Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • laba vakara norejau paklausti tokiu klausimu ar patarimo....as susituokiau su vyru 2016 09 24d. 25 diena gryzom namo is sodybos jis uztate lombarde savo vestuvini zieda kad pavartotu su darugais narkotiniu medziagu as jam neleidau iseiti is namu jis mane sumuse ir iskviete greitaja pagalba kad mane isvestu nuvezus i ligonine pastebejo kad mano ranka yra perpjauta vyras pasake kad as zudziausi niekas manes daugiau nieko neklause visi ziurejo i mane kaip i savizude po 3valandu paprasiau kad iskviestu policija buvau isgerus bet rami surase pareiskima akivaizdziai buvau sumusta. nuveze i psihijatrine ligonine po 48val. isleido po keliu dienu vyras iskrido i anglija nezinau nei ko nei kur jis. noriu skirtis bet nepraejo metai o tik du menesei nepilni apdukcijos neisiemiau o del pareiskimo nezinau ar jis yra ar jis kaskur dingo nuotrauku turiu kad buvau sumusta psichijatrine ligonine manau taipat patvirtintu.nera bendru vaiku yra pries vedybines ir po vedybines sutartys kad jo turtas jo turtas mano turtas mano turtas ir.t.t. ar man laukti metus ir poto maldauti taikei isiskirti ar pradeti skirybas vieno is sutuoktinio kaltes? beje man sake mano vyras kad buvo neistikimas ir ta moteris laukesi galimai nuo jo bet tai tik zodziai as nesurasiu tos moters zinau tik tiek kad gyvena dainavos jajone kaune ir yra narkomane.kaip man greiciau isiskirti?

  Laba diena, galite teikti teismui prašymą nutraukti santuoką, jei ji faktiškai iširo dėl kito sutuoktinio kaltės. CK nustatyta, kad sutuoktinis pripažįstamas kaltu dėl santuokos iširimo, jeigu jis iš esmės pažeidė savo kaip sutuoktinio pareigas, numatytas šeimos teisės normomis, ir dėl to bendras sutuoktinių gyvenimas tapo negalimas. Reikalauti nutraukti santuoką dėl sutuoktinio kaltės galima neatsižvelgiant į tai, kiek laiko praėję nuo santuokos sudarymo, todėl nutraukiant santuoką šiuo pagrindu gyvenimo santuokoje trukmė nėra svarbi. Sutuoktinis, kuriam pareikštas ieškinys dėl santuokos nutraukimo, gali prieštarauti dėl savo kaltės ir nurodyti faktų, patvirtinančių, kad santuoka iširo dėl ieškovo kaltės. Teismas, atsižvelgdamas į bylos aplinkybes, gali pripažinti, kad santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės. Pripažinus, kad santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės, atsiranda tos pačios pasekmės, kaip ir nutraukus santuoką sutuoktinių bendru sutikimu.

 • Sveiki norėjau paklausti ką daryti jei turiu valdingą motina kuri nenori gražiuoju leisti man pačiai rūpintis savo vaiku kuri pastovei mane menkina ir žemina. Kuri nuteikinėja mano vaiką prieš mane. Jin įsivaizduoja kad mano dukra yra jos vaikas ir kaip leido man suprasti nori ją pasisavinti. Nežinau ką daryti, jai išaaiškinti neišeina gražiuoju kad atstotu nuo manęs ir mano vaiko visalaiką visur kišasi ir taipogi kiša savo nereikalinga nuomone nori kad šokinėčiau palei jos dūdelę. aš negaliu su ja gyvent nežinau kur kreiptis ir ką daryt kad apribot savo motinos elgesį. esu pakankamai suaaugus kad galėčiau pati viena rūpintis savo vaiku.

  Laba diena, užsiregistruokite pas mus konsultacijai. 837340027

 • Sveiki man 17 metu as laukiuosi gyvenau su vaiko tevu bet isikrausciau nes jis pradejo man grasinti ir.pradejo smurtauti tiek fiziskai tiek psichologiskai ir sake nepades visiskai islaikyti vaiko. Ar galima is jo prisiteisti ne tik elementus bet ir moraline zala?

  Laba diena, visų pirma, kai kas nors prieš jus kelia ranką skambinkite 112. Jeigu smurto atvejis bus fiksuotas policijoje, galėsite kreiptis ir dėl moralinės žalos atlyginimo. Galite kreiptis į teismą ir privataus kaltinimo tvarka, dėl moralinės žalos, tačiau turėsite teismui įrodyti(pateikti įrodymus), kad jums ši žala padaryta.

 • Sveiki, jau beveik du metus ne gyvenu su vyru, taikiai nenori skirtis nera jokio turto ar vaiko. Kreipiausi nemokamo advokato bet tik tempia laika ir nieko nedaro is pradziu puse metu paskui 2 metus sako. Nezinau ka daryt mokamas advokatas praso daug pinigu. Kaip man su vyru issiskirt ar kaip nors isskiria kadangi negyvenu su juo net nebendraujam jokio kontakto.

