Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Laba diena,Norejau pasiteirauti kaip elgtis tokioje situacijoje. Norime isigyti naujos statybos kotedza imant paskola, taciau jis yra nepabaigtas statyti. Svarbiausias aspektas yra tai, kad nera duju, kurias zada jog bus po keliu menesiu. Kaip uzsigarantuoti su statybu firma, jog tos dujos tikrai ateis butent iki to laiko, ar galimas toks variantas kad firma bankruotuoja nedadarius visu darbu ir mes liekam be ju. Aciu

  Laba diena, atsiprašome, tačiau šiais klausimais konsultacijų neteikiame.

 • Laba diena.Noreciau paklausti, kaip turi elgtis vyras su nepilmeciu berniuku, kuris jam nera sunus.Kuris pirmas turi rodyti demesi,draugyste,pagarba ir prielankuma?.Mano sunui 12 metu , taip jis dabar truputi maistaujanti asmenybe.Mano draugas su kuriuo mes gyvename dar tik ketvirtas menuo, 52 metu,man paciai 45m. Jis nori, kad vaikas pirmas jam rodytu prielankuma ir draugyste. Kolkas jis tik baudzia ir grieztai reikalauja pakeltu tonu.Vaikas visada yra istatomas i kazkokius remus.As bandau svelninti situacija ir zinoma lieku kalta,kad memoku aukleti. As bandau su sunum kalbeti tartis, nagrineti situacijas kaip daryti ir kaip nedaryti, o mano draugas puola barti ir ne visada buna teisus, o vaikas jau buna kaip ir izeistas ir supykes.Prasau patarkite, kaip elgtis nera jis blogas zmogus, sunus mano ir nera blogas , gerai mokosi.Patarkite kaip jiems susidraugauti. Aciu.

  Laba diena, visi klausimai yra išsprendžiami kalbėjimo būdu. Rekomenduotume su vyru susėdus pabandyti, garsiai įvardinti jus neraminančius klausimus. Jei nepavyks tarpusavyje susikalbėti kreipkitės pas specialistus pagalbos. Galite kreiptis į šeimos santykių institutą, ar pas mūsų šeimų konsultantus, tačiau tam turi parodyti norą abu suaugę asmenys. Jūsų gyvenimo kartu labai trumpas laikas praėjęs, suaugę žmonės ir vaikas turi priprasti, prisitaikyti prie vienas kito. Tačiau, jei matote, kad nepavyksta patiems ieškokite specialistų pagalbos.

 • laba diena,nezinau ka daryti ir kaip padeti savo sesei, jie su vyru ties skirybu riba augina tris vaikucius,sesuo turi palikti namus ir iseiti, ji niekur nedirbusi ir neturi kur iseiti, zodziu nei namu nei darbo, ji yra isekusi ir psichologiskai ir fiziskai beveik nieko nevalgo, naktimis nemiega, nezinau kur kreiptis ir ka daryti kad nenutiktu kazkas baisaus, ji daznai sako, kad nieko nenori tik uzmigti ir viskas, lyg atsitiesia ir vel klumpa. labai pergyvenu del jos.Labai prasau patarkit ka daryti?

  Laba diena, užregistruokite seserį pas mus konsultacijai.

 • Labadiena, rašiau jau ir anksčiau, bet atsakymo negavau. Buvom su vyru nutarę skirtis gražiuoju bendru sutarimu, surinkau dokumentus, kai atėjo laikas aptarti susitarimą dėl santuokos nutraukimo pasekmių, išsimaldavo paskutinės progos, sutikau, bet dabar gailiuosi, kasdien pabundu ir vis labiau suprantu, jog nebenoriu šio žmogaus net matyti. Skyrybų gražiuoju greičiausiai nebebus. Kreipsiuosi į advokatą, kas apmokės išlaidas? Tiesiog noriu būti pasiruošusi, nes žinau, kad suma nemaža už paslaugas, tokių santaupų nebeturiu. Taigi klausimas: man kreipiantis į advokatą dėl skyrybų, kas apmokės išlaidas? Vyras tikrai jokiu klausimu nelaimės, vaiko globosnegaus, nes bedarbis, teistas dėl narkotikų, bendro turto neturim.

