Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Sveiki. Man yra 17metu, turiu broli 18m, kuris nuolatos mane terorizuoja. Grasina sumusti, izeidineja, skaudina, nuolatos neduoda ramybes. Esu silpnu nervu zmogus, bet nuolatos stengiuosi nekreipti demesio, bet tokiu atveju jis tik isivaziuoja. Grasina sugriauti gyvenima ir stengesi tai padaryti. Tevai dirba Palangoje. Savaite buna joje ir savaite namie. Taip visuomet. Kai nera tevu, baisu buti namuose. Kai tevai yra namie jis panasiai elgesi taip ir su tevais. Tetis jam nuolaidziauja visuomet, o kai pasiskundziu teciui del brolio, tetis sako nekreipti demesio, neprovokuoti ir viska sustato taip lyg del visko kalta as. Bet mama kuri mato kaip yra is tiesu bando paaiskinti teciui kad negintu brolio, bet teciui nemotais. Mama bando kalbetis bet tik blogiau. Brolis pradeda rekti ant mamos ir ja izeidineja.Dar vienas pastovus liudininkas visu veiksmu - mano draugas. Jis mane pastumejo imtis veiksmu. Ka daryti su tokiu gyvuliu? Daugiau taip gyventi nebedaliu. Man jau nebepakeliamas toks psichologinis smurtas.

  Laba diena, jūsų atvejį mes priskirtume smurtui artimoje aplinkoje(Smurtas-veikimu ar neveikimu asmeniui daromas tyčinis fizinis, psichinis, seksualinis, ekonominis ar kitas poveikis, dėl kurio asmuo patiria fizinę, materialinę ar neturtinę žalą).Sprendimą kaip jums pasielgti priimti turite jūs. Pats geriausias variantas būtų, jei šią problemą išspręstumėte šeimos rate, jūs esate nepilnametė, tėvai turėtų prisiimti didesnę atsakomybę dėl jūsų su broliu problemų. Tai pat jūs galite kviesti policiją, įvykio metu, kai brolis jums grasina, atvykus pareigūnams įvardinti konkrečius grasinimus, pasakyti, kad jums baisu su juo likti vienuose namuose, tai pat draugas šiuo atveju būtų liudininkas. Tikimės, kad šią problemą išspręsite šeimos rate ir tėvai atsižvelgs į jūsų skundus.

 • Siuvimo imone sugadino mano patiketa daikta. Vartotoju teises nustate, kad zala yra padaryta ir pavede susitarti graziuoju abiems salims (turiu isvadas). Zodinio susitarimo metu buvo sutarta, kad imone atlygins palto verte, kadangi jis buvo naujas, ir atiduos paslaugos suteikimo islaidas (kadangi paslauga buvo atlikta netinkamai). Pokalbio metu grieztai atsisakiau perleisti/parduoti jiems savo turima turta (palta). Jie sutiko atlyginti nuostolius ir paprase mano saskaitos. Gavau pavedima su komentaru “uz palta”. Nuo to laiko mane terorizuoja, reikalauja atnesti jiems palta (nes jie ji “nupirko”). Is ju teisininko gavau grasinima teismu del zodinio susitarimo “nesilaikymo”.Ka man daryti?Ar grazinusi pinigus vis dar tureciau teise reikalauti zalos atlyginimo pasiliekant palta?

  Laba diena, visus susitarimus reikia įforminti raštiškai, nes jūsų atveju siuvykla pinigus pervedė su apsidraudimu(" už palta"). Tačiau frazę tai pat galima interpretuoti įvairiai, nes nenurodyta ar grąžinta suma yra už palto sugadinimą, ar sugadinimą/pirkimą.Tai pat abejotina ar kažkokią juridinę galią gali turėti žodinis susitarimas, nes jis nebuvo įrašinėjamas, protokoluojamas, nėra aišku kas buvo susitarta. Siūlytume dar kartą susisiekti su vartotojų teisėmis, dėl susitarimo nesilaikymo.

