Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Laba diena,Norėjau paklausti patarimo. Prieš 3 metus išsiskyriau su žmona, turime 2 vaikus 5 ir 3 metų. Vaikų globa priteista motinai, kas mėnesį mokų alimentus, bei skiriu papildomų pinigų kaip motina pasako, kad jų trūksta. Situacija tokia: ji gyvena su savo tėvais, tėvas neįgalus, mama kartais išgeria ir jos teigimu varo ją iš namų. Taigi ji nusprendė išvykti su vaikais į užsienį. As turiu draugę, su ja gyvenu, su vaikais taip pat palaikau artimą ryšį. Manau taip ji siekia mane susigrąžinti. Gal galėtumėte patarti kokių veiksmų galima imtis, kad vaikai neišvyktų, arba jų globa būtų priteista man. Buvau pas advokatus, jie neteikia vilčių, kad kažkaip galiu užkirsti kelią išvykimui. Svarstau apie susitaikymą, nes nenoriu prarasti vaikų, tačiau kartu gyventi dėl vaikų taip pat būtų pragaras.

  Laba diena, jei žmona išvyks į užsienį nuolatiniam gyvenimui tada ji pažeis teismo sprendimą dėl bendravimo su vaiku sąlygų. Po santuokos nutraukimo dėl bendravimo su vaikais tvarkos nustatymo ar vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir dėl jo pakeitimo, pasikeitus atitinkamoms aplinkybėms, tėvas (motina) gali pakartotinai kreiptis į teismą.

 • Sveiki, turiu vykti į ilgalaikį pasimatymą į pataisos namus, tačiau reikia įrodymų, kad gyvenome vienerius metus kartu. Ar galiu iš kaimynų surinkti tuos parašus, kad jie paliudytų. Ir kiek tuomet žmonių parašų reikėtų?

  Laba diena, kreipkitės į pataisos namų administraciją ir pasiteiraukite kokios formos pažymą jūs turite pateikti.

 • Laba diena,Mane sumuse bernas,del to kad nenoriu su juo buti. Atvyko naglai i mano namus ir mane sumuse. Buvo ir policija ir i ligonine ekspertize. Jis toliau man skambineja, jis neuzdarytas, palaike trumpam ir paleido. Patarkit kaip man elgtis ,kad nusikaltelis butu nubaustas ir ,kad prie manes daugiau nesiartintu? Ar man eiti i teisma ? Kaip elgtis toliau ?

  Laba diena, kadangi jūsų draugas toliau jums skambinėja nuvykite į policijos komisariatą ir parašykite pakartotiną pranešimą, tai pat bendraudama su tyrėja pasiteiraukite dėl laikinųjų apsaugos priemonių, galimybės prie jūsų artintis iki teismo. Jei kils klausimų kreipkitės telefonu:Tel. nr. 8-37-340027

 • Laba diena, patarkite, ką man daryti. Su žmona pragyvenom 8 mėnesius, jos ir tėvų namuose. Gyvenimas buvo tragiškas, išvydinėjo mane iš namų, visaip siuntinėjo ir panašiai. Jos tėvai manęs nemėgsta ir ją nuteikinėja prieš mane. Paskutinį kartą iškvietė policiją, kad aš smurtavau prieš ją, nors aš net rankos nepakėliau. Susimokė su mama, bet pareiškimo net nerašė. Mes esame santuokoje, aš stengiuosi, kad galėtume išeiti atskirai gyventi ir nereikėtų būti per atstumą. Yra rašytos žinutės, kaip padarys jie, kad aš neturėčiau teisių į vaiką, kiekvieną kartą kai noriu vaiką pasiimt su savimi, mano žinutės ignoruojamos, parašau apie dukrą, atrašo pavieniškai, kad tik nesivelti į pokalbius. Rašinėja man, kad jai nerimo sutrikimai ir visoki kitoki dalykai, apie nusižudymus kalba, bet man dukrą draudžią pasiimt, nors mes santuokoje ir net nepadavę popierių skiryboms. Žinutėse rašo, kad aš tau vienam dukros neduosiu, jeigu aš nevažiuosiu kartu, tu su dukra vienas niekur nevažiuosi. Nežinau ką daryti, gal galite patarti? Vaiku moku rūpintis, vaikui jau 6 mėnesiai, jis nebematinamas krūtimi, o mišinuku. Ketvirtadieni buvo parašius, kad atvažiuos su dukra, o dabar prisigalvojo, kad nuo šeštadienio jinai serga, nors ji su mergaite ir į laukus važiuoja ir į kaimus, turiu įrodymus. Aš gyvenu pas savo tėvus, o žinutėse rašo ir matosi, kad mano tėvus šmeižia, keikia ir draudžia man su jais matyt savo dukra

  Laba diena, jums reikėtų pasikonsultuoti su teisininku, dėl galimybės matytis su vaiku. Kreipkitės nemokamos pirminės teisinės pagalbos: Pirminės teisinės pagalbos paslaugas kauniečiams pagal sutartį su Kauno miesto savivaldybe teikia: Advokatės Nijolė Reimerienė, Violeta Naujokienė, Diana Degutienė, Kęstučio g. 36 - 103, 104, 105 k., tel. 22 71 29, 22 92 68, 22 82 11 Darbo laikas: I - V nuo 8 iki 16 val. (pietų pertrauka nuo 12-13 val.)