  Laba diena, kažkur jūsų laiškas "kliuvo", nes tikrai negavom. Jūsų atveju, jei vyras nesutinka skirtis geruoju, turite rašyti ieškinį( dėl abipusės ar vieno iš sutuoktinių kaltės), jei tai bus dėl sutuoktinio kaltės, turi turėti neginčijamus įrodymus, tai pagrįsti. Tuo atveju, jei vyrą pripažintu kaltu dėl santuokos nutrūkimo, jisai turės susimokėti žyminį mokestį ir jūsų išlaidas advokatui. Jei skyrybų iširimas bus dėl abipusės kaltės, tada žyminis mokestis bus dalinamas per pusę( jei neturit bendro turto jis bus nedidelis), o advokatų išlaidas pasidengsite patys. Paduodant ieškinį skyryboms, jei jūsų pajamos mažos, galite prašyti teismo atleisti jūs nuo žyminio mokesčio mokėjimo arba jį sumažinti. Tai pat jei turite nepilnamečių vaikų ir jeigu jų gyvenamoji vietas bus nustatyta su jumis, vyras turės mokėti priteistus alimentus. Jei vengs mokėjimo, su teismo sprendimu kreipsitės į antstolį dėl išieškojimo.

 • Laba diena. As gyvenu Anglijoje 4men. Sulaukiau grasinimu, kad nuzudys, uzpuls, sumus. As esu mergina ir kita moteris man taip grasina. As draugauju su jos buvusiu vyru. Ji to nenori. Klausymas butu toks: ka man daryti cia Anglijoje ar galima kur kreiptis, nes pradedu bijoti. Turiu visas grasinancias zinutes. Aciu

  Laba diena, kreipkitės į vietinę teisėsaugą.

 • Laba diena,kodel skirentis negalima atsisakyti elementu ?man ju nereikia ,bet advokate sako kad toks ystatymas .ar tai tiesa ?

  Laba diena, teismas netvirtins tokios sutarties(be išlaikymo vaikui), tačiau jūs galite pasirašyti skyrybų sutartį be alimentų, o antra pusė gali nemokėti, jei jums tinka. Jeigu jus tai tenkins, tai niekas jo ir nevers mokėti, tik jūs pati galit kreiptis į antstolius dėl nemokamų alimentų išieškojimo( su teismo sprendimu).

 • Kur reiktu kreiptis jei noreciau isvykti gyventi i uzsieni su vaiku o vaiko tevas nesuteikia sutikymo isvykti i uzsieni su vaiku. Siuo metu gyvenu pas ji su vaiku, nes neturiu kitos gyvenamosios vietos. Jis man grasina atimsias vaika jei isvyksiu i uzsieni ar susirasiu kita (as turiu kita vyra). Vaiko tevas smurtauja pries mane tiek psichologiskai tiek fiziskai. Lauzo rankas, smarkiai suspaudzia, grasina ir panasiai. Zymiu ant kuno nelieka, tad nesikreipiu i policija. Patarkit kaip man istrukti is to pragaro.

  Laba diena, visų pirma, jei vaiko tėvas prieš jus smurtauja ar matosi žymės, ar ne jus turite kreiptis policiją ir rekomenduotume policiją kviesti tuo pat metu kai jis smurtauja, ir parašyti pareiškimą dėl smurto. Kaip suprantu jūs nesate susituokę su vaiko tėvu, išvykti į užsienį su vaiku reikalingas tik vieno iš tėvų sutikimas. Detaliau šiuo klausimu rekomenduotume užsiregistruoti pas mūsų teisininką nemokamai konsultacijai. Tel. nr.:+8 37 340027 Mob. tel. nr.: 8 679 31930

 • Sveiki, norečiau paklausti ar imanoma is manes atimti dukryte? Esam nesusituoke, gyvenam kartu vyrui priklausanciame bute. Jis dirba, as esu motinystes atostogose. Vaikui 3men. Jau pries vaiko gimima buvau isejusi gyventi pas tevus, bet vaiko tetis pradejo grasinti kad atims vaikuti, nes jo sesuo teisininke, taigi palūžau ir grįžau, tačiau daugiau taip gyventi negaliu, norečiau iseiti gyventi atskirai, bet bijau del dukrytės. Esu tvarkinga, begalo mylinti savo vaika, kai tik vaikutis prades lankyti darzeli noriu vel dirbi taip pat ir mokytis, įgyti profesija. Prašau patarimo.

  Laba diena, iš motinos, kuri tinkamai rūpinasi vaiku taip paprastai vaikų niekas neatiminėja, netgi jei turi giminystės ryšių su teisininkais. Detaliau šiuo klausimu rekomenduotume užsiregistruoti pas mūsų teisininką nemokamai konsultacijai. Tel. nr.:+8 37 340027 Mob. tel. nr.: 8 679 31930

 • sveiki. jei zmoma nori skirtis,o paskui gal po metu vel apsizenit jei vaiku rupinsiuos. turime viema vaika. gyvenom pas mano mama buvo visko, graziu akimirku ir nelabai graziu. as mokejau uz buta padedavau mamai, uz paslaugas interneta ir t.t ir pirgdavau valdit. o ji ira pasakius tu moki uz buta,as perku valgit. na ji dar uzmokedavo uz darzele, o daba perka vaikui sasvinius ir t.t i mokykla. pabego pas savo tevus persiregistravo su vaiku. ir sako nori skirtis tu nesirupini vaiku. as nenoriu prarasti seima del nieku.as juk moku,duotu mamai uz buta apmoku paslaugas ir dar pripirgdavau valgit. aisku reikia tartis kas uz ka moka, o vaikui taupidavai kai eidavo dar i darzeli o ji imdavo is jo taupikles ir leizdavo sakidavo man truksta,man reikia ir t.t ar teismas gali sutaikiti kokiu nors butu mus. skyrtis nenoriu,o ji nori. bet sako jei pasikeisi vel susituoksim. tai kam skaudinti vaika. ka daryti??

