Klausk

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

  • Laba diena, paveldėjimo teisė yra asmeninė. Įpėdinis gali įgyvendinti šią teisę dviem būdais – priimti palikimą ar jo atsisakyti. Palikimo priėmimas yra juridinis faktas, kuris tam tikrais atvejais įpėdiniams gali sukelti nenumatytų problemų, pavyzdžiui, kai paveldimas ne tik turtas, bet ir palikėjo skolos. Įpėdinis gali nuspręsti, kad jam yra nenaudinga priimti palikimo ir tiesiog jo atsisakyti. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – LR CK) 5.60 str. nustato palikimo atsisakymo tvarką. Įpėdinis pagal įstatymą ar testamentą turi teisę atsisakyti palikimo per tris mėnesius nuo jo atsiradimo dienos. Palikimo atsisakymas yra vienašalis sandoris ir jį gali sudaryti tik visiškai veiksnus įpėdinis. Nepilnamečiai iki 14 metų negali patys atsisakyti palikimo. Tai gali padaryti jų tėvai arba globėjai, gavę išankstinį teismo leidimą. Už asmenis, teismo pripažintus neveiksniais, palikimo gali atsisakyti jų globėjai, gavę išankstinį teismo leidimą. Nepilnamečiai nuo 14 iki 18 m. palikimo gali atsisakyti tik tėvų ar rūpintojų sutikimu. Palikimo atsisakymas turi tas pačias pasekmes kaip ir palikimo nepriėmimas. Reikšmingi yra šie LR CK straipsniai: 5.61 str. (paveldėjimo dalių padidėjimas), 5.62 str. (palikimo perėjimas valstybei), 5.11 str. (įpėdinių pagal įstatyma eilės), 5.51 str. (palikimo priėmimas, faktiškai pradėjus turtą valdyti).

  • Laba diena, trūksta informacijos apie jūsų situaciją. Dėl kokių priežasčių jūs norite sūnų išregistruoti iš buto. Kaip supratome jūs esate buto savininkė, jei jūsų sūnus nebegyvena jūsų bute, galite kreiptis į savo deklaruotos gyvenamosios vietos migracijos tarnybą (pasų poskyrį), turėti su savimi nuosavybes teisę į butą patvirtinančius dokumentus (inventorizacinę bylą arba pažymą iš registrų centro). Galite parašyti prašymą ir paaiškinti dėl kokios priežasties norite išregistruoti žmogų, t.y. panaikinti deklaraciją, nurodyti priežastis pvz: kad jis daugiau ten nebegyvena, ar kt., galite atsivesti kelis liudininkus(jei čia tas atvejis, kad sūnus pas jus nebegyvena), kurie patvirtintų, kad asmuo negyvena savo deklaruotoje vietoje, - tada yra galimybė panaikinti registraciją. Jeigu motina ir sūnus nėra aptariamo buto bendraturčiai, laikoma, kad tarp jų yra sudaryta žodinė neterminuota buto dalies panaudos sutartis. Civilinio kodekso 6.636 straipsnyje nustatyta panaudos gavėjo (šiuo atveju – sūnaus) pareiga išlaikyti ir saugoti jam pagal sutartį perduotą turtą, atlikti jo einamąjį ir kapitalinį remontą bei apmokėti visas turto išlaikymo išlaidas. Vadovaujantis Civilinio kodekso 6.218 str. 1 d., esant aplinkybėms, kai sūnus smurtauja ar veda netinkamą gyvenimo būdą, neprisideda prie būsto išlaikymo, motina gali sutartį nutraukti vienašališkai, nesikreipdama į teismą. Civilinio kodekso 6.642 straipsnyje nustatyta, kad apie tokį sprendimą reikia pranešti prieš 3 mėnesius. Taigi, šiuo atveju motina turėtų pranešti sūnui, kad ji nenori, jog jis gyventų jai priklausančiame bute ir reikalauti, kad ne vėliau kaip per 3 mėnesius jis išsikraustytų iš jo. Rekomenduotina tokį pranešimą sūnui išsiųsti registruotu laišku. Taip pat sūnų reikėtų informuoti, kad jam neįvykdžius pareigos geruoju, ji (motina) kreipsis į teismą dėl priverstinio sūnaus iškeldinimo iš buto. Praėjus minėtam 3 mėnesių terminui nuo pranešimo įteikimo sūnui dienos (arba nuo dienos, kuomet jis atsisako priimti pranešimą), panaudos sutartis bus laikoma nutraukta ir sūnus neturės jokio teisinio pagrindo gyventi tame bute. Atitinkamai tuo pat metu motina įgis teisę kreiptis į teismą, reikalaudama įpareigoti sūnų per tam tikrą laiką (pvz., ne vėliau kaip per 1 mėnesį) išsikeldinti iš buto. Teismui patenkinus tokį motinos ieškinio reikalavimą ir priėmus dėl to sprendimą, pastarasis tampa visiems privalomu. Neįvykdžius jo geruoju, būtų pagrindas kreiptis į teismą, prašant minėto teismo sprendimo pagrindu išduoti vykdomąjį raštą, kurį reikėtų pateikti antstoliui, vykdančiam priverstinį sūnaus iškeldinimą iš buto. Motina, gavusi pažymą iš antstolio dėl teismo sprendimo įvykdymo (iškeldinto sūnaus), turėtų kreiptis į teritorinę seniūniją ir užpildyti nustatytos formos prašymą dėl sūnaus išregistravimo iš buto.

