Klausk

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

  • Laba diena, susisiekite dėl pagalbos: Kaune, K.Donelaičio g. 33-515 (5 aukštas) Tel.mob.: 8-636-81621 Skambinkite kiekvieną darbo dieną 11.00 – 17.00 val. El.paštas: info@vyrukrc.lt

  • Laba diena, šiuo atveju tik jūsų tetos geranoriškumas gali padėti jums.

  • Laba diena, jei nesutinkate žmogui išnuomoti savo buto dalies, notaro tam nebūtina (galima, bet nebūtina), užtenka paprasto rašytinio pareiškimo, jog nesutinkate. Be Jūsų sutikimo jis turi teisę atlikti tik būtinąjį buto remontą - tokį, be kurio butas imtų pvz. griūti arba tapti nebenaudojamas pagal paskirtį ar pan. Prie tokio (būtinojo) remonto išlaidų Jūs privalote prisidėti, taip pat prisidėti ir prie rinkliavų ir mokesčių, susijsusių su buto išlaikymu (išskyrus tų, kurios atsiranda žmonėms naudojantis butu, pvz. mokesčių už suvartotą elektrą, dujas ir kt., jei tokie yra). Dėl nebūtinojo remonto bendraturtis turi gauti Jūsų sutikimą. Jeigu jo negauna, o vis tiek atlieka tokį remontą savo nuožiūrą, tuomet jūs jam nieko neprivalote atlyginti, o dėl remonto padidėjusi buto vertė tampa abiejų Jūsų padidėjusio turto dalimi. Tačiau jeigu manote, jog be Jūsų sutikimo atliekamas buto remontas pažeistų Jūsų teises, patarčiau dėl šio klausimo kreiptis į teisininką Lietuvoje.

  • Laba diena, rašyti gali, tačiau institucijos kurios juos gaus spręs ar skundai pagrįsti. Jeigu skundai nepagrįsti jums niekuo nepakenks.

  • Laba diena, jūs negalite iškraustyti, kalbėkite apie šią problemą su būsto savininku.

  • Laba diena, esant tokiai situacijai, kai mam yra neblaivi ir netinkamai elgesi su vaikais, nedelsiant skambinkite 112 ir praneškite.

  • Laba diena, jeigu norite išeiti, o vaikai nori gyventi su Jumis, sugyventinis neturi teisės prievarta laikyti vaikų ir versti juos pasilikti. Taigi galite drąsiai elgtis pagal savo valią. Jeigu Jums sugyventinis trukdytų, nedelsdama kvieskite policiją.

  • Laba diena, be notaro parašo dokumentas neturės juridinės galios. Nesvarbu kada surašytas testamentas, žmona į sodybą negali pretenduoti.

  • Laba diena, jeigu patiriate smurtą artimoje aplinkoje skambinkite 112, tačiau atvykus pareigūnams turėsite pateikti įrodymus apie tai. Norint tai įrodyti galite nufilmuoti ar įrašyti diktofonu.

  • Laba diena, kreipkitės į Sodros skyrių pagal savo gyvenamąją vietą.

  • Laba diena, paveldėto turto vertė su metais keitėsi ir ateityje keisis. Nesvarbu kada priėmėte palikimą, tačiau paveldėjote turtą po sesers mirties, t. y. 2010 m. Nežinau, kokią turto vertę reikia deklaruoti pagal mokestinius įstatymus, tačiau jeigu VMI nurodo, jog mokesčius mokėti reikia pagal turto paveldėjimo datą, tuomet tai bus 2010 m.

  • Laba diena, taip jūsų draugė gali prisiteisti alimentus. Kreipiantis į teismą taikant laikinasias apsaugos priemones per tris dienas bus priimtas sprendimas dėl alimentų mokėjimo kol teismas priims sprendimą byloje. Jūs tai pat gavę ieškinį galite pateikti prašymą dėl bendravimo tvarkos nustatymo ir prašyti laikinųjų apsaugos priemonių nustatymo, kad lankymo tvarka būtų nustatyta kuo greičiau.

  • Laba diena, kreipkitės į įstaigą, kurioje gimė jūsų vaikas.

  • Laba diena, kreipkitės į Regitrą.