  Laba diena, rekomenduotume jums su žmona užsiregistruoti pas mus konsultacijai. Šiuos klausimus turite aptarti ir rasti sprendimo būdą kartu su žmona.

 • Sveiki, esu keblioje situacijoje, neturiu su dukryte ir daiktais, kur eiti,iseiti reikia is megstancio isgerti, smurtaujancio ir psichologiskai smukdancio asmens, labai pavargau nuo tokio gyvenimo,patarkit ar padekit ka daryti toliau?

  Laba diena, atvykite į mūsų centrą konsultacijai. Kauno apskrities moterų krizių centras Juozapavičiaus pr. 77 (III aukštas) Tel. nr.: 8 37 340027 Mob. tel. nr.: 8 679 31930

 • Labas vakaras. Laukiuosi dvynuku, su vaikuciu tevu nesame susituoke bet ir negyvename kartu (pykciai,nesutarimai). Jis yra anstoliuose ir kiek zinau gerai zinomas policijai. visa nestuma jis mane stresuoja, gasdina, grasina. Sako is jo vaikus atemiau, vaikus palieku be tevo kas per motina kad taip elgias. As jam atsakau, kad niekas nedraudzia tau ju lankyti kai gims tik prasau eik rupynkis ir mylek. Taciau jis to negirdi atrodo, savo isivares ir viskas (turiu zinutes kurias rase, kad tampys po teismus kad ramybes nebus, ir taip kaip kelis kartus pasake jog ne jo vaikai poto jau vel jo vaikai, kaip mane negraziai isvadines, kad susimokes anstolius vaikus atims nematysiu as ju) tad stipriai pradejau galvoti apie pavardes davima. Jeigu as pavarde duosiu savo o ne jo, ir jei tada jis vel kels isterijas ka jis gali tuom, kokias pretenzijas gali elti, kokiu problemu man gali sudaryti? ar as galiu neduoti ir viskas? Jis jokio darbo stazo neturi, anstoliai yra 12tukstanciu litu (nezinia ar istiesu moka), dirba nelegaliai, vaikams nieko iki siol nera prisidejas, grasinimai kad vaikus nuteikines. Pati esu dirbanti, alga ant popieriaus rodo 1900lt, gyvenu pas tevus nuosavam name, vaiku priemonem esu pasirupynusi jau.

  Laba diena , Jei vaikučiai gaus tėvo pavardę nereiškę, kad perimate jų tėvo finansinius įsipareigojimus. tai tik tėvystės pripažinimas.jei su tuo žmogumi nevedėte bendro ūkio jūsų finansinei įsipareigojimai prieš kitus asmenis nėra susiję. Tačiau norint gauti alimentus vaikučių išlaikymui vienodos pavardės palengvintu procesą. Jei jis ir oficialiai nedirba jus gausite minimalius alimentus iš valstybės fondo ( vienam vaikui apie 57 Eur.) Daugiau informacijos galite gauti pagal nuorodą http://www.socmin.lt/lt/seima-ir-vaikai/vaiku-islaikymo-fondas.html

 • Laba diena,norėčiau sužinoti ar galima pasodinti žmogų už smurtavimą, gasdinimus nužudyti, padegti butą itt. Tas asmuo jau ne kartą buvo baustas už panašius nusikaltimus, yra alkoholikas ir ne kartą pats bandė nusižudyti, dažnai pasirodo ,,balti arkliai,, Beto griebė nepilnameti vaiką už kaklą ir pakėlė...

  Laba diena L R baudžiamasis kodeksas numato atsakomybę už grasinimus pateikiu jums išrašą 145 straipsnis. Grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimas 1. Tas, kas grasino nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą, jeigu buvo pakankamas pagrindas manyti, kad grasinimas gali būti įvykdytas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. 2. Tas, kas terorizavo žmogų grasindamas susprogdinti, padegti ar padaryti kitokią pavojingą gyvybei, sveikatai ar turtui veiką arba sistemingai baugino žmogų naudodamas psichinę prievartą, baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų. 3. Už šio straipsnio 1 ir 2 dalyse numatytas veikas asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, prokuroro reikalavimas arba kai ikiteisminis tyrimas pradėtas nustačius smurto artimoje aplinkoje požymius. Kaip matot jus turit pilną teisę policijoje parašyti pareiškimą, bet kaip supratau vyksta ne tik grasinimai , bet ir realus smurtas ir tai turite parašyti pareiškime. 4. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

