kuris savo vardu ir dėl savo, savo šeimos bei buvusių šeimos narių interesų sudaro gyvenamosios patalpos nuomos sutartį. Reikėtų atkreipti dėmesį, jog šeimos nariai, kurie gyvena kartu, turi tokias pat teises bei pareigas, kaip ir nuomininkas.

 • Sveiki.Gal galetumete patarti del turto palikimo priemimo?Mirus mamai, likome 3 paveldetojai. Testamento ji nepaliko. Is karto po laidotuviu pridaveme pareiskimus del turto padalijimo. Klausimas butu toks: kada reikia notarei pristatyti neriklausomo turto vertintojo vertinima? Ar kartu su pareiskimu, ar dar galime dabar pristatyti kol turtas nepadalintas? Svarstau ar nepavelavom.Labai jums aciu.Inga Karciauskiene

  Laba diena, kreipkitės į notartą dėl šių klausimų.

 • Sveiki.Gyvenau su savo vaiko tevu 20m.Mano namuose.Prieš pusmeti jis vede kita moterį.Nepasiima savo daiktu is mano garažo ir kiemo,kur man kreiptis?

  Laba diena, susiekite su mumis telefonu.

 • Sveiki, žmona su vaikais gyvena krizių centre ar aš turiu galimybę aplankyti vaikus

  Sveiki, kreipkitės į Krizių centrą telefonu.

 • Sveiki, su vyru išsiskirę oficialiai 2 metus. Turime du vaikus 14 m ir 12m. Teismo nutarimu sunus turi gyventi su tėvu , dukra su motina. Faktiškai abu vaikai su manim gyvena. Abu turime naujas šeimas.Beto jo sugyventinė neduoda man ramybės. Jei aš kažko neleidžiu savo dukrai, ji skundžiasi tėvui ir jo sugyventinei...Tada man rašo ne buvęs vyras o būtent jo sugyventinė , (ji kiek žinau advokatė ) iš mano vaiko telefono, kad aš nenormali,kad vaikas nuolat įtampoje, ašarose, šantažuoja,kad paskambins i vaikų teisių apsaugos tarnybą. Sako, kad aš psichologiškai smurtauju prieš vaiką, nor tai nėra tiesa. Noriu, kad mane paliktu ramybėje. Pavargau nuo žeminimų ir kišimosį į mano gyvenimą. Ji -svetimas žmogus. Kur kreiptis? Jau nebeįmanoma....

  Sveiki, turite kreiptis į teismą, kad faktinės aplinkybės atitiktų teismo nutartį, kad nusistatyti sūnaus gyvenamąją vietą su savimi. Dėl terorizavimo sms žinutėmis parašykite pareiškimą. https://www.epolicija.lt/

 • Ar privalau mokėti alimentus jai mano buvusi draugė ištekėjo už kito vyro,?

  Laba diena, jeigu draugė ištekėjo ir jūs su ja turite vaiką, jūsų pareiga išlaikyti savo vaiko niekur nedingo. Jūs privalote teikti savo vaikui išlaikymą.

 • Laba diena, Nebežinau kur kreiptis ir kaip elgtis. Esu 33 metų moteris, auginu sūnų 9 metų. Bet niekaip nesiliauja mano mamos manęs žeminimas, menkinimas. Tai tęsiasi visą gyvenimą, bet dabar jau esu pasiekusi tą lygį, kai nebenoriu turėti su ja nieko bendro. Nes matau kad kitaip iš jos neišslaisvinsiu.

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Laba diena, norejau pasidometi jai esi santokoje ar galima vyra paduoti vaiko islaikimui elementams, nes rado meiluze ir nenori dabar islaikiti vaiko.

  Laba diena, taip galima.

 • sveiki ,gyvenu santuokoje.2vaikai bendri kitas mano.vyras alkocholikas .kenciu as ir mano vaikas pastovu smurta.emocini ir fizini.jis psichinis .geria vaistus nuo psichoziu.siandien bijau po darbo grizti namo.namai mano vardu.povedybine sutartis yra.kas gali ji iskraustyt?grasina sudegint namus.as jo bijau.tikrai jis tai gali padaryti .tikiu.kaip issiskirti.kur kreiptis?kur iseiti su vaikais....turiu diktafone grasinimo irasus.girdisi is irasu ir kaip apstumdo kaip kolioja...vaika.mane.kur rast ramybe ir pagalba?