  • Laba diena, kreditorinius įsipareigojimus jūs privalote vykdyti pagal sudarytą sutartį kur bebūtumėt.

  • Laba diena, susiekite su mumis telefonu: 8373420027 dėl konsultacijos.

  • Laba diena, jeigu būstas pirktas už jūsų asmeninias lėšas, jūsų vardu, tai yra tik jūsų asmeninė nuosavybė. Asmuo, kuris moka už didžiąją dalį komunalinių paslaugų neįgyja teisės į jūsų turtą. Jeigu sugyventinis gyvenant kartu būtų pagerinęs jūsų būsto stovį((pvz., darydamas buto remontą, pirkdamas baldus), turėtų teisę kreiptis į teismą dėl kompensacijos, tačiau turėtų įrodyti, kad prisidėjo prie būsto gerinimo.

  • Laba diena, bendra sutuoktinių nuosavybe tampa tas turtas, kuris įgyjamas nuo santuokos sudarymo momento. Jei turtas įgyjamas iš vieno sutuoktinių iš iki santuokos turėtų lėšų ir kad įgytas turtas netaptų bendra sutuoktinių nuosavybe, svarbu jį tinkamai įforminti nurodant, kad turtas yra asmeninė santuokoje esančio žmogaus nuosavybė ir kad kitas sutuoktinis neturi jokių pretenzijų į šį turtą. Skyrybų atveju žmona turėtų pateikti įrodymus, kad būstas įgytas naudojant jos asmeninias lėšas. Tai įrodžius į buto, kuris buvo įgytas už asmenines jūsų žmonos lėšas, dalį pretenduoti po santuokos nutraukimo galite nebent jeigu butas santuokos metu buvo iš esmės pagerintas (pvz. atliktas kapitalinis remontas). Kitu atveju mažai tikėtina, kad buto dalis galėtų Jums atitekti. Išlaikymą dukrai teikti privalote, tai numatyta įstatyme. Todėl ir susitarimas, kad išlaikymo dukrai neteiksite, būtų niekinis - prieštaraujantis įstatymui. Kol nesate išsiskyrę ir vedate bendrą šeimyninį gyvenimą (gyvenate viename bute, kartu tvarkote buitinius reikalus, finansus), jūsų su žmona piniginės lėšos laikomos bendromis, todėl nėra svarbu, kuris iš tėvų išlaikote dukrą. Tačiau jeigu išsikraustysite iš bendro buto ir pradėsite gyventi atskirai, privalėsite kas mėnesį teikti dukrai sutartą išlaikymą. To nedarant, dukros motina turės teisę bet kada kreiptis į teismą dėl išlaikymo dukrai priteisimo. Prieš nutraukiant santuoką galite sudaryti povedybinę sutartį.

  • Laba diena, paskolą be Jūsų sutikimo vyras gali paimti, gali ją naudoti savo reikmėms. Tačiau vyrui nemokant paskolos, Jums gali kilti problemų, nes galbūt turite bendro iki šiol nepadalinto turto, į kurį kreditorius bandys nukreipti išieškojimą. Taip pat kreditorius gali bandyti nukreipti išieškojimą ir į Jūsų asmeninį turtą, dėl ko teisme turėsite gintis nuo tokio reikalavimo. Savaime suprantama, jog geriau yra išsiskirti nelaukiant jokių neigiamų pasekmių. Todėl patarčiau pačiai inicijuoti santuokos nutraukimą. Vyrui nesutinkant, teismas Jus išskirs ir be vyro sutikimo - tai nėra kliūtis nutraukti santuoką.

  • Laba diena, užsiregistruokite nemokamai konsultacijai telef. : 8 37 340027.

  • Laba diena, galite kreiptis apriboti tėvo valdžią neterminuotai, po ko vaikas gali būti įvaikintas. Turite kreiptis į teismą, o teismas turės informuoti atsakovą.

  • Laba diena, jums iškyla grėsmė netekti galimybės pretenduoti į socialinį būstą, tai pat gali būti svarstomas socialinių išmokų klausimas. Daugiau informacijos teiraukitės seniūnijoje pagal gyvenamąją vietą.