 • Sveiki. Noriu skirtis su vyru, tiesiog norėjau sužinoti, kas apmokėtų tiek teismo išlaidas, tiek advokato paslaugas, jeigu skyrybų procesui pradėti kreipčiausi į advokatą aš. Ar įmanoma apsieiti be advokato, jeigu vyras lyg ir sutinka su viskuo, bet sakosi, kad niekur nevaikščios, o viską tvarkyti man vienai? Ar geriau kreiptis į advokatą? Kovoti pati nenoriu, atiduosiu viską, tik vaiko globos noriu bei likti nuomojamame bute gyventi toliau, nes pati dirbanti pilnu etatu, r vaikui tuoj į mokyklą, sunku bus priprasti prie naujos vietos, naujas kelias į mokyklą, nauji kiemo draugai, per daug permainų.

  Laba diena jeigu santuokos nutraukimas vyksta pagal abiejų pusių sutikimą, tai yra pats pigiausias abiems pusėms variantas. Pateikiu sąlygas: Santuokos nutraukimas bendru sutuoktinių sutikimu Pats paprasčiausias ir neskausmingiausias sutuoktiniams santuokos nutraukimo būdas – santuokos nutraukimas bendru sutuoktinių sutikimu, t. y., kai nėra sutuoktinių ginčo nei dėl santuokos nutraukimo, nei dėl teisinių jos nutraukimo padarinių. Šis santuokos nutraukimo būdas galimas esant visoms šioms sąlygoms: nuo santuokos sudarymo yra praėję daugiau nei vieneri metai; abu sutuoktiniai yra sudarę sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių (turto padalijimo, vaikų išlaikymo ir pan.); abu sutuoktiniai yra visiškai veiksnūs. Sutuoktiniai, sutardami, kad jų santuoka iširo, ir norėdami pasinaudoti supaprastinta santuokos nutraukimo tvarka, privalo susitarti ir dėl teisinių jos nutraukimo padarinių. Jeigu sutuoktiniai nesutaria dėl minėtų padarinių, nutraukti santuokos tokia tvarka negalima. Aplinkybę, kad sutuoktiniai sutaria dėl teisinių santuokos nutraukimo padarinių gali patvirtinti tik šiuo klausimu sutuoktinių sudaryta sutartis. Sutartis turi būti sudaryta raštu. Tokią sutartį sutuoktiniai gali surašyti ir patys, tačiau patartina, kad jų prašymu ją parengtų advokatas. Minėtoje sutartyje privalo būti aptarta: turto, esančio bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe, padalijimas (sutartyje privalo būti tiksliai išvardyti daiktai ir kitoks turtas, kurį jie pripažįsta bendrąja jungtine nuosavybe, nurodomas teisinis jų įsigijimo pagrindas ir konkrečiai įvardyta, koks turtas atitenka vienam ar kitam iš jų, t. t.). Pažymėtina, kad ateityje bendro turto padalijimo klausimas nebegali būti keliamas; sutuoktinių tarpusavio išlaikymas; jeigu sutuoktiniai turi nepilnamečių vaikų, - su kuriuo iš tėvų nutraukus santuoką jie lieka gyventi, t. y. sutuoktiniai privalo susitarti dėl nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos nutraukus santuoką. Sutuoktiniai taip pat privalo aptarti tvarką, kaip skyrium gyvenantis tėvas (motina) bendraus su vaiku, dalyvaus jį auklėjant; nepilnamečių vaikų išlaikymas, t. y. turi būti numatytas konkretus jų išlaikymo dydis ir būdas: periodiniai mokėjimai, konkreti suma, natūra. Santuokos nutraukimo byla sutuoktiniams pasirinkus aukščiau paminėtą santuokos nutraukimo būdą nagrinėjama supaprastinto proceso tvarka; o tai lemia aplinkybė, kad tarp sutuoktinių nėra ginčo, tad teismas privalo tik patikrinti, ar sutuoktinių sudaryta sutartis dėl santuokos nutraukimo padarinių yra teisėta ir nepažeidžia kieno nors teisių ir ar tikrai santuoka iširo ir sutuoktinių neįmanoma sutaikyti. Supaprastintas procesas – tai speciali bylų nagrinėjimo tvarka (ypatingoji teisena), kai byla nagrinėjama ne pagal bendrąsias ginčo (ieškinio) proceso taisykles, o pagal specialiąsias taisykles, kurios nustato neformalią bylos nagrinėjimo tvarką, leidžiančią greičiau ją išnagrinėti. Įstatymas numato, kad prašymai dėl santuokos nutraukimo bendru sutikimu teisme išnagrinėjami ne vėliau kaip per trisdešimt dienų nuo jų priėmimo dienos. Pasirinkus šį santuokos nutraukimo būdą, sutuoktiniai yra atleidžiami nuo žyminio mokesčio mokėjimo. Daugiau informacijos ,kokių reikia dokumentų, kokios yra kitos galimybės rasite šiame puslapyje http://www.teisesgidas.lt/modules/xoopsfaq/index.php?cat_id=1

