Konsultavimas internetu

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

 • Sveiki, gyvename santuokoje apie puse metu, viskas galvoju tobula turim leliuka 8 mėnesių turiu dukra iš pirmos santuokos 8 metu, planuojame pirkti nuosavą būstą, bet vis abejoju ar noriu toliau tokiu santykius nes jaučiuosi sužlugdyta. Gyvenome 3 metus kartus buvom issikyre dėl jo nezmogisko pavydo, palikau susitaikė po 3 mėnesių ir iškart pastojau norėjau negimdyti nes iškart pareiškė kad ne jo vaikas čia, labai įskaudino šitie žodžiai iki pat šiol negaliu pamiršti. Buvo pakėlęs ranka kai nėščia buvau, atleidau pasigailėjau, iskelem vestuves galvojau viskas į gerą, ir dabar vėl pasikartojo... Vaikas šiuo metu labai nerami verkia daug zirzia tai ji labai erzina ir nuneses į lovyte ja paguldė ir pasakė vaikui eik N.... Ui... Negalėjau patikėti ką išgirdau sakau kaip tu šitaip gali vaikui pasakyti, susipykom pareiškė kad aš labai sureiksminau šitą jo žodį, mane iskoneveike visokiais žodžiais ir k... Ir nevala, ir neveksla. Ryte atsikėlė ruoštis į darbą kaip niekur nieko sako ar gersi kavos sakau pamiršai kas vakar buvo ir vėl duris dauzyt pradėjo miegamojo ir iskoliojo visais keiksmažodžiais ir dar spyrė pora kartu į kojas.... Ir kuo toliau tuo baisiau darosi man gyventi bet išeiti su vaikučiais neturiu kur.... Noriu pabėgti gaila vaikų kad mato kaip mama muša ir zemina

  Sveiki, susisiekite telefonu.

 • Sveiki, nebežinau nei kur kreiptis nei ka daryti esu 21m ištekėjusi mergina turiu vyra kuriam yra 30m. Esu baigusi mokslus dirbu gerai apmokama darba ir siekiu aukstumu tik beda kad nuo vyro patiriu ko gero visas smurto rusia tiek fizini tiek psichologini tiek ekonomini smurta. Karta kaimynai iškviete policija kai rėkiausi pagalbos apie jo smurtinius protarpius papasakojau tevam uosvem bet jie nesieme jokiu veiksmu kai jis mane musa noriu kviesti policija kaip ir pataret ko gero kiekvienai moteriai bet jis netoks zioplas paslepe telefonus mano kad negaleciau iskviesti. Kai prašau jo skirtis (juk nera nei vaiku nei bendro busto) jis pradeda mane musti ir grasinti sako tik pabandyk pamatysi kas bus. Esme tame kad jis mane smeizdamas terorizuodamas ir musdamas apgalvoja kiekviena zingsni. Jai ir iseiciau bijociau riti i darba kad nelauktu manes. Prasau patarkite labai sunku..

  Sveiki, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, nesame sysirase/susituoke, taciau turime 1 vaika, gyvenam mano nuosavam bute, klausimas butu toks: ar gali bent viena puse (vyras arba moteris) riboti buvinma su vaiku, taip, kaip pavyzdziui jei moteris pasiimtu vaika i teviske ir vyras nematytu vaiko kelias dienas, vyras nebutu apie tai informuotas moteris tai padarytu slapciomis, ar gali vyras kreiptis i policija, kad is jo vaikas buvo pagrobtas jo paties sugyventines?

  Laba diena, abu tėvai yra pilnateisiai vaiko globėjai, nesvarbu su kuriuo iš tėvų vaikas yra, svarbiausia, kad juo yra pasirūpinta . Tai nėra vaiko pagrobimas. Jeigu kyla nesusispratimų, dėl bendravimo su vaiku, kreipkitės į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir lankymo tvarkos.

