Sveiki, į šį klausimą jums gali atsakyti tik jūsų draugas.
Sveiki, į šį klausimą jums gali atsakyti tik jūsų draugas.
Sveiki, jeigu jaučiatės nesaugi grįžkite su dukra į Lietuvą, grįžę susisiekite su mūsų centru nukreipsime pas teisininką nemokamai konsultacijai.
Sveiki, jeigu žmogus gyvena jūsų būste ir tik prisideda mokėdamas už komunalines paslaugas, tai nebus traktuojama, kad jis įgyja teisių į jūsų būstą. Susisiekite su mumis telefonu, nukreipsime nemokamai teisininko konsultacijai, kad gautumėte visą reikalingą informaciją.
Labas vakaras, Aiste, malonu, jog kreipiatės. Norime pasidžiaugti, jog pastebėjote kad Jūsų šeimoje vyksta netoleruotini veiksmai ir Jūs į tai jau reaguojate. Savo laiške dalijatės nerimu bei abejonėmis, susijusiomis su Jūsų vyro nesaikingu alkoholio vartojimu. Apie šią problemą kalbėti nėra taip paprasta, nes, kai mylimas žmogus piktnaudžiauja alkoholiu ar turi priklausomybę nuo alkoholio, artimieji susiduria su daugybe įvairiausių jausmų, tokių kaip gėda, kaltė, baimė apie tai kalbėti, įtampa, nežinojimas, kaip viską pakeisti. Rašote, kad vyras naudoja psichologinį smurtą prieš jus, dėl šio elgesio Jūs patiriate neigiamus emocinius išgyvenimus ir ši situacija kelia abejones dėl Jūsų šeimos ateities. Jei vienas iš sutuoktinių turi prblemų dėl alkoholio vartojimo ir naudoja psichologinį smurtą ar bet kokios rūšies (fizinį, psichologinį, ekonominį ir t. t.) smurtą, tai yra rimta priežastis nutraukti santuoką. Kai santuoka yra nutraukiama bendru sutuoktinių sutikimu, vaiko gyvenamoji vieta nustatoma su vienu iš tėvų pagal tėvų susitarimą. Atvejais, kuomet sutuoktiniai nesutaria ir kyla ginčas dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, vaiko gyvenamoji vieta nustatoma teismo sprendimu. Todėl pagalbos ir palaikymo gali kreiptis į mus šiais tel.: +37067931930, +37037340027. Mielai lauksime Jūsų skambučio. Taip pat nukreipsime dėl teisinės konsultacijos.
Labas rytas, Malonu, jog kreipiatės. Norime Jumis pasidžiaugti, jog pastebėjote kad Jūsų šeimoje vyksta netoleruotini veiksmai ir Jūs į tai jau reaguojate. Tai atsakant į Jūsų klausimą ar įmanoma kur nors gauti pagalbos, taip įmanoma. Toliau Jums informaciją apie veiksmų planą: Pirmas veiksmas jei patiriate, bet kokios rūšies ar formos smurtą, nebijokite kreiptis skubios pagalbos, skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir praneškite apie smurtą šeimoje. Policija - tarnyba, dirbanti visą parą, todėl gali operatyviai reaguoti į pranešimą apie smurtą šeimoje. Smurto šeimoje atvejais policija gali: atvykti į įvykio vietą, nutraukti aktyvius smurtinius veiksmus; pradėti ikiteisminį tyrimą; apie smurtą pranešti specializuotos pagalbos centrui. Taip pat galite pranešti policijai per policijos elektroninių paslaugų sistemą http://www.epolicija.lt/ arba el. p. artimas.smurtas@policija.lt. Antras veiksmas. Atpažinus smurtą, patariama atsitraukti ir ieškoti pagalbos. Pirmą žingsnį jau padarėte, parašėte mums. Kauno apskrities moterų krizių centre teikiama nemokama kompleksinė psichologinė, teisinė pagalba. Taip pat kartu su Jumis sudaro individualų pagalbos priemonių planą, kuriame atsispindi smurtą patyrusio asmens padėtis, kritinės būklės įveikimo procesas ir abipusiai įsipareigojimai. Su mumis galite susisiekti šiais tel.: +37067931930, +37037340027 Trečias veiksmas. Jeigu jums ir jūsų vaikams reikia skubaus apgyvendinimo, jį suteikti gali krizių centrai. Šių centrų darbuotojai teikia ir socialinę, psichologinę bei teisinę pagalbą, padeda išspręsti įvairias praktines problemas. Į krizių centrus dėl laikino apnakvindinimo (iki 3 parų) galite kreiptis bet kuriuo paros metu. Moterims su vaikais apgyvendinimo paslaugos teikiamos iki šešių mėnesių. Visos krizių centrų teikiamos paslaugos yra nemokamos. Visą parą veikiantis telefonas dėl apgyvendinimo Šeimos krizių centre 8 613 62240. Taip pat norėtume Jūsų pasiteirauti apie Jūsų turimus išteklius – ar jus palaiko socialinė aplinka, draugai, artimieji žino apie patiriamą smurtą, kam Jūs galite pasipasakoti?