 • laba diena klausiu ir tikiuosi gauti issamu atsakyma,zentas gavo laiska is teismo del skyrybu,ir pradejo terorizuoti gasdinti savo 11 metu dukra,kad jeigu jinai lankysis pas mama[mama gyvena atskirai buvo priversta iseiti is namu,nes zentas parsivede kita moteri]tai jis iskvies policija ir mergaite isves i vaiku namus.ateme mergaitei telefona kad nebendrautu su mama.mergaite tiesiog yra ibauginta bijo tevo bet negali nieko padaryti,nes baimes jausmas didesnis uz jos nora gyventi su mama.patarkite ka tokiu atveju daryti aciu.

  laba diena, Jeigu jau prasidėjo skyrybų procesas tai turi būti nustatomas vaiko bendravimo su mama grafikas. Šios teismo nutarties žentas negali ignoruoti. Esant tokiai situacijai , kai vyras neleidžia matytis su dukra, mama gali paspartinti klausimo dėl bendravimo su vaiku sprendimą. Bet viskas turi vykti teismo keliu. Patarčiau parašyti pareiškimą ir į vaikų teises, kad vaikui yra draudžiama bendrautu su mama.

 • laba diena turiu klausima paskolinau draugei pinigu turiu rastiska pasizadejima kad atiduos yra jos vardas pavarde gimino metai pinigu suma yvardyta ji man negrazina bet mes esam UK ANGLIJOJE JI NETURI JOKIO TURTO IR NEDIRBA NIEKUR KAIP ATCIIMTI SKOLA ACIU UZ PATARIMA

  Vienintelis kelias - skolininkę paduoti teismui ir patvirtinus faktą , kad ji tikrai skolinga jus galite tikėtis susigrąžinti skolą.Gal būt yra kažkos turtas ar pajamos apie kuriuos jus ir nežinote. Kitas dalykas, kad asmuo jums skolingas negali būti visą laiką be pajamų ir nedirbantis. Esant pajamom nuo jų ir bus po kažkiek bus ir nuskaičiuojama skola.

 • Laba diena noriu paklausti esu issituokusi buvau padavus elimentam buvusy vyra,paklausius mamos pasitikejus eks vyru atsisakiau elimentu ir likau durniaus vietoj prizadejo kad pades,bet deja,noriu paklausti ar yra kokia isetis ar galima prisiteisti is jo finansines pagalbos ar nieko.

  Laba diena, pinigus vaiko išlaikymui jus galite prisiteisti ir dabar.Motyvuodama tuo, kad vaiko tėvas nevykdo sutartų įsipareigojimų. Atsižvelgiantį konkrečią situaciją , jus galite išsireikalauti vaiko išlaikymui skirtus pinigus, net ir už praėjusį laikotarpį. Siūlau užsiregistruoti teisinei konsultacijai ir jums smulkiau išaiškins ką turėtumėte daryti ir ko galite tikėtis.

 • Sveiki, vyras nelanko visiskai vaiko as dirbu pati pilnai islaikau vaika,as nebenoriu kad,jis moketu elementus prikisa kad,as gyvenu is vaiko pinygu...atsibodo pavargau,sakiau kad,tegu atidaro vaiko saskaita ir tegu buna vaikui,nebezinau kaip atsikratyti veikia jis mane ir psichologisai kaip tik sugeba ka daryti...

  Laba diena, jei kalbama tiks apie pinigus gaunamus iš buvusio sutuoktinio vaiko išlaikymui, tai yra jo pareiga.Ką jis bekalbėtu pagal LR įstatymus vaiką privalo išlaikyti abu tėvai , nepriklausomai nuo to ar jie gyvena kartu ar atskirai. Atsisakyti šių pinigų būtu nesąžininga vaiko. Tai yra jam skirti pinigai o ne jums. Todėl siūlyčiau jums vaiko vardu atidaryti sąskaita ir tegul pinigai ten kaupiasi iki vaiko pilnametystės.Nepamirškite, kad vėliau jų gali labai prireikti , kad vaiko studijoms.