 • Laba diena esu nescia,su draugu pradejom pyktis labai vos tik,kaip pastojau,ir nutareme issiskirti,taip padarem.Jis man pasake as palauksiu,kol pasigimdysi,jis pastoviai gazdina,jog atims is manes vaika man lb neramu,gazdina mane,kur man eit,kur kalbetis,tokiu klausimu svarbiu

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos. 867931930

 • Noriu skirtis su vyru Rusijos piliečių, turime mažą vaiką (vaikas turi dvigubą pilietybę Rusijos ir Lietuvos ). Vyras grąsina uždrausti vaikui išvykymą iš Rusijos. Ką turėčiau daryti ir kur kreiptis, jei tikrai atsitiks?

  Sveiki, pasikonsultuokite su Vaikų teisių apsaugos skyriumi.

 • Esu 23 metu mergina issiskyrusi 2 metu vaika turiu bet nenoriu jo auginti jis man kaip nasta ka daryti man.?As dirbu mieste ir mieste laikinai tai gyvenu o vaikas pas tevu yra buna.Kartais as namo gristu..bet jau pavargau buti ir girsti su vaiku..

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki, mes su vyru esame vedę virš 2m. Gyvenome apie 5virs metu kartu. Aš neapsikentusi jo savo vyro ir jo senelio elgesiu nusprendžiau pakeisti gyvenamąją vietą, tačiau kol krausčiausi, kadangi dar nebuvo sąlygų batsivežti vaiką susitarėme, kad vaikas nakvos jo namuose. Sutartu laiku, kada jam reikia į darbą aš pati atvazžuodavau pasiimti vaiko, tada jau pas save vėžiausi, nes aplinka buvo tvarkinga ir saugi vaikui. Esu dirbanti , tėvas irgi. Kai laukiausi jis mane spaudė pasidaryti abortą, gal apie 2 savaites. Visu tuo metu jaučiau didelį psichologinį poveikį, taip pat spaudimą .. net kai jau pasakiau kad neatsisakysiu vaiko, jis man į savaitę bent nors kartą aiškino, kad pati pasigimdysiu pati ir rūpintis turėsiu, nes jam jo nereikia. Viso nėštumo metu taip pat norėjo , kad persileisčiau ir dažnai puldavau į ašaras, nes jam nerupejau, visada prikaisiojo kad jis nenori vaiko, mes per jauni. Man buvo 23 už poros dienų 24 metai suėjo. Jis dviems metais vyresnis. Jo senelis daro didžiulę įtaką jam. Taip pat jis man per tuos du metus nėra padėjęs normaliai net vaiko auginti, net išėjo į kitą kambarį, nes jam vaikas trugdo ilsėtis. Tuo tarpu jo senelis norėdamas padėti kai aš jau nebepavilgdavau kojų padėdavo, bet tuo pačiu manipuliavo ir dabar net vaikui kažką darant jam jau 2m. Duodi valgyti, tai ne ta duodi, tai ne taip, tai jam to negalima. Žodžiu jo senelis nori kad viskas būtų pagal ji, nes tik jis vienintelis išmano kaip auginti vaikus. O yra pasakęs kad mano vyras tam nesutvertas, nes mat ne visi ir gali juos auginti. Taigi o dabar jis nori jį iš manęs atimti. Aš pati dirbu darželyje, vaikas greitu metu irgi eis, nes nėra kam jo prižiūrėti. Kadangi anksčiau mano vyras

  Sveiki, dėl konsultacijos susisiekite telefonu, tai pat galite pasikonsultuoti su Vaikų teisių skyriaus specialistais.