  Sveiki, susisiekite telefonu su mumis.

 • Labas,mirė motina šeis metais lika butas kur kreiptis kad galėčiau atsisakyti savo dali turiu broli.ir už kiek laiką isigalijos paveldas?

  Sveiki, konsultuokitės su notarais.

 • Su vyro jau 2 gal 3 metai kaip yra pašliję santykiai, lankėmės pas šeimos konsultanta ir niekaip neįveikiame savų bėdų, vis santykiai byra. Kur kreiptis dėl santuokos nutraukimo? Yra 2 nepilnamečiai vaikai ir buto paskola. Kiek galėtų kainuoti skyrybos?

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Laba dienaGyvenome si sugyventiniu 22 m. Issiskyreme prieš 4 m. Likau gyventi bute, kuris oficialiai priklauso sugyventinio tevui. Ar turi teisę buvęs sugyventinis vaikščioti i mano namus be mano žinios ar sutikimo. Bute gyvename dviese su sūnumi (sūnus) sugyventinio vaikas. Atėjęs sugyventinis psicholigiskai smurtauja, dbr sugalvojo grįžti i butą ir gyventi jame. Kaip šioje situacijoje elgtis?

  Laba diena, kas gali gyventi būste sprendžia jo savininkas arba jo įgaliotas asmuo.

 • Sveiki. Ar teisiškai kažkaip galiu apriboti girtaujančio vyro buvimą namuose, kur auga 2 vaikai (3 ir 6metų). Butas vyro įmonės. Jis gražiai/negražiai prašant, neišsikrausto. Šiuo metu išsikraustyti daugiau niekur neturiu galimybės.

  Sveiki, apriboti nėra galimybės. Pasikonsultuokite su Vaikų teisių apsaugos skyriumi.

 • Sveiki. Norėjiau paklausti. As mano vyras ir vaikas nepilnai metuku laiko yra. Ir mes esame registruoti pas vyro mama tačiau ten nes negyvename. Labai domina ar vyro mama gali mus isregistruoti is namu be musu sutikimo

  Laba diena, taip gali.

 • Sveiki,Gyvenu 22 metus su sugyventiniu jo motinos bute.Jo mama jau du metai negrįžta iš Anglijos, nes išvyko pas dukra,o kai norėjo grįžti prasidėjo korona.Laukė pasikeitimų ir iki šiol mama jo Anglijoje.Sugyventinis yra gwrentis,neadakvatus.Jo mama jį palaiko, nez jis meluoja jai, bet realybės nemato.Esmė tame,kad jis mane pradėjo varyti iš savo mamos buto, kuriame mes kartu ir kol kas gyvename.Aš vistiek turėsiu iš čia išeiri, nes nėra prasmės taip gyventi.Tai noriu paklausti, ar galėčiau kreiptis į teismą, gauti leidimą iki kažkokios tai datos, kol susirasiu kur gyventi ?Nes jis jau naudoja ir fizint ir psichologinį smurtą.Viena diena man grįžus iš darbo gali būti pakeista jo motinos buto spyna, Jis taip man grąsinasi..Aš turiu ir savo daiktų, kurių jis sako įrodinėsiu per teismą, kad jie mano ! Atėmęs rūsio raktus, kad neyeičiau. Bijau išeiti iš namų, nes neturiu kur eiti..Esu viena,giminės išmirė..Sūnų palaidojau.Dukra gyvena toli,nenoriu vaikui užsikrauti ir nervuoiti.Vaikai ne jo.Pagarbiai

  Laba diena, leidimui gyventi kol susirasite būstą jums reikia tartis su būsto savininke, sugyventinio mama.