 • Laba diena, buvau prarades vairuotojo pazymejima metams, uz vairavima apsvaigus nuo alkoholio, bet vairuotojo pazymejimo neateme, taigi as jo ir nepristaciau pats I policija, ir belikus savaitei laiko vel vairavau ir sustabde uz tai jog neprisiseges dirzo ir tada jau paeme vairuotojo pazymejima, o vairuoti teise pratese dar metams, taiga ar galesiu as dabar praejus pusei metu teikti prasyma jog man jas grazintu? ir ar jau galiu dabar pradeti tvarkytis visus dokumentus, taipat laikyti teorijos bei praktikos egzaminus regitroje?

  Laba diena, šiais klausimais rekomenduojame kreiptis į Regitrą, ten jus informuos visais rūpimais klausimais.

 • labas vakaras. pasiteiraut noreciau del drauges. yra taip: mano draugei 17metu man paciam 21. ana diena labai susipykau su jos mama. tai kadangi ji man nieko negali padaryt kenkia savo dukrai. sako kad niekur neisleis is namu,bus uzrakinta o jei iseis bent keliom valandom skambins i policija. rasys kazkoki pareiskima ir prasys kad isveztu i vaiku namus.visada grasina kad suzlugdys ja. uz 5men sueis jei 18metu. klausiu ar gali ji kada nori iseit is namu.aisku ne naktim dienos metu. ar gali ja issiust i vaiku namus??

  Laba diena, jūsų draugė yra nepilnametė, visus šiuos klausimus ji turi spręsti su savo tėvais(ar gali išeiti ar negali), dėl to, kad 17 metų mergina išeina kelioms valandoms iš namų policija neskelbs paieškos, tai pat ir į vaikų namus su tėvų prašymų, nesant tam priežasčių, vaikų taip paprastai nepriima.

 • Laba diena. Noriu paduoti vyra skiryboms. turim bendra turta ir vaika 10 men. As vyro jau ne myliu, ar eitu kaip be teismo issiskirti? jis nenori skirybu. Man su juo sunku gyventi, mes nesutariam. Ir nenoriu dukros traumuoti riksmais ir ginčais.

  Laba diena, pagal šiuo metu galiojančius Lietuvos respublikos įstatymus nutraukti santuoką galimą tik teisme. Paprasčiausias būdas yra santuokos nutraukimas bendru sutarimu, kai pora nusprendžia dėl turto dalybų, dėl vaiko gyvenamosios vietos su vienu iš tėvų nustatymo, dėl kito sutuoktinio vaiko lankymo tvarkos ir mokamų alimentų vaiko išlaikymui. Tačiau jei vyras nenori skirtis, jūs galite kreiptis dėl santuokos nutraukimo, vieno iš sutuoktinio prašymu. Prašant nutraukti santuoką dėl abiejų ar vieno iš sutuoktinių kaltės. Kreipiantis dėl vieno iš sutuoktinių kaltės reikia turėti svarius ir nenuginčijamus įrodymus, kad būtent dėl jo kaltės santuoka nutrūko.

 • Sveiki, norejau paklausti ka reikia daryti buves vyras savo lankimo dienom nelanko vaiko,kontroliuoja mane,sako pasims vaika po to nesiima as nebezinau ka daryti,grasina kad vaika atims,zemina. Gal galit ka patarti ka daryti.

  Laba diena, dėl vyro grasinimų nepergyvenkite, teismo sprendimu vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su jumis. Jūs galite rašyti pranešimą vaikų apsaugos tarnybai dėl vyro elgesio, būsite iškviesti abu į pokalbį. Po santuokos nutraukimo dėl bendravimo su vaikais tvarkos nustatymo ar vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir dėl jo pakeitimo, pasikeitus atitinkamoms aplinkybėms, tėvas (motina) gali pakartotinai kreiptis į teismą.

 • Sveiki. Rasau jums tokiu klausimu gyvenau 4 metus uzsienyje,issiskyriau su savo suzadetiniu su dukrele gryzome i lietuva mazdaug pries menesi laiko. Palikau savo svarbus daigtus dokumentus ,visus peislipus is darbu,taip pat diplomus bei sertifikatus,taipogi loiko dukros gimimo liudijas angliskas,kompiuteris mano ,vestuviniai ziedai ir t.t Mano suzadetis mums issiskyrus atsikele gyventi pas sese,jiems susipykus,ji viska ismete gatve,ir puse daigtu dingo,o svarbiausiai dokumentai.Jauciuosi iseizta ir pazeminta.Todel noriu jusu paklausti ka tokiu atveju dpatartumete daryti,nes nesiruosiu palikti visko ramybeje.

  Laba diena, išvykdama į Lietuvą jūs pati turėjote pasiimti sau svarbius asmeninius daiktus, jeigu juos palikote jums svetimų žmonių namuose, jie neprivalo juos saugoti. Šiuo atveju jūs tik gražiuoju galite išsiaiškinti kur yra jūsų svarbūs asmeniniai daiktai.