  • Laba diena. Užsiregistruokite pas mus konsultacijai.

  • Laba diena, turtas įgytas santuokos metu, nesvarbu kas už šį turtą moka, yra bendra nuosavybė ir priklauso abiems sutuoktiniams. Trūksta informacijos apie šiuo metu jūsų patiriamą smurtą, ar kreipėtės į policiją? Užsiregistruokite pas mus į konsultaciją.

  • Laba diena, iškyla klausimas ar skirdamiesi bendru sutarimu abu priėmėt sprendimą, kad vienas kitam nemokėsite alimentų? Jeigu vaikų amžiaus skirtumas didelis, sutartyje turėjote įtraukti punktą, kad mažesniam vaikui, kai vyresnysis sulauks pilnametystės, žmona pradės mokėti alimentus, nes jis gyvena su jumis. Taip jūs galite kreiptis į teismą dėl alimentų priteisimo, tačiau gal tada geresnis sprendimas būtų kalbėtis su vaiko mama, kad vaikas gyventų su ja, nes jums kilo finansinių sunkumų ir jūs nebegalite jo išlaikyti. Tai jums ir finansiškai būtų geresnis sprendimas, nes jūsų žmona teismo sprendimo nėra pažeidus, tai bus jūsų prašymas ir teismo išlaidas tai pat turėsite susimokėti, tai pat už dokumentų paruošimą.

  • Laba diena, jūsų brolis yra suaugęs žmogus ir turėtų pats priimti sprendimus. Jūsų tikslas yra apsaugoti mamą nuo smurtaujančio brolio.

  • Laba diena, kaip supratau iš pateiktos informacijos jūsų tėvai yra susituokę, nes turi bendra jungtine nuosavybe priklausantį butą. Sprendimo būdai būtų tokie: kreiptis į teismą su prašymu dėl skyrybų ir turto padalinimo skiltyje nurodyti, kad butas atitenka tėvui.Tai pat jūsų mama gali savo buto dalį padovanoti tėvui, tik bet kuriuo atveju turės būti ir jūsų tėvo sutikimas, kad jis tą nuosavybę priima.