 • Sveiki, Man 27m. Su vyru turime beveik metų mergytę. Mano vyro tėvai yra išsiskyrę, tėtis užsienyje, o mama (anyta) gyvena šalia esančiame name, kuriame gyvenau ir aš prieš susituokiant, susilaukiant dukros. Gyvenau +-2 metus. Vyro mama vyresnė moteris, jos gyvenimas paprastas ir ramus, labai rūpinasi savo sūnumi, televizijos žiūrėjimas, kartais pabūna su draugėmis ir dažnai lanko mus. Viskas kaip ir gerai, tik nuo pirmų dienų, mano požiūriu, anytos dėmesingumas yra perdėtas, tiek mano dukrai, tiek vyrui. Bet apie vyrą aš nieko nesakau, tai jos sūnus ir jos pasirinkimas kaip elgtis, nors mano vyrui jau 37m. Mama iš dalies vieniša, galbūt turėčiau suprasti, jog jai liūdna ir apskritai, ne mano reikalas, kaip ji elgiasi su savo sūnumi. Vyras be abejonės labai myli ir gerbia savo mamą ir aš net nesiruošiu ir nežadu “kariauti” ar kelti ultimatumus, tiesiog, daugelyje situacijų įžvelgiu lyg, mano akimis, mano supratimu, nenormalų ir nesuprantamą elgesį iš jos pusės. Bet kalbant apie dukrą, tai pirmoji anūkė, negaliu pakęsti ir sunkiai tvardausi, kai anyta mergaitę tiesiogine ta žodžio prasme “užgula” atėjus aplankyti. Mergaitė nori pati stotis, eiti pasiimti vieną žaislą, kitą, ateina prie manęs, vėl prie žaislų ir t.t, močiutė anūkę vis paima, nenori leisti eiti ten, nenori leist imti to ar ano, kad tik būtų su ja, neduok die pamatys vaikas mane, puls eiti link manęs, močiutė ant kelių skubės mergaitę paimti ,kad tik neitų. “Ateik ką tau duosiu, pažiūrėk tą imk aną”. Neištvėrusi šių poelgių, vieną kartą pasakiau duokit jai laisvės, duokite vaikui erdvės, ji savarankiškai daro tą ir aną, beabejo, supyko, trenkė durimis ir išėjo. Nuo to karto nebeateina. Vyras pasakė, kad anytos engimą iš mano pusės mato jau senai, kad nemėgstu jo mamos, kritikuoju ją, mama jaučiasi įtampoje, esu visuomet “persikreipusi” kai ji ateina. Neslėpsiu, kai grįžtu namo ir matau, kad anyta pas mus( dažnai ateina, kai manęs nėra ir kai tik išvažiuoju) man pradeda virti kraujas. Turiu išeiti į kitą kambarį, nenoriu su ja kalbėtis, nieko jos neklausiu, nieko nesiūlau, kas žinau,kad yra nemandagu ir negražu iš mano pusės. Nueinu kad ir lyginti į kitą kambarį, kad tik jos negirdėti ir namatyti. Iš dalies, tik ir noriu kad ji greičiau išeitų.Bandau kratyti savo mintis galvoje, klausiu savęs, kodėl ir iš kur ateina tokie jausmai ir emocijos, pamačius ją. Negaliu rasti atsakymų. Nenoriu su ja apskritai jokio kontakto, bet suprantu,kad tai veda į skyrybas. Šventės,Velykos,Kalėdos ir t.t atostogos ir gimtadieniai, to neišvengsi. Prašau pagalbos, nežinau kokios, kaip elgtis situacijoje, kaip perdėlioti savo mintis,emocijas. Ji yra vaiko močiutė, mano vyro mama ir kitaip nebus. Tačiau aš nenoriu su ja turėti nieko bendro- nei kalbėtis, nei šnekėtis, niekada nepalieku jai dukros, tik vyras. Vyras ragina kreiptis pagalbos ir tvarkytis su savimi, nes įtampoje negyvens.

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Sveiki, sūnus patiria psichologinių traumų mokykloje, mums labai reikalinga skubi psichologinė pagalba, kur galėtumėm kreiptis?

  Laba diena, susisiekite telefonu.

