Klausk

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

  • Laba diena, pagal asmens gyvenamąją vietą kreipkitės į socialinės paramos skyrių.

  • Laba diena, santuoka gali būti nutraukta abiejų sutuoktinių sutikimu, tai pats paprasčiausias ir pigiausias būdas. Jei nepavyksta su savo sutuoktiniu susitarti dėl taikaus santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu, arba jei dėl sutuoktinio kaltės jūsų santuoka tapo nebeįmanoma, galite pasinaudoti įstatymų numatyta galimybe nutraukti santuoką dėl kito sutuoktinio kaltės. Norėdami, kad jūsų santuoka būtų nutraukta dėl kito sutuoktinio kaltės, turite pateikti ieškinį atsakovo gyvenamosios vietos apylinkės teismui. Teismui pripažinus, kad jūsų santuoka iširo dėl kito sutuoktinio kaltės, kaltas sutuoktinis praranda teisę į išlaikymą. Tokiu atveju jūs taip pat galite reikalauti iš kalto dėl santuokos nutraukimo sutuoktinio atlyginti tiek turtinę tiek ir neturtinę žalą, susijusią su santuokos nutraukimu. Kreipiantis į teismą dėl santuokos nutraukimo dėl kito sutuoktinio kaltės reikia mokėti žyminį mokestį. Žyminis mokestis skaičiuojamas atsižvelgiant į santuokos metu įgyto turto vertę, reiškiamų reikalavimų kiekį ir pobūdį. Todėl šis santuokos nutraukimo būdas yra kur kas brangesnis už santuokos nutraukimą sutuoktinių bendru sutikimu. Paruošti dokumentus kreipiantis į teismą galėtų advokatas, arba tai padaryti galite ir jūs patys. Taip pat esant galimybei galite pasinaudoti ir valstybės garantuojama nemokama teisine pagalba. Santuokoje įgytas turtas( tai pat ir santaupos) ir finansiniai įsipareigojimai yra bendri, todėl dalijami pusiau, o iki santuokos įgytas turtas - asmeninė nuosavybė. Išlaidos bus už pažymas iš registrų centro, regitros, tai pat advokato paslaugos.

  • Laba diena, labai gaila, tačiau tokių teisinių priemonių nėra.

  • Laba diena, kreipkitės į gydymo įstaigos administraciją su skundu.

  • Laba diena, galimybė susituokti namuose yra, turėsite, papildomai prie visų reikalaujamų dokumentų, pateikti Sveikatos priežiūros įstaigos išduotas atitinkamas dokumentas, jeigu norima registruoti santuoką sergančiojo namuose. Smulkesnės informacijos kreipkitės : Vilniaus m. civilinės metrikacijos skyrius K. Kalinausko g. 21, LT-03107, VILNIUS (5) 2334720 El.paštas: cms@vilnius.lt

  • Laba diena, esate keturi vaikai, turite kartu priimti sprendimą dėl mamos priežiūros, svarstykite galimybę samdyti žmogų, kuris gyvens kartu jūsų mamos namuose ir ją slaugys. Tai pat kreipkitės į socialinės rūpybos skyrių dėl slaugymo pašalpos paskyrimo.

  • Laba diena, šiuo atveju svarbu kokios sąlygos surašytos testamente. LR Civilinio kodekso (toliau CK) penktoji knyga numato galimybę sutuoktiniams sudaryti jų bendrą testamentą. CK 5.43 straipsnyje nurodyta, kad bendruoju sutuoktinių testamentu abu sutuoktiniai vienas kitą paskiria savo įpėdiniais ir po vieno sutuoktinio mirties visą mirusiojo turtą paveldi pergyvenęs sutuoktinis, išskyrus privalomą palikimo dalį pagal CK 5.20 str. (ji skirta mirusio sutuoktinio tėvams arba vaikams, kuriems palikimo atsiradimo metu reikalingas išlaikymas).

  • Laba diena, taip jūs galite kreiptis į teismą dėl pažeminimo , garbės ir orumo pažeidimo, tačiau turite turėti įrodymus tam pagrįsti.

  • Laba diena, šiuo atveju jūs turite aktyviai ieškoti darbo, pulti į depresiją ne išeitis, jei emociškai jaučiatės nestabiliai kreipkitės pagalbos pas psichologą. Turite susitvarkyti su savo emocijom, nes ir vykstant į darbo pokalbį pas darbdavį, turite jaustis ir atrodyti pasitikinčiai savimi.