  • Laba diena, dėl alimentų priteisimo po vaiko gimimo jūs galėsite kreiptis į teismą, bet jūsų draugas turi būti pripažinęs vaiko tėvystę. Jei vaiko tėvystė nebus pripažinta, tada pirmiausiai turėsite kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo. Jūsų klausimas yra labai dviprasmiškas, kaip suprantu, jei draugas nesutiks grįžti Lietuvą, jūs norite jam pridaryti problemų dėl santykių su nepilnamete? Bet kaip suprantu tai nebuvo santykiai su prievarta, išvykote gyventi ar dirbti ten kartu ir savo noru, turėjote gauti ir tėvų sutikimą išvykti.Iš jūsų informacijos suprantu, kad nepavykus geruoju, norite bloguoju priversti grįžti draugą su jumis į Lietuvą. Tačiau apsvarstykite ir draugo pasiūlymą dėl gyvenimo Anglijoje, jei jis ten gauna didesnes pajamas, nei gautų Lietuvoje jums visiems trims naudingiau būtų. Tapsite jaunais tėveliais, turėsite vaikutį, kuriam reikės abiejų tėvų, nepradėkite nuo pat vaiko gimimo varstyti teismų, juk galima visus šiuos klausimus išspręsti taikiai ir gražiuoju.

  • Laba diena, norint skirtis abipusiu sutarimu, vienoje iš sutarties dalių yra būtina įvardinti, vieno iš tėvų skiriamą , vaiko išlaikymui sumą. Kitu atveju teismas gali net netvirtinti tokios sutarties, skyrybų prašymo. Aišku jūs galite įrašyti konkrečią sumą ir susitarimo būdu gauti, pagal vaiko tėvo galimybes, tą sumą kurią jis gali skirti. Tačiau, jei nutiks taip, kad vaiko tėvas po to visai nemokės alimentų, jūs turėdama teismo sprendimą dėl priteistų alimentų sumos, galėsite kreiptis dėl išieškojimo.

  • Laba diena, jūsų mama dėl grasinimų turi parašyti policijoje pareiškimą, mamos draugas bus iškviestas į apklausą, gal to ir užteks, kad žmogus suprastų savo netinkamą elgesį. Dar greičiau policija sureaguotų, jei mama kviestų policiją įvykio netu, kai jis būdamas neblaivus grąsina, jis būtų sulaikytas.

  • Laba diena, skyrybų atveju, jūsų vyrui turi būti nustatyta teisme skyrybų atveju bendravimo su vaiku tvarka.

  • Laba diena, turite kreiptis į vaiko teisių apsaugos skyrių, pateikti prašymą.

  • Laba diena, užsiregistruokite mūsų centre konsultacijai.

  • Laba diena, jūsų žmona yra pilnametis asmuo, nėra tokio įstatymo, kuriuo priverstinai gydytų nuo alkoholizmo. Gal geresnė išeitis būtų jums pačiam pasiimti sūnų pas save.

  • Laba diena, kreipkitės į Kauno kartų namus arba į seniūniją pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.

  • Laba diena, užsiregistruokite pas mus nemokamai teisininko konsultacijai.

  • Laba diena, truputį trūksta informacijos, ar jūs buvot registravę santuoką? Bet kokiu atveju, jeigu jūs turite teismo išrašą, kur jis pripažįsta vaiko tėvystę, to dokumento pagrindu galite kreiptis į teismą su ieškiniu dėl alimentų priteisimo.

  • Laba diena, jokia institucija negali priversti merginos pasitikrinti ar laukiasi, o nėštumo nuslėpti neina, jis laikui einant išryškėja. Jei mergina laukiasi ir pagimdys, po to jūs galite kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo.

  • Laba diena, paskambinkite pas mus į centrą užsiregistruoti, nemokamai psichologo konsultacijai.

  • Laba diena, visų pirma šie visi priekaištai jūsų draugei yra paremti tikrais faktas? Nes kaip suprantame jūs šiuo metu gyvenate užsienyje ir pats negalite matyti ar draugė tinkamai rūpinasi vaiku. Jūsų sūnus lig šiol gyveno su mama, vaikui būtų didelė trauma, jei jis bus teismų priežastis, jei jūsų draugė tikrai yra mama, kuri nesirūpina vaiku, be abejo jūs turėdamas įrodymus galite kreiptis į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo. Tačiau siekiant apsaugoti jūsų vaiką, geriausias variantas būtų gražiuoju susitarti su drauge dėl vaiko auginimo. Ir pagalvokite ar čia jokios įtakos jūsų noruose nedaro, tas faktas, kad jūsų vaiko motina turi naują draugą?