  Laba diena, užsiregistruokite pas mus teisininko konsultacijai.

 • Laba diena, situacija tokia, kad laukiuosi nuo savo buvusio draugo, mes nebekartu nes aš tiesiog nebegaliu būt su tokiu žmogumi. Sakykit, ką man daryti ar kur kreiptis, jis visą laiką su manim nesiskaitė, niekada nesirūpino, kai jau laukiausi pas mane naktim girtas atvažiuodavo ir tiesiog veikdavo mane psichologiškai, šmeižė, užgauliojo mane, smurtavo, tada iškviečiau policija, jį išsivežė, bet jis vistiek mane persekiojo. Dabar kolkas ramiau, nes jis kitam mieste, bet jis vistiek man rašinėja skambinėja sako kiek man liko laiko ir grasina, kad iš manęs atimsi vaiką ir, kad aš jo nematysiu. Jis pastoviai vartoja alkoholį, turi reikalų su policija. Aš nenoriu, kad vaikas žinotų, kad turi tokį tėvą, kai pagimdysiu išvis neturėsiu ramybės, toliau važinės ir grasins ir išsiveš vaiką, tuo neabejoju... Aš jo bijau. Sakykit, ar galiu kažkur kreiptis dėl kažkokių apribojimų? Man net tu alimentų nereikia, aš noriu tik ramybės...mes nevede.

  Laba diena, galite kreiptis į teismą dėl laikino ar neterminuoto tėvo valdžios apribojimo. Turėsite su ieškiniu kreiptis į teismą ir įrodyti, jog vaikučio tėvas daro (ar tikrai darys) ypatingą žalą vaikui, jo vystymuisi ar pan. Jeigu sieksite neterminuoto tėvo valdžios apribojimo, turėsite įrodyti, jog tikėtinai tokia padėtis nepasikeis ir tėvas toliau liks toks ir ateityje. Tokiu būdu vaiko tėvui bus laikinai ar visam laikui apribotos tėvystės teisės ir pareigos ir jis neturės jokio pagrindo pretenzijoms į vaikutį. Teoriškai įstatymas suteikia Jums galimybę reikšti tokį ieškinį vaikui dar net negimus (prevencinis ieškinys reiškiamas tuomet, kai siekiama išvengti galimos kilti žalos ateityje), tačiau turėsite įtikinti teismą, jog žala vaikui tikrai bus daroma. Jūsų sėkmė patenkinti tokį reikalavimą teisme priklausys nuo turimų įrodymų.

 • Sveiki noreciau paklausti nes jau nebegaliu taip toliau gyventi.su vyru esame susituoke 10 metu visko buvo per tuos metus ir smuro fizinio ir psihologinio kentejau galvojau pasikeis viskas bet ne dabar dar blogiau pats eina kur nori kada nori ir kada nori pareina o man negalima nei iseiti nei draugiu tureti tik buti namuose jei iseinu pas sese sale gyvenancia su vaikais jau u namus neiileidzia tada msnes valgyt padarau vel jam netinka varinrja is kambario ar apskritai is namu veja.yra net balkone uzrakines ir i buta neileidzia pastoviai uzgaulioja.nebezinau ka daryti ar verta kenteti toliau ar reikia skirtis bet bijau kas neisgyvensiu su vaikais.gal galite patarti kaip elgtis.aciu

  Laba siena, kai vyriškis elgiasi agresyviai(smurtauja) ar neįleidžia į butą skambinkite 112. Galite atvykti pas mus į konsultaciją, užsiregistruokite telefonu. 837340027

 • Labas vakaras, norėčiau paklausti ką daryti tokioje situacijoje, jeigu tyrėja atiduoda mobilųjį telefoną, kuris buvo atimtas nusikalstamos veiklos metu, kai yra pasirašyta sutartis, jog neturi tyrėjai jokių pretenzijų dėl mobiliojo telefono, kuris patikrino ir sudėjo visas telefono detalės kurios buvo išardytės, taip pat tuo metu telefonas buvo išsikrovęs, tad įjungti negalėjo. Tačiau asmuo grįžęs namo ir bandęs įsijungti telefoną pamatė, kad neveikia SIM kortelė, ir kur dedasi ši kortelė, trūksta vienos labai mažos detalės, kuri per patikrą tikrai nesimato. Ką daryti tokiu atveju?

  Laba diena, jūs pasirašėte jog neturite tyrėjai jokių pretenzijų dėl mobiliojo telefono, todėl šioje situacijoje jiems pretenzijų reikšti nelabai ir galite.

 • Auginu viena dvieju metu kaip galetumet padeti pradeti gyventi paciai, be tevu pagalbos (siuo metu gyvenu su jais) gaunu 105€ per menesi jokiu pajamu neturiu vaikas eina i darzeli

  Laba diena, mūsų patarimas būtų pradėti daryti viską po žingsnelį. Pirmiausiai aktyviai ieškoti darbo(siuntinėti, nunešti į įstaigas cv, skambinti darbdaviams pagal skelbimus), atsiradus didesnėms pajamoms, atsiras galimybė nuomotis būstą savarankiškai.