 • Laba diena,mano mama 89 metų, serganti dar sausio mėnesį užsisakiau kelionę. iki jos liko 10 dienų, padėtis,kad negali žinoti kas atsitiks per 10 dienų. Jei atsitiktų taip, kad ligonė miršta dieną ar jau išvykstant kelionės pakeisti negalima, kiti pataria, gal būt viskas bus gerai ir rizikuoti. o gal viskas bus gerai, o jei ne

  Laba diena, čia jau jūs pati turit nuspręsti kaip elgtis, pasikonsultuokite su gydytojais, pasverkit prioritetus kas jums svarbiau ar kelionė, ar mama. Gal yra galimybė atidėti kelionę, parduoti bilietą ar pan.

 • Laba diena, Mano vaiko tievui teismo sprendimu paskirta ekspertize del jo veiksnumo. Dabar jis lanko vaiko pagal teismo nustatita tvarka.Jeigu jam bus nustatitas neveiksnumas, ar as galiu pilnai apriboti vaiko lankima ( ne leisti matitis su vaiku.) ?

  Laba diena, visų pirma turite sulaukti ekspertizės rezultatų, o tada konsultuokitės su teisininku, dėl vaiko lankymo tvarkos nustatymo pakeitimo.

 • Laba diena, buves sutuoktinis ne kiekviena menesi moka elementus vaiko islaikymui, jau yra susikauous nemaza suma 500€ kaip man is jo ta skola isgauti? Nenoriu kad prisikauptu dar daugiau nes tada rikrai jis man ju negrazins.

  Laba diena, su teismo sprendimu dėl alimentų kreipkitės į antstolį dėl išieškojimo.

 • Labas vakaras. Viliuosi, kad patarsite. Labai skaudu, plyšta iš skausmo siela. Su draugu gyvename jau aštuoni metai, vis bijojau pripažinti tiesą. Dauguma pažįstamų sakė, kad jis narkomanas, o aš buvau apkurtusi ir apakusi meile tam žmogui. Bandžiau apie tai su juo kalbėtis, mane sukvailindavo, galiausiai susipykdavome. Kai radau tiesioginius įrodymus, jam pakišau po nosim. Pasipylė įžeidinėjimai, grasinimai. Paprašiau jo išsikraustyti tuojau pat, nenoriu būti nei sekundės su narkomanu, juo labiau pergyvenu dėl sunaus jam septiniolika,prastas po nosim pavyzdis. Man atrėžė, kad jis pats nuspręs kada įsikraustyi, pagrąsino, jei pakeisiu spyną, išlauš duris. O mane sumūš. Nežinau ko tikėtis iš tokio žmogaus, jei galima dar taip vadinti. Bandė besibarant pakelti ranką, įspirti. Aš neparodžiau baimės, bet labai bijau ateities, begalo norėčiau kuo greičiau juo atsikratyti. Prašau Jūsų pagalbos, patarimo. Iš anksto dėkoju. Rita. P.S Jis turi teistumą. Maniau padėsiu sugįžti į normalų gyvenimą...

  Laba diena, jūsų draugas grasina jums parašykite policijoje pareiškimą dėl grasinimų, išdėstykite smulkiai pareiškime viską. Trūksta informacijos, kieno namuose jūs gyvenate ar yra jis ten registruotas? Jei tai jūsų namai ir jis ten neregistruotas, tada jūs pilną teisę turite pasikeisti spyną ir jo neįleisti, o jei lauš duris iškviesti policiją.

 • labas,turiu mama sergancia depresija,pati gyvenu uzsienyje,dabar ji sveciuojasi pas mane,taciau reikia grysti i Lietuva jai,nes vaistai pasibaige ir pas daktarus reikia,darbo birza,grysti neturi kur,broliai nekelia telefono ragelio,sese jos jos parase siandiena daryk ka nori,sukis pati,pamirsk mane,nesipainiok man po kojomis,issivaizduoju kaip jai sunku dabar,nors stengiasi to neparodyti,tecio (jos vyro) nebera,turejo ji sugyventini,kuris naudojo tiek psichologini,tiek fizini smurta,muse tiek kad kruminiai dantys iskrito,nosis buvo suluzusi,buvo toks laikotarpis kai ji tiesiog miegodavo pabunda isgeria ir vel miega,bando stotis nebegeria,kaip jai padeti? kaune draugu neturim nei ji, nei as, kur kreipiames lyg i siena,visi tik smerkia,vadina visaip

  Laba diena, šiuo atveju jūs pati geriausia pagalba mamai, užregistruokit pas psichologą į konsultaciją, jei neturi kur prisiglausti grįžusi gal jai geriau būtų likti pas jus. Kaune nėra įstaigos, išskyrus nakvynės namus, kur apgyvendinti žmogų.