Laba diena, Malonu, jog kreipiatės. Jūsų laiškas prasideda žodžiais apie santuokos krizę. Kai yra noras iš kažkur išeiti, visuomet atsiranda galimybių. Šiuo atveju santuoką gali nutraukti tik teismas. Santuoka visais atvejais laikoma nutraukta tik po teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos. Galimi trys santuokos nutraukimo būdai: abiejų sutuoktinių bendru sutarimu; vieno sutuoktinio prašymu; dėl sutuoktinių (sutuoktinio) kaltės. Nėra duomenų apie vaikų amžių, jeigu šeimoje yra nepilnamečių vaikų skyrybų atveju vaikų gyvenamoji vieta nustatoma su vienu iš tėvų, jei nesutariama su kuriuo - atsižvelgiama į gyvenimo sąlygas, galimybes vaikus tinkamai auklėti ir išlaikyti. Vaikų išlaikymo tvarka ir forma nustatoma bendru tėvų susitarimu. Taigi dėl vaikams teikiamo išlaikymo formos ir dydžio tėvai gali susitarti. Tuo atveju, jeigu tėvai nesusitaria ir vienas iš jų nevykdo pareigos išlaikyti savo vaikus, išlaikymo formą ir dydį nustato teismas. Dėl tolimesnės teisinės konsultacijos galite kreiptis šiuo tel. nr: 867931930
Laba diena, Malonu, jog kreipiatės. Tačiau šiuo klausimu Jums reikėtų kreiptis dėl teisinės konsultacijos. Susisiekite su mumis šiuo tel. numeriu 867931930.
Laba diena. Atsakant trumpai, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus sugyventinių turtiniai santykiai nėra prilyginami sutuoktinių turtiniams santykiams. Tačiau sugyventinė(-is) turi galimybę kreiptis į teismą ir įrodinėti, jog prisidėjo arba finansiškai, arba savo darbu įsigyjant ar pagerinant konkretų turtą arba prisidėjo prie bendros sugyventinių buities gerinimo (rūpinosi vaikais, namų buitimi), mokesčių mokėjimo, kartu tvarkė ūkį (pagrindiniai įrodymai būtų parduotuvių čekiai, bankiniai pavedimai, kvitai už apmokėtas komunalines sąskaitas, liudytojai, patvirtinantys, kad sugyventiniai nuolat gyveno kartu ir pan.). Taip pat reaguojant į Jūsų situaciją ir esant nepilnamečiui vaikui šeimoje, Jums reikalinga išsamesnė teisininko konsultacija, susisiekite šiais telefonais +37037340027, +37067931930.
Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.
Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.
Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.
Laba diena, Malonu, jog kreipiatės, tačiau susisiekite šiuo telefono numeriu 867931930 dėl teisininko konsultacijos.
Laba diena, 1) Grįžus deklaruokite gyvenamąją vietą Lietuvoje. Tai padaryti galima internetu „Elektroninių valdžios vartų” interneto svetainėje, adresu epaslaugos.lt, arba seniūnijoje, Jums priklausančioje pagal gyvenamąją vietą. 2) Pasirūpinkite privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). Nuo gyvenamosios vietos deklaravimo Lietuvoje momento atsiranda pareiga mokėti PSD įmoką „Sodrai“. Jei grįžęs iš užsienio žmogus kurį laiką nedirba, jis turi PSD įmokas mokėti savarankiškai arba gali būti draustas valstybės lėšomis, užimtumo tarnyboje registruotas bedarbis. 3) Pasirinkite sveikatos priežiūros įstaigą ir joje prisiregistruokite. Prieš registruodamiesi įsitikinkite, kad jūsų pasirinktoji gydymo įstaiga (poliklinika ar šeimos gydytojo centras, klinika) yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa dėl pacientams teikiamų paslaugų apmokėjimo. Tuomet jums nereikės mokėti už paslaugas, apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Daugiau informacijos galite rasti.: https://www.renkuosilietuva.lt/lt/duk/
Laba diena, Labai malonu, kad kreipiatės ir norime padėkoti už drąsą ir norą ieškoti sau pagalbos būtent šiuo momentu. Pirmiausia norint geriau suprasti, kokie iš tiesų yra jūsų santykiai su tėvais, reikėtų įsigilinti į situaciją ir tada galėtume plačiau pakomentuoti. Taip pat tam jau reikalingas ne vienas apsilankymas pas specialistą, kuris galėtų padėti suprasti kas vyksta ir dėl ko taip atsitiko. Norint plačiau pasikalbėti ar konsultuotis skambinkite tel.: +370 37 340027 arba 867931930 ir užsiregistruokite.