 • Laba diena,mano dukrytės tėvas, su kuriuo negyvenu jau penkis metus gan dažnai reikalauja grąžinti pinigus už tą laiką kai dukrytė praleidžia ar savaitgalius, ar atostogas.Ją jis pats prašo atvažiuoti arba ji pasiilgusi jo prašosi pas jį.Sakykite prašau ar man reaguoti į jo reikalavimus ir gražinti pinigus jam?

  Laba diena, teisiškai to daryti neprivalote. Kol nėra įsiteisėjusio teismo sprendimo, nustatančio konkrečią išlaikymo sumą, Jums nėra pareigos ir pagrindo keisti išlaikymo dydžio. Juo labiau, tėčiui būtų sunku įrodyti teisme, jog bendravimas su vaiku gali būti pagrindas sumažinti priteistą išlaikymo sumą, nes įstatymas numato konkrečius išlaikymo pakeitimo pagrindus: iš esmės pasikeitusi tėvų turtinė padėtis arba/ir pasikeitę vaiko poreikiai. Todėl teisiškai toks tėvo reikalavimas būtų sunkiai įrodomas. Tuo tarpu atsakyti į šį klausimą ne iš teisinės pusės, reiktų vertinti konkrečias aplinkybes - kiek tėvas bendravo su vaiku, kiek ženkliai prisidėjo prie vaiko išlaikymo (t. y. pirko brangius daiktus ir kt.) ir t. t.

 • Laba diena. Skyrybos įvyko prieš du metus su žmona. Turtą išdalino pusiau, bet nenustatė naudojimosi tvarkos.... jai priteisti du vaikai, alimentai.... vaikams 10m. ir 7m. Kaip gali būti nustatytas naudojimosi tvarka ? Yra kaip pvz 4 kambariai po 15 kv. Ačiū

  Laba diena, naudojimosi tvarka nekilnojamuoju turtu (butu, namu, sklypu) gali būti nustatyta dviem būdais: 1. Taikiai, bendru susitarimu kreipiantis į notarą; 2. ginčo tvarka, vienam iš turto bendrasavininkių kreipiantis į teismą. Savaime suprantama, jog efektyviau būtų kreiptis į notarą, nes taikiai pasidalinti turtą visuomet yra efektyviau, greičiau ir pigiau nei ginčo būdu. Tačiau jeigu nepavyksta surasti kompromiso, o dalintis turtą vis tiek norite, galite su ieškiniu kreiptis į teismą dėl bendro turto atidalinimo.

 • Laba diena. Šiuo metu skyriuosi su savo sutuoktiniu, išgyvenę 10 metų. Iš pirmos santuokos auginau sūnų,kuriam buvo 14 metų mums susituokiant su antruoju vyru. Iki 18 metų sūnus gyveno kartu, po to išvyko mokytis. Noriu paklausti, ar mano dabartinis sutuoktinis gali teisme iš manęs reikalauti už mano vaiko išlaikymą, bei sumos sumokėtos už ketverių metų studijas.

  Laba diena, Reikalauti kiekvienas turi teisę ko tik panorėjęs. Todėl formaliai atsakant į Jūsų klausimą, sakyčiau jog "taip, reikalauti vyras gali, kaip ir bet kurių kitų dalykų, kurie gali šauti jam į galvą". Tačiau nesigilinus į ginčo aplinkybes, vertinant bendrai vyro galimybes prisiteisti tokį reikalavimą, sakyčiau, jog galimybės nedidelės. Nors tiksliai įvertinti tokio reikalavimo pagrįstumą, savaime suprantama, reikėtų išsianalizuoti ginčo situaciją, reikšmingas bylai aplinkybes. Mano preliminaria nuomone, vyras, siekdamas prisiteisti visas ar bent dalį sumokėtų lėšų Jūsų vaikui, turėtų teismui įrodyti, jog jo mokėtos lėšos buvo jo asmeninė nuosavybė (pvz. gautos dovanojimo būdu ar kt. Civiliniame kodekse išvardintais būdais). Tad jeigu siekiate išsiaiškinti vyro galimybes sėkmingai prisiteisti minėtą reikalavimą, patarčiau pradėti aiškintis būtent nuo jo galimybių įrodyti jo asmeninių lėšų panaudojimo faktą. Koks turtas laikomas asmenine sutuoktinio nuosavybe, nurodyta LR Civilinio kodekso 3.89 str.