 • Labas vakaras. Esu jauna 22 metu panele, turiu drauga kuriam 30 metu. Pradejome draugauti, kaip man buvo 15 metu. Draugyste buvo labai grazi ir viskas buvo labai gerai, taciau einant laikui draugas pradejo isgerineti. Niekada nesusimasciau, kad reikia pazvelgti kokie tevai... O draugo tevai tikrai nepavyzdingi(geriantys). Esu is visai kitokios seimos ir negaliu suprasti kuo jis tada mane taip suzavejo. Su draugu turime 3 menesiu dukryte, taciau neapleidzia nuojauta kad kuo greiciau reikia viska baigti. Esu protinga, katik baigiau aukstuosius mokslus, o mano draugas toks kaip plude, svyruoja bet niekur nejuda. Turi labai rimtu problemu, jau prasidejusios isgertuves net iki 2 savaiciu. Mano artimieji vis skatina nutolti nuo jo, bet kol jis isgerineje atrodo viskas jis man nereikalingas galiu puikiai issiversti ir pati, bet kaip jis ateina blaivas ir issikvepines vel viska pamirstu ir gyvenu iki kito gerimo. Jis net gyvena pas mane, nors yra vyras ir daug vyresnis. Manau mano dukrai butu geriau augti be tecio... Taciau neturiu tiek stiprybes jo atsikratyti, esu labai trumpai pykstanti, greit viska pamirstu. Nors yra buve tikrai visko. daznai pagalvoju kad labai daug dienu isvaisciau veltui ir bijau kad neisvaistyciau viso gyvenimo. Pati suprantu, kad ne jis mane traukia i virsu o as nagais stengiu isikabinti. Atrodo dabar esu tikrai apsisprendusi su juo nebegyventi, negaleciau net pasakyti, kad ji labai myliu. Bet bijau kad po savaites vel leisiu jam grysti , kai jis prizades daugiau negerti.... nors taip jau buvo tikrai ne 10 kartu o daugiau.... Kaip man elgtis? kaip atsikratyti zmogaus kuris netinka man net dvasiskai.......

  Laba diena, sprendimą kaip pasielgti jūs turite priimti pati, pasitarkite su artimaisiais, apsvarstykite ar tenkina jus dabartiniai santykiai, ar norite tai keisti. Radę atsakymus lengviau priimsite sprendimą. Tai pat galite pas mus užsiregistruoti nemokamai psichologo ar socialinio darbuotojo konsultacijai. Juozapavičiaus pr. 77 (III aukštas) Tel. nr.: 8 37 340027 Mob. tel. nr.: 8 679 31930

 • Laba diena. Mano brolis,iš draugo draugo, sulaukė grasinimų į akis ir telefonu, jog jei jis nepaskolins jam pinigų, bus išvežtas į mišką ir juo

  Laba diena, surinkite kuo daugiau įrodymų(įrašykite telefono pokalbius, kuriuose grasinama, sms žinutės) ir policijoje parašykite pareiškimą dėl grasinimų susidoroti.

 • sveiki,nebežinau kaip elgtis ir ką daryti,su vyru gyvename dar tik 3 metus,esame susituokę,bet nebesame laimingi,jis turi dukra iš pirmos santuokos tai jo buvusi pastoviai mus kiršina,pirma supykdo ji o po to jis išsilieja ant manęs,su manimi pastoviai elgiasi nepagarbiai žemina,gąsdina kad užmuš ir t.t taip pat gąsdina,kad jei ji paliksiu jis atims iš manęs vaiką,nors aš dirbanti tik šiuo metu esu dekretiniu atostogose,o jis išėjo iš darbo nes pavargo dirbti.Nežinau ką man daryti kur eiti ,nes neturiu pas ką prisiglausti šiuo momentu.Jis pastoviai sako kur tu eisi.Net nežinau kaip man nuo ko pradėti kad palikti jį.

  Laba diena, grasinimų, kad atims iš jūsų vaiką nebijokit, nes tam turi būti svarios priežastys(vaiko nepriežiūra, netinkamos gyvenimo sąlygos, tėvų priklausomybės), nebent skyrybų atveju būtų sprendžiamas klausimas dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, tačiau teismas priima sprendimą, kuris yra geriausias vaikui ir kiekvieną situaciją vertina individualiai. Sprendimą kaip pasielgti turite priimti pati, kalbėkite su savo vyru apie jus kamuojančias problemas, problemas įgarsinkite jam garsiai ir sužinokite jo nuomonę. Kreipkitės į artimuosius patarimo, su jų pagalba lengviau rasite sprendimą.