 • Labą diena,Norėčiau pasiteirauti, dėl skyrybų su Rusijos piliečių.Aš esu Lietuvos pilietė, 2012 metais Rusijoje buvo įregistruota santuoka su Rusijos piliečiu. 2014 metais gimė vaikas, jis turi 2 pilietybės (Rusijos ir Lietuvos). Lietuvoje į apskaitą yra įtrauktas. Vaiko gyvenamoji vieta deklaruota Rusijoje,ten gyvena mano artimiausi gimynes. Nuo gruodžio 2017 su vyru negyvename kartu. Norėčiau skirtis su juo, nes gyventi kartu nėra galimybės - vyras ilgą laiką neturėjo darbo, turi alkoholizmo priklausomybę, per visą atskiro gyvenimo laikotarpį jis niekaip mus nepalaikė, kur konkrečiai jis gyvena aš nežinau. Be to, ir aš ir vyras turime  judėjimo neigaluma.Mane labai palaiko mano šeima ir moterialiai ir realia pagalba.Sakykyte, man svarbiausia, kad vaikas liktu su manimi, ar tai yra įmanoma skyriantys Lietuvoje.?

  Laba diena, sprendimus priima teismas ir kiekvienas atvejis yra labai individualus.

 • Sveiki,gyvenau su vaikinu 2 metus,mes norėjome abudu vaikelio ir nesenai pastojau ,esu nėščia jau 3 mėnesį,o mūsų santykiai atšalo jis pradėjo meluoti man gryšt namo vėlai iš darbo ir daugiau laiko leisti darbe arba su draugais . Šiuo metu jis net išsikraustė gyventi atskirai ir paliko mane viena nežinau ką daryti jis man sako kad man reikia keistis kad aš esu neprognozuojama o jis tiesiog nori atsiriboti. Esu gilioje depresijoje laukiuosi vaikelio visiškai viena ir manęs niekas nepalaiko artimieji sako kad daryciausi abortą nes viena vaikelio neislaikysiu nežinau kur daugiau kreiptis....

  Laba diena, susisiekite dėl konsultacijos telefonu. Tai pat galite kreiptis pagalbos: www.neplanuotasnestumas.lt

 • Sveiki, kur kreiptis, kai nori paiimti savo seserį į globą (kad visuomet būtų kartu). ?

  Sveiki, trūksta informacijos, kur yra sesuo ir pan. Kreipkitės į socialinių paslaugų centrą savo mieste.

 • Sveiki. Su vyru gyvename nuomuojamame bute, bendras turtas - metuku sunus. Esame nesusituoke. Jau metai, kai namuose pastivi itampa, emocinis santazas ir pan. Pykciu metu girdziu, kd vaiko neturesiu. Iki VPA dirbau, esu pareiginga ir be priklausomybiu, kas tikrai galetu byloti apie vaiko atemima, bet as jau pakankamai ibauginta ir kiekviena zingsni lyg pradedu numatyt ne savo naudai. Kaip ir minejau, kol kas nuosavo busto neturime, bet vaiko tevo siekiamybe-karjiera ir NAMAS (kas atrodytu labai vyriska ir normalu). Mano klausimas butu, ar, nespejus issiskirt dabar, o vyrui isigijus nuosava busta, teismas nepriskirtu globos jam? Siuo metu isigyti savo as neturiu galimybes ir dar tikriausiai kokius 4-5 metus negalesiu, nes turiu uztikrinti pilnaverte gerove vaikui.Aciu uz atsakyma.

  Sveiki,susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki. Jeigu su vaiku esu deklaruota vyro mamos bute. Ar vyras turi teise varyti mus su vaiku is namu. Kokios mano teises bei apribojimai ne savo bute?

  Sveiki, visus sprendimus gali priimti jūsų vyro mama, nes ji nuosavybės savininkė.

 • Laba diena, buvęs vyras jau tris skundus parašė į vaikų teises, kaltindamas mane (vaikų mamą), kad vaikus auginu nessugioje aplinkoje, juos blogai įtakoju, skriaudžiu ir pan. Vaikai gyvena su manim. Visus tris kartus apsilakę specialistai nustatė, kad jokio pavojaus nėra. Vaikai kiekvieną kartą labai jaudinasi ir patiria stresą, kur galėčiau kreiptis ir kokį pareiškimą rašyti, dėl vaikų ir manęs psichologinio terorizavimo?