 • Laba diena,Su vyru esame susituokę 6 metus. Auginame 5 m. dukrytę. Nuo dukros gimimo gyvename atskiruose kambariuose, jokio bendro gyvenimo kaip vyro ir žmonos tarp mūsų nebuvo. Gyvename jo tėvų bute, tėvui žuvus, butas priklauso jo mamai ir dalis vyrui. Gyvename kartu su jo mama. Pastaruoju metu prasidėjo barniai namie - jis susirado kitą moterį. Pas ją nesikrausto, skyryboms dokumentų nesitvarko. Man nežinant pasiėmė vartojamąjį kreditą. Ar man kreipiantis į teismą su prašymu nutraukti santuoką reikia išsikraustyti iš buto? Ar dokumentus galima susitvarkyti ir gyvenant po vienu stogu, bet nevedant bendro ūkio. Jis prie dukros išlaikymo niekada neprisidėdavo, už darželį, būrelius ir t.t. mokėdavau aš. Nuomotis buto kol kas nerandu tame pačiame gyv. rajone - čia ir darželis, ir draugai dukros - nesinori kelti dar didesnio streso vaikui. O ir išsikrausčius į nuomojamą butą būtų sunkoka išsilaikyti. Kokio dydžio alimentai priklausytų vaikui? Ačiū.

  1. Jeigu Jums pačiai taip yra patogu, galite drąsiai kreiptis į teismą ir nekeisdama gyvenamosios vietos. Jūsų gyvenamoji vieta jokios įtakos skyrybų procesui ir teismo sprendimui neturės. 2. Įstatymai nenumato konkrečios išlaikymo vaikui sumos - ji turės būti nustatinėjama pagal konkrečias bylos aplinkybes. Tačiau pagal teismų praktiką, galite pagrįstai prašyti bent pusės minimalios mėnesinės algos (MMA) dydžio išlaikymo vaikui - tai būtų 190 Eur (kadangi šiuo metu MMA yra 380 Eur). 3. Jeigu Jums yra patogu ir norisi toliau gyventi minėtame bute, galite prašyti teismo nustatyti uzufruktą. Tai teisė Jums gyventi kartu su vaiku vyrui priklausančiame bute iki pat vaiko pilnametystės. Kadangi neturite kur kitur gyventi, tikėtina, jog teismas uzufruktą nustatys. Teismas, nutraukdamas santuoką, privalo išspręsti ir eilę kitų klausimų, kurių tarpe yra vaiko gyvenamosios vietos nustatymas su vienu iš tėvų. Jeigu po skyrybų norėsite, kad vaikas liktų gyventi su Jumis, turėsite teismo prašyti nustatyti vaiko gyvenamąją vietą kartu su Jumis. Tik tokiu atveju Jums bus nustatytas uzufruktas.

 • Laba diena.Mes su vyru issiskirem. Gyvenu su dviems vaikais jo mamos bute. Jis man siulo perrasyti ta buta vaikams alimentu saskaita. Bet man kilo klausimas jei tai ne jo butas, jis turi teise likti be finansines atsakomybes?Ir dar klausymas, kaip geriau iforminti ta perrasyma buto, kad jis tikrai atitektu vaikams?

  Laba diena, įstatymai Jums leidžia pakeisti vaikams priteisto išlaikymo formą. Jeigu šiuo metu išlaikymas priteistas pinigais, galite (kartu su vyru) kreiptis į teismą, parašę prašymą, jog norite pakeisti jūsų vaikui priteisto išlaikymo formą. Teismas, kartu su vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovais įvertins, ar toks išlaikymas atitinka vaiko interesus, atsiklaus buto savininkės nuomonės ir priims dėl to sprendimą. Tad jeigu Jums, vyrui ir jo mamai tokia išlaikymo forma atrodo tinkama, belieka pateikti prašymą teismui (geriausia, jeigu jį pasirašytumėte visi trys). Aplinkybė, kad butas nepriklauso vyrui, nebus kliūtis, nebent yra kitų aplinkybių, kurių nenurodėte savo klausime (pvz. butas įkeistas ar pan.). Įforminti šio proceso negalite niekaip kitaip, kaip tik įsiteisėjusiu teismo sprendimu. Kadangi vienintelė galimybė pakeisti išlaikymo formą yra kreipiantis į teismą, todėl ir rezultatas šio proceso bus teismo sprendimo forma. Jeigu teismas patenkins tokį Jūsų prašymą, Jums nereikės nieko papildomai daryti - teismas pats išsiųs Registrų centrui duomenis, jog teismo sprendimu pasikeitė buto savininkas.

 • Sveiki.Auginu 4m vaika tevui buvo priteisti alimentai 115 eurai,jis ju nemokejo tol kol nearestavo jo sas,teko grazinti jam pingus.Dabar jis gazdina kad mus ismes is jo namo kureme mes su vaiku esame priregistruoti ir zada jis stoti i darbo birza kad sumazintu jam alimentus.Ar gali taip atsitikti?

  Jūsų laiške nenurodytos aplinkybės: ar santuoka buvo nutraukta, kas gąsdina, kokie namai, kieno namai ir pan. Tačiau galiu nuraminti, kad niekas be teismo sprendimo negalės sumažinti priteisto išlaikymo vaikui. Jeigu teismas priėmė sprendimą, kad priteisti vaikui 115 Eur išlaikymą, tai tik teismas ir gali išlaikymą padidinti ar sumažinti - niekas kitas to negali. Jeigu vyras įsiregistruotų į Darbo biržą, absoliučiai niekas nuo to nesikeistų - pareiga mokėti alimentus nei sumažėtų, nei padidėtų. Teismų praktika šiuo klausimu yra labai aiški ir griežta: jeigu vaiko tėvas yra sveikas ir darbingo amžiaus, jis privalo mokėti vaikui išlaikymą, nepriklausomai nuo to, ar jis dirba ar yra nuolatinis bedarbis. Teismai yra nuomonės, kad vaiko tėvas privalo stengtis vykdyti savo pareigas vaikams.