 • Noriu paklausti, kaip elgtis, kai vyras nuolat iš darbo grįžta išgėręs, o pas mus namuose 6 metukų vaikas? Ar galiu jam neleisti bendrauti su vaiku tokios būklės? Kaip tai padaryti? Turime tik vieną šeimos namą, kuris yra vyro vardu. Į namus jo neįsileisti negaliu. Be to, jis nėra smurtaujantis, mums nieko blogo lyg ir nedaro, tačiau labai sunku matyti jį tokį, vaikas jau supranta ir kenčia, aš taip pat. Išeiti galiu pas draugę, pas gminaičius, tačiau tai negali tęstis amžinai. Vyra problemos nesupranta, skirtis ar gydytis nesutinka. Kenčiam jau 4 metus. Jaučiu, kad nebegaliu daugiau, gaila ir savęs, ir vaiko. O išeities nematau. Kur tokiu atveju kreiptis? Kur bent laikinai mums išeiti gyventi? O ar mes turėtume išeiti? Juk problemos ne mes, o jis?

  Laba diena, šią problemą jūs turite spręsti su vyru ar kitų artimųjų pagalba, jūsų vyras yra suaugęs asmuo, kuris pats priima sprendimus, priverstinai gydytis jo niekas neprivers. Dėl skyrybų, tai teismas išskiria ir tuo atveju, jei norą skirtis pareiškia tik viena pusė. Rekomenduotume kreiptis dėl jūsų šeimoje iškilusios problemos į Al-Anon tai šeimos grupės – alkoholizmu sergančių žmonių artimųjų ir draugų bendrija. Kauno regiono centras: Laisvės al. 101a, kiemelyje, šalia šv. Gertrūdos bažnyčios, Kaunas El. Paštas : kaunoreg@kaunas.init.lt Telefonas: + 370 686 64974+ 370 686 64974

 • sveiki.noreciau.suzinoti.kaip.man.elktis.zmona.girta.koliojasi.isvadina.visokiais.zodziais.ir.ant.sunaus.puldineja.ir.taip.i.savaite.kelis.kartus.kai.buna.girta

  Laba diena, alkoholizmas yra liga ir kai ja serga bent vienas šeimos narys kenčia visa šeima. Rekomenduotume jums kreiptis į Al-Anon – tai alkoholizmu sergančių žmonių artimųjų ir draugų bendrija. Jei žmona elgiasi agresyviai jūsų ir sūnaus atžvilgiu galite iškviesti policiją, kartais tai suveikia kaip prevencinė priemonė.

 • Sveiki,paskutiniu metu jauciuos pragariskai,patyriau prievarta pries 5men,nebezinau kaip sau padet,lankausi pas psichologe,bet jauciuos vistiek prastai,gal yra kokiu grupiu palaikymo?esu is kauno.

  Laba diena, kreipkitės Demokratų g. 3, Kaunas, 8-37 262773, mota@mota.lt

 • Laba. noriu paklausti ar skyrybų atveju paiimti lizingai bus dalijami pusiau ar man vienai? lizingai mano pavarde, kadangi vyras negalejo imti.

  Laba diena, jei lizingų sutartys sudarytos jau esant santuokoje, tai visi finansiniai įsipareigojimai yra bendri, todėl dalijami pusiau ir gražinti turi abu solidariai.

 • laba diena rasau jum tikedamasi sulaukti jusu pagalbos ;pas mane problema ira tokia su draugu pradraugavome 4 metus mes ir dabar neissiskyre tik ji uzdare. kartu negyvenome i menesi jis pas mane atvaziuodavo 3-4 kartus pabudavo po 2-3 paras . noretume vaikuciam duoti jo pavarde nes tai jo vaikai ir tuo paciu noretume susirasyti tik nezinau kur kreiptis taip pat ji gali paleisti liktinai jei mes susitvarkom visus dokumentus bet man ji reikia prisiregistruoti prie saves o pas mane ira socialinis bustas ar tai imanoma?ir reikejo kaimynu harakteristikos apie ji tai visi kaimynai pasirase kad jis kai pas mane atvaziuodavo budavo viskas gerai jokiu konfliktu nekele su kaimynais nesipyko jeigu kaimynam reikedavo pagalbos visuomet padedavo pasisveikindavo pasisnekedavo bukit geri patarkit nuo ko pradeti ir i kur kreiptis