  Laba diena, susisiekite telefonu.: 837340027

 • Sveiki, galvoje minčių kratinys... Santuokoje išgyvenau 18 metų, bet deja išsiskyrėme. Jau šešis metus turiu draugą, tačiau ir su juo santykiai nesiklosto. Draugas turi priklausomybę alkoholiui, žaidimams. Kiek prašau, kad liautusi, nekreipia dėmesio į prašymus. Atrodo norėčiau skirtis, bet bijau likti viena. Kaltinu save, gal manyje problemos ? Nuo nuolatinių blogų santykių jaučiuosi išvargusi emociškai, pradėjau vengti draugų, kolegų, viskas aplink pradėjo erzinti ir gyvenimas ne mielas. Nebežinau ką daryti ir kaip viską pakeisti.

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Sveiki. Apie 10metu nemaciau tevo, jis nemokejo alimentu taigi valstybe mokejo. Dabar jis yra ieskomas uz skolas alimentu, sodros ir tt. Kiek zinau as vienintele jo dukra. Ar yra tikimybe kad tos skolos pereis kazkaip man??

  Sveiki, jeigu nuspręsite priimti tėvo palikimą, priimate jį visą, tai yra ne tik turtą, bet ir skolas, ir ne tik tas, kurios jums žinomos, bet ir tas, kurios priimant palikimą jums nežinomos. Siekiant apsaugoti savo asmeninį turtą nuo mirusio asmens kreditorių pretenzijų, patartina, įpėdiniui teikiant pareiškimą notarui dėl palikimo priėmimo nurodyti, kad palikimą pageidaujama priimti pagal turto apyrašą. Tokiu atveju, laikoma, jog įpėdinis, priėmęs palikimą pagal antstolio sudarytą turto apyrašą, už palikėjo skolas atsako tik paveldėtu turtu. Tai pat turite teisę įstatymo nustatyta tvarka atsisakyti priimti Jums pagal įstatymą priklausantį palikimą, tuomet jokie tėvo likę įsiskolinimai jums netaps prievole.

 • Sveiki, situacija tokia su draugu gyvenam nevede 5metai, turim nepilnametį sūnų! Jis yra pasiimes būsto paskolą, iš banko su turto įkeitimu bankui. Jo mirties atvejui, kaip bus su paskola ir būstu? Paveldėtojas, tik vienas mūsų sūnus.

  Laba diena, susisiekite telefonu dėl konsultacijos.

 • Laba diena, turim tokia situacija ir nezinom ka daryti Mama gyveno su vyru ir 2vaikais 23metus vyras paliko ir isejo pas kita ji pradejo gerti... pasidare nervuota ir pikta, vyras 3men pragyveno su kita moterim gryzo i namus mama atleido pabuvo 2dienas ir vel isejo pas kita 3dienas ji geria be sustojimo sneka visokias nesamones kad neusizudys kas negyvens nebezinom kur tokiu atveju kreipti kas galetu padet

  Laba diena, kreipkitės konsultacijos į specialistus. http://tunesivienas.lt/

 • Sveiki. Gyvenu su vyru jau 33 metus kartu. Daug metų kenčiau jo mėnesiais trunkančius girtuokliavimus, moralinį smurtą prieš mane bei sūnų ir fizinį smurtą prieš mane. Galiausiai buvo sustabdytas policijos pareigūnų vairuodamas automobilį neblaivus, plius parašiau pareiškimą dėl vyro alkoholizmo namuose, bei smurto prieš mane. Jis toliau gyvena mano nuosavybės teise priklausančiam name, mane terorizuoja, nesirūpina ir neva aš jį turiu išlaikyti gaudama I grupės invalidumą. Ar turiu teisę iškeldinti vyrą iš namų?

