Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Laba diena. Turiu tokią problemą... Vyras neišlaiko šeimos, jis tėvystės atostogose, gauna iš Valstybės 2000 Lt, bet man nieko neduoda. Negaliu sau nei batų nusipirkti. Jei mama nuperka, tai nuperka. Vaikui pririnko rūbų iš draugų. Jis nelegaliai dirba, nors turėtų būti su vaiku. Eičiau dirbti pati, bet negaliu, nes nėra kam vaikų palikti. Buvau dėl pašalpos, bet neduoda, nes vyro uždarbis didelis. Ką daryti? Aš juk taip negaliu gyventi.

  Laba diena, Siūlau Jums paskambinti rugsėjo 11 d. nuo 12 iki 16 val. tuo metu dirbs teisininkė ir su ja aptarsite, kaip šioje situacijoje įrodyti, kad vyro gaunamų vaikams pinigų Jūs net ir nematote.

 • Sveiki. Norėčiau paklausti dėl savo draugės. Ji patyrė smurtą nuo savo vaikino, niekam negali pasiskųsti, nes bijo kad kas nors nenutiktu. Dabar jis ją persekioja nenustoja rašyti žinučių. Draugė kiekviena kart pašoka gavusi žinutę. Kaip jai galima padėti?

  Jeigu tai yra grasinamojo pobūdžio žinutės jas reikia išsaugoti ir parašyti policijoje pareiškimą dėl persiokiojimo bei grasinimo. Pagal LIetuvos baudžiamąjį kodeksą grasinimas susidoroti fiziškai yra rimtas nusikaltimas už kurį gresia reali bausmė.Tikiuosi ,kad šiuo atveju parašius pareiškimą policijoje užteks to , kad šis pilietis bus iškviestas apklausai. Praeis bet koks noras grasinti.

 • Laba diena, turiu tokią problemą... Su mergina draugaujame jau beveik pusantrų metų, kartu gvename jau šiek tiek daugiau nei metai, tačiau jaučiu, kad aš jos nebemyliu, tačiau nežinau, kaip tai jai pasakyti, nežinau kaip išsiskirti su ja... Patarkit man ką nors.

  Laba diena, Jums pirmiausiai reiktų pasišnekėti su savo drauge ir išsiaiškinti santykių atšalimo priežastį. Ar tai yra santykių krizė ar yra kažkokios objektyvios, tai lemiančios priežastys, ar tai jau buvimo kartu pabaiga. Šiuo atveju pokalbis turėtų būti kiek įmanoma ramesnis, padėkojant už kartu praleistą laiką ir pabrėžiant, kad dėl skyrybų draugė tikrai nekalta. Tiesiog jausmai atšalo ir atsirado supratimas, kad kažin ar jūs būtumėte laimingi ir toliau gyvendami kartu. Žinoma, kad ir ką bekalbėsite, tai bus skausmingas pokalbis. Svarbiausia, kad nepradėtumėte vienas kito kaltinti - kartais ir du labai geri žmonės negali būti kartu dėl savo požiūrio į tam tikras vertybes skirtingumo.

 • Laba diena, Mano vyras nusižudė... Sielvartas pribaigs ir mane. Ar yra Kaune organizuojamos savitarpio pagalbos grupes nusizudziusiu artimiesiems? Gal kartu pavyks iveikti si pragara?

  Laba diena , Priimkite nuoširdžiausią užuojautą netekus artimo žmogaus. Ne viskas šiame gyvenime susiklosto taip, kaip mums norisi. Mirus artimam žmogui daug kas pasikeičia ir mūsų likusiųjų gyventi likimuose. Tačiau tokia didelė netektis parodo, kokia brangi yra kiekviena minutė praleista su brangiais žmonėmis. Rasele, neabejoju, kad dabar šalia Jūsų yra nevienas artimas žmogus, kuriam Jūs esate reikalinga, kuriam Jūsų skausmas lygus jų pačių skausmui. Ir labai svarbu išnaudoti kiekvieną mums skirtą minutę, kad pajausti gyvenimo pilnatvę. Jausti džiaugsmą tuo, ką galime duoti mylimiems žmonėms ir suvokti, kokia tai laimė būti greta jų. Rasele, visi Jūsų prisiminimai apie vyrą ir kartu praleistas gražiausias akimirkas tai Jūsų stiprybė. Šie prisiminimai turi sušildyti širdį ir suteikti norą tą šiluma dalintis su tais, kurie dabar yra greta Jūsų. Rasele, mūsų krizių centre galime pasiūlyti individualias psichologo konsultacijas. Jeigu nuspręstumėte, kad norite jomis pasinaudoti, paskambinkite ir susitarsime dėl laiko. Dar siūlyčiau apsilankyti internetinėje svetainėje www.gedintiems.lt . Manau, kad ten rasite informacijos, kuri šiuo metu Jums reikalinga ir galėtų padėti.