  jei tėvas nori vaikui suteikti savo pavarde jus privalote kreiptis į civilinės metrikacijos skyrių kuriame užregistravote gimusius vaikus. kadangi pats tėvas šiuo metu atvykti negali siūlau pasiskambinti į metrikaciją ir išsiaiškinti kokių reikia dokumentų .C.M. skyrių matysite vaiko gimimo liudijime, internete susiraskite jų tel. nr. Dėl žmogaus priregistravimo socialiniame būste turite kreiptis į savo seniūnija . prieš imantis visų šių veiksmų reiktu apgalvoti ar tikrai norite susieti gyvenimą su šiuo žmogumi? nes skaitant jūsų laišką man iškyla tam tikrų klausymų. Kodėl vaiko tėvas negyveno su jumis visą laiką ir nepasidalino vaikų auginimo našta,o tik atvažiuodavo retkarčiais? Kodėl anksčiau nesuteikė vaikams savo pavardės o tik dabar kai tai gali padėti išvengti realios bausmės kalėjime? Kiek materialiai jis prisideda prie vaikų išlaikymo? Ir ar žinote, kad priregistravus jį savo bute , jei kas atsitiks išregistruoti galėsite tik per teismą.

 • Laba diena,ar galėtumėte man padėti,jau nebežinau ką daryti ,esu išsiskyręs turiu mažamete dukra kuriai yra 7 meta.Jinai gyvena su motina,kaip teismas ir priteisė,bet mergyte nenori gyventi su ja ir jos kita dukra skriaudžia ir muša ją atiminėja ar sulaužo daiktus kuriuos aš jai nuperku,ar padovanoju ją visad kaltina tai ko jinai nepadaro,siūlo valgyti duona su vandeniu,per šventes neduoda nei gabalėlio torto,ar saldainio visad įžeidinėją,jinai pati turi nueiti,į mokykla,kai duodu jai pinigėlius kad galėtų pavalgyt,visad iš jos atima ir daro kitus baisius dalykus kurių nenoriu net mynėti.Esu įrašęs pokalbį su savo mažąja dukrele,kaip su ja elgiamasi,jinai tikrai norėtų gyventi su manimi bet ji bijo savo motinos nes bijo kad jinai gali ją muštu.Buvau nuėjęs į vaikų teises bet jie vis delsia ir mano manymų ,net nieko neketina daryti padėkit man susigrąžinti savo mergytę ,aš ją labai myliu,kas nors padėkit ,prašau.

  Laba diena, jei teismas vaiko globą priskyrė vaiko motinai tai , bent jau kol kas ji yra atsakinga už tą laiko tarpą kai mergaitė būna su ja. tačiau jūs turite pilną teisę šį sprendimą užginčyti jeigu atsirado naujų aplinkybių. Iš jūsų pateiktos informacijos neaiškų kokių priemonių ėmėsi vaikų teisės. Ignoruoti jūsų pranešimo jos negalėjo, turėjo būti paskirtas darbuotojas kuris išsiaiškins kokia išties yra situacija su vaiku. Jei to nepadarė , jūs turite teise to reikalauti . Būtu labai gerai ,] jei galėtumėte atvykti į teisinę konsultaciją. Tik reikia iš anksto užsiregistruoti.

 • Laba diena,su vyru issiskyrem pries metus,jis gyvena su 20 metu jaunesne,bet labai pykstasi ir jis nori likt su manim draugais ir pasakoja apie koks jis nelaiingas su ja bet ja myli ,bet ateity noretu grizt pas mane,kaip man elgtis?as ajam siuliau psichologo pagalba,jis nesutinka,kai atvaziuoja pas mane buna labai isitempes,neramus,issiblaskes.Atvaziuoja tada,kai susipyksta su drauge,bet kita diena vel islekia pas ja,nes telefono nepaleidzia is ranku,mes kalbames daug,bet man skaudu klausytis apie jo meile kitai as jam ta sakau jis nepaiso to,atvaziuot negaliu uzdraust jis tipo atvaziuoja pas dukra ir anuka.

  Laba diena, šį sprendimą galite priimti tik jūs pati, tačiau akivaizdu, kad jūsų buvusiam vyrui ši situacija patogi, kai viskas gerai jis būna su ta kita, o jūs jam kaip apsidraudimas, jei ten nepavyks galės grįžti pas jus, nes žino, kad priimsite atgal. Jis žino, kad jis jums vis dar rūpi, jūs siūlote jam psichologo pagalbą, išklausote jį. Jeigu apsiribotumėt bendravimu tik kaip buvę sutuoktiniai, jis atvyktų aplankyti dukros ir anūko, o ne pasiguosti koks jis nelaimingas su kita, jūs gyventumėt savo gyvenimą, o ne lauktumėt kol jam pabos nauja draugė, tuomet jam nebūtų pagrindo jums žadėti sugrįžti. Jūs išsiskyrėte tik prieš metus, jei jis jau dabar galvoja, kad ateityje norėtų grįžti, tai kam tada reikėjo skirtis? Apgalvokite ar jus tenkina toks jo pažadų dalinimas ir priimkite sprendimą.