 • laba diena,Ka patarti tokiam zmogui kuris nori nuzudyti kita zmogu?

  Laba diena, tokiam žmogui jūs turėtumėte pasakyti kokios pasekmės( bausmė) jo laukia už nusikaltimą, tai pat kiek jis skausmo tokiu veiksmu sukels ir abiejų žmonių artimiesiems. Patarkite, kad problemas, konfliktus galima išspręsti ir kitais būdais, nesiimant nusikalstamos veikos už kurią yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Sprendimas visada yra, tik reikia dėti geranoriškas pastangas jam rasti. Tai pat jeigu jūs matote, kad to žmogaus ketinimai yra tikrai rimti ir jis gali šią nusikalstamą veiką įvykdyti, privalote apie tai informuoti policiją ir asmenį, kuriam ši grėsmė kyla ir taip užkirsti kelią nusikaltimui. Įvykus nepataisomam dalis atsakomybės liks jums, kad žinant apie planuojamą nusikaltimą nesiėmėte jokių veiksmų, kad tai neįvyktų. Informuojant apie ketinimus, šiuo veiksmu jūs padėsite ir vienam, kitam žmogui.

 • laba diena ka daryt 4 vaiku motina grasina pasmaukti ir t,t

  Laba diena, kreipkitės į policiją, parašykite pareiškimą dėl grasinimo nužudyti. Geriausiai tai padaryti iškarto po grasinimų, turint įrodymų ar liudininkų.

 • laba diena.patarkit ka daryti suo atvejiu. gyvenau su vyru ir dvien vaikais. viena diena jis susirinko savo daiktus ir paliko mus,po keliu dienu pasake kad nori skyrtis nemao del ko mum gyventi kartu .turime skolu bet as neturiu is ko jas atiduoti gyvenu pas mociute su dviem vaikais 6metu berniuku ir 7 men mergyte mano pajamos per menesy 240e . nezinau ka man tolau daryti kur kreiptis pagalbos viskam sutvarkyti

  Laba diena, trūksta informacijos ar jūsų vyras jau padavė teismui prašymą dėl skyrybų ar jūs tai darysite? Jei vyras išėjo ir paliko jus likimo valiai, galite kreiptis į teismą dėl išlaikymo vaikams priteisimo iš jūsų sutuoktinio. Tai pat parašius prašymą skirtis galima laikinosiose apsaugos priemonėse prašyti vyro teikti išlaikymą vaikams iki teismo sprendimo. Jeigu skolos įgytos santuokos metu, tai ir įsipareigojimai jas grąžinti yra abiejų sutuoktinių, skyrybų atveju jie tai pat lieka abiems sutuoktiniams, jei patys nesutarsite kitaip.

 • Laba diena,Noriu paklausti. Prieš metus mano sugyventinis nupirko butą. Prieš tai septynis metus gyvenome pas mano tėvus. Turiu savo vaiką iš pirmos santukos ir turime bendrą 4 metų berniuką. Sugyventinis paliko mus, bet mes kol kas gyvename tam bute. Sugyventinis moka paskolą. Aš su vaikais nesame registruoti tam bute. Kartu pragyvenome devynis metus. Noriu sužinoti visas galimas grėsmes ir kaip man apdisaugoti. Jis kaip ir sutinka kad likčiau tame bute,bet maža kas.Gal galime kokią sutartį pasirašyti. Visus komunalinius mokesčius moku aš. Ačiū lauksiu atsakymo

  Laba diena, norint save apsisaugoti būtų tikslinga pasirašyti sutartį, tačiau klausimas kokia forma, nes butas šiuo metu su kreditu. Užsiregistruokite pas mus teisininko konsultacijai. Juozapavičiaus pr. 77, Kaunas Tel. nr..: 8 37 340027 Mob. tel. nr.: 8 679 31930

 • Laba diena, turiu didele problema po tevu mirtie liko butas vaikams, brolis, sesuo ir as priiemem palikima bet nepasidalinom kuris kampas kam,as nenoriu savo dalies, bet nei vienas nesutinka nei pirkti, nei kad padovanociau. As negyvenu Lietuvoje brolis tam bute gyvena, nemoka mokesciu, skolos auga. Pdekit kaip as galiu atsikratyti savo dalies? Ar galiu padovanoti savo dali valstybei?

