Juozapavičiaus pr. 77 (III aukštas), Kaunas. Tel. 8-37-340027 arba 8-679 31930. I – V 09.00 – 17.00 val. Fax: 8 - 37 - 340027, El. p.: kriziucentras@kamkc.lt

Skatinti visuomenės toleranciją, ugdyti pagarbą žmogui ir mažinti smurto apraiškas jaunimo tarpe

2013-11-07

Lietuva - teisinė valstybė, o žmogaus teisių pripažinimas ir jų konstitucinis garantavimas yra vienas svarbiausių teisinės valstybės bruožų. Dauguma pasaulio šalių, tame tarpe ir mūsų Valstybė, gindami žmogaus teises susiduria su įvairiais sunkumais. Žmonės žinodami, kad bus tinkamai atstovaujami ir apginti, nebijos ir patys atkakliau ginti savo teisių. Nebijodami pakovoti už save, aktyviau ir atsakingiau vykdys savo kaip piliečio pareigas.

Dažnai žmonės, net ir žinodami, nepasinaudoja savo teisėmis. Dažniausia priežastis – baimė, jog nepasiseks arba jog dar labiau nukentės. Todėl labai svarbu teikti kuo daugiau informacijos apie žmogaus teises ir pateikti kuo daugiau gerosios praktikos pavyzdžių.

Siekdami pagerinti situaciją, privalome tobulinti įstatyminę bazę, vykdyti švietėjišką, prevencinę veiklą, telkti bendruomenes ir dirbti su jomis, pasitelkti į pagalbą žiniasklaidą, visuomenės informavimo priemones. Į šį procesą labai svarbu įtraukti jaunimą, nuo kurių priklausys mūsų šalies, kaip teisinės valstybės ateitis.
 
Tuo tikslu 2013 m. vykdome LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektą, kurio tikslas - skatinti visuomenės toleranciją, ugdyti pagarbą žmogui ir mažinti smurto apraiškas jaunimo tarpe.
 
Vydydamos projektą lapkričio 29 d. lankėmės Kauno rajono Šlienavos pagrindinėje mokykloje, kur kalbėjome apie smurtą šeimoje kaip žmogaus teisių pažeidimą. Skatinome jaunimą nebijoti kalbėti apie šią problemą, vengti smurtinių santykių ir gerbti vieni kitus. 
 
Tris savaites Kauno miesto viešajame transporte galima buvo pamatyti šį video klipuką. Paspausti čia.


« Atgal