 • Nebežinau kaip gyventi.. Man 21 m., bet gyvenu vis dar su tėvais.. Jie niekur manęs neišleidžia, laiko pririšę prie savęs. Nuo 10 kl. vis rodydavau norą vasarom dirbti, bet jis buvo nusodintas argumentu

  Laba diena, užsiregistruokite pas mus į konsultaciją.

 • Sveiki,kyla klausimas skirtis su vyru,turim 3 metu sunu,kelis kart buvo islekes is namu pagert babaliavot,nzn su kuo ir kur.dabar grizes is tu pjankiu nesisneka neatsipraso,iskoliojo mane ir sake nelys taikytis... mes su vaiki kiek beturim pinigeliu taupau ant maisto kad vaika pamaitint,dar plius susirgome su vaiku gripais reikia ant vaistu,neuztenka pinigeliu. vyras viska mato zino,bet pasiemes avansa nesiperka maisto vaikuj neprisidedam,per pietus darbe vaziuoja kazkur pavalgyt,as nzn kur,bet man viska pasako tevas,nes su juo dirba,pasiemes avansa nemoka komunaliniu ,veluojam sumoket ir jis net nesuka galvos del to,turim bendra buta visiskai naujai irengta,dvi masinas,paskola bet nedidele,nzn ka daryt noreciau skirtis,bet tada reiketu parduoti buta,o i kaima nenoreciau grizt,cia pat namu vaiko darzelis,mano darbas.Ka daryt?

  Laba diena, ką daryti jūsų atveju sprendimą turite priimti jūs pati. Šiuos klausimus turite spręsti su sutuoktiniu ar kitų artimųjų pagalba. Turite nuspręsti ar yra galimybės pakeisti jūsų tarpusavio santykius, tai sužinosite pasikalbėję su vyru apie jus neraminančias problemas.

 • Labas vakaras, Gyvenau anglijoje juro laika, ir draugavau su anglu, taip nutiko, kad maziau nei po metu, mes issiskyrem ir suzinojau, kad laukiuosi. Pasakiau jam ir jis prase darytis aborta, kai nesutikau ir pasakiau, kad isvaziuoju i lietuva jis nusprende tokiu atveju auginti su manim, nors abu zinojome, kad nesutarsime. Bandem buti seima, bet jis man pradejo viska drausti, nepaisyti mano nuomones viskas bus pagal ji, pykomes, kai susipykdavome jis mane ignoruodavo. Po kurio laiko supratau, kad nebusime laimingi ir musu vaikas augs nemylimoje seimoje. Nusprendziau isvaziuoti slapcia i lietuva ir viska apgalvoti. Kai jam pasakiau, kad esu lietuvoje, jis mane isvadino labai negraziais zodziais. Paskui dar rasinejo sakydamas, kaip jam blogai, pas daktarus vaiksto ir t.t , net nepasiteiravo kaip jauciuosi net neatsiprase uz pasakytus zodzius. Pasakiau jam tik apie save kalbi apie mano savijauta net nepaklausi. Zodziu rasinejomes, pykomes , paskui pradejo vaidinti auka, koks jis geras, rupestingas ir pan, ir sakyti jeigu vaikui neduosiu jo pavarde ir be jo zinio varda paduos i teisma. Toks klausimas jeigu as nenoriu vaikui duoti jo pavarde kokias teises jis gali prisiteisti? as is jo alimentu nenoriu prisiteisti, nereikia man jo pagalbos. Nedrausiu jam matyti vaiko jeigu jis atvaziuos i lietuva. Labai prasau atsakykit man kokias teises jis gali prisiteisti? Aciu jums.

  Laba diena, jūsų draugas gali kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo, jei jūs nesutiksite.

 • sveiki,skyrybu metu susiduriau su klausimu ar jus noresite prisiteisti sau islaikyma is vyro,vaikai seniai pilnameciai,noreciau suzinot placiau apie toki tema,ar galima prisiteist sau islaikyma ir kuom remtis...aciu