  Laba diena, kreipkitės šiuo klausimų, pagal gyvenamąją vietą, į miesto savivaldybę, ten suteiks jums visą informaciją.

 • Laba diena, norejau pasiteirauti jeigu aš draugauju su panele ir panelės mama mane užrašė pas psichologe be mano sutikimo. Ar ji gali taip Elgtis ar ne?? Paimti svetima žmogų ir užrašyti. Aš suprantu aš neprivalau tenai eiti bet man idomu ar žmogus gali savivaliauti ?

  Laba diena, manytume, kad jūsų draugės mama jus registravo pas specialistą turėdama tik gerus ketinimus, galbūt jums reikėtų su ja pasikalbėti ir sužinoti kokias problemas jumyse ji įžvelgė. Nepriimkite visko negatyviai, išklausykite žmogų, o ar jums eiti ar ne į konsultaciją sprendžiate jūs pats.

 • Sveiki. Norejau paklaust ar yra kokios galimybes darbovieteje rodyt kad turiu vaika kuris yra zmonos ir turi zmonos mergautine pavarde.mano pavardes vaikas neturi. Su buvusiu vyru zmona issiskyre,per teisma atsisake tevystes ir jokiu elementu nemoka. Vaika auginu jau 4 metai.

  Laba diena, jums reiktų įsivaikinti žmonos vaiką, tada darbovietėje galite nurodyti kaip savo vaiką.

 • laba diena ,su zmona issiskyre 25m bet gyvename kartu jos nuosavam name .esu registruotas taip pat 25metus ,ar galeciau prisiteisti sau kambari.

  Laba diena, tai yra jūsų žmonai priklausanti nuosavybė, jūs gyvenate ne santuokoje, jūs negalite pretenduoti į jai priklausantį būstą.

 • sveiki, norėjau paklaust patarimo. prieš pora metu mes su tėčiu buvom neišskyriami , vaziuodavom visur , kalbėdavomes . Bet kai jis susipažino su moterim tapo kitoks niekur nebeidavom , visas pasaulis pradėjo suktis aplink ją , mano nuomone tapo nebesvarbi , kai po metu gimė dvinukai jiems , aš pradėjau jaustis svetima šioje šeimoje , tėtis nebendrauja , kartais net bijau ka nors pasakyt , geriau praeinu tylomis ,kad man nieko nesakytu , nežinau turiu didžiuli pykti ant vaiku ypač ant mergaitės ,nors žinau kad jie nekalti .jis jiems šypsuojasi visados o man nieko , kartais kalbu tai su pamotė , bet jei vienodai , pinigai svarbus daugiau jai ir juos vaikai nei mano problema kurios negaliu išsprest jau du metus su puse vis dar kenčiu,ka man daryt liko 4 menesiai iki 18 , turiu didžiuli nora baigt 12 klasė ir išvaziuoti iš čia .Gal galit man patart dėkui.

  Laba diena, mūsų patarimas būtų kalbėtis su tėčiu apie jus neraminančius dalykus, išsakyti visa tai jam, nes jis to nežino, kaip jūs jaučiatės, kad trūksta jo dėmesio. Pasiūlykite kažką nuveikti tik jums dviese, kažkur nueiti ir tada pasikalbėkit.

 • Sveiki, jeigu vyras po skyrybų butą užrašo vaikui (8 metai vaikui), ar reikalui esant tėvas gali atimti tą užrašytą butą iš vaiko?