  Sveiki, susisiekite telefonu: 837340027

 • Sveiki , esu gan jauna 26 . Siuo metu yra tikia situacija jog draugas meta is namu , butas priklauso jam , turiu maza suneli , gyvenciau pas mama bet siuo metu kaime nera vietos name jau gyvena sesuo su seima brolis mociute namelis mazas vos vietos uztenka , mama pasakiusi kad tu cia svecias ir vietos nelabai atsirastu , su darbu problemos kadangi yra antstoliai vos isidarbinusi gaunu iseiti nes ismeta del antstoliu , o taip noriu dirbti ir isimoket skolas , siai dienai betkada galiu atsidurti gatveja draugas pareiske jog vakare turiu iseiti nebezinau kur eiti ir ka daryti

  Sveiki, susisiekite telefonu: 837340027

 • Labas rytas. Vyras nori skyrtis auginame 3 nepilnamečius vaikus , o aš turiu 2 neįgalumo grupė kas mums priklauso teisiškai jeigu skyrybų iniciatorius yra vyras . Taip pat dar turim paskolą įsigyjome bustą kaip turėčiau elgtis ?

  Laba diena, vaikams priklauso alimentai, jeigu vaikų gyvenamoji vieta bus nustatyta su jumis. Visi kiti klausimai spręsis skyrybų proceso metu.

 • Laba diena,Po skyrybu vyras apsiliko gyventi mums abiem priklausančiame name. Ar jis gali be mano žinios ten kartu gyventi su kita moterimi ir jos vaiku?Jisai yra man skolingas nemenka suma ir antstolis žada išvaržytiniu pardavinėti namą, kad greičiau jisai man skola grąžintu.Ar toks jo veiksmas priimant gyventi moteri su vaiku be mano žinios (nes tas namas priklauso ir man), kliudys antstoliui pardavinėti namą išvaržytiniu būdu?Ir ar jis gali priregistruoti du žmones be mano žinios?

  Laba diena, kadangi jūs esate būsto bendrasavininkai, kiekvienas iš jūsų turi teisę pasikviesti į namus ką nori, tai pat ir gyventi su kuo nori. Anstoliui pardavinėti namą tai nekliudys, nesvarbu kas ten gyvena, deklaruoti asmenys ar ne. Šiuo atveju bus sprendžiamas skolos išieškojimo klausimas.

 • Sveiki. Su vaikinu esame kartu jau beveik 4 metus. Jis nenori bendrauti su mano šeima. Su savo šeima jis taip pat nebendrauja, tik draugai... Tai mane labai skaudina, kad niekad neeina kartu i gimtadienius, jokias šventes tik Kūčių vakarą dar kažkaip per prievartą nueina... Nežinau jau ką be daryti, skaudina ir tas jausmas, kad visad pas juos nueidama jaučiuosi tarsi būčiau viena žudo. Skirtis dėl to / gal atrodo kvaila ir nežinau ar išverčiau pati nesusitaikydama. Šeima man yra labai svarbi ir jų pamokymai visad, kad kaip taip viena kodėl jis negerbia tavo šeimos, neturiu ką atsakyti... Prašau patarimo

  Laba diena, užsiregistruokite telefonu konsultacijai.

 • Sveiki. Nesusituokusi šeima ir 2 metų vaikutis. Nesugyvena, taikiai išsiskirti nesutaria. Tėtis turi nuosavą būstą ir didesnes pajamas, mama nuomojamą būstą ir mažesnį atlygį. Ar tėtis turi galimybę prisiteisti vaikutį auginti savo namuose?

  Laba diena, kiekvienas atvejis svarstomas individualiai, tačiau tėčio turimos geresnės sąlygos nėra rodiklis, kad vaiko gyvenamoji vieta bus nustatyta su juo.

 • Sveiki, pateikiau prašymą skirtis.Dėl nuolatinio psichologinio smurto ir jo alkoholizmo. Turim 3metu sūnų. Vyras skirtis nenori. Per kiek laiko tokiu atveju išskiria? Ačiū

  Laba diena, kiekvienas atvejis yra individualus, priklausys nuo proceso, įrodymų svarstymo ir pan.