  Laba diena. Buvusių sutuoktinių tarpusavio išlaikymas: 1. Teismas, priimdamas sprendimą dėl santuokos nutraukimo, priteisia išlaikymą to reikalingam buvusiam sutuoktiniui, jeigu išlaikymo klausimai nenustatyti sutuoktinių sudarytoje sutartyje dėl santuokos nutraukimo pasekmių. Sutuoktinis neturi teisės į išlaikymą, jeigu jo turimas turtas ar gaunamos pajamos yra pakankami visiškai save išlaikyti. 2. Preziumuojama, kad sutuoktiniui reikalingas išlaikymas, jeigu jis augina bendrą savo ir buvusio sutuoktinio nepilnametį vaiką, yra nedarbingas dėl savo amžiaus ar sveikatos būklės. 3. Sutuoktinis, kuris dėl santuokos sudarymo ir bendrų šeimos interesų ar vaikų priežiūros negalėjo įgyti kvalifikacijos (baigti studijų), turi teisę reikalauti iš buvusio sutuoktinio atlyginti mokymosi baigimo ar savo perkvalifikavimo išlaidas. 4. Sutuoktinis, dėl kurio kaltės nutraukta santuoka, neturi teisės į išlaikymą. 5. Teismas, spręsdamas išlaikymo priteisimo ir jo dydžio klausimus, privalo atsižvelgti į santuokos trukmę, išlaikymo reikalingumą, abiejų buvusių sutuoktinių turtinę padėtį, jų sveikatos būklę, amžių, taip pat į jų darbingumą, nedirbančio sutuoktinio įsidarbinimo galimybes bei kitas svarbias aplinkybes. 6. Išlaikymo dydis mažinamas ar priteisiamas tik laikinas išlaikymas arba atsisakoma priteisti išlaikymą, jeigu yra bent viena iš šių aplinkybių: 1) santuokos trukmė buvo ne ilgesnė kaip vieneri metai; 2) sutuoktinis, turintis teisę gauti išlaikymą, yra padaręs nusikaltimą kitam sutuoktiniui ar jo artimiesiems giminaičiams; 3) sutuoktinis, turintis teisę gauti išlaikymą, savo sunkią materialinę padėtį sukūrė pats savo kaltais veiksmais; 4) išlaikymo reikalaujantis sutuoktinis santuokos metu neprisidėjo prie bendro turto gausinimo ar tyčia kenkė kito sutuoktinio ar šeimos interesams. 7. Teismas gali pareikalauti iš buvusio sutuoktinio, privalančio teikti išlaikymą kitam sutuoktiniui, pateikti adekvatų šios prievolės įvykdymo užtikrinimą. 8. Išlaikymas priteisiamas nustatyto dydžio vienkartine pinigų suma arba periodinėmis išmokomis (renta), mokamomis kas mėnesį, arba priteisiamas tam tikras turtas. 9. Kai santuoka nutraukta pagal vieno sutuoktinio prašymą dėl kito sutuoktinio neveiksnumo, sutuoktinis, kurio iniciatyva buvo nutraukta santuoka, privalo atlyginti neveiksnaus buvusio sutuoktinio gydymo ir priežiūros išlaidas, jeigu jos nėra padengiamos iš valstybinio socialinio draudimo lėšų. 10. Teismo sprendimas priteisti išlaikymą yra pagrindas steigti atsakovo turtui priverstinį įkeitimą (hipoteką). Jeigu buvęs sutuoktinis nemoka priteisto išlaikymo, išieškoma iš jo turto įstatymų nustatyta tvarka. 11. Jeigu išlaikymas buvo priteistas periodinėmis išmokomis, tai, iš esmės pasikeitus šio straipsnio 5 dalyje numatytoms aplinkybėms, bet kuris iš buvusių sutuoktinių gali reikalauti padidinti ar sumažinti išlaikymo dydį ar apskritai nutraukti išlaikymo mokėjimą. Periodinės išmokos mokamos iki kreditoriaus gyvos galvos ir kasmet indeksuojamos Vyriausybės nustatyta tvarka atsižvelgiant į infliaciją. 12. Kai buvęs sutuoktinis, iš kurio priteistas išlaikymas, miršta, pareiga mokėti išlaikymą pereina jo įpėdiniams, kiek leidžia paveldimas turtas, neatsižvelgiant į palikimo priėmimo būdą. 13. Kai buvęs sutuoktinis, kuriam priteistas išlaikymas, miršta arba sudaroma nauja santuoka, išlaikymo mokėjimas nutraukiamas. Mirties atveju teisė reikalauti įsiskolinimo ar dar nesumokėto išlaikymo pereina mirusiojo įpėdiniams. Nutraukus naują santuoką, įgyjama teisė reikalauti atnaujinti išlaikymo mokėjimą, jeigu išlaikymo reikalingas sutuoktinis augina vaiką iš ankstesnės santuokos arba prižiūri invalidą vaiką iš ankstesnės santuokos. Visais kitais atvejais sutuoktinio iš vėlesnės santuokos pareiga išlaikyti kitą sutuoktinį atsiranda pirmiau nei tokia sutuoktinio iš ankstesnės santuokos pareiga.

 • Laba diena,man 54 metai,turiu sunu 30 metu niekur ne dirba,narkomanas.Marti reabilitacijoj nuo narkotiku Vokietijoj,jie turi sunu 3 metuku mes norim anuka adaptuoti,kokios dokumentos mums bus reikalingos ir kur mes turim kreiptis?

  Laba diena, kreipkitės į vaikų teisių tarnyba.