  Laba diena Nepilnamečių vaikų turto tvarkymas Turtą, kuris yra nepilnamečių vaikų nuosavybė, tvarko jų tėvai uzufrukto teisėmis. Tai reiškia, kad tėvai neturi nuosavybės teisės į jų vaikui priklausantį turtą, tačiau jie gali naudoti tokį turtą ir gauti iš jo vaisius, produkciją ir pajamas. Pažymėtina, kad tėvų uzufrukto teise valdomas turtas negali būti įkeistas, parduotas ar kitokiu būdu perleistas ar suvaržytas, iš jo taip pat negali būti išieškoma. Tėvai savo nepilnamečiam vaikui priklausantį turtą tvarko bendru sutarimu. Kilus ginčams, bet kuris iš jų turi teisę kreiptis į teismą su prašymu nustatyti turto valdymo tvarką. Jeigu tėvai ar vienas iš jų netinkamai tvarko savo nepilnamečio vaiko turtą, darydami žalą jo turtiniams interesams, valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija arba prokuroras turi teisę kreiptis į teismą ir prašyti nušalinti tėvus nuo nepilnamečiui priklausančio turto tvarkymo. Jeigu tam yra pagrindas, teismas nušalina tėvus nuo jų nepilnamečio vaiko turto tvarkymo, panaikina uzufrukto teisę bei nepilnamečiui priklausančio turto administratoriumi skiria kitą asmenį. Nušalinimo pagrindams išnykus, teismas gali leisti tėvams toliau tvarkyti jų nepilnamečių vaikų turtą uzufrukto teisėmis. Tėvų pareigos tvarkant nepilnamečių vaikų turtą Kaip jau minėta, tėvai privalo tvarkyti savo nepilnamečių vaikų turtą, remdamiesi išimtinai tik vaikų interesais. Pajamas ir vaisius, gaunamus iš nepilnamečiui priklausančio turto, tėvai gali naudoti šeimos reikmėms, atsižvelgdami į vaiko interesus. Svarbu pažymėti, kad nepilnamečio vaiko turtą tvarkantys tėvai neturi teisės tiesiogiai ar per tarpininkus įsigyti savo nuosavybėn šio turto ar teisių į jį. Ši nuostata taip pat taikoma parduodant nepilnamečio turtą ar teises į jį varžytynėse. Ieškinį dėl tokių sandorių pripažinimo negaliojančiais gali pareikšti vaikas ar jo įpėdiniai. Įstatymai nustato tam tikrus apribojimus tėvams, kai šie sudaro sandorius, susijusius su nepilnamečio vaiko turtu. Tam tikrais atvejais, norėdami atlikti veiksmus susijusius su vaikui priklausančiu turtu, tėvai turi gauti teismo leidimą. Pavyzdžiui, norėdami parduoti nepilnamečiui vaikui priklausantį nekilnojamąjį turtą. Teismo leidimo reikia ir palikimui priimti arba jo atsisakyti, investuoti vaiko lėšas bei kitais įstatymų nustatytais atvejais. Nepilnamečio vaiko tėvams draudžiama sudaryti reikalavimo perleidimo sutartį, pagal kurią jie įgytų reikalavimo teisę į savo nepilnamečio vaiko turtą ar jo teises. Tačiau kai kuriais atvejais taikoma išimtis iš bendrosios taisyklės, draudžiančios tam pačiam asmeniui atstovauti abiems sandorio šalims. Pavyzdžiui, kai tėvai dovanoja savo nepilnamečiui vaikui butą, jie patys gali pasirašyti dovanojimo sutartį tiek savo, tiek vaiko vardu.

 • Laba diena Mes su vyru išsiskyrėme. Turėjome 2 kambarių būtą.Pasidalinome po 1 kambarį , už patarnavimus mokame atskirai kiekvienas už savo kambarį. Vyras labai geriantis niekur nedirba,gauna išankstinę pensiją susirado geriančią moteriškę.Išėjo gyventi pas ją perrašė adresą, kad už 1 kambario mokesčius atneštų į jos būto pašto dėžutę. Dabar kalbiną vyrą, kad susituoktų su ja. Savo 2 kambarių būtą padovanojo sūnui.Ir dabar iš manęs juokiasi, kad vyro mirties atveju jinai turės galimybės pretenduoti į vyro 1 kambarį. Turime 3 pilnamečius vaikus.