  • Laba diena, jeigu butas yra jūsų asmeninė nuosavybė, tai atvykus nepageidaujamiems asmenims jūs galite kviesti policiją ir pareikalauti tų asmenų pasišalinti iš jūsų buto.

  • Laba diena, nuspręsti kaip elgtis ir priimti sprendimą, už jus negali niekas, mes galime tik patarti. Jei jūsų netenkina vaikino elgesys, jūsų abiejų bendravimas yra konfliktiškas, jūsų pačios jis nebetraukia kaip vaikinas, tai tik jūs tai turite nuspręsti ar norite taip ir toliau gyventi ar keisti.

  • Laba diena, kaip bebūtų gaila, bet į šią situaciją jūs tai save pastatėte. Tik gražiuoju susitarus su vaikų tėvų, pakalbėjus, kad nebenorite su juo kartu gyventi, sutartumėt, kad jis parems jus materialiai, jūs su vaikučiais ieškotumėte atskiro būsto ar prisiglaustumėte pas giminaičius. Tai pat turite pagalvoti, kad jūs pati turite ieškotis darbo, kad turėtumėte pagrindą gyvenime. Pagal jūsų nurodytą situaciją stipresnėse pozicijose yra jūsų vaikų tėvas ir didesnė tikimybė, kad jam kreipusis į teismą dėl vaikų gyvenamosios nustatymo gali būtų nustatyta su juo. Tačiau kiekvienas atvejis yra individualus ir numatyti negalima.

  • Laba diena, norėdama sužinoti ar jūsų dukra mokosi, nuvykite į mokymo įstaigą, pateikite asmens dokumentą ir jums suteiks informaciją. Tai pat žinodama informaciją, kad dukra dirbo ar dirba jūs turit teisę kreiptis į teismą dėl išlaikymo nutraukimo.

  • Laba diena, jūs nepaminėjote ar turite nepilnamečių vaikų, jei taip ir vaikų gyvenamoji vieta yra, ar bus nustatyta su mama ji turi teisę pretenduoti į jūsų nuosavybę. Bet yra ir moralinė pusė, jei tai turtas užgyventas santuokoje, tuo atveju viskas priklauso nuo jūsų geranoriškumo.

  • Laba diena, labai dažnai mes ir patys negirdime artimiausių žmonių patarimų, todėl pasitelkite į pagalbą artimą giminaitį, kuris būtų autoritetas jūsų sūnui. Jūsų sūnui būtų naudinga lankytis psichologo konsultacijose, tai pat jums mamai tai rekomenduotume.

  • Laba diena, visas sutuoktinių, santuokos metu, įgytas turtas ir skolos yra bendros, nesvarbu, kas už ką moka(komunaliniai patarnavimai, kiti mokesčiai). Butą vyro mamai tai pat pirkote laisva valia, šiuo atveju tik susitarimo su vyro mama pagrindu su vaiku galite likti ten gyventi.

  • Laba diena, jūsų sūnus yra pilnametis asmuo, jis pats priima sprendimą. Tik artimųjų pastangomis galima padėti žmogui suprasti, kad jam reikalinga pagalba. Galbūt jūsų artimųjų tarpe yra žmogus, kuris yra autoritetas, kurio nuomonės jis įsiklausytų.

  • Laba diena, paveldėjimo teisė yra asmeninė. Įpėdinis gali įgyvendinti šią teisę dviem būdais – priimti palikimą ar jo atsisakyti. Palikimo priėmimas yra juridinis faktas, kuris tam tikrais atvejais įpėdiniams gali sukelti nenumatytų problemų, pavyzdžiui, kai paveldimas ne tik turtas, bet ir palikėjo skolos. Įpėdinis gali nuspręsti, kad jam yra nenaudinga priimti palikimo ir tiesiog jo atsisakyti. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – LR CK) 5.60 str. nustato palikimo atsisakymo tvarką. Įpėdinis pagal įstatymą ar testamentą turi teisę atsisakyti palikimo per tris mėnesius nuo jo atsiradimo dienos. Palikimo atsisakymas yra vienašalis sandoris ir jį gali sudaryti tik visiškai veiksnus įpėdinis. Nepilnamečiai iki 14 metų negali patys atsisakyti palikimo. Tai gali padaryti jų tėvai arba globėjai, gavę išankstinį teismo leidimą. Už asmenis, teismo pripažintus neveiksniais, palikimo gali atsisakyti jų globėjai, gavę išankstinį teismo leidimą. Nepilnamečiai nuo 14 iki 18 m. palikimo gali atsisakyti tik tėvų ar rūpintojų sutikimu. Palikimo atsisakymas turi tas pačias pasekmes kaip ir palikimo nepriėmimas. Reikšmingi yra šie LR CK straipsniai: 5.61 str. (paveldėjimo dalių padidėjimas), 5.62 str. (palikimo perėjimas valstybei), 5.11 str. (įpėdinių pagal įstatyma eilės), 5.51 str. (palikimo priėmimas, faktiškai pradėjus turtą valdyti).