 • Laba diena. As turiu gimdyti po 2 menesiu. As esu pilnamete, vaiko tevui iki pilnametystes liko 8 menesiai. Jis nesutinka prisiimti atsakomybes. Ar as galiu is jo prisiteisti alimentus? Ar reikia laukti, kol jis taps pilnametis? Dekui uz atsakyma.

  Jeigu vaiko tėvas nėra emancipuotas (teismo sprendimu pripažintas visiškai veiksniu), pareiga mokėti išlaikymą tėvo vaikui iki tėvas sulauks pilnametystės, tenka nepilnamečio tėvo tėvams. Tėvui sulaukus pilnametystės, pareiga mokėti alimentus tenka jam pačiam. Tačiau jeigu vaikui gimus kils ginčas dėl vaiko tėvystės (biologinis vaiko tėvas neigs savo tėvystę), turėsite kreiptis į teismą ir dėl tėvystės pripažinimo, ir dėl alimentų priteisimo. Tik nustačius tėvystę, iš tėvo (ar jo tėvų, kol jis nepilnametis) bus priteisiami alimentai (išlaikymas).

 • Sveiki ar yra atsakomybe jei buvusi zmona kita vaika registruoja buvusio vyro pavarde jam to nezinant ?

  Prieš keliant atsakomybės klausimą verta išsiaiškinti, kokia yra dabartinė vaiko motinos ir vaiko tėvo pavardė. Įstatymas numato, jog gimusiam vaikui suteikiama vieno iš tėvų pavardė. Tad labiausiai tikėtinas atvejis šioje situacijoje yra toks, kad buvusi sutuoktinė po santuokos nutraukimo pasiliko santuokinę, t. y. buvusio vyro pavardę. Jeigu taip ir buvo, ji turi pilną teisę suteikti vaikui savo teisėtai turimą pavardę, kuri nesiskiria nuo buvusio sutuoktinio pavardės. Tokiu atveju vaiko pavardė nesiskirs nuo buvusio moters sutuoktinio pavardės, tačiau bus teisėtai jam suteikta ir jokios atsakomybės buvęs sutuoktinis neturės teisės reikalauti. Tačiau jeigu taip nebuvo, t. y. jeigu naujagimio abiejų biologinių tėvų pavardės skiriasi nuo vaikui suteiktos pavardės, tačiau sutampa su motinos buvusio sutuoktinio pavarde, pastarajam reikia kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą dėl vaiko pavardės nuginčijimo.

 • Laba diena,patarkit dėl skyrybų, jau 11 metų gyvename atskirai, iš jo išėjau ir nuomuojuosi butą, o jis paliko gyventi tame bute, pridarė skolų, anstoliai uždėjo areštą, pajamas už invalidumą pradėjo gauti tik nuo š.m. birželio, kitokių pajamų neturėjo, dabar nutarėme skirtis bendru susitarimu, o kaip reikia parodyti šitą butą,jis palieka jam ir skolos jam. Mano vardu yra kolektyvinis sodas, jis paliktų man ir esu savo vardu 2015 m. nusipirkusi mašiną. ar visą tą galima gražiai surašyti į tą skyrybų sutartį, ar reikia dar gauti iš anstolių ar iš kur kitur apie skolas pažymų. Esu aš dirbanti, pajamas gaunu, vaikų išlaikomų nebeturime. Galvojau pati susirašyti skyrybų prašymą ir sutartį, ar geriau kad padėtų tokiu atveju advokatas. Pagarbiai

  Laba diena, rekomenduojame kreiptis į advokatą su visais turimais dokumentais(registrų centro, regitros, antstolių), nes turite nurodyti šiuo atveju ir kreditorius, santuokos nutraukimo sutartis turi būti parengta tinkamai, kad teismui nekiltų abejonių ir ją tenkintų.

 • Sveiki,Noriu pasiteirauti ar galima priversti sunu teisiniu budu kad jis paremtu (bent jau finansiskai) senyva teva?Siuo metu sunus yra 30 metu zmogus, dirbantis ir be seimos.As dukra is pirmos tevo santuokos moku didele suma uz slaugos paketus savo tevui, bet jo sunus is antros santuokos to daryti nenori, nors nesioja tevo pavarde ir gyveno su juo apie 12 metu. Aciu uz patarima.