 • Laba diena, Kreipiuosi pagalbos už savo mamą. Nebežinau kaip jai padėti, ką pasakyti, kad padėtų. 25 metus ji gyveno su alkoholiku vyru, kentė pažeminimą, keiksmus, grąsinimus užmušti, jei jį paliks, smurtaudavo, pragerdavo pinigus. Mes (3 vaikai) kentėme iki tol, kol išvažiavome mokytis į kitus miestus. Kuo tolyn tuo darėsi blogyn, ir mūsų pagalba ji pabėgo, persikraustė į Kauną pas sesę. Atrodo didžiausios problemos turėjo išsispręsti, tačiau dabar dar blogiau. Verkia kiekviena diena, šneka apie savižudybę, save kankina praeitimi, nes jis iškart parsivedė kitą moterį, paskambinęs prišnekėjo, kad ji buvo bloga, kita geresnė, dėl kitos stengiasi, metė gerti. Pati visa gyvenima svajojo, kaip pabėgs, kai taip atsitiko, pavydi ir per dienas verkia, nevalgo, niekaip negali nuvyti minčių, stengiasi, bet vis prisigalvoja ivairių dalykų. Kaip elgtis toliau, nes darosi nepakeliama? Ačiū

  Laba diena, Turbūt Jūsų mamai reikalinga psichologinė pagalba. Mūsų centre ji galėtų gauti nemokamai, tik reiktų užsiregistruoti telefono numeriais 8 679 31930 arba 837 340027. Lauksime skambučio!

 • Laba diena, turiu sūnų 27 metų niekur nedirbantį , laikas nuo laiko geriantį. Kai geria kokias 4 dienas iš eilės tampa agresyvus, kelia ranką prieš mane, aš kartais bijau jo. Noriu padėt jam išbrist iš baisaus liūno, prižada, bet vistiek daro savo. Esu išsituokusi jau 19 metų. Pati auginau viena. Nežinau ką daryt, ta mano kova prieš alkoholi, tai kova su vėjo malūnais. Lauksiu Jūsų atsakymo. Pagarbiai

  Laba diena, Sunku stebėti mylimo žmogaus nesugebėjimą susitvarkyti su savo gyvenimu. Žmogus turintis priklausomybę nuo alkoholio praeina kelias psichologines stadijas. Pvz. supranta kas su juo vyksta tačiau yra nusivylęs ir nenori nieko keisti. Kitais atvejais žmogus nepripažįsta savo priklausomybės nuo alkoholio ir mano, kad jei norės bet kada liausis girtavęs. Galima situacija kai žmogus suvokia , kad jau negali pats susitvarkyti su priklausomybę, bet neatsiranda žmogaus kuris padėtu pasiryžti kreiptis pagalbos pas specialistus. Jūsų atveju aš nežinau , kaip į savo problema reaguoja pats sūnus. Bet rekomenduočiau pasišnekėti ir išsiaiškinti , ką pats sūnus mano apie savo ligą ir galimybę ją gydyti. Kol pats žmogus nenori sau padėti - ką nors padaryti sunku. Siūlai mums paskambinti ir pasikalbėsime apie jūsų problemą ir jos sprendimo būdus.

 • Sveiki. Mano vyro brolis grąsino savo vaikų ir mano mažamečių vaikų akivaizdoje, kad įmūrys mane į sieną, kad nemoku auklėt vaikų ir t.t. Tiesiog atsistojęs nuo stalo pradėjo artintis, o tuo tarpu ir mano vyras atsistojęs man trenkė į nosį, net kraujas pasirodė. Mes buvom pas vyro brolį Kalėdų šventėje. Po to išmetė daiktus iš savo buto ir liepė nešdintis. Taip ir padarėm. Tik dabar kai pagalvoju, kvailė buvau, kad niekur nesiskundžiau. Tiesa, buvau pas savo gydytoją ir jai pranešiau, kad buvo trenkta į nosį. Tai tik tiek skaudžiausia, kad vyro brolis niekuo nebuvo įspėtas. Vaikas taip pat pergyvena tokius įvykius. Tai buvo prieš metus.