  • Laba diena, trūksta informacijos apie jūsų situaciją. Dėl kokių priežasčių jūs norite sūnų išregistruoti iš buto. Kaip supratome jūs esate buto savininkė, jei jūsų sūnus nebegyvena jūsų bute, galite kreiptis į savo deklaruotos gyvenamosios vietos migracijos tarnybą (pasų poskyrį), turėti su savimi nuosavybes teisę į butą patvirtinančius dokumentus (inventorizacinę bylą arba pažymą iš registrų centro). Galite parašyti prašymą ir paaiškinti dėl kokios priežasties norite išregistruoti žmogų, t.y. panaikinti deklaraciją, nurodyti priežastis pvz: kad jis daugiau ten nebegyvena, ar kt., galite atsivesti kelis liudininkus(jei čia tas atvejis, kad sūnus pas jus nebegyvena), kurie patvirtintų, kad asmuo negyvena savo deklaruotoje vietoje, - tada yra galimybė panaikinti registraciją. Jeigu motina ir sūnus nėra aptariamo buto bendraturčiai, laikoma, kad tarp jų yra sudaryta žodinė neterminuota buto dalies panaudos sutartis. Civilinio kodekso 6.636 straipsnyje nustatyta panaudos gavėjo (šiuo atveju – sūnaus) pareiga išlaikyti ir saugoti jam pagal sutartį perduotą turtą, atlikti jo einamąjį ir kapitalinį remontą bei apmokėti visas turto išlaikymo išlaidas. Vadovaujantis Civilinio kodekso 6.218 str. 1 d., esant aplinkybėms, kai sūnus smurtauja ar veda netinkamą gyvenimo būdą, neprisideda prie būsto išlaikymo, motina gali sutartį nutraukti vienašališkai, nesikreipdama į teismą. Civilinio kodekso 6.642 straipsnyje nustatyta, kad apie tokį sprendimą reikia pranešti prieš 3 mėnesius. Taigi, šiuo atveju motina turėtų pranešti sūnui, kad ji nenori, jog jis gyventų jai priklausančiame bute ir reikalauti, kad ne vėliau kaip per 3 mėnesius jis išsikraustytų iš jo. Rekomenduotina tokį pranešimą sūnui išsiųsti registruotu laišku. Taip pat sūnų reikėtų informuoti, kad jam neįvykdžius pareigos geruoju, ji (motina) kreipsis į teismą dėl priverstinio sūnaus iškeldinimo iš buto. Praėjus minėtam 3 mėnesių terminui nuo pranešimo įteikimo sūnui dienos (arba nuo dienos, kuomet jis atsisako priimti pranešimą), panaudos sutartis bus laikoma nutraukta ir sūnus neturės jokio teisinio pagrindo gyventi tame bute. Atitinkamai tuo pat metu motina įgis teisę kreiptis į teismą, reikalaudama įpareigoti sūnų per tam tikrą laiką (pvz., ne vėliau kaip per 1 mėnesį) išsikeldinti iš buto. Teismui patenkinus tokį motinos ieškinio reikalavimą ir priėmus dėl to sprendimą, pastarasis tampa visiems privalomu. Neįvykdžius jo geruoju, būtų pagrindas kreiptis į teismą, prašant minėto teismo sprendimo pagrindu išduoti vykdomąjį raštą, kurį reikėtų pateikti antstoliui, vykdančiam priverstinį sūnaus iškeldinimą iš buto. Motina, gavusi pažymą iš antstolio dėl teismo sprendimo įvykdymo (iškeldinto sūnaus), turėtų kreiptis į teritorinę seniūniją ir užpildyti nustatytos formos prašymą dėl sūnaus išregistravimo iš buto.

  • Laba diena. Užsiregistruokite pas mus konsultacijai.

  • Laba diena, turtas įgytas santuokos metu, nesvarbu kas už šį turtą moka, yra bendra nuosavybė ir priklauso abiems sutuoktiniams. Trūksta informacijos apie šiuo metu jūsų patiriamą smurtą, ar kreipėtės į policiją? Užsiregistruokite pas mus į konsultaciją.

