Juozapavičiaus pr. 77 (III aukštas), Kaunas. Tel. 8-37-340027 arba 8-679 31930. I – V 09.00 – 17.00 val. Fax: 8 - 37 - 340027, El. p.: kriziucentras{eta}kamkc.lt

Apie mus

Istorija

1997 m. penkios kaunietės moterys iš įvairių organizacijų baigė Anglijos nacionalinės moterų savigynos asocijacijos, Kaune organizuotus, moterų savigynos kursus ir gavo trenerių sertifikatus. Prisiglaudusios prie Pagyvenusios moters veiklos centro (PMVC), jos savanoriškais pagrindais pradėjo mokyti moteris Psichologinės - fizinės moterų  savigynos. Jų treniruojamose grupėse buvo pagyvenusios moterys, mergaitės su fizine negalia, moterys patyrusios prievartą ar dirbančios rizikos zonoje.

1998 m. Sėkmingai įvykdė projektą – “Pagalba smurtą patyrusioms moterims Lietuvoje”. Projekto vykdymo metu paaiškėjo būtinumas kurti savarankišką moterų krizių centrą su daug platesne pagalbos programa moterims.

1999 m. gegužės mėn. toks centras buvo įkurtas ir įregistruotas Kauno apskrities viršininko administracijoje, centro pirmininke tapo viena iš centro įkūrėjų Aušrelė Vyšniauskienė.                                                 Jau aštuoniolikti metai Kauno apskrities moterų krizių centras (KAMKC), nenuilstamai stengiasi padėti krizės ištiktoms šeimoms. Už  nuoširdžią  ir profesionalią pagalbą kolektyvas gavo daugybę  padėkų iš savo klientų bei aukštų  įvertinimų iš įvairių organizacijų.

  2006 m.Vyriausiasis Kauno miesto policijos komisariatas KAMKC apdovanojo " Gėrio sergėtojo" statulėle.Šis apdovanojimas buvo įteiktas  už bendradarbiavimą su Kauno policija ir aktyvų dalyvavimą kuriant saugią aplinką Kauno mieste teikiant socialinę, psichologinę, teisinę pagalbą socialinės rizikos šeimoms, grįžusioms iš bausmės atlikimo vietos moterims, prekybos žmonėmis aukoms, moterims ir vaikams, patiriantiems smurtą.

2007 m. Kauno apskrities moterų krizių centras dalyvavo Lisabonoje vykusiame Europos Sąjungos nusikaltimų prevencijos tinklo (EUCPN), kurio narė yra ir Lietuva, nusikaltimų prevencijos projektų konkurse. Centro atstovės Ingutė Vizbarienė ir Rita Kriugždaitė  pristatė įstaigos parengta ir įgyvendinamą projektą “Pagalba moterims- smurto šeimoje aukoms ir jų šeimos nariams. Šis Lietuvą atstovaujantis projektas  už savo aktualumą bei įvairiapusiškumą  iš 15 pretendentų buvo įvertintas garbinga antrąja vieta.  

 


2012 m. moterų krizių centro pirmininkė Aušrelė Vyšniauskienė, už pastangas, suteikti visapusišką ir profesionalę pagalbą krizinėse situacijose atsidūrusioms šeimoms, humaniškumą ir pilietiškumą, buvo apdovanota "Gerumo kristalu".  Šis apdovanojimas tai  Kauno bendruomenės padėka, asmenims pasižymėjusiems kilniais bei prasmingais darbais, už kūrybiškumą ir bendruomeniškumą.
 

 

 

 

Nuo 2012 m. Kauno apskrities moterų krizių centras vykdo Specializuotos pagalbos centro funkciją, teikia kompleksinę pagalbą asmenims nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje.
Vizija

Padedame žmogui jaustis saugesniam, išgyventi emociškai skausmingus įvykius.

Misija

Būti patikima organizacija, Kauno apskrityje, teikiančia pagalbą nukentėjusiems asmenims nuo smurto artimoje aplinkoje, asmenims atsidūrusiems krizinėse situacijose, ginančia jų teises bei įtakojančia visuomenės nuostatas šeimos vertybių formavime.