 • Sveiki,išsiskyrem su vyru,sutarem del vaiku bendravimo tvarkos,bet pro skirybu padalinto turbo ir prizadetos pinigines kompensacijos negrazina jau 6metus, negaliu isigyte namu gyvename nuomotame bute del sveikatos sutrikimu negaliu daug valandu dirbti ir neturiu kaip su moketi buto nuoma. Kaip man atgauti teismo priteistus pinigus,mes su vaikais neturime kur gyventi? Kreiptasi ir I anstolius.aciu

  Laba diena, teismo sprendimas yra , jei vyras jo nevykdo čia turėtų pagelbėti anstoliai. Užsiregistruokite mūsų centre, nemokamai teisininko konsultacijai.

 • Sveiki, norėjau paklausti, kokios sankcijos galėtų man grėsti: situacija tokia,kad viena moteriškė galvoja,kad aš vilioju jos vyrą. Aš jos vyrui padėjau tik tam tikrais darbiniais klausimais. Ji, nežinau kokiu būdu, išsitraukė visą informaciją apie mane, sužinojo kur dirbu, mano namų adresą asmens kodą ir t.t. pradėjo mane gasdinti įvariausias būdais, kad su manim susidoros. Viršūnė buvo tai,kad ji paskambino mano vadovaujančiam personalui į mano darbą ir pradėjo mane šmeižti,kad aš paskutinė k...ir t.t. ubagė ir,kad jos vyras mane išlaiko. Visa to tikrai nėra ir aš nesusivaldžiusi parašiau jai atgal grąsinančia sms,kad jeigu ji neatstos tai aš susidorosiu su ja. Kitą dieną ji man atrašė, kad ji parašė pareiškimą ,dėl grasinimo. Aš auginu du mažus vaikučius ir tikrai bijau dėl jų,kad ta pamišėlė ko nors jiems nepadarytų. Gal ji kokia nesveika. Tik man labai dabar idomu kas man gręsia dėl tos sms kurią aš parašiau nesusivaldžiusi? Ir dar man labai idomu per kokias informacvines sistemas ji galėjo gauti visą informaciją apie mane. Juk įeiti į asmens duomenis be jo sutikimo baužiamoji veika?

  Laba diena, Kokiais būdais ji jums grasina, ar turite įrodymų? Jei turite įrodymų ar jūsų bendradarbiai patvirtintų šmeižtą apie jus? Galite parašyti pareiškimą į policiją, jame paminėti ir jūsų rašytą sms. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.23 straipsnis įtvirtina asmens teisę į privatų gyvenimą ir jo slaptumą, Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodekso 167 straipsnis numato atsakomybę už neteisėtą informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimą, o 168 straipsnis - už neteisėtą informacijos apie asmens privatų gyvenimą atskleidimą ar panaudojimą. Taigi Jūs turite galimybę parašyti pareikšimą ikiteisminio tyrimo institucijai, kuri jo pagrindu pradėtu ikiteisminį tyrimą.

 • laba vakara man iskilo viena problema ir net nezinau ka daryti gal galit padeti... mano busimas vyras ir vaiko tetis yra uzsienyje kalejimo istaigoje... ir as nezinau ka daryti man liko vos 9savaites iki termino ir kas svarbiausia as nezinau ka daryti del dokumentu tvarkymosi.... nenoriu jo alimentam paduoti kadangi mes gyvenam kartu gal galit ka patarti padeti... man labai reikia pagalbos....

  Laba diena, nesupratome apie kokius dokumentus kalbate?

 • Laba diena,su vyru pragyvenom 13 metu,sulaukem sunaus,dabar keturi,sunkiai vertemes gyvenam kaime,pries metus vyras turejo kita moteri,palikau ji,po poros men susotaikem,tikejausi,kad daugiau neapgaudines,bet po keliu men vel suzinojau ,kad jie buvo visa laika buvo kartu,mane apgaudinejo. Vel pradejau skirybas,bet vyras vel atgailavo labai,ir as sugrizau,atrodo ,kaip ir gerai viskas,bet niekaip nepamirstu to skausmo,niekaip neatsikratau prisiminimu ir minciu apie juos,nebezinau ,ka toliau daryti. noriu gyventi ir auginti sunu seimose,bet bijau ,kad palusiu. Odar ta moteris,vis vaziuodama pro sali tai mojuoja, tai surinka kazka,ka patartumet?

  Laba diena, priėmėte sprendimą vėl gyventi su vyru, todėl turite žiūrėti į priekį nesidairant atgal. Visus kylančius klausimus dėl kitos moters spręskite su vyru, tik kalbėdami dviese apie visus jus neraminančius klausimus rasite sprendimą. Mūsų centre galite užsiregistruoti pas šeimos konsultantą.

 • Laba diena, dokumentai skirybų paduoti bendru sutarimu į teismą, bet vyras staiga persigalvojo ir skirtis nebesutinka. Santuoka buvo sudaryta pataisos namuose, jis ten jau penkerius metus. Galėčiau paduoti jo kalte, bet užsitęs skirybų procesas, nes jis vilkins kiek galės. O jei aš paduočiau dėl savo kaltės, jis bandys moralinę žąlą prisiteisti. Mes neturime bendro turto, vaikų. Prasidėjo grąsinimai, mašinos langai daužomi ir t.t. policijoj pareiškimas parašytas. Advokatas siūlo skirtis per separaciją, bet aš negaliu laukti vienerius metus, noriu įsigyti nekilnojamo turto, bei jo bausmės laikas baigiasi už pusmečio. Kokį greičiausiu keliu galėčiau išsituokti. Ačiū.