 • Kaip iškraustyti vyrą iš namų? Teisiškai išsiskyrę jau apie 4 mėnesius. Namas buvo tėvų padovanotas, ir popieriuose oficeliai priklauso tik moteriai. Vyras geria ir smurtauja psihologiškai. Nenori išsikraustyti, buvo siūloma padėti nusipirkti kitą būstą jam, bet jis niekaip nesutinka. Namuose gyvena nepilnametė mergaitė 15metų. Vyras pastoviai kelia barnius būdamas girtas, žemina moterį žodžiais. Būta atvejų kai smurtavo, tik nėra jokių įrodymų.

  Laba diena, jeigu asmuo smurtauja ir yra nepageidaujamas moters nuosavybėje ji turi skambinti 112, ir informuoti pareigūnus apie smurtą. Tai pat savininkas turi teisę pasikeistų durų spyną ir neįsileisti nepageidaujamo asmens.

 • Laba diena. Su pirmu vyru issiskyrus jau apie 8metus. Turiu 2vaikus,kuris jau pilnametis. Gyvenu su kitu vyru ir turim vaikuti 2metuku. Gyvenam jo bute. Visada ji teisindavau kad isgerineja,bet truko kantrybe pradejau priekaistauti jam. Sakyti,ka vaikai mato. Tik barnius ir izeidinejimai man. Bandydami vaikai su prasymu kad nerektu ant mamos,jis juos iszeidinejo ir pasake netinka issikraustikit. Ieskau nauju namu su 3vaikais. Nes vaikai nesijaucia saugus,nori ramybes. As pati susirgus depresija ir jauciu isekima. Vaikai sako palikti tuos namus nes nieko gero ir nebus. Nepasikeis tas zmogus. Jis neisgeres tylus kaip pele,bet isgeres viska issako. Psihologiskai jis mane issiurbia. Jam visi blogi. Klausimas ar toks zmogus gali pasikeisti?

  Laba diena, žmogus gali pasikeisti, jeigu jis tik pats to nori, jūsų noro šiuo atveju neužteks. Susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Sveiki, mirė mama, mes du broli aš deklaruotas mamos bute, brolis ne, kam atiteks butas? Testamentą nebuvo.

  Laba diena, deklaracija neturi jokios reikšmės, abu turite tokias pačias paveldėjimo teises.

 • Laba diena. Šiuo metu noriu issikraustyti is vyro namu, nes patiriame labai daug neigiamu emociju... Jis mane psichologiskai zaloja :( Ka turiu padaryti kad gauti vieta pas jus kol susirasime su vaikais kur iseiti? :(

  Laba diena, mūsų centras apgyvendinimo paslaugų neteikia. Kreipkitės į Šeimos krizių centrą telef.:861362240

 • Sveiki, esu sissiskyrusi 8 metai. Vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su manimi. Ar galiu su vaiku Lietuvoje isvykti gyventi i kita miesta?

  Sveiki, taip galite.

 • Sveiki.Gyvenu su vyru,auginame 5 menesiu vaiką.Iš pirmos santuokos turiu du nepilnamečius vaikus.Gyvename vyro namuojamame bute.Patiriu psihologinį,fizinį smurtą.Gyvenime nebera kelio tik išsiskirti.Bet neturiu kur eiti su vaikais.Namuotis būstą nera prošvaiščių,nes auginu kudyki tai nediebu,prieš tai buvau nedirbanti.Ar gali po skirybų valstybe suteikti mamai bustą su 3 vaikais? Kenčiu gyvenime su vyru vien del to,kad neturime kur išeiti.

  Laba diena, dėl apgyvendimo kreipkitės į Šeimos krizių centrą.

 • Laba diena turiu mergaite 12metu susituakusi antra karta gyvenu su situ vyru jau 5metai ir skaitykim pastovei psihologinis spaudimas jeigu pradedu priestarauti kele rankas paskutiniu metu neimanoma pasidare gyventi visalaika psihologinis spaudimas pats nedirba ,noreciau iseiti bet neturiu kur reiktu kokiam menesiui kaskur kad iseit kol susirasiu nuama

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, turiu tokį klausimą, ar teikiatePsichologo pagalbas ? Labai norėčiau su kažkuo pasikalbėt iš pšalies nežinant mano situacijos . Bet o ar galite padėt iškraustyti sugyventinį iš mano namų ? Turim du vaikučius 3 ir 5metuku, gyvenam jau beveik 7m ir manęs toks gyvenimas netenkina visus 5m , bet vis kenčiu , viliuosi, kad kazkas pasikeis, o nieks nepasikeičia .. pavargau, nuolat namie jaučiu psichologinį smurtą, nesutariam su tėčiu dėl finansų ir absoliučiai esam skirtingi.

