Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Laba diena, Kreipiuosi pagalbos už savo mamą. Nebežinau kaip jai padėti, ką pasakyti, kad padėtų. 25 metus ji gyveno su alkoholiku vyru, kentė pažeminimą, keiksmus, grąsinimus užmušti, jei jį paliks, smurtaudavo, pragerdavo pinigus. Mes (3 vaikai) kentėme iki tol, kol išvažiavome mokytis į kitus miestus. Kuo tolyn tuo darėsi blogyn, ir mūsų pagalba ji pabėgo, persikraustė į Kauną pas sesę. Atrodo didžiausios problemos turėjo išsispręsti, tačiau dabar dar blogiau. Verkia kiekviena diena, šneka apie savižudybę, save kankina praeitimi, nes jis iškart parsivedė kitą moterį, paskambinęs prišnekėjo, kad ji buvo bloga, kita geresnė, dėl kitos stengiasi, metė gerti. Pati visa gyvenima svajojo, kaip pabėgs, kai taip atsitiko, pavydi ir per dienas verkia, nevalgo, niekaip negali nuvyti minčių, stengiasi, bet vis prisigalvoja ivairių dalykų. Kaip elgtis toliau, nes darosi nepakeliama? Ačiū

  Laba diena, Turbūt Jūsų mamai reikalinga psichologinė pagalba. Mūsų centre ji galėtų gauti nemokamai, tik reiktų užsiregistruoti telefono numeriais 8 679 31930 arba 837 340027. Lauksime skambučio!

 • Laba diena, turiu sūnų 27 metų niekur nedirbantį , laikas nuo laiko geriantį. Kai geria kokias 4 dienas iš eilės tampa agresyvus, kelia ranką prieš mane, aš kartais bijau jo. Noriu padėt jam išbrist iš baisaus liūno, prižada, bet vistiek daro savo. Esu išsituokusi jau 19 metų. Pati auginau viena. Nežinau ką daryt, ta mano kova prieš alkoholi, tai kova su vėjo malūnais. Lauksiu Jūsų atsakymo. Pagarbiai

  Laba diena, Sunku stebėti mylimo žmogaus nesugebėjimą susitvarkyti su savo gyvenimu. Žmogus turintis priklausomybę nuo alkoholio praeina kelias psichologines stadijas. Pvz. supranta kas su juo vyksta tačiau yra nusivylęs ir nenori nieko keisti. Kitais atvejais žmogus nepripažįsta savo priklausomybės nuo alkoholio ir mano, kad jei norės bet kada liausis girtavęs. Galima situacija kai žmogus suvokia , kad jau negali pats susitvarkyti su priklausomybę, bet neatsiranda žmogaus kuris padėtu pasiryžti kreiptis pagalbos pas specialistus. Jūsų atveju aš nežinau , kaip į savo problema reaguoja pats sūnus. Bet rekomenduočiau pasišnekėti ir išsiaiškinti , ką pats sūnus mano apie savo ligą ir galimybę ją gydyti. Kol pats žmogus nenori sau padėti - ką nors padaryti sunku. Siūlai mums paskambinti ir pasikalbėsime apie jūsų problemą ir jos sprendimo būdus.

 • Sveiki. Mano vyro brolis grąsino savo vaikų ir mano mažamečių vaikų akivaizdoje, kad įmūrys mane į sieną, kad nemoku auklėt vaikų ir t.t. Tiesiog atsistojęs nuo stalo pradėjo artintis, o tuo tarpu ir mano vyras atsistojęs man trenkė į nosį, net kraujas pasirodė. Mes buvom pas vyro brolį Kalėdų šventėje. Po to išmetė daiktus iš savo buto ir liepė nešdintis. Taip ir padarėm. Tik dabar kai pagalvoju, kvailė buvau, kad niekur nesiskundžiau. Tiesa, buvau pas savo gydytoją ir jai pranešiau, kad buvo trenkta į nosį. Tai tik tiek skaudžiausia, kad vyro brolis niekuo nebuvo įspėtas. Vaikas taip pat pergyvena tokius įvykius. Tai buvo prieš metus.

  Laba diena, Visada yra labai skaudu patirti smurtą ir pažeminimą, dar skaudesnės pasekmės, kai tai mato vaikas. Žinoma tai, kad nuo įvykio praėjo jau metai sunkina jo išsiaiškinimo aplinkybes, tačiau parašyti pareiškimą policijoje Jūs galite ir dabar. Kitas klausymas, ar šiuo metu Jūsų šeimoje nevyrauja psichologinis ar fizinis smurtas? Jei taip, tai kaip į jį reaguojate? Prašau mums pasiskambinti ir mes konfidencialiai atsakysime į Jūsų klausimus.