  • Laba diena, užsiregistruokite pas mūsų teisininką nemokamai konsultacijai, pateiksite savo situaciją detaliau. Jūs esate suaugusi, o sesuo nepilnametė, už jūsų seserį yra atsakingi tėvai.

  • Laba diena, užsiregistruokite į mūsų centrą konsultacijai.

  • Laba diena, atsiprašome, tačiau šiais klausimais konsultacijų neteikiame.

  • Laba diena, visi klausimai yra išsprendžiami kalbėjimo būdu. Rekomenduotume su vyru susėdus pabandyti, garsiai įvardinti jus neraminančius klausimus. Jei nepavyks tarpusavyje susikalbėti kreipkitės pas specialistus pagalbos. Galite kreiptis į šeimos santykių institutą, ar pas mūsų šeimų konsultantus, tačiau tam turi parodyti norą abu suaugę asmenys. Jūsų gyvenimo kartu labai trumpas laikas praėjęs, suaugę žmonės ir vaikas turi priprasti, prisitaikyti prie vienas kito. Tačiau, jei matote, kad nepavyksta patiems ieškokite specialistų pagalbos.

  • Laba diena, užregistruokite seserį pas mus konsultacijai.

  • Laba diena, kažkur jūsų laiškas "kliuvo", nes tikrai negavom. Jūsų atveju, jei vyras nesutinka skirtis geruoju, turite rašyti ieškinį( dėl abipusės ar vieno iš sutuoktinių kaltės), jei tai bus dėl sutuoktinio kaltės, turi turėti neginčijamus įrodymus, tai pagrįsti. Tuo atveju, jei vyrą pripažintu kaltu dėl santuokos nutrūkimo, jisai turės susimokėti žyminį mokestį ir jūsų išlaidas advokatui. Jei skyrybų iširimas bus dėl abipusės kaltės, tada žyminis mokestis bus dalinamas per pusę( jei neturit bendro turto jis bus nedidelis), o advokatų išlaidas pasidengsite patys. Paduodant ieškinį skyryboms, jei jūsų pajamos mažos, galite prašyti teismo atleisti jūs nuo žyminio mokesčio mokėjimo arba jį sumažinti. Tai pat jei turite nepilnamečių vaikų ir jeigu jų gyvenamoji vietas bus nustatyta su jumis, vyras turės mokėti priteistus alimentus. Jei vengs mokėjimo, su teismo sprendimu kreipsitės į antstolį dėl išieškojimo.

  • Laba diena, kreipkitės į vietinę teisėsaugą.

  • Laba diena, teismas netvirtins tokios sutarties(be išlaikymo vaikui), tačiau jūs galite pasirašyti skyrybų sutartį be alimentų, o antra pusė gali nemokėti, jei jums tinka. Jeigu jus tai tenkins, tai niekas jo ir nevers mokėti, tik jūs pati galit kreiptis į antstolius dėl nemokamų alimentų išieškojimo( su teismo sprendimu).

  • Laba diena, visų pirma, jei vaiko tėvas prieš jus smurtauja ar matosi žymės, ar ne jus turite kreiptis policiją ir rekomenduotume policiją kviesti tuo pat metu kai jis smurtauja, ir parašyti pareiškimą dėl smurto. Kaip suprantu jūs nesate susituokę su vaiko tėvu, išvykti į užsienį su vaiku reikalingas tik vieno iš tėvų sutikimas. Detaliau šiuo klausimu rekomenduotume užsiregistruoti pas mūsų teisininką nemokamai konsultacijai. Tel. nr.:+8 37 340027 Mob. tel. nr.: 8 679 31930

  • Laba diena, iš motinos, kuri tinkamai rūpinasi vaiku taip paprastai vaikų niekas neatiminėja, netgi jei turi giminystės ryšių su teisininkais. Detaliau šiuo klausimu rekomenduotume užsiregistruoti pas mūsų teisininką nemokamai konsultacijai. Tel. nr.:+8 37 340027 Mob. tel. nr.: 8 679 31930