  • Laba diena, iškyla klausimas ar skirdamiesi bendru sutarimu abu priėmėt sprendimą, kad vienas kitam nemokėsite alimentų? Jeigu vaikų amžiaus skirtumas didelis, sutartyje turėjote įtraukti punktą, kad mažesniam vaikui, kai vyresnysis sulauks pilnametystės, žmona pradės mokėti alimentus, nes jis gyvena su jumis. Taip jūs galite kreiptis į teismą dėl alimentų priteisimo, tačiau gal tada geresnis sprendimas būtų kalbėtis su vaiko mama, kad vaikas gyventų su ja, nes jums kilo finansinių sunkumų ir jūs nebegalite jo išlaikyti. Tai jums ir finansiškai būtų geresnis sprendimas, nes jūsų žmona teismo sprendimo nėra pažeidus, tai bus jūsų prašymas ir teismo išlaidas tai pat turėsite susimokėti, tai pat už dokumentų paruošimą.

  • Laba diena, jūsų brolis yra suaugęs žmogus ir turėtų pats priimti sprendimus. Jūsų tikslas yra apsaugoti mamą nuo smurtaujančio brolio.

  • Laba diena, kaip supratau iš pateiktos informacijos jūsų tėvai yra susituokę, nes turi bendra jungtine nuosavybe priklausantį butą. Sprendimo būdai būtų tokie: kreiptis į teismą su prašymu dėl skyrybų ir turto padalinimo skiltyje nurodyti, kad butas atitenka tėvui.Tai pat jūsų mama gali savo buto dalį padovanoti tėvui, tik bet kuriuo atveju turės būti ir jūsų tėvo sutikimas, kad jis tą nuosavybę priima.

  • Laba diena, dėl alimentų priteisimo po vaiko gimimo jūs galėsite kreiptis į teismą, bet jūsų draugas turi būti pripažinęs vaiko tėvystę. Jei vaiko tėvystė nebus pripažinta, tada pirmiausiai turėsite kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo. Jūsų klausimas yra labai dviprasmiškas, kaip suprantu, jei draugas nesutiks grįžti Lietuvą, jūs norite jam pridaryti problemų dėl santykių su nepilnamete? Bet kaip suprantu tai nebuvo santykiai su prievarta, išvykote gyventi ar dirbti ten kartu ir savo noru, turėjote gauti ir tėvų sutikimą išvykti.Iš jūsų informacijos suprantu, kad nepavykus geruoju, norite bloguoju priversti grįžti draugą su jumis į Lietuvą. Tačiau apsvarstykite ir draugo pasiūlymą dėl gyvenimo Anglijoje, jei jis ten gauna didesnes pajamas, nei gautų Lietuvoje jums visiems trims naudingiau būtų. Tapsite jaunais tėveliais, turėsite vaikutį, kuriam reikės abiejų tėvų, nepradėkite nuo pat vaiko gimimo varstyti teismų, juk galima visus šiuos klausimus išspręsti taikiai ir gražiuoju.

  • Laba diena, norint skirtis abipusiu sutarimu, vienoje iš sutarties dalių yra būtina įvardinti, vieno iš tėvų skiriamą , vaiko išlaikymui sumą. Kitu atveju teismas gali net netvirtinti tokios sutarties, skyrybų prašymo. Aišku jūs galite įrašyti konkrečią sumą ir susitarimo būdu gauti, pagal vaiko tėvo galimybes, tą sumą kurią jis gali skirti. Tačiau, jei nutiks taip, kad vaiko tėvas po to visai nemokės alimentų, jūs turėdama teismo sprendimą dėl priteistų alimentų sumos, galėsite kreiptis dėl išieškojimo.

  • Laba diena, jūsų mama dėl grasinimų turi parašyti policijoje pareiškimą, mamos draugas bus iškviestas į apklausą, gal to ir užteks, kad žmogus suprastų savo netinkamą elgesį. Dar greičiau policija sureaguotų, jei mama kviestų policiją įvykio netu, kai jis būdamas neblaivus grąsina, jis būtų sulaikytas.

  • Laba diena, skyrybų atveju, jūsų vyrui turi būti nustatyta teisme skyrybų atveju bendravimo su vaiku tvarka.

  • Laba diena, turite kreiptis į vaiko teisių apsaugos skyrių, pateikti prašymą.

  • Laba diena, užsiregistruokite mūsų centre konsultacijai.