  Laba diena, galimybę pretenduoti į vyro dalį ji turėtų tuo atveju, jei būtų surašytas testamentas, kuriame būtų nurodyta, kad jai paliekamas kambarys, jūsų bendros nuosavybės teise priklausančiame bute. Jei testamento nebus, paveldėtojai yra jūsų vaikai, nes sutuoktinei paveldėjimo teise gali atitekti tik santuokoje įgytas turtas.

 • Sveiki turiu toki klausima, auginu 8men mergyte vyras kalejime, ar man priklauso kazkokios pasalpos ar pan?

  Laba diena, dėl socialinės pašalpos ir kompensacijų bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo turi kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją arba savivaldybės, kurios teritorijoje nuomojamas būstas, administraciją, o jei bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo gyvenamosios vietos neturi, – į savivaldybės, kurios teritorijoje jie gyvena, administraciją.

 • Sveiki, as su vyru turime bendranuosava nama uzsienyje. Labai daznai pas mus nori atostogas leist mano uosviene. As esu pries tai, kad ji pastoviai lankytusi. Mat mane koneveikia, zemina(net mano mamos akivaizdoj). Manau, kad as to asmens esu paveikta psichologiskai, nes kai tik atvaziuoja, as prastai jauciuos savo namuos.As jos nenoriu matyt. O vyras tam nepriestarauja. Bukit geri, patarkit kur kreiptis istatimiskai? Juk betkas ir betkada negali ateit i mano pacios namus.

  Laba diena, namas yra jūsų su vyru bendra nuosavybė, kas gali lankytis jūsų namuose sprendžiate tai pat su vyru kartu. Jūs kaip savininkė galite ką norite pasikviesti į savo namus, vyras tai pat turi tokią teisę. Šį klausimą spręskite kartu su vyru.

 • Sveiki,susidureme su tokia...idomia...kaip ir problemele. Auginame labai aktyvias 1.7 m. dvynes. Gyvename (liaudiskai sakant) chruscioviniame name. Musu varlytes labai mazai miega...naktimis neramios...verkia...atsikelia po 10 kartu ir daugiau. Visa diena po namus laksto...kartais draugauja...kartais pasimusa...kaip ir visi vaikai. Vakarais 23 val. dar pilnos jegu ir dviese zaidzia gaudyniu. Mes su vyru kaip ir nemateme problemos...kiek as svieciausi ir mokiausi, tai juk reikia leisti tam mazam zmoguciui susiprasti tame musu dideliame pasaulyje...Bet viena vakara mus aplanke kaimyne is zemutinio auksto ir pradejo skustis, kad jos vaikas negali miegoti. Galiu patikinti, kad pas mus nevyksta nei jokie baliai, nei mes leidziame TV ar muzika ypac dideliu garsu. Visuomet maniau, kad esame tyleniai. O cia atejo ponia ir ne tik, kad paprase varlytes raminti, bet dar ir pradejo skeryciotis ir grasinti vaiku teisemis....stai dabar man ir parupo...pirma - kokiu pagrindu nesusije asmenys gali spresti apie vaiku teisiu klausima. Antra, kur rasti informacija apie musu varlyciu teises. Primenu - joms tik 1.7 metu. Trecia, kokios yra teisines priemones drausminti tokius neatsakingus grasintojus. Busime be galo dekingi uz jusu atsakyma.