 • Sveiki. Paskutiniu metus santykiai su vyru tapo komplikuoti. Gyvenu vyro mamos bute nejauciu saugumo su savo 4 metu dukryte. Esu dirbanti. Ar butu galimybe apsistoti pas jus? Kokia pagalba suteikiama su skirybomis, ir tolimesniu gyvenimu. Esu ne vietine. Kilusi is panevezio tad Kauno labai gerai nepazystu. Jauciuosi bejege.

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos telef.: 837340027

 • Sveiki, su vyru santuokoje gyvename daugiau nei metai, šiuo metu esu 30 savaičių nėsčia, man yra 28 metai,taip pat mokausi. Kadangi mokausi paskutiniais metais dirbau pagal individualią veiklą ir susiklostė taip, kad reikiamo stažo neuždidirbau nei dekretinėms, nei vaiko priežiūros atostogoms, šiuo metu neturiu jokių pajamų, ir vyro elgesį galėčiau priskirti psichologiniam smurtavimui, nesutarimai prasidėjo nuo tada kai jau nebegalėjau dirbti, jis naudojasi tuo,kad neturiu jokiu pajamų ir esu nuo jo priklausoma, grąsina isvaryti iš namų

  Sveiki, susisiekite telef.: 37340027 dėl konsultacijos.

 • Sveiki, turiu vyra ir maza vaikiuka . Esame kartu beveik 4metus. (1metai susitoke) siuo metu nuomojames busta. Santykiai yra suprasteje, vis dazniau kyla mintys issiskirti,bet dar uz kazkuo laikomes. Vyro maciute ruosiasi jam padovanuoti buta. Klausymas toks: ar turi vyras teise isvaryti mus is to buto ,kylus konfliktui ir pan ?Nes vis mastau tiesiog pasilikti sau si nuomojama buta ir gyventi cia toliau . Kad nelikti paskui ant ledo..:(

  Sveiki, taip, kaip būsto savininkas jis turi teisę spręsti kas gali gyventi jo namuose.

 • Sveiki, ar jusu centre yra apgyvendinimo paslauga?

  Sveiki, ne neteikiame apgyvendinimo paslaugos. Kauno mieste šią paslaugą teikia Šeimos krizių centras esantis Birutės g. 29A.

 • Sveiki. Vyras veja mane iš buto(nuomojamo), dukros neleidžia išsivežti ir pats eis dirbti rytoj, paliks metukų dukrą, kad prižiūrėtų svetimas žmogus(sesuo), kurio dukra nepažįsta. Pakėlė ranką prieš mane. Nežinau ką daryti...

  Sveiki, įvykus smurtui skambinkite 112. Susisiekite su mumis telef. : 837340027

 • Sveiki. Turiu sūnų 2.5 metų amžiaus. Mano vyras(nesusituokiaes). Anksčiau rūke žolė. Šiuo metu gyvename pas jo tėvus. Įtariai jog retkarčiais jis ją vartoja ir yra įmonės į azartinius lošimus. Kolkas nesmurtauju,bet nuolat jaučiu psichologinį smurtą iš jo ir jo tėvų. Jauciuos Nemylimi,toks jausmas jog būna su manim tik dėl vaiko. Aš pati realiai tėvų kaip ir neturiu. Gyvenu svetimame mieste. Neturiu nei draugių,nei pas ką kreiptis. Vaikas yra išdykęs dažnai pabaru. Anyta norėdama mane palaužti. Sako pasakysiu jog jų mūši... Nors taip nėra vaikas prižiūrėtas mano turtas jis. Specialiai šitaip kalba jog aš paluzciau. Maniškis manęs neužstoja daro kaip tėvai pasako... Esu neviltį. Kartais noriu pasitraukti iš gyvenymo. Tik vienas mane čia palaiko,vaikas. Nežinau kaip toliau man elgtis kur man išeiti iš tų namu.

  Sveiki, susisiekite dėl konsultacijos: 837340027