  Laba diena, susisiekite dėl konsultacijos telefonu.

 • Esu santuokoje su vyru. Nežinau ką daryti noriu išeiti į neturiu kur maži vaikai į darbus negaliu eiti per maži vaikai su vyru ne kaip sutarėme jis psichologinį smurtą naudoja nebegaliu kentėti norėčiau vaikas suteikti normalu gyvenimą. Jis man grasina kad vaikus atims sėdžiu su juo nes bijau būti be vaikų noriu paprašyti pagalbos ką daryti? Prašau padėti nebegaliu šitaip kentėti.

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Reikia pagalbos neturiu kur eiti su vaikais

  Sveiki, susisiekite telefonu. 867931930

 • Sveiki, situacija tokia kad vaiko tėvas smurtavo prieš mane būnant man nesčiai. Daug žmonių gali tai paliūdyti. Gyvenu pas jo šeima. Ir dabar jis smurtauja bet daugiau psichologiškai grasina kad atims vaika ir pan. Labai bijau dėl to pastoviai sako kad esu niekam nereikalinga kad neturiu kur eiti ir kad iš manes jie paiims vaika... Ka man daryti šiuo atveju? Nenoriu gyventi su tokia šeima nenoriu kad mano vaikas pastoviai matytu barnius prašau padėkite ir noriu išeiti ir tuo pačiu nežinau kur

  Sveiki, susiekite telefonu dėl konsultacijos. Smurto negalima toleruoti, patiriant ar matant smurtą reikia nedelsiant skambinti 112, nes tai yra žmogaus teisių pažeidimas.

 • Sveiki.. Kreipiuosi cia pagalbos nes nezinau ka daryti tokiu atveju. Po tevo mirties mano mama susirado kita sugyventini kuris atvykes is uzsienio. Mums vaikams jis labai nepatinka ir jo nekenciam jis gyvena musu namuose su musu mama. Jis tikrai geria kiekviena diena alkoholi ir bando auklet vaikus kurie yra ne jo. Jis smurtauja pries musu mama bet ji tai tyli. Kaip mes jos vaikai norim jai padeti ir bandom ismesti ji is namu bet mama pasiruosusi ji apginti ir visi mes su ja susipyke del jo ir mes visiskai atrodom jai nereikalingi. Manome kad jis jai grasina todel ji taip su mumis ir elgiasi. Prasau patarkit kaip tokiu atveju padeti mamai ????

  Laba diena, suprantame jūsų rūpestį dėl mamos, tačiau sunku yra padėti žmogui, kai jis to pats nenori. Pagal jūsų pateiktą informaciją moteris patiria smurtą artimoje aplinkoje. Dėl patiriamo smurto gali kreiptis į policiją net tik nukentėjas asmuo, bet ir kiti amenys matantys žinanatys, kad vyksta/vyko smurtas artimoje aplinkoje. Jeigu turite galimybę tai užfiksuoti tai būtų įrodymas dėl daromos nusikaltamos veikos. Jeigu jūsų mama sutiktų gauti mūsų centro pagalbą, lauksime skambučio.

 • laba diena, auginu 3 metu mergyte. su vaiko tevu esame nesusituoke, visus metus iki siu metu spalio 1 dienos gyvenomemano vieno kambario bute, dabar atsikrausteme i jo nama. vyskta nuolatiniai barniai, naudoja psihologini smurta, varo is namu, rekia prie vaiko, daznai isgerineja, baisu palikti vaika su tevu viena, nes ir palikus sugeba isgerti. zlugdo vissiskai savigarba ir pasitikejima savimi. ar yra gauti galimybe psihologa kuris padetu issivaduoti is sios situacijos, padetu atsistoti ant koju..

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.