  Laba diena, jūsų kaimynė vaikų teises paminėjo turėdama omenyje savo vaikus, nes jos vaikai negali miegoti dėl jūsų mergyčių keliamo triukšmo. Jūs problemos nematote, nes turite mažas mergytes, o jeigu jūsų kaimynės vaikai yra mokyklinio amžiaus tai akivaizdu, kad jai tai problema, kai jūsų mergytės 23 val. triukšmauja, nes jos vaikai turi pailsėti ir reikia anksti keltis į mokyklą. Šioje situacijoje turite atsižvelgti ir į kaimynų poreikius, nes gyvenate daugiabutyje. Jūsų kaimynė turi teisę iškviesti policiją ir ji bus teisi, nes jūs nesilaikote Kauno visuomenės sveikatos centro nustatyto ramybės laikotarpio, jums gali paskirti baudą už viešosios tvarkos trikdymą. Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 183 straipsnį šaukti, švilpti, garsiai dainuoti arba groti muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais ar panašiai kelti triukšmą gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte bei kitose viešosiose vietose ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, jeigu tai trikdo viešąją rimtį, draudžiama vakaro metu (nuo 18 iki 22 valandos) bei nakties metu (nuo 22 iki 6 val.).

 • laba diena esu vedes zmona dingus be zinios auginu vienas 3 musu vaikus noriu issiskyrt kur man kreiptis

  Laba diena, kreipkitės į advokatą dėl skyrybų dokumentų parengimo. Skyrybos galimos ir tuo atveju, jei vienas iš sutuoktinių yra dingęs.

 • laba diena norejau uzduoti klausima.as su zmona oficeliai vede bet negyvenam jau 3 metus kartu as auginu trys musu vaikus kur jinai randasi as nezinau ir man dabar atejo is anstoliu laiskas su zmonos baudom anstolis nuskaiciavo nuo mano saskaitos pinigus.ka man daryti ar gali anstolis taip elgtis

  Laba diena, kol esate santuokoje jūsų įsipareigojimai yra bendri, jei žmona turėjo įsiskolinimų ir neturi pajamų, nuo jūsų, kaip sutuoktinio, yra nuskaičiuojama. Kreipkitės į antstolį dėl susiklosčiusios situacijos.

 • Laba diena.Noriu paklausti,ar vienas sutuoktinis privalo prižiūrėti kitą sutuoktinį,sergantį psichine liga.Ar yra kokios priverstinės priemonės?Kokių veiksmų reikia imtis,kad skirtų jam globą arba priežiūrą?

  Laba diena, pagal asmens gyvenamąją vietą kreipkitės į socialinės paramos skyrių.

 • laba diena, skiriuosi su vyru, i nama kuriame kartu gyvenome 20metu nepretenduoju, taciau noreciau kad sutuoktinis ji paliktu musu vaikams. testamento neturi.mazesnioji namo dalis priklauso jo giminej kuri labai nori visa nama ispirkti. ar galima sudaryti sutarto/dokumenta kad sutuoktinis namo negaletu parduoti be vaiku sutikimo? ir taip garantuoti kad namas is jo nebus isviliotas? (kadangi jo finansine padetis yra prasta, gimines jau bande ta nama issipirkti, pasiule gerokai per maza kaina (sako parduok mums o tu ir toliau gali jame gyvent).gal galima notariskai patvirtinti/sudaryti isipareigojima namo nepardavimui be vaiku zinios?aciu

  Laba diena, kaip supratome namas yra jūsų vyro nuosavybę įgyta ne santuokos metu. Šiuo atveju jums reikėtų kalbėti su sutuoktiniu, kad jis savo noru užrašytų/padovanotų dalį namo vaikams, tai pat galima surašyti testamentą( tačiau jis bet kada gali būti pakeistas) ir iki testamento įsigaliojimo sutuoktinis gali disponuoti savo turtu pagal savo norus. Realiausia galimybė išsaugoti dalį namo perrašant jį vaikų vardu.

 • Prasau pagalbos ir pastrami del savo assets! No skiriasi su vyru tas vyras tikraja naudoja psicologini smurta,dabar viskas dar pablogejo vaikus naudoja kaip ginkla pries ja . Grasins kad jeigu ji paduos skyrybom Jis atims vaikus,zemina ja viesai skaudina pasiims vaikus ir sese ju savaitem negali pamatyti. Grasina jeigu ji su juo nekalba telefonu,raso kad atims vaikus,kad ji ju niekada nebematys . Noriu paklausti nejaugi nera kaip ji pristabdyti kad jis jos taip nezlugdytu?