  • Laba diena, kaip suprantu, testamento nebuvo, Jūsų sūnaus turtą paveldėsite pagal įstatymą. Įstatymas numato, jog pirmosios eilės paveldėtojai yra vaikai, o antros - tėvai. Antros eilės įpėdiniai (t. y. Jūs) paveldi pagal įstatymą tiktai nesant pirmos eilės įpėdinių arba jiems nepriėmus ar atsisakius palikimo. Įstatymas numato, jog siekdamas įgyti palikimą, įpėdinis turi jį priimti. Taigi, paprastai tariant, Jūs paveldėsite savo anūkui atsisakius palikimo arba jo nepriėmus. Anūkas (ar jo atstovas pagal įstatymą, t. y. Jūsų marti), siekdamas paveldėti, turi kreiptis dėl palikimo priėmimo į teismą arba notarą per tris mėnesius po palikimo atsiradimo dienos (t. y. Jūsų sūnaus mirties). Tą patį, siekdama paveldėti, turite padaryti ir Jūs - per tris mėnesius turite kreiptis į palikimo atsiradimo vietos notarą su pareiškimu dėl palikimo priėmimo. Anūkui to nepadarius, o padarius tik Jums, palikimą priimsite Jūs.

  • Sveiki, Norint atsakyti į jūsų klausimą reikia daugiau išsamesnės informacijos. Paskambinkite tel. nr. +370 37 340027 ir susitarsime dėl teisininko konsultacijos laiko.

  • sveiki, Paskambinkite į mūsų centrą vasario 14d. 13val. ir teisininkė suteiks informaciją jums rūpimu klausymu.

  • Laba diena, būstas įgytas santuokoje priklauso abiems sutuoktiniams, nepriklausomai kieno vardu registruotas. Jūs galite padovanoti žmonai savo būsto dalį, tačiau visada yra saugiau parašyti testamentą.

  • Laba diena, šeimos nariams skolą tektų grąžinti tik paveldėjimo atveju, jeigu palikimas būtų priimtas be turto apyrašo. Tačiau, jeigu įpėdinis priima palikimą pagal antstolio sudarytą turto apyrašą, tuomet už palikėjo skolas atsakytų tik paveldėtu turtu t.y. tik ta apimtimi, kiek yra paveldėto turto. Priešingu atveju t.y. priėmus palikimą be turto apyrašo, įpėdinis atsako ne tik paveldėtu, bet ir savo asmeniniu turtu. Kitų atvejų nėra, kad tėvų skolą tektų grąžinti vaikams.

  • Laba diena, dėl išlaikymo dydžio pakeitimo turite kreiptis su ieškiniu į teismą arba susitarti su vaiko tėvu.

  • Laba diena, kiek teko susidurti, teismui užtekdavo ir kitų dokumentų, patvirtinančių, jog vaikas neliks be gyvenamojo būsto. Jeigu turite pvz. tėvų namus, galite juose su vaiku prisideklaruoti gyvenamąją vietą ir teismui pateikti deklaraciją bei registro išrašą, jog namai priklauso tėvams ir juose planuojate ir galite gyventi. Kitas variantas - jeigu nuomojatės, galite pateikti buto nuomos sutartį, iš kurios teismas matis, jog pvz. esate sutarę nuomotis butą ilgam laikui. Šioje situacijoje nereikia kurti kažko nerealaus, tiesiog pagal esamą situaciją reikia susirinkti dokumentus, patvirtinančius svarbiausią aplinkybę - kad vaikas kartu su jumis turės nuolatinę gyvenamąją vietą.

  • Laba diena, jeigu yra asmuo, kuris galės sumokėti išieškomą sumą, tuomet būkite rami, niekas iš Jūsų turto neatiminės. Taip, nukentėjusieji gali kreiptis dėl skolos išieškojimo Lietuvoje. Tačiau antstolis iš karto nesiims Jūsų varyti iš namų ar be Jūsų žinios pardavinėti dukters turto. Pradžioje jis informuos dukrą, jog yra pradėta vykdomoji byla ir pasiūlys gražiuoju susimokėti skolą. Būtent tada, gavę antstolio pranešimą, Jūs ar Jūsų sesuo ir galėsite sumokėti už savo dukrą skolą - tai yra leidžiama įstatymu, tam specialaus įgaliojimo nereikia. Arba, galite (ir turėtumėte) susimokėti likusią skolą ir nelaukdami antstolio Lietuvoje veiksmų.