 • Laba diena, noriu pasiteirauti... Su vyru negyvenu kartu jau daugiau kaip trys metai. Skirtis jis nesutinka, nes nori taikytis. Paskutiniu metu pradėjo psichologinį smurtą, grąsindamas atvažiuoti į darbą, sugadino bendradarbių vakarėli ir panašiai. Ar galima rašyti kažkokį pareiškimą policijai?

  Laba diena, Lina, Pagal galiojančius teisės aktus ir įstatymus psichologinis smurtas prilyginamas fiziniam smurtui. Jūs tikrai galite policijoje parašyti pareiškimą dėl psichologinio smurto bei vyro grąsinimų su Jumis susidoroti fiziškai. Dėl išsamesnės informacijos siūlyčiau pasiskambinti į mūsų centrą. Esant būtinumui mes suteikiame ir nemokamas teisines konsultacijas. Linkiu sėkmės ir ryžto įgyvendinant savo siekius.

 • pries 3 d.buves sutuoktinis panaudojo smurta pries mane,as iskvieciau policija,sau medikus,yra yrasai is kliniku,ekspertizes,kad sumuse,jam iskelta baudziama byla,pas mane namie like jo rubai,ir as dar ju neatidaviau,skambino jo brolis ir reikalavo jo rubu as atsakiau,kaip susimokes nors viena imoka alimentus uz vaika atiduosiu jis man pradejo grasinti,gasdinti,kad per musu su vyru teisma mane suzlukdys,kad man aplamai blogai viskas baigsis,zodziu ka man dabar tokiu atveju daryti,ar galima paduoti skunda ant jo brolio,kad man grasina?ar nera jokiu ginanciu zmogaus teisiu istatymu?as siuo metu isgyvenu gilia depresija,man atsirado baimes jausmas,bijau,kad man nekersytu,auginu dvi dukras viena vyresnele is pirmos santuokos 16m,ir kita su antruoju 5m,dukra nuo sio jau dabar smurto kaltininko,ka man daryti,kur man rasti pagalba?

  Laba diena, Policijoje parašyti pareiškimą apie jums grasinanti vyro brolį jus tikrai galite. Teisiškai neatiduoti vyro rūbu ir už juos reikalauti alimentų jus negalite.Klausymą dėl elementų priteisimo sprendžia teismas. Jeigu vyras šiuo metu negauna oficialių pajamų elementus jums mokės valstybė, o vėliau tuos pinigus išreikalaus iš jo. Dėl jūsų psichologinės būsenos bei pasireiškiančios depresijos siūlau susisiekti su mumis. KAMKC konfidencialiaiteikiama nemokama psichologinė pagalba.

 • Laba diena, patarkit, ką daryti, ėmiau patirti pastovų fizinį smurtą, štai ir praeitą savaitgalį vyras apipylė smūgiais į galvą, koją ranką, grasino nušauti savigynai išduotu pistoletu. Auga mažametė dukra iš mūsų šitos, abiem antros santuokos, dėl kurios aš nenoriu palikti visko ir išeiti.Be to, buvo pasakyta, kad man jos neatiduos, o mane susiras bet kur. Jis pats buvęs pareigūnas, todėl rašyti pareiškimą aš be proto bijau.

  Laba diena. Jums reiktų kreiptis į policiją dėl fizinio smurto, dėl grasinimų. Neturėtumėte kentėti, nes niekas neturi teisės Jūsų mušti, grasinti. Vaikui tai, kad gyvenate nuolatinėje įtampoje ir baimėje, negeriau. Nors ir mažas vaikas, nors jo akivaizdoje tai nevyksta, viską jaučia ir supranta. Bent jau rinkite įrodymus dėl patiriamų grąsinimų, dėl sumušimų pasiimkite abdukcijas, kreipkitės į medikus. Jums nereiktų bijoti. Dėl dukrytės taip pat ne vyras sprendžia, su kuo gyvens. Nebent Jūsų padėtis yra labai bloga. Vaiko gyvenamoji vieta apsrendžiama Teisme. Gal rastumėte galimybę atvykti kasikabėti? Galėtume daugiau pagalvoti, ką įmanoma daryti. Tačiau vis tiek pagrindiniai dalykai, ką turėtumėte daryti, tai kreiptis į Policiją ir pasistengti pakeisti gyvenimą.