  Laba diena, Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas. Trečioji knyga. Šeimos teisė 3.205 straipsnis. Pilnamečių vaikų pareiga išlaikyti savo tėvus. 1. Pilnamečiai vaikai privalo išlaikyti savo nedarbingus ir paramos reikalingus tėvus ir jais rūpintis. 2. Išlaikymas mokamas vaikų ir tėvų tarpusavio susitarimu arba pagal tėvų ieškinį teismo sprendimu priteisus išlaikymą iš vaikų. 3. Išlaikymas mokamas (priteisiamas) nustatyta pinigų suma, mokama kas mėnesį. 4. Išlaikymo dydį nustato teismas, atsižvelgdamas į vaikų ir tėvų šeiminę bei turtinę padėtį, taip pat kitas bylai svarbias aplinkybes. Teismas, nustatydamas išlaikymo dydį, turi atsižvelgti į visų pilnamečių to tėvo (motinos) vaikų pareigą išlaikyti tėvus, neatsižvelgiant į tai, ar ieškinys dėl išlaikymo priteisimo pareikštas visiems vaikams ar tik vienam iš jų.

 • Norejau paklausti mes su draugu gyvenam jau 4m per tuos metus jis paeme paskola namui o as emiau paskola pradiniam inasui musu namas skaitosi bendras bet popieriai ant jo kokia sutarti galiu pasirasyti kad namas teisiskai butu musu abieju?

  Laba diena, kreipkitės į notarą, jis nurodys sutarties formą.

 • Laba diena,butas priklause mamai ir jos vyrui( as neidukrinta, mamos vyras man svetimas zmogus), kiek zinau, tai lygiom dalim, mama mire, bute likome priregistruoti as, mano pilnametis sunus ir mamos vyras, noreciau suzinoti, kokia buto dalis priklausis man, testamento nera, mamos vyras turi 3 pilnamecius sunus, bet jie siame bute negyvena ir neregistruoti. Aciu

  Laba diena, jeigu turto palikėjas nebuvo sudaręs testamento, atsiradusį palikimą įpėdiniai paveldi pagal įstatymą. Jeigu turtas buvo įgytas santuokoje, tuomet laikoma, jog jis priklauso sutuoktiniams bendrosios jungtinės nuosavybės teise. Įstatymuose yra įtvirtinta prezumpcija, jog sutuoktinių bendro turto dalys yra lygios. Tik išimtiniais atvejais teismas gali nukrypti nuo lygių dalių principo. Vadinasi, iš viso turto (nepriklausomai nuo to, kurio iš sutuoktinių vardu turtas yra įregistruotas) yra išskiriama ½ mirusiojo dalis, kuri ir dalinama visiems įpėdiniams, turintiems teisę paveldėti.

 • Sveiki,ieskau patarimo. Mes kartu su draugu esame 2 metus, pirmieji metai buvo nuostabus, as atsikrausciau del jo gyventi i kita sali, ismokau kalba ir mielai priemiau jo dukra is praeitos santuokos. Mergaite mane labai myli ir labai prisirisusi. Viskas buvo puiku, taciau mano draugas turejo problemu su savo firma, si bankrotavo, grese dideli nemalonumai, galimai kalejimas, as visa ta laika palaikiau kiek galedama, taciau jam buvo diagnozuota depresija. Reikalai del kalejimo issisprende puikiai, galvojau jam palengves zmogus atsigaus, nes liko tik tam tikros skolos, bet juk pinigai uzdirbami..Taciau pradejus gerti vaistus kuriuos vartoja jau mazdaug 6 men. Santykiai tik pablogejo, jis pradejo abejoti musu ateitimi, sake nezino ar nori buti su manim ar ne. Nezino ar pakankamai mane myli ir isvis mano, kad man butu geriau be jo ir nusipelniau geresnio. As jam kartoju ,kad myliu ir kad esu pasiruosusi iskesti nesvarbu ka..bet jis manes neklauso. Daznai nori buti vienas ir tiesiog mane atstumti.Sake jam geriausia buti vienam ir jis jauciasi kaltas budamas su manim ir zinantis jog negali manes padaryti laimingos. As skaiciau daug apie depresija ir zinau kad tai paveikia jausmus, juolabiau geriant vaistus visi jausmai tarsi aptraukti migla tampa, taciau labai sunku istverti atstumima..nezinau kaip elgtis ar duoti jam erdves ir nelysti i akis, bet bijau kad taip darydama visai susvetimesim..prasau pagalvos nes labai sunku tiesiog nezinau kur detis, nesinori pasiduoti, bet siaubingai sunku ypac kai nezinai kaip elgtis..

  Laba diena, rekomenduotume kreiptis pas specialistus kartu su draugu. Neišklausius abiejų pusių sunku patarti.

 • Laba diena, norėčiau pasiteirauti kokio dydžio alimentų galiu prašyti jei vyras dirba taksistu ir pastovaus atlyginimo nenurodo. Žinau, kad VMI skolingas už 2 m. realiai ji sgrasina, jog nurodys kad uždirba 300 E, tačiau taip tikrai nėra, uždirba kur kas daugiau..

  Laba diena, jūs galite prašyti sumą kiek manote bus reikalinga skirti(vyro dalį) vaiko išlaikymui, o teismas atsižvelgdamas į visas pateiktas aplinkybes priims sprendimą.