 • Laba diena, žinoma noriu patarimo ir aš. Man ir jam dar tik 23-24 m. draugaujam jau 6 metus, būdavo pasipykstam, bet šį kart jis pasakė jog nori išsiskirti draugiškai.Man jis labai svarbus tad iš mano pusės norisi santykius išsaugot. Priežasties skyrybų kaip ir nėra,turim abu minusų. Jis šiuo metu turi daug problemų,tėvai,darbas gal tai turi įtakos tam? Tikrai nežinau ką daryt. Gyvenam kartu, buvo užsiminęs kad paieškočiau kur kitur bet neveja,sako neskubėk. Dabar yra išvykęs keletai dienų man stogas važiuoja, jam neskambinu ir nerašau ar tai gerai? nenoriu trukdyt.

  Laba diena, jūsų atveju būtų išmintingiausia ne spėlioti tokio, jūsų draugo, elgesio priežastis, o pasikalbėti ir sužinoti jas. Šiuo atveju sprendimą turite priimti jūs pati, tačiau jį šiuo metu įtakoja ir jūsų draugo sprendimai. Būtų poroje kartu ir gyventi turi būti abiejų noras.

 • Sveiki. Turiu tokia problemele. Turiu vyra su kuriuo bendru nutarimu nusprendeme skirtis... Taip pat turime dukra 5metu. Viska buvome susitare, kad skirsimes, kad dukra augs su mama, del elementu sumos, del viso... Bet kai atejo diena kaip reikia eiti pas advokata, jis pareiske, kad skyryboms duos sutikima, bet mergaites man nepaliks, nes anot jo as esu bloga mama ir jos nepriziurau... As sutinku, kad mergaite prie jo prisirisusi yra daugiau nei prie manes, nes mama dirba, o tetis sedi namuose su dukra, bei loderiauja. Elementu sake taip pat nemokes. Siuo metu jis susirades darba ir dirba, bet jo atlyginimas per puse mazesnis uz mano.Esu sutrikusi ir nezinau ka daryti...Ar jis gali atimti is manes vaika? Ka man tokiu atveju daryti?

  Pirmiausia noriu jus nuraminti, kad vykdant santuokos nutraukimo procedūrą teismas dažniausiai vaiko globą priskiria mamai.tikrai. Išimtis jūsų atveju , kada vaikui dar tik 5 m. išimtis gali būti padarytos tik atvejai jeigu: jūs neprižiūrite ir nesugebate pasirūpinti vaiku, smurtaujate prieš jį, niekur nedirbate ir neturite lėšų jo išlaikymui. Jūsų atveju , kaip supratau nieko to nėra .Tai ką šiuo metu daro jūsų sutuoktinis tai yra tik psichologinis spaudimas. Įvykus teismui dėl elementų priskyrimo , jis privalės mokėti elementus. Jei jus neramina teisinių procedūrų eiga ir reikės konkretesnės konsultacijos , tai nuo rugpjūčio mėnesio pradės dirbti mūsų teisininkė. paskambinkite ir užsiregistruokite konsultacijai.

 • Laba diena. Noriu paprasyti pagalbos, nebezinau kaip sau padeti. Atrodo gyvenimas is manes tyciojasi, esu visiskame dugne..man 21metai.Niekur nedirbu, auginu 11men sunu. Mano istorija prasideda tuo kad pries 2metus susipazinau su vaikinu. Kai suzinojo kad laukiuosi jis dingo.Neva isvykes i kita sali ji sueme policija ir turejo kaleti sesis metus. Bet is tiesu buvo lietuvoje. Buvo pasinaudojes mano banko saskaitos kodais ir paemes paskolu ( zinoma jas sumokejo tevai). Rase grasinancias zinutes kad atims is manes vaika ir visokiu kitokiu grasinimu. Bijodavau net i kiema iseiti. Kreipiausi i policija, ten buvo pradetas ikiteisminis tyrimas. Nezinojau kur detis, apsigyvenau pas tevus. Pagimdziusi pradejau bendrauti su kitu vaikinu. Persikeleme su sunumi gyventi pas ji. Viskas buvo gerai kol jis nepradejo isgerineti. Jo tevas keldavo ranka pries mane ir sunu, vienu zodziu smurtavo. Kiekviena diena vis galvojau kaip istverti dar viena diena negalvodama apie pasitraukima. Negana to pastojau nuo to vaikino. Siuo metu vel esu apsistojusi pas tevus. Pas vaikina gyventi nenoriu del skausmo kuri patyriau, pas tevus taip pat negaliu ilgai apsistoti nes jie gyvena labai mazame bute ir turi tris nepilnamecius vaikus bei viena pilnamete dukra su negalia kuriai uzeina agresyvumo priepoliai. Vaikas neramus, klykia, neiseina nuraminti. Pati esu pavargusi ir issekusi tiek fiziskai tiek emociskai. Kur man rasti pagalbos?

  Laba diena, užsiregistruokite pas mus centre į konsultaciją.