  Laba diena, Visada yra labai skaudu patirti smurtą ir pažeminimą, dar skaudesnės pasekmės, kai tai mato vaikas. Žinoma tai, kad nuo įvykio praėjo jau metai sunkina jo išsiaiškinimo aplinkybes, tačiau parašyti pareiškimą policijoje Jūs galite ir dabar. Kitas klausymas, ar šiuo metu Jūsų šeimoje nevyrauja psichologinis ar fizinis smurtas? Jei taip, tai kaip į jį reaguojate? Prašau mums pasiskambinti ir mes konfidencialiai atsakysime į Jūsų klausimus.

 • Laba diena, noriu pasiteirauti... Su vyru negyvenu kartu jau daugiau kaip trys metai. Skirtis jis nesutinka, nes nori taikytis. Paskutiniu metu pradėjo psichologinį smurtą, grąsindamas atvažiuoti į darbą, sugadino bendradarbių vakarėli ir panašiai. Ar galima rašyti kažkokį pareiškimą policijai?

  Laba diena, Lina, Pagal galiojančius teisės aktus ir įstatymus psichologinis smurtas prilyginamas fiziniam smurtui. Jūs tikrai galite policijoje parašyti pareiškimą dėl psichologinio smurto bei vyro grąsinimų su Jumis susidoroti fiziškai. Dėl išsamesnės informacijos siūlyčiau pasiskambinti į mūsų centrą. Esant būtinumui mes suteikiame ir nemokamas teisines konsultacijas. Linkiu sėkmės ir ryžto įgyvendinant savo siekius.

 • pries 3 d.buves sutuoktinis panaudojo smurta pries mane,as iskvieciau policija,sau medikus,yra yrasai is kliniku,ekspertizes,kad sumuse,jam iskelta baudziama byla,pas mane namie like jo rubai,ir as dar ju neatidaviau,skambino jo brolis ir reikalavo jo rubu as atsakiau,kaip susimokes nors viena imoka alimentus uz vaika atiduosiu jis man pradejo grasinti,gasdinti,kad per musu su vyru teisma mane suzlukdys,kad man aplamai blogai viskas baigsis,zodziu ka man dabar tokiu atveju daryti,ar galima paduoti skunda ant jo brolio,kad man grasina?ar nera jokiu ginanciu zmogaus teisiu istatymu?as siuo metu isgyvenu gilia depresija,man atsirado baimes jausmas,bijau,kad man nekersytu,auginu dvi dukras viena vyresnele is pirmos santuokos 16m,ir kita su antruoju 5m,dukra nuo sio jau dabar smurto kaltininko,ka man daryti,kur man rasti pagalba?

  Laba diena, Policijoje parašyti pareiškimą apie jums grasinanti vyro brolį jus tikrai galite. Teisiškai neatiduoti vyro rūbu ir už juos reikalauti alimentų jus negalite.Klausymą dėl elementų priteisimo sprendžia teismas. Jeigu vyras šiuo metu negauna oficialių pajamų elementus jums mokės valstybė, o vėliau tuos pinigus išreikalaus iš jo. Dėl jūsų psichologinės būsenos bei pasireiškiančios depresijos siūlau susisiekti su mumis. KAMKC konfidencialiaiteikiama nemokama psichologinė pagalba.

 • Laba diena, patarkit, ką daryti, ėmiau patirti pastovų fizinį smurtą, štai ir praeitą savaitgalį vyras apipylė smūgiais į galvą, koją ranką, grasino nušauti savigynai išduotu pistoletu. Auga mažametė dukra iš mūsų šitos, abiem antros santuokos, dėl kurios aš nenoriu palikti visko ir išeiti.Be to, buvo pasakyta, kad man jos neatiduos, o mane susiras bet kur. Jis pats buvęs pareigūnas, todėl rašyti pareiškimą aš be proto bijau.

  Laba diena. Jums reiktų kreiptis į policiją dėl fizinio smurto, dėl grasinimų. Neturėtumėte kentėti, nes niekas neturi teisės Jūsų mušti, grasinti. Vaikui tai, kad gyvenate nuolatinėje įtampoje ir baimėje, negeriau. Nors ir mažas vaikas, nors jo akivaizdoje tai nevyksta, viską jaučia ir supranta. Bent jau rinkite įrodymus dėl patiriamų grąsinimų, dėl sumušimų pasiimkite abdukcijas, kreipkitės į medikus. Jums nereiktų bijoti. Dėl dukrytės taip pat ne vyras sprendžia, su kuo gyvens. Nebent Jūsų padėtis yra labai bloga. Vaiko gyvenamoji vieta apsrendžiama Teisme. Gal rastumėte galimybę atvykti kasikabėti? Galėtume daugiau pagalvoti, ką įmanoma daryti. Tačiau vis tiek pagrindiniai dalykai, ką turėtumėte daryti, tai kreiptis į Policiją ir pasistengti pakeisti gyvenimą.