 • Sveiki.Teismas priteise daigtus,kuriuos buvo isvezes vyras.Praejo 3men.,jis ju negrazina,ka tokiu atveju reikia daryti?Nepasiima ir savo asmeniniu daigtu,nors ir zinute,ir el pastu informavau,kad noriu grazinti jam patogiu laiku.Ar turiu juos saugoti,kad nekiltu problemu? Aciu uz atsakyma.

  Laba diena, dėl negražinamų daiktų kreipkitės į antstolį, tuo pačiu per antstolį informuokite, kad jūs norite gražinti jo daiktus, o teismas nėra įpareigojęs jus juos saugoti.

 • Sveiki,Nesusituokus pragyvenome daugiau nei 7 m. Nutarėme skirtis, ir tik išsiskyrus sužinojau, kad pastojau. Buvęs draugas neatsisako padėti, suteiks vaikui pavardę. Gal galėtumėte patarti, kaip elgtis dėl alimentų? Jis planuoja kas mėnesį pervesti sutartą pinigų sumą. Kokia yra praktika - ar bandyti tai įteisinti juridiškai, ar palikti jo sąžinei? Gal įmanoma pradžioje stebėti, ar jis laikysis sutarimo, o jei ne, kreiptis į teismą? Ačiū

  Laba diena, jei buvęs draugas laikysis žodžio ir prisidės prie vaiko išlaikymo viskas gerai, jei ne turėsite kreiptis į teismą dėl alimentų prisiteisimo, nes savo tėvystę jis pripažįsta. Teisiškai visada yra geriau turėti dokumentą, kuriame asmuo yra įpareigotas atlikti jam priklausančias prievoles.

 • Sveiki.su vyru issiskyrem pries puse metu.skyrybom daviau as.turim 8metu dukra kurios buvimo vieta teismas priskyre su manimi.skyrybos ivyko del smurto,neistikimybes,vijimo is namu,girtavimo ir zeminimo. Nieko is jo nereikalavau palikau viska net kas priklause man pasiemiau tik butiniausius savo ir dukros daiktus. Dabar nuomuoju buta. Teisme susitarem kad dukra rupinsimes abu. Alimentus moka kolkas laiku.taciau paskutiniu metu pasipyle grasinimai is jo puses kad man jis neleis su kazkuo kitu gyventi motyvuoja tuo kad jo vaiko kitas neaukles. Uzdraudziau jam ateit i mano nuomuojama buta bet su dukra matytis leidziu.paskutinius 3men.jis dukrai perveda tik alumentus bet net nepaskambino jai ir nesidomejo jos gyvenimu.sako jog ji pati turi jam skambint.ar tai normalu kad vaikas turi skambinti tevui?manau tevas turi dometis vaiko gyvenimu.dar grasina kad jis atims is manes dukra ir as tada turesiu jam moket alimentus.zodziu visa kalba is jo puses tik apie pinigus.kaip man ji sutramdyti jeigu persekioja ir grasina kad visa gyvenima turesiu buti viena nes niekas kitas neaukles dukros..zodziu istisi grasinimai del dukros atemimo ir t.t. buna ateina girtas prie duru reikalauja kad dukra suruosciau nes mat jam priklauso savaitgaliai. Jam bendrauti niekas nedraudzia su ja bet kad jis pats nenori o po to kaltina mane kad as neleidziu. Ka man daryti?

  Laba diena, paskambinkite mums.

 • Laba diena. Teismo sprendimu po skyrybų automobilis, registruotas mano vardu, turėjo atitekti buvusiam vyrui. Tačiau nesutvarkius dokumentų regitroje, taip viskas ir liko. Ar automobilis mano, ar jo? Jei mano, kaip galėčiau be antstolių atsiimti (savo noru jis negrąžins)? Iš anksto ačiū.

  Laba diena, automobilis priklauso jūsų buvusiam vyrui, nes toks teismo sprendimas, nesvarbu ar jau susitvarkėte dokumentus regitroje ar ne.

 • Mano marti serga depresija.Šeimoje auga 2 vaikai,laukiasi 3-io.Gydytoja uždraudė gerti vaistus nuo depresijos,bet jos požymiai t.y. ligos tik gilėja ir stiprėja;ji pikta be priežasties, rėkia ant vaikų ir kitų šeimos narių,rūko ir nieko pasakyti ar paprašyti neįmanoma.Jos motina neišeina iš josios ir sūnaus buto nuolat jai padeda ,aukodama savo darbo ir poilsio laiką.Marti pavargsta ir gulėdama,bet liga yra liga.Su 2-u vaiku buvo pogimdyvinė depresija.Ją vieną namuose palikti baisoka.Gyventi sūnui su ja ir josios mama,kuri nuolat prikaišioja,kad dėl jų t.y. mano sūnaus ir jos dukters ji neturi gyvenimo.Neinome kaip išspręsti problemą.Ar gali dekretinių atostogų išeiti viena iš bobučių.