  Laba diena, jei turite advokatą jis jums pasiūlys greičiausius ir jums geriausius sprendimus, nes ji jūsų situaciją žino aiškiau.

 • Sveiki, norėčiau paklausti.man yra 17 metu, o mano vaikinui 19, ar mes galime kartu gyventi jei tevai sutinka ir leidžia? ar dėl to nieko nebus?

  Laba diena, iki pilnametystės už vaikus yra atsakingi tėvai, su jais šį klausimą ir turite spręsti.

 • Laba diena. Patarkit ką daryti. Tėtis karts nuo karto ižeidinėja mamą bei šiandien per žinutes ir mane kale išvadino, dažnai skambina girtas, kalba įvairias nesamonęs apie mamą, bei mane, kad esu neva durna, kad gyvenu su ja. Ar tai skaitosi kaip šmeižtas? Ar įmanoma kažkaip sustabdyti, nes jau atsibodo. Esu 17m. turiu keletą žinučių su įžeidinėjimais.

  Laba diena, jūs su mama galite parašyti pareiškimą į policiją dėl psichologinio smurto.

 • Laba diena. Kreipiuosi pagalbos už savo sese.Sesuo santuokoje su vyru gyvena 3 metus it turi 3metu dukra, vyras nera biologinis vaiko tevas . Kadangi jos vyras visa laika nedirba,geria,buves kalynis, o vaidindamas,kad dirba tai vogdavo. Prisiemes paskolu uz kurias, dabar atskaiciuoja is mano sesers. Sesuo gyvena su musu tevais, o kadangi jos vyras vaiku nesirupina ir vagia tai buvo ispasytas lauk.Kadangi sesuo pavargo sitaip gyventi yra pasiryzusi skirtis, bet vyras grasina, kad atims vaika is jos. Gal galyte patarti,kur kreiptis ir ka mums daryti. Aciu.

  Laba diena, nevisiškai supratau situaciją. Jei mes kalbame apie sesers vyrą kuris nėra biologinis vaiko tėvas , tai kokiu pagrindu jis gali atimti iš mamos vaiką? O ypač kad žmogus neturi pragyvenimo šaltinio yra be pastovios gyvenamosios vietos ir teistas.

 • laba diena,su vyru isgyvenom 30 metu,pries metus jis mane paliko del 20 metu jaunesnes,praejo metai,negaliu niekaip atsigaut,nes tenka su juo susitikt pas vaiku ir anuku,jis elgiasi arogantiskai mano atzvilgiu,gal duotumet koki patarima,gyvenu uzsieny,psichologo nera,aciu.

  Laba diena, tikrai jūsų situacijoje vienu patarimu nepadėsi todėl rekomenduojam kreiptis konsultacijos į Jolantą Bogužienę, ji teikia pagalbą emigrantams Anglijoje, telefonas Jungtinėjė Karalystėje: 07427606616, Jolantos svetainė: http://www.psichologopagalba.co.uk/lt/top/pagrindinis/

 • 19 metu santuokoje bet jau daugiau kaip 10 metu kartu negyvenam dabar pasiuliau skirtis bet va problema vyras turejo firma ir jis skoloje valstybei jei skirsimes skola dalija per puse nors as nevygdziau jokios veiklos , problema kad gyvenu uosvienes bute o vyras paprase issikraustyti nes jis turi drauge su kuria susilauke sunaus ir nori gyventi uosvienes bute kur man eiti negaliu nei paskolos pasiimti nes vyras sedi anstuoliuose ? ka patarsite daryti ?

  Laba diena, Kadangi iš trumpo jūsų aprašymo negalime žinoti tam tikrų situacijos detaliu, jums būtina pasikonsultuoti su teisininke.Paskambinkite ir sutarsime kada galite atvykti į konsultaciją.

 • Sveiki,noriu pasikonsultuoti..turiu draugakuri labai myliu,bet jis labai daug gere ir pries mane smurtauja...o kai negere yra labai geras zmogus,nezinau ka daryti...patarkite,manau man reikia rimtos pagalbas,padekit...viena neisstenkciau su juo issiskirti

  Laba diena, jūs teigiate, kad labai mylite savo draugą, bet tada iškeliam klausimą ar draugas myli jus, jei prieš jus smurtauja? Pagalvokite ar jus tenkina toks gyvenimas, ar norėtumėte jį keisti. Atsakykite sau į šiuos klausimus ir rasite sprendimą. Pasitarkite su savo artimais žmonėmis, tačiau sprendimą turite priimti pati.