Laba diena, malonu, kad kreipiatės pagalbos. Dėl šios situacijos jums reikėtų kreiptis į Kauno miesto socialinių paslaugų šeimai skyrių šiais tel. 8 607 98239; 8-60302976
Laba diena, Taip, įmanoma. Tokiu atveju galite apsisaugoti pasirašydami vedybinę sutartį kur jūs nustatysite visas teises ir pareigas į savo esamą bei būsimą turtą. Taip pat galima nustatyti sąlygas, kaip bus tvarkomas bendras ar asmeninis turtas santuokos metu.
Sveiki, kreipkitės pagalbos 112, tai pat skyrybose galite pateikti prašymą dėl dėl uzufrukto teisės. Uzufrukto teisė leidžia vienam tėvui naudotis kitam tėvui asmeninės nuosavybės teise priklausančiu turtu (būstu) tol, kol jųdviejų nepilnamečiam vaikui sueis aštuoniolika metų. Tokia teisė tampa itin svarbi tuomet, kai su vaiku liekantis tėvas neturi pakankamai pajamų ar turto, kad galėtų įsigyti ar išsinuomoti būstą. Svarbu pažymėti, kad uzufrukto teise nėra įgyjama nuosavybė į kitam sutuoktiniui priklausąntį turtą.
Sveiki, draugė turi kreiptis pagalbos į Lietuvos ambasadą Graikijoje.
Sveiki, kreipkitės į Šeimos krizių centrą.
Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.
Laba diena, jeigu vyras smurtauja turite įvykio metu skambinti 112. Dėl smulkesnės informacijos susisiekite telefonu.
Laba diena, kreikitės įdėl nemokamos teisinės pagalbos. https://vgtpt.lrv.lt/
Laba diena, kreipkitės į teismą kur vyko skyrybų procesas ir gausite skyrybų sprendimo kopiją.
Laba diena, dėl susidariusios skolos turite kreiptis į anstolį dėl išieškojimo. Persirašyti kito asmens nuosavybės tai paprastai jūs negalite, tačiau galite kreiptis į teismą dėl uzufrukto teisės. Uzufrukto teisė leidžia vienam tėvui naudotis kitam tėvui asmeninės nuosavybės teise priklausančiu turtu (būstu) tol, kol jųdviejų nepilnamečiam vaikui sueis aštuoniolika metų. Tokia teisė tampa itin svarbi tuomet, kai su vaiku liekantis tėvas neturi pakankamai pajamų ar turto, kad galėtų įsigyti ar išsinuomoti būstą. Svarbu pažymėti, kad uzufrukto teise nėra įgyjama nuosavybė į kitam sutuoktiniui priklausąntį turtą.
Sveiki, ne.
Laba diena, susiekite telefonu dėl konsultacijos.
Laba diena, jeigu kyla grėsmė jums ir vaikams, jūs pasielgėte teisingai. Tvarkykitės dokumentus ir teisme išsispręsite lankymo tvarkos klausimus. Vaikų teisių nereikia bijoti, su jais galite ir pati pasikonsultuoti. Jeigu kils klausimų galitye susisiekti su mumis telefonu.
Laba diena, mūsų centras neteikia apgyvendinimo paslaugos. Kreipkitės į Šeimos krizių centrą.
Laba diena, mediacijos metu galima visus klausimus išspręsti tik taikiai, bet jokia mediaciją ar teismas nepriims sprendimo dėl apribojimo tėvui matytis su vaiku, tai pažeidžia vaiko interesus. Jums reikia kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo, dėl alimentų priteisimo, dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo. Dėl teisininko konsultacijos kreipkitės telefonu.
Laba diena, skyrybų atveju rekomenduojame turtą pasidalinti kitais būdais, neliekant bendraturčiais, nes ateityje atsiranda nesutarimų ir iš esmės pats skyrybų faktas nieko nekeičia. Reikia kreiptis į teismą dėl turto atidalinimo, tačiau rekomenduojame neatsidalinti dalimis, o nekilnojamo turto klausimą spręsti iš esmės, parduodant turtą ar vienas kitam išmokant už turto dalį. Jeigu buvęs sutuoktinis nevykdo teismo sprendimo ir negražina dukros nustatytu laiku, kreipkitės į policiją pagalbos. Dėl detalesnės konsultacijos susisiekite telefonu.