  Laba diena, šiuo klausimu kreipkitės Sodros skyrių savo gyvenamojoje teritorijoje. http://www.sodra.lt/lt/teritoriniai-skyriai

 • Sveiki. Esu nescia. Su draugu esam nesusituoke, taciau skiriames. Jis grasina, kad is manes atims vaika, motyvuodamas tuo kad kitas vyras jo vaiko neaugins. Zinodama tai, apskritai galvociau apie tai, kaip teisiskai uzdrausti tevui matytis su vaiku. Turiu rasytiniu irodymu, jog jis prisipazistas turintis priklausomybe alkoholiui, marihuanai. Ar to teisme uztektu, norint riboti jo tevyste ir kad butu draudziama matytis su vaiku tevui?

  Laba diena, teismas negali uždrausti tėvui matytis su vaiku, į jūsų minimus argumentus gali atsižvelgti skiriant vaiko lankymo tvarką.

 • Sveiki. Iskilo toks klausimas ir nerandu atsakymo. Gyvenome su vyru nesusituoke. Gime sunus kuri laika gyvenome kartu, bet issiskyreme. Jis sunui dave pavarde ir mus uzdeklaravo, kad gyvename kartu. Problema ta, kad turiu kita vaika su kitu vyru jis ja visai nesirupino nes jam nepriklauso. Dukra pradiniu klasiu moksleive ir jai nebepriklauso mokinio krepselis bei nemokamas maitinimas nes sunaus teva priskiria prie manes ir nebesiskaitau kaip vienisa motina. Ka man daryti ir kaip isspresti sia problema.

  Laba diena, tokio statuso, kaip vieniša motina nebėra, nes vaikas turi ir mamą, ir tėvą, kurie prisideda prie vaiko išlaikymo. Nemokamas maitinimas ir pinigėliai mokyklinių priemonių įsigijimui skiriami pagal gaunamas šeimos pajamas. Šiais klausimais konsultuokitės su seniūnijos socialiniu skyriumi, turite pateikti informaciją apie tai, kad šiuo metu gyvenate tik su vaikais. Tai pat turite kreiptis į teismą dėl alimentų vaikams skyrimo.

 • su vyru santuoka21m. pries 3men. sudejau daiktus ir liepiau iseiti,nes nebegalejom apsikest visisko gerimo.sunus pilnametis. dukrai 5men iki 18. padaviau alimentam,jis dabar priestaravima rase.1men gyveno pas savo mama. siuo metu suzinojom kad gyvena pas drauge ,naudojasi jos automobiliu.su dukra jokio kontakto.pries kelias dienas atejo visiskai girtas ir sako man cia priklauso kada noresiu tada ateisiu. pamiegojo aciudievui ir isejo.del skyrybu tyla. mes turime tokia situacija kad jis sako butas per puse nors as su tuo nesutinku. buta isigijom metai po santuokos,kai mano mama pardave buta.turim dokumentus kad parduotas uz10 tukst.si buta isigijom uz13 tukst. mes realiai tik 3tukst prisidejom.mamos vardu pirkti buto negalejom, nes tuo metu baigesi paso galiojimas ir as uzsirasiau savo vardu. mama gyvena tam bute kartu su mumis nuo nupirkimo. vyras i buta buvo priregistruotas tik po pusmecio.tiesa santuokos metu turiu issemusi abdukcija. pries metus vyras gydesi priklausomybiu centre.noriu paklausti ar mano mamai priklausytu kokia nors buto dalis/ar skyrybu atvejugali uztekti siu pazymu del vyro kaltes/.seimos draugai sake teisme net paliudytu del buto, smurto, alkoholizmo.dabar dar ir neistikimybe,nes dokumentai nepaduoti,o jis jau gyvena su kita(sunus zino,jo mama, sese] patarkite kaip issiskirti pigiau,jei net alimentus reikia teismo keliu ieskot?

  Laba diena, visas santuokos metu įgytas turtas dalinamas sutuoktiniams per pusę, jūsų atveju teismas remsis dokumentais, nesvarbu kada ir kas jame registruoti. Jūsų mamai gali nepavykti įrodyti, kad dalis buto priklauso jai, nes jūs su vyru esate bendrasavininkai, jeigu niekur nėra užfiksuota fakto, kad tai jūsų mamos parduoto buto pinigais sumokėta. Dėl sutuoktinio kaltės reikalingi įrodymai jai įrodyti. Jeigu jūsų išsiimta abdukcija nesusieta su policijoje fiksuotu įvykiu, ji nieko neįrodo, nes jūs tuos sužalojimus galėjote įgyti, ne dėl sutuoktinio kaltės. Dėl neištikimybės turi būti neginčijami įrodymai, liudininkų parodymai, kad ji būtų pripažinta. Visos skyrybų bylos yra individualios ir teismas remiasi pateiktais dokumentais/įrodymais. Kaip teismas įvertins jūsų pateiktus faktus ir įrodymus atsakyti negalime. Pigiausias būdas išsiskirti, pasirašyti skyrybų sutartį bendru sutarimu, aptarus su sutuoktiniu skyrybų sąlygas.