  Laba diena, užregistruokite seserį pas mus konsultacijai.

 • Laba diena, Norėčiau pasikonsultuoti, dėl namo.Dabar gyvenu name, tačiau ji planuoja parduoti, aš šito nelabai noriu.Namas man nepriklauso, bet jame esu priregistruota, kokia būtų galimybė tam pasipriešinti kad jo neparduotu ?

  Laba diena, namo savininkai sprendžia ar parduoti savo nuosavybę ar ne, o jūs jų turto pardavimui negalite daryti jokios įtakos.

 • Laba dienaNOreciau pasiteirauti Jusu,ka daryt,kai buves vyras nevykdo skyrybu sutarties(abieju saliu sutarimu) isipareigojimu,nors sutartyje aiskiai parasyta,kad per metus nuo sprendimo isiteisejimo dienos jis isipareigoja tai padaryti,,dabar praejus metams ir 6menesiams jis teigia,kad atsiskaityt ,kai tik gales...Ka tokiu atveju siulytumet daryti,jei manes netenkina tokia situacija,ir nezinia,kiek dar reikes laukti.Aciu

  Laba diena, parašykit teismui prašymą dėl vykdomojo rašto išdavimo, nurodydami, kad buvęs sutuoktinis nevykdo sutarties. Kreipkitės į antstolį.

 • Laba diena, norejau paklausti kur kreiptis ir ka daryti?...giminaite labai geria, apsileidus, turi 24 metu sunu su negalia, jis nekalba , dauno sindromas, nesavarankiskas Gyvena baisiom salygom..Ar jai gali ji atimti? Ar gali kitas zmogus paimt jo globa?

  Laba diena, pagal asmens gyvenamąją vietą kreipkitės į socialinės paramos skyrių.

 • Sveiki,Prašau pagalbos. Nuo ko pradėti ir kaip įmanoma būtų išsiskirti su vyru jei po santuokos praėję pusantrų metų, vaikų ar didelio užgyvento turto nėra. tik automobilis. Mano sesuo ištekėjo už vyro kuris labai gerai vaidino normalų žmogų iki vestuvių (kurias jis paskubino pasipirsdamas kol neišaiškėjo jo asmenybės

  Laba diena, santuoka gali būti nutraukta abiejų sutuoktinių sutikimu, tai pats paprasčiausias ir pigiausias būdas. Jei nepavyksta su savo sutuoktiniu susitarti dėl taikaus santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu, arba jei dėl sutuoktinio kaltės jūsų santuoka tapo nebeįmanoma, galite pasinaudoti įstatymų numatyta galimybe nutraukti santuoką dėl kito sutuoktinio kaltės. Norėdami, kad jūsų santuoka būtų nutraukta dėl kito sutuoktinio kaltės, turite pateikti ieškinį atsakovo gyvenamosios vietos apylinkės teismui. Teismui pripažinus, kad jūsų santuoka iširo dėl kito sutuoktinio kaltės, kaltas sutuoktinis praranda teisę į išlaikymą. Tokiu atveju jūs taip pat galite reikalauti iš kalto dėl santuokos nutraukimo sutuoktinio atlyginti tiek turtinę tiek ir neturtinę žalą, susijusią su santuokos nutraukimu. Kreipiantis į teismą dėl santuokos nutraukimo dėl kito sutuoktinio kaltės reikia mokėti žyminį mokestį. Žyminis mokestis skaičiuojamas atsižvelgiant į santuokos metu įgyto turto vertę, reiškiamų reikalavimų kiekį ir pobūdį. Todėl šis santuokos nutraukimo būdas yra kur kas brangesnis už santuokos nutraukimą sutuoktinių bendru sutikimu. Paruošti dokumentus kreipiantis į teismą galėtų advokatas, arba tai padaryti galite ir jūs patys. Taip pat esant galimybei galite pasinaudoti ir valstybės garantuojama nemokama teisine pagalba. Santuokoje įgytas turtas( tai pat ir santaupos) ir finansiniai įsipareigojimai yra bendri, todėl dalijami pusiau, o iki santuokos įgytas turtas - asmeninė nuosavybė. Išlaidos bus už pažymas iš registrų centro, regitros, tai pat advokato paslaugos.

 • Sveiki ar yra teisines priemones priverciancios teva lankyti vaika? tevas gyvena Norvegijoje vaikas Lietuvoje

  Laba diena, labai gaila, tačiau tokių teisinių priemonių nėra.

 • zmones gal galit man patarti kur kreiptis, del netinkamo gydimo! mane gydo santariskiu klinikose, paskire hemodializes proceduras i kurias reikia vaziuoti 3kartus i savaite. bet tas proceduras atlekamos ne tinkamai tai pripila i hemodializes aparata, dezinfikojamo skiscio, tai druskos prideda daug kad man pakila spaudimas ir be perstojo bega kraujas is noses, tai gliukozes tirpalo prideda. as esu puse lenke puse cigones tautibes, nezinau kame yra prezastis , bet mane kankina, ir ne nori isgyditi. vikstant hemodializei as turiu guleti 3,5 arba 4 valandas. visa ta laika kol as guliu ant manes pucia ventiliatorius i krutine ir nugara, po dealizes as kostau labai.vaistu taip pat man ne israso tinkamu, kokius buvo man israse visi man netinka.prasau jusu pasidalinti mano pranesimu. gal kas atsiras kas galetu man padeti.labai jusu prasau

  Laba diena, kreipkitės į gydymo įstaigos administraciją su skundu.

 • gyvenu Vilniuje esu neigali sedziu vezimelyje su vyru issiskyrusi gyvenom taip dabar vel norim susirasyti ar atvaziuoja i namus otai mane vezti daug problemu

  Laba diena, galimybė susituokti namuose yra, turėsite, papildomai prie visų reikalaujamų dokumentų, pateikti Sveikatos priežiūros įstaigos išduotas atitinkamas dokumentas, jeigu norima registruoti santuoką sergančiojo namuose. Smulkesnės informacijos kreipkitės : Vilniaus m. civilinės metrikacijos skyrius K. Kalinausko g. 21, LT-03107, VILNIUS (5) 2334720 El.paštas: cms@vilnius.lt

 • sveiki,tiesiog nebezinau kur kreiptis.neperseniausia musu motina tapo del insultu invalide,praktiskai nieko nebegali daryti be pagalbos.esam keturi vaikai,pati uzsieni gyvenu,sesuo ir broliai lietuvoje.bet beda ta kad

  Laba diena, esate keturi vaikai, turite kartu priimti sprendimą dėl mamos priežiūros, svarstykite galimybę samdyti žmogų, kuris gyvens kartu jūsų mamos namuose ir ją slaugys. Tai pat kreipkitės į socialinės rūpybos skyrių dėl slaugymo pašalpos paskyrimo.

 • man tevukai parase tastamenta vienas is ju pasimire ar jau reikia tvarkytis tastamenta del pusia trobos ar tik kai pasimirs ir antras

  Laba diena, šiuo atveju svarbu kokios sąlygos surašytos testamente. LR Civilinio kodekso (toliau CK) penktoji knyga numato galimybę sutuoktiniams sudaryti jų bendrą testamentą. CK 5.43 straipsnyje nurodyta, kad bendruoju sutuoktinių testamentu abu sutuoktiniai vienas kitą paskiria savo įpėdiniais ir po vieno sutuoktinio mirties visą mirusiojo turtą paveldi pergyvenęs sutuoktinis, išskyrus privalomą palikimo dalį pagal CK 5.20 str. (ji skirta mirusio sutuoktinio tėvams arba vaikams, kuriems palikimo atsiradimo metu reikalingas išlaikymas).